Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162551) BBéci válasza #98221312 (#162518) üzenetére


BBéci
titán

Van nálam sima és VLS tápegységes Dune 3.0. Utóbbinak egyértelműen, tisztán, világosan, eltéveszthetetlenül jobb a bitstream hangminősége és persze a képe is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162552) Hohocali válasza VoidXs (#162550) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Hogyan csinálsz "60 Hz-es HFR konverzió"-t?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#162553) Quetz válasza BBéci (#162551) üzenetére


Quetz
őstag

Ezek szerint ha lecserélem lineáris tápra a kapcsoló üzeműt a PC-ben, akkor elrontom vele a monitor kalibrációt? :D

(#162554) BBéci válasza Quetz (#162553) üzenetére


BBéci
titán

Próbáld ki!
A VLS Dune lejátszókban nem csak a külső tápegység a különbség, belül is változtattak a táp részen. Erről Robi-k tudna mesélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162555) VoidXs válasza Hohocali (#162552) üzenetére


VoidXs
nagyúr

SVP-vel, szigorúan a régi verzióval (3.1.7a), mert az új egy drága bughalmaz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162556) Quetz válasza BBéci (#162554) üzenetére


Quetz
őstag

Külső, belső redundáns tápegységgel rendelkezett?

(#162557) BBéci válasza Quetz (#162556) üzenetére


BBéci
titán

Nem bontottam szét, inkább használom és élvezem a kiváló kép- és hangminőséget.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162558) Quetz válasza BBéci (#162557) üzenetére


Quetz
őstag

Attól félek, átverés áldozata lettél. Simán csak kivették a tápot, hozzáraktak egy külső egységet és ennyi. Külön aggasztó, hogy a hivatalos oldalon sincs semmi információ róla. A tápegységről ami képet találni, az pedig a virtual live sound cimkét viseli, ami elég tvshops marketing duma.

[ Szerkesztve ]

(#162559) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Úgy látszik idén csak 2 új Denon jön, viszont közben már le is vették a videókat:
https://www.youtube.com/watch?v=-Nm4a3KACOs
https://www.youtube.com/watch?v=Ipfe6LaP7MY
x3700h és x6700h, ami nekem fura, mert pont a 4500 marad utód nélkül.
Egyre valószínűbb (így kvázi már 99%), hogy csak 1 db 48gbps-es HDMI 2.1-es bemenet lesz rajtuk.

(#162560) BBéci válasza Quetz (#162558) üzenetére


BBéci
titán

Már megint nulla személyes tapasztalattal próbálsz okoskodni.
A VLS tápegység elismerten kiváló, többen meg akarták venni csak azt, Dune nélkül. Úgy emlékszem, 170000 forintos felárral adták az ilyennel ellátott készülékeket, amit vakteszten hasonlítottunk OPPO BDP95-höz és megállta a helyét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162561) BBéci


BBéci
titán

Robi-k többek között ezt írta: "VLS tápbeépítésénél a srácok hozzányúltak az alaplap tápáramköréhez is, megbontva a tápáramköröket és zavarszűrőzve a DC/DC áramköröket is."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162562) WaterWave válasza xerobyte (#162559) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem lesz nagy újdonság.
Az is kérdéses, hogy mikor, talán szeptemberre.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#162563) robi-k válasza BBéci (#162561) üzenetére


robi-k
őstag

Pontosan.
Anno én a saját Prime 3.0 lejátszómhoz készített DIY lineáris tápegységnél is a VLS mintát követtem, a küldő tápegység 6 független tápáramkörrel rendelkezett, és a lejátszó belsejében volt egy további 3,3V feszültséget adó lineáris tápegység a Sigma processzor DC/DC inverterének kiváltására.

Az OPPO tuning során beépített lineáris tápegység is rendelkezett a Mediatek processzor DC/DC inverterét kiváltó lineáris tápáramkörrel. Önmagában nem sok értelme van a kapcsolóüzemű tápegység cserének lineáris tápegység modulokra, ha nem nyúlunk hozzá az alaplapokon lévő DC/DC inverterekhez (ugyan is végső soron ezen DC/DC inverterek táplálják a végfogyasztó(ka)t, és így ezen inverterek által előállított tápfeszültség "tisztasága" határozza meg a tápforrás miatt keletkező kép- és hang zajosságot).

(#162564) BBéci válasza robi-k (#162563) üzenetére


BBéci
titán

Köszi!
Mindezek megmagyarázzák, mitől annyival jobb a VLS tápegységes Dune lejátszók kép- és hangminősége, mint a sima gyáriaké.
Valamint az is következik belőle, hogy a különféle lejátszók bitstream hangjának minősége is eltérő, hiszen már a tápellátás is befolyásolja azt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162565) Ear001 válasza robi-k (#162563) üzenetére


Ear001
addikt

Meg egyben RF zajforrásokat szüntettél meg. :R

(#162566) VoidXs válasza robi-k (#162563) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezzel azért rengeteg probléma van. Azt mondod, hogy egy 150-300 forintos alkatrész határozza meg a hangminőséget, mert egy DC-DC átalakító nagyjából ennyibe kerül. Lehet, hogy vannak hifisnek brandelt túlárazott vackok drágábban, de amiket én szoktam venni (például ez), azoknak olyan szinten egyenes kimenetük van, hogy a céges Infiniium zaja is magasabb. Arról sem tettél említést, hogy egy DC-DC bemenetét az elfogadási tartományon belül akárhogy rángathatod, a bemeneti DC-re egész magas AC-t is keverhetsz, mielőtt problémák jelennének meg. Tehát bármi zaj volt előtte, utána már nem lesz. Ahogy az is kimaradt, hogy a DC csak az egyik komponense a jelgenerátornak, amennyiben analóg jelet alkotnánk (nem azt tesszük), vagy fontos lenne a jitter (a legkevésbé sem az), az órajel mondaná meg a kimenet pontosságát úgy 90%-ban, és a maradék a tápfeszültség. Továbbá egy CPU vagy MCU mindenképpen hatalmas zajt generál, ami bármilyen tápfeszültségi hibát túl fog szárnyalni, a PC-s hangkártyák zaját például szinte kizárólag a közelükben ülő hatalmas processzor okozza, GPU-val még rosszabb a helyzet. Egy kompaktabb lejátszón, mint amilyen a Dune, ezek még közelebb lesznek egymáshoz. Annak inkább neki se kezdek, hogy egy láncban hol tűnnek el a bevitt zajok teljesen, és hol jelennek meg újak. Gyorsabb megbuktatni mindenkit egy vakteszten.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162567) Quetz válasza BBéci (#162560) üzenetére


Quetz
őstag

A számítógép nullák és egyesek halmaza. A képet matematikai transzformációval állítja elő a kompresszált forrásból. Hogy ez a A -> B átalakítás más eredményt hozzon, ahhoz a a számítási eredményeknek kellene változni pusztán azért, mert más tápegységet raksz be. Ez azt jelentené a gyakorlatban, hogy a 2x2 néha 5, ami viszont ahhoz vezetne, hogy a számítógép nem lenne képes megbízhatóan ugyanazt az eredményt szállítani, tehát nem működne számítógépként.
És itt vége a tápegység tuningnak, mert a számítógépek igen megbízhatóan működnek, leszámítva a kismillió egyéb nyavalyát, ami miatt nem, de az már más témakör.

Audió oldalról nézve a Hypex, Icepower, Pascal végfokok bebizonyították, hogy kiváló minőségű végfokokat lehet csinálni kapcsoló üzemű táppal. Jobbára csak hit kérdése, hogy a lineáris táp, vagy a kapcsoló üzemű ad jobb eredményt. Az olcsó gagyi mindkettőnél pocsék kimenetet fog okozni, a tisztességesen megtervezett és összerakott cuccok meg nem lesznek olcsók. Én ugyanezt olvasom ki Robi-k hozzászólásából is.

(#162568) blakey válasza BBéci (#162564) üzenetére


blakey
titán

Amikor megjelent a VLS-tápos Dune, volt szerencsém megnézni, teszteltük néhány órán át, akkor azt mondtam, hogy annyit nem ér és még a megoldás is ronda. Nem tapasztaltam akkora különbséget (mint amit a ára mutat) hangban és képben, hogy lássam a VLS-tápos Dune létjogosultságát, magyarul engem nem győzőtt meg. Ha 50e Ft-ot kértek volna érte és valami esztétikusabb megoldás lett volna akkor valószínűleg érdekelt volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#162569) VoidXs válasza Quetz (#162567) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha egy neutrínó átlöki az egyik bited, akkor lehet a 2x2=5. :P Néha ez a teljesen indokolatlanul összeomló rendszerek oka, de erre nincs védelem, csak ECC-s RAM (ami nagyon drága és nagyon lassú). Ez egyébként olyan ritka, hogy egy nem űrtechnológiára szakosodott mérnök életében egyszer lát ilyet, egy munkatársamnál láttam még csak. De ez már nagyon off mese.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162570) robi-k válasza VoidXs (#162566) üzenetére


robi-k
őstag

Sőt, a felsorolásodat tovább is folytathatnánk :K
De a felhasználók többsége nem elektronikai műszerész, és nem is hobbi rádióamatőr (de nem is kell, hogy azok legyenek ahhoz, hogy élvezzék a jó minőségű eszközök magasabb kép- és hangminőségét) :)
Épp emiatt az általam régebben elkövetett "lejátszótuning" sem csak tápegység+DC/DC inverter cseréből állt, beépítésre került a saját procival rendelkező és több Crystek oszcillátort használó reclock modul is új S/PDIF és AES/EBU kimenetekkel.

(#162567) Quetz
Ne felejtsük el, hogy a digitális világban 0 és 1 mellett léteik "Z" állapot is ;]

[ Szerkesztve ]

(#162571) VoidXs válasza robi-k (#162570) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezek önmagukban még mindig nem felelősek látható vagy hallható eredményért digitális rendszeren, csak egy kihagyott képkocka vagy audio frame esélyét csökkentetted 0.00005%-ról 0.00004%-ra (természetesen nem valós számok, csak a nagyságrend).

Ha egy TV-t tápolsz újra, az már jelent eredményt, de azt is csak mérni tudod, látni lehetetlen. Gyártáskor szokás nézni pixelzajt, hogy ne legyen átesés, de ahhoz a panelt a véglegesnél közel 10x erősebb háttérvilágítással és minimális nyitásra állított pixelekkel tesztelik. Amíg ez a zaj +/-0.5 pixelérték alatt van a legalsó tartományban (tehát ahol a legkevesebbet jelenti a gamma miatt), addig a panel tökéletesnek minősül, mert ilyen kicsi változást nem tudsz neki eleve átadni sehogy, semmilyen jelhibával.

Mármint esély van rá, hogy pont úgy fordulnak a bitek különböző zajok és kozmikus hatások miatt, de olyan kicsi, hogy ha az univerzum keletkezésekor létezett volna az összes mai TV, és 24/7 kapták volna a 4K60 jelet, akkor is felírhatatlanul kicsi és 0-ra kerekíthető esélye van annak, hogy ez akár egyetlen pixellel megtörténjen többmilliárd TV közül akár csak az egyiken, többmilliárd év alatt. Épp ezért inkább azt mondjuk, hogy ilyen nem lehet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162572) Ear001 válasza Quetz (#162567) üzenetére


Ear001
addikt

Muti már egy egyest abból a halmazból légyszíves.

(#162573) python1 válasza VoidXs (#162569) üzenetére


python1
veterán

Hogy érted, hogy nagyon lassú az ECC-s RAM?
Nekem 2db gépem is van ECC-s rammal, mindkettő gépben két processzor adja a számításokat.

(#162574) VoidXs válasza python1 (#162573) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Egy extra elem kerül a CPU és a bankok közé, mert amúgy hagyományos RAM-ra épülnek, ennek van egy egész tetemes késleltetése. Nem az átviteli sebességgel van a probléma, az nem esik annyit, hanem a késleltetéssel, mivel nagyon máshogy kell kezelni a teljes modult, leginkább a torlódások miatt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162575) python1 válasza VoidXs (#162574) üzenetére


python1
veterán

Olyan 1,5-3% lehet, cserében tényleg atomstabil gépet kapunk , és bizony hibajavítás is jól jön, pl nálam filmre K-ról konvertálás vagy bármire kiváló, semmiféle lassulás vagy akadás soha nem volt, de fagyás sem, igaz az új ára csak a konfignak 800e környékén mozgot annó.

[ Szerkesztve ]

(#162576) Quetz válasza Ear001 (#162572) üzenetére


Quetz
őstag

Tessék, egy haladó modern egyes csak neked:
0b0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001

(#162577) VoidXs válasza python1 (#162575) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Teljesen random memóriahozzáférésnél van az 20% is. Szerencsére a házimozi és egyszerűbb szerveres feladatok gyakran szekvenciálisak vagy más módon könnyen ki lehet következtetni, hogy mi lesz a következő olvasás, de az én gépem játékra épült, ott 3% is lehet élet-halál kérdése.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162578) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Nem tudja nekem megmondani valaki annak a kis programnak a nevét, ami megjeleníti a távirányító infra kódjait? Becsszó, kerestem, de nem találtam.
Előre is hálásan köszönöm!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#162579) VoidXs válasza Játékos (#162578) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elvileg az RCoid tud ilyet. Már ha arra gondolsz, hogy a távirányítóból olvasod ki kamerán át, amennyiben azon nincs infraszűrő.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162580) Játékos válasza VoidXs (#162579) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Köszönöm a választ, nem voltam egyértelmű. HTPC-hez van nekem távirányító, és annak van egy USB-s vevője. Ezen szeretném olvasni a kódot egy windows-os progival. Pár éve javasolt valaki egyet a itt, de nem találtam a progi nevét sajna...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#162581) VoidXs válasza Játékos (#162580) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Milyen típus a távirányító?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162582) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Szerintetek mekkora a dobozt (literre) építsek a következő hangsugárzónak a plafonba?
Semmilyen szintű információt nem találok, hogy mekkora az ideális.
Hivi VR8-W

(#162583) Quetz válasza Khaosz55 (#162582) üzenetére


Quetz
őstag

A gyártó mit válaszolt neked?

(#162584) Quetz


Quetz
őstag

Megvan a legújabb audi javító eszköz, csak be kell dugni a lejátszó/avr usb portjába :D

5g-bioshield:
PROPRIETARY HOLOGRAPHIC NANO-LAYER TECHNOLOGY

The 5GBioShield is the result of the most advanced technology currently available for balancing and prevention of the devastating effects caused by non-natural magneto-electric waves, particularly (but not limited to) 5G, for all biological life forms.

The 5GbioShield makes it possible, thanks to a uniquely applied process of quantum nano-layer technology, to balance the imbalanced electric oscillations arising from all magneto-electric fog induced by all devices such as: laptops, cordless phones, wlan, tablets, etc.

The 5GbioShield brings balance into the field at the atomic and cellular level restoring balanced effects to all harmful (ionized and non-ionized) radiation.

(#162585) VoidXs válasza Quetz (#162584) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Csodálatos, és mint tudjuk, az 5G szórja a koronavírust, szóval attól is megvédi a usert. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162586) petya1985


petya1985
tag

Hello. Optikai kabellel osszekotottem a hifim es a szamitogepem,a gep erzekelte is es digital output es meg sincs hang... vkinek vmi tipp??

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#162587) VoidXs válasza petya1985 (#162586) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Állítsd be alapértelmezett hangeszközként, és nézd meg, hogy a lejátszó ezt nem írja-e felül.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162588) petya1985 válasza VoidXs (#162587) üzenetére


petya1985
tag

Alapertelmezett. A hifi video modba van(tehat erositokent) es semmi mast nem ir. Neztem biosban is h van e vmi ott de semmi dig outra vonatkozo nincs..

Tanacstalan vok. :W

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#162589) ctrlaltdel13 válasza petya1985 (#162588) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen hang módok vannak bepipálva.
Az nem lehet hogy olyant játszanál le ami nincs a kimeneti listában?

(#162590) petya1985 válasza ctrlaltdel13 (#162589) üzenetére


petya1985
tag

hangmódok? részletezd kérlek mire gondolsz?

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#162591) #16695808


#16695808
törölt tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
van egy LCD tv aminek hdmi portjára van rakva egy Blu-ray lejátszó (5.1-es házimozi ) es még a tv optikai csatlakozóval is ossze van kötve a Blu-ray lejátszóval . Minden jó.... de
a tv masik hdmi portján egy Chromecast eszköz van es ezzel nezem a YouTube-ot aminek ebben a felállásban nincs hangja... hogy tudnám megszólaltatni a házimozin keresztül ? Mit csinalok rosszul ? Mi a megoldás? ( Lg tv+lg házimozi)

(#162592) #09634560 válasza #16695808 (#162591) üzenetére


#09634560
törölt tag

milyen lg a házimozi?
Minden más megy róla? Mármint a chromecastról?
Én ebben az esetben (ha kiderül milyen lg-k ) akkor a hangot fülesről venném le, YT amugyis csak sztereóban szól, tehát azért is marad(hat) néma mert pl auto helyett dolby digitalra állitottad és az nincs a youtube-n.

(#162593) #16695808 válasza #09634560 (#162592) üzenetére


#16695808
törölt tag

LG BH6420P 3D SMART Blu-ray házimozi rendszer
jack-en megy ki csak akkor utana nem all vissza a filmeknek a hang csak ha a tvből kihúznom a jack csatlAkozást

(#162594) #09634560 válasza #16695808 (#162593) üzenetére


#09634560
törölt tag

én inkább a bemenetváltóval oldanám meg... azt sztem az előlapon tudnád megtenni.

(#162595) Kova101 válasza petya1985 (#162590) üzenetére


Kova101
friss újonc

Lehet az a gond, hogy nem megfelelő a formátum amiben küldi a géped. A hang beállításoknál át tudod ezt állítani. Windows gépen elég ha a tálcán a hangszóró ikonra jobb egérrel rányomsz, ott a Hang menü, azon belül a Lejátszás fül. Itt válasszad ki az optikai kimenetet és nyissad meg a Tulajdonságait. Ezen az ablakon belül van egy Haladó fül, ott át tudod állítani a formátumot. Próbáld végig őket, hátha valamelyik működik.

Tippre a 24bit 96khz fog működni, mert sok vevő maximum ezt a formátumot támogatja a 192khz-et nem. Egyébként arra is ügyelj, hogy a toslink kábel a sávszél hiánya miatt nem tud komolyabb hang formátumokat továbbítani mint pl Dolby Atmos és tömörítetlen PCM-ből is csak stereot tud.
Szóval olyan hang anyaggal próbáld ki először ami sima stereo vagy Dolby Digital, DTS.

(#162596) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Szinte biztos hogy kérdeztem már, de még1x feltenném a kérdést. A meglévő JBL 260p subom helyett szeretnék kettőt, de akkor már minőségben feljebb is lépnék. Tudom, a hozzáértők egyből rávágják, hogy ennél feljebb lépni nem nehéz. ;] :DDD
Nem akarok kisebb vagyont elkölteni a projektre, a lényeg hogy legyen minőségi hangzásom, de ne kerüljön horror összegbe. A "szoba" egy panel nappali (még mindig), ami ~20nm (hall nélkül). A két sub egyértelműen a frontok mellett lennének a tévé és a front között két oldalt. Más alternatíva nincs. Ahhoz sokat olvastam a topikot hogy tisztában legyek azzal, hogy van a zárt és a reflexes verzió. Mivel a mostani JBL 260p reflexes, így egyértelmű, hogy a zártról nincs érdemi tapasztalatom. Vagyis egy nagyon belépős Harmanom volt ami zárt volt, de azt inkább hagyjuk.
A kérdés az hogy milyet vegyek? A használt is szóba jöhet, de két ugyan olyan típust külön beszerezni macera.

(#162597) #09634560 válasza Joshi (#162596) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erre az árszintre gondoltál?

(#162598) zsoika válasza Joshi (#162596) üzenetére


zsoika
addikt

" két ugyan olyan típust külön beszerezni macera" inkább összehangolni ;]

Sanci : olcsóbban [link]

(#162599) #09634560 válasza zsoika (#162598) üzenetére


#09634560
törölt tag

de kettő kell.. :) van?

(#162600) Joshi válasza zsoika (#162598) üzenetére


Joshi
titán

Ja bocs, nem írtam hogy fehér biztosan nem kell, és csak előre néző hangsugárzós kell. Akkor így már minden infó adott. Az ár darabra (újonnan) rendben van. Nagyjából ~150k környékén húznám meg a vonalat, persze némi +- azért belefér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.