Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179001) VoidXs válasza Rp526 (#179000) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A minél nagyobb szám a helyes. Ez nem a crossover pont, csak az LFE felesleges felső vágása, annak a működése változatlan, átkeveri a YouTube-ot.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179002) skippper válasza VoidXs (#179001) üzenetére


skippper
senior tag

Milyen okból mondja a legtöbb forrás, hogy a 120Hz a helyes? Nem helyes?

(#179003) VoidXs válasza skippper (#179002) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A stúdióknak kell(ene) vágnia ott, illetve sok formátum (pl. DD) nem is tárol semmit 120 Hz felett. Néha elfelejtik (Dolby, lol), és becsúszik egy-egy magasabb hang. Otthon az LFE sávot felül szűrni súlyos hiba, csak egy fázishibát visz bele a rendszerbe, a közelébe tett crossoverek illesztését elrontva ezzel, semmi előnye nincs.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179004) skippper válasza VoidXs (#179003) üzenetére


skippper
senior tag

Ájszí, akkor tekerjem maxra (250Hz), aztán lesz ami lesz?

Másik: Szerintetek mi okozhat a center sugárzón 400-500Hz között egy masszív ugrást a torzításban? (MLP-n) Csináltam friss kalibrációt, próbáltam grillel, anélkül, de mindenhogy benne marad. Teljes frekimeneten 0.5-1 között ugrál, 400 körül 3-ig felugrik és kicsivel 500 fölé ott marad. Összes többi csatornán végigfut a 0.5-1 közötti érték, csak itt van kiugrás. Lehet innen adódik a "rossz center" érzésem a dialógusokhoz? Ha jól sejtem, ez pont a beszédhang frekvenciája.

[ Szerkesztve ]

(#179005) denesdr válasza skippper (#179004) üzenetére


denesdr
addikt

Az a torzítás valóban elég szerencsétlen tartományban van. Melyik harmónikus dominál? Kalibráció előtt-után van van különbség?

(#179006) Rp526 válasza VoidXs (#179001) üzenetére


Rp526
aktív tag

Kalibráció után betettem pár jelenetet és ütős a sub, de szétszakítja a szobát (+ panellakás) ha beszédhangerő után jön egy dinamikus jelenet. Ha a betöltött kalibrálás után adok 1-2 db-t a centerre és elveszek 2-3 db sub-tól, akkor az magát az EQ-t nem befolyásolja, igaz?
Én am ki is bírnám, de a szomszédok.. és az asszony sem néz így végig egy filmet.. én meg nem akarok minden lövöldözős, robbantgatós jelenetnél a távitányítóval játszani. :D

Szerk.: Simán az AVR-en gondoltam a decibelváltoztatásokat.

[ Szerkesztve ]

(#179007) python1 válasza Rp526 (#179006) üzenetére


python1
veterán

Tedd a szubokat a kanapé mellé valahová.

(#179008) skippper


skippper
senior tag



előtt-utánról nem tudok egyelőre nyilatkozni, de két különböző kalibráció is ugyanezt az eredményt adta.

(#179009) python1 válasza skippper (#179008) üzenetére


python1
veterán

Lehet doboz is, ha van port rajta tömd be, és mérj egy újat, vagy vedd ki a centert és tedd a szoba közepére, mérj egyet úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#179010) denesdr válasza skippper (#179008) üzenetére


denesdr
addikt

Jelöld be, hogy látszódjanak külön-külön a harmónikusok is, ne csak a THD!

(#179011) VoidXs válasza skippper (#179004) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen. A center a típus jellemzőjének tűnik szöveg alapján, de ábrával már jobbat tudok mondani.

Rp526: Nem hat az EQ-ra, viszont az ember az arányokat úgy érzi, mintha hatna.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#179012) skippper válasza VoidXs (#179011) üzenetére


skippper
senior tag

A megoldás egészen prózai, két mécsestartó rezonanciája okozta. Lepakoltam a center mellől mindent és így már tiszta a mérés. Evvan, ha lakott nappaliban próbálkozik az ember... :)

[ Szerkesztve ]

(#179013) python1


python1
veterán

Elkezdem kezelésbe venni a THX falamat, akusztikailag :Y
Ez még 1-hete volt
Mai
Lakulunk, pedig még a felénél sem járok. :))

[ Szerkesztve ]

(#179014) spiky03


spiky03
veterán

Még mindig dilemma, hogy hogyan is rakjam fel az LCReket. Tudom már unjátok. :D
Szóval akitől vettem ő azt mondta, hogy úgy volt nála a legjobb tere a hangnak ha vízszintesen voltak a hangfalak elől.
Zsoltinál úgy hallottam meg őket, hogy ott a center meg a hatások voltak vízszintesen a front rész meg függőlegesen.
Egy másik fórumtárs a D500okat úgy használta, hogy csak a center volt vízszintesen az összes többi függőlegesen és nem is falon voltak hanem polcon. Ezt a rendszert hallotta Tamoo is és azt mondta jó mozit csinált.:)
Valakinél az egész front oldal függőlegesen van elhelyezve.

Tudtok esetleg ajánlani valami demo lemezt vagy esetleg filmrészlezet, ahol tudom ezt tesztelni, hogy hallok e eltérést? Vsz nem fogok. :DDD
Úgy tervezem a tesztet, hogy a center a régi center helyén van/lesz. A frontokat meg rá rakom 1-1 székre a teszt idejére. Mert addig nem furkálnám meg a falat. :D
A hatásokat nem kötöm be. Majd az eredmények megfelelően raknám fel azokat is vagy vízszintesen vagy függőlegesen.

Segítségeteket és az infókat előre is köszönöm!:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179015) python1 válasza spiky03 (#179014) üzenetére


python1
veterán

Szépen besétálsz holnap a legközelebbi OBI-ba és veszel ilyenből 3db-ot, ennél igényesebb, masszívabb függesztőt nem fogsz találni.

(#179016) spiky03 válasza python1 (#179015) üzenetére


spiky03
veterán

Ma vettem bútor akasztót a Bauhausban, az van nálunk. :D így azzal rakom majd fel a két hátsót, aminek ugye nincs eredeti akasztója.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179017) python1 válasza spiky03 (#179016) üzenetére


python1
veterán

Ok, akkor ugorjunk az elhelyezésre.
Ragd vízszintesen az egészet egyvonalban, még ha így a vászon alá is esnének, max a vásznat engedd feljebb, de legalább így megkapod az igazi LCR adta előnyöket.

[ Szerkesztve ]

(#179018) python1 válasza python1 (#179017) üzenetére


python1
veterán



[ Szerkesztve ]

(#179019) BIGi75 válasza python1 (#179018) üzenetére


BIGi75
senior tag

Uh, ez az utolsó kép kb. a "hogy ne csinálj otthoni mozit" kategóriában is indulhatna.
Nagy fehér csupasz falak, sötétítés nélküli nagy üvegfelület, kőburkolat csillapítás nélkül, 1:1 kisméretű vászon, nulla akusztika. Szegény jamok mit szenvedhetnek ott...

(#179020) -KP- válasza spiky03 (#179014) üzenetére


-KP-
addikt

De miért használnád ezt függőlegesen? A hangsugárzód egyik legjobb tulajdonságát csesznéd szét vele, hogy vízszintesen lenne a két közép és a magas, és nem egymás alatt. Ugyanott lennél velük, ahol egy gagyi vízszintes MTM elrendezésű centerrel, és full felesleges volt a Canton eladása akkor. Kissmilliószor kitárgyaltuk már ezt a témát.

(#179021) spiky03 válasza python1 (#179017) üzenetére


spiky03
veterán

Jó meggyőztetek.:R
Sajnos egy vonalban nem tudom őket tenni majd mert a sub nem engedi.
Kellett nekem ekkora dög szub.:D;]

Így néz ki, a center pont elfért a vászon alatt. Kb egy 5-6 centit majd még jobbra megy a vászon, mert a korábbi képeken úgy volt, a festés után nem sikerült pont ugyanabban a pozícióban visszatenni.
Úgy bal oldalon is jobban elfér majd az az oldali front picit fentebb mint a center.

Tvt sajnos nem tudom fentebb tenni mert annó úgy lettek kialakítva a csövek a falban a kábeleknek.
Meg jóval magasabbra sem akarom azért a vásznat.

De akkor elől is meg hátul is viszontesen lesz mind.

Nagyon köszi -KP- neked is a megerősítést :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179022) python1 válasza BIGi75 (#179019) üzenetére


python1
veterán

Csak szemléltetés képpen dobtam be ezeket a fotókat.
Tegnap nálam is drámaian változott meg az akusztika, igaz egyből 5nm felület lett kezelve, és tulajdonképpen láthatatlan módon, ma megyek vissza a OBI-ba további hangelnyelőkért.
Este már lesz újabb fejlemény remélhetőleg, bár nekem már így is tetszik, ráadásul nem lesz szükség további oldalfali panelekre akkor. :)

[ Szerkesztve ]

(#179023) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Csináltam 4 configot sub-ra a minidsp-n.
CF2 a kanapé mögötti reflex verzó, a CF4 meg kanapé mögötti zárt mélyláda verzió. A zárt verzión még alakítok kicsit. Viszont azt észre vettem, hogy zárt esetén alacsonyabb a torzítás és lecsengés is jobb.
Bár a torzítás és spektrogram esetén nem tudom, hogy ez most katasztrófa vagy elfogadható mértékű-e. Még pár panel kerül felhelyezés aztán ez a max amit értelmesen ki tudtam hozni a helyből.
Zöld reflex, kék a zárt freki menet. [kép]
Reflex torzítás és spektrogram [kép] [kép]
Zárt torzítás [kép] [kép]
Film közben nekem a reflex verzió tetszik.

(#179024) python1 válasza Khaosz55 (#179023) üzenetére


python1
veterán

Persze, hogy jobban tetszik, hisz nagyobb a dinamikája, az emberek többsége általában jobbnak hallja a hangosabb hangot, de ez első benyomásra van csak.
Na de akkor tudod ezt eldönteni, ha mindkettőt, egyesével (zárt/reflex) hosszú távon teszteled.

[ Szerkesztve ]

(#179025) skippper válasza Khaosz55 (#179023) üzenetére


skippper
senior tag

Próbáld ki, hogy a zárt verziónál teszel rá +4-5db-t a subra, úgy lenne valid a zárt vs reflex jelleg összehasonlítása az FR alapján

(#179026) python1 válasza skippper (#179025) üzenetére


python1
veterán

Jó ötlet, de akár mehet rá 6dB-is.

(#179027) Khaosz55 válasza skippper (#179025) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én is erre gondoltam, hogy a lecsengés ugyan akkora-e ha ugyan azon a jelszinten vannak? Kipróbálom. Illetve azt is, hogy mennyi a lecsengés ha alacsonyabb hangerőn mérek. Van hivatalos érték hány dB-n kell mérni? Mert ez 92dB, nem a max, de nem is mondanám halknak.

(#179028) python1 válasza Khaosz55 (#179027) üzenetére


python1
veterán

A helyiség alapzajától 35-40dB-el magasabb szinttel.

(#179029) Heng®


Heng®
tag

Egy barátom most vásárolt lakásban volt egy előre becsövezett és kábelezett házimozi és kültéri hangszóró rendszer. Az egészet egy Harman Kardon AVR370-es erősítő hajtja meg. A nappaliban egy Bose 5.1-es erősítő van a kültéren TIC kültéri hangszórok és egy Speaka SPC1 2 utas speaker kontrollal lehetne váltani, hogy csak kint / bent / mindenhol szóljon a zene. Na a fenti rendszer nem működik és a tulaj teljesen laikus. Tudtok ajánlani valakit aki - fizetség ellenében - budapesten (2. kerület) házhoz megy és leméri a kábeleket és beköti őket a megfelelő helyre? Jöhet privátban is. Thx!

(#179030) -KP- válasza spiky03 (#179021) üzenetére


-KP-
addikt

Ez még mindig nem a legszerencsésebb így. A center szerepét betöltő LCR-t húzd ki a szekrény síkjáig, ne úgy kezdődjön, hogy kapásból felpattan a hang a polcról. Érdemes lenne tegyél egy szőnyeget a szekrényed elé még.

(#179031) mandju válasza Khaosz55 (#179027) üzenetére


mandju
senior tag

Lecsengést 105 dB-n kellene mérni. És 45 dB-ig vizsgálni 300 ms-ra “ablakozva”

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#179032) Dorian válasza mandju (#179031) üzenetére


Dorian
félisten

Nem. Szobazajszint + 60 dB-en kell mérni. Nem mindenkinek ilyen zajos a szobája, h 45 dB az alapzaj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#179033) Khaosz55 válasza Dorian (#179032) üzenetére


Khaosz55
addikt

Na majd megcsinálom. Alapzaj nekem is 40-45 körül van. 100-105dB-en még nem csináltam REW mérést, de tudom menni fog nekik. ;]

(#179034) python1


python1
veterán

THX fall, part sokadik .
Itt mèg a legózás megy


10cm elnyelö anyagot nyelt be a fal, az oldalak majd máskor kèszülnek az eredmèny a várt èrtèkeket hozza.

(#179035) mandju válasza Dorian (#179032) üzenetére


mandju
senior tag

Igaz. Nagy általánosságban viszont elmondható, hogy egy átlagos szoba alapzaja 40-45 dB körül skálázódik.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#179036) python1


python1
veterán

Ez lett a THX falam kezelésének végeredménye, zöld 1-éve, kék a mai.
Újra kell még EQ-ni a rendszert, mert teljesen megváltozott a frekvenciamenetem.

(#179037) spiky03 válasza -KP- (#179030) üzenetére


spiky03
veterán

M végre felkerültek a hatások a falra, vizszintesen :)
Holnap front oldali teszt délelőtt h minden jól megy mert délutános vagyok. Aztán majd azok is mennek a falra?
A cenert kihuzom majd, ha tesztelek, jelenleg csak úgy le van téve.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179038) -KP- válasza spiky03 (#179037) üzenetére


-KP-
addikt

Hatások? Ez milyen nyelven íródott? :DDD

(#179039) spiky03 válasza -KP- (#179038) üzenetére


spiky03
veterán

Magyar :DD csak a tablet közbeszólt úgy látszik :DDD

Hátsók akart lenni természetesen.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179040) -KP- válasza spiky03 (#179039) üzenetére


-KP-
addikt

Avx-re is ugyanezt írtad.

(#179042) spiky03 válasza -KP- (#179040) üzenetére


spiky03
veterán

Igen, mert innen másoltam át a szöveget, nem akartam 2x bepötyögni. :D
De elnézést kérek a kellemetlenségért! :R

De ma megvolt délelőt a teszt az LCR-eknek.
Még csak székre raktam őket, arra voltam ugye kiváncsi, hogy én kihallom-e a különbséget a vízszintes vs függőleges elrendezés között.
Azt kell, hogy mondjam, hogy hallható volt valóban, vízszintesen teresebb volt a hang.
Eli könyve házbontásos jelenettel, meg jó pár Dolby/DTS demo vidóvel tesztelgettem.
Így majd vízszintesen mennek majd a falra vsz a vászon alá.

De nagyon durva, amit tud ez az 5 db Jamo D6 LCR. :Y
Pedig még be sem kalibráltam, csak rákötttem a Anthemre és a kikapcsoltam az ARC-ot, amit a Cantonokhoz csinált.
Ami legelőször feltűnt, hogy a frontokból is ugyan úgy szólt a beszéd, mint a centerből, meg ami nagyon meglepett, hogy a hátsókból is milyen hangok jöttek. Ilyet nem tudott a kis Canton, jó tudom az picit máskialakítású hangfal volt.
Szóval nagyon egyben volt a hang minden hangfalból.

Nem is tudom miért vártam eddgi az LCR-ekkel? :DDD

Úgyogy majd ha a végleges helyükre kerülnek a frontok is meg a center is, mert azt is lehet, hogy beteszem a Tv alá a falig, csak nem a falra hanem csinálok neki fából egy "bakot" és arra teszem rá. Mert falra a hangfalkábel csövek, meg a konnektor miatt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179043) Heng® válasza Heng® (#179029) üzenetére


Heng®
tag

Ezzel a kérdéssel rossz, helyen vagyok itt?

(#179044) Dagidög


Dagidög
senior tag

Kalandjaim a PC-s beméréssel következő fejezete:

A Cavernes beméréssel a következő problémáim vannak, célgörbétől függetlenül:
1. filmek nagyon halkak - az én ízlésemnek kéne még 10-15dB. PC-n a Win és a lejátszó maxon, erősítő szintén. Az LFE csatornámon az EQAPO analysere szerint -6.5dB a peak gain (többi csatornán még nagyobb mínuszos érték).
Ha jól értelmezem a korábban leírtakat, akkor a -6.5dB-t hozzáadhatom minden csatorna preamp gainjére, igaz?
Csavarjam feljebb a mélyládákat a következő mérés előtt?
Vannak még más lehetőségeim?
2. éles, harsány a hang (ha jól sikerült belőnöm, valahol 1-3kHz között van kiemelés)
3. az LFE csatorna nagyon markáns, nekem soknak tűnik

(#179045) Tibiajax válasza spiky03 (#179021) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az a vászon se 20ezer ft volt...

(#179046) spiky03 válasza Tibiajax (#179045) üzenetére


spiky03
veterán

Hát sajnos nem... :(

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179047) ctrlaltdel13 válasza Dagidög (#179044) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

1: ezzel nem vagy egyedül, én is hatalmas hangerőt vesztek.
Igen annyit hozzá adhatsz a preampra.
2: azt nehéz elképzelnem, én amiket hallottam, pont hogy még a harsányból is egy nagyon egységes, megfogott felső tartományt hoz létre
3: mérd vissza rew-el a frekinentet, ott láthatod mennyivel van a többi felett a mély

(#179048) Tibiajax válasza spiky03 (#179046) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ilyet szerettem volna én is, mikor megvolt még a runco-m, annak idején.. : (. csak végül aztán nem volt hozzá..khmm kedvem

(#179049) spiky03 válasza Tibiajax (#179048) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem beletelt jó sok időbe, amíg megjött hozzá a kedvem. :DDD
Nah meg kellett, hogy a csillagok is jól álljanak, meg innen a fórumról is a segítség! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#179050) exception válasza Dagidög (#179044) üzenetére


exception
aktív tag

A hangerővesztés tiszta, az nálam is van, de harsány magasak és túltolt lfe? Egy hangerőre hoztad a hangfalakat mérés előtt?

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.