Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) Dexar007 válasza Tamoo (#63998) üzenetére


Dexar007
veterán

Hat osztan azt ra lehet kotni a tv-re/ps3-ra? Mert akkor veszek egy Z5500-at es kalapkabat. ;]

Give me your cum,bull!

(#64002) Sefter válasza tomic (#63999) üzenetére


Sefter
veterán

Nagy térbe, (úgy emléxem 30nm felett vagy) kicsi lesz az 5....egyébként nálatok ezek "fillérekért" mennek...

Psn ID: sefter_hun

(#64003) Z_A_P válasza tomic (#63999) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem egyformak!

Ikon6:
-1 x 17 x 45 mm Ribbon
-1 x 28 mm Soft Textile Dome
-2 x 6½" Wood Fibre Cone

Ikon5:
-1 x 17 x 45 mm Ribbon
-1 x 28 mm Soft Textile Dome
-2 x 5" Wood Fibre Cone

Hallani nem hallottam meg oket :(

OK

(#64004) bankjob válasza daniel2121 (#64000) üzenetére


bankjob
tag

Én nem foglalkozom az ilyen emberekkel. Biztos itt éli ki a gyerekkorát (haha). Hasonló jelenségeket, mint Béla én a levesbe szoktam látni: gyökér formájában.

A többieknek viszont köszönöm, amit be linkeltek. :R

(#64005) daniel2121 válasza bankjob (#64004) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem nem, Bbéci nem ilyen szerintem, én tisztelem a nagy tudása miatt csak most kissé valóban nyersen fogalmazott.

(#64006) Sefter válasza bankjob (#64004) üzenetére


Sefter
veterán

Valahol azért jogos a beírása, mivel két naponta jön valaki ezzel a kérdéssel, hogy mit vegyen egy - gyakorlatilag - sub láda árán.. Ha elolvasnátok az 1.hsz-t akkor kiderülne mi a minimum ajánlott rendszer, ez alatt egyszerűen nincs házimozi, csak pc-s hangkeltő meg bögre-szett amivel itt nem foglalkozunk...
A 10. ilyen kérdés után Neked is a szőr állna a hátadon szerintem :B
Egyébként nem tűnt sértőnek, hogy finom pezsgőt ajánlott... :DDD

Psn ID: sefter_hun

(#64007) Rebell válasza robi222 (#63997) üzenetére


Rebell
senior tag

Nem mindig a méret a lényeg! A Vardus és Crystal már kifutott darab, ezért is olcsóbb, de a Diamond szett azért jóval drágább mint az Obsidian!

És ha méretről beszélünk, mekkora mély hangszóró van az Obsidian oldalában? 200mm :K

(#64008) vanadis


vanadis
csendes tag

Sziasztok, ide is elküldöm, hátha tudtok segíteni.
LA660s TV hangját szeretném Marantz HM-ra (2013-as modell) kuldeni es egyenlőre a két fronton hallgatni (más még nincs csatlakoztatva). ARC-vel csak egy HDMI kábel kell. Csatlakoztatás OK, látom a HM set up menüjét a TV-n, ha a TV 1-es ARC HDMI bemenetét választom. Set up-ból kilépve nagy Marantz felirat. Ha visszaváltok kábel bemenetre akkor jön a TV adás de hiába váltok a Beállitásokban Külsö hangszóró/HDMI ARC -ra a hang nem szól az erősitő TV audio bemenetén (és máshol sem). az Erősítőn a "HDMI kontrol" ON-ra van állítva. Van ötletetek? Másik kábellel minden ugyanígy történik.
Köszönöm.

(#64009) robi222 válasza Rebell (#64007) üzenetére


robi222
senior tag

Pedig jól néztek ki.

(#64010) daniel2121 válasza Sefter (#64006) üzenetére


daniel2121
senior tag

A pezsgő minőségével nincs is gond.

(#64011) Oldfighter válasza vanadis (#64008) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Jó felé kapiskálsz. Pluszban még annyit tegyél meg, hogy a TV AV menüjében a TV opciót választod. Nálam így állt össze a Marantz erősítő a Pana plazmával.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#64012) tomic válasza Sefter (#64002) üzenetére


tomic
addikt

Igen,relatív nem kerülnek sokba. A hangjukra nagyon kíváncsi lettem volna. Sokan mondják,hogy zenére jobb talán az Ikon, Viszont mozira a Lektor.
Viszont most van eladó Mk5,és egy center is. A center itt is ritka használtan.
Ezért is kérdeztem,hogy érdemes-e belevágni egy cserébe. 30nm alatt lenne csak kérdés milyen lenne a lektorhoz képest.
Lektorom most egyébként átesett egy Hivox féle beavatkozáson. Így még inkább érdekes a szitu.

Z_A_P Ezek szerint azért érezhető lehet a különbség a két típus között. Méretre sem egyformák.
Súlyban meg duplája a Lektor az 5-nek.

[ Szerkesztve ]

(#64013) kimi02 válasza daniel2121 (#64010) üzenetére


kimi02
őstag

Polk RTI A7-es szetthez képest mi lenne jelentős előrelépés ?
Denon 4810-es erősitőhöz lenne.
Normális keretek között.

(#64014) Dexar007 válasza Sefter (#64006) üzenetére


Dexar007
veterán

En elolvastam,es vissza is olvastam. Ettol fuggetlenul feltettem a kerdesem,amire jott is normalis valasz.A gond azokkal van,akik csodat varnak ennyi penzbol.En nem tartozok kozejuk,csak a tv hangszoroit szeretnem levaltani (st50).Hogy "szakmai füllel" mit kap ennyi penzbol az ember,az megint mas kerdes,kb olyan szinten van mint amikor az ember 100 ezerbol akar normalis tv-t venni.
Nekem bot fulem van,teljesen kimeritenem a penzkidobas fogalmat,ha tobb szazezres rendszert epitenek otthonra.Mindezt ugy,hogy tobb hetig hasznaltam a geniusom "forditott helyzetben". Azaz a front ,,left-right" hangszorok fel voltak cserelve. :D

Give me your cum,bull!

(#64015) Teng


Teng
aktív tag

És szerintetek
~20ezerrel többet megér a Pioneer VSX-LX70 (170e ) a Pioneer SC-2022 höz képest?

Mert a héten már meg akarok állapodni, a szutyok tesztek kutatása közben rábukkantam és szó volt róla hogy az LX még durvább mint az SC széria :D

(#64016) bajnokpityu válasza kimi02 (#64013) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mindenkinek más a normális keret...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#64017) Z_A_P válasza kimi02 (#64013) üzenetére


Z_A_P
addikt

Dali Helicon :)

@tomic:

Az Ikon centerbol van 2 fele: egyik a kisebb, az 5, masik a 6 hangszoroival (ha jol remlik). Utobbi dupla kabeles bekotessel.
Opsz, most neztem meg, ha jol latom az MK2-bol mar csak egy fele center van.

[ Szerkesztve ]

OK

(#64018) vanadis válasza Oldfighter (#64011) üzenetére


vanadis
csendes tag

A TV-n Hang Ki/külsö hangszóró (opt/HDMI) -t kapcsoltam es az ARC mód-ot bekapcsoltam. Még van egy menupont: DIGITALIS hang KI, itt PCM-e vagy AUTO-t lehet valasztani. de egyikkel sem jon meg a hang.
Ezen bealltasok utan kell ujrainditas stb?

(#64019) #09634560 válasza Teng (#64015) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen jobb az LX 70, a 2xxx széria az LX50-hez van közel.

(#64020) bankjob válasza Sefter (#64006) üzenetére


bankjob
tag

Ebben teljes mértékben igazad van, de ha valakinek ez a munkája vagy csak segíteni akar a másiknak, akkor segítsen, ha pedig nem akar, akkor ne is írjon. Sok fórumtárs le tudta normálisan írni a dolgokat bele értve téged is.
Pedig nem nekem adtál igazat, de normálisan le írtad a véleményed és ezzel nekem nincs semmi problémám. :R

PEACE

[ Szerkesztve ]

(#64021) tomic válasza Z_A_P (#64017) üzenetére


tomic
addikt

Igen egy fajta van. Pont ilyet árulnak most.
Most már csak az a kérdés megérné-e a csere.

(#64022) Lajos1966 válasza Dexar007 (#64014) üzenetére


Lajos1966
tag

Ha már van egy jó tv-d (st50=Pana plazma) próbáld meg kiszolgálni egy normális hangrendszerrel.Hidd el megéri.Nem fontos egyszerre mindent kiépíteni,lehet lépcsőnként,fokozatosan.

(#64023) Sefter válasza tomic (#64012) üzenetére


Sefter
veterán

szerintem nem érdemes belevágnod...tuningolva hozhatja az ikon szintjét zenében is...

Psn ID: sefter_hun

(#64024) Sefter válasza Teng (#64015) üzenetére


Sefter
veterán

Megéri a +20k-t az LX :K

Psn ID: sefter_hun

(#64025) kimi02 válasza bajnokpityu (#64016) üzenetére


kimi02
őstag

Nem milliokra gondoltam , használt jöhet számításba.
Csak azért kérdeztem , hogy mi lenne az a kategória amire már érdemes cserélni.
Ha találok használtba.

(#64026) #09634560 válasza Dexar007 (#64014) üzenetére


#09634560
törölt tag

Léteznek különálló DAC-ok, sztereó hangfalpár és olcsó sztereó erősitő. Ezen a vonalon körbenéztél már?

(#64027) bajnokpityu válasza kimi02 (#64025) üzenetére


bajnokpityu
félisten

milyen stilusú kéne? nem olyan nehéz sztem a polkot überelni, akármerre indulsz..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#64028) devil-k válasza daniel2121 (#64000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Őszinte választ kértetek, BBéci megadta. ;] ;] Most inkább hazudjon? :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#64029) daniel2121 válasza devil-k (#64028) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem arról van szó csak sértőnek tűnt, de most már ne rugózzunk rajta.

(#64030) BBéci válasza daniel2121 (#64000) üzenetére


BBéci
titán

Egy centivel sem lőttem túl a célon, én úgy látom, telibe trafáltam.
Azt érzékeltettem, hogy azt a 30-35000 forintot sokkal értelmesebben is el lehet költeni, mint valami szutyok hangdobozszettre. Mi értelme van kidobni egy csomó pénzt olyasmire, ami semmi élvezetet nem nyújt, csak bosszúságot, kellemetlen perceket, órákat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64031) Csabroncka válasza Teng (#64015) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én egy kicsit sokalltam a "saját" pénztárcámhoz ezt az árat, de csak ajánlani tudom. Igazi belevaló pioneer, és ahogy olvastam nem finomkodik a mélyek terén, odacsapja a placcra rendesen. Nekem az LX 60-om hangja nagyon bejött a Zensorokkal. Mind dinamikában mind mély és magas terén nekem tetszik(meg pár kevésbé kritikus embernek is :P ). Mivel ezek 2007-es modellek igen masszívra sikerültek az új szériákhoz képest. A távnak kiváló a fogása, strapabíró (gyerek ;] ) igaz nem világít, és nincs 3D, de csak ajánlani tudom, főleg ha faragni is tudsz az árból.

(az viszont igaz, hogy hangdoboz is kell mellé, hogy megmutassa valóban mit is tud... ;) )

BBéci: már megint kóbor kutyákat hajigáltál volna :Y

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#64032) gyurczy válasza kimi02 (#64025) üzenetére


gyurczy
őstag

ELAC 2xx-ből egy 5.0 már igencsak jó cucc, kint volt nemrég eladó 2-3000€ között, ha jól emlékszem. Én az új Quadral Platinum sorozatnak is adnék egy esélyt, még újban is. Stream - mint importőr - szerintem tud jó árat mondani. Aurum is jó, de abból ami méretben neked jó lenne, abból az 5.0 bőven milla felett lenne.

(#64033) n3m3r3 válasza vanadis (#64008) üzenetére


n3m3r3
tag

A TV menüjében keresd meg a "simplink" beállításokat és kapcsold be.

(#64034) Toobee válasza gyurczy (#64032) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor én meg bábáskodnék egy kicsit 9xx Focal felett, én azokat is ajánlanom meghallgatni :D

https://barbieripnk.hu/

(#64035) BBéci válasza gyurczy (#64032) üzenetére


BBéci
titán

Nagyjából egyetértek. Aurumból inkább 2 millió lenne egy szett, mivel hatalmas a szoba, nem tehet be pöttöm hangdobozokat. A WOTAN mélysugárzói 135 milliméteresek, szóba sem jöhet kisebb, mint az ORKAN, esetleg a PLATINUM M50.
Amit még fel lehet venni a listára: DALI IKON 7, JBL LS 80, Focal Chorus 800-as széria. Ezek különböző karakterűek, egyéni ízlés alapján leget választani közülük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64036) bajnokpityu válasza gyurczy (#64032) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az a baj,hogy 70nm-re már a megfizethető 24x, tehát a 247, biztosan kicsi lenne. 248at nem álltam, 249 meg újonnan 1.2 vagy 1.3listaáron. 70nm-re meg inkább ezt kéne, sztem. 249,241,243 szett tényleg kijöhet millából használtan?

egyébként tisztán mozira én is inkább aurumból vásárolnél,mint elacból. szitnén drágább,mint amit sztem Kimi rászán.

viszont az emlegetett kon6 5.0szett sztem már jelentős előrelépés lenne (ha bejön) a polk után.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#64037) gyurczy válasza BBéci (#64035) üzenetére


gyurczy
őstag

BBéci: Én is így okoskodtam. Orkan a minimum, de a front pár karcolja a millát, és sehol a center és a hátterek. :(

bajnokpityu: Nyilván ki kell fogni, illetve használt volt a preferált. Sztem 248 2000€ alatt/körül fellelhető, center/háttér 600-600€. Kis kivárással, szerencsével összejöhet 3000€ körül, azaz beférhet milla alá. A 247 valóban soványka ekkora térbe. kon6=Ikon6?

[ Szerkesztve ]

(#64038) Toobee válasza gyurczy (#64037) üzenetére


Toobee
veterán

920: legyen 350e Ft, CC900: 150e Ft, 906: 170e és akkor bőven számoltam mindet, ez így 670e Ft.

https://barbieripnk.hu/

(#64039) BBéci válasza bajnokpityu (#64036) üzenetére


BBéci
titán

Ha szigorúan alapterület alapján ajánlanék Kiminek hangdobozokat, akkor az előbbiekből a JBL LS80 mellett nem maradna versenyben egy sem. Az a 2x2 db 20 centis mélysugárzó tisztességesen megmozgatja a levegőt és a nyomókamrás, tölcséres magassugárzó sem piskóta.
Hasonló méretű és hangszórókészletű a Canton Ergo 690 DC és talán egy picit zeneibb hangú. Magamnak inkább választanám a Vento 890.2 DC-t de az jóval drágább, ORKAN VIII kategória.
Szerintem ezek mindegyike passzolna a Denon AVR-4810-hez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64040) gyurczy válasza Toobee (#64038) üzenetére


gyurczy
őstag

A számolás jó, de meglehetősen ritka madár mindegyik. Egyébként el tudnám viselni. :D

(#64041) Norbi 72 válasza BBéci (#64039) üzenetére


Norbi 72
veterán

Van anyag a JBL-ekben,jó 35 kilósak,kár,hogy még nem hallottam őket.

De ami késik,nem múlik.. :)

(#64042) Teng


Teng
aktív tag

Ezekből kéne beszerezni

Még szállítási díj áfa+vámmal is jó áruk lenne
ES250P erre pályáznék, megpróbálok kinti ismik által intézni valamit hátha...

(#64043) zoom3s válasza #09634560 (#63889) üzenetére


zoom3s
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Hát igen valószínűleg az elejétől kéne bontani, csak nem látom hogy hol mert nagyon precízen össze van illesztve és félek hogy széttörök valamit... :-(

Közben ezt a külföldi fórumot találtam nagy nehezen:
De még ez alapján sem tudom hogyan kellene eltávolítani pl. a felső woox elől azt a 3-as tagolású belógó műanyag membránvédőt (vagy mit)

Amúgy most eresztettem rá egy ilyen tesztet:

És azt tapasztaltam hogy hallom még a 18-19 khz-et is rajta keresztül.
Mikor kezemmel letakarom a 2 colos magasat akkor elhalkul, viszont ha a kis sarokba levő, fényes 1 colos piezo-t akkor semmi különbséget nem hallok. Ez miért van?
Olyan magas frekvencián már nem annak kéne szólnia? Megsülhetett mind2 hangfalban? Vagy csak dísznek van benne? Mondjuk leírás is említi mint aktív elemet.

(#64044) cecil


cecil
aktív tag

Ha már így felmerült a téma hasonló cipőben fogok járni mint Kimi pár hónap múlva esetleg lépnék tovább az RTia7 + CSia6 + RTia1 szettről.
A kiszolgálás kezdi kicsit túl nőni őket! :)
Most egy Sherbourn PT-7030 proci + Emotiva UPA700 végfok felel a meghajtásért, de pár héten belül jön a Sherbourn PA 7-150 végfok.
A subom egy REL T1, ez mondjuk nagyon szeretem! Hf kábelek meg ValhallA CuAgSS...
IC-k Fapaci féle Luxor, de ha meg lesz az új XLR-es végfok jönnek a Luxor SE XLR kábelek.

Nálam a mozi zene arány 75-25%. Szoba ~25nm.

Hova tovább hangfalak terén... használt jöhet szóba főleg kintről a kínálat miatt... ha cserélek komplett 5.0 csere lesz.

Bbéci néztem a Cantont amit modtál (Vento 890.2 DC) mi a különbség a 890 DC-hez képest? Abból találtam elég jó áron.

(#64045) gyurczy válasza cecil (#64044) üzenetére


gyurczy
őstag

Az a Sherbourn kombó érdekelne! Kíváncsi vagyok mit mutat.

(#64046) BBéci válasza cecil (#64044) üzenetére


BBéci
titán

Egyiket sem szedtem szét, csak a gyártó honlapján fellelhető információk, adatok állnak rendelkezésemre, amiket Te is megtalálsz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64047) hétalvó válasza Teng (#64015) üzenetére


hétalvó
addikt

en a 2022-t valasztanam, meg kell nezni oket belulrol, kb mint az lx56, amikor kerestem erositot neztem a 2022-ot. kb ugyanaz valami kis elteres bemenetekben es zona kezelesben volt. de mindent tud es az uj digi vegfok van benne.

pioneer vs

7.1 a 9.1 ellen es nincs dts master hi-res, de a vegfok ugyanaz amit onnan lehet tudni, hogy mar tudja a 4ohm-ot.
8 a 7 hdmi ellen es csak 1 kimenet

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#64048) gógyi válasza tomic (#64012) üzenetére


gógyi
aktív tag

Miért, nem jött be a Hivox féle beavatkozás?

(#64049) nubreed válasza Teng (#64042) üzenetére


nubreed
veterán

Hmm ezek szállítanak MO-ba is? Ez még lehet engem is érdekel.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64050) Vikthor válasza cecil (#64044) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem még van 6 évem és én is lépni fogok, de kizárólag LSiM-re, én csak imádni tudom a Polkot, de lehet nem lesz akkora előrelépés RTi-ről LSiM-re mint TSi-ről RTi-re.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.