Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121001) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Filmajánló:

Az UNCLE emberei.

Remek kép,kíváló hang és zene.Többszőr nézhető,szvsz. :K

(#121002) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Megosztom veletek, így egy nap hallgatás után, a Q Acoustic 3050 frontok stereo-ban sub nélkül, nagyon szépen muzsikálnak, mélyek nagyon szépek és a magasak is, nem gondoltam hogy sub nélkül is ilyen gyönyörűen tudnak szólni, és nagyon jó a szinpad kép, 5.1 ben filmen részletes minden kis apró mozzanat kihallatszik, amik eddig számomra nem igazán voltak fellelhetők a régi szettel! A stalingrad volt a teszt film :K Úgyhogy összességében nem bántam meg nagyon jó! :C

(#121003) Dorian válasza Norbi 72 (#121001) üzenetére


Dorian
félisten

Maga a film nem bugyuta? Eddig ezért nem kölcsönöztem, mert ezt feltételezem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#121004) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Szerintetek közel azonos áron (használt-új) melyik a jobb választás? b&w asw 1000 vagy klipsch 12SW?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#121005) xtremetuning válasza Dorian (#121003) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nnnnaaa, azért csak Guy Ritchie...

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#121006) spiky03 válasza Dorian (#121003) üzenetére


spiky03
veterán

Mi moziban néztük haverokkal, nekünk tetszett.
Sőt lehet most is azt fogom nézni, ha az asszony is azt szeretné. :)

Amúgy jó film, jók a poénok, meg az akciók is benne.
Meg az egész hangulata jó volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#121007) lemmy9 válasza Dorian (#121003) üzenetére


lemmy9
őstag

De az.

Szerintem!

(#121008) #09634560 válasza Sz.Miki (#120999) üzenetére


#09634560
törölt tag

Missiont nézd meg.

(#121009) coleen válasza coleen (#120995) üzenetére


coleen
aktív tag

Erre esetleg? :)

(#121010) Norbi 72 válasza Dorian (#121003) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem,egész jó a story.Egyébként izlések és pofonok..

[ Szerkesztve ]

(#121011) Ragadozó válasza coleen (#120995) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Inkább a hifis topikban kérdezősködj, de egy MA, Focal, Dali vagy akár az általad linkelt Yamaha hangsugárzó pár is jó választás és néz egy jó sztereó erősítőt hozzá...ha főleg zenét hallgatsz, jobban jársz...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#121012) windlord válasza xtremetuning (#121005) üzenetére


windlord
őstag

+1

(#121013) Csabroncka válasza Norbi 72 (#121010) üzenetére


Csabroncka
addikt

Most egy darabig nincs szükségem filmre - elemzem a jedi korongokat 6 részen át

"in medias res"

(#121014) Norbi 72 válasza Csabroncka (#121013) üzenetére


Norbi 72
veterán

:C :DDD

(#121015) coleen válasza Ragadozó (#121011) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszönöm! :R

(#121016) arminlok válasza Ragadozó (#120874) üzenetére


arminlok
senior tag

Oké köszi.
Kettőt találtam ebayen: [link] vagy [link2] Mi a különbség? Magyarországon láttam, hogy a Gem kft-től lehetne beszerezni, de hogyan? Nem találok webshopot.

(#121017) Tarlóbetyár válasza arminlok (#121016) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Gem kft-nek írsz egy e mailt és megrendeled , ki postázzák! Én is rendeltem tőlük nagyon rendesek! :R

(#121018) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok,
lehet amatőr kérdés, ám segítségeteket véleményeteket szeretném kérdezni.
Érdemes kiadni egy Klipsch 5.1-es hangrendszerre 500-600k-t vagy inkább vegyek 5 db JBL LSR 308-as studio monitort és egy LSR 310s subot? Hangzásban melyik lenne jobb? egy 30-40 nm2 tetőteres helységben lenne használva a cájg. Vagy esetleg más opció mi jöhetne szóba, mit ajánlotok?
youtube-on ezt találtan a JBLről: [link]

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#121019) alphamooncam válasza Peak (#120991) üzenetére


alphamooncam
őstag

Peak !

Elolvastam amit csak lehetett, többek között a szakmai bevezetőt is, úgy szóltam hozzá.
Kifejtenéd miért mondod, hogy rossz a sztg. választásom. Hardeware-ileg, vagy op. rendszer szinten ?

Mint írtam nincs rajta win. Ellenben van rajta Kodi, Daphile, meg egy Ubuntu, és menüben lehet kiválasztani melyik induljon. Ez biztos vmi félreértés, nem értem miért kellene rá windows.

Szívesem olvasom az elképzeléseimmel kapcsolatos kritikát, és szívesen olvasnám a magyarázatát is, mert tanulni szeretnék itt a tapasztaltabbaktól.

Vki. gyakorlatban valósított meg már vmi. hasonlót?! Sajnos nem tudok több tízezer hozzászólást átolvasni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121020) alphamooncam válasza Ragadozó (#120988) üzenetére


alphamooncam
őstag

Egy pillanatra elgondolkodtam a javaslatodon a HM előfokon, de rögtön el is vetettem, mert a legolcsóbb amit találtam 600k. Ez még használtan is túlzás a tervezett rendszer egészéhez képest.

A stúdió ( közeltéri ) aktív monitorokhoz azért ragaszkodnék, mert azok részletezők, hang minőségében ha az ár-arányát nézzük 5-10szer drágább hangfalak minőségét hozzák. A létre hozható hangnyomást most ne nézzük.

Pro mérnökök által tervezett erősítés, kábelezés - nem nekem kell cserélgetni az egyes komponenseket minden egyes cserén bukva, ha vmi nem passzol.
Kontra nem tud elviselni "1000" watt terhelést -amire egyébként sincs is szükségem, mert 16m2-et kéne behangosítani, ( A 2x30wattos NAD.-omat -20dB.-nél nemigen tekerem feljebb ) arról nem is beszélve, hogy ekkor még sehol nincs a hozzá illő előfok, végfok/ok, kábelek.

Ezen persze lehet vitatkozni, személyes hallgatózásaim során ezt tapasztaltam.

Nem ragaszkodom a HDMI szabványhoz hangosítás terén, mert azt túlárazottnak gondolom, USB-n legalább olyan, ha nem jobb minőség érhető el - példa erre a saját audiophile-nek még éppen nem mondható, ellenben erős HIFI rendszerem, amin 24/96 zenéket hallgatok.

Jelen pillanatban azt gondolom, hogy nincs szükség végfokra, amennyiben aktív stúdiómonitorok vannak a lánc végén.

Mit gondolsz a HDMI vs USB kérdésről?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121021) alphamooncam válasza Hobbbyt (#120992) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia!

Említettél külső DSP-t. Mire gondoltál ? Legalább egy linket please...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121022) cyber86


cyber86
őstag

Goldenear forcefield 4 mellett még milyen subokat tudtok ajánlani?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#121023) arminlok válasza Tarlóbetyár (#121017) üzenetére


arminlok
senior tag

Köszi rápróbálok akkor én is.

(#121024) python1 válasza alphamooncam (#121020) üzenetére


python1
veterán

Hogy oldanád meg a 7.1-et,aktív megoldással mindegyik csatornát,dobozokat?
Azért vannak a "600k"-s processzornál jóval olcsóbb megoldások is.

(#121025) devil-k válasza Dorian (#121003) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hogy lehet egy Guy Ritchie film bugyuta? :F

- mozi bolondéria -

(#121026) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#121020) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"A stúdió ( közeltéri ) aktív monitorokhoz azért ragaszkodnék, mert azok részletezők, hang minőségében ha az ár-arányát nézzük 5-10szer drágább hangfalak minőségét hozzák. A létre hozható hangnyomást most ne nézzük.
Pro mérnökök által tervezett erősítés, kábelezés - nem nekem kell cserélgetni az egyes komponenseket minden egyes cserén bukva, ha vmi nem passzol.
Kontra nem tud elviselni "1000" watt terhelést -amire egyébként sincs is szükségem, mert 16m2-et kéne behangosítani, ( A 2x30wattos NAD.-omat -20dB.-nél nemigen tekerem feljebb ) arról nem is beszélve, hogy ekkor még sehol nincs a hozzá illő előfok, végfok/ok, kábelek."

Ezt a részt kifejtenéd, mert valahogy nem sikerült értelmeznem.....hátha megértem mit szeretnél.....

Hmm ....

(#121027) Hobbbyt válasza alphamooncam (#121021) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Én nem vagyok szakértő, csak olvasgatni és néha kérdezni szoktam. De!
Az én véleményem szerint az általad kiépíteni kívánt rendszer több ponton vérzik. Nem számolsz azzal, hogy az általad kinézett DSP/DAC önmagában nem képvisel jobb minőséget mint egy alsó-középkategórias (új ~250e+) AV erősítő. Egy korosabb nagyobb vas pedig biztos is, hogy jobb. Plusz azzal a ténnyel, hogy az aktív monitorokig 4-5 méteres kábelen jutna el az erősíten kívánt jel ami ekkora távolságon már jelentősen zajosodik és romlik. Ennek kiküszöbölésére kénytelen vagy venni súlyos pénzekért valami tuti kábelt, drágán.
A kábelezéses problematikád amúgy se igazán értem hisz így pont 2* annyi kábeled lesz mintha passzív hangfalak lennének és még rosszabbul is húzhatóak hisz az egyik oldalról át kell vezetni a másikra ahelyett, hogy 1 központból futna ki az egész.

Azt elhiszem, hogy a monitorba épített erősítő jóféle, de ha feltételezzük, hogy az árának a fele az erősítő akkor kijön, hogy ~32e. Ha alkalmazzuk rá az elfogadtott stereo/hazimozi arányokat akkor ezt a stereo minőséget egy 150-200e-Ft-s AV már tudja. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#121028) BBéci válasza alphamooncam (#121020) üzenetére


BBéci
titán

"A stúdió ( közeltéri ) aktív monitorokhoz azért ragaszkodnék, mert azok részletezők, hang minőségében ha az ár-arányát nézzük 5-10szer drágább hangfalak minőségét hozzák."
:Y
Ennek semmi köze a valósághoz, mert a stúdió monitorok semmivel nem jobb hangminőségűek, mint az ugyanannyiba kerülő egyéb hangdobozok, csupán a hangzásuk jellege, karaktere más. Csodák nincsenek.
Ráadásul, azok, amiket kinéztél, még stúdió monitornak is igencsak karcsúak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#121029) alphamooncam válasza python1 (#121024) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ok. Minden csatornát külön-külön ugyanolyan közeltéri monitorra tervezem akasztani.

A jel a DSP-DAC-tól analóg. RCA kábeleken menne a jel a monitorokig, ugyanúgy ahogy egy sub esetén.

Tudom, hogy XLR jobb lenne, de ahhoz olyan DSP-DAC, esetleg előfok kéne aminek van XLR kimenete, és ilyet nem láttam még elviselhető áron.

Részleteznéd mire gondoltál, amikor azt írtad, hogy létezik olcsóbb megoldás is a "600k"-s processzornál?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121030) BBéci válasza alphamooncam (#121029) üzenetére


BBéci
titán

Olcsóbb mint 600000 Ft, de bármelyik normális házimozi erősítő használható processzorként, amin van előfok kimenet. Garantáltan jobb megoldások, mint az általad kinézett külső vackok. Azok olyan messze állnak a házimozis követelményektől, mint Makó Jeruzsálemtől.
Szerintem teljes egészében halva született sőt, eszement ötlet, amit kitaláltál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#121031) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#121029) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... nem csak az XLR vs. RCA közötti különbségre gondolj .... a forrástól a dobozokig el kell juttatni a jelet, ekkora távolságokra pedig csak jó minőségű kábel alkalmas ..... ami, ha valóban jó minőség, drágább, mint a hasonló tudású hsz kábel ...... továbbá .... "a szerencsétlen mérnökök" lehet, hogy megtervezték az aktív dobozok belső erősítőjét/kábelezését, de az honnan tudnák, hogy te milyen kábelen viszed a dobozokhoz a hangot/jelet ...... még továbbá, egy erősítővel egybeépített doboznak legalább annyival többe kell(ene) kerülnie, mint a benne lévő elektronika (erősítő, stb) egy ugyanolyan minőségű passzív dobozhoz képest, nem hogy ötöd/tized áron még jobban is szóljon .....

..... sajnos itt is az van, mint bárhol máshol, olcsón semmilyen formában nem lesz "jó hangod" a "jó hang" pedig drága .....

Hmm ....

(#121032) python1 válasza BBéci (#121030) üzenetére


python1
veterán

+1 :K

Erre gondoltam én is,ennyire bonyolítani a dolgot elég halott ötlet.
Sőt akkora térbe még egy jobb házi mozi erősítő is megteszi.

(#121033) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#121026) üzenetére


alphamooncam
őstag

JBL szerint célszerű minden csatornának egyformának lennie, én ezt az ajánlást követném - lásd Multiplexek.

Lehet "kicsit" túloztam a közeltéri stúdió aktív monitorok és egyéb "polcsugárzók" ár-minőség arányával, azonban hallgatózásaim során 100.000.Ft/pár hifi hangfal bőven elmaradt attól a szinttől, amit egy 70.000 Ft.-os aktív monitor tud.

Ez szigorúan csak az én szubjektív véleményem.

Arányaiban 1:2 vagy 1:3 az arány, tehát a 70.000 Ft.-os monitor hangját 150-200.000 forintos hifi polcsugárzók minőségének éreztem.

Cserélgetésen itt azt értem, hogy az erősítő-kábel-hangszóró hármast nem nekem kell összeválogatnom, hanem a mérnökök, azt már korábban megtették.

Ha a monitor hangja tetszik az jó, és nem érhet meglepetés a klasszikus felállással szemben, amikor összeáll a rendszer.

Hangnyomásra vonatkozó megjegyzésem pedig mindössze arra vonatkozott, hogy csatornánként 30W ( RMS) bőven elég, nyilvánvalóan a passzív hangsugárzót meg mindenki annyival hajtja amennyivel akarja, vagy az erősítője tudja.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121034) alphamooncam válasza BBéci (#121030) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi. Lehet egy előfokként működő HM erősítő lesz akkor a megoldás.

Nyilván nincs tapasztalatom ezekkel a külső vackokkal, de azért kérdeztem, hogy valakinek van-e. Pl. az Asus Xonar U7 specifikációiban írt adatok

"Kompakt, 7.1 csatornás USB hangkártya és fejhallgató-erősítő 192 kHz/24 bit HD hanggal

Valódi 7.1 csatornás, nagyfelbontású (192 kHz/24 bit) hang egy kompakt, USB-tápellátású készülékkel
Külön mikrofonhangerő-szabályzó az azonnali állításhoz a játék hevében
A beépített fejhallgató-erősítő felerősíti a játékok hangjának minden részletét
114 decibeles jel-zaj arány (SNR) a hangok tisztán megszólaltatásához
Dolby® Home Theater v4 az élethű térhatás érdekében"

csak mókusvakítás?

Azért a 114dB.-es jel-zaj arány az azért egész jónak ígérkezett...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121035) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#121033) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Arányaiban 1:2 vagy 1:3 az arány, tehát a 70.000 Ft.-os monitor hangját 150-200.000 forintos hifi polcsugárzók minőségének éreztem."

.... ehhez nem tudok mit hozzáfűzni .......

"Cserélgetésen itt azt értem, hogy az erősítő-kábel-hangszóró hármast nem nekem kell összeválogatnom, hanem a mérnökök, azt már korábban megtették."

... erre írtam, hogy az összekötő (RCA) kábel is legalább annyira befolyásolhatja a kapott hangot, mint egy "hagyományos hsz kábel, tehát ez esetben is kellene/érdemes cserélgetni, próbálkozni.....

"Ha a monitor hangja tetszik az jó, és nem érhet meglepetés a klasszikus felállással szemben, amikor összeáll a rendszer."

.... de érhet meglepetés, lsd. egyel feljebb .....

"Hangnyomásra vonatkozó megjegyzésem pedig mindössze arra vonatkozott, hogy csatornánként 30W ( RMS) bőven elég, nyilvánvalóan a passzív hangsugárzót meg mindenki annyival hajtja amennyivel akarja, vagy az erősítője tudja."

.... azt is vedd figyelembe, hogy a beépített erősítő azt a max. 30W RMS-t milyen egyéb adatok mellet tudja ....

..... sem le, se rábeszélni nem akarlak semmire, de szerintem is hallgass a többiekre, ezzel semmit sem spórolnál, de ellenben még több egyéb problémát okoznál magadnak ......

Hmm ....

(#121036) BBéci válasza alphamooncam (#121033) üzenetére


BBéci
titán

Multiplexekben sem egyforma az összes hangsugárzó, fogalmam sincs, ezt honnan vehetted. Az oldalsó és hátsó hangdobozok mindenki számára láthatóak, a "screen"-ek megtekintéséhez be kell kukkantani alulról a vászon mögé. Ember magasságú, hatalmas szekrények. [link]

Ismétlem, nem maradnak el semmiféle szinttől, csupán más a hangkarakterük, mert más célra, más felhasználásra készülnek. Kicsit utána járhatnál a témának, beszélhetnél évtizedek óta a szakmában dolgozó hangmérnökökkel, stúdióban dolgozó szakemberekkel. Józan ésszel senki nem fog ajánlani házimozihoz, stúdió monitorokat.
Kábeleket illetően a mérnökök semmit nem tettek meg az általad kinézett hangdobozok esetében. A közgazdászok találták ki, hogy melyikkel olcsóbb a gyártás.
Hangdobozonként 25 wattos erősítőtől mit vársz? Az a maximális teljesítményük, aminek jó esetben a kétharmada használható ki.

A bemásolt adatokból kiderül, hogy játékokhoz optimalizált fejhallgató erősítőről van szó. A 114 dB pedig nevetséges, aki elhiszi, az is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#121037) python1 válasza alphamooncam (#121034) üzenetére


python1
veterán

Az hát,(mókusvakítás) nem ilyen egyszerű ez.
Minőségben ezek az usb-s hangkártyák elmaradnak egy jobb avr,processzor szintjétől.
Ne bízz a mérnökök által megkreált elektronikában ennyire,mi van ha neked nem az az ízlésvilágod + más körülmények között tesztelték ezeket az elektronikákat,mint pl a te otthonod.
Nagyobb a "mozgástered" is hangban külön komponensekkel,itt a te füled,szoba akusztikád számít.

(#121038) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#121031) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nálad pont !

Kábelezés.

Elképzelésem a felvetésed első részére.

USB-ben SUPRA 2.0 bőven elég. 12k
RCA a leggyengébb pont. Itt ugye a DSP-től kéne jelnek eljutnia monitorokig.
Frontok+center+sub 1,5mx4= 6m
sorround 6,5m+8m+9,5m=17,5m összesen:23,5m
+ dugók

Azt olvastam, hogy Klotz mikrofon kábelből, korrekt RCA készíthető. Kábelezés DSP-től monitorokig 6.1 esetén kb. 15k.

http://www.audioland.hu/tesztek/csoport-tesztek/174--mar-megint-egy-kabel-teszt-2.html

Aktív stúdió monitor minőség vs. passzív hifi polcsugárzó:

Másik hsz-ben megírtam mit tapasztaltam.

Tajtinál többek között meghallgattam egy aktív PreSonus Eris E4.5 (70K) és egy Yamah HS7-es (130K) monitort, máskor pedig a Streamaudiónál, és meghallgattam többek között egy Wharfedale Diamond 220-at, valamint egy Exelion Harmonia Uno-t, és egy Quadral Chromiumot áraik 70k, 130k, és 260k.

A Pesonust az Exelion, a Yamaha-t a Quadral szintjének éreztem.

Abban viszont teljesen igazat adok, hogy a jó hangot nem adják ingyen, viszont kompromisszumos megoldásokkal elég jó szintet el lehet érni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121039) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#121038) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha meghallgattad és jónak/jobbnak találtad az általad elképzelt megoldást és mindenképp ilyet akarsz, akkor vedd meg .... mást már nem tudok hozzáfűzni ......

Hmm ....

(#121040) alphamooncam válasza BBéci (#121036) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szal. Kérem senki se sértődjön meg, azért vagyok itt hogy beszélgessünk, és meghallgassam mások véleményét. Asszem ez a fórum célja.

Viszakozz! :B A multiplexes hasonlítást valahol olvastam, már nem találom, úgyhogy vegyétek úgy hogy nem mondtam semmit. Belátom butaság összehasonlítani egy termet és egy kisszobát.

Nyilván más felhasználási célra készültek a közeltéri monitorok ( munkeszköznek ) és a Hifi polcsugárzók, azzal együtt az is igaz hogy két különböző gyártójú passzív Hifi hangsugárzónak is más a karaktere.

Szívesen beszélnék hangmérnökökkel... nem ismerek egyet sem. Olvasni tudok,

http://www.hangaruhaz.hu/cms/aktiv-vagy-passziv-kezdoknek
http://www.hangaruhaz.hu/cms/miert-nem-jo-az-aktiv-hangfal-kezdoknek

fórumozni tudok, már ha a közösség elmondja a véleményét.

Többek között azért is kérdezek itt, hogy megismerjem, van-e valakinek valamilyen tapasztalata hasonló felállással, mint amilyen az én elképzelésem.

Tudom hogy szokatlan, de azért mert szokatlan elvetendő is? Még nem próbáltam, nem tudom milyen, ezért kérdezek.

Más: Kábeleket illetően a mérnökök semmit nem tettek meg az általad kinézett hangdobozok esetében. A közgazdászok találták ki, hogy melyikkel olcsóbb a gyártás.

A közeltéri stúdiómonitor úgy gondolom munkaeszköz, ugyan nem tartom elképzelhetetlennek, hogy közgazdászok mondják meg milyen legyen a belső kábelezése az eszköznek, bár nem is tartom túl valószínűnek.

Hangdobozonként 25 wattos erősítőtől mit vársz? Az a maximális teljesítményük, aminek jó esetben a kétharmada használható ki.

16m2.-es területről van szó.
100dB.-es folyamatos hangnyomás szerepel az adatai között, és itt három pár dolgozna.

A bemásolt adatokból kiderül, hogy játékokhoz optimalizált fejhallgató erősítőről van szó. A 114 dB pedig nevetséges, aki elhiszi, az is.

Nincs infom, minősítésemmel kapcsolatban, pedig a témakezdéskor írtam, hogy alappal lehet nyugodtan hülyézni...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121041) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#121039) üzenetére


alphamooncam
őstag

Természetesen ha tudnám, hogy ez a jó megoldás nem lennék itt, hogy másokat is megkérdezzek.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#121042) BBéci válasza alphamooncam (#121040) üzenetére


BBéci
titán

Hagyd már a csudába a műszaki adatokat, azokat a marketingesek találják ki, hogy jobban eladható legyen a vackuk!
"100dB.-es folyamatos hangnyomás szerepel az adatai között" :Y Bullshit!

Ismétlem: azok, amiket kinéztél, nem valódi stúdió monitorok, hanem annak nevezett utánzatok. Mutass egyetlen igazi, valódi stúdiót, ahol olyanokat használnak! Viccnek is rossz. De ha igaz lenne, akkor sem ajánlottak otthoni, házimozis felhasználásra.

Miért kellene letérni a kitaposott útról? Miért kellene másfelé keresgélni, amikor a hagyományos felállás milliók számára nyújt igazi, valódi moziélményt?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#121043) Hobbbyt válasza BBéci (#121042) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem mellékesen kiindulhatna abból a tényből is : "Hogyha így valóban jó hangminőséget és mozi élményt lehetne kihozni fele akkora összegből -mint a hagyományos út- akkor tele lenne a net effél ajánlásokkal, tapasztalatokkal és az emberiség fele ilyet használna.." DE NINCS! ..és biztos nem véletlen.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#121044) Mikisys válasza alphamooncam (#121040) üzenetére


Mikisys
őstag

Szeretnék pár dolgot leírni, hogy tisztázzunk egy-két félinformációból, vagy kereskedői reklám fogásokból álló és műszakilag megalapozatlan állítást.
1. Studio monitor:
a; aktív, amely tartalmaz egy, a hangszórókat érintő belső korrekciót, valamint a teljes hangsugárzó frekvencia-futási-idő, fázismenet és egyéb módokra korrigált átvitelét egy, vagy több beépített végfokkal meghajtva.
Felhasználhatósága kötött, nagyobb igények esetén nem használható megfelelő hangzás megítélő monitorként. Áruk magas, méretük általában kicsi, minőségük hagy kívánnivalót, teljesítményük csakis igen közelről való meghallgatásra alkalmas. Ízlés-ficamosok előnyben!
b/1; passzív monitor: bármekkora lehet, falba is építik, bármilyen nagyobb igény kielégítésére alkalmas, igazán jó térhatás a nagyobb méret, nagyobb hangszórók(!) és nagyobb lehallgatási távolság miatt jobban észlelhető és kézbentartható. Jobb velük dolgozni(!) és olcsóbbak is lehetnek aktív társaiknál.
Nagy hangnyomást is képesek kelteni és még akkor is igen jó a minőségük. Többféle, többutas kivitelűek. Többnyire kapcsolókkal beállítható a magassugárzó és a középsugárzó keresztezési frekvenciája, valamint az adott hangszóróra jutó teljesítmény is. Kitűnő passzív-monitor hangsugárzókat ismerek, amik mindent meg tudnak szólaltatni, ami a felvételen rajta van.
b/2: tulajdonképpen a passzív csoportba tartoznak a valóban jó minőségű HIFI hangsugárzók.
-
Az összes többi hangsugárzó csak szól úgy-ahogy.
-
A passzív hangrendszer kiépítése kevesebb hálózati kábelt, elosztót kíván, ez pedig előny.
Kevesebb a jelvezetékek hossza, esetleg fém-Rack álllványban van a cucc és így sokkal kevésbé érzékeny a külső és belső elektromágneses zavarokra.
-
Sok olvasni való van a neten, de többségük maszlag, etetés, a hozzánemértés teljes skálája.
Tudományosnak ható abrakadabra szövegekkel, teljesen megtévesztve a leendő vásárlókat, felhasználókat.
Semmi műszaki adat, kidumálnak mindent, nincs méréssel igazolt háttér, semmi fogodzó, ami esetleges reklamációt feltételezve, elállhatunk a vételtől, vagy javíttathatjuk a megvett cuccot.

(#121045) #09634560 válasza pappesz (#121018) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább a klipsch, de még inkább quadral vagy ha tudsz hozzátenni akkor Dali Ikon.

(#121046) #09634560 válasza alphamooncam (#121041) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem tudom mennyi a kereted, és mit akarsz kihozni, de az aktiv hangfalakat házimozira nemigen használják, kivéve Focal, az is részben aktiv csak
Legjobb megoldás: Vagy ARCAM, Marantz vagy Onkyo elő-végfok, vagy Denon X7200 Primare SP23 vagy Marantz 7010 ezekre rákötni árban passzoló ELAC, Monitor Audio, Jmlab Focal, Aurum vagy Dali hangfalakat ízlés szerint és szobádnak megfelelő mélynyomót. Ha aktívot kötsz be az is kb ilyen árban van...

(#121047) Valkűr válasza Hobbbyt (#121043) üzenetére


Valkűr
őstag

Ha már studio monitor, itt valahogy elmaradt :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#121048) BBéci válasza Valkűr (#121047) üzenetére


BBéci
titán

Ezt már láttam és nekem is eszembe jutott. A fene érti, miért nem páronként 60000 forintos, folyamatos 100 dB feletti hangnyomásra képes hangdobozokat használnak. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#121049) bajnokpityu válasza BBéci (#121048) üzenetére


bajnokpityu
félisten

végre egy jó HSZ. napok óta csak a hülyeség ömlik..
egyébként nagyon jó dobozok ezek a nagy BnW-k. és több helyen láttam már őket mozis keverő stúdiókban fényképen, és meg is értem miért dolgoznak ilyenekkel:

Egy grande utopia szett nem férne be :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#121050) BBéci válasza bajnokpityu (#121049) üzenetére


BBéci
titán

Ezt láttad, olvastad? Szintén Classé és B&W.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.