Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) mp54 válasza Ekkosh (#49000) üzenetére


mp54
senior tag

Csakugyan nem tudom a választ, mert nem ismerem az erősítődet, de valszeg nem nagy szám sztereóban/zenére egy egyszerűbb sztereó erősítőhöz képest sem....Azért jó a kérdésed, mert LEHET, hogy a külső DAC jobb analóg kimenő jelét csak kis mértékben tudja továbbadni az erősítő...
Esetleg dobd fel a kérdést a HIFI topicban is...

(#49002) TCr válasza mp54 (#49001) üzenetére


TCr
veterán

"Esetleg dobd fel a kérdést a HIFI topicban is..."

Ajjajjajj...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#49003) Tamoo válasza Ekkosh (#48994) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ne költs elé külön DAC-ra. (max ha később az erősítőt is biztosan le akarod cserélni sztereóra). De egy normálisabb DAC-ot sem úszol meg 50e alatt (használtan).

[ Szerkesztve ]

(#49004) Ekkosh válasza Tamoo (#49003) üzenetére


Ekkosh
tag

És akkor az biztos hogy a video kártya --> hdmi --> erősítő az jobb minőségű csatlakoztatás mint a viszonylag jó hangkártya --> coax --> erősítő (zenére és filmre is)? Kicsit félek egy 9e Ft-os kártyára és egy párezer forintos kábelre bízni az erősítő előtti részt. Valaki elmagyarázná hogy miért jobb ez így? Köszi!!

(#49005) MasterMark válasza Ekkosh (#49004) üzenetére


MasterMark
titán

Egyrészt mert így átmennek a HD hangok is, másrészt a dekódolást úgyis az erősítő végzi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#49006) Goose-T válasza Ekkosh (#49004) üzenetére


Goose-T
veterán

Igazából teljesen mindegy, hogy az operációs rendszer által előállított adatfolyamot melyik komponens tolja ki változtatás nélkül a digitális csatlakozókon. A HDMI azért jobb, mert nagyobb a sávszélessége, 8 csatornás nyers PCM-et is át tud tolni, míg az SPDIF ugyanebből csak sztereót. A HDMI sztereóban tudja a 192kHz/32bitet, az SPDIF pedig csak a 96kHz/24bitet.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49007) #09634560 válasza Ekkosh (#49004) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert a leggyengébb láncszem-elv alapján müködik az egész. it egy DAC már nem tud pluszt hozzáadni, ahoz bizony a denonod és a Kef-eid kevesek hozzá. Sztereó /33-38-43xx-es Denonokhoz és hozzávaló de legalább 600 ezres 5.0-hoz már jobban mernénk javasolni a külső DAC-ot.

(#49008) Tamoo válasza Ekkosh (#49004) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

HDMI fejlettebb, újabb. Ha már ennyit kiadtál egy új HDMI-s erősítőre jobb hangú régi "nagyvas" helyett, akkor nehogy koax-ot használj már! :D

Rákerestem a 1513-ra. Most komolyan csíptetős aljzatok vannak rajta? :(

[ Szerkesztve ]

(#49009) #09634560 válasza Tamoo (#49008) üzenetére


#09634560
törölt tag

Teljesen igazad van ebben...
Vagy vásárlás elött jöhetett volna és vett volna a Denon helyett valami használt nagyvasat,pl. Denon 3805 van szinte mindig na az elé mehetne jobb DAC..

(#49010) Tamoo válasza #09634560 (#49009) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem fölösleges (pénzkidobás?) az erősítő árával megegyező DAC-ot elé rakni (ha a 3805 használt árát nézem). Annyit nem hoz rajta.
Nekem most Essence be van kötve a 3808 elé, jobb is tőle, de nem annyival mint amennyibe kerül. Ezt a lépést alapvetően nem ajánlanám senkinek. Egy HDMI-s összekapcsolás gazdaságosabb és nem eredményez sokkal rosszabb hangot. Essence árát hozzácsapva az erősítőhöz többre mennék. Viszont nem akarom eladni a DAC-ot mert még talán később jól jön, ha újra úgy döntök fejes kell vagy sztereó... szóval most meg inkább legyen a Denon előtt mint a dobozában.

(#49011) Ekkosh válasza Tamoo (#49008) üzenetére


Ekkosh
tag

A Denon 1513-as 79 GBP (27e) volt karcmentes kiállított darabként, azért indultam ki ebből. Biztos vannak hiányosságai, de szerintem ha szépen összerakom és jó dolgokat választok hozzá nekem teljesen jó kis rendszer lesz. Akkor kellene 2 db HDMI, 4/1.5 méteres. Ha jól értettem amiket olvastam HDMI-ból nem kell túlzásokba esnem, de tudtok ajánlani olcsó + jó típusokat? Ha a tévém nem 3D-s és nem is ARC-os, akkor nekem 1.3 is elég, jól értem? A KEF iq3-hoz speaker cable-ek terén esetleg kb 1000ft/méterig olyat ami angliában is elérhető? Köszi mindenkinek.

(#49012) Tamoo válasza Ekkosh (#49011) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na annyiért tényleg nem volt baklövés megvenni. Itthon 3x annyiba kerül.
HDMI: thatcable

[ Szerkesztve ]

(#49013) JohannZimu


JohannZimu
senior tag

Bocs az OFF-ért:

LG Ultra Reality :D

[ Szerkesztve ]

(#49014) Valkűr válasza JohannZimu (#49013) üzenetére


Valkűr
őstag

Ez hatalmas :)

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#49015) Ekkosh válasza Goose-T (#49006) üzenetére


Ekkosh
tag

Értem. És a az adatfolyam minőségébe beleszólhat a lejátszó program esetleg?

(#49016) MasterMark válasza Ekkosh (#49015) üzenetére


MasterMark
titán

Nagyon is. :)

Ez a JPLAY + Foobar kombo most nagyon tetszik. Bár hatalmas latency van, és ugye a némítás is a próbaverzió miatt, de megéri. :))

Switch Tax

(#49017) Vikthor


Vikthor
nagyúr

nem tudtok lehetőséget Mitsubishi HC8000 megtekintésére?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#49018) t-bali3 válasza Tamoo (#49010) üzenetére


t-bali3
senior tag

Most már én is kipróbálom, hogy a 2808 mennyivel javul majd, ha bekötöm elé a Benchmark Dac1-et. Van egy olyan érzésem, hogy nem lesz eget rengető változás...

(#49019) #09634560 válasza Ekkosh (#49011) üzenetére


#09634560
törölt tag

Annyiért árkinek megérné.. még én is lehet beruháznék rá de annyira mégse hogy minőségi rendszer alapja legyen, akkor ugyanennyiért (agy kicsit többbért) sztereóra kellett volna beruházni.Ne oltogatásnak vedd légyszi, ez egyszerű tény.
Inakustic, Furutech,Audioquest, Neotech kábelek között nézelődnék, ezekkel nem lősz mellé.Hama és noname kábelek rizikósak az olcsó kategóriában. Lehetőleg a HDMI kábel High Speed minősitésű legyen.

t-bali: szerintem lesz azért ott változás, többek között hangszinpad kiszélesedik részletteljesebb lesz, de a kábelek hibáit is előhozhatja. légyszi számolj be róla!

Tamoo: nem ismerem a kábelt, ode valóban nem éri meg de ha fejleszteni akar akkorde ha fejleszteni akar akkor viszont nem árt. HDMI kábelek minősége viszont már jobb megjelenitőn (Panasonic ST50 vagy jobb) előjöhet.

[ Szerkesztve ]

(#49020) Tamoo válasza #09634560 (#49019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az a thatcable tökéletes neki, pénzkidobás drágábbat vennie.

(#49021) Dorian válasza t-bali3 (#49018) üzenetére


Dorian
félisten

Sokat. Nálam a Lupus hallgathatóvá tette a 2809 Danon-t zenére. Mondjuk ebben az is benne van, hogy a wulfi karakterét eleve sokkal jobban szeretem a PCM csipekénél.

Toobee:
Abszoludt értelemben is jobb, ill. nekem jobban tetsző is. Danonban lévő PCM hangját max elektromos zenére tudnám elfogadni, hangszeresre nem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#49022) Toobee válasza Dorian (#49021) üzenetére


Toobee
veterán

Aki elvitte a Rotel procimat, az eladta a Lupust mellőle, én meg direkt megvettem mellé, mert azzal jobban tetszett. Ez is ízlésfüggő, mint sok más. Nálad határozottan jobb a dac, mint a mozivas, vagy csak más, neked jobban tetsző?

https://barbieripnk.hu/

(#49023) t-bali3 válasza Dorian (#49021) üzenetére


t-bali3
senior tag

Meglátom (valójában hallom) mennyit érzékelek! :)

Itt a fő bajom mindig az a sok kábel..utálom dugdosni ide-oda, hát még átvezetni a szobán...

[ Szerkesztve ]

(#49024) szricsi0917


szricsi0917
csendes tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy melyik hangfal szett lenne jó választás?
1: Wharfedale Obsidian 600
2. Heco Victa sorozat
3. Polkaudio TSx sorozat
4. Tannoy V sorozat
Mindegyik szett jó lenne ha ki jönne olyan max 150Eböl vagy 160kb de ez lenne a max
De az is kérdés lenne melyik erősítőt ajánlanátok hozzá, mert még az sem lett teljesen eldöntve?
Köszi srácok

(#49025) Sefter válasza szricsi0917 (#49024) üzenetére


Sefter
veterán

Sorrendben 3-2-1 (a 4-est nem ismerem)

Psn ID: sefter_hun

(#49026) krx21 válasza szricsi0917 (#49024) üzenetére


krx21
nagyúr

Összehasonlítani nem tudom a szetteket, de vedd számításba, hogy a Wharfedale Obsidian 600 a MM-ban kártyára 115.000 Ft körül van 5 év garanciával, ha regisztrálod... Én nem rég vettem sokak szerint ennyi pénzt megér...
Persze lehet a többi jobb azt nem ismerem...

(#49027) forma69 válasza krx21 (#49026) üzenetére


forma69
tag

Valóban 5 év gari jár vele,én is kaptam még tavaly. Ennyiért meg teljesen megfelelő mozira.

(#49028) MaTTeS válasza Toobee (#49022) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Azt tegyük hozzá, ha jól emlékszem, akkor nem ugyanaz a típusú Lupusotok volt.

(#49029) Toobee válasza MaTTeS (#49028) üzenetére


Toobee
veterán

Neki a kettes, ha jol emlekszem.

https://barbieripnk.hu/

(#49030) Sefter válasza krx21 (#49026) üzenetére


Sefter
veterán

Heco-ra is 5 év a gari, igaz 20k-val drágább, de jobb is annyival..

Psn ID: sefter_hun

(#49031) krx21 válasza Sefter (#49030) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet... Én nem hallottam... ;)

(#49032) gyurczy


gyurczy
őstag

M1 - Diana Krall Live in Rio

(#49033) Norbi 72 válasza gyurczy (#49032) üzenetére


Norbi 72
veterán

És ezt miért nem tudják FHD-ban leadni?Szánalmas... :(

(#49034) Ed Parker válasza gyurczy (#49032) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jó koncert,szeretem.

(#49035) bajnokpityu válasza t-bali3 (#49018) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Izles dolga is, mert nagyon kulonbozoek.
Vigyazni kell ilyen esetben a jobb,megverte, alazta szavakkal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49036) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Akik sztereóban vagy 2.1-ben filmeznek, milyen forrást használnak? Médialejátszó sztereó kimenete? Vagy PC-ről egy DAC-ba és onnan tovább?

(#49037) Toobee válasza KisTücsök (#49036) üzenetére


Toobee
veterán

Én PC-ről megyek ki koaxon. XBMC a lejátszóprogram. Médialejátszót megfizethető áron, még nem hallottam jól szólni analóg kimenetet. Valószínűleg ennek az az oka, hogy egy jó dac is legalább annyiba került, mint egy médialejátszó, ha nem többe.

https://barbieripnk.hu/

(#49038) KisTücsök válasza Toobee (#49037) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem. Milyen DAC-ot használsz?

Már minden megvan, kivéve egy hm erősítő. Arra meg ahogy nézegettem, 80-100k kellene, ami már úgy jobb, az alá meg nem akarok menni. Viszont ez a 100k előreláthatólag egy darabig nem lesz meg, úgy hogy lehet a centertől és a két surroundtól "megszabadulok" és csak 2.1-ben nyomatom majd, akkor viszont valami jobb DAC-ot kellene venni.

Subod van? Mondjuk Neked jóval komolyabb Focaljaid vannak, de így ezzel a felállással elvagy filmezésnél? Surroundok nem hiányoznak?

(#49039) Toobee válasza KisTücsök (#49038) üzenetére


Toobee
veterán

Emotiva XDA-1-es D/A konverterem van. Szubom sincs, egyelőre 2.0-ban mozizok. Tegnap megnéztem az Obliviont, marhajó volt. Biztosan hiányozna az 5.1-es Electra szett, de még nem hallottam, így nem volt hiányérzetem. Esetleg egy szubot tudnék még elképzelni, de azt is inkább azért, hogy könnyítsem az erősítőm dolgát. Centert vennék legutoljára, ha mozit építenék, mivel általában egyedül nézek filmet és beülök középre.

https://barbieripnk.hu/

(#49040) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni a hozzá értő kollégáktól hogy, véleményetek szerint melyik a legjobb mélyláda felépítés otthoni használatra . Tehát nem azt szeretném tudni hogy melyik a legjobb mélyláda amit lehet kapni , hanem ha csinálnák egyet akkor melyik fajta lenne a legjobb . 120W-om van hozzá.
:R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#49041) escape


escape
aktív tag

Sziasztok!

Eléggé nem egyszerű a helyzetem, egy laptopot szeretnék összehozni egy 5.1-gyel, azonban a laptop csak 2.0-t tud, és külső hangkártyával menne csak. Létezik olyan házimozi rendszer, amin van HDMI in, és out, vagy HDMI in + VGA out?
Olyan kellene, ami a jelről leszedi az audiót, és a saját 5.1-ére nyomja ki, a képet pedig továbbküldi a tv-re.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#49042) Warter válasza escape (#49041) üzenetére


Warter
őstag

Igen, ezt hívják házimozi erősítőnek.

(#49043) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!
Tudja valaki esetleg, hogy a Pioneer erősítőknél mit jelent a "K" végződés? (Pl.: VSX-XXX-K)
Nagyon sok típust látok K-val és anélkül is, de semmi információt nem találtam arról, hogy ez mit is jelent.

Köszönöm!

(#49044) mp54


mp54
senior tag

A jövő hét végén már szükségem lesz (Emotiva XDA-2-höz):
-2 db optikai digit IC kábelre
-1 db digit koax IC kábelre
A használt hirdetések között gyakorlatilag nincs. Jól látom?
Ha igen, vegyek újat (pld a KÁCSÁ-ban vagy máshol?)? Milyen minőségűt érdemes? (optikai BD és tv-hez; koax Popi A-210-hez vagy Philips CD 931-hez)
1 m elég.

(#49045) rgeorge válasza opeter70 (#49043) üzenetére


rgeorge
addikt

-K: fekete, -S: ezüst.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#49046) opeter70 válasza rgeorge (#49045) üzenetére


opeter70
senior tag

Ez nekem is eszembe juthatott volna! :) Én valami sokkal "bonyolultabb" dologra gondoltam. :D

Köszönöm szépen a segítséget!

(#49047) bajnokpityu válasza mp54 (#49044) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mivel árat nem mondtál, ajánlom a valhalla aura digi koaxot. optikai, mivel zenére sztem annyira nem ok, filléreset vennék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#49048) robi-k válasza bajnokpityu (#49047) üzenetére


robi-k
őstag

Egyetértek, inkább koax, ha zenéről van szó, TV-hez lesz gyakorlatilag az 500-100 Ft optikai vezető is.

Megjegyzem, hogy az optika semmivel sem lenne rosszabb a a koaxnál, ha nem filléres módon alakítanák ki az eszközök 99%-ban.
Még ifjú koromban úgy csináltunk optikai kimenetet pl. egy lejátszóra, hogy a koax kimenetre egy ellenálláson keresztül rácsatlakoztattunk egy piros LED diódát, amit egy megfelelő tartóba (az esetek többségében egy toll kupakjába) tettünk, és ide csatlakoztattuk az optikai kábelt. Na ettől a "paraszt" megoldástól sok mai készüléknél egyáltalán nem jobb megoldást alkalmaznak, pedig a LED dióda típusa és paramétere nagyon fontos.
A csúcs eszközökben speciális lézereket használnak, és üvegből készült optikai vezetőket (na ez viszont semmivel sem rosszabb a koaxnál, sőt, nagy távolságra történő jelátvitelnél egyszerűen verhetetlen).

[ Szerkesztve ]

(#49049) mp54 válasza bajnokpityu (#49047) üzenetére


mp54
senior tag

És robi-k:
Abból indulnék ki, hogy a készülékpároshoz milyen minőségű kívánatos: Popi A-210 digit koax kimenetére talán épp te írtad, hogy nem nagy szám...akkor az Aura sztem erős túlzás lenne, tehát felesleges...(az ára miatt pedig egyébként szóba sem jöhet.)
Gondolom hasonló a helyzet (remélem azért jobb...) a Philips CD 931 digit koax kimenetével..
Az egyik koax használt TARA Labs Prisma 200d lesz (már megvan, új ára 60 EUR volt). Ezek után milyen legyen a másik koax és mennyiért?
A tv-nek csak optikai digit kimenete van, ott nagy minőség sztem nem tud kijönni (a digitális tv-adás hangja milyen D/A átalakítás előtt?).
Sajnos a Pioneer BDP-140-nek is csak optikai digit kijárata van, oda is elég a filléres? Itt jön ki a koncert BD hangja sztereóban!

(#49050) bajnokpityu válasza mp54 (#49049) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem csak a forrástól függ ám, h milyen minőségű koax kell. fogalmam sincs milyen az a drót.

egy aq eagle eye h ez akarom még hasonlítani az aurát, de az is drága drót. olcsón sztem még azt az analóg koaxot is kipróbálnám, ami analogként tetszett. nekem pl lesz nemsoká egy fölös 40cm siltechem. kb ugyanannyiért.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.