Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Parson válasza Old FatBoy (#38000) üzenetére


Parson
addikt

Hello,

HDMI through-ról volt csak szó lényegében, a HDMI control csak emlitésre került, mert ott is megjelenik a teljesitményfelvétel-változás.

Lehet hogy másnak rohadt sokba kerül (a HDMI control miatt), én nem érzékeltem az elmű számlán (a fogyasztásban, nehogy valaki elkezdje nekem a kormány döntése nyomán a rezsicsökkentéssel jönni) változást (talán mert csak a HDMI Through van benyomva?), pedig már 3 hónapja használom igy a készüléket. Szóval ha csak a pénz az indok, akkor az pont nem indok...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38002) Habsteve


Habsteve
tag

Mennyit érhet 2010es, használt, hibátlan Onkyo Hts-5205?

(#38003) cekkk válasza Habsteve (#38002) üzenetére


cekkk
veterán

A téma összefoglalóban van egy link ami egy beárazós topicba visz. Ott kérdezd meg.

(#38004) Ed Parker válasza Habsteve (#38002) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az eredeti árának felénél sokkal többet nem.
Kb ebből indulj ki.

(#38005) nuke7 válasza cekkk (#37892) üzenetére


nuke7
veterán

Havi ezer forint 35wattert..?! :Y
Az csúnya lenne...

Old FatBoy
(kvázi-tag)

Szerintem nagyon rosszul szamolsz, mert csak napi 1-2 óra a plusz fogyasztás.
Éjszakára meg amikor nem használod úgyis aramtalanitod a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#38006) cekkk válasza nuke7 (#38005) üzenetére


cekkk
veterán

És csak napi16 órát számoltam, 24/24 ben még több is lenne. Vagy most ezt mire írtad?

Ha az erősítőn be van kapcsolva az a dolog és nics kihúzva a konnektorból akkor óránként 31Wot fogyaszt számold ki akkor, hogy menyi a napi havi és évi összege ennek :K

[ Szerkesztve ]

(#38007) Ed Parker válasza cekkk (#38006) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

most már nem tudom megállni hogy meg ne mérjem :B

(#38008) Old FatBoy válasza nuke7 (#38005) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Én úgy érzem elég részletesen leírtam a dolgokat csak kicsit kapkodva mert elkéstem volna a melóból.

Már miért áramtalanítanám a cuccaimat éjszakára amikor álltalában netrádióra alszom el az erőssítőm adatlapján
pedig ez szerepel (Standby: 0.2W)?
És a TV szintén ennyit eszik ezek ketten elférnek egy elosztón amit akkor kapcsolok ki ha nyaralni megyünk vagy rohadtul villámlik.

Parson
Igen pont a HDMI control miatt kerül sokba a villanyszámla azoknak akik bekapcsolva használják kivéve akiknek az erölködője Hybrid transzformátort tartalmaz de ők sem ússzák meg olcsón mivel én még nem láttam olyan Tv-t amiben ez lenne,és a kihasználásához mindkét eszközön be kell kapcsolni.
A hdmi passthrough az más tészta.
Ha támogatja az erőssítő akkor kikapcsolt hdmi kontrol mellett is átmegy a jel úgy,hogy a készülék készenlétben van.
De ha áramtalanítod akkor értelem szerüen nem.

Audiophile Troll

(#38009) gyurczy válasza Ed Parker (#37999) üzenetére


gyurczy
őstag

Az volt a mondás, hogy kábel összehasonlítást CD-lejátszón javasolt végezni, ez nem összekeverendő a rendszered bekábelezésével.

(#38010) Old FatBoy válasza Ed Parker (#38007) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Én megmértem anno és elborzadtam.
Hidd el nem ér annyit ez a kényelmi szolgáltatás,hogy használd.
Majd ha minden eszközben Hybrid trafó lessz akkor esetleg talán de akkor sem biztos mert pölö amikor ki akarod kapcsolni csak a tv-t és kikapcsol az erőssítő is,vagy fordítva csak az egyiket akarod bekapcsolni és mégis mindkettő bekapcsol az elég bosszantó.

Audiophile Troll

(#38011) Ed Parker válasza gyurczy (#38009) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

itt is ezt írják:
For the most cost effective performance according to budget, follow these rules:

(1) If you’re using exclusively DFPC Originals or exclusively DFPC Signatures, apply them to your system’s components in the following order.

(2) If you’re using at least one DFPC Signature, and the rest are DFPC Originals, first apply the Signature(s) in the following order, and then apply the DFPC Original(s) to the remaining components.

1st: Source (CD player; DAC; phono preamplifier)
2nd: Power Amps
3rd: Preamplifier
4th: Power conditioner; regenerators, power distribution units
5th: Phono motor

Reasoning

Source first. The most crucial function of any audio system is the correct formation of the audio signal. Starting with the source allows for a better formed original signal, and allows for a more accurate performance assessment of everything happening to that signal "downstream." This is because the signal can only degrade in quality as it goes from component to component, always in various ways experiencing loss along the way to the speakers. If, due to the source component’s impure power, the original signal is distorted from the outset, then no amount of component changes, tweaks, or power filtration attempts "downstream" will alleviate the problem.

(#38010) Old FatBoy:
nem érdekel a villany része,csak a kíváncsiság hajt,hogy már 2 napja erről megy a téma.

[ Szerkesztve ]

(#38012) putyu10 válasza Old FatBoy (#38010) üzenetére


putyu10
aktív tag

Az össze vissza kapcsolgatásba én is rendesen bele keveredtem, akkor kapcsoltam ki szerintem végleg mikor negyed órán keresztül nem volt hang sehol pont egy társasági este keretén.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#38013) Old FatBoy válasza Ed Parker (#38011) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Igen ezen én is elcsodálkoztam és már nem bírtam megállni,hogy eloszlassam a tévhiteket de úgy látom nem mindenkinél sikerült.
Pedig annyira egyszerű téma.

Audiophile Troll

(#38014) BBéci válasza Old FatBoy (#38013) üzenetére


BBéci
titán

Fuss neki még egyszer, mert nem vettem észre, hogy bármilyen tévhitet eloszlattál volna, hátha bennem van a hiba!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38015) gyurczy válasza Ed Parker (#38011) üzenetére


gyurczy
őstag

Elbeszélünk egymás mellett. Onnan indultunk, hogy kábelt tesztelni CD-lejátszón ajánlott.

Elhiszem amit a Lessloss ajánl, de nem ez volt a kérdés.

(#38016) Old FatBoy válasza BBéci (#38014) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Akkor olvassd el figyelmesen légyszíves!
Ha így sem érthető akkor barátod a google nézz utánna a témának,bár ennél szájbarágósabban már nehezen lehet taglalni a kérdést!
Egyébbként ne vedd bántásnak de nem gondoltam volna,hogy egy ekkora tesztguru kábelszakértő stb emberen kifog ez az egyszerű kérdés mármint a hdmi kontroll bekapcsolásával fellépő jelentős áramfogyasztás.
:o

Audiophile Troll

(#38017) BBéci válasza Old FatBoy (#38016) üzenetére


BBéci
titán

Azt sem tudom, mi az a HDMI kontroll. Netán a CEC? Azt nem szoktam engedélyezni, mert kiakadok attól, ha nem én kapcsolom, ki-be a készülékeket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38018) #09634560 válasza Old FatBoy (#38016) üzenetére


#09634560
törölt tag

Arra én is kiváncsi vagyok...kevered a passtrough-al??

[ Szerkesztve ]

(#38019) Old FatBoy válasza BBéci (#38017) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Igen HDMI-CEC power consumption.
Más néven HDMI-CEC Control.
A készülékek menüjében egyszerűen:HDMI CONTROL

Audiophile Troll

(#38020) Parson válasza Old FatBoy (#38008) üzenetére


Parson
addikt

Pontosan erről van szó kérem ! Végre vki, aki látja a lényeget. Thx.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38021) Old FatBoy válasza #09634560 (#38018) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Nem,ha elolvastad volna a hozzászólásaimat nem kérdeznéd,hogy keverem-e.
Egyébbként egy durva példa a fogyasztásról:
The energy consumption of an Onkyo TX-SR876 receiver was measured using a Kill-A-Watt power meter. The 876 is one of the higher-end Onkyo THX certified AVR's that were reviewed here. It has an HQV Reon-VX video processor, 3 TI DSP chips, and 7 channels of 140W amplification. Here is a list of the watts consumed in the different standby and idle modes:

standby: 0W (default)
standby: 86W (HMDI Power Control on)
idle: 120W (4 ohm)
idle: 149W (6 ohm)

Ez csak azért,hogy nem feltétlenűl 31 Watt lehet a fogyasztás a Hdmi kontrol bekapcsolásával.

De szerintem ezt a témát már lezárhatnánk!
Eléggé ki lett vesézve.
Konkluzió:nem érdemes használni még akkor sem ha a pénz nem számít.
Köszönöm a figyelmet!
Elfáradtam/és nem itt a fórumon/ pihizek.

Audiophile Troll

(#38022) Old FatBoy válasza Parson (#38020) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Én Köszönöm!
:)

Audiophile Troll

(#38023) M_AND_Ms válasza Old FatBoy (#38008) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Csak szólok, hogy helyesen: erősítő.

Ugye már láttad máshol is így leírva? ;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#38024) cselt


cselt
senior tag

Egy H/K 132-es erősítő mellé mennyire jó választás ez a Wharfedale Vardus szett? Felhasználás szempontjából vegyesen lenne zenehallgatásra és filmezésre is, kb fele-fele arányban.

(#38025) gyurczy válasza M_AND_Ms (#38023) üzenetére


gyurczy
őstag

Grétsy László személyesen?

(#38026) Old FatBoy válasza M_AND_Ms (#38023) üzenetére


Old FatBoy
aktív tag

Na végre valaki figyelmesen elolvasta amit írtam!
Bocsi de ERŐSSEN elfáradtam és erősen belemelegedtem a témába.
:))

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#38027) BBéci válasza Parson (#38020) üzenetére


BBéci
titán

Szeretném én is látni a lényeget! Komolyan! :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38028) M_AND_Ms válasza gyurczy (#38025) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem értem miért kell arra ugrani, ha pusztán építő jelleggel kijavítanak valakit szakmai, vagy helyesírási témában? Inkább csendben kellene megérteni és megtanulni a helyes módot és közben örülni, hogy okosodhatunk!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#38029) M_AND_Ms válasza Old FatBoy (#38026) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

;-) Nincs mit!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#38030) gyurczy válasza M_AND_Ms (#38028) üzenetére


gyurczy
őstag

Az írott kommunikációnak megvan az a hátránya, hogy könnyen félreérthető. Tekintve, hogy egyébként nincs hiba az írásban sima elütés lehet a +s betű, így nem látom létjogosultságát az efféle figyelemfelhívásnak. Volt itt a topicban ennél sokkal durvább is, illetve én is látom, hogy a netes helyesírás mennyire siralmas is tud lenni, így alapvetően nem ítélem el ezt a dolgot, csak külső szemlélőként kicsit olyan szaga volt, hogy ha a tartalomba nem tudok belekötni, akkor kössek bele a formába.

Olvasva a reakciód értem, hogy miért javítottad ki , nyilván nem kötözködés volt a cél, de ez csak a nekem írt válaszodból derült ki.

Mindegy, lépjünk tovább, nem vitát akarok szítani, vagy ilyesmi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38031) nuke7 válasza cekkk (#38006) üzenetére


nuke7
veterán

olvasd el légyszi, hogy mit írtam... :U

(#38008) Old FatBoy: mert én nem szeretem ha világít este a tv meg a többi cucc áram alatt marad. egyéni preferencia gondolom...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#38032) cekkk válasza nuke7 (#38031) üzenetére


cekkk
veterán

Kérlek fejtsd ki bővebben, mert ezek szerint én nem értem...

(#38033) Ed Parker válasza gyurczy (#38015) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sztem egyet beszélünk :K

(#38034) BBéci válasza nuke7 (#38031) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem érdemes áramtalanítani a készülékeket, némelyik gyártó nem is ajánlja.
Komolyabb sztereó erősítőt még készenlétbe kapcsolni sem célszerű, mert akkor 2-3 óra melegedéssel érik el hangminőségük maximumát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38035) Z_A_P válasza nuke7 (#38005) üzenetére


Z_A_P
addikt

Éjszakára meg amikor nem használod úgyis aramtalanitod a dolgokat.

Amikor visszakapcsolom az aramot, az onkyo kattan egyet. Rakerdeztem itt, es BBeci azt mondta ez karos az erositonek. Ugyhogy azota soha nem aramtalanitok, max ha nyaralni megyunk.

OK

(#38036) Parson válasza BBéci (#38027) üzenetére


Parson
addikt

(#38008) Old FatBoy

'A hdmi passthrough az más tészta.
Ha támogatja az erőssítő akkor kikapcsolt hdmi kontrol mellett is átmegy a jel úgy,hogy a készülék készenlétben van.'

Ezt papoltam én is a manualra hivatkozva...
Az már csak hab a tortán hogy a HDMI Ctrl témában is szépen leirta amit szintén igazolt a manual.

Persze mindehhez hozzáteszem, hogy méréssel még mindig nem igazoltam az állitásom, csak 'vakon' a manual alapján irom amit irok, bizva abban, hogy ezen a területen nincs olyan 'átvágás' mint a korábban cekkk által is emlitett kimenő teljesitmény értékeinél.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#38037) BBéci válasza Parson (#38036) üzenetére


BBéci
titán

Bevallom, sosem mértem, mennyi áramot fogyaszt a CEC, de ezentúl az is a tesztelések része lesz. Szerintem sem annak, sem a HDMI átengedésnek a használata nem ajánlott, éppen a feleslegesen magas készenléti áramfelvétel miatt. Az egyáltalán nem izgat, mennyit eszik egy készülék, amikor használom, de üzemen kívül érje be fél wattal!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38038) nuke7 válasza BBéci (#38034) üzenetére


nuke7
veterán

nem azon a szinten vagyok... :N

https://youtube.com/user/nuke7

(#38039) Oldfighter válasza cselt (#38024) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ennyi pénzből újonnan valamelyik Proson szettet érdemesebbnek találnám. Igaz, hogy alap az erősítőd, de a Vardus nem igazán ajánlatos bármihez is.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#38040) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok.
Az alábbi eszközök összekötése érdekelne minél egyszerűben.
Samu B6000 tv, HT E5550, HTPC.
A tv nem tud ARCot, DTS-t, HD hangokat. A HTPC hdmi-n kitolja a HD hangokat, szeretnem ha a hang itt is menne ki hiszen a lejatszo ismeri az elterjedtebb formatumokat.
Ha a lejatszo kimenetet hdmi-n osszekotom a TVvel, az egyik bemenetere rakotom hdmi-vel a PC-t, ARC nelkul mukodik ez az egesz? Vagy mit kellene csinalni? Esetleg ha valami gebasz van az egesszel legyetek kedvesek kijavitani.

Koszonom

(#38041) MasterMark válasza szabi__memo (#38040) üzenetére


MasterMark
titán

Most mit is akarsz ebből az egészből kihozni?

Switch Tax

(#38042) szabi__memo válasza MasterMark (#38041) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hogy a házimozin szóljon az összes hang. Ha jól sejtem ehhez mivel nem tud a tv ARCot kell mondjuk vmi optika, hogy szóljon a tvműsorok hangja is (nem mintha sok tvt néznék) de a HTPC-ről HDMI-n jövő minden passthrough jelet a házimozicucc dekódolja. Ehhez nem tudom elég e ha a HTPC->E5500->TV HDMI-vel 0ssye van kötve

(#38043) BBéci válasza szabi__memo (#38042) üzenetére


BBéci
titán

Minden megvalósítható, amit leírtál, nem tudunk semmit hozátenni.
A HTPC-ből HDMI-n megy a Samsung bögreszett központi egységébe a kép és a hang, majd abból, szintén HDMI-n a tévébe a kép. A TV hangját optikai kábelen viszed a Samu csodakütyübe.
Azt tudnod kell, hogy a HD hangformátumokat teljesen felesleges erőltetned, mert az E5500 nem alkalmas azok többletének megszólaltatására. Bőven megfelel a sima Dolby Digital és DTS is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38044) szabi__memo válasza BBéci (#38043) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

E5550et irtam, de gondolom a minoseg ugyanaz mint az E5500nal amit te irtal. Igazabol nem is a HD hang erdekel, csakhogy ne kelljen vacaolni a hangok dekodolasaval, a HTPC tolja ki ugy ahogy van (akar DTS, akar hd). Hogy megszolal e vagy sem, azt en amugy sem biztos, hogy meghallanam akarmilyen is az erősitő :D
Köszönöm a segitséget, igazából az optikai kábel is csak most esett le, miközben itt kérdeztem, hogy lehet, de akkor jól értem, hogy kell összekötni, a megerősitésre volt szükségem, hogy nem csinálok, hülyeséget ha megveszem a hangrendszert. Nincs benne tapasztalatom, abban sem voltam biztos, hogy a HDMI bemeneten jövő DTS,HD hangokat tudja ez a vacak dekódolni és nemcsak BD lemezről...
Ha mégis van még valami fontos amire figyelnem kellene még egy darabig nézegetem ezt a topikot
Köszönöm szépen mégegyszer

[ Szerkesztve ]

(#38045) Toobee válasza szabi__memo (#38044) üzenetére


Toobee
veterán

Ha még nem vetted meg, akkor gyorsan felejtsd el! Elsõ hsz-t ajánlom figyelmedbe!

https://barbieripnk.hu/

(#38046) MasterMark válasza szabi__memo (#38044) üzenetére


MasterMark
titán

Ha még nincs meg, ne vedd meg szvsz.

Switch Tax

(#38047) BBéci válasza szabi__memo (#38044) üzenetére


BBéci
titán

Másodjára E5500 típust írtál, nézd csak meg! :K
Ha még nem vetted meg, akkor ne is tedd, sürgősen verd ki a fejedből!!! Egy dizájnra kihegyezett, vacak hangminőségű bögreszett, 10 forintot nem ér. Ez a legfontosabb, erre figyelj!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#38048) szabi__memo válasza BBéci (#38047) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Uhh tényleg elirtam :B
A samu vakumcsoves cuccairol mi a velemenyetek? Eleg jo ertekeleseket olvastam roluk, de nem tudom mennyire van belepo vagy kozepszintu yamaha, onkyo cuccokkal partiban. Arban kb ugyanott vannak.
Amugy abszolut nem vagyok biztos h a E5550 es ezek kozott hallanek kulonbseget. Tuti hallanek? Mert azert ez +100eFt, a semmiert nagy plusz :S

[ Szerkesztve ]

(#38049) bajnokpityu válasza BBéci (#37850) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[link]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38050) xtremetuning válasza bajnokpityu (#38049) üzenetére


xtremetuning
addikt

Van egy kis értékvesztés....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.