Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) gyurczy válasza mola21 (#34998) üzenetére


gyurczy
őstag

Szerintem az eléggé jó ár, én egy percet nem gondolkoznék, a portéka pedig kifejezetten jó hanggal bír.

UMC-1 ilyen szempontból elég háklis, egy kálvária állítólag a sima szoftverfrissítés is. Én bele se mentem. Összedugtam, hallgattam.

(#35002) mr.hyper


mr.hyper
csendes tag

Sziasztok!
Még új vagyok, és a segítségeteket szeretném kérni!
Adott egy lg lm620s típusú tv illetve egy egreat r6s lejátszó.

Szeretnék egy 5,1-es hangfalat rákötti erre a rendszerre úgy, hogy a médialejátszóval ha nézem a filmeket, akkor működjön is :)
Nos ami kicsit megnehezíti, szeretném, ha a hátsó hangfalak vezeték nélküliek legyenek..
Van olyan rendszer, ami kiszolgálná az igényeket? Nem kell semmi komolyra gondolni, maximum 100 ezer forintom van az egészre!
Természetesen ha nincs vezeték nélküli, akkor jó a kábeles verzió is.
Ide szeretnék ötleteket kapni.

Köszönöm előre is a segítségeteket :)

(#35003) Toobee válasza mr.hyper (#35002) üzenetére


Toobee
veterán

A klasszikus dumát tudom bedobni: ennyiből sztereót. Vagy, ha nem engedsz a sokcsatornából, akkor vedd azt, ami tetszik. Ennyiből nincs értékelhető mozis hang.

https://barbieripnk.hu/

(#35004) mr.hyper válasza Toobee (#35003) üzenetére


mr.hyper
csendes tag

köszi..ami tetszik..mivel írtam, hogy full nem értek hozzá, mit kell néznem? mi az amit a médialejátszómhoz tudok is csatlakoztatni? hogy ne akkor derüljön ki, hogy nah, ez mégsem jó, meg még akkor kellene egy erősítő is meg, meg anyám kínja :D
szal tényleg egy ful alap valami kellene, csak rá tudjam a médialejátszót dugni, ez lenne a lényeg! mire kell figyelnem, milyen "csatinak" kell megtalálhatónak lennie ehhez a a hangfal rendszeren?

(#35005) Toobee válasza mr.hyper (#35004) üzenetére


Toobee
veterán

Sajnos az R6S-nek nincs koaxiális kimenete, így az optikaira kell hagyatkoznod.

D/A konverter: FiiO D03K: 8990 Ft
Erősítő: Tangent AMP-50 23.000 Ft; Heed Taurus 48.000 Ft (én ezt venném meg, ha bármi módon össze lehet hozni ezt a dac-ot előfoknak). Rotel RB-960BX (ez a dual mono cucc nem lehet rossz, az érvényes rá, mint az előzőre); Denon PMA 520 AE 52.000 Ft (ebből kéne alkudni rendesen, mert nem sokkal több az új ára);
Hangdoboz: Quad 11L2 80.000 Ft; T+A Selection One 80.000 Ft; HH Scott S17 20.000 Ft
Kábelek: ezt próbálgatás után.

Ezeket csak példának szántam, nézelődj! Ha van valami, akkor véleményezik a többiek. Ha picit ki tudod toldani a keretet, akkor az a Quad, vagy T+A, meg egy végfok + dac előfok egyben egészen korrekt kezdő szett lenne.

https://barbieripnk.hu/

(#35006) #09634560 válasza mr.hyper (#35004) üzenetére


#09634560
törölt tag

Olyan erősitőt keress amin:
1: két HDMI van, és a kimenet ARC-s,
2: egy HDMi és egy optikai, vagy
3: két optikai bement van. Ezekre tudod rákötni a tévéd.
Nem tul rég linkeltem a netdepo egy rendszerét, Onkyo hangfalakkal és Onkyo 313-as készülékket. kezdetnek sztem megfelel neked, ha nem vagy nagyigényü és közeljövőben subot tudsz venni.
Ha igényesebb vagy, hallgass Toobee-ra.

[ Szerkesztve ]

(#35007) gepeszgyerek


gepeszgyerek
csendes tag

Sziasztok!

Hasonló cipőben járok mint sokan mások itt a fórumon. Szeretném összerakni első házimozi rendszerem és ehhez kérném a segítségeteket. Nem vagyok whitefülü és a keret is max 150e erősitővel amivel tudom hogy nem lehet megváltani a világot, de egy jobb belépő rendszer remélem kijön belőle. A szoba kb 20 m2.

Adott 1 Panasonic TX-P42 S30 plazma televízió

A fórumot olvasva nagy tisztelőtök lettem, mert mindig nagyon precíz válaszokat és tanácsokat adtok mindenkinek.

Én a következőt gondoltam első nekifutásra:

1.Onkyo TX-SR313 + SKF-4800 + SKS-4800 5.0 , tetszik nagyon ez a rendszer és kiváncsi lennék, hogy milyen tapasztalataitok vannak vele?

2. A mediaban láttam 60e az eltax Idaho rendszert, elég robosztus darab, valakinek esetleg valamilyen tapasztalata van már vele, esetleg megérné e megvenni ?

3. Hangfalakból Eltax, TAGA, Onkyo, és használtan láttam sok Jamo, Koda és Wharfedale rendszereket ami szóba jöhet ebben az árfekbésben.

4. Erősitő ami szóba jöhet:
Pioneer VSX-422 a legolcsobb, de nem sok jót irtak eddig itt rá így lehet akkor itt megpróbálnák egy szintet lépni egy kis spórolással.
Pioneer VSX-821 vagy Denon AVR-1513 vagy Harman Kardon AVR 158 vagy Onkyo TX-SR313 ezek ugye mind 90e Ft-od árat képviselnek, a 4 közül melyik lenne a legjobb vétel 60%zene 40% film hallgatásánál?

Nagy segítség lenne, ha tudnátok adni néhány opciót a 150e keretből, ami szerintetek a legjobb lehet ennyi pénzből.
Előre is köszönöm.

(#35008) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Erre nincs semmi ötlet? A Taga, Mordanaut, Cambridge Audio olcsóbb 65-80W körüli sub-jai elegendők lehetnek? Háttérnek a Wharfadale Vardus S1-et néztem, de nem kapni sehol. Három markát pedig nem szeretnék keverni.

Érdemes egy ilyen alap rendszerben a tàpkábel cserén gondolkodom?

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#35009) -dj- válasza gepeszgyerek (#35007) üzenetére


-dj-
csendes tag

Szia, ha belépővel szemezgetsz és ahogy írtad 60% zene akkor Onkyot mellőzd azok mozi gépek inkább.
Te géped a DENON lesz :) , néztem 1513 nézted sajnos ha jobban megnézed az pont nem éri meg az árát minden hangfal csatlakoz csiptetős táp kábele is fix.
Akkor már használtat, Denon 1312 , jobb áron is kitudsz fogni pl ez majdnem új, 100 ezer körül ment még tavaly:

[link]
nézegess erősítőt használtan, a maradék pénz kábelekre tudod költeni.
üdv

[ Szerkesztve ]

(#35010) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Sziasztok! Ha hivatalosan egy erősitő 6-16 ohm-os hangszórókat bír,akkor nagy probléma történhet ha én 3 ohm-os falakkal használom? Természetesen nem max hangerőn :)

(#35011) Ed Parker válasza WongFeiHong (#35010) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha a gyártó azokat ajánlja, akkor érdemesebb olyanokat venned hozzá.
Nem 100% de lehet hogy kárt tehet az erôsítődbe.

(#35012) WongFeiHong válasza Ed Parker (#35011) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Ettől félek én is. Meg azt is olvastam hogy sokkal rosszabb lehet a hang emiatt. Bár jelenleg én nem hallok semmi furcsát,működik rendesen minden.

(#35013) Gál István válasza gepeszgyerek (#35007) üzenetére


Gál István
senior tag

Szia, én 50 körül hirdetek Denon 1709-et link Nagyon jó belépő gép (nem spórolták le róla a banán aljzatot és az IEC csatlakozót sem :U ) újszerű állapotban, és maradna egy százasod dobozokra + kábelekre. Ha érdekel keress nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#35014) Ed Parker válasza WongFeiHong (#35012) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha seggreteszed az erősítőt bánhatod :)

(#35015) WongFeiHong válasza Ed Parker (#35014) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

A végfokkal lehet baja nem? De mondom kb közepes vagy alatti hangerőn szoktam használni. Ám inkább veszek vmi olcsó 8ohmos cuccot.

(#35016) Sefter válasza hitman77 (#35008) üzenetére


Sefter
veterán

Én a meglévő subodat nem cserélném le...Legalább is nem az lenne az első lépés.
Szerintem azzal kezd, hogy 1 családból származó (nem csak a márka..) 5.0-át raksz össze, aminek minden komponense megfelel az igényeidnek. Subnak meg addig tökéletes az a pio ami van.

Psn ID: sefter_hun

(#35017) hitman77 válasza Sefter (#35016) üzenetére


hitman77
senior tag

Ok. Az útmutatást adó szabály szerint kb. 120eFt körüli 5.0 lenne a megfelelő. Ezt érdemes betartani vagy el lehet térni tőle lefelé? Taga, Eltax felejtős? Mit ajánlanál a Pio-hoz?

(#35018) Gergőke88 válasza hitman77 (#35017) üzenetére


Gergőke88
addikt

Használt, használt, használt!

(#35019) Ed Parker válasza WongFeiHong (#35015) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézd nem biztos hogy tönkreteszi, de ha a gyártó 6ohm-tól ajánlja, annak oka van.

(#35020) Mosqu!to válasza Toobee (#34996) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Végülis tényleg a legtriviálisabbat hagytam ki, a front pre out bejött, működnek egyszerre is.

Köszi!

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#35021) hitman77 válasza Gergőke88 (#35018) üzenetére


hitman77
senior tag

Ok. Körülnézek. Itt talán egyszerűbb dolgom lesz mint az erősítőnél ott a HDMI és nehány funkció nagyon fontos volt. Ezért lett új. (Egyébként nem bántam meg, mozira szerintem jó a 422).
A Pio erősítőhöz melyik hangfalmárka passzol a leginkább már ha van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#35022) #09634560 válasza gepeszgyerek (#35007) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezekből ha töb zenére szeretnél, a Pio821 és a Denon lenne jó. Onkyo valóban nem zenére való: tulságosan elkeni a részleteket, már rockra(nem lassú) populárisra vállalható lehetne.Ez pl. egy jó belépő denon.
Ezek a hangfalak nem neked valók, hazsnáltakat nézegess. Pl. ez is megfelelhet,de nézegess az AVX-en. Magnat, SAL kizárva.

(#35023) #09634560 válasza WongFeiHong (#35015) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nagy baja nem lesz, hagyd szellőzni, legrosszab esetben leold a védelme. Milyen erősitő? Mert Onkyo,Yamaha erősitők simán birják a 3 ohmos terhelést hoszú távon is. Annyi hogy hamarabb torzit, jobban melegszik. Megaztán ne ugy képzeld hogy az a szám egy egzakt értéka 6 ohmos is produkál 4 Ohmot alacsony frekvenciákon. Ha védeni akarod az erősitőd a hangfalcseréig, szellőzésen és a hangerön kivül anyit megtehetsz hogy nem engeded ra hangfalakra a mélyet, és 80, nagyobb sub esetén inkább 100Hz-re vidd fel a vágást,ennél alacsonyab jelet ne kapjanak a 3 ohmos falak.

[ Szerkesztve ]

(#35024) WongFeiHong válasza #09634560 (#35023) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Köszi a választ! Egyszerü Panasonic SA HE70 erősitő. Levegőt kap rendesen és mindig nézem milyen meleg.Small meg large beállitás van hangszóróknál de én nem igazán értem mire jók ezek.

(#35025) #09634560 válasza WongFeiHong (#35024) üzenetére


#09634560
törölt tag

Legyen small (kicsit jelent de itt nem a fizikai méret a lényeg) így nem kapja meg a nagyon mély frekvenciát, ha van sub.
Ja a pana birni fogja: massziv E osztályú erősitővel rendelkezik, bár nem folyamatos 3 Ohmra van méretezve,de birni fogja és nagy kárt nem tudsz benne tenni, max készakarva: leold ha tul nagy a kimenőjele. Lényeg hogy ne tegyél rá semit, legyen elég helye oldalt-felül szellőzni, és csinján a hangerővel: ne vidd torzitásig, és akár örök élet+1 nap..

[ Szerkesztve ]

(#35026) WongFeiHong válasza #09634560 (#35025) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Köszönöm a segitséged! A hangerőt eleve nem szoktam csutkára nyomni,nekem bőven elég a közepes.De ha lesz rá keret azért szerzek hozzá vmi komolyabb hangszettet.

(#35027) ginola


ginola
addikt

Eladó egy Russ Andrews PowerMax Plus tápkábel EU dugós.
KIMBER PK14 -ről milyen tapasztalatok vannak?

(#35028) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Délelőtt "teszteltem" most a szubokat, amíg nálam van mindkettő. Azt kell mondjam ha ebben a kis szobában marad, semmi értelme nem volt a nagyobbra váltásnak.

Viszont legalább így a szubot lehúzhatom a kívánságlistámról. Úgyse nyugodtam volna amíg nem próbálok ki egy erősebbet. Ha meg már itt van, marad. (bár egy jobb zártra még kíváncsi lennék..... ;] )

A kis Polkot (PSW 110) viszont dicséret illeti. :K Nagyon jó konstrukció a kategóriájában.

[ Szerkesztve ]

(#35029) Sefter válasza Tamoo (#35028) üzenetére


Sefter
veterán

most én is zártra gyúrok, csak nem nagyon van használtan ami tetszik... :(
~25nm-re elég lehet a concept sub :F

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#35030) Ed Parker válasza Tamoo (#35028) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem a psw 125 volt,de megváltam tőle,akkor mint egy szekrény :D

(#35031) Tamoo válasza Sefter (#35029) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elég, de nem hallottam még, viszont gyanítom a jó zárt nem a Concept-nél kezdődik. De nem szeretném lehúzni hallatlanul, ne értsetek félre! Használtan azért elő szokott fordulni, csak várni kell. Ez még a gyakori példányok közé tartozik.

"Hirdesd" hogy keresel...

[ Szerkesztve ]

(#35032) gg72 válasza gg72 (#34992) üzenetére


gg72
veterán

Feltűnt a láthatáron egy Mordaunt Short Avant 309i használtan 60ezer körül, vagy inkább újonnan Polk PSW110 67ezerért? Melyik lenne jobb választás? :F

(#35033) #09634560 válasza gg72 (#35032) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mordaunt-Shortot nem sokan hallottunk de a Polk PSW110 az kedvelt és jó bevált konstrukció, és azt venném...

(#35034) pokerarcsuny


pokerarcsuny
tag

Üdv !

Ezek a cuccok vannak !
lejátszó : Mede8er MED600X3D
TV : Panasonic TX-P50ST50E

Ezekehez akarok venni valami házimozi szerűséget, de tisztában vagyok vele hogy mi pénzt kellene beleőlni amit persze nem tudok rááldozni.

Így mit ajánlotok nekem hogy kijöjjön MAX 150K-ból .

Válaszok jöhetnek PM-ben is nyugodtan mert azt könnyeben tudom követni.

Előre is köszönöm a segítségetek !

Üdv,

SuNY

[ Szerkesztve ]

(#35035) dunkel válasza gg72 (#35032) üzenetére


dunkel
őstag

Itt van egy Polk, elég baráti áron.

(#35036) gg72 válasza dunkel (#35035) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, de ha jól látom, akkor ez nem a PSW110-es, rákérdezek a típusra.

(#35037) #09634560 válasza hitman77 (#35008) üzenetére


#09634560
törölt tag

Minimum 100, Béci szerint 150 W kel akkora szobába.
Hangfalcserét ugy alkosd meg hogy egy család legyen az összes 5.0 hangfal, Piotol és a vardusoktól szabadulj meg.

(#35038) Tamoo válasza gg72 (#35036) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ő lesz az: PSW202
Számok nem túl biztatóak.

(az én 110-em most vitte el egy fórumtárs)

[ Szerkesztve ]

(#35039) nuke7 válasza pokerarcsuny (#35034) üzenetére


nuke7
veterán

használtan nézz erősítőt 50k-ig, és maradékból 80-85 hangfal szettet - mondjuk avx, itt, avforum - linkeld ami tetszik és árban benne van, olvasd el az első hsz-t és a maradékot meg rakd félre kábelre...

https://youtube.com/user/nuke7

(#35040) #09634560 válasza pokerarcsuny (#35034) üzenetére


#09634560
törölt tag

35000-tól olvasva a kérdések és válaszok fele pont ebben az árkategóriában és erre az összegre vonatkozik. Ez vonatkozhat rád is mind erősitő, mint hangfalügyileg is.
hangfal az neked ha kicsik kellenek, mehetne a JBL SCS178 használtan, van épp 2-3 a hardveraprón, Falamint ha álló kell, Fail3D! árul egy 5.0 szettet, keresd privátban.

(#35041) hitman77 válasza #09634560 (#35037) üzenetére


hitman77
senior tag

Ok. Az említett JBL szett (178) milyen kategóriát képvisel? JBL, Mordanaut, Polk, merre keresgéljek?

(#35042) gepeszgyerek válasza -dj- (#35009) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Igen, a Denont néztem, hogy elég vérszegény a hátulján található csatlakoztatási felhozatal.
Böngészgetem folyamatosan a használt oldalakat, de valamiért az erősitőnél szeretnék újat venni, hangrendszerből meg használtat majd.

(#35043) #09634560 válasza hitman77 (#35041) üzenetére


#09634560
törölt tag

Belépő,de aban jó.

(#35044) #09634560 válasza gepeszgyerek (#35042) üzenetére


#09634560
törölt tag

És Gál István 1709-e???
Erősitőből is ugyanolyan jó a használt,sőt,kevés mozgó alkatrész miatt elvileg tovább tart.

(#35045) gg72 válasza Tamoo (#35038) üzenetére


gg72
veterán

Valóban. Hát akkor már inkább a PSW110.

(#35046) BBéci válasza gg72 (#35032) üzenetére


BBéci
titán

A Canton tutira mindegyiknél jobb!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#35047) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem...
Van egy 5.1-es Pioneer erősítőm, ennek a PreSub kimenetére ( RCA ) csatlakoztatok egy Hi-Fi-t, mint erősítőt, hogy meghajtson egy passzív mély ládát ( igen, tudom, de ez van ). Mi lehet a baj?
Ugyanis hiába kötöm rá a PreSub kimenetet a Hi-Fi AUX bemenetére, a rá kötött hangfalból semmi hang nem jön ki, még max hangerőn sem. Természetesen, mind a kimenet, mint a Hi-Fi erősítő működik, tesztelve, csak így együtt nem hajlandóak működni, de nem tudom miért.
Tudnátok adni vmi tanácsot ez ügyben?

(#35048) gg72 válasza BBéci (#35046) üzenetére


gg72
veterán

Igen? Mert annak a legkisebb a mélysugárzója, habár teljesítményre az a legerősebb. Gyorsan kellene megrendelnem, ki tudja meddig tart az elfekvő készlet.

(#35049) MJordan


MJordan
tag

Sziasztok!
Egy Marantz SR-6007 erősítő mellé milyen hangfalrendszert ajánlotok a mélynyomót is beleértve? Vagy mozira jobb választás lenne egy Harman Kardon AVR270?
Egy Dali Zensor szett megfelelne mindkettőhöz mozi célra?

[ Szerkesztve ]

(#35050) Vikthor válasza MJordan (#35049) üzenetére


Vikthor
nagyúr

bőven jó hozzá szerintem, de meg kell hallgatni vásárlás előtt tutira

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.