Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) BBéci válasza Oldfighter (#41998) üzenetére


BBéci
titán

"mostanság meg jön a kölcsönzőkbe a Shcwarcis film "
Kb. két hete kölcsönözhető BD remux is.

(#41999) spiky03
Kíváncsi vagyok, ha legalább 55 colos tévéd és komoly hangrendszered lenne otthon, akkor is ennyit járnál-e moziba?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42002) Toobee válasza BBéci (#42001) üzenetére


Toobee
veterán

Emberfüggõ...

https://barbieripnk.hu/

(#42003) #09634560 válasza BBéci (#42001) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én Riddickre kénytelen leszek elmenni mert nekem egyik sincs(72 crt).

(#42004) Oldfighter válasza BBéci (#42001) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Egy normális változatot várok, itthon kiadott lemezről készültet. :)

Érdekes kérdés, hogy ki, mikor hagyná hátra a moziba járást. Már én is számtalanszor elgondolkoztam ezen, hiszen van, hogy a pokol fenekére kívánom azon nézőket akik zavarják a film élvezetét a dumáikkal, vagy a zörgő sz*rjaikkal. De ott van a kép-, és a hangminőség kérdése is. Ezekkel se vagyok teljes mértékben elégedett, de ugye ott van az a piszok nagy vászon. :D Képminőségbe biztos jobb a G30-asom, de minden más a mozi mellett szól technikai oldalról. Ha lenne itthon nekem is egy jó kis vetítőm és vásznam, biztos más lenne a leányzó fekvése. :) Mondjuk így se viszem túlzásba a moziba járást; évente átlagban 3-4 alkalom az, mikor ott zsibbasztom a hátsómat.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42005) BBéci válasza Oldfighter (#42004) üzenetére


BBéci
titán

2003 novembere óta nem járok moziba, aminek az oka a vetítő és a vászon felszerelése. Évekik folyamatosan volt nálam tesztelésen vetítő, de az utóbbi években 80 %-ban tévén nézem a filmeket, mégsem megyek moziba.
Az előző hozzászólásom amiatt is született, mert itt van nálam egy 42 colos Pana ST60 és rémesen kicsinek, egérmozinak tűnt az 55-os Samu LCD után. Gyorsan vissza is csomagoltam a dobozába.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42006) Sefter válasza BBéci (#42005) üzenetére


Sefter
veterán

LCD.. :Y :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#42007) axwel18


axwel18
senior tag

Hello. Szeretnék venni egy 5.0-ás szettet.
Heco Victa 2 501
Polkaudio TSi 300
Wharfedale Obsidian 600
Kef C5

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás ? Egy Denon AVR-1312-es erősítő mellé kellene.
40% zene
30% film
30% koncert

Ja és normális minőségű kábeleket is tudnátok ajánlani ?

(#42008) MasterMark válasza Sefter (#41973) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, csak akkor valahova tenni kell a többletet.

De ha jól látom még nem jött válasz rá, hogy miért.

Sedwick26: A HDMI, és a DP legyen aktív egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#42009) AtHoS válasza Sedwick26 (#42000) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az a "DP to HDMI adapter" milyen kialakítású is? Nem akarok hülyeséget írni, de mintha olyan rémlene, hogy aktív átalakítók kellenek bizonyos feltételek teljesítéséhez. Lehet a hangátvitel már ilyen lenne?

Ha A TV-t kötöd a DP to HDMI adapterrel, akkor mit mutat a hang?

read-only mode on the forum

(#42010) Oldfighter válasza axwel18 (#42007) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem szánj rá egy napot, hogy ezeket meghallgasd. Látom az árcédulát belőtted a 150 ezres határig. :) Ami nekem a különböző beszámolókból lejött, az a Polk szettje felé dönti a mérleg nyelvét. Mondjuk a felhasználási körödet és az anyagi keretedet illeti, talán a használt piacon kéne körbenézned jobb kategóriájú készülékek után.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42011) M_AND_Ms válasza Patice (#41974) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én is így gondolom.
De valaki megmagyarázná, hogy akkor miért tette Béci TvMaci topiktárs szekrényére az alábbi állítást?
"Azért is idióta megoldás, mert az erősítő oldalt van, nem középen"

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42012) Oldfighter válasza MasterMark (#42008) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha jól tudom, akkor a srác, akinek a rendszeréről van szó, az mostanság rendezgeti át őket. Az AVX fórumon van fönt ha jól tudom. Amúgy egy kis kábeltöbblet miatt én nem aggódnék, szépen lazán el lehet azt rejteni a hifiállvány mögött.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42013) #09634560 válasza axwel18 (#42007) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én a Polkra szavazok.
Sinus live szerintem oké lesz, Tamoo-val vedd fel ez ügybem a kapcsolatot.

(#42014) axwel18 válasza Oldfighter (#42010) üzenetére


axwel18
senior tag

Lehet hogy várok még egy hónapot és akkor kb 200E Ft-ig felviszem a határt.

Sanci38:
Köszi. És ha mondjuk 200E Ft a határ akkor a Polk TSI 400 ?

(#42016) #09634560 válasza #01819392 (#42015) üzenetére


#09634560
törölt tag

Csak akkor nézhetők, ha be van kapcsolva.. ujaknak van HDMI passtrough, azzal a feature-vel tudja kikapcsolt állapotban a jelet átengedni.
Axwell: Igen akkor az vagy ha nagyobb légtered van, kb 23 vagy nagyob nappalid, akkor ez sem rosz vétel

[ Szerkesztve ]

(#42018) axwel18 válasza #09634560 (#42016) üzenetére


axwel18
senior tag

Azt a szettet néztem de szerintem baromi nagy lenne 15 négyzetméterbe. :)

(#42019) #09634560 válasza axwel18 (#42018) üzenetére


#09634560
törölt tag

Oda valóban. :) Türelemmel nézegesd akkor a használtpiacot.

(#42020) axwel18 válasza #09634560 (#42019) üzenetére


axwel18
senior tag

Hát végül is időm van, akár nyár végéig is ráérek. :)

(#42021) Csabroncka válasza Toobee (#41994) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az Fritz a ló is megérdemel pár szót :DDD

Az angol szöveg valami fergeteges, igaz kíváncsi voltam a szinkronra is ami kivételesen nem lett rettenetes.

"in medias res"

(#42022) DjKoxi válasza Oldfighter (#42012) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Azt elhiszem, hogy van különbség a hangfalkábelek között, de az már nekem túlzás amit itt írtatok. Főleg, hogy a centerhez vegyenek olyan hosszú vezetéket, mint a frontokhoz. Miért?
Az is egy szabály, hogy törekedni kell a legrövidebb jelútra a forrástól a lesugárzásig, megjelenítésig.
Ha valaki laikusan hallgat az itt leírtakra, és a maradék vezetéket szépen karikába rendezve rejti el, biztos többet árt vele, mintha megfelelően méretre vágná.
Kizártnak tartom, hogy átlagos rendszerben ( 500e Ft alatti 5.1 hangfal AVR-rel ) valaki is megmondaná, hogy a FL hangfal 3m-rel hosszabb vezetékkel van bekötve mint a FR. A hátsókról meg a centerről nem is beszélve.
Akinek oldalt van minden cucca a közelebbi hangfalakhoz is ugyanannyi kábelt vesz?

(#42023) BBéci válasza M_AND_Ms (#42011) üzenetére


BBéci
titán

Semmi nem indokolja, hogy a szekrény (állvány) közepén ajtós rekeszek legyenek ahelyett, hogy az erősítőt tennék oda. Egyáltalán, minek kellenek oda ajtók. Aztán a kábelek kérdése. A képen látható elrendezésben kétszer egy méterrel többet kell venni, ami akár 20-30000 forintos, vagy még durvább többletkiadást jelenthet.
Az pedig teljesen szubjektív, hogy szerintem ronda, ha nem középen helyezkedik el az erősítő.

(#42022) DjKoxi
Nálam kicsit talán átlag feletti minőségű. és árú rendszerek fordulnak elő, de soha, egyetlen pillanatig nem jutott eszembe, hogy a centerhez 3 méteres kábelt használjak. Az igazán komoly kábeleket szerelve, párban adják, nehezen lehetne például Furutech SpeakerFluxot szimpla 3 méteres szálban beszerezni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42024) BBéci válasza DjKoxi (#42022) üzenetére


BBéci
titán

A fenébe, lejárt a szerkesztési idő.
Ugyanakkor az sem fordult meg soha a fejemben, hogy a két frontsugárzó kábele akár egyetlen centivel eltérő hosszúságú legyen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42025) DjKoxi válasza BBéci (#42024) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Azért írtam egy lélektani szintet. A fölött már van értelme, mert a hangfal meg tudja mutatni a különbséget.
Ha betéved ide valaki akinek teljesen alap rendszere van, képes lesz 3m hangfalkábelt kötni az 1m-re levő centerhez.

(#42026) Oldfighter válasza DjKoxi (#42022) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Szerintem kár vitatkozni egy-két méteres hosszokon illetve különbségeken. Itt a legtöbbünknek szerintem a front oldalra 2-3 méteres kábelek vannak bekötve. A jel útja ilyen távokon tényleg elhanyagolható, node azért némi szimmetriát azért illik betartani. ;)
Dedikált moziszobáknál, ahol rendszerint a készülékek a vetítő környékén csoportosulnak ( pl falba süllyesztett rackeken ) na ott már ennek jelentősebb jogosultsága van, hogy minimálisra csökkentsük a távolságokból fakadó jeltovábbítás különbségeit.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#42027) Pan21


Pan21
csendes tag

Mit gondoltok erről az erősítőről mennyire jó filmre és zenére?
STR-DN1030

(#42028) spiky03 válasza BBéci (#42001) üzenetére


spiky03
veterán

igen ez egy jó kérdés.
de szerintem azért akkor is járnék, mert egy jó kis közösségi program a haverokkal. de az is lehet ha lesz majd itthon egy rendes 5.1-em, akkor lehet kevesebbet járok, de kitudja. :)
mert az tény, hogy amióta megvan az st50-em azóta azt vettem észre, hogy a moziban nem olyan szép a kép mint itthon.
a hangról is írtam a héten a star trek 2-vel kapcsolatban, az imaxben néztük de a hang az nekem nem tetszett. a mélyekkel nem volt bajom csak a magasakkal, mert azok nagyon sértették a fülemet az effekteknél. de biztos velek van a baj, mert egyik haver sem panaszkodott erre. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#42029) gyurczy válasza BBéci (#42001) üzenetére


gyurczy
őstag

Nekem nem volt, mégse jártam. Valóban emberfüggő...

(#42030) TVMaci


TVMaci
tag

Urak, ezzel érdemes játszani?

[link]

(#42031) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Neotech KS 1019 (2x1,5mm) surroundoknak mennyire felelne meg? Focal Chorus. A keresztmetszet nem túl kicsi? Mondjuk előny, hogy a frontok és center kábelezése is Neotech. Még ha nem is egy életre terveznék velük. Tamoo-féle Sinus Live lehet most nem fog beleférni. :(

(#42032) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok! Vásároltam egy Samsung 5.1 HT-E4500/EN házimozi szettet.Egy kicsit nekem gyengének tűnik a mélynyomó.Lehet valami mást rákötni (2 drót megy bele,annyi),egy ilyen mennyit bír el,vagy szerintetek?

(#42033) Dorian válasza KisTücsök (#42031) üzenetére


Dorian
félisten

Az a hangdoboz megérdemelne jobb kábelt is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42034) zolaas


zolaas
senior tag

Üdv, népek. Zenét hallgatnék és vhogy nem találok itthon mostan tetszetős Dobjatok már pár ötletet. metálon kívül jöhet akármi:)

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#42035) Dorian válasza zolaas (#42034) üzenetére


Dorian
félisten

Új Daft Punk album?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#42036) bajnokpityu válasza zolaas (#42034) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[link]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#42037) takky-92


takky-92
csendes tag

hello mindenkinek,
a véleményeteket kérném, h kb. egy YAMAHA YHT S401 soundbar jo választás lenne ?? használat PS3 - TV - Film

(#42038) #09634560 válasza zolaas (#42034) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nekem Lindsey Stirling jön be mostanában. hangszeresben meg régi Pink Floyd-ot és 1990 előtti REM-et hallgatok.
pan21: nekem 1080-as volt az egész telitett hangzással bírt, egy meghallgatást megér, anélkül nem merem ajánlani.Hazsnált? mert akor helyette inkább van marantz 6006-os az avx-en, az job zenére.

[ Szerkesztve ]

(#42039) #09634560 válasza Olyasmi (#42032) üzenetére


#09634560
törölt tag

Max olyan mélynyomót amelynek vannak hangfali be és kimenetei. De közel sem lesz olyan mint amit egy normális házimozivan elérnél..

[ Szerkesztve ]

(#42040) gyurczy válasza Olyasmi (#42032) üzenetére


gyurczy
őstag

Nem hinném, hogy bármit is tudnál vele kezdeni azon kívül, hogy visszaviszed és a használt piacon összelegózol egy rendes 5.1-et meg egy házimozi erősítőt.

(#42041) Olyasmi válasza gyurczy (#42040) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Akkor marad..köszi azért!Én úgy gondoltam,hogy egy egyszerű mélyet rákötök és kész,de gondolom bonyolultabb...

(#42042) gyurczy válasza Olyasmi (#42041) üzenetére


gyurczy
őstag

Ezek az egybe cuccok nem igazán bővíthetők. Összerakod, szól ahogy szól, ennyi.

(#42043) TCr


TCr
veterán

Ha már úgyis filmekről megy az OFF, megnéztem ma az új Star Trek-et.
Sci-finek és Star Trek-nek is kurv@jó lett! :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#42044) M_AND_Ms válasza BBéci (#42023) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az ésszerűségi és szépészeti indokokat értem. Attól féltem, hogy általam nem ismert hangtechnikai oka van.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#42045) Ed Parker válasza xtremetuning (#41919) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazad volt igy látatlanba. Zseniális ;] :C
Jobb a canton ebbe a felállásban, jobb az alja és dinamikában is.
Ez lehet hogy betudható annak hogy tudatosan ehhez válogattam a drótokat, mivel a többi elem már megvolt.
Gitarzenében visszafogottabb az Elektra, a mély húrok nem olyan húsosak.
A magasa, közepe jó, de sztem ez nekem visszalépés lenne.

(#42046) KisTücsök válasza Dorian (#42033) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja, valahogy sejtettem. Köszi!

Ed Parker: Megkérdezhetem, milyen Cantonok azok?

[ Szerkesztve ]

(#42047) Ed Parker válasza KisTücsök (#42046) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

(#42048) Patice válasza zolaas (#42034) üzenetére


Patice
nagyúr

Én mostanság De-Phazz albumokat raktam be a gyűjteményembe, előtte meg Hotel Costes került Tag-elés után a NAS-omra. Esetleg ha kikapcsolódnál még jobban, akkor Enigma legelső négy albuma. :K

Jó kis hangszeres zene: Trio Chemirani - Invite, vagy Hoff Ensemble - Quiet Winter NIght.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42049) tjojo válasza Patice (#42048) üzenetére


tjojo
tag

Quiet Winter Night szerintem is ajánlós.

(#42050) KisTücsök válasza Ed Parker (#42047) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi! :)

Hmm... Azok a mély sugárzók az oldalán mennyire "hasznosak"? A két 16cm-es nem volt elég? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.