Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) liszi70 válasza Sz.Miki (#122999) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem a portzajt hallod? (A csőből kiáramló levegő hangja.)

(#123002) Nemir Ombe válasza Sz.Miki (#122999) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A videóból sok minden nem derül ki de vagy elszabadult valami a dobozban (bár mind a 2-ben!?) vagy a portzajt hallod, ami valószínűbb.

Megoldás: vegyél pl. 1db, de normális sub-ot.

(#123000) Heffi

próbáld ki dugók nélkül .... utána el tudod dönteni, hogy mi legyen ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123003) Mezga Aladár válasza Heffi (#123000) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az én sk véleményem, nem igazán komfortos dolog a vagdosás.
+ a leírt kontaktálás után zsugorcső.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#123004) Sz.Miki válasza liszi70 (#123001) üzenetére


Sz.Miki
őstag

De igen, azt hallom.

Amikor egyszerre sok levegőt présel ki magából annak van hangja, ha bedugom az egyik ujjam a csőbe, akkor megváltozik a hang.
Nem akartam több mint 100ezret kiadni egy mélynyomórét, pláne, hogy kettő kellett.
Tehát akkor ez nem a készülék hibája, hanem ebben az árban mind ilyenek?

[ Szerkesztve ]

(#123005) Dorian válasza Sz.Miki (#123004) üzenetére


Dorian
félisten

Az ilyen olcsó mélyládák ennyire képesek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#123006) liszi70 válasza Sz.Miki (#123004) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor ez ilyen. Vagy megbarátkozol vele, vagy veszel kevésbé portzajos reflexeset, vagy veszel portzaj nélküli zártat. :)

(#123007) Sz.Miki válasza liszi70 (#123006) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Érthetetlen számomra, hogy a gyártóknak ez belefér, pedig azért annyira nem olcsó, pláne a magnat...
Nem vagyok túl boldog, mi ez a port zaj nélküli zár?

(#123008) Heffi válasza Nemir Ombe (#123002) üzenetére


Heffi
őstag

Akkor délután bütykölés, úgyis össze kellene rendezni a kábeldzsumbujt.

(#123009) Joshi válasza Sz.Miki (#123007) üzenetére


Joshi
titán

Nincs reflex nyílása.

Kérdés a hozzáértőktől:
A JBL 260p is portzajos lesz? Vagy az már jobb ebből a szempontból?

[ Szerkesztve ]

(#123010) BBéci válasza Mezga Aladár (#123003) üzenetére


BBéci
titán

Hasonlóak a Nordost és némelyik Kimber gyári megoldásai.

(#123004) Sz.Miki
Olcsó húsnak híg a leve, haladó topikban egyiknek sincs helye. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#123011) liszi70 válasza Mezga Aladár (#123003) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem ugyanez a megoldás van a VD-n. Hallottál valami változást a forrasztás után? Ezt Dorian-tól is kérdezném.

[ Szerkesztve ]

(#123012) Dorian válasza liszi70 (#123011) üzenetére


Dorian
félisten

Igen, frissen forrasztva tompában szólt (De még mindig nem annyira rosszul, mint mikor a Nakamichi-hamisítvány banánokat csavaroztam rá próbaképpen) Azóta meg vagy bejáratódott a forrasztás vagy hozzászokott a fülem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#123013) Sz.Miki válasza BBéci (#123010) üzenetére


Sz.Miki
őstag

sorry. Azért köszönöm a tanácsokat. Esetleg iránymutatónak valami ajanlas, hogy honnantol érdemes valasztani?

(#123014) Mezga Aladár válasza liszi70 (#123011) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amit Dorian írt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#123015) Dorian válasza Sz.Miki (#123013) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem az újonnan 100 körüli subok azok, amiknél ilyen jellegű konstrukciós hibák már nem fordulnak elő.

És 200 körül vannak, amiknek a hangja megint egy magasabb minőségi szintet képvisel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#123016) Joshi válasza Dorian (#123015) üzenetére


Joshi
titán

És a jbl 260p-ét hova helyeznéd el? Ennél számíthatok a portzajra? A mostani subom egy belépőszintű zárt, szóval ott ilyen gond nincs.

(#123017) Dorian válasza Joshi (#123016) üzenetére


Dorian
félisten

Nem hallottam, de szerintem az egy már normális megépítettségű, de viszonylag alap hangszínvonalú mélyláda. Tehát valószínűleg portzajos nem lesz, nem fog össze-vissza ugrálni, lesz benne bika bőven, már elegendően mélyre is megy, viszont nem túl gyors, nem túl pontos. Olyan klasszikus értelemben vett mozis.

Most tudom csak nagyra értékelni, hogy Pityu annak idején rábeszélt a T12-re 155-ért. Vásárlás előtt túlzó luxusnak gondoltam, most meg bomba vételnek.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#123018) Nemir Ombe válasza Joshi (#123016) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 260p egy belépő sub, nagy hangszóróval és JBL felirattal. Nem túl pontos, nincs "szép" hangja, de legalább hangos .... kb. arra számíts amit Dorian írt.

Ha olcsón veszed még csak-csak, de az új árát távolról sem éri meg. (volt hozzá szerencsém)

Hmm ....

(#123019) Joshi


Joshi
titán

Köszi a válaszokat. Azért nem kérdeztem vásárlás előtt a véleményeteket, mert olyan áron jutok hozzá amivel nem versenyezhet semmi. Természetesen új, majd hó végén lesznek meg az új jövevények. Azért remélem meg fog felelni az elvárásomnak, főleg filmre lesz.

(#123020) Nemir Ombe válasza Nemir Ombe (#123018) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha már sub-ok:

Ki mit lát a képeken? :D

[link]

[link]

[link]

[link]

(#123019) Joshi

A saját elvárásaidat csak te ismered ......

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123021) Joshi válasza Nemir Ombe (#123020) üzenetére


Joshi
titán

Olyan mintha mindkét subnál ugyan az az elekrtonika lenne.

Nincsenek túl magas elvárásaim, az egyik legfontosabb, hogy normál hangerőn is legyen dinamikus mélyem. Kb ennyi.

(#123022) Toobee válasza Mezga Aladár (#123003) üzenetére


Toobee
veterán

Most én is ilyen dugókat vettem a hátsó hangszórókhoz, vagyis nem pont ezt, hanem a 300 Ft-os, Kácsás megfelelőjét.

https://barbieripnk.hu/

(#123023) Nemir Ombe válasza Joshi (#123021) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... még ha csak az elektronika lenne az ..... :)

Ezzel oly sokan tévedésben vannak: normál vagy alacsony hangerőn nem lesz "dinamikus mélyed", csak max. a hangképhez képest több, mélybehúzó hangod. Ez kb. olyan mint a "halkan is szép dinamikus legyen a mozi", halkan nem lehet mozizni, mindennek meg van a "hangereje" a való életben is.

(nem mellesleg: a több/sok/túlzó mély hang közel sem egyenlő a dinamikával)

..... igazán meghallgathatnál már te is egy valóban "haladó szintű" rendszert valahol .....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123024) Joshi válasza Nemir Ombe (#123023) üzenetére


Joshi
titán

"(nem mellesleg: a több/sok/túlzó mély hang közel sem egyenlő a dinamikával)"
Pont azt nem akarom, hogy a mély elnyomjon mindent én nem szeretem ha a robajlásról szól a mozizás. Gondolom jobb egy 2-300k sub, de annyit nem akarok költeni ahhoz a heti átlag 1-2 film miatt. Meg aztán ahogy írtam ennyi pénzért nem hagyhattam ki ezeket a cuccokat.

"..... igazán meghallgathatnál már te is egy valóban "haladó szintű" rendszert valahol ....."
Hiába hallgatnám meg, mert annyi pénzt nem költenék rá, viszont ha hazamennék lehet hogy nem tetszene a meglévő rendszer. :D

[ Szerkesztve ]

(#123025) Nemir Ombe válasza Joshi (#123024) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

..... biztos hogy jobb egy 2-300e-es sub, de nem ez volt a lényege annak, amit írtam. A dinamika nem (csak) sub kérdése és ha a sub-bal "jön meg" a dinamika, akkor ott baj van .... ha olcsó volt akkor az előny nálad, legalább nem buksz rajta (akkorát) mikor eladod ..... ;]

.... a "jó hang" és a "haladó szint", nem minden esetben (csak) az ár kérdése .... van aki jó hangot és van aki márkanevet vásárol .....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123026) Joshi válasza Nemir Ombe (#123025) üzenetére


Joshi
titán

De itt azt írták hogy 200k fölött kezdődnek a jó subok, és gondolom ez igaz a többi hangszóróra is. tehát az ár valahol mindenképpen tükrözi a hangminőséget. Persze biztosan vannak túlárazott és alulértékelt termékek, de ez mindenhol jelen van valamilyen szinten.

Nekem pl egy belépőszintű hangrendszerrel is tetszenek a jól elkészített filmek hangjai, aztán vannak amik nagyon gagyin szólnak.

[ Szerkesztve ]

(#123027) rayoliviero válasza Nemir Ombe (#123020) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ugyanaz a ket sub. De az ara is ugyanaz. Akkor ki lehet vajon a gyarto? A Jamo, Klipsch vagy egyik sem?
Ez akkor olyan, mint nemelyik PC tapegyseg, csak a cimke mas.
Pont ilyen Klipschet akartam venni, a 12-eset. Mar van mas helyette. De akkor ez a Klipsch szerinted nem lett volna jo vetel?

[ Szerkesztve ]

(#123028) Nemir Ombe válasza rayoliviero (#123027) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem megitélni akartam,hogy jó vagy nem/megéri vagy nem,csak pl. érdekesnek találtam,hogy sokan magasztalják a Klipsch-et,de a Jamo-t nem ajánlja senki ..... akkor hogy is van ez!!?? :)

(amúgy egy cégcsoport,a Klipsch felvásárolta a Jamo-t,de ezzel együtt nem a Klipsch “fejlesztései” kerültek a Jamo-ba,hanem ..... de nem áll szándékomban megbántani a sok Klipsch-Jamo sub tulajt,sok cégcspottnál van ez még így .....)

Joshi:
..... igen,a jó sub nem olcsó,de pl. személy szerint többre tartom (jobb hangúnak) azt a HK sub-ot,amit korábban linkeltél,mint a JBL-t,a JBL csak hangerőben tud többet ....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123029) Joshi válasza Nemir Ombe (#123028) üzenetére


Joshi
titán

Majd kiderül hogy milyen lesz a különbség, de ugye van egy 270 és lesz egy 235c és 220 is. Azért ez így együtt már többet kell nyújtson mint a hkts9 szettem. Most hogy használom a 270-et frontként, már így is meghallok olyan hangokat amiket régen nem. Múltkor be is kakkantottam amikor az ajtó melletti hangfal felöl ajtóbecsapás törte meg a csendet. Annyira tisztán szólt hogy majd betojtam, de számtalan neszt hallok azóta pedig a 270 se egy ajánlott kategória haladó szinten.

(#123030) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Egy Proson hangfal tüske, használható? Mennyire tartós az ilyen öntapadós megoldás? Esetleg ha picit odébb tolja az ember takarításkor könnyen le jöhet róla, vagy érdemesebb inkább körmös, furatos megoldásút használni?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#123031) Nemir Ombe válasza Joshi (#123029) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ok, a HKTS 9-nél biztos hogy jobb, de én csak önmagában a sub-ra írtam. (bár sokan megköveztek érte korábban mikor írtam, de az áráért a HKTS 9 + egy HK 151 nem rossz vétel, 120-130e-ért, elfogadható hangja van, de ez nem ennek a topiknak a témája)

..... szóval csak arra akartam rámutatni, hogy szerintem hang(minőségben) a HK sub vsz. jobb, a JBL hangosabb, de mindegy is, legalább mindenen egységes lesz a "felírat" .... :)

(#123030) Remete1

Ha "takarításkor" kicsit meg is emeled, nem csak tolod, akkor eléggé tartós lehet a "ragasztás". Ha nincs rajt gyári hely menetes tüskének, akkor inkább ne fúrd meg.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123032) Joshi válasza Nemir Ombe (#123031) üzenetére


Joshi
titán

"de mindegy is, legalább mindenen egységes lesz a "felírat" .... "
Az is valami. :DDD

(#123033) Aurig@ válasza Nemir Ombe (#123031) üzenetére


Aurig@
őstag

OK, köszönöm.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#123034) liszi70 válasza Nemir Ombe (#123028) üzenetére


liszi70
nagyúr

"érdekesnek találtam,hogy sokan magasztalják a Klipsch-et,de a Jamo-t nem ajánlja senki ..... akkor hogy is van ez!!??"

+1

(#123035) bajnokpityu válasza Dorian (#123017) üzenetére


bajnokpityu
félisten

200+ért már csak olyannak merem ajánlani, akinek újat akar venni.

subokat egyébként én is max pár éveset vennék. nagy áramok vannak ott, játék elektronikákat raknak még a nagy brandek cuccaiba is (ismerősi körben vannak voltak 10éves tipusok), aztán meg embertelen összeg javíttatni. egy nagy velo sub elektronika javítása többe került, mint egy új garis számlás T12. Persze hangja is más kategória, de azért elgondolkodtató..

ami csavaros banánt szétszedtem, az a jól meghúzott csavar alatt egyáltalán nem korrodált. Krimpellés alatt szintén nem korrodálhat, hiszen anyag anyagba olvad bele. forrasztás nagy feszütlségű kontaktoknál nekem nem vált be (hangfalkábel, tápkábel) de pl IC-k esetében nem volt gond.

egyébként csomó brand úgy alakítja ki ezeket a kapcsolatokat, h ne korrodáljon. stealt dream esetén pl kizártnak tartom, vagy a VDH 3t kábelei se korrodálnak, valami olyan ötvözetből van az anyag, h nem korrodál.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123036) Pazolini


Pazolini
senior tag

Kedves fórumozók,
az hogyan lehet, hogy a Pio LX88-asnak pl. 370w a teljesitményfelvétele, miközben 260w-ot ad ki csatornánként 9.2-n 4 ohm ellenálláson, a Marantz sr7010 spec szerint 710wattot vesz fel, és 200-at tud kitenni csatornánként? (Gondolom ez a zenei, nem pedig a szinuszos.) :))
Azóta morfondírozok , amióta azt olvastam BBécitől, hogy nem fogja ellátni kellő erővel a Canton Vento Ref. 7-eseket...

[ Szerkesztve ]

(#123037) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#123035) üzenetére


bajnokpityu
félisten

olvadást természetesen nem olvadásnak kéne irni, hanem eggyé válásnak. nagyfrekin különösen problémás lenne, de nem nagyon hallani, hogy pl az ethernet hálózatokat fél évente újra krimpelnék. ami végülis hidegsajtolás.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#123038) Wizard8


Wizard8
tag

Sziasztok!

Adott egy H/K hkts210sub/230 mélynyomó. Kihúztam a csodálatos Y inakustik kábelem, amit takarítás során kihúztam és a fém szigetelés a mélynyomó csatlakozójába maradt. Képeket mellékelek az incidensről...
Kérdés, hogy hogy tudnám kiszedni azt a fémdarabot anélkül, hogy atomjaira kéne szedjem a mélynyomót? :F :F :F :F :F

Jobb csati borítása a bűnös:

(#123039) Ragadozó válasza Pazolini (#123036) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Azt egy csatornára adják meg a gyártók, semmi köze a valósághoz...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#123040) Pazolini válasza Ragadozó (#123039) üzenetére


Pazolini
senior tag

Igen, egyszerű matek. :B

[ Szerkesztve ]

(#123041) liszi70 válasza Toobee (#123022) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...nem pont ezt, hanem a 300 Ft-os, Kácsás megfelelőjét."

Úgy emlékszem Aladárnak is az van.

Dorian :

Köszi! Nekem a forrasztás nem pont ilyen tüneteket okozott, hanem más jellegűt, de simán lehet (sőt, valószínű), hogy csak a forrasztásról előzőleg olvasott infóim befolyásoltak. Úgyhogy nálam még letisztulás alatt van a dolog. Nagyon tetszik egyébként ez az egyszerű és korrózió-kizáró megoldás, megnyugtató, végleges jellege van. :D

"Azóta meg vagy bejáratódott a forrasztás vagy hozzászokott a fülem."

Valószínűleg nálam is így lesz, különös tekintettel a hozzászokásra. :)

(#123042) python1 válasza Wizard8 (#123038) üzenetére


python1
veterán

Vagy én vagyok vak,vagy nem látom a fémdarabot.
Ja már látom. :B

liszi70:+1 a forrasztás mellett.
Én mondjuk drága dugókat,villákat használok bajnokPisti ajánlására,de én elégedett vagyok a végeredménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#123043) mivamma válasza Wizard8 (#123038) üzenetére


mivamma
senior tag

Megfelelő méretű facsavar.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#123044) Mezga Aladár válasza liszi70 (#123041) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Emlékeim szerint akkor jött amikor a nordost xlr. 10/12 ével ezelött. Igazából tök mindegy, a lényeg a szerkezet és az anyaga. A kácsa jó koppintásokat árul. A forrasztásnak is van bejáratási ideje. Olyan jellegü mint a hideg/meleg erősítő.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#123045) liszi70 válasza Mezga Aladár (#123044) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A forrasztásnak is van bejáratási ideje."

Nekünk meg pláne. Mennyivel bonyolultabb szerkezet vagyunk, mint egy forrasztás. :D

"Olyan jellegü mint a hideg/meleg erősítő."

Olyan jellegű nem lehet, az erősítő-alkatrészek üzemi hőmérsékletének elérése szerintem teljesen más, mint a forrasztásoknál az esetleges anyagszerkezet változás a "bejáratás" alatt.

[ Szerkesztve ]

(#123046) Mezga Aladár válasza liszi70 (#123045) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A szubjektív érzés.
Frissen, csöppet fejbevert, száraz unalmas. Utána kinyilt, ritmikus, izgalmas.
Mielött vita lenne, számomra és nálam.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#123047) BBéci válasza Pazolini (#123036) üzenetére


BBéci
titán

Szót sem ejtettem az erőről, teljesítményről. Hangminőségben marad el a 7010 a Cantonoktól.

A Pioneer SC-LX erősítők D osztályúak, azért írnak rájuk csekély teljesítményfelvételt. A 88-as egyáltalán nem gyengusz, bár az általad leírt számok a vicc kategóriába tartoznak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#123048) Nemir Ombe válasza Pazolini (#123036) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Pio-ban digitális végfok van, az kisebb veszteséggel dolgozik, mint a hagyományosak, de ettől függetlenül van gyártó aki a maximális, van aki egy átlag és van olyan aki az isten tudja mi alapján adja meg a teljesítmény felvételt.......!? (ugye mostanában mindennek "sötétzöldnek" kell lennie és semmi nem fogyaszthat áramot, mert az unió dá-dá ....)

Kérdés: Ha mozizni akarsz a Ref. 7-tel, milyen centert és hátteret gondoltál hozzá? Ebben a kategóriában már nagyon nem mindegy .....

(#123049) lemmy9

A forrasz anyaga elég rendesen bele tud szólni a hangba, de van aki szerint a forrasztás is bejáratódik, van aki megszokja a forrasztás hangját ..... de ezen megint lehet(ne) egy "hitvitát indítani", csak nem érdemes ..... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#123049) lemmy9


lemmy9
őstag

Ha forrasztunk, akkor a forraszanyag adja a hangminőséget, a kábel lényegtelen? Ugyanis lehet, hogy nincs kábel-csati kapcsolat. Csak kábel-ón-csati. ;)

Szerintem!

(#123050) Mezga Aladár válasza lemmy9 (#123049) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A forrasz csak nagyon rövid távon vezet. Amiröl beszélgetönk az majdnem a fingreszelés kategória.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.