Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#169001) python1 válasza spiky03 (#168998) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Tegnap meg volt a Nagy teszt (asszony), aszongya elmegy, tehát akkor jó. :D
Annyira jól dolgoznak a hangsugárzók 5.1-ben, hogy fogalmunk sem volt, hogy mikor melyik hangsugárzó szólt, értsd, egy 3D-s gömb alakult ki a hangban, dialógból még ilyet nem hallottam, hogy térben tapintható volt, honnan jön, ha mellöllem akkor onnan, ha előttem 1m-re akkor onnan, pedig 4m-re van tőlem a másik, hogy érthetően, tisztán szólt bármilyen hangerőn. A teret úgy tudom módosítani ahogyan akarom, tudom előre- hátra mozgatni a 3D-s gömböt, de mindíg megtartja a 3D-s alakját. Itt mondom azt, hogy állj, na jó, talán kiegészítem még 2db oldalsó hangszóróval. DSP-korrekciózás nem volt még, de így is annyira egyben van, hogy nem fogok lehet EQ-zni, a késleltetéseket kell összehozni precízebbre, meg némi akusztikai kezelés esetleg, ha szükséges.

(#169002) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Nos igen, ez a ládikó ennyi kb. és ahogy elkezdem hangosítani szépen mászik fel a torzítás értéke is. - Ahogy mondtad Tamoo, Alapból is van bene DSP ez jól látszik a közeli mérésén. És akkor képek...

Sub all EQ az LP-ben.

Sub No EQ közeli mérésen

Bal front

Center

(#169003) python1 válasza SPEA (#169000) üzenetére


python1
veterán

Lehet álmennyezet, de töldsd ki mögötte a légteret kőzetgyapottal. Nálam van még a gipszkarton alatt 12mm-es osb is telibe, nem követendő példa.
Ja és ne felejts el a gipszkarton és a profil közé, öntapadós szívacsszalagot tenni.

(#169004) python1 válasza I'am Dony (#169002) üzenetére


python1
veterán

Valami nincs rendben a méréseiddel.

(#169005) I'am Dony válasza python1 (#169004) üzenetére


I'am Dony
őstag

Mire gondolsz?

(#169006) VoidXs válasza I'am Dony (#169005) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hogy valószínűleg nagyon halkan mértél. Ezek az 5-10-20% torzítások biztos nem valós értékek, ilyen rossz számokat kb. csak akkor lehet mérni, ha a hangszóró a végét járja, szakadt a membrán, benyomták a porsapkát, stb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169007) SPEA válasza python1 (#169003) üzenetére


SPEA
aktív tag

Az a terv hogy kb 5cm légrés, 10cm kőzetgyapot, 2 réteg tűzálló karton benne perforált akusztikus gk részekkel, körben fríz.
A falakon ugyan így. Az akusztikus betétek méretét és típusát (pl. melyik lyuk kiosztásút) is majd megterveztetem.

(#169008) Tamoo válasza VoidXs (#169006) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én arra gondoltam, hogy elég hangosan mért és 20-30Hz környékén nagyon kínlódott a hangszóró. Vagy valami rezonál? :F

[ Szerkesztve ]

(#169009) I'am Dony válasza VoidXs (#169006) üzenetére


I'am Dony
őstag

A hallgatói ponton történt méréskor az AVR -18 dB értéken volt, a REW szerinti -20 dB mérőjellel. A subot közelről mérve halkítottam az AVR en vhova -40 körülre.
Egyébként látszik az spl érték ha megnézed. Nem mondanám halknak.

[ Szerkesztve ]

(#169010) I'am Dony válasza Tamoo (#169008) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én is ez felé hajlok a látottak alapján. Pedig a szub hibatlan újszerű meg garis. De muszáj leszek feljebb lépni.
De jó volt mikor még nem volt DSP és REW et sem használtam. Boldogan hallgattam a rosszat :D

(#169011) I'am Dony


I'am Dony
őstag

A DIY vonalat kihagyva ki milyen szubot ajánlana max 350 e ig egy SVS NSD helyett? Zárt és refi egyaránt érdekel. Az r-115sw-n kívül kérnék javaslatokat. 22 nm nappali.

[ Szerkesztve ]

(#169012) ctrlaltdel13 válasza python1 (#169003) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Te hogy szereltél fém vázzal.
A függesztőket mivel csatoltad el a profiloktól?

Dony:
Ha nem az ultik felé hajlok, biztos hogy BK szubot veszek ismét.
Szerintem nézz körül a kínálatukba

[ Szerkesztve ]

(#169013) -KP- válasza I'am Dony (#169011) üzenetére


-KP-
addikt

Ezt: [link] Feltéve ha épp nem "out of stock"

(#169014) spiky03


spiky03
veterán

Ezt most találtam. :)

Szép kis hangszórokkal van szerelve minden hangfal. Itt biztos lebeg a gatya is. :DDD

[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#169015) python1 válasza spiky03 (#169014) üzenetére


python1
veterán

Open Baffle, néhány évig éltem ilyenekkel, tulajdonképpen azt a hangszórókészletet kapták meg a mostani falaim. Imádtam a hangjukat, és szerencsére nem szenvedek hiányt most sem, hogy dobozba zártam őket.
Tudnak meglepetést okozni, aki nem hallott ilyet annak furcsa lehet a kinézetről véleményt alkotni, aki hallott, abban maradandó élményt tud okozni, ritka nyílt, tiszta középtartományt tudnak, viszont mélyben kell neki a segítség.

(#169016) -KP- válasza spiky03 (#169014) üzenetére


-KP-
addikt

Igen, egy nagy méretű jó környéken található budapesti családi ház áráért :)

(#169017) VoidXs válasza I'am Dony (#169009) üzenetére


VoidXs
nagyúr

75 dB azért nem is túl hangos. Ha az alapzaj 45 dB, tehát ha mérés közben akár elmegy a házad előtt egy autó, akkor már meg is van az 1% torzítás. Én olyan hangerőn szoktam mérni, hogy be kell fognom a fülem, de 20 Hz-en sincs 1% torzítás cserébe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169018) python1 válasza VoidXs (#169017) üzenetére


python1
veterán

Tényleg, impulzus időben mi számít jónak egy hangsugárzónál?

(#169019) VoidXs válasza python1 (#169018) üzenetére


VoidXs
nagyúr

0-20 ms: infinite baffle
20-60 ms: pro reflex
40-80 ms: jobb házimozis vagy DIY reflex
60-100 ms: átlagos reflex
80-100 ms: jobb bögre, belépő reflex, high-end házimozis vagy DIY zárt
100-140 ms: átlagos bögre, PC-s hangszóró kategória
140 ms+: teljesen lassú, SVS kategória

Mérések itt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169020) bnorci71 válasza spiky03 (#169014) üzenetére


bnorci71
addikt

gatya?? ez szerintem a széket hanyat dönti veled
az árrára meg nem is vagyok kíváncsi szerintem nem ismerem azt a számot :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#169021) arcitec válasza Tamoo (#169008) üzenetére


arcitec
addikt

Kínlódnak a zárt szubjaid? No fene. Pedig amit pár hete linkeltem, minden oldalon a választásnál ha hangminőségről van szó a ZÁRTAT javasolják. Továbbra sem értem ezt az új hullámos ellenszenvet a zártakra. És, hogy magával ragadta a társaságot. No engem nem.
Volt egy pár éve itt egy kolléga az meg a DALIT üldözte. ;]

[ Szerkesztve ]

(#169022) Dorian válasza arcitec (#169021) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk az az olyan linkek annyit is èrnek :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#169023) powerup2 válasza VoidXs (#169019) üzenetére


powerup2
addikt

Ez a sub lenne olyan hihetetlenül jó ?

[link]

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#169024) VoidXs válasza powerup2 (#169023) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen. Nincs teletolva marketinggel és dizájnerek se dolgoztak rajta, cserébe tömény mérnöki munka és minőség.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169025) powerup2 válasza VoidXs (#169024) üzenetére


powerup2
addikt

Nem gondolnám róla igy külsőleg hogy olyan űtős

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#169026) BBéci válasza powerup2 (#169025) üzenetére


BBéci
titán

Koncert hangosításra való, nem házimoziba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#169027) arcitec válasza Dorian (#169022) üzenetére


arcitec
addikt

De TE tudod miket linkeltem? Home Move és társai ...Nézzed meg mert látom nem nézted meg csak nyomod megint a rizsát. Nem csalódtam. Holott pár évvel ezelőtt talán mást mondtál még ... ;] U.I: Tömény mérnöki munka és minőség közel 1 millért na ezen is jót nevettem.De tényleg...
Egyébként meggyőzhető lennék, ha nem csak itt terjedne az ige. Ügye - már elnézést - érthetően írtam... :U

[ Szerkesztve ]

(#169028) VoidXs válasza powerup2 (#169025) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nyilván nem arra tervezik, hogy megtetsszen a feleségednek, és a nappali közepén legyen. Ez arra van, hogy elrejtsd a dedikált szobád falában és csak a hangját élvezd. Az igazi mozis ládák is egyenesen ocsmányak, mégsincs sok házimozi, ami azt a sebességet és pontosságot akár csak meg tudná közelíteni. Kis méreten nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169029) Tamoo válasza arcitec (#169021) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs tele a piac jobbnál jobb nappali kompatibilis reflexekkel. Engem a tények és a saját tapasztalatom érdekel.
Egyébként nem tudom honnan veszed, hogy nekem bármi ellenszenvem van a zártakkal, amit most használok újra megvenném bármikor és eszemben sincs megválni tőle, csak realizáltam a korlátait, javaslom másoknak is levenni a szemellenzőt.

[ Szerkesztve ]

(#169030) arcitec válasza Tamoo (#169029) üzenetére


arcitec
addikt

A válaszod második részét nem neked szántam bocsi, csak úgy általánosságban. Értelek és elfogadom, csak ha a topik írásait és egyéb hozzászólásokat megnézek, csak az jön le, pl annak aki épp ide betéved, (sőt még én is csak nézek) hogy szar a zárt.
A reflexes ezerrel jobb. Akár hogy is csak ezt látni. Nem látom a korrekt érthető komplex leírást, mert így félrevezető. Mint ahogy TE is írod nem találni elfogadható méretűt és árút reflexesből nappaliba. Hát akkor? Már pedig csak az is számít a pontozásba. :DDD
Lehet mondani vegyünk kamiont, az fasza a többi meg csak Zsiguli. ;]
Ja igen és ha vesz valaki egy 80eft -os reflexeset az micsoda? Mert azért a többségnek az van... :D

[ Szerkesztve ]

(#169031) VoidXs válasza arcitec (#169027) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Home Movie külön blokkot szán az általa képviselt márkáknak, lehet lapozgatni. Ott a zártakon eszméletlen profittal operáló SVS is, ami nyilván kihat a webshopra is. Nem véletlenül írhatják, hogy jobb. A hiteles oldal onnan indul, hogy Google (vagy egyéb külső) hirdetésekből él. Magyarországon egy ilyen réteghobbiban ez egyáltalán nem lenne jövedelmező, innentől minden magyar AV oldal csak akkor marad fent, ha eladja a lelkét (feltéve, hogy eleve volt nekik, mert néhányból ezt nem nézem ki). Linkelj mérésekkel alátámasztott írást, hogy a zárt a jobb, és akkor igazad is lenne, csak az a baj, hogy ilyen cikk nincs, az ellentéte viszont annál inkább.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169032) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
kicsit gondolkodóba estem.
Jelenleg a következő a hangsugárzó szettem:
Front: swans diva 4.2f
Center: Swans Diva 6.3 C
Hátsó: Swans Diva 6.3R
A gondom, hogy a monitor frontot szeretnék, mert a nappali kb 45cm-t süllyesztett a többi részhez képest, viszont sajnos a frontokat a +45cm-es részre tudom elhelyezni.Tehát a hallgatói pozíció felett van jóval. Ezt montor hangsugárzókkal tudnám orvosolni, mert be tudnám állítani a magasságot.
Következőket néztem:
- XTZ M6 vagy M8 széria Persze a hozzá tartozó centerrel és háttérrel.
- Arendal 1723 S monitor széria vagy 1961 monitor. Persze a hozzá tartozó centerrel és háttérrel.

Nem vagyok kifejezetten audiophil, nem tudom a swans után ez előre lépés lenne vagy mellé lépés. Illetve azt sem tudom milyen egy Arendal vs XTZ. Persze más is érdekel, de nem tudom elhelyezni böszme széles monitorokat.

A diva után a jobb terhelhetőség is szempont. Persze ha megvalósulna, akkor megfelelő végfokkal lenne hajtva.

Nem tudom érdemes-e belevágni egy ilyenbe és elszórni rakást pénzt, alapjába nincs bajom a swans diva-val.

(#169033) arcitec válasza VoidXs (#169031) üzenetére


arcitec
addikt

OK elfogadom amit írsz. Csak akkor írj konkrétat mint pl ami egy SVS-SB200 -től jobbra tudok cserélni,mondjuk hasonló árban és méretben a nappaliba. És nem mondom azt , félreértés ne legyen, hogy ez a szub egy haj de szuper, de azért talán használható.
Aki nem vágja úgy a paramétereket stb .. mint TE, azt megzavarják ezek az infók ..
U.I : És nem csak a Home Movie volt linkelve, de lehet még sok oldalon hasonló az ajánlás.

[ Szerkesztve ]

(#169034) VoidXs válasza arcitec (#169033) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Rengetegszer előkerült az R-115SW, főleg a mostani remek ára miatt. Az nemcsak az SB2000-et, de az SVS teljes palettáját földbe tudja döngölni.

A probléma nem a Home Movie-val van, hanem a teljes magyar AV "újságírással". Tényleg nem lenne hitelesen jövedelmező, szóval csak külföldről esélyes látatlanul érdemi információt szerezned.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169035) Cseneles válasza VoidXs (#169034) üzenetére


Cseneles
őstag

Nálam 2Db R-110SW dolgozik. Csak alátámasztani tudom...Python1 hallotta őket mire képesek :DDD

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#169036) Dorian válasza VoidXs (#169034) üzenetére


Dorian
félisten

200-èrt lehet kapni, jòl látom? Az jò vètel? Közeljövőben sajnos biztosan nem lesz időm foglalkozni DIY utánajárással, èpìttetèssel, de viszket a seggem, h vegyek valamit, mert az 1 db T12 sajna valòban nagyon kevès ide ha leszedtem a kiemelèsèt.
Ha igen, hètfőn veszek egyet.

Mondjuk azt nem èrtem, hogyhogy nem kicsi ekkora reflexes doboz ekkora hangszòròhoz.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#169037) Tamoo válasza Dorian (#169036) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is gondolkoztam már rajta többször is, hogy kísérletezni inkább veszek egy ilyet. :D A 200e-s árán simán eladható lesz később is ha nem jön be.

(#169038) VoidXs válasza Dorian (#169036) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az nagyon-nagyon jó vétel, 300-ért se tudod nagyon megközelíteni. Ha kiemelés mellett moziznál hatékonyan, próbáld a bandpass EQ-t. Nem lesz olyan jó, mint helyesen mérve, cserébe sokkal tovább bírja.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169039) dkess válasza VoidXs (#169017) üzenetére


dkess
őstag

Egy hozzáértőtől szeretnék kérdezni e témakörben. Úgy látom most a topikban kiemelt figyelmet kap a 38-40 Hz és az az alatti tartományok.

Konkrétan néhol valami olyasmi jutott eszembe nézve a képeket, mintha "kicsi" lenne a helyiség amiben mérik. Egy távoli emlék alapján valami olyasmi dereng nekem, hogy az emberi halláshoz "illene" legalább egy félhullámnak meglennie. Ez ugye 40 Hz -et és szobahőmérsékletet feltételezve a teljes hullám olyan 8,5 méter lenne. Azaz pl. ha elkezdünk 40 Hz alá merészkedni jócskán, akkor mondjuk 4,5 méteres vagy kisebb szobát feltételezve hamar elromlik az élmény. Ez első körben nem is annyira a műszeres méréssel kapcsolatos kérdés mint inkább az emberi anatómia, konkrétan a hallással kapcsolatos ...

Itt most több kérdésem is lenne. Az egyik, hogy a fentebbiek mennyire állják meg a helyüket? Továbbá mennyire éri meg ilyen 20-30 avagy akár 40 Hz -ig bezárólag foglalkozni a dologgal mélységeiben, ha mondjuk a helyiség nem felel meg a fentebbi kitételnek? Ugye elméletileg, ha a félhullám sincs meg, akkor a fentiek alapján a feltételezésem szerint abból már sokat nem hallunk ...

A másik kérdés - a műszeres mérésekre mekkora befolyással bír a helyiség mérete ebben a frekvenciatartományban. Azaz a helyiség más paraméterét nem figyelembevéve - csak a méretét és elméletben. Most nem a végletekre lennék kíváncsi - pl. tudom, hogy egy katedrálisban teljesen máshogy működnek a dolgok, mint egy nappaliban ... :)

A fentebb említett torzítások a feltételezésem szerint két fő oka lehet:

- az egyik a hangdobozok nem kellő méretezése illetve mérete. Szerintem ez lehet a fő ok talán,
- a másik, hogy "pestiesen szólva" esetleg pl. a mélynyomók rezgetik a keretet amiben vannak és annak "visszahatása" okozhatja azokat a frekvenciagörbéket amiket láthatunk fentebb.

Tudom "látatlanban" nem feltétlenül merészkednél ilyen dolgokba, de ezek a feltételezések mennyire állnák meg a helyüket?

A válaszodat előre is köszönöm.

(#169040) ada19 válasza Dorian (#169036) üzenetére


ada19
senior tag

Sokáig 240-290 volt itthon, külföldi rendeléssel 210-220. 200-ért én is lecsaptam rá kipróbálni, és nem bántam meg, egy ideig marad. Most csütörtökön Extreme Audioba Crazy Thursday néven mindenre 15% volt, a kosárba engedte betenni a kupont és így csak 170 volt - persze ki tudja a kasszánál mennyit fizetsz, mert elvileg más akcióval nem vonható össze és a 200 már eleve akciós ár - 2 év magyar garival, ami ezekhez sajnos kellhet is mert az erősítőik híresen döglősek. A megoldás állítólag hogy auto-ont nem szabad használni, vagy kézzel kapcsolgatod vagy okos dugalj.

Pár nap múlva írok erről ide egy kis szösszenetet, hogyan automatizálom Loxone segítségével (ez nem feltétel, mivel HTTP és REST hívások, nagyon sok módon lehet még) hogy a mélysugárzó csak akkor kapjon áramot, ha
-be van kapcsolva erősítő
-be vak kapcsolva TV
-TV-h HDMI 3 van kiválasztva.

Külön produkció, hogy kikapcsolt mélysugárzó esetén képes vagyok átállítani a frontok beállítását Small-ról Large-ra egy egyszerű HTTP POST-tal.

Mégsenem

(#169041) Dorian válasza dkess (#169039) üzenetére


Dorian
félisten

Ez hülyesèg, h "fèlhullám mèretű helyisèg kell", gondolj a fejhallgatòkra.
Talán a szoba mòdusaival kevered a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#169042) VoidXs válasza dkess (#169039) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezek a levezetések közel teljes visszaverődés esetén állnák meg a helyüket, és akkor is inkább moduláció lesz belőle, nem hangvesztés. Minél részletesebb a szoba, minél több csillapítás kerül a falra, annál "nagyobbnak tűnik". 100% csillapítással olyan lenne a hang, mintha a mezőn mérnél. A legtöbbeknél ez nem gond, simán lehet 10 négyzetméteren is 20 Hz-et hallani, de érezni már kevésbé. Ott az a lényeg, hogy a fő hullámfront sokkal a többi előtt, és helyes irányból érjen, mert ezt érezzük csak lökésnek. Ehhez távolság kell, de nem függ a frekvenciától.

A szobaméret konkrét hatásáról (room gain) nemrég volt alaposan szó, többen is mutatták konkrét mérést.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#169043) arcitec válasza ada19 (#169040) üzenetére


arcitec
addikt

No látod pl 200eft ért ilyen nekem nem kellene. Egyébként amit én tudok és lehet be is szerzek az úgy 450eft körül van de az minőségi gyártótól. Akkor eladó lesz az SB2000...

[ Szerkesztve ]

(#169044) dkess válasza VoidXs (#169042) üzenetére


dkess
őstag

Köszönöm szépen a választ.

(#169045) python1 válasza Dorian (#169036) üzenetére


python1
veterán

Nyugodtan mehetsz venni, tényleg nagyon jó láda Csenelesnél 2db dolgozik, minidsp EQ-zás után sem volt hiányérzetünk, pedig adtunk neki rendesen korrekciót.

(#169046) ada19 válasza arcitec (#169043) üzenetére


ada19
senior tag

minőségi gyártótól

:DDD :C

Tehát akkor Teslát sem vennél sosem?

Ez részemről csak óvintézkedés, de már azzal is piszoksokat segíthetsz ha egy okos dugaljjal pl éjszakára lekapcsolod amikor biztosan nem használod. De ha beüt a baj, pár kondit kell csak cserélni.

Mégsenem

(#169047) Dorian válasza python1 (#169045) üzenetére


Dorian
félisten

Cseneles azt írta, nála R-110SW-k vannak.
Nem is tököltem tovább, meg is rendeltem a R-115SW-t. Ez talán elèg lesz akkor is, ha leszedtem a szoba 35 Hz körüli nagy kiemelèsèt. Ha nem, veszek mèg egyet :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#169048) Tamoo válasza ada19 (#169046) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak innen a topikból 3-4 embernek kellett erősítő panelt cserélni SVS-ben.

Az enyémben biztos nem kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169049) python1 válasza Dorian (#169047) üzenetére


python1
veterán

Azért írtam, hogy akkor a nagyobb jobb lehet, vagyis gondoltam, hogy lejön az írásomból.Soha nem ajánlgatok hangsugárzókat, de ezt mertem.Ennyiért tényleg ajándék, ha nem újítanék fel, jönne 2db hozzám is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#169050) Tamoo válasza Dorian (#169047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na, nagyon kíváncsi leszek a véleményedre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.