Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) BBéci válasza #09634560 (#16000) üzenetére


BBéci
titán

Árkategóriájában akár a legjobb is lehet.
A július eleji pozsonyi sajtórendezvényen azzal demóztak, ami röhejes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16002) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Ha koax-al van összekötve a pc-m az erősítőmmel, akkor is DPL II és DTS Neo6 között válthatok csak, ugyan úgy, mint eddig. Persze hangosabb lett a hangzás, de.... Ha az input mód auton van, akkor szól, ha pcm-en, akkor is, de ha a DTS-re rakom, akkor meg nem. Meg alapból, se a DTS-nek, se a Dolbynak nem világít a LED-je soha. Már ötször átolvastam a használati utasítást, de sehogy sem jövök rá, hogy mi a baj.

Most hogy koax-ra váltottam elvileg már nem ezt a két "majdénkikeveremasokcsatornát" formátumot (DPLII, DTS Neo6) kéne használja, nem? Hanem a rendes DTS-t meg DD-t, amin normálisan külön veszi a csatornákat, és normális 5.1 lesz.

(#16003) BBéci válasza KisTücsök (#16002) üzenetére


BBéci
titán

Amíg nem tudjuk pontosan, milyen jelet ad ki a jelforrásod, a lejátszód, addig nem tudunk hozzászólni. Feltételezem, hogy nem digitális bitstream-et, mert akkor nem így viselkedne az erősítő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16004) KisTücsök válasza BBéci (#16003) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hmm... Hát most pontosan nem tudom, hogy érted. De a PC-m meghajtójába raktam eredeti filmet, azon próbáltam különféle lejátszókkal (5.1-re volt állítva mindig), a HDD-n lévő filmeket is. Most vettem ilyen ASUS SPDIF-es valamit (csak koax ki- és bemenet van rajta) és akkor ezt kötöttem az alaplapomra, az erősítővel meg össze koaxon keresztül.

Vagy nem ezekre voltál kíváncsi?

(#16005) gorbep válasza KisTücsök (#16004) üzenetére


gorbep
senior tag

Az operációs rendszered átkódolja a hangot a nála beállított formátumra. A lejátszó programban állítsd a kimenetet DD és DTS passtrough-ra, akkor módosítás nélkül kiküldi a stream-et a digitális koax kimenetre. :K

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16006) Patice válasza KisTücsök (#16004) üzenetére


Patice
nagyúr

1. Nézd meg, hogy a gépeden a digitális kimenet hány csatornásra van állítva.

2. Nézd meg a lejátszó programokban, amiket használsz, hogy azok milyen hangot adnak ki.

Mindenhol 6 csatornásnak kell lennie.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16007) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Fúúú. Tudom mi a gáz. Meg se néztem eddig, mert azt hittem ez alapból nem lehet. A vezérlőpultban a hangnál most a HD audio HDMI out-ra van rakva, úgy szól. A tulajdonságainál viszont csak 2 csatorna van és ráadásul 16 biten. és át sem lehet állítani. Most ez mi?

(#16008) gorbep válasza KisTücsök (#16007) üzenetére


gorbep
senior tag

Ne foglalkozz a vezérlőpulttal! A lejátszó programban (Pl MPC-HC) a hangkimenetnek állíts be a koax digit kimenetedet, +DD/DTS pasthrough! :K

Csak tudnám minek kérdezel, ha nem figyelsz oda mit válaszolunk... :W

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16009) KisTücsök válasza gorbep (#16008) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ezzel kezdtem, megnéztem kb 4 lejátszóban, de sehol sem találtam ilyen beállítási lehetőséget. Aztán gondoltam megnézem a vezérlőpultot... Elnézést.

Már kb 10 perce keresem MPC-ben, hogy hol lehet átállítani a hangkimenetet, de nem találom. Kérnék egy kis segítséget.

(#16010) BBéci válasza KisTücsök (#16009) üzenetére


BBéci
titán

Normális külső médialejátszóval semmi hasonló gondod nem lenne.
3,5 éve pár hétig kínlódtam MPC HC-val, aztán feladtam, annál még a tévében lévő médialejátszó is jobb, egyszerűbb, kényelmesebb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16011) gorbep válasza KisTücsök (#16009) üzenetére


gorbep
senior tag

MPC-HC:
view-options-output-Audio renderer

Itt válaszd ki a legördülő listából...nálam Realtek Digital Output

A Passtrough az audio dekoderben van, nem tudom mit használsz...

Nálam: Ffdshow Audio renderer (Kék négyzet ikon a tálcán, benne fehér FFw jel)

Két klikk megnyit, bal oldali lista alján -Output
felül Pass through (S/PDIF, HDMI)
Dolby digital(AC3) és DTS mellé pipa!
(Ha az erősítőd tudja kezelni a DTS-HD meg a Dolby-TrueHD mellé is)

BBéci: Vitatkoznék..... Tényleg nem olyan egyszerű mint egy Média Lejátszó, és többet is fogyaszt, viszont ha jól beállítod, a képminőségben sokkal jobb. Na meg persze teljesen mindenevő...... szabadon állíthatod az összes paramétert, pl nálam a csúcs a frame interpoláció 60p-re. Médialejátszóban még hasonló sincs.... Szerintem

ha meggondolod magad, segítek jól beállítani, csak tegyél fel egy TeamViewert.

TeamViewer

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16012) Leo66


Leo66
csendes tag

Melyik BD lejátszó éri meg most az árát? Melyiket érdemes megvenni kb. 100eFt körül? Vagy nem érdemes ennyit rákölteni?

[ Szerkesztve ]

(#16013) KisTücsök válasza gorbep (#16011) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja, időközben megtaláltam. Nekem is az van amúgy. Beállítottam elvileg mindent ahogyan kell, de semmi. Ha az erősítőn átnyomok a DTS-re, akkor ugyan úgy nincs hang, és továbbra is csak a DTS neo6 és a DPL II között választhatok.

Na mindegy. Jövőhéten egyébként veszek egy médialejátszót, amúgy is tervbe volt. Remélem azzal tényleg nem fog szarakodni.

De azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16014) gorbep válasza KisTücsök (#16013) üzenetére


gorbep
senior tag

Szerintem ez inkább erősítő beállítás lesz.. Nálam az AVR2805 automatikusan vált a megfelelő üzemmódra. DTS és DD alatt nem is lehet PL-t választani. Ha teszel fel TeamViewer-t lehet hogy tudok segíteni.

Szerk: Ha a vindows control panelban 5.1-re állítod a hangot, a Teszt hangnak DD-ként kell lemennie, próbáld azt ki.

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16015) MaTTeS válasza BBéci (#16010) üzenetére


MaTTeS
senior tag

MPC HC, VLC, KMplayer... Mind egy kaptafa. Ne tudd meg régebben mennyit szoptam velük.
Most, hogy áttértem a Splash Pro EX-re, TMT-re és XBMC-re sokkal egyszerűbb. 2 kattintás beállítani a dolgokat. Nincs kis millió, átlag usernek felesleges beállítási lehetőség. Igaz ezeket finom hangolni se lehet, de akinek az kell az ne ezeket rakja fel.

[ Szerkesztve ]

(#16016) Peak válasza MaTTeS (#16015) üzenetére


Peak
addikt

pont ugyan ezt akartam én is irni... megelőztél

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16017) BBéci válasza gorbep (#16011) üzenetére


BBéci
titán

Van tímvjúverem, de köszi, soha a büdös életben nem fogok PC-ről filmet nézni, inkább szemenszúrom magamat.
Ha szerinted képminőségben sokkal jobb egy PC, akkor még nem láttál jó médialejátszót. Ezt itt a fórumon tucatnyian megerősítik.
Nincs 60p-s filmem, csak 23,976-osakat gyűjtök, mivel a BD-ken az van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16018) Valkűr válasza BBéci (#16017) üzenetére


Valkűr
őstag

Kicsit vitáznék, de csak egy dologban. A pc lejátszásnál a legnagyobb probléma, h sokan azt hiszik a 8 ezres VGA ugyan olyan képet ad mint az 50 ezres. Így javarészt ezzel kevesen foglalkoznak, meg a tápokkal. Sokat kipróbáltam, olcsó pc nem alkalmas igazán jó minőségre, de ez igaz a legtöbb műszaki cikkre is. Noha nem lehet általánosítani.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#16019) gorbep válasza BBéci (#16017) üzenetére


gorbep
senior tag

Én is BD-t nézek, csak a hiányzó képeket kiszámoltatom interpolációval a meglévő 23.97/sec kockából. A trükk ugyan az mind a hang túlmintavételezésnél....csak természetesen sokkal számítás igényesebb, ezért a médialejátszók gyengébb hardware-én teljesen esélytelen. Egyszer nézz meg egy ilyet, érdemes...... :U

Tudod, próbáld ki, lehet hogy meg fogsz lepődni. Én is nagyon meglepődtem, hogy milyen jó, Most már ha nincs nagyon tud hiányozni,.... rohadt sóher filmesek, hogy sajnálták a filmanyagra a pénzt ezzel a 24p-vel..... A fél BD meg üres, meg reklám szeméttel van tele, ahelyett, hogy a felvétel 48p-s lenne..... Pedig lazán elférne + most a digitális rögzítésnél meg nem is lenne jelentős + költség :W

Ilyen lehet egy igazán jó HiFi lánc is, csak még nem hallottam..... :DDD Lehet akkor sóvárognék utána....de ez nem kerüll csilliókba, tehát akinek van egy jobb PC-je kipróbálhatja, anélkül hogy a család a küszöböt rágná....

TigerTeam: Mondasz valamit, bár magyarázni nem tudom, de jobban is szól a DAC, ha a táp jobb... Lehet hogy építenem kellen egy analóg tápot a PC-hez? Valaki nem próbált még ilyet?

Kinéztem egy FSP-ZEN-t de az meg aranyárban van a maga 40e-rével.

Pityu esetleg? Analóg toroidos táp +3.3V +5V és +12V-ra? A többit már úgysem használja semmi..... :))

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16020) KisTücsök válasza gorbep (#16014) üzenetére


KisTücsök
addikt

Hát legfeljebb tizedszerre is átolvasom a használati utasítását...

Nem tudom 5.1-re állítani. Mondtam. A HD audio HDMI out-on van, és a tulajdonságainál a támogatott formátumoknál két csatorna van írva csak. Csak stereoban tudom tesztelni is. De mindegy. Jövőhéten veszek egy médialejátszót és akkor az remélhetőleg nem fog szívatni.

De még egyszer köszönöm a segítségeket!

(#16021) Poplacsek válasza gorbep (#16011) üzenetére


Poplacsek
senior tag

gorbep!

Ezt a frame interploációt 60Hz-re hogyan lehet beállítani? MPC-HC-t használok.

(#16022) gorbep válasza KisTücsök (#16020) üzenetére


gorbep
senior tag

Hát az úgy nem jó. Ha a koax-on megy ki a hang akkor ne a HDMI legyen a kimenet, állítsd át másik kimenetre. Realtek Digital Output.(pl) Min van HD Audio Manager? Win7?

Defult device -nak állítsd be a Realtek Digitális Output-ot

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16023) BBéci válasza KisTücsök (#16020) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelmű, hogy a PC-ből csak sztereó jel megy ki, ne az erősítőben keresd a hibát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16024) gorbep válasza Poplacsek (#16021) üzenetére


gorbep
senior tag

A leírást megtalálod ITT

Ha nem boldogulsz vele, egy file-ba összeszedtem a lényeget, át tudom küldeni, ha adsz egy email címet.(akár privátban) Bár most nézem, ez van nekem file-ban is......

Az én scriptem:

SetMemoryMax(4096)
SetMTMode(5,8)
ffdShow_source()
SetMTMode(2)
LanczosResize(1228,int(1228*height/width/2)*2)
super=MSuper(pel=1, hpad=0, vpad=0)
backward_1=MAnalyse(super, chroma=false, isb=true, blksize=16, blksizev=16, searchparam=3, plevel=0, search=3, badrange=(-24))
forward_1=MAnalyse(super, chroma=false, isb=false, blksize=16, blksizev=16, searchparam=3, plevel=0, search=3, badrange=(-24))
backward_2 = MRecalculate(super, chroma=false, backward_1, blksize=8, blksizev=8, searchparam=0, search=3)
forward_2 = MRecalculate(super, chroma=false, forward_1, blksize=8, blksizev=8, searchparam=0, search=3)
MBlockFps(super, backward_2, forward_2, num=60, den=1, mode=0)
SetMTMode(1)
GetMTMode(false) > 0 ? distributor() : last

Értelemszerűen nem csak BSplayer-rel megy, megy a MPC-HC-val is, ha van ffdshow-d azt a lépést is átugorhatod....

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16025) Poplacsek válasza gorbep (#16024) üzenetére


Poplacsek
senior tag

OK, köszi, megpróbálom belőni! :C

[ Szerkesztve ]

(#16026) gorbep válasza Poplacsek (#16025) üzenetére


gorbep
senior tag

sok script-et kipróbáltam nekem ez vált be a legjobban. A:

LanczosResize(1228,int(1228*height/width/2)*2)

sort én írtam bele, ami a FullHD-t HD-ra butítja, mert az én gépem nem volt elég erős... :W

Ha már nálad jól működik, próbáld meg e sor nélkül, akkor nem csökkenti a felbontást 720 sorra.

Sok sikert! :C

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16027) sting2 válasza #09634560 (#16000) üzenetére


sting2
addikt

Ez de gáz!

Nincs ember aki ez után meg tudna győzni az EISA "tisztaságáról"....

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#16028) BBéci válasza sting2 (#16027) üzenetére


BBéci
titán

Csak részben van igazad, mert a Pioneer esetében a díj nem azt jelenti, hogy az elmúlt évben nem volt nála jobb házimozi erősítő. Olvasd el az indoklást! De én is írtam, hogy kategóriájában számít kiválónak. Pár éve egy belépő Onkyo nyert, az nagyobb gáznak számított.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16029) Patice válasza KisTücsök (#16020) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor itt van a baj!

Ha koaxon akarod kiküldeni a gépedről a hangot, akkor a vezérlőpult/Hang alatt ne a HDMI legyen beállítva, hanem a "Digital Output".

Ezután minden lejátszó programban ezt a digitális kimenetet kell kiválasztani Hangeszköznek, nem az alapértelmezettet.

Ezután fog csak szerintem működni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16030) KisApám


KisApám
addikt

Szerintetek egy egy
Marantz SR5006
150 000 Ft-ért megérné? :F

Van-é benne audio return csatorna (TV-hez kellene?)

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#16031) KisApám


KisApám
addikt

Erről volna szó:

MARANTZ SR5006

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#16032) sting2 válasza BBéci (#16028) üzenetére


sting2
addikt

Arra gondoltam mikor a sorokat írtam, hogy miként történhet meg egymás után ugyanabban a kategóriában, ugyan az a győzelem? :Y

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#16033) KisTücsök válasza gorbep (#16022) üzenetére


KisTücsök
addikt

A vezérlőpult -> hangnál két lehetőség van. Vagy a hangszórók (ez a hangkari ugye) vagy a hdmi out. Azért ezt állítottam be alapértelmezettnek, mert ezen szólalt meg az egész csak. Más nincs. Van egy ilyen VIA HD audio deck progi, ezen be van állítva a digital autnál a SPDIF és itt meg ez van beállítva alapértelmezettnek.

Na de mondom, mindegy. Jövőhéten remélhetőleg lesz egy médialejátszó, és akkor végre nem a géptől "fogok függeni".

Más: Kellene egy-két filmplakát majd. Nézegettem neten, de nem találtam sok áruházat, ahol meg volt, ott elég kevés és igen drágán. Valaki tud linkelni egy webshopot ahol nagy a választék és azért elfogatható az ár? Vagy ezekre nincs is igény, ne is keressek ilyen üzletet?

(#16034) Toobee válasza KisTücsök (#16033) üzenetére


Toobee
veterán

PirateBay-en van pár pakk. Kinyomtatod valahol.

https://barbieripnk.hu/

(#16035) KisTücsök válasza Toobee (#16034) üzenetére


KisTücsök
addikt

:D

Végülis...

(#16036) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok olyan sztereó erősítőt ajánlani használtan 20 körül ami tud optikai kimentet kezelni és jó is? Mármint erősítő.
Megköszönnék valami gyors választ.
:R

(#16037) BBéci válasza sting2 (#16032) üzenetére


BBéci
titán

Az "ejza" is pénzből él, abból, amiket a díjazottaktól beszed. Azért is hoznak létre minden évben újabb, idióta kategóriákat, hogy minél több gyártótól dőljön a lé. Szerintem gittegylet. 13 évig voltam tag lapok szerkesztője, résztvettem szavazásokon, díjkiosztókon.

(#16036) mhmpista
Nem tudunk, felejtsd el!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16038) ricsik válasza KisApám (#16031) üzenetére


ricsik
őstag

Azt sosem értettem a fejlesztők hogy mertek rátenni egy ilyen kijelzőt egy ilyen jó gépre. Dizájn, meg extravagáns, no de kérem....

(#16039) Patice válasza mhmpista (#16036) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen erősítő csak drágán lesz, vagy nem sztereóban.

Sztereó erősítőhöz kell egy DAC, ami az optikán fogadott digitális jelet analóggá alakítja, aztán jöhet az erősítő.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16040) Peak válasza mhmpista (#16036) üzenetére


Peak
addikt

eleve normális DACot nem találsz 20ezerért... szerintem egy picit nézz körül jobban a témában, olvassgass, nézz körül webshopokban, használtpiacon, és guglizz :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16041) BBéci válasza ricsik (#16038) üzenetére


BBéci
titán

A nagyobbaknál ez nem probléma: [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#16042) ricsik válasza mhmpista (#16036) üzenetére


ricsik
őstag

20-ért nem kapsz olyat, de még a duplájáért sem. Viszont vehetsz olcsó mozierősítőt 20-ért, az tudja és csak sztereóban hajtod. Ez nem ugyanaz a minőség, mintha kicsit többet szánnál rá és vennél egy sima sztereót és egy külön DAC-ot.

(#16043) ricsik válasza BBéci (#16041) üzenetére


ricsik
őstag

Igen láttam, így már mindjárt más. Az alap design felhajtott előlappal szuper, de ha mégis kellene a többi info, akkor az is ott van a fedlap alatt. Én a kisebb modelleket biztos a nagy kijelzővel szerelném, ez a kerek alakú kijelző meg maradhatna a naggyal párban a zászlóshajó kiváltsága. De csak a kicsi kerek egymagában szerintem rettentő gáz. Na ezt jól megaszontam, fáradt vagyok, megyek is.

(#16044) mhmpista válasza Peak (#16040) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Köszi mindenkinek a gyors választ.
Mivel 50 ből akarom megoldani ebből lehet gondolni hogy nem terveztem nagyon belemerülni.
Csak használható minőséget szeretnék alacsony árból.
Akkor szerintetek DACot érdemes turkálnom vagy jó az a géppel összekötve sima jaggel?
Melyiket érdemes inkább eröltetnem?
Azt hallottam amúgy érdemesebb stereo erősítővel megoldani ne erőltessem az olcsó házmozi erősítőket mert kukák. 50ből hogy oldanád meg ha nem ragaszkodnál az 5.1hez? :)

(#16045) Patice válasza mhmpista (#16044) üzenetére


Patice
nagyúr

Szóval jól értem, hogy 50.000-ből akarsz erősítőt + hangfalakt venni és akár csak egy sima jack-2RCA kábellel bekötni, vagy PC optikai kimenetére kötve egy DAC + a fenti cucc?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16046) mhmpista válasza Patice (#16045) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Igen az 50 rugalmas picit :)
De igen melyik jobb megoldás?
Hangban nagy eltérés van vagy csak vájtfülüek hallják meg?

(#16047) Patice válasza mhmpista (#16046) üzenetére


Patice
nagyúr

Attól függ, hogy a PC-ből az a jack alaplapi hangkártyán van-e vagy valami külön példányon?

A digitális kimenetet jobb lenne befogni, vagy egy USB-s DAC-ot, mondjuk a másik fórumban csak "kiskínai"-nak hívott, doboz nélküli DAC-ot.

A többiből meg erősítő + dobozok + kábelek.

Hangban azért elég nagy eltérés tapasztalható egy külső DAC-kal. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16048) gorbep válasza mhmpista (#16046) üzenetére


gorbep
senior tag

Azért ezt a különbséget hidd el te is hallanád...... :DDD

Természetesen a DAC javára ................... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16049) ricsik válasza Patice (#16047) üzenetére


ricsik
őstag

Ha mindenre 50e van, akkor szerintem édes mindegy hogy digitális + DAC, vagy analóg. Én kihagynám a DAC-ot, több marad az erősítőre és a többire. 20e ért van sztereó erősítő, marad 30 kábelekre meg hangdobozokra, ami szinte semmi.

MaTTeS: mi lesz helyette? Erről a kiskínairól lemaradtam, mit tud?

[ Szerkesztve ]

(#16050) MaTTeS válasza Patice (#16047) üzenetére


MaTTeS
senior tag

A kiskínaim lehet eladó lesz. Van doboza és tápja is. Ha érdekli a kollégát, dobjon egy privit és lehet meg tudunk egyezni egy árban.
Tervezgetem pár hete a DAC cserét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.