Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163501) VoidXs válasza bajnokpityu (#163500) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hát, amikor alaposabban kimértem a Diracot egy Storm procin, akkor nem tudott. :)

Most épp dolgozom egy saját procin, és nem találtam DSP-t, ami akár egy csatornával is elbírna PC szinten, úgyhogy FPGA alapon épül, és abból is több kell.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163502) alphamooncam válasza VoidXs (#163484) üzenetére


alphamooncam
őstag

Évekig használtam REW-EQ APO kombinációt, és csak a szubcsapdám oldotta meg.


Utána ( + hangszóró mozgatás)

Előtte

PC nem oldotta meg a problémám, mennie kellett.

Nincs korrekció, nincs gondom az fázissal, ami egy AVR-nél egyértelműen, esetleg PC-nél is kardinális kérdés.

A hangnyomáskülönbséget meg jobban toleráljuk, mint a fázishibát.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163503) VoidXs válasza alphamooncam (#163502) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hát, nálam sima hálószobában, teljesen kezeletlenül, pusztán egy hárompontos Cavernnel sokkal jobb eredményem van egy szűk szakaszt leszámítva (de ott csak 1 sub dolgozik, a többi mind multi sub):

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163504) Dorian válasza VoidXs (#163503) üzenetére


Dorian
félisten

Ez miért jobb?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163505) alphamooncam válasza VoidXs (#163503) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az alapokkal van probléma.

Nem értem miért kell erőltetni egy analóg probléma digitális megoldását, amikor van analóg megoldás is.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163506) VoidXs válasza alphamooncam (#163505) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mert az az akusztikai kezelés, ami nálam ezt a szintet hozná, kb. 250k körül indul, ha pedig teljes mélytartományra szeretném, akkor kétszer ennyi. 300 ms körülről beszélünk 80 Hz alatt, ez dedikált moziszobákban is ritka. Ha megoldhatod ingyen, miért ne oldanád meg ingyen? Még a szobám is lakható marad.

(#163504) Dorian: Mert a 120 Hz-es tartomány zengését leszámítva mindenhol kisebb a lecsengés, a mélyeké kb. 2/3-a. De ez egy csatorna, 80 Hz felett mindennek máshogy dolgoznak a mélyei, egész extrém crossovert használok.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163507) Dorian válasza VoidXs (#163506) üzenetére


Dorian
félisten

Attól még nem jobb. Ha kellően alacsony (0,4 már bőven jó), akkor inkább legyen egyenletes, mint bazi nagy hegyek mellett a völgyekben még alacsonyabb. Az utózengés spektrális egyenletessége is nagyon fontos.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163508) VoidXs válasza Dorian (#163507) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez már egyéni preferencia. Volt szerencsém 0-t hallani (valódi süketszoba), azután azt mondom, hogy nem lehet elég alacsony.

A digitális megoldások nagyon nagy előnye, hogy lényegi erőfeszítés nélkül úgy formálhatom a hangképem bármilyen tulajdonságát, ahogy tetszik. Tessék, itt egy RT60-ra optimalizált, egész egyenletes megoldás:

Ezt viszont csak zenére tudom használni, mert film közben a kis subokból elfogy a szufla. Nem mindig, de volt pár jelenet, ami miatt össze kellett raknom az előzőt. Olyat is lehetne igazából, hogy kimeneti amplitúdó függvényében valós időben döntsön a kettő közt, mert mint mondtam, PC-n mindent is lehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163509) Dorian válasza VoidXs (#163508) üzenetére


Dorian
félisten

Na én aztán nem tagadom az előnyét, csak annyi, hogy amit lehet meg kell tenni előtte fizikailag. De amúgy nagyon várom, hogy vegyek egy mikrofont és mérjek, meg progival korrigáljak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163510) VoidXs válasza Dorian (#163509) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Persze, segít rajt minden analóg megoldás, de bármid is van, mérve biztosan jobb lesz. Én csak a mértékét szemléltettem, hogy a kezeletlen szoba + korrekció jobb, mint önmagában a kezelt szoba.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163511) alphamooncam válasza VoidXs (#163510) üzenetére


alphamooncam
őstag

"...a kezeletlen szoba + korrekció jobb, mint önmagában a kezelt szoba."

Na ez így ahogy van nem igaz. Bocs.

A szubtartományban való egyenletességet - mégha több is mint az elérhető legkevesebb válasz idő - nem pótolják az "időbeesések" mint mondottam volt a fázis ( értsd idő ) anomáliákra ( általad beillesztett diagramban az 50-200Hz közötti fűrészfog ) sokkal érzékenyebbek vagyunk, mint a hangnyomás problémákra, így az általad jónak tartott válaszdiagramm az említett intervallumban semmi jót nem indikál... szerintem.

P.S.: Megsüvegellek a tudásod, és a végett, hogy a Cavern-t ingyenesen rendelkezésére bocsátod bárkinek, de a PC ingyen van? :R :R

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163512) VoidXs válasza alphamooncam (#163511) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ennek köze nincs ahhoz a fázishoz. Eleve, melyik fázisról beszélünk? A csatorna fázisgörbéjéről? A csatornák közti fáziskorrelációról? A kioltások fázisáról? Sokkal összetettebb a téma, mint hogy kijelentsd, hogy ez számít leginkább. Minél több görbéd egyenes, annál jobb. Ideális esetben, ha nem nyúlsz bele a hangszóróid fázismenetébe, azzal a résszel rendben leszel. A csatornák szinkronját késleltetéssel oldod meg. Erre tipikusan az AVR nem elég pontos, gyakran 0.01 ms pontosság kell, de inkább jobb. Ez megint csak PC-n van. Egy átlagos AVR 0.3 ms (10 cm) körüli lépcsői lényegében nem jók semmire a fázisok kapcsán, csak a nagyon nagyon csúnya időbeli különbségekre. Ennek a tizede sem elégséges, ezt cm alatt kell korrigálni, hogy megjelenjenek az átmenetek, és ezen nincs az az akusztika, ami segítene, csak a tökéletes elhelyezés, ami kézzel lehetetlen.

A fázisok ennyitől egész jól rendben lesznek, marad a lecsengés és a frekigörbe. Ha tudod, mire való az ablakozás, akkor azt is tudod, hogy a kettő kéz a kézben jár. A frekigörbe formálható, hogy melyik lecsengésre szeretnéd megjeleníteni. Tipikusan az 500 ms az, amit az ember hall, minden kalibráló alapja ez. Amit ekkora hosszan mérsz, az lesz legjobb eséllyel a valóság, és ha kisimítod, érzetre is tökéletesen kiegyensúlyozott lesz.

P.S.: PC-je mindenkinek van.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163513) Dorian válasza VoidXs (#163510) üzenetére


Dorian
félisten

Amúgy UMIK-1 mellett van hasonló árban ami esetleg jobb, vagy tök mindegy? Pl. van Dayton Audio UMM-6-is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163514) #98221312 válasza VoidXs (#163512) üzenetére


#98221312
törölt tag

" PC-je mindenkinek van."

Igen, van általában egy 150000ft-os MM-ban vásárolt alap lap-top..

Ugye nem azt akarod mondani, hogy ilyen eszközzel, egy kezeletlen, optimalizáltlan helyiségből, mondjuk egy alsó középkategóriás rendszert fel tudsz hozni...?

(#163515) VoidXs válasza Dorian (#163513) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én nem ismerek sokkal jobbat annyiért. Egy csomagban pedig pláne nem, nekem a másik mikrofonom egy Audyssey APM-1 (ami amúgy nem olyan jó), de ahhoz kell egy előfok és az adapter is tétel. Dolgoztam még Earthworks M60-nal, illetve egész sok Brüel & Kjaer darabbal, de azok már nagyon nem ebben a sávban mozognak, magamnak akkor sem vennék, ha lenne rá pénzem, hiába olyan jók, hogy kalibrációs fájl sem kell hozzájuk (+/-0.1 dB).

(#163514) Jigsaw04: Pedig lehetséges. Semmi más nem kell, csak egy HDMI port. Egy belépő CPU-ból is nagyon maximum 20%-ot visz el az audio (az 5 éves laptopomon, amivel járok mérni és demózni, kb. 10-et, de az gamer), a videó dekódolás hardveres, az egyszerűbb shaderek pedig mindenen futnak. A 2006-os gépem még valamennyire a HFR konverzióval is elbírt, ennyire előre járt már akkor is a PC.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163516) Dorian válasza VoidXs (#163515) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy érted, hogy csomagban?

De akkor nekem elég csak így ezt a mikrofont venni: [link] és a progid feltelepíteni, ennyi?

Engem is érdekelne, hogy egy gyenge procis (talán Intel Quad-Core J3160) gép alkalmas-e a progid futtatására, és a kimenő jel folyamatos korrigálására.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163517) VoidXs válasza Dorian (#163516) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csomag = mikrofon + fantomtáp + ADC, ez az Audyssey-nél 3 külön egység, normális előfokkal 2, nekem egy Focusrite 2i2 van hozzá.

A J3160 bőven elég, láttam már rosszabb gépen futni. Szerintem egész jól optimalizáltam, az én CPU-m 2%-a is elég neki:

Azt pedig kétlem, hogy 50x jobb procim lenne, mert kb. az kell hozzá, hogy problémákba ütközz a J3160-nal.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163518) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Akusztika nem kér kenyeret, nem romlik el, ha egyszer megvan, nem kell benne a kiszáradt kondikat cserélni, vagy a frissítések, ill. annak hiánya miatt bosszankodni... ;)

Egyszer kell vele dolgozni, aztán el lehet felejteni... :P

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163519) VoidXs válasza alphamooncam (#163518) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Normális mozik 3-5 évente cserélik a gyapotot...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163520) alphamooncam válasza VoidXs (#163519) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ez komoly ?!

Az összes ránc a homlokomon a seggemig felszaladt, merthogy hajam az sok nincs. :C :DD

Szóval miért is? Elkopik ? ;]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163521) ctrlaltdel13 válasza alphamooncam (#163520) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mert annyi energiát nyel el, ami hővé alakul, hogy újra ég és bazalt lesz belőle.
Ami meg nem nyeli a hang hullámokat. :D

[ Szerkesztve ]

(#163522) ada19 válasza alphamooncam (#163520) üzenetére


ada19
senior tag

Ha jól sejtem azért mert összeesik. Az üveggyapot biztosan, de a kőzetre is igaz lehet csak jóval lassabban. Ezért tud idővel meglepetéseket (hőhíd) okozni ha a héjazat üveggyapottal van szigetelve.

Mégsenem

(#163523) VoidXs válasza alphamooncam (#163520) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Összeszottyad, nem tudok rá jobb szót. Pont magyar moziban volt rá példa, hogy 20 éven át nem cserélték, és a hátsó sorban ülő nézők nyakába folyt tavaly. Ha meghallgatsz egy friss IMAX-et és a budapestit, az is ég és föld. Nálunk kb. 3 mp a lecsengés, az új termekben tökéletes. Nem volt ez így nyitáskor.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163524) Dorian válasza VoidXs (#163523) üzenetére


Dorian
félisten

A kőzetgyapot 20 èv alatt esetleg, de 3-5 alatt biztos nem. Különben alkalmatlan lenne èpületszigetelèsre.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163525) alphamooncam válasza VoidXs (#163523) üzenetére


alphamooncam
őstag

Most mondjam, hogy szub tartományba nem a leghatásosabb a kőzetgyapot, a meg hatásos Helmholz rezonátorba alapesetben nem is jár kőzetgyapot?!

Hogy tervezik a mozikat?! Ezt nem tudják?!

Ahol meg hatásos a kőzetgyapot, üveggyapot, ott meg más is hatásos lehet. Akkor meg minek.

P.S.: Lépésálló kivitel szvsz nem esik össze elvileg.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163526) VoidXs válasza alphamooncam (#163525) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Sub tartományra konkrétan a terem formáját tervezik, nincs is másra szükség, a maradékot a proci beméri. Egy moziterem van akkora, hogy lehessen ezzel játszani, és nagyon könnyű a digitális korrekció is. Itt-ott van rezonátor, általában teljes fal vagy plafon méretű, de inkább olcsóbb megoldásokkal élnek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163527) python1


python1
veterán

Én most egy teljes falas és teljes mennyezeti rezonátort készítek, diffúzorral egybeépítve, eléggé macerás kialakítani, de így remélhetőleg megúszom a későbbi panelezést, semmilyen szálas anyagot nem használok.Hangsugárzók mind beépítésre kerülnek, és aktív váltéssal lesznek váltva dsp-zve, cserébe nem lesz lá tható kábel, hangsugárzó és egy rakat végfok.
Lassan készen is leszek már vele, és utána megosztom itt is, hogy mit alkottam.

(#163528) alphamooncam válasza python1 (#163527) üzenetére


alphamooncam
őstag

Jól hangzik !

Várom! Drukkolok, h jól sikerüljön.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163529) Hohocali válasza ada19 (#163522) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ha összeesik, annak oka van. Nem használnák az építőiparban, ha pár év alatt eltűnne, mint szigetelés. Csak erről nem szeretnek beszélni a szakik, mert az összeesés oka legtöbbször a hanyag kivetelezés. Pl. nedvességet kap.
Nekem van maradék Airrock közetgyapot a garázsban, több, mint egy egy bála, egymásra rakva, jelenleg 3 éve, és nem akar összeesni, olyan, mint az új. ;)
Moziban mindenből a legolcsóbbat használják, gondolom valami gagyit beraktak, amiről előre tudták, hogy össze fog esni...

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#163530) Khaosz55 válasza Hohocali (#163529) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem sem esik össze. Könnyűszerkezetes a házam, a falakban függőlegesen van bent 15cm Isover üveggyapot, 40 cm-ként szarufák, közéjük befeszülve, nem táblás hanem bálás. Sehol sincs össze roskadva. Elég nagy böszmeség lenne ha 3-5 évente kéne cserélni a szigetelést. :Y Padláson meg 40cm üveggyapot van saját súlya alatt sem roskad össze.

[ Szerkesztve ]

(#163531) BBéci válasza Khaosz55 (#163530) üzenetére


BBéci
titán

Padláson 40 centi? Az durva, nálam csak a fele és remek a szigetelő hatása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163532) Dorian válasza BBéci (#163531) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem nincs padlásom, klìmám van :DDD
De a szarufák közti 25 èves üveggyapot valszeg már kaki, nagy projekt lesz az egèsz lambèriát lebontani ès kicserèlni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163533) BBéci válasza Dorian (#163532) üzenetére


BBéci
titán

A klímaberendezések csövezését már a ház szerkezetkész állapotában elvégeztettem, magától értetődően kötelező felszerelése egy lakásnak, háznak. De padlás ettől függetlenül kell. Pince is, de az a környékre jellemző magas talajvíz-szint miatt nem kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163534) Dorian válasza BBéci (#163533) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam nincs padlás, cserèben van termèszetes beviágìtás a felső szint közepèn is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163535) BBéci válasza Dorian (#163534) üzenetére


BBéci
titán

A szerkezet nagyon tetszik, a felhőket imitáló porfogó rongydarabok már kevésbé, de ez (is) ízlés dolga.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163536) Borisz76 válasza BBéci (#163535) üzenetére


Borisz76
veterán

Én azt hittem, hogy festés vagy hasonló kosszal járó munka miatt van így beburkolva....
De ha ez ilyen..... nekem sem kellene.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#163537) python1 válasza Dorian (#163532) üzenetére


python1
veterán

Mutatós így nagyon, mit teszel a lambéria helyett?
Nálam is lambéria van, de nem engedték a lányok, hogy leszedjem, fehérre festettem le, igaz iszonyat meló volt, de a végeredmény magáért beszél.
Én tavaly magam végeztem a padlás, tetőtér szigetelésével , 27-éves kőzetgyapotnak semmi baja, tettem még 10cm-t a meglévő 20-ra, fogópárokra 10cm-es faanyagot, majd 22mm-es osb-vel telibe burkoltam az egész padlást. A végeredmény 27foknál nem megy feljebb a hőmérséklet, tavaly 34-ig is felkúszott, fűtésem kb 6e forint/hó gázzal, 90nm a lakás, ezt még tovább csökkentem további szigeteléssel ha a tetőteret beépítem, bár akkor meg azt kell szigetelnem, ördögi egy kerék ez. :D

[ Szerkesztve ]

(#163538) Dorian válasza BBéci (#163535) üzenetére


Dorian
félisten

Ìgy vettük, de nekünk kifejezetten tetszenek ezek a kreppapìr DIY felhőlámpák, utáljuk a steril kinèzetet. Van az Ikeában hasonló gyári, ha ezek tönkremennek, azok lesznek.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163539) Dorian válasza python1 (#163537) üzenetére


Dorian
félisten

Gondoltam visszateszem ugyanezt, ha lehet (lambèriakapcsokkal van feltève, nem szegelve). Tetszik, hogy sok fa-jellegű anyag van a tetőtèrben.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163540) python1 válasza Dorian (#163539) üzenetére


python1
veterán

Helyes, én a mostani átalakításom során, mégtöbb fát viszek az egész lakásba.
Ha ügyesen és óvatosan szeditek le, akkor vissza lehet tenni simán.

(#163541) Khaosz55 válasza BBéci (#163531) üzenetére


Khaosz55
addikt

Amikor vettem a házat akkor 15cm volt a padláson, én magam raktam rá további 20-30cm-et . Elején még 30-at aztán nagyon fogyott, így átálltam 20-ra. Ezzel így pipa ez a probléma nem panaszkodom a gáz fogyasztásra.

(#163542) Quetz


Quetz
őstag

Denon AVR-X6700H Home Theater AVR Review

Szegény Denon az ág is húzza, ismét pocsék eredményeket sikerült mérni első körben:
Best home theater AVR DAC Review 2020.png

A Denon hivatalos reakciója: hibás, nem megfelelő minőségű kondenzátort kaptak a beszállítóktól, ami a hangminőség romlását eredményezte. Szerintük ez ugyan nem befolyásolja a hangminőséget, de akinek a vásárlók forduljanak Augusztus 5 után az ügyfélszolgálathoz, akik ellenőrzik, hogy az adott készülék érintett-e és cserélik, ha igen.
Az ASR pedig kapni fog egy már javított AVR-t és jön majd teszt 2.0.

Ami viszont sokkal érdekesebb és a fentiektől független eredmény, az az ECO mód hatása a hangminőségre:
AVR-X6700H AVR Surround HDMI Dolby Atmos Amplifier CD Input Power into 4 ohm Eco Mode Auto On ...png

Nem véletlenül mondjuk, ne használj ECO módot és ne állítsd át 4ohm-ra az eszközt!

(#163543) mettek válasza Quetz (#163542) üzenetére


mettek
addikt

Hagyjuk ezt a Sinad mérést végre. Az én 758 avr-em ott a sor végén és hozza azt a mozi szintet mint anno a Primare spa23. Aki fülre megmondja hogy igen ez a készülék szar sinad értékkel bír az jelentkezzen.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163544) Quetz válasza mettek (#163543) üzenetére


Quetz
őstag

Letudnád írni saját szavaiddal, miről szól a post amire ily vehemensen reagáltál? Most már őszintén kíváncsi vagyok, mi ment át.

És ha már írsz, akkor erre is válaszolj kérlek, ez a társalgás is megakadt:
"Milyen audiofil végfok lenne megfelelő egy mélynyomóhoz, ami 1.5kW-4kW között kér enni?"

(#163545) Dorian válasza mettek (#163543) üzenetére


Dorian
félisten

A Denon is elismerte a hibát. Szòval mièrt kène hagyni? Hogy neked a Nad jobban tetszik a Primarnèl, az csak egy szubjektív dolog.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163546) -KP- válasza mettek (#163543) üzenetére


-KP-
addikt

Az a primare egy igen túlértékelt valami. Szóval ne az legyen a mérce :DD

(#163547) mettek válasza Quetz (#163544) üzenetére


mettek
addikt

Én kérek elnézést. Túlreagáltam. Kiszállok a vitából. Végfokot sem tudok mondani 3kw-osat mert nem vagyok kereskedő sem szakértő.

De azt fenntartom hogy ha ezt a sinad mérési eredményt valaki kihallja annak gratulálok.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163548) BBéci válasza mettek (#163547) üzenetére


BBéci
titán

Sokan arra gerjednek, végre találtak egy mérhető valamit, ami megmutatja, hogy a jó hangú készülék valójában vacak és ami hallgathatatlan, az kiváló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163549) BBéci válasza mettek (#163547) üzenetére


BBéci
titán

Mi a bánatos francnak kellene házimozihoz 3 kW teljesítményfelvételű erősítő?
Ha nagy teljesítmény kell, akad néhány erőmű: [link] [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163550) Quetz válasza BBéci (#163549) üzenetére


Quetz
őstag

BBéci, te kezdeményezted a társalgást, ezzel a postal:
"USA-ban is általában Crown-al vagy Behringerrel hajtják az épített szubokat."
Annak számtalan oka lehet, de biztosan nem szerepel köztük a lehető legjobb hangminőség elérése. Sőt, annak megközelítése sem.

Ezért igyekszem azóta is megtudni, "Milyen audiofil végfok lenne megfelelő egy mélynyomóhoz, ami 1.5kW-4kW között kér enni?" Az audiofil lehet szimplán csak minőségi is.

Ez a végfok legyen rackbe szerelhető, mélynyomóhoz való eszköz, ami mondjuk ki tud szolgálni egy 18"-os épített mélynyomót. Tudjon 1500-4000W között leadni, mert ezek a hangszórók kb 1500W rms és 3-4000w csúcsteljesítményt tudnak felvenni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.