Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186001) mettek válasza mettek (#185999) üzenetére


mettek
addikt

Ezért kédeztem a multkor amugy hogy van e olyan mediaplayer app ami tud real time dsp feldolgozást mert a filmeknek is iszonyat jót tesz egy kis reverb. Legalábbis az én fülemnek az adja az igazi mozi élményt ha van egy kis visszhang, ez nyújtja azt az élményt mint amikor a nagyteremben ülök és érezni a hangban ahtalmas teret.

Ezt egy kicsi szoba soha nem fogja tudni de egy kis reverb-bel hozza azt az élményt.

Illetve azt vettem észre hogy akkor is hasonló a hang ha a hangfal távolságok el vannak tolva az optimálistól (ha jol tudom ilyenkor nincsenek fázisban) de ilyenkor meg borul a térérzet is. Ezért lenne jó a mért adatokra rátenni a dsp-t.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#186002) VoidXs válasza mettek (#185999) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A késleltetés nagyon fura hatást tud kelteni, ha pont egy picit rossz. Equalizer APO-val tudsz vele játszani, hogy pl. 0.01 ms eltolás mit tesz. Van egy pont, nálam pl 0.1 körül, ahol teljesen egyik oldalra tolódik, pedig ugyanolyan hangos a két front.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186003) mettek válasza VoidXs (#186002) üzenetére


mettek
addikt

Igen ezzel tudok játszani az Arcamban is. Ugyanigy van nálam is. Pici eltolás és teljesen máshogy szól.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#186004) Joe123 válasza VoidXs (#185996) üzenetére


Joe123
aktív tag

Akkor amit a hifisek jellemzően színpadképként, térérzetként aposztrofálnak, az a legtöbbször valójában valamiféle időzítési és/vagy fázishiba?

(#186005) mettek válasza Joe123 (#186004) üzenetére


mettek
addikt

Majd Void megmondja de szerintem egyáltalán nem errol van szo. Ha van színpadkép, kellően jó az elektronika és a hangfal is illetve nincs akisztikai anomálias akkor egy jol kevert vagy felvett zenénél hallod hogy a gitár kissé balról és mondjuk mélységében a hangfal mogul szól, a vokál kb középről, kicsit előrébbről mint a hangfal, a hegedű szintén máshonnan. Ez nem hiba hanem a jo komponensek együtthatója. Ilyet átlag mozis cuccokkal nem hallasz.
A stream audionál amikor demózták az Audio Solutions Overture hangfalat akkor nem csak a 2 hangfal között de azokon kivul oldalról is érkezett hang egy egy számnál. Nagyon durva volt. Nekem otthon sajnos nem volt hozzá elég terem hogy igy szoljon.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#186006) Dorian válasza Joe123 (#186004) üzenetére


Dorian
félisten

Dehogyis hiba.
Viszont annyit érdemes tudni, hogy az esetek legnagyobb százalékában ez nem valós színpadkép, hanem azt a felvett hangszerekből, előadókból a hangmérnök állítja össze az utómunka során.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186007) -KP- válasza Dorian (#186006) üzenetére


-KP-
addikt

Ja, fapaci szokta mondani hogy egy csúszkával tudják állítani a keverőn ;]

[ Szerkesztve ]

(#186008) Joe123 válasza -KP- (#186007) üzenetére


Joe123
aktív tag

A QSound-ról hallottam, régebben azzal varázsoltak ilyeneket, de biztos van más is, újabb is. Rogers Waters - Amused to death album tele van ilyen effektekkel, amikor sztereó rendszerből is mindenfelől hallod a hangokat.

(#186009) lemmy9 válasza -KP- (#186007) üzenetére


lemmy9
őstag

Van aki kábellel állítgatja. ;] :DDD

Szerintem!

(#186010) SPEA válasza lemmy9 (#186009) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ugyan itt eladó 4 csomag kék gyöngy és egy tucat plüss patkány :DDD

(#186011) ada19 válasza SPEA (#186010) üzenetére


ada19
senior tag

Nálam patkány bejáratót lehet kapni, ez fogja csak igazán meghozni a mélyeket. :DDD

Mégsenem

(#186012) Dagidög válasza Gino20 (#185955) üzenetére


Dagidög
senior tag

Én itt nagyrészt read onlyban vagyok, de most be kell kommenteljem, hogy úristen. :Y

(#186013) SPEA válasza Dorian (#186006) üzenetére


SPEA
aktív tag

Úgy úgy. Ennek egy olcsóbb változata pl ez az egyszerű csúszka tologatás.
Fülessel ráadásul kicsit fej mögött is szól. A többi videója cserébe roppant idegesítő ahogy ahogy jobbról balra tologatja.
Ellentétes példának én is a Rogers Waters - Amused to death első számát hoztam volna, de sima hétköznapi, viszont jó minőségű hangszeres sztereó keverésnél is kijön ez.

mettek #186005
Átlag mozis cuccokkal eddig mindig sikerült hoznom, Marantz 5009, most Denon 4500, B&W P4, Quadral Rhodium 500, Quadral Ascent 80, Jamo D500 és ráadásul panel, 18nm nappali, kanapé majdnem teljesen falra tolva. Újra és újra meg tud lepni, van, hogy oda hajolok a centerhez biztos néma e. "Színpad kép" is rendben szerintem. De album függő, hogy mennyire detektálhatóak a zenészek.

[ Szerkesztve ]

(#186014) -KP- válasza SPEA (#186010) üzenetére


-KP-
addikt

Nálam meg eladó 2m2 smirglipapír.

(#186015) Quetz válasza mettek (#185991) üzenetére


Quetz
őstag

Érdemes az ASR és az Erin's Audio Corner méréseit megnézni, illetve a linkwitzlab blogját olvasni.

A hangfalakat összegre lövik be (built to cost), adott célcsoportra egy átfogó piackutatás alapján. A célcsoport lehet nem/életkor/bevétel és a Harmann intézet valóban rengeteget vaktesztel(t), hogy megtudja, melyik csoportnak melyik hangzás tetszik. Ez is része a piackutatásnak.

(#186016) Quetz válasza -KP- (#186014) üzenetére


Quetz
őstag

Nekem van 3 tábla félkész akusztikai panel (azaz mezei kőzetgyapot :) )

[ Szerkesztve ]

(#186017) VoidXs válasza Joe123 (#186004) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon sokszor igen. Voltam hifisnél, aki nagyon büszke volt rá, hogy mennyire jó tere van, felfelé is terjed, stb. Természetesen az volt a trükk, hogy az egész első fala csupasz volt, és a korrekció azonnal megoldotta a problémát. Egyszerűen vannak, akik ezt szeretik, ez ízlés dolga (én a cél érdekében inkább 7.1-be keverem a zenéim, persze nem Pro Logic vonalon, hanem értelmesen, az se másabb), diffúzorokkal még rá is lehet játszani, csak ne ezt hívjuk pontosnak, mert pont az ellentéte.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186018) BBéci válasza mettek (#185999) üzenetére


BBéci
titán

Azért nem voltak negatívumok az Audia erősítővel, mert az fényévekkel jobb a összes többinél, amiket felsoroltál.

#186007-KP-
Lehet, hogy csuszkával állítjék, de nem mindegyik rendszer képes visszaadni, reprodukálni.
Egy múltkori tesztalany AVR-rel a két frontsugárzó közül szólt minden, ami egy jobbfajtával az oldalfalakon túlról. Amikor autóhifi hangminőségversenyen bíráskodtam, az volt a szinte elérhetetlen csúcs, amikor a motorháztető közepére költözött a zenekar. A bíráló lapon egy ábrán be kellett jelölni, meddig ér a színpad szélessége. A legjobbaké túlért a külső visszapillantókon.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#186019) Joe123 válasza VoidXs (#186017) üzenetére


Joe123
aktív tag

Mondjuk egy olyan rendszernél amin egy mono felvétel is olyan "jó teresen" szól, azért lehet gyanakodni, hogy valami nem teljesen ok. :DDD

(#186020) Dorian válasza Joe123 (#186019) üzenetére


Dorian
félisten

Én emlékszem olyan hifis beszélgetésre, ahol az illető bizonygatta, hogy az ő rendszere olyan jó, hogy abban a mono felvételeknek is van tere ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186021) skippper


skippper
senior tag

Az elmúlt 50 hozzászólásból amúgy az jön ki számomra, hogy itt mindenkinek is igaza van. Lehet jó tered attól, hogy visszhangos a szobád és fázishibás a lejátszás, a füled úgy rakja majd össze ezt, mintha máshonnan jönnének bizonyos frekvenciák. Ha a magas hangok balra tolódnak, de a mélyek jobbra, akkor megy a cintányér balra, a dobos meg jobbra. Ennek az ellentéte, hogy lehet tökéletes tered attól is, ha nagyon pontos és jó minőségű berendezésen hallgatsz olyan számot, ahol taszogatta a hangmérnök a csúszkáját.

A végeredmény úgyis az, hogy itt most nem a hang azon definíciójáról beszélünk, hogy egy közegben hullámokat keltettek, hanem arról, hogy azok a hullámok milyen érzéseket keltettek az agyadban. Innen meg az következik, hogy mégiscsak számít a kábel - csak nem a hangszóróban lévő, hanem az ami a füledet köti össze a spagetticsomóval odabent... a hangkeltés objektív témakör a SINAD-al, FR-el és társaival, mérhető, számolható, a hanghallás viszont már teljesen szubjektív, onnantól teljesen elveszíted azt az információt, hogy a nüanszok miből keletkeztek egy ennyire összetett láncban.

[ Szerkesztve ]

(#186022) Dorian válasza skippper (#186021) üzenetére


Dorian
félisten

Nem jól jött le.
"Lehet jó tered attól, hogy visszhangos a szobád és fázishibás a lejátszás"
Nem, ettől nem lesz jó tered, hanem lesz egy reverbes, bizonytalan színpadképű tér. Ami persze akár tetszhet is valakinek, de attól az nem lesz jó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186023) skippper válasza Dorian (#186022) üzenetére


skippper
senior tag

Igazad van, rosszul fogalmaztam. Arra próbáltam rávilágítani, hogy "érezheted jónak a teret" bármitől is, nagyon öszetett folyamat, de ez egy szubjektív jóság, nem objektív.

(#186024) Dorian válasza skippper (#186023) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, lehet szubjektíven jónak érezni. Ez viszont mindenkinek más-más, és ettől függetlenül van egy objektív jóság.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186025) VoidXs válasza Dorian (#186024) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezért is jó számosítani az ízléseket, mert könnyebb úgy ajánlani például akusztikát, ha tudjuk, hogy konvergens vagy divergens teret szeret az illető.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186026) skippper válasza VoidXs (#186025) üzenetére


skippper
senior tag

Van erre olyan triviális mutáció, ami ezeket a hatásokat előhozza? Mint a Nuance és a compression teszt esete. Milyen ügyes lenne, ha lenne néhány tipikus változást előidéző kapcsoló, amikkel ki lehetne próbálni, hogy milyen változást okoz egy adott zeneszámon egy mesterségesen előidézett fázishiba/időzítéshiba/zajosítás, stb.

(#186027) Dorian válasza VoidXs (#186025) üzenetére


Dorian
félisten

Hát azért izé. Én egy diverz, zengő, fazishibák miatt minden - mindenhonnan szól - teret sehogy sem tudnék jónak mondani.
Kivéve ha ez a művészi koncepció de akkor csak azon az adott művének van rajta.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186028) VoidXs válasza skippper (#186026) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Legkönnyebb az, ha fogsz egy másik szobáról készült mérést, és Cavernben exportálsz egy korrigált szimulációt. Az az egekbe nyomja a fázisproblémákat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186029) lenox válasza mettek (#186001) üzenetére


lenox
veterán

an e olyan mediaplayer app ami tud real time dsp feldolgozást mert a filmeknek is iszonyat jót tesz egy kis reverb.

Az AVR-ekben szokott lenni ilyesmi, az nem jo?

(#186030) VoidXs válasza mettek (#186001) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez leesett a tér definíciód alapján, például a Dolbys hangkártyák szobaszimulációját tudom ajánlani. Esetleg a HeSuVi piszkálását.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186031) mettek válasza lenox (#186029) üzenetére


mettek
addikt

Csak yamahában találkoztam ilyennel. Arcamom van jelenleg.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#186032) skippper


skippper
senior tag

Crossover pontokat mi alapján érdemes kiválasztani Diracban? Eddig az volt értelmezhető tanács számomra, hogy oda tegyem, ahol a legsimább az FR görbém, akkor lesz a legszebb az átmenet. Nálam ez 90-95Hz környékén van, ott van egy szép fennsík, ami tűpontos, előtte utána akadnak beesések. Veszítek vele valamit, ha 70-80 helyett 95-re teszem? Nyerek vele valamit, ha valóban olyan pontot választok, ahol jó a frekimenet? (még mindig az Oberon 5 szett meg Klipsch 112SW, újdonságként 4800H-val)

[ Szerkesztve ]

(#186033) skippper


skippper
senior tag

Hozzáteszem, az eddig látottak alapján lehet, hogy Diracék értenek a szobakorrekcióhoz, de szoftvert fejleszteni nagyon nem tudnak. Az egész app rogyásig van hibákkal, random eldobja a mérést, UI szétesik, közli velem, hogy nincs licenszem arra, hogy telepítsem az erősítőre a filtert - előző kettő alkalommal sikerült neki, installer meghal a T&C elfogadásnál és még sorolhatnám... ráadásul nem egyedi hibák, tele vannak a fórumok ugyanezekkel a reportokkal

(#186034) VoidXs válasza skippper (#186032) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az alapján szokás, hogy hol jár a legsimább összesített fázissal. Mivel a Dirac GD-korrigált, ezért kb bárhová teheted, és csak a teljesítmény kihasználásával kell számolni, amúgy minimális a változás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186035) Vajga válasza BBéci (#185977) üzenetére


Vajga
tag

Köszönöm, megfontolom!
Tudnátok segíteni nekem még hagfal szett terén? 2db álló centerből indulna ki (a cél 5.1.2 vagy 5.2.2. esetleg később 5.2.4. lenne)
Tehát amit kinéztem Denon X2800H vagy X3800H
Mindenhol ezt a Wilson témát tolják, vagy Focal. Nem ismerem. Elolvastam, hogy ne adatokból induljak ki, de amikor egy Magnat a felét tudja mélyben (MHz), és dupláját magasban, érzékenységben jobb, azért elgondolkodik az ember...
Nyilván ezek csak számok, de írnátok nekem pár márkát, amivel érdemes foglalkozni, illetve párat, amit kerüljek? bass reflex elől...
filmre kellene, méginkább tuc-tuc, esetleg rock. ahogy írtam fontos lenne, hogy a basszus az BUMM BUMM legyen, ne whooom-whoom, és a magas az nagyon szépen szisszenjen jó magasan, és ne csörögjön.
bocs mindenkitől a buta kifejezésekért.

[ Szerkesztve ]

(#186036) lenox válasza mettek (#186031) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem a Sonykban is van ilyen, HD Digital Cinema Sound, elvileg lehet allitani, hogy kis/nagy terem vagy studio. Denon-nal is lattam ilyesmit. De valoban az se Arcam, azt nem tudom, olyat nem neztem meg.

(#186037) VoidXs válasza Vajga (#186035) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A kiváló tranziens valóban Focal kalibertől indul, hacsak nem opció a PA vonal. A számokat érdemes nézni, csak nem a gyártóit, hanem például a Spinorama-t, azok független és megbízható mérnököktől vannak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#186038) BBéci válasza Vajga (#186035) üzenetére


BBéci
titán

"egy Magnat a felét tudja mélyben (MHz), és dupláját magasban, érzékenységben jobb, azért elgondolkodik az ember..."
Igen, azon gondolkozik az ember, hogy miként mernek ekkorákat kamuzni. Sok gyártó megteszi, de a Magnat a legdurvább.
Miért legyen elöl a basszreflexnyílás? Nagyjából tök mndegy, hogy hol van. ha normálisan megtervezték.
Rengeteg remek hangdobozt lehet kapni, itt de méginkább a belépő topikban számtalan ajánlást találsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#186039) Vajga válasza BBéci (#186038) üzenetére


Vajga
tag

A Focal-ra szerintem nincs pénzem, de ha nagyon az kell, akkor apránként megveszem végülis... Mondjuk láttam 11 misiért is hangfal darabját tőlük, szvsz netto parasztvakítás ennyiért.
A basszreflexnyílás azért legyen elől, mert azt olvastam, h így kell, ha szűkös a hely. Nálam az, de ha azt mondod nem számít, elfogadom. Sőtt, le is egyszerűsödik minden.
A Wilsonról, Magnatról, stb márkákról tudnál valamit mondani? Nekem a Wilson tök ismeretlen név. És a Magnat ennyire sz*r lenne, ahogy írtad? Mi jöhet még szóba, ha nincs 2 misim Focal-ra?

(#186040) Vajga válasza VoidXs (#186037) üzenetére


Vajga
tag

Hálás köszönet, szétnézek! :R

(#186041) I'am Dony válasza Vajga (#186035) üzenetére


I'am Dony
őstag

A Magnatot és a Wilsont kerülném. A Focal nagyon rendben van, bár a megadott "zúzósabb" stílushoz nem feltétlenül passzol. Mozira a Klipsch nem alsó polcos dobozai jók ill. a Monitor Audio a Bronze szériától ajánlható és szintén nagyon jó ár-értékben. Egyébként jól írja Béci, a hitványabb gyártók kamuznak.

[ Szerkesztve ]

(#186042) BBéci válasza Vajga (#186039) üzenetére


BBéci
titán

Létezik számos 100 millió Ft/pár áron kapható hangdoboz és messze vannak a legdrágábbaktól.
[link]
Nem parasztvakítás, bár sok esetben a nevet is meg kell fizetni. Ajánlom, látogass el a muncheni HIGH END kiállításra, ott ilyeneket is meghallgathatsz.
Mi jöhet szóba? Pont erre kapsz választ a belépő topik hozzászólásainak olvasgatásával. Hetente felmerülő téma.
Nem írtam azt, hogy sz*r a Magnat, csupán az általuk megadott műszaki adatok valóságtartalmát minősítettem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#186043) Vajga


Vajga
tag

Köszönöm Urak!
Hát megpróbálom akkor átnyálazni a belépő topikot, mondjuk ezzel kezdtem, és azt láttam, hogy ilyen aktív pc hangszórókról volt szó 10-20W.
I'am Dony köszönöm a segítséget, hogy írtál márkát.
Ha valaki másnak is lennének javaslatai márka ügyben, nagyon szivesen venném.
Illetve BBéci, akkor most egy Wilson, vagy egy Magnat a jobb? Úgy általánosságban... Vagy egykutya?

(#186044) Dorian válasza Vajga (#186043) üzenetére


Dorian
félisten

Első körben meg kellene adnod, hogy kb. mennyit szánsz az összes hangfalra szubbal együtt, és h mekkora helyiségbe akarod őket elhelyezni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186045) Vajga válasza Dorian (#186044) üzenetére


Vajga
tag

Ha jól emlékszem valami 25-29nm, ferdefalas tetőtéri, a rendes falon bútorsor, középen az ágy és a tv. Csak falra tudom tolni a centereket. Csak 5.1.2 esetleg 5.2.2 kiépítésére van lehetőségem. A költözés lehetősége erősen benne van, így ez (a hely) nem korlátozó dolog. Az anyagiak sem, de gyakorlatiasnak mondanám magam, szerintem a Focal hülyeség...

[ Szerkesztve ]

(#186046) Quetz válasza Vajga (#186043) üzenetére


Quetz
őstag

Revel és Arendal hangfalak is még a megfizethető de már minőségi kategória.

(#186047) skippper válasza Vajga (#186045) üzenetére


skippper
senior tag

Én a helyedben meghallgatnék még Dali szetteket is, nekem nagyon bejött az Oberon széria (bár ahogy nézem, kicsit elszálltak az árak, én két éve 400ért vettem az 5.0 szettet újonnan, boltból). Ár/érték arányban szerintem nagyon jók, bár nem az a kategória, mint mondjuk egy Arendal 1723 S THX szett

[ Szerkesztve ]

(#186048) I'am Dony válasza Vajga (#186045) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mivel nem különösebben árérzékeny a helyzeted erősen ajánlom meghallgatásra a Monitor Audio Silver szériát. Célszerű a center figyelembe vételével kezdeni a szett összeállítását és ahol ez korrekt onnan válogatni tovább. Ennek 3 utas a centere a C350 6G v az újabb C250 7G. Ehhez illesztheted akár a Silver 100 6G vagy 7G ill. a Silver 300 vagy 500 frontként, háttérnek pedig Silver 50. A Focalhoz hasonlítva.. végigpróbáltam az Aria 936 ig bezárólag (nekem) sokkal jobban tetszik és kellemesebb, részletezőbb az MA.

(#186049) Vajga


Vajga
tag

Köszönöm, tehát ha jól értem a Wilsont hagyjam a rákba, és nézzem: Revel, Arendal, és Dali. Ezeket már összehasonlíthatom pl Spinorama-n.
Érdekes, h senki nem javasolta a Magnatot, illetve egy (hétköznapi embernek) ismert márka nem hangzott el. Mik vannak. Jó, h ide keveredtem, és köszönöm a segítséget!

(#186050) Vajga válasza I'am Dony (#186048) üzenetére


Vajga
tag

Profi vagy! Ezer hála, megsasolom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.