Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150002) ctrlaltdel13 válasza fehér_ember (#150001) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Aki ilyeneket vesz annak baj van az agyával.

(#150003) BBéci válasza ctrlaltdel13 (#150002) üzenetére


BBéci
titán

Milyeneket?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#150004) fehér_ember válasza ctrlaltdel13 (#150002) üzenetére


fehér_ember
addikt

Próbáld ki. Egyszer kell megvenni, "örök" darab; egész életeden át élvezheted a hatását.

(#150005) BBéci válasza fehér_ember (#150004) üzenetére


BBéci
titán

Egyik ismerősöm hazavitt kipróbálásra egy LossLess Signature-t, majd vett még kettőt, annyira sokat javult a készülékek hangja. Lejátszóba, előfokba, végfokba.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#150006) Quetz válasza fehér_ember (#150000) üzenetére


Quetz
őstag

Egy ilyen kábel árából szerintem DIY módon rendbe rakható a moziszoba akusztikája. Két kábel árából pedig már esélyes, hogy semmit sem kell csinálni, csak megvenni a Vicoustic vagy Artnovion paneleket...

(#150007) liszi70 válasza Quetz (#150006) üzenetére


liszi70
nagyúr

:K

#150002 ctrlaltdel13 "Aki ilyeneket vesz annak baj van az agyával."

Nem az agyával van baj, hanem azokkal a fórumokkal, ahol ilyenekre beszélik rá az embert. :)

[ Szerkesztve ]

(#150008) ctrlaltdel13 válasza liszi70 (#150007) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

+1 :C

Bbéci: Ugye ezt te sem gondolod komolyan,hogy józan paraszti ésszel, van ennek létjogosultsága.
Mi a franc kerül több százezerbe az előállításába,egy pár szál rézhuzal,némi szigetelő anyag,egy fröccsöntött csatlakozó benne érintkezőkkel.
Ja és ebből vagy 4-5db a rendszerbe.

(#150009) migabi24 válasza ctrlaltdel13 (#150002) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerinted😁 én meg örülök neki mert eddig a készülékeim kb 70%-on üzemeltek, és elhiheted, hogy hogy nem 50 ezres erősítőbe dugtam bele😉

[ Szerkesztve ]

(#150010) ctrlaltdel13 válasza migabi24 (#150009) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen készülék az ami e nélkül csak 70 százalékot tud?
Akkor olyat biztos nem veszek.

[ Szerkesztve ]

(#150011) migabi24 válasza ctrlaltdel13 (#150010) üzenetére


migabi24
nagyúr

Veled nem tárgyalok amíg nem szerzel némi tapasztalatot a témába, úgyse tudlak meggyőzni olyanról amit valószínűleg soha nem fogsz megtapasztalni😁

(#150012) ctrlaltdel13 válasza migabi24 (#150011) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A szub gyári kebel cseréje nf 214-re semmi hallhatót nem hozott a hangzásba.
Pedig az itteni ajánlások után választottam.
Igen igazad van, ezek után nehéz lenne meggyőzni hogy százezreket költsek másik fa..ságra.

(#150013) sisi24 válasza sisi24 (#149997) üzenetére


sisi24
tag

Vlki?

(#150014) alphamooncam válasza sisi24 (#149997) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem a monitorokkal van a problem, hanem a szimmetrikus kábelezéshez szükséges processzor-előerősítővel. (XLR)

Na azt nehéz összehozni, a többi már gyerekjáték, és nincs több gondod hogy a különböző kábelek milyen zajt szednek össze!

18nm-re 5.db. 305-öst és 1.db. 310-es használok. Bőven sok hangnyomást képes produkálni.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#150015) migabi24 válasza ctrlaltdel13 (#150012) üzenetére


migabi24
nagyúr

Azzal remélem azért tisztába vagy, hogy a kábel nem tesz hozzá semmit csak azt hozza ki amit tud is a készülék, tehát normális komponensek nélkül nem fogsz csodát hallani

(#150016) bajnokpityu válasza ctrlaltdel13 (#150012) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt a 214et ki tudnám próbálni Diósdon?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#150017) ctrlaltdel13 válasza bajnokpityu (#150016) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Igen. Privi?

(#150018) ctrlaltdel13 válasza migabi24 (#150015) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Igen ezzel tisztában vagyok.
Ezek szerint szar a szubom,vagy a fülem,vagy a gyári kábellel is ugyanazt nyújtotta.

(#150019) Hohocali válasza ctrlaltdel13 (#150018) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Vagy az AVR, vagy az akusztika, vagy a forrás, amit választottál. Mindegyiknek meg kell ütni egy szintet, hogy elkezdj "kábelezni". Az ajánlás meg egy ajánlás, mindig az a felelős, aki megveszi. Szerintem.

De miért nem mész el valakihez, aki hallja a különbséget? Ott kipróbálhatod, te hallod-e.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#150020) Quetz


Quetz
őstag

Lenne egy kérdésem, ami már hetek óta piszkálja a fantáziámat, de nem találtam még rá kielégítő választ:
Hogyan lehetne 2 pull-pull rendszerű mélynyomót baffle wallba építeni? Ez a megoldás ügye nem játszik, mert ellentétes oldalon vannak a membránok.

(#150021) lemmy9 válasza migabi24 (#150009) üzenetére


lemmy9
őstag

A gyártó 70%-os készüléket árul, és tervez, de az x kábellel feljavítható 100 %-ra?

Áldott legyen az Úr, alleluja, alleluja!

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#150022) migabi24 válasza lemmy9 (#150021) üzenetére


migabi24
nagyúr

Látom megragadta mindenki a lényeget😁 akkor módosítom, hogy 100%-ról 130%-ra fejlődött a rendszer,
de ezek után inkább megtartom magamnak a tapasztalataimat szerintem, mert ide sokan csak kötöszködni járnak, gondolom irigyek vagy nemtudom mire vélni a dolgot, aki megteheti annak továbra is nagyon ajánlom, a tápoldal fejlesztést😉

[ Szerkesztve ]

(#150023) sisi24 válasza alphamooncam (#150014) üzenetére


sisi24
tag

Bocsi de ezt most nem ertem.. mi baj az erositovel? Es kabelezessel.. illetve korul tudnad irni mit produkal ez a cucc?

(#150024) lemmy9 válasza migabi24 (#150022) üzenetére


lemmy9
őstag

Nincs baj ha jobbnak hallod, de ezek a nagy szavak, meg százalékok, teljesen hiteltelenné teszik ezeket a hozzászólásokat. Szvsz.

Szerintem!

(#150025) migabi24 válasza lemmy9 (#150024) üzenetére


migabi24
nagyúr

Pedig akkorát változott, hogy a gyárival már nem bírnám hallgatni

(#150026) Quetz válasza sisi24 (#150023) üzenetére


Quetz
őstag

Csak annyi, hogy a kábelezés kb +-1dB kitérést produkál a frekvencia görbén. Más szóval hardveres EQ-ként működik. Még rosszabb, hogy mivel nem tudsz belenyúlni, ezért totál lutri, hogy milyen eredményt kapsz.

Na erre jönnek azután a lelkes rajongók, akik közzétesznek olyan tapasztalatokat, hogy 100x jobb lett, meg nagyságrendekkel javult a hangzás. Ami, ha igazuk van, azt jelentené, hogy lassan elég lenne pár tégla a hangszórók helyett (köztudottan rosszul szólnak), meg pár tuti kábel, ami 100x hangzásjavulást ér el náluk és máris minden rendben lenne.

(#150027) Ear001 válasza Quetz (#150026) üzenetére


Ear001
addikt

Muti már, hogy csinálja azt az 1 dB-t?!

(#150028) Hohocali válasza Quetz (#150026) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ne vedd kötekedésnek:
Na erre jönnek azután a lelkes "mérnökjelöltek", akik szerint az EQ minden. Ami, ha igazuk van, azt jelentené, hogy lassan elég lenne pár tégla a hangszórók helyett (köztudottan rosszul szólnak), hiszem csak az EQ-t kell rendbetenni. ;]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#150029) Utka válasza lemmy9 (#150021) üzenetére


Utka
tag

Üdv,
és BÉKE.

Igen, lemmy9 a lényeget emelte ki a második mondattal.

;]

migabi24 nem kötözködni járok ide, de azt tapasztaltam -saját bőrömön is! --, hogy egyszerű kérdést többen válaszra sem méltatják, vagy konkrét válasz helyett: Hüccs egy másik topikba (persze ott sem válaszol, azt meghagyja másnak :K ), ellenben értelmetlen hitvitákra sok hozzászólást pazarolnak. (Tudod! Akinek nem inge, nem veszi magára!! :) )
Az az érzésem, hogy a nem nemesek ;] túltengenek. Ha valaki meg simán megelégelte a TV/"hifi" 'Sokol Sound System' © hangját és összekapar egy 40.000ft-ot használt erőlködőre, majd 2 év múlva rakosgatna hozzá másik 50 pénzért valami hangdobozt miért kell lenézni? Közben meg megmondóemberként bizonygatni a 80.000 Ft-os tápkábel és bejáratásának hasznosságát. :F

Részemről ennyi, több betűt nem szánok a témának.

Köszönöm viszont a készséges, hasznos tanácsokat adó, tudásukat megosztó fórumlakóksegítségét! :R :R

Utka
.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#150030) sisi24 válasza Quetz (#150026) üzenetére


sisi24
tag

Magyarán akkor nem éri meg beruházni erre a jbl szettre?! Körül belől ilyen árban inkább mit tudnátok ajánlani? Elektronikus zenét hallgatok, lényeg h szép tisztán és ami még fontosabb, az az hogy kifejezetten mélyére orientált legyen.

(#150031) Snoop-y válasza Utka (#150029) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem nem nezik le. Viszont az is igaz ,hogy egy 40K-s HiFi szett eseteben tok felesleges barmilyen kabelezesrol beszelgetni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#150032) m3ss


m3ss
veterán

kicsit elvesztetek sracok, 89e ft-os tapkabel :Y majd ha egesz telen futom az elmenymedencet amikor epp nem a bahamakon telelek, harmadikban egyenesben is eltolja a segget a kocsim, na akkor fogok en ennyiert tapkabelt venni, vagy hangatereszto vasznat :DDD de hat ettol szep, hogy kulonbozunk :)

viszont azon elgondolkodtam, hogy lassan tobb penzt elkoltottem par bakelitre, mint egy atlagos hasznalt lemezjatszo ara. avxen van pl 30-ert egy nad c555, lenne ertelme ilyenre fejleszteni egy osregi sanyo tp220-rol? jo lenne kiprobalni egy jobb lemezjatszot, ha azert hallhatoan jobb minoseget kapok akkor atviszem ezt a masik szobaba. bele van fixen kotve a filleres rca kabel is, meglatna ezt a kabelfetisiszta tarsasag be se kapcsolna :DD
ha megjon egy uj lemezem amit szarra hallgattam, ossze fogom hasonlitani flaccal a minoseget bar egy masik lemezjatszoval lenne jo osszemerni.

meg szerencse, hogy x4000-et vettem, ahogy latom kisebb erolkodokon nem mindig van phono aljzat...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#150033) Snoop-y válasza m3ss (#150032) üzenetére


Snoop-y
veterán

En mar le sem merem irni ,hogy a samlik mennyibe kerulnek a hangfalaim alatt akkor :D

Gondolom ez azert halado topic mert itt egyreszt megtalalhatoak azok az emberek akik ertenek a temahoz (ez nem en vagyok) illetve azok is akiknek azt dobta a jo szerencse ,hogy high end cuccokhoz jusson hozza.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#150034) m3ss válasza Snoop-y (#150033) üzenetére


m3ss
veterán

mennyibe? kivancsiva tettel :DD
igy van ez minden topicban, nincs ezzel baj, kulonbozunk. prioritasok, velemenyek penztarcaink is. de azert neha racsodalkozok dolgokra :)
meg mindig egy fokkal jobb, mint a fotos topicban ahol hobbistak 2-3+ millas szettekkel rohangalnak. fotozni nem nagyon fotoznak, amit fotoznak is meg lehetne csinalni 300ezres felszerelessel is, de sebaj. itt azert ha botfulu is a juzer, azert hallhato/lathato a kulonbseg egy 350ezres meg egy millas mozi kozott.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#150035) -KP- válasza ctrlaltdel13 (#150012) üzenetére


-KP-
addikt

A tápkábelezés ott kezdődik, hogy veszel egy normális elosztót. nem műanyag média marktos / euronicses / teszkós vackokat.

(#150036) migabi24 válasza -KP- (#150035) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hagyd nincs értelme ezen vitázni, hülye aki ilyenre költ és kész😂

(#150037) Lacielvtárs válasza migabi24 (#150036) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor mi itt sokan ezek fényében hülyék vagyunk :D ;]

fehér_ember: +1 :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#150038) fehér_ember válasza migabi24 (#150036) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nehogy már azért ne oszd meg a tapasztalataidat, mert egyesek annyira szerencsések hogy "jó áramot" kapnak (esetleg a "végen" is normálisabb vezetékekkel) vagy mert pl. nem képesek kivárni a bejáratódáshoz szükséges időt, ...stb. illetve passz.

Hidd el, hogy nagyon sokan örülünk ha tippeket kapunk az előrelépegetést illetően. Úgyhogy én tőled is szívesen veszem a hasonló jó javaslatokat a jövőben is.

Meg különben is; mindig szoktunk olcsó(bb) alternatívát is mondani.

(#150032) m3ss
Úgy-úgy, érdemesebb volna először a filléres rca kábelt cserélni ;] .

[ Szerkesztve ]

(#150039) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#150018) üzenetére


#98221312
törölt tag

Sem a füleddel, sem a rendszereddel nincs semmi baj... Viszont azt el kell fogadni, hogy a fent említett eszköz, olyan szintű rendszerbe való, amit csak nagyon csekély számú felhasználó birtokol. (nekik hozhatott a rendszeren annyit, hogy megérje megvenni)

A Te, vagy akár az én rendszerembe aligha jelente bármit is... :K

(#150007) liszi70 : Nem hinném, hogy bárki is egy fórumhozzászólás hatására ilyen eszköz megvásárlására adná a fejét, aki mégis, annak meg feltehetően annyi pénze van, hogy nem számít neki.
Nem gondolnám, hogy bármi negatív hatása lenne ezeknek az ajánlásoknak.
Egyébként hol voltál elveszve?? ;)

[ Szerkesztve ]

(#150040) migabi24 válasza fehér_ember (#150038) üzenetére


migabi24
nagyúr

Majd privátba beszélünk eztán, mert kb egyedül te fogadtad be a megosztott tapasztalataimat😉

(#150041) Snoop-y válasza migabi24 (#150040) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez nem fair :U he engem se hagyjatok itt :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#150042) migabi24 válasza Snoop-y (#150041) üzenetére


migabi24
nagyúr

Én lassan a végére érek úgyis a fejlesztéseknek, mert szerintem már sikerült kimaxolnom a rendszert, még ma behúzok 4x4mm tömör ösvényt😁, talán még az alcest kipróbálom, mert arról sok jót olvasni aztán ennyi😉

(#150043) BBéci válasza lemmy9 (#150024) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem pontosan az olyanok teszik hitelessé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#150044) m3ss válasza fehér_ember (#150038) üzenetére


m3ss
veterán

nem cserelheto az rca, fix,kabel jon ki a lemezjatszo dobozabol. egy aljzat sincs rajta, sot on off gomb se :DDD csapagyat csak ki fogom cserelni, ha meg szetszedem nem sokbol tart kabelt is kicserelni vmi normalisabbra :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#150045) #98221312 válasza migabi24 (#150040) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem nyugodtan továbbra is írd le a tapasztalataidat....
Hidd el mások is "befogadják", többek között én is. :K, és szívesen is olvasom.

Valahogy építőbbek számomra a tapasztalatból táplálkozó hozzászólások, mint sem a (fikázok valamit, amivel éltemben nem találkoztam jellegű kritikák) :U

(#150046) python1


python1
veterán

Én sem vagyok kábel hívő,de a rendszeremnek megadom ami jár,rosszul nem jártam a minőségibb kábelezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#150047) fehér_ember válasza m3ss (#150044) üzenetére


fehér_ember
addikt

Vegyél 1 métert ebből + hozzá mondjuk neutrik rean csatikat. Kicsit ugyan merevebb kábel a szokásosnál, persze nem a vezetőszálak miatt.
Vagy egy ilyet, akár valakivel közösen, elvégre 5m.

[ Szerkesztve ]

(#150048) Snoop-y válasza migabi24 (#150042) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na milyen kabelt veszel?

En egyelore lealltam a kabelezessel (ha kolcson kapom a Nordost-ot es tetszik akkor lehet megint belendulok)

Hangfalon gondolkozom eppen (Imadom az oldschool dobozokat) de felek ,hogy az asszony kivag veluk. Utana meg nehez lenne toluk megszabadulni. Bar hajt a kivancsisag mivel eleg ritka darab. (Oracle Helicon)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#150049) Dragon27


Dragon27
senior tag

Na végre, megérkezett :) Bi-Amp és a F.PRESENCE variálgattam, de nem tudom eldönteni :DDD Maga a gép brutális. AI. kicsit másra számítottam, de nem tudtam nagyon tesztelgetni.. De a szobaakusztikával valamit kezdenem kel.

(#150050) lemmy9 válasza BBéci (#150043) üzenetére


lemmy9
őstag

Tudom, hogy minden ilyen értelmetleül eltúlzott kábelörvendezés a "na ugye megmondtam" tábort nyalogatja. Ha neked hiteles a 70%-os megállapítás, akkor az szomorú egy "szakmai" topikban.

Szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.