Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162801) -KP- válasza Khaosz55 (#162799) üzenetére


-KP-
addikt

Akkor elnézést. Én azt hittem, még mindig a 1120-ról van szó.

Egy ismerősömnek van MRX720-asa nem túl érzékeny hangfalakkal. Eladta a 7*100W audiolab végfokát, mert elmondása szerint nem hozott pluszt az Anthem 720 mellett, míg a Pio LX avr-e mellett meg használta és kellett neki. Most akkor mi van??? Szóval én továbbra is kétkedve fogadom ezt az 5*25Watt mért értéket. Még a korábbi MRX500-as erősítőm is tudott olyan hangerőt, amit elég sokan már a kellemetlen kategóriának élnének meg. De lényegtelen. Ha tényleg ennyi, akkor nyaljanak sót.

[ Szerkesztve ]

(#162802) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hirtelen belenéztem 1-2 gyártó adataiba. Csodák nincsenek. Arcam AVR850 7 csatornát hajtva csatornánként 8 Ohmon csatornánként 100W ehhez raktak természetes egy 1.5Kw-os trafót meg isten tudja mennyi kondit.

(#162803) Khaosz55 válasza -KP- (#162801) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nyilván az MRX720 hangminőségben jobb volt. És ha saml-ra van állítva a hangszórók kb 100HZ- körül meg van vágva, akkor lényegében mély hangokat amik zabálják a wattot nem kell az erősítőnek kipumpálni (a sub átveszi a szerepét). Ha egy zenét-filmet 100hz-en megvágunk, akkor 20W-al is nagy hangerőt lehet elérni.
Mondom nekem semmi gondom vele, csak ne gondolja senki, hogy majd (mrx1120) 11 csatornán majd 100W fog rohangálni 570w-os táppal. Meg lehet nézni a 5-7 csatornás végfokokat miért is 20-30kg a súlyuk.
Én azt szeretem, hogyha tudja ami rá van írva még ha nem is használom ki.

[ Szerkesztve ]

(#162804) Zigi válasza Khaosz55 (#162803) üzenetére


Zigi
senior tag

A tipikus áramfelvétel és a maximális áramfelvétel nem ugyanaz. Tehát a tipikus 570 lehet 800 is akár. Ebbe én is belefutottam.

(#162805) BBéci válasza Khaosz55 (#162803) üzenetére


BBéci
titán

A 20-30 kg jelentős része a készülékházból és a hűtőbordákból adódik, egyiknek sincs szorosan köze a leadott maximális teljesítményhez.
Találkoztam 20 kilós DVD lejátszóval, annak hány wattosak lehetnek a kimenetei? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162806) Tamoo válasza #98221312 (#162792) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amikor valaki pár hét hobbiméregetés után szakértőnek adja el magát és pénzt kér a szolgáltatásáért, az az én szememben csalás, vásárló megtévesztése.

(#162807) -KP- válasza Khaosz55 (#162803) üzenetére


-KP-
addikt

A súly egy dolog. Ne a kínai CAV-ból indulj ki. Egy jó modern D osztályú végfok ennek töredéke.

https://www.alteadomotica.it/wp-content/uploads/2019/03/MRX-1120-720-520_Datasheet.pdf

Találtam datasheetet. Tipikus terhelést írnak, nem maximumot. Viszont a maximumot nem adják meg. Az ilyentől agyfrászt kapok. Nem igaz, hogy ezt nem lehetne valamilyen jogszabályban szabályozni már...

(#162808) VoidXs válasza -KP- (#162807) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Senki nem szeret olyan adatokat megadni, amiből ki lehet szűrni, hogy mit nem érdemes venni, emellett a legtöbb ember megragadt a "nagy szám jó, kis szám rossz" adatoknál, mert egyszerűen össze lehet őket hasonlítani. Igazán örülnék, ha minden mellé lenne tranziens válasz, crossover karakterisztika, AC csatolás módja, stb., de elég sok márka nagyon csúnyán elásná magát velük, ezért inkább azt mondják, hogy "nézd, 150 Watt, valamilyen torzítással, mindegy, mennyi impedanciába, mi se néztük, csak veddmeglécci lol"

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162809) Khaosz55 válasza VoidXs (#162800) üzenetére


Khaosz55
addikt

Értem, így van én csak a wattokról írtam, valós 5-7X100 Watthoz mekkora áramfelvétel kell. Persze nem D osztályról beszélve. Nem arról, hogy az atmos mit enged meg kb gőzöm sincs.
Az meg hogy mi milyen hangos: Még vagy 20 éve haverom mutatta ring radiátor magas sugárzót megküldtünk 10Khz-es jellel szerintem pár W teljesítménnyel. Egyből oda kaptál a füledhez mert olyan hangos volt. Mármost küldj meg 40Hz-en pár W-tal egy hangszórót kb nem is hallod a 10Khz-hez képest.

(#162810) VoidXs válasza Khaosz55 (#162809) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, mert egy ultra high-end pro hangszóró hatékonysága van 1% körül, a házimozis cuccok tipikusan 0.01-0.1% közt (inkább az alsó részén) a bögrék meg valahol 0.0001%-nál. Bármilyen más limitált hangkeltőnek adsz energiát, az bőven túlszárnyalja. Ezért tud egy 10 W-os bass shaker úgy kanapét rázni, ahogy lényegében egy sub sem, mert ott nem alakul tovább a mechanikai munka, és lecsapódik a 100%-a.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162811) Khaosz55 válasza BBéci (#162805) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen jelentős részben borda ház súlyból adódik ki. Nem kell félre élelmezni ami írtam.
Egy végfok tudja azt amit valóban ráírtak nem véletlen van benne 3x akkora trafó meg 4x annyi kondi. És nem csak a kínai CAV nehéz mert a végfokok is nehezek.
Arcam PA720 8 Ohm 7X100 W - 20 KG

[ Szerkesztve ]

(#162812) Dorian válasza Tamoo (#162806) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk ki: a kutyakozmetikus Robiròl van szò.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162813) Quetz válasza -KP- (#162807) üzenetére


Quetz
őstag

Ezért is szeretem pl a hypex modulokat. Ott totál korrekten leírnak mindent: https://www.hypex.nl/documenten/download/911

Max output: 8ohm, 350Wrms - The stimulus signal is a continuous 1 kHz sine wave. The true rms output voltage is measured across a load resistor. Max output power is time limited due to thermal properties.
Continuous output: 100Wrms - Typically, this is 1/5 of the peak output power. Apply sufficient cooling.

De ilyen cég tényleg kevés van, gyakorlatilag csak az OEM beszállítók.

(#162814) VoidXs válasza Quetz (#162813) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden minimális nevű pro cég ilyen, csak házimoziban megy a félrevezetés...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162815) Quetz válasza VoidXs (#162814) üzenetére


Quetz
őstag

Persze, hisz itt ki lehet használni a sok hozzá nem értő embert.

(#162816) Hohocali válasza Quetz (#162815) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ezt marketingnek hívják...
És persze az élet más területein nincs ilyen... :DDD

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#162817) VoidXs válasza Hohocali (#162816) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért van a marketing, meg van a betelefonálós műsor, hogy a szellemek küldjék az energiát. Ami a házimoziban zajlik, az utóbbihoz áll közelebb.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162818) #98221312 válasza Quetz (#162815) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ki számít hozzáértőnek?
Ki a hozzá nem értő?

(#162817) VoidXs

Tehát akkor Te háborút indítassz a házimoziban uralkodó marketing ellen?
Milyen útón kellene akkor haladni?

[ Szerkesztve ]

(#162819) python1 válasza #98221312 (#162818) üzenetére


python1
veterán

Nehéz kérdés, de szerintem jó, hogy színes a választék mind készülék, mind pedig megvalósítás terén.
Én azt mondom, hogy mindenki törekedjen a képességeihez képest a legjobb otthoni szórakozást nyújtó mozit, vagy éppen zene rendszere kialakítására. Nekem tetszenek a rejtett, beépített rendszerek, de tetszenek a tetszetős külsejű készülékek is, már annyi jó ötlet, és a tökéletes mozi megvalósításához szükséges tanács , segítség van, hogy bárki kedvére válogathat.

(#162820) Quetz válasza #98221312 (#162818) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem egyértelműen hozzáértő, aki szakmaként foglalkozik ezzel a témakörrel és tervező/kutató/kivitelező feladatokat végez. Az újságíró/marketinges/influencer/* is lehet szakértő, ha az előbbi hármasból érkeztek, de ők már az eladásban érdekeltek, esetükben lehetséges, hogy a fizika néha kicsit máshogy működik.

Utána jövünk mi, a hozzá nem értők, akik a megvezethetőség különböző lépcsőfokain állunk.

(#162821) xerobyte válasza Dorian (#162812) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Ez most a perfectacoustic.hu -s Robi vagy már mindenki Robi, akiről szó van? :))

(#162822) mettek válasza xerobyte (#162821) üzenetére


mettek
addikt

Igen mindkettő Robi úgy tudom. Az egyik a perfect acoustic, a másik a kr acoustic. Utóbbi csinál paneleket xps-ből azaz hunagrocellből. Előbbi csak fából.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#162823) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Tegnap valahogy kimaradt, nem linkeltem egy mérést sem, úgyhogy most pótolom! :DDD Aki már unja pörgesse át!
Szóval az új nappaliba költözés óta (már kb. 3-4éve) folyamatosan panaszkodtam, hogy nem tudok sztereó zenét hallgatni mert egy kalap sz@r az akusztika/elhelyezés miatt. Nem hozták a GS60-ak azt a mélyet amit tudnak. Sose voltam szub párti zenehallgatáshoz, sose sikerült jól illesztenem, de most úgy néz ki összejött. Próbáltam különböző variációban de aztán csak az a setup lett a legjobb amit mozihoz is használok. Maradt a 100Hz-es vágás a frontokra és hozzá illesztve a szub. Jó az időzítés, nincsenek nagyobb fázishibák. Ha lentebb engedem a frontokat, már jönnek a bajok.

Na ezért nem tetszett a mélytartomány: :D
Két front

Két front szubbal, EQ-val

(1/12-es simítás van mindkettőn)

(#162822) mettek: Utóbbi nem Robi hanem Krisztián, de ő nem szakért csak paneleket készít.

[ Szerkesztve ]

(#162824) Dorian válasza xerobyte (#162821) üzenetére


Dorian
félisten

Igen. Milyen Robiròl tudsz mèg a tèmában?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#162825) #98221312 válasza Quetz (#162820) üzenetére


#98221312
törölt tag

Értem!

Van egy barátom aki hosszú hosszú évek óta foglalkozik hangtechnikával..

Millió eszköz megfordult nála, rengeteg kábelt, erősítőt, hangfalat kipróbált, összehasonlított stb.
Nem egyszer vakteszteltünk is együtt.

Viszont nem tervező, kutató, kivitelező..

Akkor ő a "hozzá nem értő" kategória???

(#162826) greike válasza mettek (#162822) üzenetére


greike
tag

Kr Acoustic= Krisztián! Ő csak panelokat gyárt! Méréshez meg Fapacit ajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#162827) devil-k válasza Quetz (#162820) üzenetére


devil-k
nagyúr

Utána jövünk mi, a hozzá nem értők, akik a megvezethetőség különböző lépcsőfokain állunk.


Az biztos. Meg lehet figyelni mindig az épp aktuális hype-ot, woodoo-t, mágiát és varázslatot, amire a topik felkapja a fejét és követi...

- mozi bolondéria -

(#162828) python1 válasza devil-k (#162827) üzenetére


python1
veterán

Rengeteget oszlott mára már a köd szerencsére, viszont a gyanútlan madarak lehúzása pofátlanabb lett.

(#162829) Tamoo válasza python1 (#162828) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ide értette a hangkártyát, EQ-t is. ;]
Végülis nevezhetjük aktuális hype-nak, de woodoo-nak nem.

[ Szerkesztve ]

(#162830) Zigi válasza Tamoo (#162829) üzenetére


Zigi
senior tag

Ha 100Hz kell vágni a gs-t az már woodoo. Én ugyan csak a gs20-at hallottam, de az is nagyon tetszett. Szóval ha ki kellett herélni a gs60-at akkor ott valami übergáz van, vagy ennyire bejön a szub hangja neked, hogy inkább azt hallgatod mint a gs60 alját.

(#162831) Tamoo válasza Zigi (#162830) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem a doboz miatt kell vágni hanem az akusztika miatt. De szerintem elég beszédes az a grafikon. Én sem örültem, hogy erre van szükség, de így legalább vállalható a hang.
Azt is mondhatjuk akár, hogy ide fölösleges nekem a GS60 ami igaz is.

[ Szerkesztve ]

(#162832) Hohocali válasza Tamoo (#162823) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Semmi probléma nincs ezekkel az ábrákkal, nyugodtan pakold csak ide őket. :)

Kérdés: hol látod az ábrán, hogy a fázis rendben van-e?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#162833) Tamoo válasza Hohocali (#162832) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha a késleltetések nem jók akkor a váltásnál pl. beszakadások jelentkeznek és nő a torzítás is. Sok ilyet láttam már én is itthon csak arról nem raktam be képet. :) Erre gondoltam csak, én is nagyon alap szinten vagyok a témában, ha hülyeséget írok majd kijavítanak. :D

[ Szerkesztve ]

(#162834) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Adott egy Denon x4300, amelyre rákötöttem az új Vodafone TV boxot,
és az erősítőn keresztül megy a jel egy sima Sony HD tévéhez..
Ezt az üzenetet adja a Denon:

This content cannot be displayed because your tv does not support HDCP 2.2.

Van erre valami megoldás?
Nagyon köszi!!

(#162835) VoidXs válasza #98221312 (#162818) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez ellen nem lehet harcolni. Amíg nem kötelezi törvény a gyártókat, hogy valós adatokkal álljanak elő, addig maradnak az átverések. Szerencsére vannak ilyen törekvések, például a teleshopok betiltására, de az még mindig nagyon messze áll attól, ami a házimoziban megy. A legjobb, amit tehetsz, hogy keresel egy oldalt, ami pártatlanul, normálisan mér, és nem csak azt írja le, hogy mit hallanak (vagyis mit írt le a gyártó, hogy mit kell hallaniuk). Ilyen többek közt az Audioholics, de sajnos egyre ritkábbak tőlük a termékbemutatók.

(#162820) Quetz: Én egy laikus szavát is sokkal többre tartom, mint egy újságíróét. A laikus őszinte, és ha normálisan leírod/bemutatod neki, hogy miért tévedett, akkor elfogadja. Az újságíró dolga, hogy hazudjon neked, vele ilyen nem lesz, különben éhen fog halni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162836) Grawens válasza szrobert (#162834) üzenetére


Grawens
senior tag

A TV lesz a ludas, kezeli a 2.2-t ?

(#162837) szrobert válasza Grawens (#162836) üzenetére


szrobert
tag

Szerintem nem, sima HD tévé. Sony 50W755C.
Ha közvetlenül a tévére dugom a boxot akkor ok.
Emiatt nem veszek 4K-s tévét. de nem kellene a boxnak olyan beállítás, hogy HD-nek lássa az erősítő és azt a jelet akarja továbbítani?

(#162838) blakey válasza szrobert (#162837) üzenetére


blakey
titán

Közvetlenül a TV-hez kösd a boxot és optikaival vezesd a hangot az erősítőbe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#162839) -KP- válasza Zigi (#162830) üzenetére


-KP-
addikt

Egy nagy méretű és jó minőségű szub hangszóró olyan felsőbasszust tol neked, amiről a szokásos 4-5 inches hangszórókkal csak álmodni tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#162840) szrobert válasza blakey (#162838) üzenetére


szrobert
tag

Köszi, fentebb írtam, hogy így hoztam össze én is...

(#162841) -KP- válasza VoidXs (#162835) üzenetére


-KP-
addikt

Pontosan így látom én is. Az hogy ekkora a sötétség, abban a "szak"sajtó ugyanannyira vagy még inkább ludas, mint a kereskedők, meg a gyártók. És most nem (csak) itthonról beszélek, hanem úgy unblock globálisan világszerte igaz ez. Egyszerűbb elkérni a (egyébként nem kevés) zsozsót tesztért, aztán 1-2 oldalban leközölni egy megfogathatlan szubjektív hozsannázást. Megszámlálni nem lehet hány ilyen weboldalt látok nap mint nap.

De valós kritikát, illetve valós méréseket meg nem tudnak, illetve inkább sokszor nem is nagyon akarnak. Meg lehet élni a langyos pocsolyában lubickolással is, és sokan meg is teszik. Egyes nagy nevű nemzetközileg ismert lapoknál még ilyen dolgok is vannak, mint elvárt havi minimális összegű reklám megvásárlása, amit ha nem teljesítesz, akkor lepontozzák a termékeid, még akár utólag is. Hogy a felárért megvásárolható év hangfala, év erősítője, best buy stb. címről ne is beszéljünk.

A legszomorúbb az, hogy sokan még 40-50 éves korukra is képtelenek felfogni, mit jelent a kapitalizmus. Illetve a másik, amivel nagyon egyet értek, Koscsó Ferenc írta avx-en. Manapság az influenszerek korát éljük. Userek jelentős része azt várja, hogy a szájába repüljön a sült galamb és a megmondóember megmondja neki, mit kell venni. Egyre kevesebben veszik a fáradtságot, hogy utánanézzenek bárminek, vagy megpróbáljanak saját tapasztalatra szert tenni. Ez ismét csak könnyíti a zavarosban halászók dolgát...

(#162842) blakey válasza szrobert (#162840) üzenetére


blakey
titán

Ezért írtam, hogy úgy használd. Nem a TV a gond és lehet, hogy nem is az erősítő hanem a védelem tehet erről. Érzékeli, hogy 1 eszközön áthalad a jel és inkább nem engedi tovább.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#162843) szrobert válasza blakey (#162842) üzenetére


szrobert
tag

Ok, köszi!! :)

(#162844) mpo válasza -KP- (#162841) üzenetére


mpo
veterán

Aki az influenszerekre hallgat (olvassa őket), az meg is érdemli.

Ha érted, akkor már elavult.

(#162845) Tamoo válasza Dorian (#162812) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem én belefutottam egy másik hasonló kaliberbe is aki ajánlgatja magát mindenféle hasonlóra, mert most vagy én tudok rosszul mindent vagy hülyeségeket irkál. Na de ne is menjünk inkább bele.
Manapság bárki indíthat vállalkozást bármire. Utána kell nézni kinek mire fizet az ember, mert hülyére veszik.

[ Szerkesztve ]

(#162846) VoidXs válasza mpo (#162844) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért a magyar hifilapok sem állnak egy influenceri reklámtól távol... De ez minden iparra igaz, a videojáték-újságok körében például kiborult egy egész szép bili, amikor erre vonatkozó e-mailek szivárogtak, azóta mindenki tudja, hogy működik, és mit jelent egy értékelés.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162847) xerobyte válasza mettek (#162822) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Lehet félreértem, de nem az a jó, ha fa keretben van az üveggyapot és az xps nem jó 500-1000 Hz alatt lényegében semmire?

(#162848) ctrlaltdel13 válasza xerobyte (#162847) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A keret nem lényeg.
A lényeg hogy a levegő molekulát be engedd egy adott anyagba, ott lelassítsd, elnyelesd, és ne vissza verd.
Erre a szálas anyagok a leg megfelelőbbek, zárt cellás xps-ből max diffúzor készül.

[ Szerkesztve ]

(#162849) mettek válasza xerobyte (#162847) üzenetére


mettek
addikt

Az XPS-t diffúzornak gyártja amire jó csak egyszerűen nem szép mert ha nem gép nyomja adott formára hanem vágod ahogy ő is vágja akkor darabos lesz és morzsolódik. Plusz nagyon sérülékeny. A festéséről ne is beszéljünk. Amúgy fából szép minden ilyen.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#162850) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Azért látni annyi XPS diffúzort mert olcsó. Aztán hátradől az ember, hogy tett az akusztikáért. Aztán arra épp vagy szükség volt vagy nem. Többnyire nem vagy legalábbis annyira nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.