Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) Fleto93 válasza Oldfighter (#55999) üzenetére


Fleto93
tag

Köszönöm a választ!=)
Hallgatózás tervben van, de ugye inkább a régebbi használt cuccok jöhetnek szóba. Egyébként a kábeleim a legértelmesebb elemei a rendszeremnek, hangosítottam egy rövid ideig, így egész jó kábeleim maradtak vissza.=) A tippeket, hogy mit érdemes nézegetni, még mindig szívesen várom, valamint ha úgy gondoljátok, hogy mégsem a frontokkal kéne kezdenem, akkor ezt is szívesen felülbírálom...

[ Szerkesztve ]

(#56002) KisTücsök válasza xtremetuning (#56000) üzenetére


KisTücsök
addikt

Melyik filmnek van a legjobb kép és hangminősége jelenleg? Már ha egyáltalán kilehet emelni egyet.

(#56003) JohannZimu válasza xtremetuning (#56000) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nekem is tetszett, a zenéje szintén. Kicsit a Helloween (1978) zenéje ugrott be róla. No meg a kertmozi Siófokon ahol először láttam...

(#56004) xtremetuning válasza KisTücsök (#56002) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem tudok csak egyet kiemelni. :N

Kittosz : ez lemaradt. A zene is nagyon tetszett. :K

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#56005) Oldfighter válasza Fleto93 (#56001) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Arra ügyelj, hogy ha ilyen állványos dobozokat nézel, akkor az alá megfelelő "támaszték" is kell. A polc mondjuk nem az. Szóval érdemes állvány után is nézelődni, ha per pillanat nincs ilyen a birtokodba. A többiek talán majd mondanak valamit, hogy Yamahához milyen karakterisztikájú hangsugárzó illik; ezt lenne jó számodra is kideríteni egy hallgatózás után. :) Streamaudio, Netdepo, Audiophile szalonban nagyon segítőkészek. Utána már csak a használt piacot kell bújni. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#56006) Oldfighter válasza KisTücsök (#56002) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Na erre nehéz most már egyértelműen felelni. 10-12 évvel ezelőtt még egyszerű volt. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#56007) kasee válasza nebulo5 (#55967) üzenetére


kasee
aktív tag

Köszi, megnézem.

(#56008) Fleto93 válasza Oldfighter (#56005) üzenetére


Fleto93
tag

Polcnak polc, de hangszórónként izolált, és dögnehéz - ha állvány elférne akkor álló frontok is.

(#56009) sting2


sting2
addikt

HELP!

Nincs valakinek kölcsön egy fejhallgató erősítője?
Mindegy milyen, csak nem akarom HM vasról hajtani őket.
Max. 1 napra kellene.
Komoly " tesztbe " vagyok, a világ pénzét le raktam 4 db fülesre, erősítőre már nem jutott..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#56010) Z_A_P válasza DEJVID (#55997) üzenetére


Z_A_P
addikt

Az onkyo (allitolag) az egyik legjobb valasztas filmezeshez. Nekem is az van, elegedett is vagyok, de nincs igazan viszonyitasom mashoz. Ha zenere van rotel, akkor filmre nem lohetsz nagyon melle az onkyoval.

OK

(#56011) bajnokpityu válasza sting2 (#56009) üzenetére


bajnokpityu
félisten

van itthon több fajta is, tudok kölcsönözni,de érte kell jönni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56012) ginola válasza Dorian (#55980) üzenetére


ginola
addikt

Semmiképp sem cserélném le az Onkyora, ha érdekel a véleményem.
Speciel nálam eladó lesz a fekete, szép állapotú Denon 2808-am, amíg a kiszemelt utód megvan....

(#56013) Borisz76


Borisz76
veterán

Egy kis érdekesség ( most találtam ) :

Wall of Sound 2.0 – hangfal

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#56014) Patice válasza Patice (#55915) üzenetére


Patice
nagyúr

Cikk kész.

Már csak a moderátorokon áll, mikor kerül ki. :B

Ha megvan, dobom ide is a linket.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56015) HoryThePooh válasza Fleto93 (#55992) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Ok.
Ha van mélynyomód és az AVR-el 2.1-ben tervezed a hallgatást akkor komoly előrelépést fogsz kapni, sztem.
@Oldfighter tanácsát is hallgasd meg, ha van lehetőséged más erősítőket is próbálj, de a Yamaha-hoz illik a Mission hangja.
Ha sztereóban gondolkodsz majd külön akkor se dobd el ezeket a Missionokat, valami kis angol erősítővel, CA, Cyrus vagy akár NAD (igaz ő már nem UK) nem fogsz csalódni a hangjukban, pl bedroom stereo esetén. ;-)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#56016) spiky03 válasza Patice (#56014) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönjük a nép nevében is. :) :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#56017) Digital válasza Borisz76 (#56013) üzenetére


Digital
addikt

Köszönöm, de nem kérem! :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#56018) putyu10


putyu10
aktív tag

Keresnék egy olcsó egyszerű, esetleg hdmi-is erősítőt hálószobába.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#56019) Krampesz válasza xtremetuning (#56000) üzenetére


Krampesz
tag

érdekes, hogy ezt mondod a sztoriról, mert nekem a 28 days later után már a legenda vagyok sem volt sztorilag újdonság, ez meg pláne elcsépelt volt ezek után...

(#56020) t-bali3


t-bali3
senior tag

Aki volt hétvégén és van kedve írja már meg, hogy melyik rendszer tetszett a legjobban. :)

Én még gondolkozom, de elsőre az ExtremeA Yamaha MA kombó jut eszembe.
Az a baj, hogy sok helyen rossz volt az akusztika, nyitva volt az ajtó vagy csak ordibáltak az emberek...

Én sokat vártam az Audiocentrumtól, de valahogy nekem túl sterilnek tűntek a hangok, hasonlóan a Genelecek is.
Usa Audio szimplán túl nagy volt nekem...
Epiconnál nem voltak jók a körülmények, így azt nem tudom objektíven megítélni.

(#56021) Toobee válasza t-bali3 (#56020) üzenetére


Toobee
veterán

Az a terem szerintem nem volt nagy eresztés, az új ára alapján egyenesen rossznak mondanám.

https://barbieripnk.hu/

(#56022) Patice válasza t-bali3 (#56020) üzenetére


Patice
nagyúr

Itt nem lenne OFF az egész. :))

Szerintem L'Auditeur volt a legjobb. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56023) t-bali3 válasza Toobee (#56021) üzenetére


t-bali3
senior tag

Nekem egy olyan rendszer elég lenne. Persze fura volt elsőre a ribbon magas.

Patice: Átmegyek oda. Még annyi , hogy nekem nem jött be az, pedig tavaly előtti évből kiindulva sokat vártam. Akkor a Zuk elvarázsoltak. Engem zavart a szoba kialakitása is, mintha baloldalt a sarok miatt mélykiemelés keletkezett volna.

(#56024) Pepszi


Pepszi
tag

Sziasztok,
barátomnak vettünk használtan egy magnat vector 55 frontokat tartalmazó szettet.
Hétvégén átmentem meghallgatni és egyből feltűnt, hogy valami nem OK.
Szerintem a magasak egyáltalán nem szólnak. Két erősítővel is kipróbáltuk,
de mivel ezek bi-kábelezhetőek és olyannal nincs tapasztalatom kicsit bizonytalan vagyok.
Ha a helyén van a jumper, akkor mindegy, hogy az alsó vagy felső csatlakozóra kötöm a kábeleket csak a mélyközepek szólnak.
Ha kiveszem a jumpert és csak az alsóra kötöm a drótot, akkor szintén csak mélyközép, ha csak a felsőre, akkor viszont abszolút semmi hang.
És ez mindkét front-nál.
Szerintetek is szervíz?

(#56025) Tamoo válasza Pepszi (#56024) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Valami gáz van a magassal vagy váltóval.

[ Szerkesztve ]

(#56026) Patice válasza Pepszi (#56024) üzenetére


Patice
nagyúr

Szervíz?

Vissza a feladóhoz, ha úgy vettétek, hogy hibátlan. Ha nem, és ismert volt a hiba, akkor persze nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56027) Pepszi válasza Patice (#56026) üzenetére


Pepszi
tag

Igen, beszélt az eladóval a srác, de őszerinte ez mindig is így szólt (újonnan vette).
Valami olyasmit mondott, hogy "ennek nincsenek olyan csilingelő magasai".
Sajna több mint egy hete volt az adásvétel de én csak most tudtam átmenni meghallgatni.
Mindenesetre furi ...

(#56028) Tamoo válasza Pepszi (#56027) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én visszavinném (adnék neki csilingelő magasat ;] ), egy hét nem sok. Vagy legrosszabb esetben is állja a javítási és ezzel járó költségeket.

[ Szerkesztve ]

(#56029) Patice válasza Tamoo (#56028) üzenetére


Patice
nagyúr

:K

"Ő már így vette" talán ezért adta el.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56030) ProdyG válasza Patice (#56026) üzenetére


ProdyG
senior tag

szerviz ;)

(#56031) Fleto93 válasza HoryThePooh (#56015) üzenetére


Fleto93
tag

Köszönöm.
Igazából házimozi marad - a zene nyilván 2.1, de a mozizáshoz marad a center meg a mostani hátsók egy darabig - , sőt az erősítő az egyetlen darab perpillanat aminek nem tervezem a cseréjét belátható időn belül. De akkor azthiszem ezek a Missionok beköltöznek előbb-utóbb.

(#56032) aleister


aleister
veterán

Szerintetek ennél a forgatható fejű HDMI kábelnél mennyire megy a praktikum a minőség rovására? Bevállalható?

A másik kérdésem az lenne, hogy optikai kábeleknél van különbség a Toslink és az ODT csatlakozó között? Vagy ugyanezt jelenti a kettő?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#56033) MasterMark válasza aleister (#56032) üzenetére


MasterMark
titán

Az ODT (Optical data transmission? :F ) az átvitel fajtája a Toslink maga a csatlakozótípus, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#56034) aleister válasza MasterMark (#56033) üzenetére


aleister
veterán

Én is erre jutottam, de akkor nem értem, hogy miért van ennél a két terméknél az egyik, valamint a másik kiemelve a névben.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#56035) BBéci válasza aleister (#56034) üzenetére


BBéci
titán

Egy efféle bolttól ne várj szakszerűséget. :( Következetességet se.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56036) TCr válasza BBéci (#56035) üzenetére


TCr
veterán

Toshlink?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56037) aleister válasza BBéci (#56035) üzenetére


aleister
veterán

Igen, némileg következetlenek.

"Függőleges és vízszintes dönthető"
vs
" Dönthetőség: nincs"

:C

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#56038) zeix


zeix
senior tag

Van egy ilyen sub-om: Sony SA-WM500
Az a gondom vele, hogy lehet, hogy elszállt a vonalbemenete.
Kiszeretném próbálni a speaker in bemenetét, hátha azok jók.
Ezen írás szerint úgy veszem ki, hogy az erősítőböl a front kimeneteket kötöm a speaker in-be és a sub speaker out kimeneteire kötöm a front hangfalakat.
Jól értem?
Viszont ezzel a bekötéssel bukom az lfe csatornát nem?

(#56039) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Az ilyen házi sub-ról mi a vélemény?
Ha jól megépített gondolom megéri az árát

[link]

Nem találok egy normálisat se.. :(((

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#56040) Sefter válasza CHaooSS (#56039) üzenetére


Sefter
veterán

Ez valami autós sub :F

Psn ID: sefter_hun

(#56041) CHaooSS válasza Sefter (#56040) üzenetére


CHaooSS
őstag

hát ja.. kinézete miatt...

Rendes subot meg nem találok.. vagy túl gyenge vagy túl erős. :W

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#56042) adodaniel válasza CHaooSS (#56041) üzenetére


adodaniel
őstag

Ne kapkodd el, de ilyet szerintem ne vegyél.

(#56043) Sefter válasza CHaooSS (#56041) üzenetére


Sefter
veterán

"...vagy túl erős"

Olyan nincs, tekerd lejjebb a hangerőt :)

Ilyet szerintem se...

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#56044) CHaooSS válasza Sefter (#56043) üzenetére


CHaooSS
őstag

Nem szeretnék venni mondjuk egy jamo 660-at úgy, hogy ki se használom.. :(
Vagyis, ha rajtam múlik kihasználom, de hamar kapnám a csendháborítási pert mert szomszédoknak nem tetszene .. :DDD

Nehéz olyat találni ami kielégíti az igényeimet és nem kergeti az őrületbe a szomszédokat...

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#56045) TCr válasza CHaooSS (#56044) üzenetére


TCr
veterán

Miért hiszik azt ilyen sokan, hogy a hangminőség egyenesen arányos a teljesítménnyel? :F

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56046) Vikthor válasza CHaooSS (#56041) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Polk PSW vagy Proson R sorozata miért nem jó?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#56047) zeix válasza zeix (#56038) üzenetére


zeix
senior tag

Kipróbáltam, sajnos nem a vonalbemenet szállt el.
Így is csinálja :(

(#56048) Vikthor válasza CHaooSS (#56044) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ez badarság este 10:00 után nem lehet hangosan hallgatni a forrást, előtte simán mondjuk reggel 9:00től. Lényeg, ha elkezdesz nézni egy filmet este hét körül, akkor tuti nem lesz semmilyen balhé, persze nem is kell feszegetni az erősítő maximális teljesítményét sem.... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#56049) DEJVID válasza Z_A_P (#56010) üzenetére


DEJVID
őstag

Ez oké, de melyiket? :D A 2-4 éves denonnal az a baj, hogy 4k tv is lesz előbb-utóbb, ezért a 4k felskálázás és hasonló szirszarok jók lennének.

(#56050) CHaooSS válasza TCr (#56045) üzenetére


CHaooSS
őstag

én nem mondtam egy szóval se, de hallgattam már jamo 650-et és 660-at is és szerintem elég baba cucc.

bár nem vagyon nagyon profi ebbe így tuti van sokkal jobb kisebb teljesítményű

Vikthor: PSW505 ,JBL ES250P

mind a kettőt 80 körül tudnám, de 5 hét a szállítás... az nekem sok. ( és többet nem érnek számomra )

+ a csendháborításra visszatéve úgy szerepel a rendeletbe, hogy nincs időhöz kötve így akár napközben is megb@szhatnak, ha nem elsőre jönnek vagy, ha van hangfelvétel.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.