Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Parci válasza Toobee (#8993) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

passz, lövésem sincs.

ha a kábel felépítésében nincs semmi "egyirányú", akkor elméletileg is kizárt, hogy valóban számítson. nem esik akkora feszültség egy hangfalkábelre, hogy az "átrendezze az atomokat", magyarán hosszútávú változást, bejáratódást idézzen elő. épp ezért az "eddig én balról jobbra hallgattam, te is úgy csináld, mert úgy szól jól" dolognak sincs értelme.

hogy létezik-e (egyáltalán létezhet-e) kifejezetten arra készített kábel, hogy balról jobbra jobban hömpölyögjenek rajta az elektronok, mint fordítva, az beyond me. igazából utáltam a fizikát mindig. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9002) xtremetuning válasza bajnokpityu (#8995) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egyszer hívjuk el Parcit. Lenne meglepi... :DDD

Parci : a kábelbejáratásra meg feldobok 5 millt. Szólj, ha részedről ok. Még meg is fordíthatjuk az irányát. Átjössz és hajrá.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#9003) Parci válasza #09634560 (#8998) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

no, itt már elhangzik jópár állítás, elviszem a nálam sokkal okosabb villamosmérnök nagybátyámnak (épített erősítőt és hangfalat is többet, amitől nyilván nem válik tévedhetetlenné, de nálam végtelenszer jobban képben van), és referálok, engem is érdekel.

xtremetuning: utánajárok a témának, és ha végleg biztos vagyok mindenben, megcsináljuk. kontrollált vakteszt lesz, én hozom a cuccokat, én csinálok mindent, ti csak mondjátok, hogy A vagy B. és nem 5-10 hallgatásból fogunk átlagot számolni, hanem 100-ból.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9004) Patice válasza bajnokpityu (#8995) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezen is gondolkodtam már és valamin sikerült elindulnom, úgy érzem, a megválaszolásban.

Fizika tanulmányaimból rémlik valami olyasmi, hogy entrópia, ami egy adott rendszer rendezetlenségi fokát jellemzi. Minél nagyobb az értéke, a rendszer annál rendezetlenebb.

Sok rendszerben (élőben, élettelenben) leírták már ezt, hogy az idő elteltével, ha a rendszert változatlanul hagyjuk, akkor az lassan eléri az entrópiamaximumát.

Ha ezt egy friss, bejáratatlan kábelre akarom értelmezni, akkor a hang és a felhasználás szempontjából az új kábel még entrópiaminimum közelében van. A járatás során a rendszer (a kábel) úgymond megszokja, hogy használatban van. Az anyag szerkezete alkalmazkodik ehhez, mert nem "szereti" ha folyton babrálják, piszkálják, ha folyton változásokon kell keresztül mennie a folyton változó áramok hatására, mert akkor mindig lecsökken az entrópia.

Ha a kábelt mozdulatlanul hagyjuk, nem mozgatjuk, nem dugdossuk, izoláljuk a környezetétől (lásd kábel alátétek, amik elemelik a padlótól, árnyékolás, szigetelés, stb.), akkor a rendszerünk egy idő után megközelíti az entrópia maximum pontját, ahol beáll egy egyensúlyi állapot.

Ezzel például magyarázható az is, miért hallottunk különbséget a CAT kábeleink között. Más rendszerben voltak használva, bejáratva. Egyik folyamatosan használatban van, másik csak néha, harmadik alig.

Ha nincs használva, akkor a rendszerünk ehhez fog alkalmazkodni, minél tovább hagyjuk állni, annál többet változik a hangja, mert megváltozik az entrópia, más szerkezeti rendezetlenség fogja jelenteni a kábelnek az entrópiamaximumot, mint használat közben.

(#8998) Sanci38:

Hát igen, ezt is hozzácsaphatjuk az entrópia-elmélethez is. :R

(#9001) Parci:

Itt van a válasz az atomok átrendeződésére. Nem (csak) a feszültségek hatására történik, hanem magától az anyagtól is várható, hogy változni fog a behatásra.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9005) bajnokpityu válasza xtremetuning (#9002) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezek a dolgok még az én cuccomon is hallhatók,de ettől függetlenül lehetne Nálad? :D
szeretném majd újra hallani picit a Szépséget

XT:mert nem ér meg nekem ennyit,h oda vonzzam Parcit.
Sztereoznék, ha lehet :B

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9006) Ed Parker válasza Parci (#9003) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha már témánál vagyunk, a pc és dac közötti kapcsolat az analóg vagy digitális?
Mert ha digitális, akkor elvileg bukott is a márkás USB kábelek előnye a 300Ft-oshoz képest.
Ez már régóta érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#9007) xtremetuning válasza bajnokpityu (#9005) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor miért nem te dobod fel a lét ? :DDD
Mit szeretnél, mozit vagy sztereót ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#9008) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#9005) üzenetére


bajnokpityu
félisten

...oda vonzzam Parcit.

mármint a tali megérne, de ha pénz miatt jönne, nem az eszmecsere miatt, akkor már nem.
Félreérthető, de nem rossz indulatból irtam.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9009) Parci válasza bajnokpityu (#9008) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nyilván nem fogunk 5 millió forintban fogadni, se kifizetni nem szeretném, se kifizettetni senkivel. nem ez a lényeg.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9010) Parci válasza Ed Parker (#9006) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

digitális, hiszen abból alakít analóg jelet a digitál-analóg konverter. természetesen egy digitális jel is sérülhet (1-esből 0 lesz valahol, vagy fordítva), de ha van bármi hibakorrekció, akkor ezeket automatikusan javítják. és igen, akkor már mindegy, hogy milyen usb kábel...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9011) Tonyo válasza xtremetuning (#9007) üzenetére


Tonyo
őstag

Úri ember biztosra nem fogad ;]

(#9012) BBéci válasza Ed Parker (#9006) üzenetére


BBéci
titán

Dehogy bukott, nem azon múlik, ezt a demón is elmagyarázták, bár pontosan nem értettem. Az USB-n megy analóg hang is? :F Ezt nem tudtam.

(#9011) Tonyo
Xtremetuning barátunk nem Úriban lakik, viszont úriember. :K

(#9010) Parci
Fogadás nélkül tudom prezentálni az említett módon, laptop és Lehmannaudio DAC között az USB kábelek különbségét. Egyelőre csak AKG K501 áll rendelkezésemre, de átmehetünk XT-hez, talán előveszi a HD800ast.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9013) Parci válasza BBéci (#9012) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, érik egy Nagy Topikteszt. :)

amúgy az usb-vel elméleti gondjaim is vannak, bár ahhoz, hogy biztos lehessek az igazamban, bele kéne ásnom magam az usb specifikációjába. mindenesetre, ha valóban könnyen hallható különbség van az usb-n átvitt zenék között, akkor (hacsak nem más protokollt használ adat és audio átvitelre a busz) ennyi erővel ha usb-n másolok egy .exe fájlt két gép között, akkor jó kábellel frankón hiba nélkül kéne átmennie, rossz kábellel meg majd minden alkalommal nem futtatható, sérült állományt kéne kapnom. nem?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9014) ujhelyiferi válasza BBéci (#9012) üzenetére


ujhelyiferi
tag

Hali!

Segítség kellene!
Adott egy Pio vsx-520 és hozzá szeretnék 5.0-át!
Ajánlották Wharfedale Vardus 400-at,de amit a közelben kapni az egy Wharfedale Diamond HCP 5.0 (http://www.av-shop.hu/termekek/index.php?kereso_mezo=wh%20diamondhcp&mod=5) ,melyik lenne jobb az erősítőhöz???

(#9015) mandju válasza #09634560 (#8989) üzenetére


mandju
senior tag

Az aprók között van egy pioneer v520 ez mennyivel tud kevesebbet, mint az általad említett vsx 521?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#9016) Toobee válasza ujhelyiferi (#9014) üzenetére


Toobee
veterán

Már kérdezted egyszer, volt is rá elég sok válasz. Javaslom olvass vissza.

https://barbieripnk.hu/

(#9017) Ed Parker válasza BBéci (#9012) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hisz' pont Tőled kérdeztem múltkor, hogy ugyanezt, azt mondtad a Nørdost guruja szerint tökmindegy milyen kábelt használnak azon a szakaszon, ha adat megy rajta.

Most már elég zavaros a dolog. :F

Én most azt az USB-t mondom ami pc és dac között van, nem az iPod USB kábelt.

Parci:
Az elöbb hülyén tettem fel a kérdést.
Szóval az USB kábelen pc és dac között audio jel vagy adat megy?
Így akartam.

[ Szerkesztve ]

(#9018) Parci válasza Parci (#9013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt van részletezve az usb audio, és hát persze sokféle átviteli mód van, nem mindegyik veszteségmentes, úgyhogy cáfolom magam, már ami a szigorú értelemben vett elméletet jelenti. itt kicsit érthetőbben némi infó, más az usb audio adatátvitel, és más a fájlok átvitele, az előbbinél az időzítés miatt megengedett a hiba, az utóbbi pont fordítva, az időzítés le van szarva, viszont bithelyesen megy át minden.

magyarán, elméletileg akár még szerepe is lehet az usb kábelnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9019) BBéci válasza Parci (#9013) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben adatként megy a jel az USB-n, nincs különösebb jelentősége a kábel minőségének. Például a külső Plextor CD-írómat a hozzá mellékelt kábellel használom. Erre a Nordost főguruja biztatott.

(#9017) Ed Parker
Ebből az következik, hogy ami PC és DAC között megy az USB kábelen, az nem számít adatnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9020) xtremetuning válasza BBéci (#9012) üzenetére


xtremetuning
addikt

Mennyit pecáztam Úriban....azok a régi szép idők...
Persze, odaadom a hd800-at.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#9021) Parci válasza Ed Parker (#9017) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

audio, nem adat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9022) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

más: ha ps3-ról küldök ki zenét az optikái kimenetén, pcm 48 khz-et mutat a harman cd dac. ha a popcorn a210 koax kimenetén, akkor meg pcm 44,1 khz-et. melyiket szeressem és miért?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9023) Ed Parker válasza BBéci (#9019) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tehát akkor nem adat.
Ilyenkor nem ugyanaz az adatfolyam megy mint ha cd-t irnék?

Nekem a popcorn a300 48khz-et tol, legalábbis ezt írja a hm erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#9024) Tonyo válasza BBéci (#9012) üzenetére


Tonyo
őstag

A helyesírási hibákért előre is elnézpést, munkahelyen és vagy telefonról nem tudok erre figyelni, septibe örülök, ha beírhatok valami hülyeséget.:D :))

(#9025) Parci válasza Ed Parker (#9023) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

talán anyagfüggő, filmeknél, amire most ráböktem, mind 48 khz jön, mp3/flac-nál 44,1.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9026) Leo66


Leo66
csendes tag

Melyik jobb CD lejátszó? Advence Acoustic MCD204 vagy Marantz CD 6003? És reálisan mennyit érnek?

[ Szerkesztve ]

(#9027) BBéci válasza Ed Parker (#9023) üzenetére


BBéci
titán

Nyilván nem ugyanaz, korábban nem is gondolkoztam ilyesmin.

(#9020) xtremetuning
Nem kölcsönkérni tervezem, hanem Veled közösen tesztelni.

(#9024) Tonyo
Bocs, kihagyhatatlan volt.
Sokszor írok telefonról, gyakran melléütök, azokat szerkesztéssel kijavítom, de nagy helyesírási hibákat akkor sem vétek. Kisebbek előfordulnak, bár nem biztos, hogy lehet rangsort felállítani. A neten keringő, nagyon durva tesztet csak 58 százalékosra töltöttem ki, azóta is szégyellem magam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#9028) Toobee válasza BBéci (#9027) üzenetére


Toobee
veterán

Úgy néztem a törzsgárda megtiszteli egymást, tehát helyesen írnak. Ellenben, akik betévednek néha, és segítséget kérnek, azok arra nem veszik a fáradtságot, hogy megnézzék, a böngésző miért húzta alá pirossal az egész oldalt...

https://barbieripnk.hu/

(#9029) Rebell válasza ujhelyiferi (#9014) üzenetére


Rebell
senior tag

Itt olcsóbb. Wharfedale DIAMOND HCP SET 5.0
ha esetleg használtban nézelődnél [wharfedale-obsidian-600] árkülönbség

De inkább Diamond mint a Vardus. sztem

[ Szerkesztve ]

(#9030) xtremetuning válasza Toobee (#9028) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem csak egymást, mindenkit és a read-only felhasználókat is.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#9031) xtremetuning válasza BBéci (#9027) üzenetére


xtremetuning
addikt

Yah vagy úgy ! Természetesen teszteljünk Papi. :K

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#9032) ricsik válasza Parci (#9001) üzenetére


ricsik
őstag

Már leírtam, de megteszem újra. A beszélgetés ami itt zajlik túlmutat a rendszeremen és a hallásomon is, hogy kihalljam a különbségeket, ilyen-olyan kábel között, vagy gyertyafény vagy neon mellett zenélek, de. Saját magam tapasztaltam, hogy vettem a Proson subomhoz egy kácsás kábelt és bekötöttem. Hihetetlen nagy csalódás volt az új sub. Nem nyugodtam bele és megnéztem mi lehet a bibi. Természetesen a kábel meg volt nyilazva és fordítva kötöttem be. Megfordítottam és helyreállt a világbéke. Én most nem nüansznyi különbségre gondolok, hanem még számomra is óriási volt a különbség. Úgy hogy annyira ez az egész voodoo dolog nem nagyon hat meg.

(#9033) Parci válasza ricsik (#9032) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

engem meg az nem hat meg, ha valaki ilyeneket mesél, mert maximum annyi infót tudok szerezni belőle, hogy gyanakodjak, hogy lesz valami magyarázat a miértre. szeretem érteni a dolgokat körülöttem, legalább kocamódra. számos dolog van a világon, amit persze nem lehet megmagyarázni, no de pont ez nem ilyen, vagy lehet érdemi különbség egy kábel bekötésébe nyomán, vagy nem. ennek megértése érdekében nyilván nem ülök vissza a bme padsoraiba, de a lehetőségeimhez mérten utánajárok. aztán pedig eldöntöm, hogy lehetséges-e, hogy például más hang jött ki a mélyládádból vagy sem. arról sosem akarnék vitatkozni, hogy ki mit hall, ki mit érez, ki mit gondol.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9034) Dorian válasza BBéci (#8973) üzenetére


Dorian
félisten

Az írt lemezek más téma, hiszen lehetetlen pont úgy írni, ahogy a lemezre nyomva volt, még a technológia is más. De ugyanarról a CD-ről 2 bitpontosan (EAC) ripelt anyag (fájl, tehát nincs szó újbóli kiírásról, stb) közt nem lehet különbség, hiszen itt lehetőség van a nem tökéletes adat újraküldésére, nem úgy, mint lejátszáskor. ez a jelenleg használt hifi technológia legnagyobb hibája: nem ugyanolyan a protokoll, mint fájl másoláskor, mert nincs a komplett fájl tárolására alkalmas méretű buffer a különböző eszközökben.

Parci:
Kábel irányáról nem tudok nyilatkozni, mert sosem jutott eszembe fordítva bekötni, de korábban telefonon olvastam a topikot (sunyiban, egy kooperáció közben :D ), te írtál olyasmit, hogy "digitális kábel, egyesek és nullák" Na ez nem ilyen egyszerű, mert pont ezeknek az egymáshoz képesti időzítésével szokott a gond lenni. tehát, hogy mikor is érkeznek pontosan ezek. CD olvasásakor meg még bejátszik a kiolvasási pontatlanság is, tehát előfordul, hogy keverednek az egyesek és nullák.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9035) ricsik válasza Parci (#9033) üzenetére


ricsik
őstag

Magyarázattal nem tudok szolgálni. Jó úton jársz. Szerintem egy adott jelenséget előbb ki kell próbálni, majd ha a kapott adatok alapján ha az illetőt érdeklik a miértek, utána jár. Sajnos sokan kihagyják a próbát és az olvasottak alapján jelentik ki a véleményüket.

(#9036) ujhelyiferi válasza Rebell (#9029) üzenetére


ujhelyiferi
tag

Multkor akcioban volt az Obsidian de nem vettem meg én bolond 130 000lett volna 5 év garival...:-(Akkor az Obsidian jobb lenne mindkettőnél?Elég neki a vsx-520-as erősítő?

(#9037) Parci válasza ricsik (#9035) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

A proban tul vagyok, en hiaba forgatom a kebeleim.. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9038) ginola válasza ujhelyiferi (#9036) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Nem értem meg miért nem tudsz visszaolvasni kicsit ....

Arcam 300 v. 350-et keresek, ha valaki tudna makulátlan állapotban eladót, kérem írja meg priviben.

[ Szerkesztve ]

(#9039) Ed Parker válasza ginola (#9038) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Pont a napokban mondta valaki hogy van hirdetve egy az avx-en 140-ért.

(#9040) Dorian


Dorian
félisten

Fasza: ma este eladtam a Venice-t, erre jön egy mail a webshoptól: sajnálattal értesítjük, de nem kaptuk meg a megrendelt Dune D1-et, úgyhogy majd egyszer lehet, hogy lesz... :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#9041) ginola válasza Ed Parker (#9039) üzenetére


ginola
addikt

Focal Cobalt 816, SR 800, CC 800 5.1, milyen minőséget képvisel a mostani Chorus 7-es szériához képest, Arcam 300 passzolna hozzá?

(#9042) Toobee válasza Dorian (#9040) üzenetére


Toobee
veterán

Marad a zenehallgatás, vagy a TV beépített lejátszója :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#9043) Ed Parker válasza ginola (#9041) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudom mert nekem a 800-as széria van.
816V 806V és cc800V-t kapom holnap.
A cobaltot nem ismerem.

Ezek jól zenélnek vele.

(#9044) daniel2121 válasza BBéci (#9027) üzenetére


daniel2121
senior tag

Bbéci melyik honlapon van a te általad említetett helyesírási teszt, mert van több is és szeretném kipróbálni.

(#9045) axwel18 válasza Ed Parker (#9043) üzenetére


axwel18
senior tag

Hmm... Jó hangfalaid vannak. :) Nekem is nagyon tetszenek a Focal-ok.

(#9046) Tonyo válasza Ed Parker (#9043) üzenetére


Tonyo
őstag

Egyszer majd lehet, hogy én is kiegészítem a sort..:D

(#9047) ginola válasza Ed Parker (#9043) üzenetére


ginola
addikt

Remélem BBéci jár erre, és olvassa majd

(#9048) Ed Parker válasza axwel18 (#9045) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Köszi,igyekszem:)

Tonyo: nem bánod meg.
De ugorhatsz egyből elektrára :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9049) ujhelyiferi válasza ginola (#9038) üzenetére


ujhelyiferi
tag

Nem tudom mire gondolsz,folyamatosan olvasok mindent...

(#9050) HornedReaper válasza HornedReaper (#8664) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Tegnap vettem egy sima 5m-es RCA-RCA kábelt a Médiában 1000 HUF-ért a mélyládához, mert nem volt itthon.. Gerjedt a mélyláda majdnem maxra tekerve, az erősítője számlájára írtam, ki tudja hogy hajtották előttem / milyen öreg.. Ma 500 Ft-ért vettem Hama aranyozott dugós, dupla árnyékolásos, 3m-es RCA-RCA kábelt a Tesco-ban, megszűnt a gerjedés! Köszi Media, mindig tudtam hogy Te vagy a legdrágább, de hogy ennyire szar is..

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.