Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95001) bajnokpityu válasza gyurczy (#94997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

300ból 5.0t szeretne, ezért maradtam csendben a 247es elaccal,amit ki lehet fogni ennyiért használtan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95002) Norbi 72 válasza lionshamlet (#94998) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pioneer VSX-920 Receiver ment, jött helyette egy kompakt házimozi.

Ez szerintem hiba volt.Elmondanád az okát?Egy szett hangfal kellett volna.

Annyira kompakt hogy csak egy Hdmi csatlakozó van rajta.

Vásárlás előtt nem nézted meg?Nem értem... :F

(#95003) lionshamlet válasza Csabroncka (#95000) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nem igazán volt kihasználva, kb mint a 3D tv.
Nem jött rosszul a KP sem, majd ha úgy alakul akkor lesz a későbbiekben még Pio, egyelőre ezzel a kicsivel is elvagyok.

Az Xbox-os kérdésemre pedig akkor a válasz az hogy a Hangot csak a kompozittal tudom átvinni a Házimozira?!

(#95004) lionshamlet válasza Norbi 72 (#95002) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Megnéztem, csakhogy ps3 volt eleddig, amin a hang Optikain közlekedett, most lett egy Xbox amin csak egy hdmi és semmi optikai, így most érzem hogy kevés a házimozin is az az egy :)

(#95005) Norbi 72 válasza lionshamlet (#95004) üzenetére


Norbi 72
veterán

Milyen tipusú a kompakt szett?Jöhet link is.

(#95006) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Onkyo TX-NR636 erősítőm van, most kb. 2 hónapos. Másodszor áll fent ugyanaz a probléma: néma az erősítő, amikor külső forrásból, HDMI-n érkezik hang. Tehát sem a számítógépről, sem a BD lejátszóról nem képes hangot kiadni. A rádiója (netes és FM is) viszont szól és a TV-ről érkező hang is hallatszik, amit optikai kábellel kötöttem hozzá.
Ez egyik napról a másikra jelentkezik. Első alkalommal pont volt egy firware update, amit ráindítottam és utána megszűnt a probléma. De most nincs új firmware. Megcsinálhatnám a gyári állapot visszaállítást, de egyelőre nincs kedvem újra belőni mindent.
Valakinek valami ötlet, hogy miért lehet ez?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#95007) Goyee válasza bajnokpityu (#95001) üzenetére


Goyee
tag

(#94997) gyurczy, (#94999) Dorian :R

Félreértés ne essék, nem akarok én 300k-ért 5.0-át. Ha azt mondjátok, hogy X-1000-hez felesleges 300k-ért 5.0, akkor hagyom. A kérdésem inkább az lenne, hogy Ti mit ajánlanátok az X-1000-hez?

Köszi!

(#95008) cintula187


cintula187
addikt

Szaiasztok! Alces kipróbálásán, megvételén tanakodom. Főleg a plazmához kellene.

Jelenleg a szoba sarkában levő aljzathoz csatlakozik egy APC túlfeszvédős elosztó. Ebbe van a pc dugva (+ monitor router stb.) Ebből megy tovább szintén egy apc túlfeszvédő és abba van dugva a tv és a receiver. Hova javasoljátok az alcest?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#95009) lionshamlet válasza Norbi 72 (#95005) üzenetére


lionshamlet
senior tag

(#95010) BBéci válasza B-L-A-C-K (#94962) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt nem írta, hogy abban az árkategóriában keres kábelt, csupán feltett egy kérdést. Másrészt nem ajánlottam az AudioQuest Diamond megvásárlását, csak felhívtam a figyelmét arra, hogy olyan is létezik.
Tetszik érteni?

(#94961) bzoley
Az aranyozásnak a csatlakozó külső felületén valóban semmi értelme, viszont belülre, ahol a fény kilép, már kell, mert a műanyagot nem tudják olyan simára polírozni, amilyen a nemesfém bevonat. De a gyártástechnológia miatt kívülre is kerül belőle. Ha zavar, csiszold le. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95011) Norbi 72 válasza lionshamlet (#95009) üzenetére


Norbi 72
veterán

Aha,szuper.

Vagy a képet áldozod be Xbox->hdmi->bögre->kompozit video->tv

Vagy a hangot Xbox-> hdmi->tv->optikai->bögre(sztereó hang)

Goyee: Én ezt is meghallgatnám,ahogy a többit.És a sub is letudva.

[ Szerkesztve ]

(#95012) Steady74 válasza z123456789 (#94968) üzenetére


Steady74
addikt

Nem ajanlani?? Akkor az ajanlom szo mit keres az adott mondatban?

Sajnos - minden tiszteletem ellenere - azt kell mondjam h az ar az elsodleges kerdes lassan itt, kozel sem az ami 10 bol 8 embernek fontos: az ar/ ertek arany. 130k ert nem sokan allnak sorba... ajanlasa a kerdes felteves alapjan felesleges es tulzo. Illetve nincs mellette vagy 5 masik alternativa... rengeteg kabelt kell kiprobalni, ez okolszabaly.

[ Szerkesztve ]

(#95013) bajnokpityu válasza Goyee (#95007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

x1000hez sztem untig elég a 300k 5.0 szett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95014) BBéci válasza Steady74 (#95012) üzenetére


BBéci
titán

Ajánlottam figyelmébe, hogy szélesedjen a látóköre. Talán azt a kábelt látván felmerül benne, hogy amit 300 forintért adnak, azt bottal sem szabad megpiszkálni.
Ismétlem, egyetlen szóval nem említette, hogy optikai kábelt akar venni, csak feltett egy kérdést, van-e köztük a magasabb árakat indokolttá tévő különbség.
Szerencsére, aki akarta, az megértette.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95015) Csabroncka válasza BBéci (#95014) üzenetére


Csabroncka
addikt

"azt bottal sem szabad megpiszkálni."

-kóbor kutyák elfogására sem alkalmas ;)

"in medias res"

(#95016) #75912448 válasza brummmogo (#94980) üzenetére


#75912448
törölt tag

A video renderernek ehhez nincs köze, az alapértelmezés pedig a kimeneti hangeszközre vonatkozik. Ha a legfrissebb MPC van telepítve, melynek már belső szűrőként része a LAV audio f., elsétálsz a beállítások/belső szűrők/audió dekóder menüig, ott bepipálod a - alapértelmezés szerint nem aktív - bitstreaming felirat alatti Dolby Digtal, DTS stb füleket, amiket az erősítőig szeretnél nyersen eljuttatni. Többit Sanci leírta...

(#95017) Goyee válasza Norbi 72 (#95011) üzenetére


Goyee
tag

Azt a Dynavoice-ot már hallgattam, de pl. a Quadral Ferrum 7000 jobb volt, a Melodika meg még jobb.
(halkan jegyzem meg, hogy a Melodikával pont az a bajom, hogy senki sem ismeri, aztán ha eladásra kerülne a sor, nem tudom mennyiért menne el)
A Canton-t szívesen meghallgatnám, de hol?

[ Szerkesztve ]

(#95018) liszi70 válasza BBéci (#95014) üzenetére


liszi70
nagyúr

"amit 300 forintért adnak, azt bottal sem szabad megpiszkálni."

És ha gyakorlatilag ugyanazt 16.900,-Ft.-ért adják, akkor azt meg szabad piszkálni bottal? :D

[ Szerkesztve ]

(#95019) BBéci válasza liszi70 (#95018) üzenetére


BBéci
titán

Akkor sem. A képen tisztán látszik, az a valami - mert kábelnek nevezni túlzás - egy forintot, egy euró centet sem ér. SZVSZ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95020) z123456789 válasza Steady74 (#95012) üzenetére


z123456789
addikt

Ahogy le is írta, félreértettétek. Én meg nem. Legalább is nekem ez nyilvánvaló volt hogy ahhoz az árkategóriához amit te keresel nem egy 100e Ft-os-at fog ajánlani megvételre. Csupán szemléltetni szerette volna hogy nem csak azon összeg különbségek vannak amit te leírtál.

(#95021) lionshamlet válasza Norbi 72 (#95011) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Vhogy ettől féltem :)
köszi.

(#95022) MasterMark válasza lionshamlet (#95021) üzenetére


MasterMark
titán

Cseréld le egy Slimre.

Switch Tax

(#95023) hétalvó válasza liszi70 (#94927) üzenetére


hétalvó
addikt

szerintem tudod mire gondolok. nekem csak annyi lenne a fontos, hogy ne hype-old agyon a cuccaidat, hogy utana dragabban eladd, mint amennyiert vetted.
mert ha jol tudom privat levelezesben pont az ellenkezojet irtad, mint ide a forumba. amikor el akartad adni az electraidat alneven.
es talan azert vedtem meg a focalt, mert Te pont lejarattad.

cekk: remelem vegig jarod az utatat amit en kabelekkel es csatlakozokkal. es igen sajnos par szazezret el kell kolteni kabelekre, ha komolyodik a rendszer. es ettol nem menok leszunk, hanem megnyugszunk :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#95024) liszi70 válasza hétalvó (#95023) üzenetére


liszi70
nagyúr

Te miről beszélsz? Mit hypoltam agyon? Miről írtam privátban az ellenkezőjét, mint amit a fórumban? Nem álnéven, sokan tudják, hogy az AVX-en ensandor vagyok, nem titok. Te meg vagy őrülve? Vagy szívsz valamit bazdmeg? :F

(#95025) kruplishal


kruplishal
tag

Srácok ez megéri az árát?
Ilyen hangfalkábeleim vannak mind az 5 csatornához. Eddíg még soha nem használtam dugókat de gondolom jobb lesz így a kontakt.
Vehetek belőle 10 párat?

(#95026) devil-k válasza kruplishal (#95025) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Eddíg még soha nem használtam dugókat de gondolom jobb lesz így a kontakt."

Én mér erről hallottam az ellenkezőjét is. Van aki szerint igen, van aki szerint nem.

- mozi bolondéria -

(#95027) KisTücsök válasza Poplacsek (#94942) üzenetére


KisTücsök
addikt

Egybe sikerült szert tenni a szettre, vagy úgy vadászgattad össze? Ezeknek a hangfalaknak milyen karaktere van?

(#95028) bajnokpityu válasza KisTücsök (#95027) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyobb wiennákat hallgattunk. nehéz hozzájuk való erősítőt találni, de normálisan nincs karakterük, ez a jó bennük. yamahával pl kriminálisan rossz volt, de ők is szeretik a csöveseket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#95029) TATTOO1


TATTOO1
csendes tag

Liszi: nem az avx-rol van szó.
cekkk-hétalvó:engem haggyatoj ki a szórásból mert nem istenitettem a focalt.föleg nem a sajátomat......

[ Szerkesztve ]

Avx Nick:Roberto11

(#95030) zolaas válasza lionshamlet (#94998) üzenetére


zolaas
senior tag

Ezt az egészet nem értem, talán fussd át újra, mit is szeretnél:) Konzolra minek hang???

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#95031) kruplishal válasza devil-k (#95026) üzenetére


kruplishal
tag

Szóval tökmind1 ha nem akarok gyorscsatlakozni?

(#95032) Tamoo válasza TATTOO1 (#95029) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Te ki vagy? :U

Többieknek. Ezt a személyeskedést befejezhetnétek. Hétalvó! Nem tudom miért kell állandóan a tüzet szítani. :(((

[ Szerkesztve ]

(#95033) devil-k válasza kruplishal (#95031) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ahogy az előbb is írtam. Van aki esküszik rá, hogy szükséges, van aki ellene van. Nekem van banándugó a frontokon és a centeren, mert nincs kedvem bebújni. :DDD

- mozi bolondéria -

(#95034) TATTOO1 válasza Tamoo (#95032) üzenetére


TATTOO1
csendes tag

Roberto11 avx

Avx Nick:Roberto11

(#95035) liszi70 válasza TATTOO1 (#95029) üzenetére


liszi70
nagyúr

"cekkk-hétalvó:engem haggyatoj ki a szórásból mert nem istenitettem a focalt."

Téves. Nem rólad beszélt Seven Sleeper, hanem robim-ról.

"Liszi: nem az avx-rol van szó."

Ja, akkor a hifipiac. Elmondom számodra, hogy először a szokásos ensandor nevemmel hirdettem, de amikor robim megkeresett, akkor ezt írtam neki:

"Basszus, teljesen titkosan akartam! :D Egyrészt még nem biztos az eladás, másrészt nem akarom, hogy ezen menjen a csámcsogás a topikban. :DDD
Na. Szóval arról van szó, hogy igényfelmérést, ár-belövést tartok 926 ügyben. 400 felett volt egy fent 1-2 hónapja, és gyorsan el is ment............"

Utána hirdettem másik névvel, mert tényleg nem akartam, hogy menjen a csámcsogás, poénkodás, hogy vajon miért adom el, meg így nem tudom kiszolgálni meg úgy, meg de hülye vagyok hogy el akarom adni stb. stb.

Ha kell, szívesen beidézem az össze privátot, amit ez ügyben írtam robimnak, vagy Tamoonak, vagy bárkinek, mert semmi titkolni- vagy szégyellnivalóm nincs, minden leírt szavamat a mai napig vállalom!!!

[ Szerkesztve ]

(#95036) Poplacsek válasza KisTücsök (#95027) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Egyben, újonnan. Bejáratós a cucc. :)

(#95037) sixer66


sixer66
senior tag

Szép estét,

Készülök leváltani szép apránként a kábeleket a rendszerben.
Erősítő egy Onkyo 608-as, a szett pedig Heco Vitas 500, WD TV Live streaming pedig a képért és a hangért felelős.
Egyelőre a front és center kábeleket cserélem, a hátterekhez vettem most QED 1.5mm-es kábeleket, amivel egyelőre az én szintemen ki vagyok békülve.
A kérdésem az lenne, hogy ha lecserélem a most front/center és erősítő között lévő Inakustik Premium 1.5mm-es kábelt Sinus Live l3.0-08-as kábelre, akkor érezhető-e javulás ebben a rendszerben, amennyiben igen akkor az miben nyílvánul meg?

(#95038) hétalvó válasza Tamoo (#95032) üzenetére


hétalvó
addikt

ez arról szól, hogy itt az emberek nagy része segít a másiknak, barátnak tekinti a lakókat és mások pedig anyagi hasznot akatnak ebből húzni és ezt nem bírtam tovább hallgatni, mivel ez a 2. eset és pont én voltam az akinek a közeli barátai és aki segített annak aki hasznot húzott rajtuk.
tudtam minden számot és minden esetet.
csak szeretném erre felhívni a közösség figyelmét, hogy sokszor anyagi érdekek is húzodnak a háttérben.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#95039) devil-k válasza hétalvó (#95038) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mint mindenhol...

- mozi bolondéria -

(#95040) Tamoo válasza hétalvó (#95038) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egyrészről pontosan tisztában vagyok az "esettel", lehet jobban mint te, másrészről mi van akkor ha drágábban adott el egy dobozt mint amennyiért vette? :F Ráadásul ezt még csak nem is titkolta... Nem mintha bárkinek bármi köze lenne hozzá. Annak adta el aki a legjobb ajánlatot tette rá. Ennyi a történet. :F

Nekem nem tűnt fel, hogy Liszi itt bármit is hájpolna vagy reklámozna önös érdekből. Pont hogy titokban akarta tartani, hogy eladja. Mindenféle valós ok nélkül feszültséget keltesz. Jó lenne ha befejeznéd. Még ha ez neked pazar vasárnap délutáni program is. Nem értelek, komolyan mondom.

[ Szerkesztve ]

(#95041) #09634560 válasza sixer66 (#95037) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez annyira rendszer és akusztikafüggő hogy ezt csak az tudja elmnondani aki megtette.

(#95042) bazsy_


bazsy_
tag

sziasztok!

Érdemes egy denon avr 1311 -est egy onkyo tx sr 607 erősítőre lecserélni? Jelenleg jbl szettet használok (es 80 + es25c +es20).
Üdv

(#95043) #09634560 válasza bazsy_ (#95042) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, mozin nagy lesz az ugrás.

(#95044) liszi70 válasza hétalvó (#95038) üzenetére


liszi70
nagyúr

Jaaaaaaaa, hogy neked ez fáj, hogy drágábban adtam el, mint ahogy vettem? IGEN, DRÁGÁBBAN ADTAM EL MINT AHOGY VETTEM, IDE LŐJETEK!!! Az vesse rám az első követ, aki nem ezt tette volna a helyemben! Nem volt kötelező megvenni!!! Rosszul járt aki megvette? Ennyiért árultam, ennyiért is ment el. Ja, hogy neked még nem volt ilyen szerencséd? A te balszerencsés pályafutásod nem engem minősít.
Semmi nem volt eltitkolva a vevőjelöltek előtt, az átkábelezés sem, persze ezt velem "elfelejtették" közölni, amikor én vettem.

Egyáltalán mi célod neked ezzel az egésszel??? Ennyit írtam, hogy nekem a GS20 jobban bejött, mint a Focal. Egy rossz, savazó szót sem írtam az Electráról, nagy dilemma volt hogy eladjam-e!!! Erre jössz, vádaskodsz, hülyeségeket beszélsz, mert nem a "drágaszág" jött ki győztesen, és előhúzod azt a szánalmas érvet, hogy "nyerészkedek"??? Te engem ne oktass ki morálisan, sem erkölcsi, sem szakmai, sem emberi alapod nincs rá!!!

[ Szerkesztve ]

(#95045) bazsy_ válasza #09634560 (#95043) üzenetére


bazsy_
tag

Köszi jól hangzik, remélem zenében is lesz némi változás :K

[ Szerkesztve ]

(#95046) hétalvó válasza liszi70 (#95044) üzenetére


hétalvó
addikt

megkertek hagyjam abba....

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#95047) Dorian válasza bazsy_ (#95045) üzenetére


Dorian
félisten

Dinamikában mindenképpen

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95048) devil-k


devil-k
nagyúr

Csak, hogy másról is legyen szó:

Ezeket a filmeket lőtték "Red" kamerával, ezeknek a képviláguk referencia anyag: [link]

- mozi bolondéria -

(#95049) zolaas válasza hétalvó (#95046) üzenetére


zolaas
senior tag

navégre

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#95050) cekkk válasza liszi70 (#95044) üzenetére


cekkk
veterán

Tudok én másról is, hogy drágábban adta el. Ez van. Még ha két nap múlva adtad volna tovább, akkor megérteném, de így nem. Ennyi volt a piaci értéke, amit adtak érte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.