Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) nadtom válasza python1 (#129998) üzenetére


nadtom
tag

Köszönöm, kezdetnek jó volt, de magasra tette a mércét. :)

(#130002) python1 válasza nadtom (#130001) üzenetére


python1
veterán

Így jártam én is,jelenleg megy a gyűjtögetés egy halom értelmesebb dobozra,ráadásul fingom nincs,hogy mit keresek egyáltalán.
Talán egyszer belebotlok valami rakás "tűzifába". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#130003) Patice válasza python1 (#130000) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy a kábelek ne emeljék már le onnan. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#130004) python1 válasza Patice (#130003) üzenetére


python1
veterán

Vagy éppen azok. :DDD

Hú gyerekek most nagy DIY mozit hozok össze,ha most itt szivárogtatnék némi infót,azonnal virtuális lincselésben,kövezésben lenne részem. ;]
Majd jelentkezem némi infóval,ha valamire jutottam.

[ Szerkesztve ]

(#130005) BBéci válasza nadtom (#129990) üzenetére


BBéci
titán

Mondjuk a NAD Master szériás előfokot ajánlom.

(#129997) Nemir Ombe
A Wotan is akciós, annyiért nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#130006) devil-k válasza PrinceHerceg (#129986) üzenetére


devil-k
nagyúr

" Diamond 9.CS centerem néha nagyon dobozhangú! "

Nincs két egyforma hangkeverés és mivel néha hallod így, én erre gyanakodnék. Olykor én is ezt érzem, szerencsére csak ritkán futok bele ilyesmibe. Az elhelyezés az pedig másik lap. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#130007) PrinceHerceg válasza devil-k (#130006) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Igazából én is ezt érzem, mert vhol kristály tiszta, máshol meg szó szerint élettelen előadású. :)

Viszont az új JBL Studio 150P mélyre azt kell mondjam csúnyán bűntet, mert kegyetlen pontos, illetve roppant feszes hang jellemzi, gondolom a 25cm-es hangsugárzója révén. Továbbá megjegyzendő, hogy a belseje ennek legalább már rendesen kivan bélelve, és az erősítője se épp kutya - életemben nem láttam még ekkora toroidot - minden más átlagos minőség, szóval majd még elbeszélgetünk vele a pákámmal!

U.i: fáziseltolás kötelező 2-db mély esetén, vagy használjam úgy ahogy jobbnak érezzük a lakókkal? :C

Patice: igen, a fele szivacs, de szerencsére füllel nem igen hallható a difi, viszont töröm a fejem, h feljebb rakjam, mert odalent szó szerint megfogja ölni a 2 mély! :))

[ Szerkesztve ]

(#130008) python1 válasza PrinceHerceg (#130007) üzenetére


python1
veterán

Cseréljenek helyet az erősítővel,ha elfér az erősítő a center helyén.

[ Szerkesztve ]

(#130009) Borisz76


Borisz76
veterán

Aprók a netről.... - Monoblokk1 - - Monoblokk2 - Füles - Maranz -

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#130010) PrinceHerceg válasza python1 (#130008) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Én úgy gondoltam, h a TV és az erősítő közé fogom betenni, ergo a DAC + SetupBox más helyre költözik át, de még gondolkozom, h hová, mert az erősítő a földön, megint nem volna jó helyen, hiszen kapja a rezgéseket, plusz meg is fulladna, mert pont passzos volna! :D

(#130011) BBéci válasza PrinceHerceg (#130010) üzenetére


BBéci
titán

Set Top Box. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#130012) rappit4


rappit4
őstag

A tisztességes hangszórók megvételét még halogatom a CA 751r-hez, viszont egy Blu-ray-be szívesen beruháznék most. Az adta a löketet, hogy a kis phillips CD játszóm megadta magát így azon gondolkodtam, hogy esetleg 100k környékén létezik-e olyan BD aminek CD-re is értékelhető a hangminősége illetve SACD-ket is visz, hiszen ha már lúd legyen kövér. Tudtok ajánlani ilyen paraméterekkel valamit? Előre is köszi :R

(#130013) kezo0 válasza rappit4 (#130012) üzenetére


kezo0
addikt

Ebben az árkategóriában szerintem egészen elfogadható a Denon DBT-1713UD. Nekem legalábbis van egy ilyenem, és a tiedéhez hasonló szempontok miatt döntöttem mellette.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130014) Norbi 72 válasza rappit4 (#130012) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a Pio se rossz.

(#130015) rappit4 válasza kezo0 (#130013) üzenetére


rappit4
őstag

Specifikációk alapján jónak tűnik bár sajnos a hátoldal kicsit szegényes, nyilván az analóg 7.1ch kimenet magasabb kategória. Hangilag milyen egy 20-30k-s cd lejátszóhoz képest? Vagy ez vagy egy LP lejátszó lesz plusz valami egyszerűbb CD, de most nagyon az LP javára áll a dolog.
(#130014) Norbi 72 :
Igen vele szemeztem, bár hasonló kétségek merültek fel, mint a Denon-al. Amit keresek akkor úgy néz ki magasabb árfekvésben helyezkedik el. :(

[ Szerkesztve ]

(#130016) nadtom válasza BBéci (#130005) üzenetére


nadtom
tag

Megnéztem, horror áron van az M szériás proci (M12, M17) és még az Atmost, Dts:x-et sem tudja. Most még marad a Marantz inkább hangfalat nézek.

[ Szerkesztve ]

(#130017) kezo0 válasza rappit4 (#130015) üzenetére


kezo0
addikt

Amennyiben nem valami csúcskategóriás erősítőn és hangfalakon keresztül hallgatod, akkor szerintem még egy 80e Ft-os árfekvésű CD-lejátszó hangjához képest sem fogsz különbséget hallani. OK, egy 150 ezres CD-lejátszó azért már megveri nyilván. De ugye azok sem mind tudnak SACD-t megszólaltatni. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#130018) PrinceHerceg válasza python1 (#130008) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jelentem végre helyre álltak a hangok, így a rend is! :D

Rettenet sokat változott a hangkép, de ami a fő, h a doozhang immáron a múlté, gondolom a közel fejmagasságba helyezés segíthetett rajta enyit, illetve, h nem kap annyi rezgést... :DD

[ Szerkesztve ]

(#130019) Patice válasza PrinceHerceg (#130018) üzenetére


Patice
nagyúr

:C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#130020) Lacielvtárs válasza PrinceHerceg (#130018) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha gratula :R , azért a pc oldalát fel lehetne tenni, hogy szebb legyen a látvány ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#130021) rappit4 válasza kezo0 (#130017) üzenetére


rappit4
őstag

Azért a cambridge 751r megválogatja a cd játszókat bár eddig még nem sokhoz volt szerencsém de mind máshogy szólt és mind 80k alatti kategória volt.

(#130022) Festina86 válasza rappit4 (#130012) üzenetére


Festina86
tag

Nekem egy Pio bd lx58 lejátszóm van. Külön hdmi megy a tv-be(65 Uh600v) és az erősítőbe(marantz sr 7010), zenehallgatáshoz meg az analóg kimenetet használom. Az analóg kimenet érezhetően jobb mint a hdmi a zenehallgatáshoz. Bár közvetlenül nem hasonlítottam össze, de egy pár hónapig együtt éltem egy denon 720 cd-vel. Simán oda merném rakni a pio-t a denon mellé. Én teljesen elégedett vagyok a kapott képpel és hanggal, amíg nem tervezel ennél komolyabb berendezéseket, addig szerintem megfelel egy ilyen készülék. Egy kis keresgélés után és némi szerencsével 400€ sikerült beszereznem teljesen újonnan, ennyit szerintem megért.
Ami negatívumként említhető, az a menü(kezelhetőségével nincs nagy baj, de ahogy kinéz….), wifi hiánya( bár nekem nem hiányzik a net), kicsit lassú a készülék(pl. stop megnyomása után eltelik 1-2 másodperc mire megáll a film).

(#130023) PrinceHerceg válasza Lacielvtárs (#130020) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Szia!

Köszi, jogos a felvetés, csak sajna akkora dög a Revoltec CPU hűtőm, h nem fér vissza a gyári oldallemez, viszont így legalább megfelelően szellős a belseje is, plusz a kék ledekre mindenki harapni szokott! :D

[ Szerkesztve ]

(#130024) clyvejhamma válasza clyvejhamma (#129972) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

Végső "felvonás", remélem nem megyek az idegeitekre :)

2 éves SONY STRDN 1050, vagy 4 éves PIO SC2022?
Hasonló árban vannak, ki melyiket vinné?

Köszi,
Viktor

(#130025) Norbi 72 válasza clyvejhamma (#130024) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mi az a hasonló ár?

(#130026) clyvejhamma válasza Norbi 72 (#130025) üzenetére


clyvejhamma
aktív tag

130 környéke.
Új Sony STRDN 860, Pio vsx930 van 140 körül. De nálam tapasztaltabbak véleményére alapozva ezeket kihúztam. :) Egy 15 éve yami rxv 440-ről lenne a váltás.
Sony jobban vonzana, de sajna lehet hdmi és kijelző meghibásodásokról olvasni a 1050 kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#130027) Norbi 72 válasza clyvejhamma (#130026) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nemrég volt egy X4000-es Denon 145-ös irányáron.Én várnék még egy kicsit jobb vételre.Marantz,Yamaha Aventage,Pio LX...

(#130028) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Van itt olyan kolléga, aki Logitech Harmony-val vezérel egy RF motoros vásznat? :U

(#130029) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

A Dali IKON-jaim mellé végre megjött a Dali Opticon Vokal centerem is. ( Ikon center már nem volt raktáron és ezt ajánlották fel helyette. )
Pár napja élvezem az új hangokat :) de azért hiányérzetem is van mivel egy HM rendszer nem teljes SUBláda nélkül. Jelenleg 5.0-ban használom de azért így is remek.

Időközben egy 3*4 m -s , azaz mindössze 12 nm-s szobában vagyok kénytelen berendezkedni...
S közben még fel is újítja a tulajdonos az albit.....
( Ezért nem töltök fel most képet mert sokan rosszul lennének ! ) :D

Iszonyat káosz van de én nem bírok magammal és már a SUB-okat nézegetem.

Az elrendezés "hosszában" van :
- A 3 m-s falon van középen a TV , alatta az állvány legfelső polcán a center, alatta a vas.
- Jobbról , balról az IKON 7 pár.
- Hátsó falon, fali konzolon pihen a két IKON 1-s. Fejmagasság fölött kb 50 cm-el.

Hallgatási / nézési pozícióm a szoba közepe.

Na ide kellene nekem egy szubláda.

Esetleg ez : Sunfire HRS-10 Új ára 1100 Euró....650-ért hirdetik.

Lehet kicsit sok lesz ez 12 nm-re ?

Esetleg ez a SVS PB-1000

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#130030) BBéci válasza Borisz76 (#130029) üzenetére


BBéci
titán

12 négyzetméterre az IKON 7 is durván sok, még a 6 is az lenne. :K
Nagyon jó szubláda a HRS, ajánlom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#130031) bajnokpityu válasza Bobolit (#130028) üzenetére


bajnokpityu
félisten

harmony nem csak infrát vezérel? az enyém biztosan. próbáld meg esetleg triggerrel.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#130032) Bobolit válasza bajnokpityu (#130031) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Elvileg a nagyobbak, pl. 900 valamilyen szinten tudnak RF-et, bár lehet, hogy csak a saját bázis állomásával.
Nincs rajta trigger :(

(#130033) Borisz76 válasza BBéci (#130030) üzenetére


Borisz76
veterán

Telefonon le is beszéltünk egy időpontot holnapra.

Megyek és meglesem élőben :)

Ha tetszik , akkor a "hónom alá" kapom és hozom is.

Életem első SUB-ja lesz :K ...ha megveszem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#130034) BBéci válasza Borisz76 (#130033) üzenetére


BBéci
titán

Nálam HRS-12 volt pár hétig, szerettem a hangját.
Viszont az IKON 7 számára kellene legalább 30 négyzetméter. 12-ben - szerintem - büntet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#130035) Borisz76 válasza BBéci (#130034) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos jelenleg ez van.

Kamaszkoromban egy 32 nm-s !!! szobám volt !

Ez ahhoz képest egy lyuk...
De közel van a családhoz és aránylag olcsó is.
Majd ha úgy alakul megyek másik albérletbe....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#130036) Pazolini válasza Festina86 (#130022) üzenetére


Pazolini
senior tag

Azért engem érdekelne egy vakteszt arról, hogy mennyivel szebb/jobb, "csilingelőbb" (?) a Sabre ESS 9011 DAC chip az AKM 4458 "velvet sound" chip hangjánál: mert lényegében ez lenne a változó...

(#130037) bajnokpityu válasza Pazolini (#130036) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a dac chipnél nagyságrenddel többet nyom a latba a körülötte levő kiszolgálás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#130038) Shingen válasza PrinceHerceg (#130018) üzenetére


Shingen
addikt

nagyon jó, de engem az a katana jobban érdekelne !

風林火山

(#130039) Pazolini válasza bajnokpityu (#130037) üzenetére


Pazolini
senior tag

Gondolom a Pio játszó analóg áramköreire gondolsz; ezért nem is lenne érdemes/értelme szerinted tesztelni a HDMI vs analóg hangot?
Vagy úgysem a jönne ki (csak) a dac-okra a difi?

[ Szerkesztve ]

(#130040) bajnokpityu válasza Pazolini (#130039) üzenetére


bajnokpityu
félisten

annyi mindentől függ, hogy igazából nem is lehet korrektül tesztelni így őket. átmegy a jel újabb kábeleken, csatikon, elektronikán, más tápáramkörökön csücsülnek, órajelek, stb. válaszd, amelyik jobban tetszik, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#130041) rappit4 válasza Festina86 (#130022) üzenetére


rappit4
őstag

Értem, köszi!
Ennyiért màr lehet inkább marad az lp vagy egy használt sub.

(#130042) rappit4


rappit4
őstag

Ha már szub, egy MJ Acoustics pro 50 mkii mekkora előrelépés lenne egy magnat alpha sub 20a-hoz egy kb 15m2-es szobában? Vagy esetleg az alphát berakni 2. sw-nek? Valaki hallotta már az mj-t? :F

(#130043) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.Lehet hogy nem jó helyen teszem fel a kérdést,de nem találtam a kérdéshez illő topicot, (ha valaki tud ossza meg,köszönöm) a center sugárzómnak (jbl es25) szeretnék egy állványt készíteni üvegből amit a falra szerelt TV alá helyeznék el,az elképzelés nem bonyolult,üveglap+4láb,szerintetek mennyire lenne az elképzelés megfelelő?Várom a hozzá értők véleményét,amit előre is köszönök.

(#130044) Ragadozó válasza szkink (#130043) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Üveg felejtős, fa + tüskék...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#130045) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Aki 7.1-et használ. 5.1-es anyagnál szoktatok a back-ekhez "mátrixolni"?
Vagy az 5.1 az maradjon 5.1.

[ Szerkesztve ]

(#130046) PrinceHerceg válasza Borisz76 (#130029) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkora szobában, olyan behemót szubbal nem sokáig fognak állni a falak! :C

Shingen: egy esetleges zombiapokalipszis ellen védekezni kell vhogy, nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#130047) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Korábban kérdeztem már, de nem kaptam választ, hátha most: a plafonra szerelt Atmos sugárzók speciálisak bármilyen tekintetben?

(#130048) Tamoo válasza Bobolit (#130047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze hogy speciálisak! :D De mire gondolsz?

(#130049) claire78 válasza Bobolit (#130047) üzenetére


claire78
senior tag

Nem.

(#130050) Bobolit válasza Tamoo (#130048) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Konkrétan arra, hogy felrakhat-e az ember fia két közönséges pici háttér hangszórót a plafonra és nagyjából ugyanazt kapja-e, mint ha direkt erre a célra árusított hangsugárzóval próbálkozna?
Természetesen kutya közönséges nappaliról van szó, semmi téháiksz, meg ilyen úri huncutságok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.