Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) Mankó válasza Oldfighter (#86992) üzenetére


Mankó
veterán

A jelenlegi helyzet:

Az eredeti helyzet is ilyen volt, csak a center alatt nem volt láb, meg a frontok kicsit feljebb és beljebb voltak a tv-hez 1-1 fa virágtartó valamin.
Volt mérés a változtatás előtt is, után is de elég fals eredmények születtek. A hátsók nagyon közel vannak az ülő helyzethez és a mikrofon így fél m-en belül volt a faltól. Ettől függetlenül sok minden közre játszik abban, hogy a mérés nem lett jó. Holnap firmware-t frissítek és mérek még egyet, a mikrofont beteszem a kanapé közepére, min 1 m-re a faltól és max majd hozzáállítom a hátsókat, hogy az is megfelelő legyen.
Különben jut eszembe a center egy 40 cm magas szekrény tetején áll, s most tettem alá tartó lábakat is. A tv távolsága a centertől és minden más látszik úgyis a képen.

kapi12: ezt gyorsan el kell adni, hangfalastól mindenestől, ha nagyon kicsi a keret akkor venni egy olyat amin van optikai kimenet és hdmi-vel csatlakozik a tv-hez. Ha egy kicsit több a cash, akkor erősítő és hangfalak.

[ Szerkesztve ]

(#87002) Kroland25 válasza #09634560 (#87000) üzenetére


Kroland25
tag

Igazából nem én keresek hanem egy ismerősöm!Az én kiszemeltem egy Arcam AVR 600:)

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#87003) kapi12 válasza kapi12 (#86997) üzenetére


kapi12
tag

Köszi a válaszokat, tehát nem fogom tudni használni a TV-vel, nem fog megszólalni, vagy csak 5.1-et nem fogom tudni elérni?
Ha TV-vel nem lehet összekötni akkor mi értelme egy házimozinak? :F

(#87004) #09634560 válasza Kroland25 (#87002) üzenetére


#09634560
törölt tag

Természetesen denonra egy szavazat..

Kapi12: lemezt beraksz és ennyi: erre szánták.... itt dizájn van, kis helyen elfér és ennyi, értelmet ne keres se jó hangot, se teljesitményt.. Némelyikkel elérhető hogy ha scartal van bekötve VA vagy kompozit mdon, a tévé gombbal az analüg adások hangja bejön.. nekem pár éve nincs házimozim, lemezprörgető de még rádió se, mégsem vetemedem ilyen megvételére pedig ingyen is kináltak,sonyt optikai bmenettel, minimum onkyo egydobozos...

[ Szerkesztve ]

(#87005) Oldfighter válasza kapi12 (#86997) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ebből csak sztereó jelet tudnál kicsiholni sajnos. Neked ennél komolyabb rendszerre van szükséged......de az sajnos nem olcsó mulatság.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#87006) Mankó válasza kapi12 (#87003) üzenetére


Mankó
veterán

Tv-vel scarton keresztül kommunikál, s ha dvd-t nézel, akkor lesz 5.1. Minden más esetben csak 2.0, illetve talán a tv hangja is visszavezethető rca-n keresztül, de akkor is csak 2.0 emlékeim szerint,

Sztereo, csak a 2 első szól, se sub, se közép, se más.

[ Szerkesztve ]

(#87007) kapi12 válasza Oldfighter (#87005) üzenetére


kapi12
tag

Sztereó jel az mit takar ebben az esetben? A térhangzás nyilván nem játszik, de a mély meg a két első és a középső hangfal szól? Gondolom ezt tudom elérni akkor a jack-rca mutatvánnyal.

(#87008) Oldfighter válasza Mankó (#87001) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Igen, valamennyire rémlik a felállás; az utóbbi napokban többen hasonló gondokkal küzdöttek ( elhelyezés, bemérés ). Próbáld meg még az a centersugárzót előrébb húzni. Van egy gyanúm, hogy valami hangvisszaverődés még közrejátszhat a tapasztalt jelenséggel kapcsolatosan.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#87009) #09634560 válasza kapi12 (#87007) üzenetére


#09634560
törölt tag

csakis kizárólag a két első, csak DSP és DPL l/ll dekóder tolja ki a 6 hangfalra..

(#87010) Oldfighter válasza kapi12 (#87007) üzenetére


Oldfighter
senior tag

RCA-RCA csatlakozást nézd mindkét oldalon. És igen, ennek következménye a sztereó hangzás lesz. Ezt meg lehet bolondtani DSP hangzásmódokkal, ha rendelkezik ilyennel az az ízé....aminek sajnos sok köze nincs a használható házimozihoz.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#87011) kapi12 válasza #09634560 (#87009) üzenetére


kapi12
tag

Köszönöm a válaszokat. Milyen Dvd lejátszót/erősítőt kéne vegyek akkor ehelyett, hogy a hangfalak megtartásával az összes hangszóró szóljon, mondjuk 5.1-ben, de legalább szóljanak.

(#87012) Mankó válasza Oldfighter (#87008) üzenetére


Mankó
veterán

Volt már elől, hátul, a frontok közelebb húzva, széjjelebb rakva - de mindenhol érzem látom. Amikor a frontok feljebb voltak, akkor is láttam. Sanszos a valamilyen visszhang megléte. A hátsók nem kavarhatnak be?

Az előző felállásban a felső sarok polcon voltak és majdnem előre néztek.
Remélem a holnapi mérés, firmware frissítés megoldja ezt a problémámat, mert már tényleg nem tudom mire vélni a helyzetet.

Különben a frontok jelenlegi elhelyezése már jónak mondható? Most még mozdíthatom kicsit feljebb ha javallott.

Esetleg a center tetején lévő media lejátszó is bekavarhat? Eddig nem volt ilyen baja, csak mióta falikonzolt és lábat kaptak a hangszórók.

[ Szerkesztve ]

(#87013) Oldfighter válasza kapi12 (#87011) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha nagyon ragaszkodsz az ilyen bögreszettekhez ( itt igyekszünk mindenkit lebeszélni ezekről a szörnyű minőségük miatt ), akkor már olyat válassz, ami Blu-ray meghajtós, rendelkezik HDMI csatlakozókkal, illetve egyéb digitális kábelek fogadására alkalmas csatikkal.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#87014) mivamma válasza kapi12 (#87011) üzenetére


mivamma
senior tag

Asszem most fogod kihúzni a gyufát ;] (már azon is csodálkoztam, hogy eddig ilyen toleránsak voltak a fórumtársak)

Nem bántásból írom, csak gondolom nem olvastad el az összefoglalót!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#87015) #09634560 válasza kapi12 (#87011) üzenetére


#09634560
törölt tag

Amelyiknek van optikai bemenet és ha ujabb moderneb tévéd van akkor arc-je, hangfalak kicsik és abszolut sovány a keret és nem gondolkodsz cseréjükön (nagy hiba!) akkor én csak Pioneer vsx 323, Onkyo 323/313 vagy Denon X500 modelleket javasolnám.

(#87016) Oldfighter válasza Mankó (#87012) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A párbeszédekhez nem sok köze van a hátsó térnek, kivéve egyes eseteket, mikor a képen nem látható egyén mondjuk a főszereplő háta mögül szólal meg és ezt ezzel a térhatással ki akarják emelni.
Sokat amúgy már nem tudsz variálni -főleg hátul-; csinálj holnap egy bemérést úgy, hogy a kanapé elé rakod a mikrofont egy állványra, illetve húzd kijjebb a centert. Próbálkozni kell. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#87017) kapi12 válasza #09634560 (#87015) üzenetére


kapi12
tag

Köszönöm a segítséget, sajnos a keretem szűk, illetve nem is vagyok egy nagy zene/film használó ember, ezért nem gondolkozok a bővítésen, illetve egy kicsi lakásba lesz a rendszer.
Köszönöm még egyszer a türelmet és a segítséget.

(#87018) Gabesz26 válasza Kroland25 (#87002) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Hááát szép kis rendszer van már most is nálad, és az a kinézett Arcam biztosan nem fog kilógni a sorból ;]

(#87019) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Elkészült a nappali, most a hangfalak elrendezésén gondolkozom, sajnos az "előírt" elhelyezés nem megoldható. Mennyire nagy probléma ha a frontok nem egyforma távolságra vannak a centertől? A illetve surround-okkal ugyanez a helyzet, csak a hallgatói pozícióhoz képest vannak egyenlőtlen távolságra. Vagy ezek a dolgok simán kiküszöbölhetőek az erősítő beállításaival? A másik szintén surround probléma, hogy nem tudom fül magasságba beállítani. Nagy gond lenne, ha olyan 2 méter magasan lennének a falon megdöntve lefelé a hallgatói pozíció felé?
Köszi!

(#87020) #09634560 válasza Tomi13 (#87019) üzenetére


#09634560
törölt tag

A távolságkülönbségeket a hangerőszint állitással tudod kiküszöbolni (1 dB durván 30 cm-t jelent) És ha mnegnézed az 1 sz hsz-t akkor akár távolság függvényében akár jó is lehet a 2 méter magasság a surroundoknak , épp fül mellet vannak rosz helyen.

(#87021) Tomi13 válasza #09634560 (#87020) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszi, átolvastam már párszor az elmúlt hetekben,de akkor megint nekiesek.

Ja és ha tud valaki 50-60 körül használható 5.0 hangfal szettet akkor szóljon, nem nagyon van időm szegedre lemenni a Cav-okat meghallgatni. :(

[ Szerkesztve ]

(#87022) Mankó válasza Oldfighter (#87016) üzenetére


Mankó
veterán

Mereskor 3 pozicioba kell rakni a mikrofont. A kozepso ugye adott, az lesz az elso, de hova rakjam a masik 2 esetben?

(#87023) Warter válasza Mankó (#87022) üzenetére


Warter
őstag

Felejtsd el a 3 pontos mérést, egy pontban mérj csak. Egyébként szerintem azok a hátsók jobb helyen voltak a polcon, mint ott lent a fül tövében.

(#87024) #09634560 válasza Mankó (#87022) üzenetére


#09634560
törölt tag

Jobbra és balra ugy minimum 30.40 centire vagy ha töb személyes a fotel, magad mellé ahova ülnének.

(#87025) Mankó válasza Warter (#87023) üzenetére


Mankó
veterán

A fulemtol meg igy is magasabban vannak, mert ugye fekszunk az agyban. De mar en is gondolkodtam, hogy visszateszem a polcra es kicsit megdontve (a hatsojukat megemelve) a hallgatora iranyitom.
Frontok maradhatnak a mostani helyukon, vagy mozditsam meg valamerre oket?

[ Szerkesztve ]

(#87026) Warter válasza Mankó (#87025) üzenetére


Warter
őstag

Gondolom az a kar mozgatható, a helyedben próbálgatnám egy kicsit jobbra-balra mozgatva, persze szimmetrikusan.

(#87027) Mankó válasza Warter (#87026) üzenetére


Mankó
veterán

Ha a frontokra gondolsz ez a mostani a legszelsobb pozicio, ettol mar csak beljebb van. Ebben a helyzetben reszletesebb a hang, a forumtagok tanacsara forditottam szelesebbre, hogy nagyobb legyen a "szinpad". De akkor mar feljebb semmikeppen ne rakjam ugye? Lejjebb mar nem is tudom, mert pl jobb oldalon ott az erosito.

(#87028) BBéci válasza Mankó (#87027) üzenetére


BBéci
titán

A hallgató fülmagasságában legyen a frontok magassugárzója. A háttérdobozok szerintem is a polcon voltak jó helyen, természetesen azok legszélén. Még a döntésük sem fontos. Azonnal vedd le a centerről a médialejátszót! Ritka nagy böszmeség bármit rátenni. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#87029) Mankó válasza BBéci (#87028) üzenetére


Mankó
veterán

A frontok ezesetben jo helyen vannak, gondolom az egymastol minel tavolabb megoldas a celra vezetobb. A hatsok mennek vissza a polcra, medialejatszo pedig a center melle. Koszonom a hasznos tanacsokat, holnap ezek alapjan fogok merni!

(#87030) BBéci válasza Mankó (#87029) üzenetére


BBéci
titán

Az egymástól való távolságra is van szabály: ne legyen nagyobb, mint amennyire a hallgató fülei. Tehát az egyenlő oldalú háromszög (60 fok) még jó, de inkább legyen annál kisebb, vagyis egyenlő szárú. A THX 45 fokos szöget ajánl a fő hallgatói pozícióból mérve. [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#87031) Mankó


Mankó
veterán

A 2 front kozotti tavolsag durvan 2m, a center pedig 2.7-re van a hallgatotol, szoval akkor ez az egyenlo szaru 3szog megfelel mar az elrendezesnek.
Meg egy kerdes: nagyon gaz lenne, ha a subot (lefele iranyulo hangszoro es szubcso) a center es tv ala, a ket szekreny resz koze raknam? Max 20 cm tavolsagokat tudnek hagyni az egyes oldalakon, elore pedig max fel m lenne a tavolsag. Vagy hagyjam a jelenlegi helyen az ajto mellett, a tv-tol levo jobb oldali falon?

[ Szerkesztve ]

(#87032) BBéci válasza Mankó (#87031) üzenetére


BBéci
titán

Gyurcsók úr biztosan megjósolja, hol jobb a szubládád hangja, én nem vagyok képes rá. Próbáld ki! Kezdésnek húzd el a faltól.
Mi lett a sorsa a csoda szekrénysorodnak, amiről annyi szó esett a Plazma TV topikban?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#87033) Mankó válasza BBéci (#87032) üzenetére


Mankó
veterán

Meg maradt, csak a 2 resz atalakult, ahova eredetileg ment volna a tv. Az alja kijott, atment a masik falra, egy kicsit kibovitettek az egyik oldalat, folotte van most a tv. A kozepet kivettuk, a tetejet szettoltuk annyira, hogy koze beferjen az agy - szemben a tv-vel. Megterveztem, hogy legyen es az egyik asztalos haver megcsinalta, hogy jol is nezzen ki. Amikor itt volt mar a tv, jobban lattam az osszkepet. Sok verziot kiprobaltunk, de vegulis ez lett a nyero, s jobb is lett a szoba elrendezese, meg a ter is nagyobb lett kisse. Persze ezt elore nem lehetett latni.
Neha azert banom meg, hogy nem plazma lett, de a tenyleges tvzesi szokasaink az lcd mellett szoltak. Sajnos. Lehet segitene egy kicsit az osszkepen, ha bekalibraltatnam Janossal, bar nem hiszem, hogy a felhosodesen az barmit is javitana. Szerinted erdemes, mert a szinekkel pl. nincs bajom?

(#87034) Kroland25 válasza Gabesz26 (#87018) üzenetére


Kroland25
tag

Hát jelenleg csak szép,csak díszelegnek otthon romokban a mozi se kábelek se a háttereknek állvány,center miatt új tv-állványt-kell keresnem,úgy néz ki költözés is lesz de karácsonyra talán összeáll a rendszer és meglesz az Arcam is !

Házimozi és ennek komponesnseinek beszerzésében lehetőségem van segíteni akit esetleg érdekel privin megtalál!!

(#87035) Mankó válasza Mankó (#87031) üzenetére


Mankó
veterán

Reggelről agyaltam a frontok közötti távolság megfelelő mértékéről, ugye 45 és 60 fok között kell lennie, de vagy nagyon reggel van, vagy valamit félre nézek.

A jelenleg felállás szerint a frontok 2 m vannak egymástól, a hallgatói pozíciótól a frontok 3 m-re vannak, a center 2.7 körül. Tehát akkor a=1, b=2,7, c=3 m. Sin alfa = a / c, alfa ebből ~34 fok. Ezt duplázva jön ki az az érték amire kíváncsi vagyok, tehát 68 fok.
Létezik, hogy ez ennyi mert Bbéci is azt mondta, hogy ne legyen nagyobb a két front távolsága, mint ahonnan hallgatom a cuccot, azaz inkább egyenlő szárú, mint egyenlő oldalú 3szög legyen. Ez meg van, de a kapott érték nem jó, vagy jó, de akkor az elmélet hibás, vagy a számítás, vagy nem tudom.

Most akkor mi az igazság vagy mit néztem be, hova állítsam?
Túl sokat agyalok, ez már biztos. :W

[ Szerkesztve ]

(#87036) #72042496 válasza Mankó (#87035) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocs, de az értékek (a=1, b=2,7, c=3 m) egyrészt nem egy derékszögű háromszög oldalai (b értéke egylszen pontosan négyzetgyök 8, ha a másik kettő pontos, de ez most mindegy), másrészt pedig ne radiánban számolj, hanem fokban. Kerekítve 19,5 fok az α szög.

Egyébként ránézésre is látszik, hogy elszámoltad, mert ha a < 1,5, akkor 2α < 60 deg. :)

[ Szerkesztve ]

(#87037) liszi70 válasza Mankó (#87033) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha bekalibraltatnam Janossal, bar nem hiszem, hogy a felhosodesen az barmit is javitana. Szerinted erdemes, mert a szinekkel pl. nincs bajom?"

Kalibráltatni hasznos dolog, érdemes lenne, de a felhősödésedet semmilyen mértékben nem fogja csökkenteni, ez ilyen.

(#87038) Mankó válasza #72042496 (#87036) üzenetére


Mankó
veterán

jogos a felvetés a b oldallal kapcsolatban, de a kiszámolt értékek úgyis csak az a / c-t érintik. De még ha radiánba is számoltam, a kapott 19,5 * 2 is csak ~ 40 fok, az is messze van a 45 foktól.
Mit kellene kieszközölnöm a jelenlegi felállásban, hogy kb elfogadható legyen a végeredmény is?

(#87039) hétalvó válasza Mankó (#87038) üzenetére


hétalvó
addikt

Mit kel ezen ennyit agyalni. Megfogsz valakit. Kettem egy meroszalaggal siman kb 3 perc alatt megoldjatok.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#87040) mettek válasza liszi70 (#87037) üzenetére


mettek
addikt

Nem ide tartozik de ezért jobb fényévekkel a plazma tv. Ott ilyen gond nincs ellenben nappal, fénynél nem nagyon érdemes nézni de én erre annyit mondok hogy ha valaki házimozizásra vesz tv-t az nem nappal fog tv-zni :D ugyanez igaz gondolom a projektorosokra is.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#87041) devil-k válasza mettek (#87040) üzenetére


devil-k
nagyúr

" ha valaki házimozizásra vesz tv-t az nem nappal fog tv-zni :D ugyanez igaz gondolom a projektorosokra is."

Redőnyről hallottál már? ;)

- mozi bolondéria -

(#87042) liszi70 válasza mettek (#87040) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem ide tartozik de ezért jobb fényévekkel a plazma tv."

Ezért IS. :)

"nappal, fénynél nem nagyon érdemes nézni"

Én még ezzel is vitatkoznék, mert a maiakat simán lehet nézni nappali fénynél is, max. a fogyasztása nő meg a nagyobb kontraszt és fényerő miatt. Na, de hagyjuk, ez itt nagyon off, bár házimozi erősítőhöz tévét is lehet csatlakoztatni! :D

(#87043) mettek válasza devil-k (#87041) üzenetére


mettek
addikt

igen, van is de a lényeg az az hogy mindezt sötétben teszi az ember. A ledtv mellett kb a legerősebb érv a fényerő és a nappali láthatóság illetve hogy nem ég be. A minőségi házimozis képi világ a plazmánál kezdődik és végződik. Ha pedig a méret a lényeg és igazi "mozit" akar az ember akkor projektor.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#87044) #72042496 válasza Mankó (#87038) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem is túlgondolod. Vagy közelebb ülsz (csökkented b-t), vagy távolabb teszed a hangfalakat (növeled a-t), vagy a kettőt egyszerre.

Amennyiben ragaszkodnál a számokhoz: ha a/b = 0,414, akkor megvan a teljes 45 fok. Ha a/b = 0,577, az 60 fokot jelent . Ezek a számok a tangens fügvényből adódnak.

[ Szerkesztve ]

(#87045) Mankó válasza hétalvó (#87039) üzenetére


Mankó
veterán

Nem a méréssel van a gond, hanem az hogy így még a közelébe se jutok a 45 foknak, nem hogy a 60-nak. A pozíciók adottak, a hangfalakat se lehet már nagyon tologatni, mert közbe szól az erkély ajtó a másikat meg szimmetriába kell állítani a az elsővel.
Néha már ott tartok, hogy kár volt megbolygatni, azt ami bevált (plusz furkálási nyomok, kiadott pénz, idő, munka stb.), na de a hangfalak se maradhattak végleg szinte a falon. Most meg szeretném kihozni a maximumot a lehetőségekhez képest, de nagyon nem egyszerű és a türelmem sem áll már a magaslatokon. Most jönnek ki azok a tervezési hibák, amiket a helytelen elhelyezésnél nem is láttam.

(#87046) #72042496 válasza #72042496 (#87044) üzenetére


#72042496
törölt tag

Természetesen függvényből.

(#87047) Mankó válasza #72042496 (#87044) üzenetére


Mankó
veterán

A baj az, hogy közelebb se tudok ülni, de már távolabb se tudom rakni a hangfalakat. :W De így a hangkép se az igazi. A poén az, hogy az eredeti elrendezésnél (elsők fa virágtartón szinte a falon :DDD szükség megoldás volt, hátsók fent a polcon) nem jöttek ki ezek a hibák, most meg már hogy közelít a helyeshez, csak kínlódok, mert van ami javult, de van amitől egyenesen a falra mászok.
Békéljek meg a helyzettel, vagy menjenek vissza a virágtartók? Egyik se tűnik jó megoldásnak. :F

(#87048) Warter válasza Mankó (#87047) üzenetére


Warter
őstag

Úristen, nem gondolkodsz te ezen kicsit túl sokat? Tedd vissza a hátsókat a polcra, a kanapét kicsit húzd előrébb. A frontok jó úgy ahogy vannak. A subot próbáld ki 2-3 helyen ahol elfér, aztán hagyd ott ahol tetszik és csinálj egy 1 pontos mérést. És dőlj hátra és élvezd. Felejtsd el a fokokat meg a méregetést. Agyvérzést fogsz kapni ettől a sok kombinálástól.

(#87049) Tomi13 válasza Mankó (#87047) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Én laikus vagyok, de biztos hogy úgy állítanám be ahogy az én fülemnek a legjobb, nem ragaszkodnék görcsösen az előíráshoz.Ha ilyen a szoba,akkor ilyen...

(#87050) Lacielvtárs válasza Tomi13 (#87049) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
szerintem is érzésre és hallgatásra állítsd be, ha mondhatom
Mankó: majd számolsz akkor ha lesz külön moziszobád ahol nem akadálynak a bútorok :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.