Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162601) #09634560 válasza Joshi (#162600) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkor nem teljesen jó amit linkeltem de az adot streamaudio boltban biztosan meghallgathatod és ha nem tetszik akkor adnak olcsóbbra is tippeket, és előrenézőt is találsz

(#162602) Joshi válasza #09634560 (#162601) üzenetére


Joshi
titán

Ez egyértelműen jobb hangminőséget képvisel mint a JBL 260p? Vagy csak ez van árban megegyező szinten? :B

(#162603) BBéci válasza #09634560 (#162601) üzenetére


BBéci
titán

Annál sokkal jobb a DSW Pro 660 és nem sokkal kerül többe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162604) Tamoo válasza Joshi (#162596) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én elengedném a kettőt hacsak nem akarsz venni még pluszban egy miniDSP HD-t 90ezerért meg egy mérőmikrofont. Ha nincs beállítva rendesen nem sokat profitálsz a kettőből, főleg ha a frontok közé teszed mindkettőt. Én is így használtam sokáig, nem is voltam elégedett... :(

[link] Elgondolkoznék a helyedben egy ilyen XTZ-n is. Szomszédok is díjaznák.

[ Szerkesztve ]

(#162605) Vikthor válasza BBéci (#162603) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az egykori álmom volt az a sub!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#162606) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

Denon 2808-as erősítőm mostanában azt csinálja, hogy bizonyos hangerő alatt a jobb oldali front sugárzó nem szólal meg. Felhangosítva viszont " beugrik" a hang ott is.
Ezt főként akkor csinálja, ha napokig nem kapcsolom be az erősítőt.
Ezt érdemes javítani, vagy ha már nem "ugrik be " hangioítással, akkor érdemes foglalkozni vele?

(#162607) lemmy9 válasza ginola (#162606) üzenetére


lemmy9
őstag

Relé gond lesz, egyszer már javítottam egy Teac erősítőt, ugyanez volt a tünet. Megcsiszoltam az érintkezőket nagy bátran, és jó is lett. De ebben valószínű több relé van, és meg is kell lelni.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#162608) Dorian válasza lemmy9 (#162607) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet relé gond, de pl. nálam az egyik dsp chip hibája okozott ilyent. Ami gazdasági totálkárt jelent.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162609) lemmy9 válasza Dorian (#162608) üzenetére


lemmy9
őstag

Akkor az a nagyobb gáz valóban. Emlékszem hogy szívtál, talán a 3808-cal? Ezzel a szériával vigyázni kell, ha venni akar valaki.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#162610) ginola válasza Dorian (#162608) üzenetére


ginola
addikt

Akkor lehet megvárom, míg hangosítással sem éled fel az a csatorna, remélem ettől baja nem lesz, valamint a hangfalaknak is.
Hiába, nem mai darab a mozim, pedig, mintha tegnap lett volna :D
A 2808-nak a maiak közül hangminőségben melyik Denon széria felel meg? De más gyártó is szóba jöhet természetesen.

(#162611) Dorian válasza lemmy9 (#162609) üzenetére


Dorian
félisten

Először a 2809-cel szívtam egy kicsit, a surroundoknál volt hasonló, nagyobb áramra megszűnő hangkimaradás, de aztán egy idő után nem jelentkezett. Pár hónappal később eladtam, mert vettem a 3808-at, a vevő úgy fél év múlva jelezte, hogy neki is ugyanez a probléma áll fenn. Ha jól tudom ott csak relé gond volt.
Aztán a 3808 kezdett pont ugyanúgy sz@rakodni. Reméltem, ha annál is csak ez lesz, de ott meg a chip-hiba volt az oka.

ginola:
Szintben kb. a mostani 4000-es szériának felel meg, de hangkarakterben, meg a bemérőrendszerben, mélykezelésében mostaniak sztem kicsit jobbak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162612) robi-k válasza lemmy9 (#162607) üzenetére


robi-k
őstag

DSP hiba. A legegyszerűbb javítási mód a HDMI panel csere (ezen vannak a DSP chipek is), de nehéz a beszerzése és nem is olcsó :(
Elvben javítható is a panel, ha találsz hozza idehaza szakembert.

(#162613) Tamoo válasza robi-k (#162612) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ilyen hiba esetén működésképtelen vagy analógban végfokként még működhet?

(#162614) ginola válasza robi-k (#162612) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm mindenkinek.
Magyarán akkor használjam ameddig működik? Nem nagyon lehet mást tenni. Remélem nem cseszi szét így a hangfalat.

robi-k
Ha tudsz valakit Fehérvár közelében valakit, megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#162615) robi-k válasza Tamoo (#162613) üzenetére


robi-k
őstag

Működésképtelen, a HDMI panel a vezérlő panel is egyben. Minden átkapcsolást a proci vezérel, és direkt módban analóg bemeneteknél is a jel átmegy a DSP procikon is (csak nem szólnak bele a jelátvitelbe).

(#162614) ginola
Sajnos nem tudok javasolni senkit-sem.

(#162616) Boy_25


Boy_25
csendes tag

Sziasztok!

Lenne lehetőségem venni egy Arcam AVR750-et és egy Anthem MRX710-et is. Melyik a jobb all rounder? Zenén van köztük különbség? Mindkét erősítőről jókat olvastam és nem tudok dönteni közülük. Melyiket ajánlanátok? Köszi előre is!

(#162617) python1 válasza Tamoo (#162613) üzenetére


python1
veterán

Működik igen, nekem 3db ilyen chip hibás cuccom volt, mind működött, valaki az Avx -en hírdetett a múltkor egy 4308-ast behalt Hdmi panellel, és ő is végfokként használta.

(#162618) BBéci válasza Boy_25 (#162616) üzenetére


BBéci
titán

Értetlenül nézem a kérdésedet.
Az a két erősítő nagyon nem ugyanabban a ligában focizik. Az Arcam újonnan 5000 euróba került, az Anthem a felénél kevesebbe, vagyis van köztük 3 kategóriányi különbség, ami a hangjukban is megmutatkozik. Az AVR750 az általam hallott legkiválóbb házimozi erősítők egyike. Használtan sem adják olcsóbban, mint amennyi az Anthem volt újkorában.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162619) robi-k válasza python1 (#162617) üzenetére


robi-k
őstag

Végfok üzemmód nem egyenlő az analóg teljes üzemű (azaz elő- + hangerő szabályozó + végfok) erősítő móddal. Ha behal a HDMi panel, nem lesz előerősítő és nem lesz hangerő szabályozás sem (ami szintén digitális állítású az AVR-ben).

(#162620) python1


python1
veterán

Én még hangerőt is tudtam szabályozni, csak a dsp funkciók nem működtek.Analóg bemenetekről simán működtek, vagy a Denon másként működne?

[ Szerkesztve ]

(#162621) robi-k válasza python1 (#162620) üzenetére


robi-k
őstag

A 2808 esetében a bejövő analóg jel először meg a PCM0803A A/D átalakítóra, onnan az EPM240T100C5N procia (amire rádolgoznak az ADSP21366 és a ADSP21367 DSP procik), utána megy tovább azMAIN ZONE DAC DSD1608 IC-re és csak ezután kerül rá az APPA300 hangerő szabályozó IC-re (VOLUME and INPUT SELECT IC Z3L APPA300).

(#162622) Quetz


Quetz
őstag

Denon has announced the upcoming prices and availability of the industry's first 8K-Ready AV Receivers - the AVC-X6700H, AVC-X4700H, AVC-X3700H, and AVR-X2700H.

A legfontosabb hír talán ez:
A new ‘Pre-amplifier’ mode previously only seen in the flagship AVC-X8500H, disconnects internal amplifiers when the receiver is used as an AV processor and all speakers are powered by external amplifiers. This is only available in the top three models in the X-Series.

Aki végfokozik, az jelentős minőség javulást érhet ez által.

(#162623) Tamoo válasza Quetz (#162622) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De aki procit akar az inkább procit vesz, nem avrt. Gondolom én.
(Legalábbis ebben az árkategóriában.)

[ Szerkesztve ]

(#162624) robi-k válasza Quetz (#162622) üzenetére


robi-k
őstag

Pontosítok: lekapcsolják az X8500H belső végfok erősítő részét, ha az AVR-t csak prociként használják, külön végfok erősítőket alkalmazva a hangfalakhoz.
Ezt az "újdonságot" más gyártók (Pioneer, Yamaha, stb.) már óta alkalmazzák.

Amúgy idáig is a Denon felsőkategóriás AVR-ei alkalmasak volt tisztán prociként történő üzemre (az már más kérdés, hogy ennek mennyi értelme van), csak potyán ment a belső végfok, ha a PreOut kimenetről a jel egy külső végfokra ment.

(#162625) Dorian válasza robi-k (#162624) üzenetére


Dorian
félisten

Én emlékeim szerint a 4520-nál a menüben ki lehet kapcsolni az adott végfok erősítőket, ha pre-outként klső végerősítő van rákötve, én is így használom. Hogy aztán valóban kikapcsolta-e vagy csak a menüben szürkült be, azt nem tudom ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162626) robi-k válasza Dorian (#162625) üzenetére


robi-k
őstag

Könnyű ellenőrizni, megmérve a kikapcsolás előtt és utána a teljesítmény felvételt (vagy az áram értéket). Ha csökken, akkor valóban kikapcsolja a végfokot.

(#162627) Dorian válasza robi-k (#162626) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, hát annyira nem èrdekel, de mèg kütyüm sincs hozzá

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162628) BBéci válasza Dorian (#162627) üzenetére


BBéci
titán

Valami egyszerű multiméter pont megfelel erre a célra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162629) Dorian válasza BBéci (#162628) üzenetére


Dorian
félisten

Az sincs :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162630) Quetz válasza robi-k (#162624) üzenetére


Quetz
őstag

A végfok lekapcsolásának ez az értelme:

A bal oldali csatorna esetében le van kapcsolva, a center-nél meg nem is lehet.

Az eddig végzett mérések alapján a Denon X3600 áll a második helyen, megelőzve nem egy processzort is:

A probléma csak annyi, hogy ez az érték csak jobb/bal csatornákra érhető el, még. Viszont a 3700/4700 esetében lehet, hogy olyan AVR-t kapunk, ami versenyképes lesz a processzorokkal is, jóval alacsonyabb áron. Már csak annyit kellene tennie a Sound Unitednek, hogy támogassa a saját mérőmikrofonok használatát, és akkor versenyképes lenne a Dirac megoldásokkal.

(#162631) Tamoo válasza Quetz (#162630) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem hiszem hogy házon belül is konkurenciát akarnak csinálni a drágább termékeknek.

(#162632) BBéci válasza Dorian (#162629) üzenetére


BBéci
titán

Lehet anélkül élni, házimozizni, de minek? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162633) Dorian válasza BBéci (#162632) üzenetére


Dorian
félisten

Á, èn örülök, ha a csavarhùzòt a megfelelő vègèn fogom meg :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162634) python1 válasza Tamoo (#162631) üzenetére


python1
veterán

Nem hinném, hogy házon belül konkurencia lenne, biztosan modellfrissítés közeleg a processzorai terén, ilyenkor csepegtetnek lefele.

(#162635) Boy_25 válasza BBéci (#162618) üzenetére


Boy_25
csendes tag

Nem mindig a drágább a jobb. Az Arcam túl van árazva sztem. Én még nem hallottam egyik erősítőt sem, de külföldi teszteken jobbnak hozták ki az Anthemet, mert hangban nem maradt el, de az ARC szobakorrekciós rendszer jobb, így kedvezőbb az ár-érték aránya. Ettől függetlenül én is az Arcam felé húzok, már csak azért is, mert egy árban tudom megszerezni mind2 erősítőt.

(#162636) BBéci válasza Boy_25 (#162635) üzenetére


BBéci
titán

Kérlek, mutasd meg azt a tesztet!
Szerintem az AVR750 még az Anthem elő/végfok párosainál is jobb hangminőségű.
Ha annyira fontosnak tartod az akusztika korrekciót, akkor vegyél Dirac-os Arcamot!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162638) #98221312


#98221312
törölt tag

Szerintem brutál jó vas lehet mindkettő!
Egyszer ha sikerül túllépnem a Marantz/Denon/Audyssey világán (mostanában biztos nem) akkor én is ezek közül csemegéznék! :)

(#162639) WaterWave válasza Quetz (#162637) üzenetére


WaterWave
veterán

Olyan rózsaszínpárduc nekem is kell.. :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#162640) BBéci válasza Quetz (#162637) üzenetére


BBéci
titán

Az AVR750-ről volt szó, aminél állítólag jobb az MRX 710. Utóbbi a maga kategóriájában kiváló, de ahogy már említettem, messze nem ugyanabban a ligában fociznak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162641) VoidXs válasza Boy_25 (#162635) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én az alapján, amit hallottam, nem választanám az Anthemet, de még az egyik legjobb modelljüket sem belépő szintre. Az MRX 720-at el se kezdtem hallgatni, de már magasabb volt a zajszintje, mint az alaplapi hangkártyámnak, és az ARC is egy kisebb katasztrófa, mind technikailag, mind eredményben, nagyon sokat kellett vele játszani, hogy akár csak megközelítőleg használható eredménye legyen. Ha azt mondjátok, hogy az Arcam még rosszabb, abba bele sem merek gondolni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162642) #98221312 válasza VoidXs (#162641) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ez most komoly??
Az ARC-t az egyik legjobb szobakorrekciónak tartják számon!

Az Arcam sem jó??

Akkor melyik az az AVR amit szívesen ajánlanál?

(#162643) mettek válasza #98221312 (#162642) üzenetére


mettek
addikt

Ő egyiket sem szerintem.
Én Nad t758 v3-at használok nagy megelégedéssel pedig tesztekben azt hozták ki a legrosszabb sinad eredménnyel. Hozzátartozik hogy csak nulla decibel hangerő álláson mérték ezt a rossz eredményt.

Ennek ellenére jópár erősítő után mondhatom hogy az egyik legjobb. Ennél csak a Marantz 8-as processzora szólt jobban de ez érthető.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#162644) VoidXs válasza #98221312 (#162642) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én házimozis procik közül értékelhető hangot még csak Marantztól hallottam, de egyszerűen semmi nem ér egy PC közelébe, megközelítőleg sem. A zajszint és dinamika minden dedikált procin katasztrofális, főleg, ha agresszíven mérsz. A legnagyobb probléma, hogy nincs rálátásod a teljes rendszerre, nem mondják, hogy melyik funkció miatt éri el a DSP a valódi 0-t, mi szabályozza a műveleti erősítőket (ahonnan a zaj nagyja jön). Elhiszem, hogy ez egy nagyon jól megtervezett rendszeren nem probléma, de aki olyat épít, az vagy van annyira gazdag, hogy pl. Storm procija legyen (abból azért ki lehet jó mozit is hozni), vagy annyira beleássa magát, hogy PC-re alapoz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162645) mettek válasza VoidXs (#162644) üzenetére


mettek
addikt

Keveseknek van ennyi ideje és affinitása az informatikához hogy pc-te építsen. Én 33 évesen is elveszek a pc-s processzálásban, az eq apo, rew és társai összelövésében.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#162646) #98221312 válasza mettek (#162645) üzenetére


#98221312
törölt tag

Megelőztél!

Pont ezt akartam írni! :)

Tamoo sikeréből kiindulva engem is érdekelne a PC, de aligha lenne türelmem,/időm bele ásni magam a számítógép világába.
Engem mindig is a dedikált eszközök vonzottak!

Éppen ezért is tartom azt, hogy teljesen felesleges egyiket a másik fölé helyezni.
Mindenki azon az úton jár, ami neki szimpatikusabb, és még ezek fényében is sokkal inkább venném (csak, hogy a témánál maradjunk) pl az Arcam 750-et mint, hogy pécézzek.

(#162647) Tamoo válasza #98221312 (#162646) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

hejjj :) Azért nekem nagy siker még nem volt pc fronton, a legelején járok. Majd most akarom összelőni ahogy időm engedni illetve ahogy tudok mérni a gyerektől. :D
Ami eddig siker, hogy vettem egy jó szubot és arról le lett húzva a kiemelés jó része. De még nem tökéletes, lehet az elejétől kellene kezdenem és más helyet keresni neki ahol nincs nagyobb beszakadás mert ugye kiemelés le lehet húzni nagyobbat is, de beszakadást nem húzol fel. Hozzáértőktől bocs a szakszerűtlen fogalmazásért.
Csak vettem hangkártyát is, majd beszámolok hogy alakulnak a dolgok. :D 10perce dobtam be a táskámba az ic kábeleket.

[ Szerkesztve ]

(#162648) Dorian válasza #98221312 (#162646) üzenetére


Dorian
félisten

Miért ne lehetne minőségben egymás fölé helyezni őket? A kényelemnek ára van, amit egyelőre én is inkább megfizetek, de ettől még inkább az a haladó-szint (ha már van ilyen topik), mintsem drága komponensek összevásárlása.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162649) #98221312 válasza Tamoo (#162647) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Ami eddig siker, hogy vettem egy jó szubot és arról le lett húzva a kiemelés jó része."

Nekem ezt elérni már óriási siker lenne! :K
Iszonyat kiemelése van a szubomnak! :O

Dorian: Kétségtelen, van igazság abban amit mondassz!

[ Szerkesztve ]

(#162650) robi-k válasza mettek (#162645) üzenetére


robi-k
őstag

+1
Túl sok macerát okoz egy PC-s alapú teljes HM rendszer felépítése, egy jó PC-n kívül kell még hozzá egy (vagy több) jó többcsatornás DAC és végfok erősítők is, továbbá a PC-s szoftverek beszerzése sem olcsó, és a használatuk pedig gyakorlatot igényel.

A felhasználók 99% nem akar ilyennel bajlódni (én sem akarok ilyennel bajlódni), az AVR vagy proci+végfok még 0 tudás és tapasztalat mellett is könnyen kezelhető (ezek lényegében plug-and-play eszközök). Sajnos PC-s HM rendszernél nincs plug-end-play megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.