Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163951) Dorian válasza mettek (#163910) üzenetére


Dorian
félisten

No, vissza a korábbiakra: "szuba a szobához" :DDD

Megnéztem a F vs F elejét -7dB-en hangerőn: kicsit volt kevés, de kicsit kevés volt a mély.
Mentségemre szolgáljanak az alábbiak:
- El kell engedni még az eddigi kiemelt-mélyes hangképet;
- Nyitva volt a teraszajtó sarkig, meg csomó ablak is bukóra, így a zárt nyz-kkal mért és ahhoz korrigált görbe így most logikusan kicsit túlkorrigált lehetett;
- Mivel csak kicsit volt kevés, van még a szuberősítő hangerő csavarantyúján mozgási tér, mos éppen csak fél felett van.
- A feleségem szerint a szomszéd utcában is hallani lehetett ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163952) fehér_ember válasza mettek (#163948) üzenetére


fehér_ember
addikt

Hát igen, az itt elhangzottak alapján bizony nekem is hangkártyát kellene vennem a számítógépembe külső dac helyett :) ;]
Ugyanis nálam az AVC-A1D-be lévő DAC talán még a "asztalimnál" is jobb, pedig abból se piskóta hang jön ki (aki nem hiszi, az eljöhet megfülelni, akár fejessel is).
Most épp várok egy használtan vásárolt dapra, hogy megérkezzen amcsiból; és majd azt is ki akarom próbálni a hangfalas rendszerben is, dac-ként.
De akkor következőleg majd megyek a hangkártyás topikba érdeklődni ha jelenlegiknél is jobb hangot akarok kapni. Modnjuk ha nem úgy lesz, akkor kinél is kell majd reklamálnom?

Amúgy én nem vagyok pc ellenes. És azt is hajlandó vagyok elhinni hogy sok avr-ben lévő dac-ot meg tud verni hangminőségben egy hangkártya, de azt nagyon nem, hogy a magas kategóriás avr-ekben lévőket is; és akkor külön előfokokról nem is beszéltem (mivel olyanom még nem is volt).

[ Szerkesztve ]

(#163953) #98221312 válasza Dorian (#163951) üzenetére


#98221312
törölt tag

Érdekes ez, ha megfigyeltétek pont ez a két véglet van.
Vagy iszonyatosan fel van dúsúlva a mély, vagy alig hallatszik.

(#163954) Dorian válasza #98221312 (#163953) üzenetére


Dorian
félisten

Az emberek eleve hajlamosak végletekben gondolkozni. Amúgy a legtöbb helyen inkább hatalmas mélykiemelések vannak, a szobaméretekből fakadóan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163955) #98221312 válasza Dorian (#163954) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, nálam is borzasztó mélykiemelés van sajnos.

(#163956) -KP- válasza fehér_ember (#163952) üzenetére


-KP-
addikt

Nem kell azt gondolni, hogy kötelező a hangkártya pc használata esetén. Maradhat az avr/proci is, és hdmi-n már kikódolt és a pc-n korrekciózott 7.1 pcm-et kell kiküldni. Kodi/Lav filter ilyenkor kikódolja az anyagot, erre rá lehet ereszteni az eq apo-t és a cavern-t. Többen próbálták már a cavern apo párost az Emotiva jelenlegi legdrágább prociján és jobb hang lett, mint amit a Dirac csinált. De még attól 2x drágább procin is kipróbálták és még ott is a cavern, apo győzött.

Mondhatnánk, hogy öröm boldogság, de azért van hátrány is. Atmosról meg Auro 3D-ről le kell mondani, mert csak 5.1/7.1-ig működik a dolog. De ezt már leírtuk többször. Viszont annak telitalálat, aki nem gondolkodik atmosban. De az Emo-s ismerősök között is volt olyan, aki normál 5.1/7.1 anyagnál a cavernt használta, és csak atmosos anyagoknál használta a diracot.

Viszont pozitív, hogy eq apo/cavern segítségével új életet lehet lehelni régebbi hdmi-s hd-s masinákba, ahol nincs, vagy rém gyenge a szobakorrekció. csak tudnia kell 7.1 pcm jelet fogadni. Márpedig szinte mindegyik tudja.

[ Szerkesztve ]

(#163957) Dagidög válasza BBéci (#163925) üzenetére


Dagidög
senior tag

A haladó házimoziba - ami a topik mostani címe - belefér a PC-s processzálás is. Nem über alles megoldás, de fontos alternatíva, amiről érdemes beszélni.
Sajnos haladó szinten kevés felhasználó van, így kár lenne tovább csonkolni a topikot.

(#163931) Tamoo: Milyen hangkártyára építetted a rendszered? Mi alapján választottad ki?

(#163933) Quetz: Ez nem pont olyan, mintha rátolnál egy loudnesst/dynamic EQ-t a hangra? A basszus miatt én is rengeteget vakarom a fejem, mert filmenként és effektenként változó, hogy elégedett vagyok-e vele és nem tudom mi a megoldás.

(#163958) BBéci válasza Dorian (#163950) üzenetére


BBéci
titán

De bizony pártatlan vagyok, csupán szeretném ezt a topikot a hagyományosnak nevezhető irányultságúnak megtartani.
"akkor engem semennyire nem izgat, ha kevesebbet adnak el belőlük"
Gondolod, engem izgat az, hogy miből, mennyit adnak el? Nem vagyok érdekelt, bár az lennék!
A PC lejátszóként használata bőven belefér a Belépő és a Haladó házimozis topikokba. Más kérdés, hogy én és még jó néhányan, inkább plug and play médialejátszókat használunk.
A projektoros topikot is szétválasztották, született egy mélyvíz a kreatív emberkéknek.
Ötletedet tovább gondolva, lehetne topik a házimozi boltokban kapható alkotóelemekből összeállított rendszerekkel és az azokat mellőzőkkel foglalkozó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163959) Dorian válasza BBéci (#163958) üzenetére


Dorian
félisten

Lehetne a meglévő két topik neve közt épp így (projektoros módra) különbséget tenni. Mert akit mélyebben érdekel a téma, az is használhat túlnyomó részt boltokban megvehető dolgokat. Pl. nálam egyedül az akusztikai korrekció nem "boltban megvehető"

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163960) -KP- válasza BBéci (#163958) üzenetére


-KP-
addikt

Sok milliós procikon jobb hangot hoztak ki a pc-s processzálással, mint a diraccal. Ha ez nem elég haladó, akkor nem tudom mi az :U. Eddig ismerősi körben bárki próbálta, mind elismerően nyilatkozott. De tény, nem kezdőknek való, és rá kell szánni az időt. Pont a plug and play megoldás az, ami nem haladó. Ott a kényelem a fontos, a többi a másodlagos.

(#163961) BBéci válasza -KP- (#163960) üzenetére


BBéci
titán

Az messze több, mint haladó. Például az én tudásomat, képességeimet is messze meghaladja. Sosem volt asztali PC-m, csak laptopjaim, méghozzá leginkább hangkártya nélküliek. Pár film megnézése miatt ez nem fog változni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163962) Dorian válasza VoidXs (#163936) üzenetére


Dorian
félisten

"Egy másik példa lehet, hogy ki milyen EQ-t preferál, én például X-et, de hiába az a szabvány"

Én úgy olvastam, hogy az X-görbét csak nagyobb termekben javasolják, hiszen kis szobákban nincs az a jelenség, amelynek kiküszöbölésére kitalálták, a kis méretből adódóan szoba rövid gerjesztéseknél is gyorsan állandósult állapotba kerül, nem lesz magaskiemelt beszédhang.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163963) VoidXs válasza Dorian (#163962) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azt a jelenséget már az ablakozás korrigálja, ahogy az érzékelt hangerőt is. Átállhattak volna megmaradt hangszínnel flatre bármikor, főleg szabványváltáskor 2008-ban vagy 2012-ben, de a görbe mégis maradt, hogy a hangmérnököktől elvegyék a fülsüketítő magasak lehetőségét.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163964) #98221312 válasza Dorian (#163962) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az X görbe az Audyssey reference ha jól tudom??

(#163965) Dorian válasza -KP- (#163960) üzenetére


Dorian
félisten

A high-endet elengedem. De fokoznám azt amit írtál, a realitásokat szem előtt tartva a Denon 4520-ba épített Audyssey MultEQ XT32 sem a legócskább, mégis, a képességeit a Cavern-EQAPO automata módban is messze túlszárnyalja.

(Viszont a Denon DAC-ja sztem egész jó, sokan ezt a típust kifejezetten procinak használják, így a hangkártyázás nálam nem kerül szóba)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163966) VoidXs válasza #98221312 (#163964) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az room curve.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163967) -KP- válasza Dorian (#163965) üzenetére


-KP-
addikt

Pont az ilyen esetek miatt írtam, hogy nem kell mindenáron hangkártyázni.

(#163968) fehér_ember válasza Dorian (#163965) üzenetére


fehér_ember
addikt

De te most akkor csak 1 csatornához a szubéhoz nyúltál? Tehát nálad úgy van hogy összekötve hogy Denon subkimenet --> pc alaplapi "vonal" bemenet --> majd a mérőprogi által korrigált analóg jelet az alaplapi valamelyik hangkimenetén keresztül viszed az aktív szub-ba?

[ Szerkesztve ]

(#163969) #98221312 válasza Dorian (#163965) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Denon 4520-ba épített Audyssey MultEQ XT32 sem a legócskább, mégis, a képességeit a Cavern-EQAPO automata módban is messze túlszárnyalja."

Kíváncsi lennék mit tudna kezdeni az én falra tolt hallgatói poziciómmal, a mélykiemelésemmel, illetve az alapból rossz akusztikámmal, no meg a konyhával egybenyitott helyiséggel!!?? :U

Tényleg érdekelne! :K

[ Szerkesztve ]

(#163970) Dorian válasza fehér_ember (#163968) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, dehogyis. A lejátszó program kikódolja a DD-t, DTS-t, multi ch-ként küldi ki, de előbb az EQAPO módosítja a jelet a Cavernnel bemértek szerint. PC-Denon közt HDMI van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163971) #09634560


#09634560
törölt tag

Engem pl érdekel a PC-téma, olvasom csak pár dolgot nem értek avagy szeretnénm jobban tudni: milyen programal lehet kikódolni (ok a lejátszó progi is játszva megcsinálja) de onan hogylehet EQ-val vagy bármivel megoldani a szoba-eq-t, távolság, és frekvenciamenet-beállitásokat, végül hogy a fenébe küldöm én azt végerősitőre ha logitechnél jobb hangot akarok, de nekem nincs 5-6-7.1 analóg kimenetem tehát egyelőre meglévő onkyo sztereóra kiküldeni de centert, subot(akár többet is) meghajtani? Ha titok vagy nagyon banális, privátban is jöhetne akár leirás akár link

(#163972) fehér_ember válasza Dorian (#163970) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez az EQAPO ez minden lejátszóprogival együtt tud működni, vagy a lejátszóproginak kell tudnia vele együttműködni?
Szóval a lejátszóprogiban kell tudni megnyitni az EQAPO-t is vagy az EQAPO-n belül megy a lejátszóprogi is?
Nem látom át, ezért kérdezek ilyeneket :D Ha már egyszer erről akartok itt beszélgetni :P Vagy van erről is valami témaösszefoglaló? ;] hogy átlássuk.

[ Szerkesztve ]

(#163973) VoidXs válasza #09634560 (#163971) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A dekódolást a lejátszóval kell megcsinálni, ehhez az egyetlen lépés, hogy a bitstreamet kapcsold ki. Az EQ APO innentől bármit tud változtatni a hangon, mert a hangkimenetre közvetlenül telepszik rá, és a kalibrálók, pl. Cavern vagy REW, egy olyan formátumban exportálnak, ami ide egyszerűen importálható. Ebben benne van minden, frekimenet, késleltetés, crossover, és amit még extraként kérsz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163974) ada19 válasza Dorian (#163965) üzenetére


ada19
senior tag

Cavern Audyssey-vel együtt vagy nélküle használandó? Amennyiben utóbbi a helyes válasz, bemenetenként állítható hogy engedélyezett az Audyssey vagy nem (X4200)?

Szerk.: közben megtaláltam a választ a második kérdésre: "MultEQ® XT32”, “Dynamic EQ”, “Reference Level Offset”, “Dynamic Volume”, “Audyssey LFC™”, “Containment Amount” and “Audyssey DSX®” settings are stored for each input source."

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#163975) fehér_ember válasza VoidXs (#163973) üzenetére


fehér_ember
addikt

&(#163977) Dorian

Köszi! Akkor ezekszerint ~lejátszóprogitól független.

[ Szerkesztve ]

(#163976) VoidXs válasza ada19 (#163974) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nélküle. Ha két bármilyen kalibrálót együtt használsz, rosszabb lesz az eredmény. Egyetlen kivétel a subkalibráció.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163977) Dorian válasza fehér_ember (#163972) üzenetére


Dorian
félisten

Az EQAPO a gép direct sound kimenetére mászik rá. Tehát a lejátszó programban ki kell kapcsolni a passthrough-t, kimenetként a DS-t beállítani.
Előtte pedig a Cavern + mikrofonnal mért értékeket (txt fájl) betallózni az EQAPO-ba.

Témaösszefoglaló remélem lesz (Ugye, VoidXs? ;] ), mert én is csak "kézivezérléssel" csináltam mindent, és érdekelne, hogy a két programban lévő különböző beállítások mit, hogyan módosítanak, esetleg kézi utánállítás lehetősége, stb.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163978) fehér_ember válasza VoidXs (#163973) üzenetére


fehér_ember
addikt

És hogy ez úgy nagyjából elfogadhatóan működjön, annak van valami minimális pc gépigénye?
Amúgy tök jól hangzik hogy így akkor a nagyon régi vasakat használók (amikben esetleg nem, vagy nagyon kezdetleges volt a mikrofonos kalibráció) is élvezhetnék a bemérés előnyeit.

Ez működhet az olyan deviánsoknál is, akik nem használnak szubot és a meglévő hangsugárzókra kevertetik rá azt is :F

[ Szerkesztve ]

(#163979) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hála isten visszatért szervizből a RAP 1580. Kiderült, hogy a gyári firmware frissítés nem a DSP-t vágta haza hanem a HDMI panelt. Ezt cserélték Angliába most minden ok, 4 hónapja volt szervizben. Érdekes, hogy fent hagyták a 2.10 firmware verziót és nem rakták fel a frissebb 2.11-et, miközben a hivatalos oldalon továbbra is fent van 2.11-es verzió ami sok usernél haza vágta a technikát.
Egy fontos dolog van a rotel-lal kapcsolatban. A garancia kizárólag az első tulajdonost illeti meg. Ezt szem előtt kell tartani használt és még garanciális készülék vásárlása esetén.

Még csak 1 napja, hogy ismét használom, de ez teljesen más kategória zenében és filmben mint a CAV. Kicsit filmeztem, meg Hans Zimmer koncert, idáig nagyon tetszik, más a térhatás más hangok vannak a centeren és a többi hangfalon, a mély hangok kezelését is sokkal jobbnak tartom. Majd lesz műszeres bemérés is, lassan összeáll minden.

Viszont egy problémám van ami nem az erősítő miatt van. Én PC-ről használok mindent én így szeretem és lehetőség szerint így akarom megoldani a jövőben is. RTX2080super VGA kártyámon 3 db displayport és egy HDMI van, meg egy USB-C. A PC kb félúton van az erősítő és projektor között. Azt akartam megoldani, hogy a HDMI- keresztül a projektort kötöm be és vagy HDMi elosztóval elküldöm a hangot az erősítőbe, vagy Displayport-HDMI kábelon küldöm a hangot az erősítőbe. Így nem kell az erősítőből külön kábelt húzni a projektorhoz. Szerettem volna így megoldani, kábelek már be vannak húzva. Sajnos ebben az esetben nem megy DTS-HD és Atmos sem. Csak akkor, ha HDMI-n keresztül küldöm a jelet az erősítőbe nem a displayporton keresztül. Akkor sem működik ha displayport-HDMI kábellal küldöm a projektort és az erősítőt HDMI-vel, max DTS hangot kapok.
Nem tudom miért de nem is ez a lényeg.

Szóval az lesz a megoldás, hogy a HDMI-n megy a jel az erősítőbe és onnan meg tovább a projektorba. Ehhez kell egy kb 8 Méteres Kábel a PC-erősítő közé és egy 15 méteres kábel a erősítő projektor közé. Olyan kábel kell ami ilyen távolságon 4K 24Hz jelet átviszi. Korábban valaki linkelt egy remek táblázatot amiben le volt írva milyen távolságra milyen minősítésű kábelt kell használni, hogy 4k felbontás gond nélkül átmenjen. Nincs meg valakinek ez a táblázat, vagy link?

Én ezt néztem ki elméletileg tudnia kell:
[link]

Vagy még egy megoldás az ha pl vennék egy Egreat A10 (V2) 4K média lejátszót, ami az erősítő közelébe lenne, de ahhoz is kell egy 15 méteres kábel a projektorig.
Alapjából PC-ről szeretném megoldani az egészet, minek vegyek médialejátszót, ha van egy böszme erős pc-m.

(#163980) Dorian válasza fehér_ember (#163978) üzenetére


Dorian
félisten

Ha az enyèmen működik (intel j3160), akkor mindegyiken :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163981) Tamoo válasza Dorian (#163977) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mit szeretnél módosítani, mibe nyúlnál bele?

(#163978) fehér_ember: Én pont ezért raktam össze a pc-t. Sok éve EQ nélkül moziztam, mert a 4308-é nagyon elavult, nem adott jó eredményt, a szubbal meg végképp nem tudott mit kezdeni. Így felmerült, hogy veszek miniDSP HD-t vagy veszek egy Anthem MRX 710-et vagy hasonló kalibert, de mindegyik butább és drágább lett volna mint a PC az említett szoftverekkel. A hangkártya csak próbaképp került bele, mert én is tele voltam előítélettel, de jó mozit lehet vele csinálni akár hiszitek akár nem.

(#163957) Dagidög: Asus Xonar HDAV 1.3 Deluxe. Ez volt éppen használtan. :D Elsőre ropi voltam bevállalni az STXII-t újonnan mert mint mondtam voltak előítéleteim.

[ Szerkesztve ]

(#163982) VoidXs válasza Dorian (#163977) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Írtam mindenfélét: van gyorstalpaló is, ami bőven elég, de minden beállításról írtam.

(#163978) fehér_ember: A gépigény mindössze egy Windows 7, ugyanis már az oprendszer gépigénye nagyobb, mint ami a Cavern-nek vagy az APO-nak kell. Maga a Cavern egyébként elfut Windows XP-n is, csak arra nincs APO. Működik mindenféle rendszeren, a crossovereket és különleges keveréseket figyelembe veszi már méréskor.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163983) #09634560 válasza VoidXs (#163973) üzenetére


#09634560
törölt tag

akkor elegendő egy HDMI 1.1-et tudó készülék avagy mivel vigyem ki a hangot?
Köszi a leirást..

(#163984) fehér_ember válasza #09634560 (#163983) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ez is jó kérdés? Szóval ha alapból pl. optikain etettem a hm vasat akkor ez mehet továbra is ugyanúgy, attól hogy a pc-n közben megmókolom a jelet? Gondolom igen.
És akkor talán még az is igen, hogy pc-->hdmi-->tv-->optikai-->hm vas.

Modjuk a szubnélküliség az már lehet más téma, met ott a hm vas keveri rá a frontokra.

[ Szerkesztve ]

(#163985) VoidXs válasza #09634560 (#163983) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Mindennel működik, ami nem nettó bitstream, még HDMI 1.0-val is (az már bruttó bitstream, mint az optikai).

(#163984) fehér_ember: Persze, mehet. Ha a rendszerkimenetet újracsomagolja DD Live-ba vagy DTS Connect-be, akkor átmegy az 5.1 optikain is. A TV-ről már nem tudom, mit kezd a hanggal, de van erre is esély.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163986) fehér_ember válasza fehér_ember (#163984) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tényleg amúgy csak a frontokra keveri rá a hm vas a szubcsatornát (ha nincs szub); vagy mindenre amit large-ra állítottam :F :B
Igen tudom hogy ez a kezdőbe való kérdés :)
Azt gondolnám mindre; csak hát tök zavaró hogy amikor meg van szub, akkor meg csak a frontokat lehet hozzá választani (kiírás alapján).

[ Szerkesztve ]

(#163987) VoidXs válasza fehér_ember (#163986) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csak a két frontra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163988) Dorian válasza VoidXs (#163982) üzenetére


Dorian
félisten

:R
Ez azért jó, mert a munkahelyemen van időm olvasgatni (ahol viszont nincs előttem a program) otthon nemigen :B

(#163984) fehér_ember:
Optikának van valamilyen határa kikódolt jeltovábbítás esetén (hiszen nagyobb adat, mint tömörítve), csatorna-számban és felbontásban is, de most nem emlékszem kapásból.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163989) fehér_ember válasza VoidXs (#163987) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor most még annyit, amit kicsit feljebb is kérdeztem, hogy akkor ha nem használunk szubot és a hm vssal a frontokra kevertetjük a szubcsatornát, akkor ebben az esetben nem tudom megjátszani ezt a lejátszóprogi hangkimenetének módosítása dolgot?

(#163990) Tamoo válasza fehér_ember (#163989) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

EQ APO-ban bármit bárhová keverhetsz. Ha pl. két szubod van meg tudod csinálni azt, hogy egy nem használt surround back csatornára szintén ráküldöd az LFE-t és totál külön EQ-zod a másodikat. Nem sok házimozi proci van ami külön tud EQ-zni két szubot.

[ Szerkesztve ]

(#163991) Dorian válasza Tamoo (#163981) üzenetére


Dorian
félisten

Egyrészt a különböző beállítások megismerésére gondoltam (mi mire való), de arra átnyálazom a linkelt doksikat.
Más részt abban nem vagyok biztos, hogy kiemelések lehúzásának van-e valami határa, amin túl más káros hatások lépnek fel és inkább maradjon bizonyos helyeken a nagyobb hangnyomás. Gondolok itt fázis-kérdésekre, meg olyanokra amikre nem gondolok, vagy pl. esetemben ha időben eltolt a kiemelés egy része (egyéb helyiségekből visszaverődő, nagy utat megtévő hangok miatt már nem utózengés, hanem inkább visszhang) akkor azzal pl. mi van. Ja, meg pl. hogy a mérési eredményt és javasolt görbéket elmenti valahová, vagy csak print-screen a megoldás? Mert EQAPO-ba csak a korrekciós érték van, amiből következtetni lehet, de nem az igazi

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163992) fehér_ember válasza Tamoo (#163990) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az oké, de amikor mérnék szub nélkül akkor a hm vas keveri rá a frontokra.
Amikor meg a lejátszóprogi után megmókolom azt az avr megint felkeveri a frontokra, tehát nem ugyanazt kapom. Így azt gondolnám hogy csak akkor lehet így mókolni ha szubot is használok. Úgyhogy majd később foglalkozok ezzel, mert jelenleg megint nincs szubom (az előző nem felelt meg az elvárásomnak, inkább eladtam).

(#163993) Tamoo válasza fehér_ember (#163992) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mondom, úgy keversz mintent ahogy akarsz. Rá lehet tenni az LFE-t a frontokra EQ APO-ban ha ez a kérdés.

(#163991) Dorian : Lefelé én nem tudom hogy van-e az a határ ami "káros", fölfelé +6dB fölé nem szokás menni ha jól rémlik. Fázis témáról írt VoidXs korábban, én ehhez a részhez már nem értek ilyen szinten. A mérésedet ha kimented Cavernből wav-ként az exportnál, utána az ugyanoda visszanyitható. De majd ha lesz idő REW-re, akkor abból sokminden látszik, lehet ellenőrizni az EQ eredményét. Én is azzal töltöttem el sok időt, ott nézegettem különböző beállítások eredményeit.

[ Szerkesztve ]

(#163994) VoidXs válasza fehér_ember (#163989) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Semmi ilyesmi nem okoz gondot, ugyanúgy működni fog.

(#163991) Dorian: Nincs a visszahúzásnak határa, nálam minden maxra van tekerve, és a frontok subjain -20/-30 dB-s pontok vannak az EQ-n. A fázisba nem szól bele, azt REW esetében kizárólag a Q mondja meg, a Cavern meg eleve fázishelyes. A visszaverődő hangokat az IR ablakkal döntöd el, hogy korrigálja-e vagy sem, a Cavern alapból korrigálja, a REW figyelmen kívül hagyja, de mindkettő állítható. A mérést el tudod menteni és vissza tudod tölteni, van Export/Import recorded response opció.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163995) fehér_ember válasza Tamoo (#163993) üzenetére


fehér_ember
addikt

De mint mondtam az avr azt is újra felkeveri tehát nem ugyanazt kapom mint amikor mértem, mert akkor az eredetit keverte fel most meg már a módosítottat is. Ha meg nem kevertetem fel akkor amikor már a kalibráltatottat játszom le, és olyankor definiálok egy falls szubot ezért az avr-nek az sem jó; hisz akkor meg mindenképp vágni fogja valamilyen frekin a frontokat (mert ha jól emlékszem olyan lehetőség nincs hogy ne vágja, amikor szub van definiálva).
Persze lehet nem jól gondolom vagy nem jól emlékszem az avr-em menüjére :D ?
De inkább hagyjuk is ezt a szubnélküliséget; mert ez amúgy sem rendeltetésszerű használat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#163996) Tamoo válasza fehér_ember (#163995) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha pc-vel akarunk processzálni akkor az avr-en minden beállítást ki kell nullázni, minden dobozt large-ra kell állítani. Ne keverjen ne korrigáljon semmit, ne legyen rajta crossover csak végezze el a DA átalakítást és "erősítsen". Ennyi. EQ APO-ban minden megoldható és minden igény szerint konfigurálható.

[ Szerkesztve ]

(#163997) VoidXs válasza fehér_ember (#163995) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A mérőjel ugyanúgy megy ki, mint a film, nem tud különbséget tenni az AVR. Amit így mérsz a jelenlegi beállításaiddal, az tényleg az, ami megszólal, és nem egy nehéz helyzet korrekcióra, megoldja jól, még ha külön is jelzi a subot.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#163998) fehér_ember válasza Tamoo (#163996) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szóval szépen hangzik ez a minden large-ra meg kikapcsolni, de ezt nem lehet mindegyik avr-nél. Mert ha pl. nem kevertetsz vele a frontokra (tehát definiálsz neki szubot) akkor meg vágni fogja a frontokra engedett mélyeket egy bizonyos freki alatt. Szóvval akkor meg a legalját fogod bukni. Persze még mindig istenkáromló, azaz szub nélküli használatot feltételezve.

[ Szerkesztve ]

(#163999) -KP- válasza fehér_ember (#163998) üzenetére


-KP-
addikt

szub nélkül használat esetén nem feltétlen a legalját szokták megvágni, hanem az lfe hangerejét csökkentik eleve. A legalját amúgy is bukod, mert a legtöbb front úgyse tudja leadni. Emiatt szerintem felesleges is kínozni vele.

(#164000) fehér_ember válasza -KP- (#163999) üzenetére


fehér_ember
addikt

Elnézést amiért így kitoltam ilyen szélsőséges esetre kivetítve ezt a témát, amit alapból sem szeret mindenki.
Végülis mivel úgyis pc-ről filmezek, meg van mérőmikim is, meg egy optikairól etetett ezeréves vasam ami nem is tud bemérést, ezért majd (ha lesz ismét szubom) esélyes hogy ki fogom próbálni vamalmelyik automatább korrigálású progit. Addig meg, megpróbálok művelődni.

Amikor volt egy alapabb HK mozierősítőm, akkor annak nagyon jót tett a gyári bemérése is. Sokpontegynél nagyon jól összeállt vele a körülölelő tér (igaz persze az is :D hogy annélkül nem is próbáltam :B ). Persze lehet akkor az elhelyezés is nyomott a latba, pedig akkor az pl. asszimetrikus volt a szobához képest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.