Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137003) Dorian válasza Yocee (#137001) üzenetére


Dorian
félisten

Nem, ez egy normális minőségű alap dugó. Azt írtad, h démonizált IS érdekel, ergo nem csak az.
Te tévedésben vagy, én nem akarok eladni, felajánlottam, h megkeresem ha kell.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137005) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Sziasztok!

Még egyszer egy kicsit a hirdetésekről, ami tiltott dolog a szakmai topikokban.

Ha valaki valamit keress és fizetne érte.
Ha eladni szeretne.
Valamint olyan szolgáltatást akar topikban hirdetni, amely fizetős.

Ezen hozzászólások törlésre kerülnek.

Minden ilyesmire ott a Hardverapró.

Köszönöm figyelmeteket és megértéseteket.

Üdv, Ragadozó

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#137006) Yocee


Yocee
aktív tag

A moderátor engem teremtett le, mielőtt bárki is magára venné, bocs mindenkitől.

(#137007) Ragadozó válasza Yocee (#137006) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A félre értések végett, nem vagyok moderátor. Csak topikgazda, aki inkább segít. De felügyeli is topikot. Mostanában sok hirdetés volt, emiatt született a hozzászólás. Volt aki a szabály létét is vitatta. Csak eléggé nehéz volt elérni, hogy linkelések maradhassanak (készülék ajánlások). Próbálom a topikot a szabályok közt tartani, ne legyen rátok se, rám se panasz.

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#137008) Tuco78


Tuco78
tag

Kicsit utánanéztem a neten ezeknek a dolgoknak és arra jutottam,hogy a legjobb vállasztás minőség/ár szempontból valamilyen angol hi-fi cég (kef,canton) hangfalainak összevadászgatása használtban. Kérlek erősitsétek meg vagy cáfoljátok meg ezt a saját kútfőből jövő ötletemet!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137009) spiky03 válasza Tuco78 (#137008) üzenetére


spiky03
veterán

Ha hallottál már KEF-et vagy Canton-t és tetszett, akkor igen. :)

Nekem pl Canton CL szettem van és nekem teljesen megfelel. Nekem bejött a Canton hangzás.

De a Canton az nem német? :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#137010) rottenbull válasza spiky03 (#137009) üzenetére


rottenbull
senior tag

A KEF meg nem kinai veletlenul ?

(#137011) Tuco78 válasza spiky03 (#137009) üzenetére


Tuco78
tag

Nem még sosem hallottam egyiket sem. Viszont úgy néz ki ezeket a hangfalakat a minőségükhöz képest jó áron lehet megvenni használtban. És nekem ez lenne a lényeg. Találtam is egy kef cestra sp3320 hangfalpárat 25ezerért. Nekem mint nem hozzáértőnek jónak tűnik. Mi a véleményetek róla? Betenném egyenlőre frontnak aztán ha találok egy pár jó 3utas álló dobozt akkor mehetnének hátra surroundnak. Mi a véleményetek az ötletről?
Ja és egy kef c4 subbal is szemezgetek.
Mi a véleményetek ezekről?

[ Szerkesztve ]

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137012) Nemir Ombe válasza Tuco78 (#137008) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Kicsit utánanéztem a neten ezeknek a dolgoknak és arra jutottam,hogy a legjobb vállasztás"

Ez egy kicsit olyan, mit egy szakácskönyvben a képek alapján eldönteni, hogy mi ízlene jobban .... dehát az igazság a neten van .... ;]

A bemérést esetleg kipróbáltad vagy úgy gondoltad hagyod és jobb lesz ha "angol hifi cégek" dobozai között keresgélsz.... ? ;)

Hmm ....

(#137013) Tuco78 válasza Nemir Ombe (#137012) üzenetére


Tuco78
tag

Nem hagytam még semmit. Egyenlőre csak ötletelek! Beszéltem Papatyi Tiborral akit ajánlottál. Azt mondta leirja,hogy lehet egy kellemes kis rendszert csinálni a pascalból mozizásra. Ezt megcsinálom aztán bemérem és ha úgy sem tetszik akkor jön a csere. De addig is nézegetek, hogy mit lenne érdemes venni ha mégis sor kerülne a cserére.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137014) Tuco78


Tuco78
tag

Már találtam is egy komplett Wharfedale Vardus VR-400 5.1 szettet 100ezerért. Mi a véleményed erről a tipusról?

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137015) Nemir Ombe válasza Tuco78 (#137014) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha tőlem kérdezed, akkor nem sok jó véleményem van róla .... :D

Amúgy tegnap írtam, hogy 100e alatt szerintem mit keress használtban .... ;)

Hmm ....

(#137016) arcitec válasza Tuco78 (#137014) üzenetére


arcitec
addikt

Alap, szerintem a Diamond 8 jobb lehet ..Nem véletlenül írta ezt OMBE ... Na ügye megmondta ismét .. :C

[ Szerkesztve ]

(#137017) Csabroncka válasza Tuco78 (#137014) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nagyon rá kattantál a témára (persze megértelek), de sokunk tapasztalata alapján, nyugodtan mondhatom, hogy a kapkodás általában nem szül jó eredményt!

"in medias res"

(#137018) Lacielvtárs válasza Csabroncka (#137017) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, sőt, a kapkodás szinte mindig ront az eredményen, saját tapasztalat :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#137019) BBéci válasza Tuco78 (#137013) üzenetére


BBéci
titán

Nem rossz a Pascal! A maga kategóriájában az egyik legjobb, a HKTS szettek csókolommal köszönhetnek neki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137020) windlord válasza BBéci (#137019) üzenetére


windlord
őstag

Annyira jó lenne, tényleg?!

[ Szerkesztve ]

(#137021) Tuco78 válasza arcitec (#137016) üzenetére


Tuco78
tag

Akkor ha jól értem ezt a szettet ajánljátok:
Front: Wharfedale diamond 8.4
Center: Wharfedale diamond 8 center
Surround: Wharfedale diamond 8.1
Plusz egy normális aktív mélyláda.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137022) hétalvó válasza windlord (#137020) üzenetére


hétalvó
addikt

nem :) a hkts-eknel jobb... azt se ajanlottam meg senkinek.
pascal ala talan erdemes lenne egy kis 20-25cm-es subot betenni. elmeletileg a satellitjei nem annyira rosszak.
de azerrt legalabb 100-on kell vagni oket, lehet 120is akar.
nekem a mordaunt short genie-ek ugy "jol" szolnak.
van egy ilyen is itthon, de szigoruan haloszobas. [link]

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137023) BBéci válasza Tuco78 (#137021) üzenetére


BBéci
titán

Azt ugye tudod, hogy egy normális hangdoboznak, állónak és állványosnak egyaránt, bizonyos távolságra kell lennie falaktól és bútoroktól. Tehát nem szabad két szekrény közé beszorítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137024) Tuco78 válasza BBéci (#137023) üzenetére


Tuco78
tag

Sajnos ez esetemben nem mindegyik hangfalnál megoldható. A bal oldali frontot sehogy máshogy nem tudom elhelyezni. A többinél nincs gond de annál sajnos a szekrény és a fal közé kerül. Hátúlról szellős helye lesz de két oldalról kb.10cm helye marad mindkét oldalon.

[ Szerkesztve ]

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137025) BBéci válasza Tuco78 (#137024) üzenetére


BBéci
titán

A beszorítás rontja a hangminőséget, visszaverődések keletkeznek a falról, szekrényről. Belépő, kezdő topikban is szóvá tenném, itt a haladóban egyenesen hang-gyilkosság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137026) Tuco78 válasza BBéci (#137025) üzenetére


Tuco78
tag

Hát mit csináljak ha máshogy egyszerűen nem fér el???
Max. a szekrény tetejére tudnék tenni egy polcsugárzót de az se lenne sokkal jobb sztem. Arról nem is beszélve,hogy a jobb oldali frontot meg csak a földre tudom tenni.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137027) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Csináltam egy nem túl jó móricka rajzot a moziszobám elrendezéséről... :)

Főbb méretek:
330 cm széles, 485cm hosszú
vetítési táv: 420cm
vászon: 250cm

nézési távolság 330cm kb
a belmagasság 258cm

Jelenleg 5.1 van kiépítve elac 260-as széria, sub 2080d egy primare spa22 hdvb társaságában.
Az utóbbi időben egyre jobban mozgatja a fantáziámat az atmos.

Álmennyezet van, a beépítés relatív egyszerűen menne... meg ugye az avr csere... ez már fájdalmasabb, mert nagyon szeretem.

A kérdésem a következő lenne:
ki mit javasolna? 2 vagy 4 atmos sugárzó? (szerintem ebben a felállásban elég lenne a 2)
azokat hol lenne célszerű elhelyezni?
milyen sugárzókat ajánlotok? (figyelembe véve a jelenlegi nivót. sajnos elacnál nincs kimondott mennyezeti atmos sugárzó, csak hangfal tetejére rakható)

Előre is kösz a véleményeket, segítséget.

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#137028) VoidXs válasza mandju (#137027) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Épp a fotelek elé rakd, ha a .2-re mész, de én a .4-et javaslom, sokkal jobban kiadja a magas mozgásokat. Itt a Dolby ajánlása.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#137029) Nemir Ombe válasza mandju (#137027) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 2 és a 4 db atmos hsz elhelyezésére van dolby ajánlás .... ilyen estben (szerintem) elég a 2db, de ha van (lesz) +2 csatornád és 2x akkora kereted rá, akkor tegyél fel 4-et .... az Elac-nak is van pár beépíthető hsz-ja (bár nem olcsó) amit lehet plafonba/ra is szerelni, de nézhetsz más gyártótól is beépített hsz-t erre a célra, hasonló minőségben .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#137030) BBéci válasza mandju (#137027) üzenetére


BBéci
titán

Elég lenne két darab mennyezeti hangszóró, de az SPA22 hangminőségét elérő Atmosos erősítők (elő/végfokok) egy vagyonba kerülnek. Egyet tudok hirtelen ajánlani, ami az Arcam AVR850.
Számomra nem adott még egyetlen Atmos rendszer sem annyi plusz élvezetet, hogy elgondolkodjak a fejlesztésen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137031) Pazolini válasza BBéci (#137030) üzenetére


Pazolini
senior tag

Számomra nem adott még egyetlen Atmos rendszer sem annyi plusz élvezetet, hogy elgondolkodjak a fejlesztésen.

Egészen olyan vagy, Béci, mint egy rajzfilmfigura. Amikor hozzászólsz, ezt a mondatot mindig odabiggyeszted a mondatod végére. Mihez tartás végett...

Ceterum censeo... - mondogatta az öreg Cato, és valóban:Karthagónak annyi lett. :DDD

(#137032) Tuco78 válasza hétalvó (#137022) üzenetére


Tuco78
tag

Betennék én mellé szivesen egy jó kis szubot csak mivel nem értek hozzá nem tudom milyet vegyek. Találtam egy Wharfedale wh-208-ast 28ezerért, cantont 50ért meg polkot 60-ért de gőzöm sincs ezek milyenek.
Ja meg egy wharfedale powercube 10+ 30ezerért.

[ Szerkesztve ]

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137033) BBéci válasza Pazolini (#137031) üzenetére


BBéci
titán

Mandjunak még nem írtam ezt korábban, csak most.
Egyébként sem értem, miért baj, ha sokszor írom le a véleményemet valamiről?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137034) Tonyka 2 válasza Tuco78 (#137032) üzenetére


Tonyka 2
tag

Inkabb akarsz egy subot, a jot inkabb ne tedd melle. 28-30 el nem tudom kepzelni, h van "jo" sub. 100 felett de inkabb 160 kornyeken kezdenek a hasznalt " jo " subok.

(#137035) Tonyka 2 válasza mandju (#137027) üzenetére


Tonyka 2
tag

Hasonlok a meretek nalam is. Nekem 4 van fent. Megkozelitoleg elhelyezesileg a Dolby ajanlashoz. En a 4-szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#137036) Rbert válasza Tuco78 (#137032) üzenetére


Rbert
aktív tag

Szia
Ezeket a subokat inkább ne (a Cantont kivételével, azt még nem hallottam)
Volt nemrég Proson eladó,használt de az új is le van akciózva..ha van még belőle.Hallgasd meg nem fogsz csalódni .benne..

(#137037) hétalvó válasza Tuco78 (#137032) üzenetére


hétalvó
addikt

mordaunt short 25cm-est.
mert nekem ilyen van a kicsik mellett es meg nem oriasi a lyuk kozottuk 100hz-en vagva.
de azert ki kene probalnod lehet elotte. mert foloslegesen ne vegyel most subot.

itt voltak ma a sracok, jot teszteltunk. talaltak hibakat :) kosz :R

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137038) Tonyka 2 válasza hétalvó (#137037) üzenetére


Tonyka 2
tag

Veszedelmesek ezek a sracok. :)

[ Szerkesztve ]

(#137039) Tuco78 válasza Tonyka 2 (#137034) üzenetére


Tuco78
tag

Ok. Értem, de nem hiszem,hogy ahhoz a rendszerhez amit tervezek,ha lecserélem a sony pascalt lenne értelme 160ezres subot venni. Sztem.te már egy másik ligában játszol és alapban úgy is gondolkodsz,de nem mindenki teheti meg,hogy mondjuk fél milliót kifizessen egy hangfalszettre vagy mint az én esetemben én nem akarok annyit kifizetni mert a számomra nem ér annyit az egész.
De szart sem akarok ezért kérdezek,hogy jó áron egy viszonylag jó rendszert össze tudjak rakni.
Arról nem is beszélve,hogy nem ajánlottál semmit csak idenyomtál egy árat. Azért kérdezek mert nem értek hozzá és nem akarok még egyszer belenyúlni egy pascal szerű hibába
A fórumtársak eddigi segitsége alapján kialakult a rendszerem terve:
Front: Wharfedale diamond 8.4
Center: Wharfedale diamond 8c (nem tudom ehelyett használhatnék-e 10c-t mert az most pont van egy eladó)
Surroun: Wharfedale diamond 8.1
Sub: még kérdéses.
Ha segiteni akarsz nyugodtan írd meg mit keressek figyelembe véve a rendszer többi elemét és az erősitőmet: onkyo tx-sr608
Köszönöm!

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137040) hétalvó válasza Tuco78 (#137039) üzenetére


hétalvó
addikt

de azért mindenképpen próbálk ki small-ban 100hz-en vagva a pascal satelliteket hatha tetszik a hangja. a mélyeket meg addig hozzáképzeled. sub-ot kösd ki a tesztre.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#137041) Tuco78 válasza hétalvó (#137040) üzenetére


Tuco78
tag

Tegnap kaptam egy ötlete Papatyi Tibortól,hogy hogy tudom sokkal jobbá varázsolni a pascalok hangját:
A hangfalakban van 2kondi amikket ki kell forrasztani mert így tök mindegy mire állitom az erősitőt mindenképpen 250hz-en vág. A subban meg egy 80hz-es lpf szűrő van. Ezért túl nagy a lyuk a kettő közt. Valamelyik nap szétkapom és kiforrasztom a kondikat aztán meglátjuk milyen lesz.
De addig is gyűjtöm az infókat ha mégis csere lesz akkor már elöbbre legyek.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137042) Nemir Ombe válasza Tuco78 (#137039) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem az a gond, hogy rossz topikban vagy, itt nem fognak jó sub-ot 200e alatt ajánlani .... az a másik topikban szokás .... ;)

(a bemérést és beállítást megcsináltad azóta vagy már a kukában van a Pascal szett és azért keresgélsz ennyire .... ?? :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#137043) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#137042) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem még nincs a kukában, először eltávolít egy két 'pattanást' belőle, majd után fogja a kérdező úr a megfelelő helyre 'helyezni' :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#137044) Tonyka 2 válasza Tuco78 (#137039) üzenetére


Tonyka 2
tag

Jo subot venni mindenhez erdemes. Orulnek neki, ha aproert valoban jo dolgokat lehetne kapni. Egy csomot sporolna az ember. A valoban jo sub talan a legfontosabb eleme egy rendszernek. A jo szarnyakat ad a rendszernek, es nem a hu de nagyot szolra gondolok. Egy gyenge, rossz viszont epp az ellenkezojet teszi. Tehat tobbet art, mint hasznal. Nem ismerek ebben az arban a fulemnek megfelelo ladat. A Morduant-Short Aviano turheto, es odaat megint csak a Taga egy bizonyos tipusara eskudoztek, h aranal joval jobb hangja van. A sulya megvan hozza ha jol remlik. Viszont ezek is az arad felett vannak hasznaltan is.

(#137045) Tonyka 2 válasza Nemir Ombe (#137042) üzenetére


Tonyka 2
tag

Ebben egyet ertunk, csak mar nem mertem leirni.

(#137046) Tuco78 válasza Nemir Ombe (#137042) üzenetére


Tuco78
tag

Nem nincs a kukában a cucc!
De úgy gondoltam,hogy a bemérést és beállitást azután érdemes elvégeznem miután megcsináltam a Papatyi Tibor álltal javasolt módosításokat.

Úgy gondolom nem vagyok rossz topikban hiszen elvileg itt vannak az igazán profik akik értenek hozzá vagy mégsem?

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137047) Lacielvtárs válasza Tuco78 (#137046) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A profik a belepoben is jelen vannak :K

Valamint, en magam osztom azt a véleményt hogy a bemeres kellene az első lépésnek lenni.
Legalabb is én igy tapasztaltam, anno az 508asommal, majd a 616os vassal is.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#137048) Tonyka 2 válasza Tuco78 (#137046) üzenetére


Tonyka 2
tag

Ez nem a profizmuson múlik, ahogy említetted másképp gondolkodunk (ok) Nem vagyunk naprakészek a belépő cuccokból. Lehet ami neked maga a gyönyör, az nekünk már egyáltalán nem megfelelő. Mondhatni nem jár egy rúgóra...........

(#137049) Tuco78 válasza Tonyka 2 (#137044) üzenetére


Tuco78
tag

Sajnos még mindig nem írtál konkrét tipust mit keressek!
Így sajnos nem fogom tudni mire gondolsz.
Nem azzal van bajom egyébként,hogy nem tudok kifizetni mondjuk 150ezret egy subra. Van ennél jóval drágább hobbim is.
Csak a számomra egyszerűen nem ér ennyit a dolog.
Inkább veszek azon a pénzen valami japán régiséget.
Az eredeti rendszerem ezzel az erősitővel egy yamaha hanfalszett volt egy heco subbal. Nekem tetszett. Azért adtam el mert úgy gondoltam jó lesz a pascal is. De nem lett.
Gondolom ez a wharfedale szett amit itt a segítőkész fórumtársak összeállitottak nekem határozott előrelépés lesz a yamahához képest! Hát még a sony pascalhoz!
Ez a lényeg sztem.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

(#137050) Tuco78 válasza Lacielvtárs (#137047) üzenetére


Tuco78
tag

De mit mérjek be amig nem tökéletes a rendszer?
Sok értelme nem lenne sztem.

Ha lőnöd kell hát lőj ne fecsegj!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.