Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) Dorian válasza MasterMark (#73998) üzenetére


Dorian
félisten

Attól még kérhet ilyen tanácsot, nem? Teljesen életszerű felhasználás, akkor is, ha valami hifi-sznob húzza rá a száját.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74002) ricsik válasza Dorian (#74001) üzenetére


ricsik
őstag

Teljesen egyetértek, a hb célja, legalábbis a fiatalok körében nem arról szól, hogy leül 6-8 jóbarát és borozgatva jazz-t hallgatnak és beszélgetnek. Arról szól, hogy összegyün a nép, reggelig dübörög a szene, reggelig megy a táncolás és reggelig megy a piálás. Részegen amúgy is halál mindegy mi szól.

(#74003) mivamma válasza ricsik (#74002) üzenetére


mivamma
senior tag

Nem olvastam vissza sokat bevallom, de akkor miért nem ebbe az irányba nézelődik a kolléga?

(#73997) adamssss: na itt már végképp elvesztettem a fonalat. Miért kell hdmi egy sztereó rendszerhez? Vagy 5.1-ben szeretnél házibulizni? Csak egy példa volt az irányra, lehet találni sokkal olcsóbbat is!

[ Szerkesztve ]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#74004) t-bali3 válasza mivamma (#74003) üzenetére


t-bali3
senior tag

Laptopról akarnak zenét lejátszani és gondolom a HDMI tűnik a legegyszerűbb és legjobb megoldásnak.

(#74005) mivamma válasza t-bali3 (#74004) üzenetére


mivamma
senior tag

Laptop, jack-rca, valami sztereó erősítő, 2 db Orion hs 500.

Ha jól emlékszem anno mi valahogy így mulattunk :D

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#74006) Norbi 72 válasza Tamoo (#73993) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez igaz.De egy ilyen nagyvashoz errefelé kéne nézelődni,de ha csak bulizni kíván az úr,a JBL tökéletes hozzá.

(#73997) adamssss Dehogynem,nálam is volt rengeteg házibuli.Csak ha hangos is a zene,valahogy szóljon...

[ Szerkesztve ]

(#74007) MasterMark válasza Dorian (#74001) üzenetére


MasterMark
titán

Persze, természetesen kérhet. Arra céloztam, hogy kapni nem fog választ rá.

Switch Tax

(#74008) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Denon A10SE-t ismeri valaki? Vélemények?

Ha azt mondom, hogy a számozott Denonoktól egyel nagyobb, de a nagyágyúknál meg a legkisebb, kb jól lőttem be?

Vagy?

[ Szerkesztve ]

(#74009) lemmy9 válasza KisTücsök (#74008) üzenetére


lemmy9
őstag

Jól. Az AVC szériában nincs tuner sem,.....szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#74010) KisTücsök válasza lemmy9 (#74009) üzenetére


KisTücsök
addikt

Értem.

Ha jól látom, meg számolok, akkor kb 700 ezer körül volt ennek az új ára.

Meg ahogy olvasom, pl a sokkal újabb 3805-nél jobb a hangja.

Viszont ez már tényleg nem mai gép...

(#74011) lemmy9 válasza KisTücsök (#74010) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha a hang számít,(és mi más) nem a csilli-villi, akkor bátran ajánlom bármelyik AVC-t. Gondosan tervezett, és megépített vasak.

Szerintem!

(#74012) KisTücsök válasza lemmy9 (#74011) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi!

Persze, a hang. Bár nem hosszútávra tervezek, valószínűleg majd átállok sztereóra, de előtte még kiszeretnék próbálni valami "komolyabb" AVR-t.

Egy-két tesztet elolvastam, nem lehet rossz.

Apropó, mennyit érhet manapság?

(#74013) lemmy9 válasza KisTücsök (#74012) üzenetére


lemmy9
őstag

Az A1SE 150-200 körül, Én 180-ért adtam el. Az A10 hát...
70-90 körül talán.

Ja, és ez nem AVR, ez "csak" erősítő.:-)))

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#74014) Gaben360 válasza KisTücsök (#74012) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ven egy eladó A11sr az avx-en,azt nem nézted?
Bár nem tudom mi a különbség aközött meg az A10 között,de nekem nagyon tetszik az a denon,csak csóró vagyok. :)

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#74015) lemmy9 válasza Gaben360 (#74014) üzenetére


lemmy9
őstag

Szerintem azt elvitték.

Szerintem!

(#74016) Gaben360 válasza lemmy9 (#74015) üzenetére


Gaben360
senior tag

Lehet,mostanában nem néztem rá.
Én is le kéne cseréljem a 2805-t valami erősebbre,de ez még várat magára sajnos.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#74017) KisTücsök válasza Gaben360 (#74014) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az le van zárva. Csere ajánlatot kaptam egyébként. Ha 80 körül eltudnám passzolni majd, akkor beneveznék rá, mert amúgy érdekel.

Az a 11-es kb két évvel fiatalabb ahogy olvastam. Meg hát azért jobban néz ki.

Ebben a 10-esben az nem tetszik, hogy az előlapi gombok nincsenek elrejtve. Meg a távirányítója. Az nagyon két filléres. :D

lemmy9:Értem, köszi. Még agyalok rajta egy kicsit.

(#74018) Gaben360 válasza KisTücsök (#74017) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát ja,az A11 jobban néz ki,meg a távja is sokkal tetszetősebb.
Ha jól láttam,akkor az A10 nem tud DD pro-logic I-II-őt?
Igaz,nem tudom neked mennyire számít ez.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#74019) KisTücsök válasza Gaben360 (#74018) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen, tényleg. Nem tudja. De az nem is érdekel szerencsére.

Vaterán láttam egyet elkelni év elején 65-ért. :/

[ Szerkesztve ]

(#74020) Yany


Yany
addikt

Srácok, nagyon luzer vagyok a témában, ezért a türelmeteket kérném az esetleges butaságaimért és végtelen segítőkészségetekre lenne szükségem. :)

Van egy Samsung F6500-as TV-m, aminek hangját szeretném kitenni egy CAV DP880A hangfalpárra.

A fő kérdésem: milyen erősítőt ajánlotok, ha

- Sztereo hangzás: nem érdekel az 5.1, 7.1, 1232131.1 csatornáshangzás, de zavarni sem zavar, ha képes rá, amennyiben nem drágít
- TV --> erősítő: optikai bemenet
- 2-3 pár további analóg RCA bemenetre lenne szükségem
- Helyszín: panel lakás, vagyis nem kell 8000W (a hangfalakat nem kívánom üvöltetni)
- WiFi: jó, ha képes WiFi-n mondjuk DLNA anyagot fogadni, de ha ez drágító tényező, akkor nem szükséges
- Fontos, hogy nem vagyok audiofil, tehát munkából és bérből élő emberként a lehető legértelmesebb ár/érték arányt keresem, nem ódzkodom sem a japánoktól, sem a névtelen, de tapasztalatból dicsért gyártmányoktól.
- Előny, ha viszonylag alacsony, hogy beférjen a TV alatti polcra, de ez is csak vágy, nem kritérium. :)

Kérlek ajánljatok valami frankó, de megfizethető cuccot. Árkategória: 50~80e Ft. Nagyon köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#74021) #09634560 válasza Yany (#74020) üzenetére


#09634560
törölt tag

Parancsolj, ez a legjobb ár-értékarányu ujnak mondható erősitő.
Szerintem ha kábelezés megoldható, wi-fi ne legyen feltétel... én pl 20 méter kábellel oldottam meg valahol az akadozó wifi helyett stabil net átvitelét, fal mellett szekrény mögött egyéb eldugot helyeken tán 2000 ft-ból..

(#74022) Yany válasza #09634560 (#74021) üzenetére


Yany
addikt

A Piohoz képest ez nagyon gagyi?

RX-V375

Illetve ehhez képest ez, jobb, vagy rosszabb?
HTR-2866

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#74023) #09634560 válasza Yany (#74020) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha sztereót akarsz akor létezik hifi topik is, és DAC-ot kell venned és minden megoldott..de létezik Onkyo erősitő mely fogad optikai jelet és a Dac nem kell... .

Igen nagyon gagyi..másik uaz, csak más kivitel..
Sztem az Onkyo lesz nyerő.. ha a DNLA-t megoldod médiajátszóval akkor azt preferálnám.. hangminőségben nem versenytársa dupla árú avr sem.

[ Szerkesztve ]

(#74024) lemmy9 válasza Yany (#74022) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha bérből és fizetésből élsz, akkor ne újat nézz.

[RXV-467]

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#74025) Dorian válasza Yany (#74022) üzenetére


Dorian
félisten

Ha belefér a 90k, akkor fogadd meg Sanci tanácsát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74026) Yany válasza Dorian (#74025) üzenetére


Yany
addikt

Hajlok rá, totál laikusként kénytelen is vagyok hinni nektek. :) Valahol a Denon AVR X500-asát láttam egy külföldi fórumon még ajánlani. Ti mit mondtok? Úgy látom, hogy hasonló áron megy, mint a TX 8020-as.

Szerk.: Kicsit félek, hogy HDMI bemenet nincs rajta és előfordulhat, hogy egy notit, vagy valami eszközt rádugnék egyszer. Persze ha a HDMI bemenetek megléte valami másban túl nagy áldozatot jelent, akkor nem lényeg.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#74027) Gaben360 válasza Yany (#74026) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha nem akarsz újat,és a wifi,dlna nem olyan fontos,akkor használtan lehet jó cuccot találni.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#74028) Just486 válasza mivamma (#74005) üzenetére


Just486
senior tag

Hahaha, a jó öreg 500-501. Nem rossz dobozok, de sajna nem igazán terhelhetőek (jó, mondjuk mihez képest). Azért is kellett lecserélnem, mert a vége felé már hetente ment ki benne valamelyik hangszóró (jellemzően mély és magas felváltva), és nem volt már szívem tovább nyúzni. Azóta Jamo S708 van, már ezeken is hallani lassan, hogy hullik le a rézdrót a csévetestről :D Viszont ha valaki olcsón szeretne hangos zenét szerintem nem olyan rossz választás.

That unconquered country we call the future.

(#74029) #09634560 válasza Yany (#74026) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jó a denon de az 500 az halvány enyhén szólva.. ezerszer inkáb az a Pioneer, az az Onkyo6xx-ek felett van és Denon 2xxx-ekkel egy súlycsoport.

(#74030) Yany válasza Gaben360 (#74027) üzenetére


Yany
addikt

Az a baj, hogy nem tudom, hogy mitől jó az a cucc. Ciki, nem ciki, csak az igényeimet ismerem, amiket fent felsoroltam, de hogy milyen paraméterek szolgálják azokat, arról fogalmam sincs. :B

Leegyszerűsítve a lényeg, hogy a CAV hangfalaimon szeretném hallani a TV-t és néhány egyéb hangforrásomat (TV-optika, vagy HDMI + legalább 2db sztereo RCA), illetve férjen bele az árkategóriába. A WiFi/DLNA/HDMI/sokcsatorna inkább ilyen nice-to-have dolgok.

Hogy ne tartsak fel itt mindenkit a bajommal, akkor egy olyan kérdést a végére engedjetek meg: Onkyo TX-8020 vs. Pioneer VSX922?

Melyik miben jobb? Miért ajánlottabb? (ártól/állapottól/garitól függetlenül kérdezem)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#74031) #09634560 válasza Yany (#74030) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo: jobb hangzás és .phono bemenet.bár sok laptopból ki lehet csalni optikai jelet a fülhallgatón keresztül ha a tied is olyan akor ez a nyerő.
Pioneer: job csatlakoztathatóság, hdmi-vel, dekóderek tehát nem kell dekódoltatni a lejátszóval a jeletés legjobb vétel kategóriájában elég jó sztereó hangzással (pure direct módban) és ha késöbb indulnál több.1 felé ez akkor is ideális lesz valamint fejlett bemérő tehát szobai equalézerrel beméred, elmented akusztikailag tudsz rajta alakitgatni szoftveresen.

[ Szerkesztve ]

(#74032) Yany válasza #09634560 (#74031) üzenetére


Yany
addikt

:R :R :R

Alszom rá párat, és kitalálom, hogy mi a fontosabb nekem. Borzasztóan segítőkészek voltatok, mindenkinek nagyon köszönöm a rám áldozott idejét. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#74033) gorbep válasza Gaben360 (#74016) üzenetére


gorbep
senior tag

Mi a baj a 2805-el? Azért csak óvatosan....... én most váltok Proci+végfokra szintén 2805-ről...... és nem olyan óriási a hang ugrás, mint gondoltam..... szóval ha nem HD hangra meg HDMI-re utazol, nem biztos, hogy érdemes...... de ez csak az én véleményem.......bár lehet, hogy nálam most a proci tesztelés alatt csak a Heed Obelisk ereje kevés a 2805 masszív végfokaihoz képest......de ez majd csak akkor derül ki ha lesz becsületes végfok is......de addig most nem sürgetem mindenáron a megválást a 2805-től, mert lehet hogy ő lesz aki marad..... :U Bár ha lesz vevőm, és meggondolom magam, majd megveszem a tiédet..... ;]

más.... tudsz kb ajánlatot mondani a "maximalista" állványra? Tudom nem lehet az AVR-hez csatlakoztatni, de mégis csak azon van.... :)) szerintem ide is dobj be be róla egy képet....igazán igényes ...és jó "hangú" -nak néz ki...... Gratulálok!

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#74034) Toobee válasza gorbep (#74033) üzenetére


Toobee
veterán

UMC-től azért nem kell hanyatt vágódni. Kb a legolcsóbb HDMI-s proci, olyan is. Amerikai, használt árát éri, de itthon hamarabb vennék 130-140 körül egy Rotel-t, mint UMC-t.

https://barbieripnk.hu/

(#74035) Gaben360 válasza gorbep (#74033) üzenetére


Gaben360
senior tag

Hát csodálkozom,hogy ezt mondod,azért egy proci-végfok kombó jobb kellene legyen egy mezei avr-nél.... :)
Az állvány az nem olcsó,és erősen méret és polcszám függő,majdnem 2x annyi anyag kell mint a sima verziókhoz,de majd holnap küldök egy privit ezügyben.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#74036) BBéci válasza gorbep (#74033) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegy, miféle proci/végfok párosról van szó. Pénteken váltottam egy nagyon jó hangú receiverről és már a tévéadás hangjától leesett az állam. Azóta megnéztem pár teljes filmet, filmrészletet, nem tudok betelni a hangzással.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74037) bajnokpityu válasza Gaben360 (#74035) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mezei AVRnél talán. DE az újonnan fél milkás AVRek nyilván jobbak lesznek a 3-400rugós proci+végfok kombóknál. Nincs ingyen ebéd. Csak azért,mert két dobozba csomagolják, még nem lesz automatikusan jobb. Nyilván jobb hangot el lehet érni külön dobozokkal, de az nem ez a kategória. Új áron 1.5-2M körül már látom értelmét.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74038) #09634560 válasza BBéci (#74036) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mit tesztelsz? Privátban is jöhet ha nem publikus?

(#74039) BBéci válasza #09634560 (#74038) üzenetére


BBéci
titán

Nem titok.
A maga kategóriájában kiváló Arcam AVR380 után NAD T 187/977 érkezett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74040) gorbep válasza BBéci (#74036) üzenetére


gorbep
senior tag

Egyetértek, de mi (sajnos) nem egy ligában focizunk..... :(

Konkrétan egy UMC-1 -ről van szó, a végfok meg egy XPR-2 + XPA-3 lesz .....majd.....ha.....a válság véget ér.... ;] Igazán a meglévő sztereó integrált (Heed Obelisk Pro) hajtja a frontokat és egy T osztály a surroundokat...... de egyenlőre még nem az igazi.... bár ha a kábeleket látnád, amivel össze kötöttem eret vágnál magadon.... :D Javasolhatnál is valami "olcsó" IC-t....(4/5db kell :W mert (még) nincs centerem, de a Sweet Point-omban nem is hiányzik... :DDD ) A DAC-on CuAgSS van, de az ide nekem drága.....

Egy szóval ezt még nem cserélném jó szívvel a 2805-re.....különösen hogy nem tolonganak érte....lassan többet ér benne a fém, (mert ebben még van bőven) mint amennyit a piac adna érte....

Más részt még küzdök SW problémákkal, az MPC-HC pause-nál 1 másodpercre PMC sztereóra vált, és ebből ciccenés lesz, amit a Denon le se tojt, de itt elég kellemetlen.... úgy tűnik Realtek driver hiba..... Még bepróbálom HDMI-n ,de nem szívesen vezetem át a képet a procin, nekem ne matasson bele (bár találtam a menüben Video Pass Through-t).....meg másoknál mindenféle anomáliákat látok a PC HDMI kezelésében AVR-en át.....

De ha végre be bírnák fejezni az XMC-1-et azért azt is megfülelném.....

Szerk.

Pityu: Amiért én meglépem a kombájn szétbontást az a sztereó vonal szimmetrikussá tétele végig.... csak nehogy koppanás legyen vége..... :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#74041) BBéci válasza gorbep (#74040) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs, milyen hangminőségű lehet az XPR végfok. Adatait nézve a tipikus, elmeháborodott amcsi nagyzolás: méretben, teljesítményben, súlyban. Azt pedig pláne nem lehet megmondani, miféle összekötő kábel illik hozzá.
A NAD-okhoz kaptam egy csokor Nordost Red Dawn-t, amit már korábban megszerettem és most is remekül szerepelnek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74042) gorbep válasza BBéci (#74041) üzenetére


gorbep
senior tag

Az XPR még messze van....most aszimmetrikus kábelek kellenek, olyan 5e JMF/db árban..... valami használt VDH talán?

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#74043) bajnokpityu válasza gorbep (#74040) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sztereo vonalon (és nyilván mozin is) elég sokat hoz a szimmetria, megfelelő láncon. A Toobee féle Emon már bőven hallhatónak kell lennie. Viszot az emo proci szvsz kevéske ezen a szinten.

Egyébként többen megrökönyödtek, de én az olcsó kategóriában simán jónak tartom a Klotz sq450 kábelét.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#74044) Sefter válasza gorbep (#74042) üzenetére


Sefter
veterán

Kábelt csak sok próbával találsz megfelelőt.
A proci+végfok árának 10-15%-át simán ráköltheted az összekötőkre (már ha ki akarod használni a bennük rejlő lehetőséget..).

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#74045) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Pio 922 taviranyitot ra lehet venni medialejatszo vezerlesre is szerintetek? Tv-t már viszi de menne egy harmadik is? Van rajta tekeres gomb stb :F

[ Szerkesztve ]

(#74046) #09634560 válasza Sefter (#74044) üzenetére


#09634560
törölt tag

És szerintem alulméretezted..

(#74047) BBéci válasza Sefter (#74044) üzenetére


BBéci
titán

Annál azért többet kell összekötő kábelekre költeni, ha a maximumot ki akarjuk hozni a vasakból. SZVSZ. Aztán a tápkábelekről se feledkezzünk meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74048) Sefter válasza BBéci (#74047) üzenetére


Sefter
veterán

Először 20%-ot írtam, de azt hittem azért leszeditek a fejem :B

Psn ID: sefter_hun

(#74049) #09634560 válasza bigdady (#74045) üzenetére


#09634560
törölt tag

Meg kellene nézni a hazsnálatiban hogy az IR kódja bene van-e vagyjárható ut lehet a betanitás is...

(#74050) Toobee válasza Sefter (#74044) üzenetére


Toobee
veterán

Az a baj, ha nagyon jót akarnék zenélni, akkor meg kéne vennem azt az összekötőt, ami drágább, mint a végfokom. Evan' :DDD

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.