Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) JohannZimu válasza mp54 (#79000) üzenetére


JohannZimu
senior tag

HDMI Audio To TV off...

(#79002) mp54 válasza JohannZimu (#79001) üzenetére


mp54
senior tag

Akkor sem...A CEC control: on-ra még meg van; ARC control: auto-ra már eltűnik az Audio source... :(((

(#79003) JohannZimu válasza mp54 (#79002) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Az input configban melyik bemenetet állítgatod?

(#79004) mp54 válasza JohannZimu (#79003) üzenetére


mp54
senior tag

Display...
A távirányító háttérvilágítása nem működik, csak az On/Off gombnál (piros), ha valamit megnyomok. Lehet/kell itt valamit állítani?
Nehéz ügy ez nekem...

(#79005) Peat;)


Peat;)
veterán

Nem találtam topikot hangfalszettre, hangsugárzóra stb-re így itt kérdezném. Egy mede8er lejátszót fogok vásárolni és az mellé kéne olyan hangszóró szett amivel már elviselhető, közepes minőséget kapok. Mit tanácsoltok ha adott egy szoba amit a legkevésbé szeretnék elcsúfítani? Olyan 70-80k lenne a határ.

- Komplett házimozi rendszer a kommersz márkáktól tudom hogy ördögtől való lehet a topik címévől ítélve, de van ami ajánlható? LG-k pl akciózva vannak edigitalon.
- Kötelező az 5.1 vagy kibírható a 2.1 is? Jól gondolom hogy a 2.1 még mindig jobb mint egy tv alá vagy elé rakható hangsugárzó vagy már azokból is van jó?
- Amatőr kérdés: erősítő a kommersze házimozirendszerek mellé gondolom nem kell, az olyan amilyen engem lehet kiszolgálnak. De ha csak simán hangfalszettet veszek akkor azt kenhetem a hajamra, kell erősítő is? Mert akkor a keretem miatt meg vagyok lőve.

Érződik hogy amatőr vagyok, ilyen formában is szeretnék segítséget kapni, nyilván nem a csillagos eget várom el a 70k-s keretből.

[ Szerkesztve ]

(#79006) JohannZimu válasza mp54 (#79004) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Távot most hagyjuk, TV-n nincs valami ilyesmi beállítás a hang résznél: "External Amplifier"
Sony TV tulajnak ez volt megoldás másik fórumban.

(#79007) JohannZimu válasza JohannZimu (#79006) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Távon ha az erősítőnek szeretnél "parancsot" adni, akkor az "AMP" gombot meg kell nyomni előtte.
Kérdésem, amikor a bemeneteket váltod, az Arcam kijelzőjén megjelenik a "Display" (ha nem nevezted át a menüben) felirat ugye?
Nekem már nincs Arcamom, így marad a net és a manual.

(#79008) JohannZimu válasza JohannZimu (#79007) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Akinek Pana TV van a birtokában és használ ARC-ot, segítsen milyen TV beállításokkal működik.

(#79009) mp54 válasza JohannZimu (#79006) üzenetére


mp54
senior tag

Nincs...
Mára köszönöm, jó éjt mindenkinek!

(#79010) Norbi 72 válasza Peat;) (#79005) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy picit több,amit ajánlok,de megéri:[link][link]

Ez a szett sokkal többet tud,mint a bögreszettek.

(#79011) BBéci válasza Peat;) (#79005) üzenetére


BBéci
titán

"elviselhető, közepes minőséget kapok"
Amit mi közepesnek nevezünk, az messze túl van az elviselhetőn, viszont még használtan sem kapod meg 70-80000 forintból. Legalább a háromszorosa kellene hozzá.
Az egydobozos bögreszettekről inkább nem nyilatkozom, mert drámaian vacak a hangminőségük, még az elviselhető jelzőt sem érdemlik meg.
Neked kell eldönteni, hogy surround (házimozi) hangzást szeretnél, vagy csak sztereót. Utóbbiból - ugyanannyi pénzért - jobb hangminőség érhető el.

(#79010) Norbi 72
Remek ötlet és végre nem Onkijó. ;]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79012) mp54 válasza JohannZimu (#79007) üzenetére


mp54
senior tag

amikor a bemeneteket váltod, az Arcam kijelzőjén megjelenik a "Display" (ha nem nevezted át a menüben) felirat ugye?
Igen (mellesleg csak a front panelen tudom előcsalni, mert a távon nincs ilyen gomb...)

(#79013) Norbi 72 válasza BBéci (#79011) üzenetére


Norbi 72
veterán

Gonosz.. ;] Azért gondolom észrevetted,hogyha nem fullmozi/rock/elektromos,nem ajánlom a kedvencemet.. :D

(#79014) Peat;) válasza BBéci (#79011) üzenetére


Peat;)
veterán

Külön kiemeltem hogy tisztában vagyok a korlátokkal, ezek alapján szerettem volna tanácsot kapni. Ezek alapján más forrásokból informálódom, mert határozott a véleményem hogy a tv alaptudásán azért túl tudok lépni még ekkora keretből is.

(#79015) BBéci válasza Norbi 72 (#79013) üzenetére


BBéci
titán

"Fullmozira" sem ajánlanám, esetleg botfülűeknek. Az erőltetett dögösség dominál, elnyom minden mást, legfőképpen a finom, apró részleteket. Azok nélkül fabatkát sem ér a házimozi.
Akik azzal a felkiáltással keresnek rendszert, hogy jó sok mélye legyen, azoknak ajánlható. Pedig igazából nem sok a mély, csupán a többi kevés és a mélye, ami van, az sem kellően pontos, megfogott és részletező.
Mindez természetesen SZVSZ.

(#79014) Peat;)
Engedd meg nekem, hogy ne TV hangjához viszonyítsam a házimozi rendszerekét. Ennek a topiknak a címében nem véletlenül szerepel ez a két szó: házimozi erősítő.
Ha téged kielégít, hogy nem rettenetesen szar lesz a hangzás, hanem csak nagyon, akkor rajta, de ne várd tőlünk, hogy tapsoljunk hozzá.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79016) JohannZimu válasza mp54 (#79012) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Sok ötletem már nincs. Az "audio source" azért lesz szürke, mert az alapértelmezés a HDMI kapcsolat, mivel engedélyezted a CEC és ARC beállítást, ezért a Display inputhoz hozzárendeli a HDMI-t. Szerintem ez így jó. Egy másik fórumon egy tulaj leírja, hogy amikor bekapcsolja a TV-t (TV módban) akkor az Arcam átkapcsol Display bemenetre és a TV hangja hallatszik. Esetleg egy TV ki és bekapcsolás teszt még...

(#79017) Norbi 72 válasza BBéci (#79015) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tiszteletben tartom a véleményedet,de remélem nem baj,ha nem értek egyet vele.

(#79018) BBéci válasza JohannZimu (#79016) üzenetére


BBéci
titán

"amikor bekapcsolja a TV-t (TV módban) akkor az Arcam átkapcsol Display bemenetre és a TV hangja hallatszik"
Ez a normális működése az ARC-nek.

(#79017) Norbi 72
Nem vártam egyetértést, mivel Onkyo erősítőt használsz. Nem elviselhetetlenül pocsék a hangjuk, sőt, a 929 kicsit sem késztetett fanyalgásra az alatt a 2-3 hónap alatt, ameddig nálam üzemelt, de ugyanannyi pénzért lehet jobb hangú gépet találni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79019) JohannZimu válasza BBéci (#79018) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Esetleg Panasonic televízió ARC beállításban nincs ötleted? Nekem Samu plazmám van...

(#79020) BBéci válasza JohannZimu (#79019) üzenetére


BBéci
titán

Csatlakoztatom a HDMI kábelt és megy. :K
Természetesen a menüben engedélyezni kellett. Hadd szóljon!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79021) JohannZimu válasza BBéci (#79020) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Akkor nem egy ördöglakat... :)

(#79022) Norbi 72 válasza BBéci (#79018) üzenetére


Norbi 72
veterán

A következő vasam 5009/10-es lesz,és útközben megpróbálok egy-két nagyvadat meghallgatni,meglátjuk,mit hoz a jövő.

(#79023) Peat;) válasza BBéci (#79015) üzenetére


Peat;)
veterán

Az írásom alapból úgy kezdődött hogy lehet nem jó helyen vagyok, de próbálkoztam, kulturáltan. Visszafogott igényeimet kiemelten jeleztem. Mivel ebben a kategóriában itt nincsenek tapasztalatok jeleztem hogy más forrásból informálódom (nyilván a "szar" és "szar" között is lehet különbség), nem kell mögé látni semmi többet és hisztizni.. :) A többes szám használatod meg kifejezetten bánt, ha téged felhúztalak oké, bocs, de a többiek nevében megnyilatkozva ne állítsd be egy hatökörnek ("ne várd tőlünk, hogy tapsoljunk hozzá"). Ez nem korrekt, a lényeg hogy mindenki megtalálja a maga igényeit és kész, nem kell görcsölni.

(#79024) Norbi 72 válasza Peat;) (#79023) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kérlek nyugodj meg,senki nem minősített téged.Elolvastad az ajánlatom?Hidd el,ennek a cuccnak semmi köze a borzalmas bögreszettekhez.3D-s hdmi-s vas,kb. az X1000-eshez mérhető,a JBL hangrendszer meg különösen ajánlott a kategóriájában.Mi csak jót akarunk neked.

(#79025) mp54 válasza JohannZimu (#79016) üzenetére


mp54
senior tag

Az "audio source" azért lesz szürke,
Nem szürke lesz, hanem szó szerint eltűnik, nem jelenik meg...Amikor megjelenik, akkor a HDMI a szürke.
Esetleg egy TV ki és bekapcsolás teszt még...
Már volt.

(#79026) mp54 válasza BBéci (#79020) üzenetére


mp54
senior tag

Természetesen a menüben engedélyezni kellett
Mit és hol?
Én a tv menüben az ARC szót nem találom...
A HDMI2 bemenet maga működik, hiszen nézem a filmet (BD, MP)

(#79027) Gabesz26 válasza mp54 (#79026) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A Pana 50, 60-as szériájánál a Viera link menüpontban kell az arc-ot engedélyezni. G30-on nincs ilyen?

(#79028) Dorian


Dorian
félisten

Na, felrémlenek az emlékek, amikor anyázva kapcsoltam ki az össze eszközömön az ilyen ARC, CEC és hasonló baromságokat "majd ÉN tudom, mikor mit akarok be és kikapcsolni" felkiáltással.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79029) devil-k válasza Norbi 72 (#79024) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lassan már pszichológiai topikot is nyitunk, ha valaki félreérti a másikat. ;] Tetszik az első mondatod Norbi! :DDD

- mozi bolondéria -

(#79030) mp54 válasza Dorian (#79028) üzenetére


mp54
senior tag

Egyetértek, de jó lenne HDMI-n a tv hangját becsalni az AVR-be...

(#79031) mp54 válasza Gabesz26 (#79027) üzenetére


mp54
senior tag

Ezek vannak:
Link beállítások:
VIERA link: KI/Be
HDMI tartalom tipusa: ki/automatikus
AV 1-es kimenet: tv/AV2/monitor
vezérelt be/kikapcsolás: ki/be
stb.

(#79032) Gabesz26 válasza mp54 (#79031) üzenetére


Gabesz26
senior tag

viera link: be, és onnantól már tv részéről mennie kell az ARC-nak. A HDMI tartalom nem rémlik, hogy lenne nekem/állítottam volna, de a biztonság kedvéért legyen automatikus.

A vezérelt ki-/bekapcsolást én nem engedélyeztem, mert engem is idegesített az amit Dorian is írt.

[ Szerkesztve ]

(#79033) Peat;) válasza Norbi 72 (#79024) üzenetére


Peat;)
veterán

Elolvastam köszi, nézelődni fogok erősítő+hangfal szett ügyben is természetesen. Az erősítő pl elég jónak tűnik, fülesekről ismert is a márka, ott meg én vagyok kicsit elvetemült, mert az mp3/flac lejátszóm és füles együtt többe volt mint amit most költenék a nappali hangra :DDD
Amiért megkaphatom tök jogosan a kritikát az az, hogy nem akarom szétcseszni a szoba képét és a linkelt hangszóró szett nem illik be oda. Tudom hülyeség, de sokat melóztam a kéróval hogy olyan legyen amilyen, maradjon meg az összkép :B De az oldalt nem ismertem és nézegetem.

(#79034) Dorian válasza Peat;) (#79033) üzenetére


Dorian
félisten

Fizikát sajnos nehéz meghazudtolni, így ha egy hangdoboztól rendes hangot akarunk, akkor annak lesz szélessége, mélysége és ha lehet, nem is a falra rászorítva helyezzük el.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79035) dunkel válasza Peat;) (#79033) üzenetére


dunkel
őstag

Ennyi penzert szinte kizart, hogy talalsz jobb hangu 5.1 szettet.

(#79036) Peat;)


Peat;)
veterán

Ez a szett ezzel az erősítővel pl halva született ötlet? Hangszóróügyileg társasházban lenne a dolog, amerikai konyház a nappali, tehát nekem csak annyi kell ne recsegjen, ropogjon, hangokat kb halljam és az erősítőre rá tudjam kötni a médialejátszót majd. Illetve ha lesz videojáték konzolom akkor ott nem tudom mi az összekötés menete, erősítőbe kell kötni és a tv abból kapja a jelet? :F (totál hülye vagyok a témához)

(#79037) Dorian válasza Peat;) (#79036) üzenetére


Dorian
félisten

Ezeket az igényeidet tejesíteni fogja.
Igen, alapvetően minden forrás az erősítőbe megy, aztán onnan tovább a tévébe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79038) Toobee válasza Peat;) (#79033) üzenetére


Toobee
veterán

Megkérdezhetem, hogy milyen komponensekből épül fel a fülhallgatós láncod?

https://barbieripnk.hu/

(#79039) devil-k


devil-k
nagyúr

Van-e valakinek tapasztalata, ismeri-e a következő termékeket? Ha igen, kíváncsi lennék a véleményére.

Auralex Acoustic- SubDude-HT
Auralex Acoustic- SubDude-II

Nem olcsó dolgok. Az első 62 £, a második 50 £.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#79040) Norbi 72 válasza Peat;) (#79033) üzenetére


Norbi 72
veterán

a linkelt hangszóró szett nem illik be oda

A fénykép csalóka,kicsik a dobozok,ott van a leírásban a mérete.Vagy a szinével van baj?

Ez a szett sokkal jobb az Onkyo hangfalainál.

(#79041) #09634560 válasza Peat;) (#79036) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez vállalható szett, szerintem neked megfelel..
ha ársasházban,panelban laksz akkor élppen job cuccokat kell majd venned, pl 3xx denon és dali, MA és hasonló szetteket nézelődj mert éppen a job szettek tulajdonsága hogy hakabban is szépen szól. sziven szerint nem is ajánlanák kisebbet panelbe,tévut tehát hogy panelbe csak kicsit mert a szomszédokat zavarja... inkább az ellenkezője az igaz:panelbe jobb minősgű prémium terméket kell nézni (n em bögrszettt) : fizikai képtelenség hogy egy durván 5-8 cm átmérőjű hangsugárzó alacsonyabb hangerőn is szép telt dinamikus hangokat produkáljon, de ez neked alapnak kellene lennie: irtad jobb füles szetted van és ezért tudnod kellene -gondolom nem fülhallgatónyi hangszórókat képzeltél el a nappalidba.

(#79042) Toobee


Toobee
veterán

Benézett ma Patika egy kicsit. Mondtam neki előre, hogy most nem az igazi a lánc, amolyan átmeneti állapot van nyomtatókábellel, olcsó koax-szal. Hozott egy Carbon USB-t, hiVOX szenet. Oké, oké kezd hallgatható lenni, de nem az igazi. Én még mindig a digit részt okoltam, aztán bedobtuk a legolcsóbb Valhalla elosztót, ami igazából CuAg, a végén ipari T elosztóval. Életre kelt az egész...Nem is hagyott nyugodni a dolog, a Furu elosztó ennyire szar lenne? Hát nem volt, csak az ónozott réz tápkábellel ment még mindig. Raktunk elé egy jobb kábelt, egyből a helyére került minden, már amennyire a forrás oldal ezt megengedte. Nem tudott elég energiát szipolyozni az erősítő, amikor kellett neki, ezért erőtlen, dinamikátlan katyvasz volt az egész. Itt most nem kis különbségekről beszélek, ezt még nyugállományban lévő tüzérek is nagy valószínűséggel meghallották volna. Ismét levontam a tanulságot: a lánc elején kell kezdeni az építkezést. Nem mellesleg 30 pénzért ki kell próbálni azt az elosztót, szerintem háromszorosáért se tudnék jobbat mondani, tápkábellel együtt.

https://barbieripnk.hu/

(#79043) hétalvó válasza Toobee (#79042) üzenetére


hétalvó
addikt

Ami nalad kabelekben megy az is egy igazi katyvasz :)
Kene mar vegre valami stabil sajat alap es ahhoz tesztelgetni.
Igen unalmas egy napunk van...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#79044) Toobee válasza hétalvó (#79043) üzenetére


Toobee
veterán

Az elosztós tápkábelem fix...volt :DDD

Ma véletlen nem piálsz valamerre? Hátha összefutunk, mint múltkor. Én már belőgybőtem', lassan indulok

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#79045) Dorian válasza Toobee (#79044) üzenetére


Dorian
félisten

Mi Track Terrace-ba (Crack Terrace ;] ) megyünk, de az még odébb lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#79046) Toobee válasza Dorian (#79045) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor maximum közös fogdában találkozhatunk :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#79047) hétalvó válasza Toobee (#79046) üzenetére


hétalvó
addikt

Mi meg valami goa-ra megyunk valami erdobe ... :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#79048) Toobee válasza hétalvó (#79047) üzenetére


Toobee
veterán

A nyers vadakkal vigyázzatok, el ne kapjatok valami fertőzést a vérükből :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#79049) hétalvó válasza Toobee (#79048) üzenetére


hétalvó
addikt

ancsa mondta vigyunk gumit :P

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#79050) BBéci


BBéci
titán

Örökös kételkedő fórumtársunk megint feldobta a tápkábel témát:
"Persze ha valaki a tápkábel között hall különbséget az bizonyított, mert ki próbálta és úgy van :Y"

[ Módosította: radi8tor ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.