Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148001) VoidXs válasza Quetz (#148000) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Hát az alsó túlságosan nem egy álom a subokra csapott frontokkal és fektetett centerrel, sík fal előtt...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148002) Tonyka 2 válasza majestic (#147998) üzenetére


Tonyka 2
tag

Vicc, laikus ember megvezetése, lehúzása, ráépítve a projektet a saját észjárására. Miszerint:

1. Én minőségi házimozit akarok.
2. Tudja az új varázslatokat.
3. Dizájni, dizájn, dizájn.
4. Kis helyet foglaljon ám.
5. Ócsó legyen, és minden egyben.
6. Megszületnek ezek a semmilyen minőséget sem képviselő vackok.
7. Laikus ember megveszi, boldogan hátradől, ő bizony megadta a módját.
8. A végén ugyanolyan messze jár a minőségi házimozitól, mint amikor elkezdte nézegetni, mit kéne venni. :D

Erre jók ezek a borzalmak, pont semmire, már annak aki kicsit is benne van ebben.

(#148003) Ance válasza Tonyka 2 (#148002) üzenetére


Ance
őstag

De milyen szépen meg van rajzolva! Azok a kék fénysugarak! Ahogy mennek a sámli felé! Asszem veszek ilyen kék lámpát minden hangfalamra és megcsinálom én is?

(#148004) zsoika válasza Ance (#148003) üzenetére


zsoika
addikt

Az a "sámli" is milyen dizájnos ám :K
Beleülnék és kettétörne , de azt is megnézném ahogy ELACi kényelembe helyezné magát benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#148005) Vikthor válasza Tonyka 2 (#148002) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Full igazad van, ezt a hsz-edet el is mentettem sablonnak, fején találtad a szöget. Szegény érdeklődőt jól elhajtottuk innen... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#148006) lemmy9 válasza Tonyka 2 (#148002) üzenetére


lemmy9
őstag

És esetleg a "laikus" hátradől és nagyon örül neki, és élvezi?

Többen vannak mint mi, a nagylovon.

Szerintem!

(#148007) -KP- válasza majestic (#147998) üzenetére


-KP-
addikt

marketing bullshit, hazugság, tudatlan vásárlók tudatos átverése, ami tetszik.

Árban mennyi ez a masina? Jól látom 1500 euró ? Meg vagy zakkanva? Ennyiből már egész korrekt hangrendszert lehetne venni viszonylag normális hangfalakkal. Még falra tehetőkből is.

[ Szerkesztve ]

(#148008) Snoop-y válasza Vikthor (#148005) üzenetére


Snoop-y
veterán

Erdekes mert megvette az osszes Pro almas cuccot. Lehetett volna neki ajanlani a B&O mozi szettjet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#148009) zsoika válasza Snoop-y (#148008) üzenetére


zsoika
addikt

B&O ? [link]
Az tényleg jo.

[ Szerkesztve ]

(#148010) Snoop-y válasza zsoika (#148009) üzenetére


Snoop-y
veterán

Pont erre gondoltam persze vannak ennel "olcsobbak" is.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#148011) johnywalker válasza majestic (#147993) üzenetére


johnywalker
őstag

Blu-ray lejátszókról pedig ITT tudsz érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#148012) majestic


majestic
őstag

Nem hajtottatok el, de nem értettétek amit kérdeztem. Nekem volt anno többmilliós házimozim DE már nem kell, nem használom ki. Nem kellenek a több kilóméteres drótok, stb. Én egy korrekt hangzású 7.1 vagy rosszabb esetben egy 5.1-es Wifi-s rendszert szeretnék. Nem kellenek a másfél méteres hangfalak sem. Valami olyan kellene (persze tudom, hogy minimális vagy annál kicsit több kompromisszumra leszek kényszerülve) ami kompakt, nagyon jól szól és minden szart le tud játszani, meg tud szólaltatni...

Szerintem amit belinkeltem, az jó de nem értek annyira hozzá. A Creative-nek is van ilyen “rendszere”de az már 3.500.- $, szerintem az már végképp túlzás...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#148013) MasterMark válasza majestic (#148012) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyen nem létezik.

Switch Tax

(#148014) majestic válasza MasterMark (#148013) üzenetére


majestic
őstag

Kompromisszumokkal csak van valami...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#148015) MasterMark válasza majestic (#148014) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag a lényeget, vagyis a hangminőséget kell feláldoznod...

Switch Tax

(#148016) Dorian válasza majestic (#148012) üzenetére


Dorian
félisten

"kompakt, nagyon jól szól és minden szart le tud játszani"
Ebből max kettőt választhatsz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#148017) Snoop-y válasza MasterMark (#148013) üzenetére


Snoop-y
veterán

De letezik csak nem lesz olcso. Mondjuk kompaktnak nem kompakt de B&O -nak van a samsungehoz hasonlo hazimozi szettje amit siman ossze lehet merni egy kozepes "hagyomanyos drotos" setup-al.

Es meg jol is fog kinezni. Mondjuk az arabol pont egy tobbmillios HT-t lehetne epiteni de ez mas kerdes :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#148018) -KP- válasza majestic (#148012) üzenetére


-KP-
addikt

ezekből a feltélekből a kis méret fog teljesülni.

Szinte minden nagy gyártónak vannak normális on wall modelljei. Az nem játszik?

(#148019) majestic válasza MasterMark (#148015) üzenetére


majestic
őstag

A fenti Samsung Soudbarban már a Samsung által megvásárolt Harman Kardon hangszórók és elektrónika van... Az is szar?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#148020) Tonyka 2 válasza lemmy9 (#148006) üzenetére


Tonyka 2
tag

Nem a magas lorol van szo. Nem kerdezem meg a profi fotos forumon, h a Trust 3MPx gep jo e. Mert a CGI marketing kepeken tok jo kepeket keszitettek vele. A laikus akkor marad boldog ha nem kerdezoskodik haladok seregetol. Vegye meg doljon hatra es elvezze. Irja a kollega “ korekt hangot “ hat nem mindenki azt szeretne? Olyan ez a soundbar, mint a fogkrem reklam ami megszunteti a foginyverzest. Meg CGI video is van hozza. A buta nep meg veszi, ahelyett h lekapatna a fogkovet, amitol a verzes, es a sorvadas van. Meg szerencse, h a soundbar-tol nem esik ki a fogunk. :D

[ Szerkesztve ]

(#148021) VoidXs válasza majestic (#148019) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A HK cuccok nagyon kis helyre készültek, belépő szinten el lehet velük lenni. Ettől függetlenül a Samsung cuccok hangja a legkevésbé sem hasonlít rájuk. Végső soron így az Arcam is Samsung, de mégse kerül soundbarokba semmilyen elemük.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148022) lemmy9 válasza Tonyka 2 (#148020) üzenetére


lemmy9
őstag

Persze értem, és igazad is van, de az átlag konzumidiótát nem győzöd meg. Vagyis nem mindet. Én próbáltam sok embernek, sőt haveroknak tanácsot adni, aztán totál saját fej után menve mutatta az új bögreszettet, full hangerőn, vigyorogva.

Ahogy látható minket is próbál meggyőzni, de főleg magát valami kapaszkodóval.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#148023) tamasgal válasza majestic (#148012) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nézzd meg a Bose termékeket náluk símán találsz szerintem olyan szettet ami kicsi és nem műanyag hangú.

(#148024) majestic válasza VoidXs (#148021) üzenetére


majestic
őstag

Ebben a Soundbar-ban HK hangszórók és elektrónika van...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#148025) Vikthor válasza majestic (#148012) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem nincs több kilométer hosszúságú kábelrendszerem... Szépen el tudtam vezetni a falba lakásfelújítás alatt, nincs szem előtt. A többit meg a parket/fal szegélylécek is el tudják takarni. Mindent jól meg lehet csinálni, ahogy azt kell/érdemes. Vannak köztes megoldások is, de hangkocsmákkal mi itt nem foglalkozunk, a legtöbbünknek itt TV/projektor-AVR-BD/HTPC-5.1/7.1 esetleg 2 subwoofer setupja van natív hangfalakkal, nem pedig virtuális trükközés plafonról visszaverős "guminős" effekt.... Ha olyan jó lenne a hangrúd, akkor a rendes mozikban is azokat használnák rendes surround/atmos helyett. A Bose megoldását elfogadható megoldásnak könyvelem el én is, ha ennyire fontos a kompromisszum neked - bár a sok profi beleharapottalma termékeid közül, nem ez jön le, hogy te kompromisszumra volnál hajlandó :P

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#148026) majestic válasza lemmy9 (#148022) üzenetére


majestic
őstag

Nem akarok meggyőzni senkit, tanácsot kértem. Nem egy “egyszerű” Soudbarról van szó, hanem a legmagasabb kategóriába valóról. Mint mondtam volt nekem olyan szettem anno, hogy te olyat képeken sem láttál, úgyhogy ne osz az eszed, ami nincs. Konzumidióta pedig te vagy ha képtelen vagy értelmes választ adni a megadott paramétereken belül. Akkor inkább hallgass, azzal emeled az IQ szintedet, hátha tanúlsz valamit mások értelmes hozzászólásaiból...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#148027) majestic válasza Vikthor (#148025) üzenetére


majestic
őstag

Néztem a Bose honlapját, nem találtam semmi nekem valót, biztos én vagyok a béna...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#148028) Vikthor válasza majestic (#148027) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Errefelé találhatóak a valamire való Bose rendszerek. Bár ennyiből meg veszel majdnem egy rendes középkaliberes megoldást.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#148029) zsoika válasza majestic (#148024) üzenetére


zsoika
addikt

Ha már Samu és HK nekem volt hkts60 belépő 5-ös Onkyoval és egy SB-nál többre tartom. A hkts 65 mélye vez.nélküli de az 5.0 vezetékes.

A Bose iszonyat túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#148030) lemmy9 válasza majestic (#148026) üzenetére


lemmy9
őstag

A jelzőt nem konkrétan rád értettem, de te személyeskedsz keményen. Vedd meg a szettet, próbáld ki, van 14 napod hogy visszavidd, ha nem tetszik.

Hogy segítsek is javaslom kezd újra az általános iskolát, mert nem sikerült. ;)

Szerintem!

(#148031) #98221312 válasza majestic (#148012) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Nekem volt anno többmilliós házimozim."

Mik voltak annak a több milliós rendszernek a pontos láncszemei???

(#148032) BBéci válasza #98221312 (#148031) üzenetére


BBéci
titán

Amilyet képeken sem láttunk.
Nekem sincs kis arcom, de ez a jóember még rajtam is túltesz.
A dicsekvésen kívül van valami értelme annak, hogy beteszi az aláírásába azt a sok túlárazott vackot?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148033) Lacielvtárs válasza BBéci (#148032) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

;] :C
Én is figyelemmel követem az úr pályafutását, kivancsi leszek a végeredményre...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#148034) bajnokpityu válasza BBéci (#148032) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez mar szvsz erosen szemelyeskedes.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#148035) Callisto


Callisto
őstag

Egy darab ELAC 2070 30nm-re 2 ELAC FS 407 és társai (surroundok) mellé jó lehet?

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#148036) BBéci válasza bajnokpityu (#148034) üzenetére


BBéci
titán

Melyik része? Ötször elolvastam, de nem találom annak.
Amennyiben meggyőzöl arról, hogy tényleg személyeskedés, akkor kérni fogom a törlését.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148037) VoidXs válasza Callisto (#148035) üzenetére


VoidXs
nagyúr

30 nm-re határeset.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#148038) BBéci válasza Callisto (#148035) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem 30 négyzetméterre inkább FS 409, mint 407. Kevés az a két darab 15 centis hangszóró. Még nálam, a 22 négyzetméteres szobában is kérdéses, hogy elég lenne-e.
Viszont a 2070 két darab 25 centise már kellő alátámasztást ad a hangzásnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148039) Nemir Ombe válasza Callisto (#148035) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Simán elég lehet. (persze egyéni igény kérdése is)

(nálam pl. BS 403-ak mellé baromi "sok" volt cca. 22-25 nm-en, le kellett tekerni rendesen)

Hmm ....

(#148040) Lacielvtárs válasza Callisto (#148035) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nálam a 2070 kb 22-24nm bőven elegendő...
Persze kérdés mennyire szeretnéd mozi alatt összeborzolni a hajad :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#148041) -KP- válasza Callisto (#148035) üzenetére


-KP-
addikt

Nézz rá az Arendal Sub 2-re. 2*35cm hangszóró, 1000W, gyönyörű feleségbarát kinézet. 60 napos kipróbálási lehetőség. Bár árban több... Ott van még az arendal sub 1 is, ha a szub 2 árban nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

(#148042) Callisto válasza BBéci (#148038) üzenetére


Callisto
őstag

Igen, ezért van két lehetőségem: Lecserélni FS 409-re vagy venni a 407-esek mellé egy szubot és a 407-esken cut. jobban örülnék én is a 409-eseknek, de sajnos ahhoz kétszer annyit kéne ráfizetnem a 407-esekre, mint amennyibe egy 2070-es kerülne.
Nagyobb hangerőre nem igazán van szükségem a szobába a 407-eseknél. Így is kiugranak az ablakok, ha picit feljeb tekerem a Parasound A51-es használatával.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#148043) k.zozo. válasza Dorian (#147968) üzenetére


k.zozo.
tag

Szia,
Látom, hogy a center mögé akusztikai panel van felrakva. Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyi és milyen változást hozott a hangban?
Köszönöm

(#148044) Callisto válasza Lacielvtárs (#148040) üzenetére


Callisto
őstag

Elsődleges a zene. Szóval engem a dinamikus, pontos szubok érdekelnek. Nem a hangereje. :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#148045) Nemir Ombe válasza Callisto (#148044) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

30 nm-en azért már a "hangerő" se egy utolsó szempont .... :)

Hmm ....

(#148046) BBéci válasza Callisto (#148042) üzenetére


BBéci
titán

Jelenleg nincs semmilyen szubládád?
Ha sztereó zenehallgatás a cél, akkor ne a mélynyomós megoldást válaszd!
Nem a nagyobb hangerő miatt javaslom a 409-et. Más világ, magasabb ligában focizik.

(#148041) -KP-
Nem vitatom az Arendalok kiválóságát, de amit linkeltél, az sokkal, 50 %-kal drágább, mint az ELAC. Ráadásnak ott az ELAC önbemérő rendszere, ami egyszerűen zseniális.
Valamint az is szempont, hogy nincs magyarországi üzlet, ahol többfélét meg lehetne hallgatni.
Az ellentétes oldalra, tehát jobbra-balra vagy előre-hátra sugárzást sem tartom szerencsésnek, roppant nehéz megfelelően elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#148047) Lacielvtárs válasza Callisto (#148044) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azért egy cikkben ami tesztelte ezt a szubot, azt írták hogy zenében sem kell szégyenkeznie, ami igaz is, nálam 260as ELACok mellett ezzel az uj tapkabellel azt kell mondjam hogy nagyon kifinomultan teszi hozzá, amit kell zenén.
Persze nekem elegendő sztereón a két front...

Nem akarom bosszantani a kelleténél jobban a topikot, de pl a gyári kabelevel zenén a szub hangja eléggé kilogott, és érdekes de ez a jelenség megszűnt az új 'világítóstapkabellel' :K

Ui, ja hogy ez a haladó, akkor itt nem követek el szentségtörést :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#148048) -KP- válasza BBéci (#148046) üzenetére


-KP-
addikt

Volt aki tesztelte az ilyen telefonos méréseket és 10dB-s eltéréseket is tapasztalt... Én sem vitatom ez Elac kiválóságát, csak az okostelefonok mérési pontosságát.

MInek az üzlet, mikor 60 napon belül visszaküldheti? Van annál jobb demó, mint valamit otthon használni 2 hónapig? :)

Ha árban sok a sub2, ott a sub1, 14 hüvelykes hangszóró felületben pont akkora mint a két darab 10-es. Plusz olcsóbb is egy százassal :) Jó, az erősítő "csak" 500W.

[ Szerkesztve ]

(#148049) Dorian válasza k.zozo. (#148043) üzenetére


Dorian
félisten

Szia! Az csak mellékesen került oda, a TV elé tehető mobil diffúzor vágási maradéka.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#148050) Nemir Ombe válasza -KP- (#148048) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"14 hüvelykes hangszóró felületben pont akkora mint a két darab 10-es"

De arról sem érdemes megfeledkezni, hogy egy nagyobb membrán mennyivel "lustább" és "pontatlanabb" tud lenni, mint 2 db kisebb (persze vannak kivételek, de az többnyire más árkategória) .... nem mindig a méret a lényeg .... ;)

Hmm ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.