Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140001) nubreed


nubreed
veterán

Norbi72, Vikthor: köszi a válaszokat! Elgondolkozom rajta. Talán használtan ki tudok majd fogni egy pár A7 -et, újra most tuti nincs pénzem.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140002) dunkel válasza Nemir Ombe (#139997) üzenetére


dunkel
őstag

Ezzel az EQ-val a hangsugárzó hibájából eredő hangerő szintek korrigálhatók. Minden más csak félmegoldás.

Ha a szoba kiemel 40Hz-en a hallgatói pontban és EQ-val leviszed lineárisra az nem ugyanaz a hang lesz mintha nem emelne ki a szoba. A direkt hang gyorsabb, pontosabb mint a szoba zengésével dúsult hang. Hiába ugyanazt mutatja a hangerő szint mérő mindkét esetben.

Ha beszakadás vagy más néven kioltás van a hallgatási pontban azon az EQ nem tud segíteni. Hiába tolod rá a kakaót, az ellenfázist ugyanúgy erősíted, végeredményben nem jutsz előrébb, cserébe terheled a hangsugárzót és annak erősítőjét.

A szubot tologatni kell a megfelelő helyre vagy a hallgatási pontot kell a szubnak megfelelően kiválasztani. És/vagy kell egy jó szoba.

Amit EQ-val lehet kezelni, az ha tudjuk, hogy a szub kiemel vagy gyengébb egy frekvencián azt korrigáljuk vele. De ez csak akkor működik, ha az a szub hibájából fakad nem a szobáéból.

(#140003) Vikthor válasza nubreed (#140001) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem majd 2020-ban lesz a mostani frontjaim és A6 centerem eladó. Nem hiszem, hogy ki tudod várni... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#140004) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#139998) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Van ami "csak" eq-val (és a többivel) nem tüntethető el, de javítható .... ellenben mégis érdemes(ebb) itt kezdeni, mint ész nékül paneleket vásárolni .... tudod pl. mekkora egy 50-60hz en (valóban) hasznos "basszuscsapda" .... ?? .... mert a legtöbb esetben a mély(ebb) részeknél van probléma, a közép/magasakkal ritkában és azokat könnyebb is "orvosolni" .... ;)

Hmm ....

(#140005) nubreed válasza Vikthor (#140003) üzenetére


nubreed
veterán

Hát reméljük nem te leszel ebben az univerzumban az egyetlen aki meg akar válni tőlük. :DDD

Egyébként más, bocs, hogy jövök a hülyeségeimmel még, de nekem a Polk Audio temék vonalain egyelőre felfedezetlen terület, de szimpatikus, ezért érdeklődöm irántuk. A mostani JBL Norhtridge front speaker -eimet cseréném le, és lépnék feljebb, most láttam elérkezettnek az időt. Tehát a kérdés a Polk Audio TSx 440T és 550T is ajnálott lenne amúgy erre a feljebb lépésre? Másik termékvonal, picit olcsóbb mint az RTi A széria...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140006) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#140004) üzenetére


alphamooncam
őstag

Igen tudom mekkorára gondolsz, de van más alternatíva is.

Esetleg ez a membránlapos rezonátor?

Én nem erőltetek senkire semmit, de ha valakinek van hozzá affinitása, miért ne?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#140007) hajnalbros


hajnalbros
tag

Sziasztok! Adott egy Pioneer vsx 916 os házimozi erősítő, kb 30perc filmnézés után a center meg a bal oldali csatorna elhalkul de ha picit ráütök a tetejére megjavul! mindegy milyen jelforrást kap ugyanezt produkálja valakinek vmi tipp?? üdv

Ketten jönnek ki az erdőből, az egyik FUTVA, a másik MEDVE !

(#140008) nubreed


nubreed
veterán

Ha az erősítőm 8 ohm -os speakerek rákötését ajánlja, de a kiszemelt speaker pár 6 ohm -os, meg szabad kockáztatni? Lehet belőle bajom vagy túl terhelé esetén úgy is lekapcsol automatikusan a beépített védelem miatt az erősítő?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140009) Nemir Ombe válasza dunkel (#140002) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Bakker .... ne sarkítsunk már ennyire .... :).... legyen már "alap" a hsz-k megfeleő elhelyezése, elvégre a "nagyobbik" topikban vagyunk .... ha a "lehető legjobb" elhelyezés meg van, jöhet a beállítás, finomhangolás és ami ezzel nem megy, azt kell/lehet "hardveresen" kezelni .... nem "mindenremegoldás" egy eq/room correction/stb sw, de az esetek többségében (a személyes tapasztalataim alapján) már ezekkel is sokak rendszerén lehet (akár jelentőssen) javítani, a panel/szivacs/egyéb kiegészítők "random" vásárlása helyett .... ;)

(.... ja, és ugye ezekben a rendszerekben nem csak "eq" van, azért a csatornánkénti fázisállítás lehetősége, a visszaverődő hangok és az állóhullámok kezelése, stb. nem egy hátrány, melyek egy részét "panelezéssel" körülményesebb megoldani, mint sw-esen .... de ugye egy függ a sw "minőségétől" is .... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#140010) Quetz válasza hajnalbros (#140007) üzenetére


Quetz
őstag

Több lehetőséged is van:
- Ráütsz egy jó nagyot, épp akkorát, hogy többet ne halkuljon el.
- Még ennél is nagyobbat ütsz rá, hogy többet ne jöjjön vissza a hangja, ezzel is állandósítottad az állapotát
- Elviszed szervizbe, ahol távráolvasás helyett meg is tudják javítani.

(#140011) Lacielvtárs válasza Quetz (#140010) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#140012) Vikthor válasza nubreed (#140005) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nem ajánlom személy szerint a TSx szériát, az a TSi utódja, belépő polkok azok. Nekem TSi 500 volt anno és az RTi A7 hatalmas előrelépés ahhoz képest, jóval jobb hosszútávú beruházás. Ráadásul sokkal életszerűbbek a hangok mozin, nekem a TSi valahogy olyan merev volt. Én szeretem a polkok hangzásvilágát, felsőbb Denon remek választás mellé, mondjuk célom az LSiM707, meg a hozzávaló center. Addigra kitudju mi fogja leváltani azt, messze van az még, addig marad az RTiA7

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#140013) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#140009) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Hallottam egy ugyanazon helyen pl. 2 és 4db gyengébb (Kef q400) és 1db db komolyabb (Elac 2090) sub-ot és nem az volt a véleményem, hogy a 2 vagy a 4 jobb lett volna, mint az az 1 .... de kinek mi tetszik .... ;)"

Gondolkodtam azon amit írtál, hogy hogyan lehetséges ez, és amikor nézegettem a 2090 felépítéséről készült "röntgen" képet, hirtelen belémhasított, de hát hiszen ez nem 1 hanem 2 sub egy dobozban ! Nem hiszem el hogy csak nekem nem szúrta ki a szemem, hogy ez két subként viselkedik, amikor nagy betűkkel hirdetik hogy nem push-pull hanem push-push módban működik. .

ZSENIÁLIS !

Így már érthető, miért hallottad jobbnak az egy szem ELAC2090-et, hogy miért győzhetett 1 (!) sub 2 subbal szemben.

Viszont igazat kell, hogy adjak Dunkelnek is, mert az elmélet a 140002 számú hsz-ban írtakat igazolja.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#140014) nubreed válasza Vikthor (#140012) üzenetére


nubreed
veterán

OK, de mondjuk akkor az RTi A5 is sokkal inkább ajánlott ezek szerint mint mondjuk a tsx 440 vagy 550?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140015) BBéci válasza nubreed (#140014) üzenetére


BBéci
titán

Ez egyértelmű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#140016) csuszi válasza nadtom (#139895) üzenetére


csuszi
aktív tag

Quetz, nadtom mindkettotoknek koszonom a valaszt.

20nm szoba.

Quetz, nem 2070 et adnak hozza, hanem Q Acoustics 3070S-t

ertem az okolszabalyt, olvastam a kezdo hozzaszolasban, de akkor tudtam volna venni az erositot kb 1000 funtert es a hangfalakat 2ert. azota ez a lehetosefg elszallt :)

akkor mi a velemeny errol?
Q Acoustics Concept 40 5.1 Speaker Package
plusz
Denon AVR-X6300H

errol azt irtak, hogy a zeneben se rossz.

koszontem :))

(#140017) Quetz válasza csuszi (#140016) üzenetére


Quetz
őstag

Ha Angliai beszerzés is játszik, akkor a Peter Tyson bundle oldalán Denon 6300 mellé Monitor Audi Silver 6 5.1-t adnak. Az már Monitor Audio Silver W12 subwoofer-rel jön. De van ott 3K font alatt yamaha rx-A3060 5.1 bundle is.

(#140018) dunkel válasza Nemir Ombe (#140009) üzenetére


dunkel
őstag

A mélnyomó elhelyezése mióta alap? Eddig kb. 2 helyen jártam ahol nem a frontok környékén volt lerakva ahol épp maradt hely hanem a hallgatási pontnak megfelelő helyen. De még ha egy viszonylag jó helyre van rakva, egy átlagos méretű szobában, mint amiről szó is volt (20nm) mindhárom alapmódus a hallható tartományba esik és valamilyen mértékben bele fog rondítani az átvitelbe.
Innentől kezdve pedig te csinálsz amit akarsz, a lehető legkevésbé szar helyet megkeresheted, de az EQ nem fog neked rendet tenni és nem lesz lineáris átviteled 0,3mp RT60-nal.
Szoftverrel nem tudod a fizikát kikerülni. ;)

(#140019) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#140013) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor gondold végig mégegyszer .... de segítek egy kicsit .... 1 vs 2 sub esetén sem akkor fogsz különbséget hallani, ha a 2-őt egymásra (vagy közvetlen egymás mellé) teszed, hanem ha egymástól megfelelő távra .... ettől a pontól kellene újra nekifutnod .... ;)

Hmm ....

(#140020) Nemir Ombe válasza dunkel (#140018) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Értem amit írsz, de olvasd el még egyszer, amire válaszoltál .... ;)

Hmm ....

(#140021) nubreed


nubreed
veterán

Szóval megvan, milyenek a jelenleg front hangfalaim, a pontos típusra nem emlékeztem. :DDD JBL Northridge N38, kb. olyan 16-18 évesek lehetnek. Ezeket cserélném le. Akkoriban ez talán középkategóriának számított, de emlékeim szerint nem is volt akkora választék hangfalakból és szettekből mint manapság, néha úgy érzem túl kínálat van. Tehát ehhez képest mérve a TSx sorozata a Polknak mennyire számítana feljebblépésnek? Tudom, megbeszéltük, hogy inkább az RTi, csakhát az anyagiak, ugye...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140022) Vikthor válasza nubreed (#140021) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nem hallottam azt a JBL-t amit írtál, viszont ha 16-18 évente cserélsz hangfalakat és ennyit "vártál" vele, akkor tényleg ne hamarkodd el a döntést és menj az A7-re.sokkal jobb konstrukció mint a TSi vagy TSx. Ráadásul mindig ott lesz az oldaladban a tény ha nem az RTi-re esik a választásod, hogy tényleg jobb lett volna azt venni és kiböjtölni a difit...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#140023) nubreed válasza Vikthor (#140022) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, aszem igazad van, ha már ennyit vártam, az a néhány hónap ide vagy oda már tök mindegy. Nem egy évre vesz az ember hangfalakat, legalábbis én biztos nem, mint látható a példámból. Minimum 10 évre tervezek az újjal is. Szóva érdemes összegyűjteni a pénzt az A7-re. És mindenképp el akarok majd menni meghallgatni őket, netdepo, octogonaudio vagy extremeaudio -nál, tök mindegy, ahol lehet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140024) Vikthor válasza nubreed (#140023) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nálam Denon 4308A és a nagyobb center-el tudod meghallgatni ha gondolod, 28 nm nappaliban. Vmelyik délelőtt rá érek egy órára max, annyi időnek elégnek kell lennie. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#140025) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#140019) üzenetére


alphamooncam
őstag

Akkor fussál neki még egyszer ! ( A szavaiddal élve ) ;]

Miért tetszik jobban pl. egy átlagos polcsugárzó ( két különböző hsz ) hangjánál jobban egy olyan doboz hangja, amiben két vagy több közel azonos hsz. van, és mondjuk ezek frekvencia lesugárzása között min. átfedés van.

Igen azért, mert pl. a hangszereknek így lesz teste, és amely jelenséget úgy nevezzük, hogy megvastagszik a hang.

Ezt alkalmazták az általad említett Elac 2090-esben is.

Mégis hol olvastad abban amit írtam, hogy a 2070-es és 2090-esnél alkalmazott megoldások egy sub esetén teljes mértékben alkalmasak a szobában keletkező kioltások és kiemelések eliminálásárára?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#140026) nubreed válasza Vikthor (#140024) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm, előszőr próbálkozom majd a fellelhető budapesti szalonokban, ha nagyon nem akarna összejönni, amit amúgy kétlek, akkor legfeljebb szólok. :)

Más, általános kérdés: digitális koax RCA kábelből létezik valahol 4 vagy 5 méteres kiszerelés? Most még nem kell, de lehet, hogy majd kelleni fog. Jelenleg egy 3m -es van, ezt még a Kácsában csináltattam, de lehet, hogy hangkártyát is cserélek a gépemben és akkor kevés lesz a 3m -es valószínűleg (jelenleg az SB Audigy 2 ZS Platinum Pro külső dobozának koaxális SPDIF kimenete van rákötve az említett kábellel az erősítő SPDIF koax bemenetére). Viszont az új hangkártya belső, PCI Express -es lenne (Asus Xonar Essence STX II) és így a gép és erősítő közti távolságot már nem nagyon tudná a mostani kábel áthidalni, ezért kellene hosszabb kábel.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140027) Vikthor válasza nubreed (#140026) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én a helyedben úgy ahogy van elfelejteném a hangkártyát, vegyél egy RX 4xx vagy 5xx VGA-t és annak a HDMI kimenetét használd, bitstream és az AVR dekódol, ennyi. Képet meg viszi tovább a TV-projektornak. RCA minek?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#140028) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#140025) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor sorban:

1, mert eddig feltehetőleg csak "gagyi" polcsugárzókat/dobozokat hallottál .... (mellesleg nem igazán értem mi köze ennek az Elac sub-hoz)....

2, a #140013-ad hsz-ből valahogy ez jött át, de én kérek elnézést, hogy nem tudtam kitalálni "mire is gondolt a szerző" .... ;] :D

.... mellesleg tudsz még pár ilyen "szakkifejezést" ...??
....mert pl. ez (is) nagyon tetszett;

"amely jelenséget úgy nevezzük, hogy megvastagszik a hang" .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#140029) nubreed válasza Vikthor (#140027) üzenetére


nubreed
veterán

Hát a TrueHD -hez vagy DTS-HD -hez eddig is a videokártya hdmi kimenetén továbbítottam a jelet az erősítőhöz, volt AMD is, most nVidia 1070 van, de a célnak ugyanúgy megfelel. Azért érdekel ez a hangkártya, mert elég jó fejhallgató erősítő van rajta, és szoktam használni a fejest is (Audio Technica ATH-A700), hogy mást ne zavarjak mondjuk este. RCA azért, mert egyszerűen a jelenlegi hangkártyán is és a kiszemelten is RCA -s a digitális kimenet.
Zenére szerintem jobb egyébként az analóg kimenet, a bitstreamet csak mozizásra használnám.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140030) PodMAN válasza nubreed (#140029) üzenetére


PodMAN
senior tag

Fejhallgatózáshoz a belső hangkártya helyett inkább ugyanazért az árért keress egy USB-s külső DAC+AMP-ot. Itt kérdezz körbe.

(#140031) VoidXs válasza nubreed (#140029) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Fejhallgatózáshoz nyugodtan vedd meg, mert nagyon jó az a kártya, de ha bármit hangszórón hallgatsz, csak a HDMI kerüljön szóba, máshogy nem tudsz átvinni változás nélkül hangot. A D-A-D jelút a létező legrosszabb dolog, amit csak csinálhatsz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140032) nubreed válasza VoidXs (#140031) üzenetére


nubreed
veterán

"de ha bármit hangszórón hallgatsz, csak a HDMI kerüljön szóba"

Sztereó zene is? Nekem a HDMI eddig csak filmezésnél jutott eszembe. Lehet, hogy ezt felül kéne vizsgálnom? :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140033) VoidXs válasza nubreed (#140032) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden esetben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140034) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#140028) üzenetére


alphamooncam
őstag

"1, mert eddig feltehetőleg csak "gagyi" polcsugárzókat/dobozokat hallottál .... (mellesleg nem igazán értem mi köze ennek az Elac sub-hoz)...."

Igazad van, én kizárólag gagyi polcsugárzókat/dobozokat hallottam veled -ellentétben. Köszönöm a megtisztelő megjegyzésedet ! Tőlem folytathatjuk ebben a stílusban is...

"2, a #140013-ad hsz-ből valahogy ez jött át, de én kérek elnézést, hogy nem tudtam kitalálni "mire is gondolt a szerző" .... ;] :D "

Ugye ez itt a haladó hm topic, ahol tanácsokkal látod el az érdeklődőket. Feltételezem hozzáértő vagy, amit persze nekem eszem ágában sincs megkérdőjelezni, minden tiszteletem a Tied, hogy tudásoddal segíted a többséget. :R

".... mellesleg tudsz még pár ilyen "szakkifejezést" ...??
....mert pl. ez (is) nagyon tetszett;

"amely jelenséget úgy nevezzük, hogy megvastagszik a hang" .... :D"

Ezen a szinten alap dolgokról fogok pár szót ejteni, amit magad is könnyen ellenőrizhetsz.

Felteszem elérhető számodra egy hm. centersugárzó, amiben van általában két egyforma hangsugárzó, és egy magassugárzó.

Nem kell mást tenned, mint kikötni az egyiket a két egyforma hsz közül, és figyelni, hogy ezt követően a jól ismert hangszín hogy vékonyodik el.

( Tele vagyok feltételezéssel Veled kapcsolatban :P )

Na de azt is felteszem annyira azért annyira nem vagy kiváncsi, hogy a szerelés során véletlenül kárt tegyél drága berendezésben, ezért létezik egy másik megoldás, is amivel lemodellezed. Ez nem kerül kb. semmibe, csak egy kis időbe:

Tehát, felteszem rendelkezel sztg-el.

Ha még nincs DAW-od, akkor beszerzel egyet, megteszi az ingyenes Audacity is. Emlékszel még erre ?!

Nos, kedvenc zenédet betöltöd az első ( egy hsz modellezése ) sávba, aztán a másodikba és a harmadikba is bemásolod ugyanazt.

A másodikat és a harmadikat összekevered ( két hsz modellezése ), majd ezt követően egy szintre állítod a amplítúdókat.

Szólóba teszed először az eredetit, aztán a kevertet és figyelsz hogyan változik, vastagszik-vékonyodik a hang, ahogy váltogatsz. Ja, és nem szégyen tanulni én is azt teszem...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#140035) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#140034) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Felteszem elérhető számodra egy hm. centersugárzó, amiben van általában két egyforma hangsugárzó, és egy magassugárzó.
Nem kell mást tenned, mint kikötni az egyiket a két egyforma hsz közül, és figyelni, hogy ezt követően a jól ismert hangszín hogy vékonyodik el"

Tényleg nem akarok semmit hozzáfűzni "tetemes" írásodhoz, de azt azért megkérdezném, hogy szerinted egy (normálisabb) centerben (vagy akár egy pl. 3 hsz-s, 2.5 utas dobozban is) csak azért mert 2 db (ránézésre) tök egyforma mély/közép van, azok tök egyforma frekvencián dolgoznak .... ??

Ha ezt sikerült "megfejtened" utána rátérhetünk a többire .... ;] :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#140036) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#140035) üzenetére


alphamooncam
őstag

Sokkal tapasztaltabb vagy, mondd el te...

Aztán mondjuk kíváncsi lennék mi a véleményed a hang elvékonyodásáról, megvastagodásáról tett tapasztalásaiddal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#140037) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#140036) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem "illik" visszadobni a labdát, ha nem tudunk vele mit kezdeni .... tessék utánajárni .... :D ;)

Hmm ....

(#140038) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Vannak itt érdekes gondolatok.

(#140034) alphamooncam:
"Nos, kedvenc zenédet betöltöd az első ( egy hsz modellezése ) sávba, aztán a másodikba és a harmadikba is bemásolod ugyanazt.
A másodikat és a harmadikat összekevered ( két hsz modellezése ), majd ezt követően egy szintre állítod a amplítúdókat.
Szólóba teszed először az eredetit, aztán a kevertet és figyelsz hogyan változik, vastagszik-vékonyodik a hang, ahogy váltogatsz."

Na ez mindenhogy rossz. Először is ha a közepek közül kikötöd az egyiket, vajon miért "vékonyodik" (feltételezem, azt érted alatta, hogy magasabb lesz) a hang? Az Audacitys történet még furább. Ha jó amplitúdóegyezést csinálsz, akkor miért változna bármi? (x+x)/2 = x. Nem érzésre lövünk be ilyen nyilvánvaló értéket, abban az esetben ez a mese érvényes.

(#140035) Nemir Ombe: Szerinted ha egy szimmetrikus hangszóró két oldala más tartománnyal dolgozik, az előnyös, vagy inkább káros? Vannak falba építhető, függőleges centerek, amikre ez nyilván nem érvényes, továbbá mindkét oldalon dupla (mély)középpel rendelkező darabok, de itt most nem azokról van szó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140039) alphamooncam válasza VoidXs (#140038) üzenetére


alphamooncam
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#140040) Nemir Ombe válasza VoidXs (#140038) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Fogalmam sincs, hogy előnyös vagy nem, de ha pl. ezek a gyártók ezekbe a centerekbe meg "merték" igy oldani, akkor akkora baj nem lehet .... :D ;)

[link] [link]

(de pl. ennél tisztán lehet hallani, hogy "féloldalasan" szól .... [link] .... :D ;) )

.... és amig az "alapok" nincsenek tisztázva szerintem tök felesleges a többit "feszegetni" .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#140041) VoidXs válasza Nemir Ombe (#140040) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Soha nem vennék olyat, ami hallhatóan féloldalasan szól. Az már koncepcióban rossz darab.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140042) Nemir Ombe válasza VoidXs (#140041) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Olyat ne is vegyél .... :D

.... de amig valaki azt próbálja "bizonyítani", hogy egy centernél (ami most legyen csak 2 utas, 3 hsz-val, a 2 egyforma mély/középnél egyforma "frekvenciamenettel" az egyszerűség kedvéért), ha az egyik mély/közepet kikötjük, akkor "elvékonyodik" ha visszakötjük akkor "megvastagszik" a hang az "akusztikai sajátosságok" miatt (és véletlenül sem a hangváltó "beállításának" köszönhetően), akkor "érdemben" érdemes e vitát folytatni erről vagy akár "további" dolgokról .... ?? .... ;)

Hmm ....

(#140043) python1 válasza Nemir Ombe (#140040) üzenetére


python1
veterán

Bizony lehet "féloldalas",azért ezeket érdemesebb lenne állítva elhelyezni,ami természetesen körülményes lehet.

(#140044) python1 válasza python1 (#140043) üzenetére


python1
veterán

Kiegészítés az előző hozzászóláshoz,a 2db mélyközéppel szerelt centersugárzó is okoz hasonló problémákat főleg,ha több nézős a mozi.Ezért célszerűbb lenne állítva nem pedig fektetve használni a centersugárzókat.

(#140045) Nemir Ombe válasza python1 (#140044) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egy "tökéletes világban" 3 egyforma front hsz. lenne elöl .... és ugyanolyanok mindenhol máshol is .... :D ;)

Hmm ....

(#140046) python1 válasza Nemir Ombe (#140045) üzenetére


python1
veterán

Ott a pont. ;)

Egy ilyen rendszert hallottam,még az atmos hangsugárzók is álló frontokból voltak,amit a plafonra erősített az illető,és minden hangsugárzó megkapta a teljes tartományt + 2 subos rendszer. Eddig amit hallottam ez adta a legtökéletesebb mozihangzást.Viszont a szobát gyakorlatilag másra nem lehetett használni,de nem is tipikus nappalibarát megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#140047) VoidXs válasza Nemir Ombe (#140045) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vannak olyan rendszerek, ahol még a sub és a többi hangszóró mély egysége is egyezik. Hárman gyártanak tudtommal ilyet (JBL, QSC, Christie), és legközelebb Salzburgban lelhető fel ezt használó mozi (CineplexX Dolby Cinema). 18 sub van a vászon mögött, három darab embernagyságú racknyi erősítő szolgálja ki. Eszméletlen egy moziterem.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140048) Nemir Ombe válasza python1 (#140046) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát igen .... csak mivel az általad vázolt rendszerből eladható cca. 5-10 szett évente, addig a "nem tökéletesből" meg több tízezer .... a gyártók meg nem a "tökéletességre" törekednek, hanem az eladhatóságra, így "abból kell valamit főzni" amit vesz a nép .... ;)

VoidXs:

Egy komoly studio/mozitechnika, akár lehet egy "techdemo" is, de az ilyenek alkalmazása egy átlag nappaliban elég korlátozott (mind fizikailag/ mind anyagilag).... ezért (is) van sokszor, hogy a "népek" telerakják minden sz@rral a nappalit, ami elég ha jól nézki és nagynevü gyártó rak(at)ta össze, majd nyugodtan kijelentik, hogy ez egy micsoda jó kis házimozi .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#140049) VoidXs válasza Nemir Ombe (#140048) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A bögreszettek nagy részének ugyanolyan mind az 5 szatellitje, azokból elkel több tízezer. ;]

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#140050) Nemir Ombe válasza VoidXs (#140049) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Na ezzel most megfogtál.... :D ;)

Hmm ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.