Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163701) Tamoo válasza Khaosz55 (#163699) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Pár éve meg Dali Concept volt a fél topiknak. Meg Polk PSW110 szub. :) A nagy mozisoknak meg a Clarus volt a favorit! Ne szívd mellre!
Ahogy lépdel felfelé az ember általában már nem szívesen ajánl alatta mert más szintet tart elfogadhatónak, tolódik minden felfelé.
Kérdezték már páran akik hallották a mozim, hogy mennyiben van egy ilyen, de mindig csak vakaróztam, nem számoltam. :D
Most a napokban összeadtam aztán belegondoltam hogyha nem lenne semmim és házimozit szeretnék.... hát ennek a felét se akarnám elkölteni. :DDD Még az is sokkolna.
(Pedig nem drága csak én vagyok csóró.)

[ Szerkesztve ]

(#163702) mettek válasza BBéci (#163700) üzenetére


mettek
addikt

:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163703) Khaosz55 válasza BBéci (#163700) üzenetére


Khaosz55
addikt

2003-ban épült a családi ház 138mˇ2, én 2009-ben vettem mert a válság miatt bedőlt az eladó hitele, vitte volna a bank. Legjobb vételem volt, most már kb 3x annyit ér, amcsi stílusú nekem nagyon tetszik a nagy egybe tér, nagyon szép telekkel. Könnyűszerkezetes amitől féltem, de nincs vele gond nagyon alacsony a rezsije.
Volta egy srác egyszer bemérni, és ránézésre azt mondta ez egy akusztikai rémálom lesz, de mérési eredmények szerint és fülre is nem volt nagy probléma. Tovább lépni meg úgy lehet hogy a CAV A8M helyett kell egy erősítő amivel lehet paraméterek állítani ez lett volna a RAP 1580 aminek ismert a története, + mini DSP a suboknak. Szóval lesz majd minden majd ha lesz erősítőm ismét megmérik.

[ Szerkesztve ]

(#163704) mettek válasza Tamoo (#163701) üzenetére


mettek
addikt

Ne is mond. Ami nekem is van. Most már többe van a mozi mint az autóm, egy 2012-es Passat :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163705) Khaosz55 válasza Tamoo (#163701) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ismerem én is ezt az utat járom.
Lenne keret jobbra is mindéből is, nem ez a gond, csak be kell ismernem én közel sem vagyok audiophile hallású, sőt lehet jó hallású sem. Tápkábelt sem hallom meg, nem zavar ha valaki meg meghallja, elfogadom és tiszteletbe tartom. Van egy szint amit én jónak tartok és felette akármennyit költök nem biztos, hogy jobbnak érezném, vagy annyira jobbnak, hogy foglalkoznék vele vagy pénzt áldoznék rá. Annak ellenére nagyon szeretem ezt a témát és szívesen nézem-olvasom hogy sok mindenkinek milyen jó kis cuccaik vannak. Vitába nem bonyolódom bele.
Tudtam volna építeni dedikált mozi szobát, de ismerem magam ki sem használtam volna, én olyan fazon vagyok aki imád a nappaliban PC-ről filmezni, mert nekem ez valahogy családiasabb.

(#163706) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#163705) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Könnyű szerkezetes házban, az akusztika biztos másabb mint egy téglában.
Kiváncsi lennék egy mérési diagramra.
Közép frekiket, nyelik a falak, a mélyeknek meg nincs akadály. Gondolom én.

(#163707) Quetz válasza BBéci (#163696) üzenetére


Quetz
őstag

Ez meglepő!

Ismerősök az ellenkezőjéről számoltak be: Dedikált szobák akusztikai kezeléssel, Alcons, Procella, Lyngdorf, JBL Synthesis, Aurea hangrendszerek Trinov, Storm Audio elektronikával meghajtva. Mindig találtak pár összeállítást, amit szívesen hazahoztak volna.

(#163708) Quetz válasza Khaosz55 (#163705) üzenetére


Quetz
őstag

Ha nem is dedikált szoba, de egy ilyen diszkrét megoldás megoldaná a mély problémáidat szerintem :) Csak egy TV lift kell még hozzá.

MX-30 | Krix

(#163709) Tamoo válasza Khaosz55 (#163705) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én sem vagyok mindent halló, utóbbi években le is építettem a drágább kábeleket mert számomra nem sokat jelentett. Egy jobb dobozt vagy jobb szubot, erősítőt biztos értékelnél, azért ne dugjuk a fejünket a homokba. De ha a mostani is kielégíti az igényeidet, akkor meg minek... :)

(#163710) Dorian válasza Khaosz55 (#163705) üzenetére


Dorian
félisten

"én olyan fazon vagyok aki imád a nappaliban PC-ről filmezni, mert nekem ez valahogy családiasabb"

Pont így vagyok én is. Számomra szívesen meghozott kompromisszum.
Bár a nappalit igazából pont csak este használjuk, ha leülünk a TV / film elé, de nem érezném jól magam "elzárva" és nappal is szeretem az egybe nyíló, csak geometrikusan elválasztott tereket. Az étkező felőli fényzárást, magas frekis visszaverődést épp most oldom meg függönnyel, mélyeknek meg direkt jó, ha hátrafelé van még tér. Áthallást nem a szobánál gátolom, hanem az emeletre (hálók) vezető lépcső elé teszek ajtót, ez amúgy a huzat (kürtő hatás) ellen is kell.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163711) mettek válasza Quetz (#163708) üzenetére


mettek
addikt

Ez beteg módon szólhat. Ez már mozi. Ami nekünk van itt a fórumon az kb himi humi mozicska ehhez képest. :DDD

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163712) VoidXs válasza mettek (#163711) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amikor még volt Krix mozi az országban, én hallottam, és lazán ott az élvonalban. Az egész márka egyébként arra épül, hogy a Klipsch-et másolja, csak javítja a durva hibákat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163713) mpo válasza Quetz (#163708) üzenetére


mpo
veterán

Csak egy TV lift kell még hozzá.
Pont eltakarná az egészet, akár tévé, akár vászon.
Biztos vászonra gondoltál, nem tévére.
Itt nem érvényesül a fülmagasságra vonatkozó szabály? :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#163714) Quetz válasza mpo (#163713) üzenetére


Quetz
őstag

A TV lift pont azért kell, hogy amikor mozizik a család, akkor leengedje a vászon elöl. feltételeztem, hogy ez egy nappali, ahol a háttérhangot a TV szolgáltatja, és mozira röffentik be a teljes rendszert.

Ha akusztikailag áteresztő vászon mögött vannak a hangfalak, akkor a hangfalak akusztikai közepe a vászon magasságának 1/2 - 5/8 között kell elhelyezkedjen. A hifivel ellentétben itt a hangot igazítod a képhez, mert nem akarod, hogy túl magasra emelt vászon esetén a beszédhang a szereplők cipőjéből szóljon. Persze ha a vászon közepe szemmagasságban van, akkor a hangfalak akusztikai közepe is fülmagasságban lesz.

(#163715) Quetz


Quetz
őstag

(#163716) Vegha


Vegha
senior tag

Sziasztok,
tobb evtizede nem kovetem mar a hifi ujdonsagokat es az eddigi szettem is evek ota hasznalatlanul pihent.
Front: Tannoy Mercury Mx3
Sub: Yamaha YST-SW205
Receiver: Yamaha RX-V640
A Center+surround szett valami elhanyagolhato kategoriaju Jamo (talan E3), cserelendo.
Ezekbol az erosito valoszinuleg megadta magat es keresek valamit a helyere, ami modern hazimozi zenehallgatasra megfelelo (foleg csatlakozasra gondolok), fogad bakelit lemezjatszot is es Yamaha : )
Azt latom hogy az aktualis palettarol az RX-V685 lenne nekem a megfelelo, de ha van valami kifuto modell hasonlo parameterekkel akkor az is szoba johet, akar hasznalt is. Kulfoldon vagyok, igy a magyarorszagi beszerzesi forrasok nem jonnek szoba, szoval csak adott tipusokbol kellene segitseg/otlet

(#163717) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék,hogy ki hallotta már közületek a Focal Chora hangfalakat?
Egy ismerősöm hangfal 5.0 vásárlás előtt áll és megkért,hogy kérdezzem meg mielőtt elindulna meghallgatni.
Az én Elac 260 szériámat hallotta legutóbb,ehhez képest ez hol helyezkedik el szerintetek? Tudom teljesen más karakter csak viszonyítás képpen kérdezném.

(#163718) Quetz


Quetz
őstag

Aki szeretne tanácsokat profi moziszoba építéshez, annak tudom ajánlani a következő Cedia kiadványt: CTA/CEDIA-CEB22 R-2018 - Home Theater Recommended Practice: Audio Design

Az adott linkről ingyenesen "megvehető".

(#163719) balage25 válasza Tamoo (#162118) üzenetére


balage25
senior tag

A Cavernt hogyan lehet visszaallitani alapbeallitasokra?

(#163720) Tamoo válasza balage25 (#163719) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Annyira szerintem nem tudod elállítani, hogy szükség legyen reset-re. :D
[link] itt le vannak írva a beállítások.

(#163721) balage25 válasza Tamoo (#163720) üzenetére


balage25
senior tag

1500-as késleltéseket állít, míg a sub 0ms. A Rew szerint 4KHz-nél vág, - 15dB gain-t állít. Nem tudom, mit állítottam el.

(#163722) Tamoo válasza balage25 (#163721) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A szubra a 0ms az oké mert általában az "késik" a legtöbbet, így ahhoz képest tolja el a többit. Az 1500 viszont valami rossz beállításra utal. Mintha nem is mérte volna azt a dobozt. Windows hangkimenetnél a megfelelől csatornaszám van beállítva?
Méréskor minden crossover stb legyen kikapcsolva, full range-ben menjenek a dobozok. Ezt a REW szerinti 4kHz-es vágást nem értem, hogy mire gondolsz.

Én ezeket a beállításokat használom méréshez.

(#163723) VoidXs válasza balage25 (#163721) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az egy kikapcsolt vagy teljesen kaotikus fázisú sub lesz, ha minden más rendben van, én viszont arra gondolnék, hogy nem a mérőmikrofont használja mérésre, az is gyakori hiba. Mutasd, mit mértél.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163724) balage25 válasza VoidXs (#163723) üzenetére


balage25
senior tag

Szerintem valahol a kalibráció folyamatában hibáztam. A beállítások nálam is Tamoo által csatolt kép szerintiek.
Megpróbáltam több pozícióban mérni, ezeket hozzáadtam az átlaghoz és a végén rányomtam a Calculate avarage gombra. Erre a mérésre jöttek ezek a szörnyű eredmények.
Ha nem mérek több pozícióban, akkor teljesen reális értékeim vannak és a Rew is szép eredményt ad.
Sajnos ilyenkor is nagyon visszaveszi az erősítés, lehet a sub hangerején kell még állítanom.

Rew-ben, hogyan tudom együtt mérni a frontokat a sub kimenettel együtt?

(#163725) VoidXs válasza balage25 (#163724) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez a rossz EQ-ra magyarázat, a nagyon nem egyenletes szobákban sokszor ront a több pontos mérés, viszont a késleltetéseket mindig a referencia pont mérése alapján számolja, szóval valami gond még mindig van.

A front + sub mérés REW-ben akkor működik, ha van beállítva bármilyen crossover vagy keverés a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163726) Quetz


Quetz
őstag

JTR Captivator RS1 Subwoofer Review

Frequency +/- 3db: 16-157hz (under 10hz in-room performance)
Alignment: Sealed
Driver: ultra-low distortion 18″ subwoofer with 35.5mm Xmax each way, +4″ peak to peak
Amplifier: 2400 watts RMS, class D, DSP optimized
Dimensions (HxWxD): 21″x21″x18″ (HxWxD)
Weight: 117 lbs.
Construction: 18mm, 13ply, void-free, Baltic Birch
Exterior Finish: Matte black lacquer paint designed to be non-light reflective for home theater
Connectors: RCA and XLR
Optional 3200 watt amplifier with 240v input +$300
Warranty: 5-year Manufacturer defect (amplifier 3 years)

Kép

Kép

(#163727) Khaosz55 válasza Quetz (#163726) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jól értem, hogy a +300 dolcsis a 240v-os változat 3200-as erősítővel? Tehát az alap az 110v-os?
Europában különben forgalmazzák?

(#163728) Quetz válasza Khaosz55 (#163727) üzenetére


Quetz
őstag

A specifikáció szerint az sp1-2400 csak 110V-al működik. Európába importálnod kell, lehetőleg hajóval szállítva.
A JTR egy kis manufaktúra, minden hangfal és mélynyomó rendelésre készül. Viszont ha van ilyened, akkor azt nem cseréled le utána :D

[ Szerkesztve ]

(#163729) Khaosz55 válasza Quetz (#163728) üzenetére


Khaosz55
addikt

Világos, értem, még nem tervezem. 3200-as erősítő :Y . Ahhoz be kell húzni minimum külön 3X2.5mm-es 230-as kábelt.

(#163730) VoidXs válasza Khaosz55 (#163729) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Dehogy kell, szabvány szerint 250V*16A-t minden EU-s faliportnak és tápkábelnek el kell viselni. Az USA-ban vannak olyan gyenge portok, amihez fejlesztés kell, mert a lakóházi szint 120V*20A. Ezért is javasolják ekkora erősítőhöz a külön faliportot, mert az amerikai verzió pont a helyi maximum, nálunk meg 300W híján az (220V*16A, a 250 csak a hitelesítési szint).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163731) Khaosz55 válasza Quetz (#163728) üzenetére


Khaosz55
addikt

Gondolom nem semmi. Viszont ezt még áfa és vám is terheli ha minden igaz.

Szép egy jószág.

(#163732) Khaosz55 válasza VoidXs (#163730) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ekkora terkeléshez illilk már 2.5mm kábel. Rendben hogy nem statikus terhelés ezért a 1.5mm is elbírná, de ha RMS 3500w akkor elméletileg a hatásafok miatt 4KW-ot is bekajálhat. Ami már megrángatja a hálózatot.

(#163733) Dorian


Dorian
félisten

Végre tegnap felkerült a függöny a nappali és az étkező közti falnyílásba. Elég tanulságos volt számomra a dolog...
Mindeddig hallottam a rendszer gyengeségét, és magamban értetlenkedtem: Minőségi hangsugárzók, előírásszerűen elhelyezve, alapvetően jó akusztikai adottságú helyiség + mérés alapján panelekkel korrigálva... és nem az igazi. :U
Hiába voltam tisztában az elmélettel,hiába hallottam tisztán, hogy a csupaszfalú-padlójú étkezőből egy csomó közép és magas visszaverődés jelentkezik, ami több hangi paraméterbe is bezavar, nem voltam tisztában a probléma mértékével. Azt hiszem ehhez kell rengeteg tapasztalat vagy abszoludt hallás, hogy skála nélkül is képes legyen az ember konkrét mennyiséget meghatározni. Ezért nem is siettem ezzel a függöny-üggyel, nem gondoltam, hogy ekkor problémát képes ilyesmi okozni.

Most már helyreállt a világ rendje, jó a tér, sima a hang, ja és még valami: Hiába ismertem az elméletet, miszerint a torzított hangot hangosabbnak halljuk, hamarabb zavaróvá válik, nem voltam tisztában vele, hogy ez milyen mértékű. Tegnapi filmet bő 6 dB-lel(!) hangosabban hallgattam és még így sem értem el a korábbi hangosság-érzetet. Egyben most is furcsa számomra, hogy ez a mélyekre is igaz, amikkel a függöny biztosan semmit sem csinált. Itt kanyarodok vissza arra, hogy korábban hangoztattam, hogy bizony nekem elég az 1 db T12. :))

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163734) Tamoo válasza Dorian (#163733) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha lenne mikrofonod most jó lett volna egy előtte-utána mérés. :) Ilyenekből lehet tanulni, megnéztem volna.

Jöhet a nagyobb szub. ;]

[ Szerkesztve ]

(#163735) Dorian válasza Tamoo (#163734) üzenetére


Dorian
félisten

A napokban veszek egyet, itthon sem igazán drágább, mint kintről rendelve. Hogy használni mikor lesz időm, az inkább a jó kérdés :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163736) Dorian válasza Dorian (#163735) üzenetére


Dorian
félisten

Nnah, hazafelè vettem egyet :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163737) python1 válasza Dorian (#163736) üzenetére


python1
veterán

+1
Kezdődik ;]

(#163738) Thom!


Thom!
veterán

Jól látom a Nubert szállít magyarba?

(#163739) Tamoo válasza Dorian (#163735) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy cavernes mérés meg EQ APO konfig megvan durván negyedóra alatt, REW-el meg ráérsz.

(#163738) Thom!: Persze, miért ne szállítana.

[ Szerkesztve ]

(#163740) Thom! válasza Tamoo (#163739) üzenetére


Thom!
veterán

XS-7500 tudnának csinálni Atmos hangszóróval ellátott cuccot azonnal vevő lennék :K

[ Szerkesztve ]

(#163741) Tamoo válasza Thom! (#163740) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mármint hogy ennek az XS-7500-nak a tetejére várnál még ilyen visszaverődősre játszó csodát? Az tényleg hiánypótló lenne. ;]

Nekem a tv mellé egy pár A200-as aktív van. Jó cucc.

[ Szerkesztve ]

(#163742) Thom! válasza Tamoo (#163741) üzenetére


Thom!
veterán

Jó cucc de nekem kevés.
Veszek egy Ambeot. ;]

(#163743) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Eladtam a Monitor Audio RSW12 aktív mélyemet, kinéztem helyette egy GXW15-t de sajnos mire az enyémet elvitték addigra a GXW15-t is. Mit tudnátok ajánlani a RSW12 után ami előrelépés lenne? Köszönöm szépen! :R

(#163744) Quetz


Quetz
őstag

Gondolom, sokan várták már ezt: Denon AVR-X8500H AVR Review

Best Home Theater AVR DAC Review.png

Denon AVR-X8500H Surround Sound AVR THD+N vs Output Level Audio Measurements.png

Denon AVR-X8500H Surround Sound AVR HDMI DAC Multitone Audio Measurements.png

(#163745) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Elsosorban zenere keresek AVR-t hasznaltan 100k magassagaban 4 Ohmos dobozok melle. A mostani Arcam AVR250-em kisse szenved veluk, de a feature setjevel teljesen elegedett vagyok. Korrekt DAC es bi-amp kepesseg feltetel - egy normalis DAC + sztereo erosito kombo szerintem nem jonne ki ennyibol, ezert maradok az AVR-nel mar csak a kenyelem miatt is.

A Cambridge 650R peldaul eleg szimpatikus tesztek alapjan, az in-your-face hangzasa is elonyos az en zeneimhez, csak pont nincs belole elado. Miket erdemes meg neznem abban a kategoriaban? Denon 4000, Marantz 6-7000?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#163746) Thom! válasza r4z (#163745) üzenetére


Thom!
veterán

aktiv hangfal
mihez kell pc-hez?

(#163747) #09634560 válasza r4z (#163745) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szia.
Cambridge-t én is támogatom, Többi erősitő is ok, Onkyo RZ , Anthem és NAD mehetne a sorba de mi a gond az arcammal?
Javaslatom: az arcam még belépőszint ellenére is remek erőlködő, nem-e jobb lenne inkább hangfalszett csere?
aktiv dobozokkal engem is ki lehet hajtani a világbol.. még a monitorok se okék, pc-n is kényszerből vannak..
Elac-ot el ne add, max nekem :D inkább jóféle erősitő kell, és biamp sztem rössz ötlet, nem lenne jobb nélküle????

[ Szerkesztve ]

(#163748) r4z válasza Thom! (#163746) üzenetére


r4z
nagyúr

:U Hangfalam van, es idovel 5.1-re lesz bovitve a rendszer. Aktiv dobozok meg kellenek a raknak.

(#163747) Sanci38: Nagyon ugy tunik nekem, hogy nem bir a bi-ampolt 4Ohm-os dobozokkal (Elac FS 57.2), erolkodik. Ha cserelem is oket, valoszinuleg Jetes Elacra fogom, de azok is ugyanilyen erzeketlenek.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#163749) r4z válasza #09634560 (#163747) üzenetére


r4z
nagyúr

Kifutottam a szerkesztesbol, mire meglattam a tiedet.

Bi-amp nelkul is probaltam, de igy sokkal jobban tetszik a dobozok hangja, ezert ragaszkodok hozza. Bi-wire kabelezessel valoban konnyebben hajtotta oket, de a magasok igy elenkebbek. Es mivel nem hangszerhusegre hajtok, hanem agymasszirozasra, ezert ez pozitivum.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#163750) #09634560 válasza r4z (#163749) üzenetére


#09634560
törölt tag

nagyobb arcam nem jöhet szóba?
de látok itt Denon 4520-ast az Aprón, tied el lehetne adni és a 100hoz kellene pótolni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.