Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163251) BBéci válasza Khaosz55 (#163250) üzenetére


BBéci
titán

Nem azt javasoltam, de annak semmi értelme, hogy egy pontatlan vacakkal becsapd magadat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163252) Quetz válasza Khaosz55 (#163243) üzenetére


Quetz
őstag

A mélytartomány-t teljesen másképp érzékeljük, mint a magasakat. Amíg a 75dB 500-2000Hz közötti pink noise-el mérve már jól hallható, addig ugyanaz a hangnyomás 20-80Hz mérőhanggal jóval halkabb. Lásd: https://regi.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop412A/2010-0019_Merestechnika/ch18.html

(#163253) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Urak !

Szubcsapda kész. Így néz ki:

Csupaszon, kárpitozás előtt...

Előtte

Utána ( hangsugárzók is áthelyezésre kerültek* )

Meghallgatás még hátra van.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163254) #09634560 válasza Tamoo (#163230) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dsp-nek ez megfelel?

(#163255) Tamoo válasza #09634560 (#163254) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt használom.
Nálam ebben van gyakorlatilag minden beállítva. ch level, crossover, delay, eq.

[ Szerkesztve ]

(#163256) PrinceHerceg válasza Tamoo (#163215) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

2-db JBL Studio 150p-t foglalkoztatok mozin, zenén meg egy Wharfedale SW300-at!

Befogok számolni róla, hogy hogyan muzsikál majd a Svéd fenegyerek! :K

tomyka74: várom már a csütit, nem gyengén... :))

[ Szerkesztve ]

(#163257) denesdr válasza alphamooncam (#163253) üzenetére


denesdr
addikt

Hatásosnak tűnik a csapda! De azok ott betontömbök??

[ Szerkesztve ]

(#163258) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!
Van egy majdnem 20 éves Philips mini-hifi-m, amiben a CD lejátszóban lévő két gumi áttétel a mechanikához kinyúlt és az egyik már majdnem el is szakadt. Ezeket szeretném cserélni ilyesmikre mint a linken. Tudtok valami jóféle webshopot vagy budapesti üzletet, ahol van valami normális választék méretben?

Amúgy jelenleg egy-egy átlagos konyhai gumival teljesen jól működik újra a tálcanyitás, de ez hosszútávon nem lesz jó.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#163259) alphamooncam válasza denesdr (#163257) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ha arra vagy kiváncsi miből van, akkor igen beton. Három zsák szárazbetont vettem.

Meg kellett még 2m-es raklap tele szálkával, szöggel, 8mm vastag OSB. lap, 40 mm-es konyhapult maradék (végzárnak), bramac tetőléc (díszlécnek) , faragasztó, csavar hegyek, szögek kárpitozáshoz, fekete microfrézer, lenolaj...

Szerszámok: "Hegesztő" bőrkesztyű, fültok, védőszemüveg, szájmaszk, :DDD szögkihúzós kalapács, körfűrész, fúrógép, csavarbehajtó, sarokcsiszoló, gázlámpa, tolómérő, derékszög stbnememlékszemmimindenmég.

Kb. 1 évvel ezelőtt kezdődött...

Megterveztem, ahogy kell - ami persze nem (akkor, és úgy) valósult meg.

Úgy gondoltam betonon csak nem megy át már a legnagyobb energiájú hang sem, így ez lett az alap.

De a beton kiöntéséhez forma kell! Hát készítettem formát.

Maradék hulladék farostlemezből... leginkább egy hosszúkás virágcseréphez hasonlított.

Eredetileg úgy számítottam, hogy a kívánt 260cm magassághoz 12db-ra lesz szükségem.

1 legyártása 2 napba telt, mert csak egy formát készítettem, és abba öntöttem a következőt, ami így elvileg egyforma lett, meg hát száradni is kellett hagyni valamennyit, úgyhogy a végére már igen untam.

Amint elkészült, egymás tetejére hánytam a kinézett sarokba, hát b*szott stabilnak lenni, hiába volt merevítő, úgyhogy le kellett mondanom a sarokba állításról...

Elment a kedvem.

Hosszú időre, aztán megint olvastam valamit itt házimozis topikban, és elővettem a projektet.

Újratervezés... Kb. 8 hónap szünet, addig a betontömbök a szemétledobóban száradtak.

Az új terv már vízszintesbe döntött szubcsapdáról szólt, 8 betonelemre rövidítve (190cm).

Végül kb. 2 hét alatt készült el, és nekem nagyon tetszik. Belesimul az enteriőrbe, nem akar uralkodni és közben teszi a dolgát.

Akarom kérdezni, hogy mivel ez az én gyermekem, és én legalábbis szépnek látom, de lehet mások nem...

Ti milyennek látjátok ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163260) Khaosz55 válasza alphamooncam (#163259) üzenetére


Khaosz55
addikt

Engem a barátnőm kidobna ezért :DD .

(#163261) sixpak válasza alphamooncam (#163259) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szép munka, szerintem semmi gond nincs vele, de....hol a techika, erősítő(k) cd/dvd/BD lejátszó, media player, ilyenek?
Oldalt, hátul?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#163262) denesdr válasza alphamooncam (#163259) üzenetére


denesdr
addikt

Hát izé, ahogy mondani szokták mifelénk falun, szép mint egy új traktor! :D
Amúgy elviselhetőnek tűnik vizuálisan, de ezt neked kell igazán tudni.
Kicsit mondjuk a középsávon erősítette a zengést ahogy látom. Ez egyébként valami kibróbált terv alapján készült vagy egyéni fejlesztés eredménye?

(#163263) Squirrel


Squirrel
őstag

Sziasztok!

Elkezdtem kábeldzsungelt csökkenteni a rendszerben. Akárhogy agyalok, csak az ethernet kábeleket tudnám száműzni. A wifi router ott van a rendszer mellett, abból mennek a kábelek a NAS-ba, CA CXR 200-ba és CXU-ba plussz a pana plazmába. Ha ezeket a kábeleket száműzöm, NAS-ról való zenehallgatásnál, filmek nézésénél várható akadás, minőségromlás vagy nyugodtan cseréljem le a kábeles összeköttetést wireless-re?

Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#163264) alphamooncam válasza sixpak (#163261) üzenetére


alphamooncam
őstag

Technika? Oldalt... :D és körben :))

RPi4 a forrás. NAS a másik szobában, erősítők a hangfalakban, és ami egy kicsit is hasonlít egy szokványos HM komponensre, az egy Denon DN700AV hm processzor/erősítő, de az erősítő részét annak sem használom.

XLR kábeleken megy a jel a hangsugárzókhoz, és egy Epson proji, adja képet kb. ennyi.

Holnap lövök új képeket, ha kiváncsi vagy rá.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163265) ctrlaltdel13 válasza alphamooncam (#163264) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"ha kiváncsi vagy rá.".
Nem csak ő😉

(#163266) sixpak válasza alphamooncam (#163264) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hogyne, jöhetnek a képek. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#163267) BBéci válasza Squirrel (#163263) üzenetére


BBéci
titán

A kábel a legtutibb! Takard el, ha nagyon látszik.
Az állványom 8 polcán most 7 készülék foglal helyet, mindegyiknek kell áram és jel, plusz a szubládának és a külső merevlemezeknek. Egyáltalán, a legkisebb mértékben sem zavar a rengeteg madzag. Ez egy ilyen műfaj, hozzá tartozik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163268) Tamoo válasza alphamooncam (#163253) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én bevallom az előzőleg publikált mérésedhez képest nem tudom hová tenni a mostani látványosabbnak tűnő javulást.
De gratulálok ha tökéletesen működik!

[ Szerkesztve ]

(#163269) alphamooncam válasza Tamoo (#163268) üzenetére


alphamooncam
őstag

:R Látszik, hogy ki az akinek van affinitása.... , és igen, látványos javulást láthattál, aminek az okát le is írtam, bár nem emeltem ki.

Moziszobám magassága (265cm) és a hossza (525cm) közel 2:1 arányban áll, ami többszörösen hátrányos helyzetbe hozott más szobákhoz képest, az így keletkezett kioltásokkal, kiemelésekkel.

Eddig a 38%-os szabály szerint állítottam be a hangfalak, és hangsugárzók helyét, de a legutóbbi mérés előtt a REW szimulációja alapján legjobbnak gondolt helyre tettem őket.

Tehát jól láttad, a hangsugárzók-hallgatási hely, és a szubcsapda együtt eredményezte a lecsengési idők ilyen drasztikus javulását.

denesdr: A középsáv "romlása", enyhe lecsengési idő emelkedése is az elhelyezés megváltozásának a következménye.

" Ez egyébként valami kibróbált terv alapján készült vagy egyéni fejlesztés eredménye?"

Nem létezik ilyen elhelyezéssel, ilyen felépítéssel, ilyen anyagokból, ilyen méretekkel terv, minden saját kútfőből a kezeimmel készült.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163270) denesdr válasza alphamooncam (#163269) üzenetére


denesdr
addikt

Értem, de végülis mi az elvi alapja ennek a csapdának, rezonál valamire vagy egyszerűen csak megszünteti a derékszögű sarkot ahová be van rakva?

(#163271) alphamooncam válasza denesdr (#163270) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link] [link]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#163272) denesdr válasza alphamooncam (#163271) üzenetére


denesdr
addikt

Köszi, tehát Helmholtz rezonátor. De mire való a beton benne? :DD
Bocsi ha full noob a kérdésem!

[ Szerkesztve ]

(#163273) Zigi válasza denesdr (#163272) üzenetére


Zigi
senior tag

De mire való a beton benne?
Hullámtörőnek ;)

(#163274) Borisz76 válasza denesdr (#163272) üzenetére


Borisz76
veterán

A magas hangokat szőnyeggel, függönnyel, falon könyvespolcal el lehet nyeletni.
A mély hangok sokkal nagyobb, több energiát hordoznak ezért oda sűrűbb azaz nehezebb anyag kell....
Kb ennyi röviden és tömören.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#163275) Dorian válasza Borisz76 (#163274) üzenetére


Dorian
félisten

Hee?
Csak ebből nehogy azt higyje vki, h a beton nyeli el a mèlyhangokat :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163276) Borisz76 válasza Dorian (#163275) üzenetére


Borisz76
veterán

Nézd el nekem.....próbáltam egyszerűen fogalmazni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#163277) Quetz válasza Borisz76 (#163276) üzenetére


Quetz
őstag

Hozzátenném, hogy a könyvespolc alkalmatlan elnyelésre. Diffúzorként még működik egy picit, de viselkedése megjósolhatatlan.

(#163278) BBéci válasza Quetz (#163277) üzenetére


BBéci
titán

Nálam kiválóan működik a polcrendszer, mint akusztikát javító berendezési tárgy. Van rajta 1400-1500 könyv, 280-300 CD, 150 DVD és BD, fényképalbumok, folyóirat évfolyamok tartóban, stb.
Éppen a hatása miatt mondtam le a dipól háttérsugárzókról.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163279) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Huh nekem még tart a kálváriám a Rotel RAP1580-al 3 hónapja.
Ahogy korábban írtam, az erősítő felajánlotta a frimware frissítést. Lefrissítettem és elpusztult az erősítő.
3 hónap után még nincs erősítőm, most hívott a szerviz, hogy küldik a B&W-hez Angliába. Rotel nagyon kevés technikai infót ad a javításhoz így a DSP panel cserével nem sikerült megjavítani.
Kíváncsi vagyok mi lesz mert a B&W és a Rotel üzletpolitikája, hogy a garanciát kizárólag az első tulajdonost illeti meg. Mivel én használtan vettem ezért én erre nem vagyok jogosult. Ezt írásban kértem az Angoloktól, de még válaszra sem méltatnak.

Számos külföldi fórumon olvastam, hogy a frissítés után meghalt a 1580 és cserélték az erősítőt, bár nem tudom, hogy első tulajdonosról volt-e szó, az nem derült ki. Számlám van az erősítőről. Kiderül mi lesz.
Minden esetre ha horribilis árat kérnek a javításért, akkor megkérem, hogy tekerjék be gázolajos pokrócba gyújtsák fel és dobják a Temze folyóba. Ezt videón rögzítsék és küldjék el.
Nem tudom, van-e Angliába fogyasztóvédelem vagy valami hasonló lehet ott még tennék egy kísérletet, de a kisember mit is érhet el főleg egy Magyar. Új áron egy 4000 euros erősítől beszélünk, így számomra ez a hozzáállás az Angoloktól elfogatatlan és Rotelt mint márkát egy Kínai tamagochi szintjére süllyesztették.

Mindegy, nagy tanulópénz volt ez. Borusán látom a dolgokat, közben a frissítés ugyan úgy fent van az oldalukon. Nem tudom a userek hány százalékát érinti a dolog, de ez egy totális vicc.

Én úgy vélem ebből nem lesz semmi csak hivatalos választ várok, aztán nézhetek magamnak egy másik márka erősítőjét, nyilván tanulva a korábbiakból.

(#163280) BBéci válasza Khaosz55 (#163279) üzenetére


BBéci
titán

"nézhetek magamnak egy másik márka erősítőjét"
Inkább másik gyártóét! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163281) powerup2 válasza Khaosz55 (#163279) üzenetére


powerup2
addikt

Az igen szép kálvária hát akkor kerülendő a márka.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#163282) Khaosz55 válasza BBéci (#163280) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen én is így gondoltam.

(#163283) mettek válasza Khaosz55 (#163279) üzenetére


mettek
addikt

Részvét. Én még itthon is így jártam. Egy használtan vett Yamaha avr-t szervizeltettem 3szor mire kiállítottak egy javíthatatlan, jóváírást igazoló jegyzőkönyvet. Ezt vittem az eladó céghez de lepattintottak hogy ezt a forgalmazó kell kifizesse meg nem is én vagyok a számlán. A forgalmazó meg erőltette hogy a kereskedő kell kezdeményezze a visszafizetést. Ha nem lennék jogász szerintem soha nem kapom vissza az árát. Egy kálvária volt. Úgyhogy óvatosan a használt termékekkel mert jöhetnek meglepetések hiába garis.

A Yamaha nagykert és szervízt nem is minősíteném kommuninkácio és együttműködés terén. :W

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163284) Dorian válasza mettek (#163283) üzenetére


Dorian
félisten

Mással is van ìgy. Locsolás vezèrlő cuccom garijával hadakozik a kisker meg a gyártò már több hònapja. Mondjuk nekem mindegy, mert kaptam egy cserekèszülèket addig.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163285) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, szubokat illetően.
Adott egy 4x7m-es nappali, amelynek az egyik 4m-es falához van téve a mozi, a két sarokban,a frontok mellett pedig 1-1 Dynavoice Challenger Sub 10 EX.
A helységhez csatalkozik egy 12 nm-es étkező is, az egyik hosszabb oldal végén, párhuzamosan (akusztika nem egyszerű...).

Így ez 40 nm. A két 25-ös szubbal nem rossz a helyzet, de úgy érzem, szeretnék (jóval) feljebb lépni. Ide már ennél több kellene.

Kérdésem: elég ide 1 db nagyon erős 30-as, vagy maradjon a 2 szubos felállás?

(Költségvetésben nem szeretnék felső határt húzni a fejlesztésnek (ha kell, akkor 6 számjegy a limit), de mióta az autóban JL Audio szub zenél , már érzem hogy radikális különbségek vannak szub és szub között. )
Esetleg 1 db nagyon jó 25-ös is el tudná látni a feladatot?
Mi az, amit ár/érték arányban javasolni tudtok? (JL, SVS, Velodyne, REL, PSB ?)

Egyetlen kritériumom van: csak zárt szub lehet!
Köszönöm!

(#163286) Dorian válasza Lite (#163285) üzenetére


Dorian
félisten

Vmi rajzot, mèretekkel tègy be, mert nagyon nem mindegy , h pl. a hallgatása hely hol van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#163287) Quetz válasza Lite (#163285) üzenetére


Quetz
őstag

PSA s1812:

JTR Captivator RS1

PSA s3612:

JTR Captivator RS2:

(#163288) BBéci válasza Lite (#163285) üzenetére


BBéci
titán

Nálam is egyértelműen a JL Audio a nyerő, ezért ajánlom, hallgasd meg az e112 modelljüket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163289) Quetz


Quetz
őstag

Az Arendal új mélynyomókat dob piacra, ezért a régi széria 100-300 euróval olcsóbban vihető, a készlet erejéig. https://arendalsound.eu/1723-series-legacy-subwoofers/

Az új mélynyomókról info itt található: https://arendalsound.eu/1723-series-subwoofers/
Beépitett EQ, erősebb végfok, 5/10 év garancia és 60 napos otthoni próba lehetőség a föbb jellemzők. A dual 13.8" woofer egy közel 20"-os mélynyomónak felel meg.

(#163290) Flash82


Flash82
tag

Sziasztok
A rendszerem egy tv egy erősítő és egy m lejátszó.
Szerintetek a rendszert összekötő HDMI kábeleknek egyezniük kellene ?
Úgy értem jelenleg egy 1.4 és egy 2.0b típusú van bekötve.

(#163291) BBéci válasza Flash82 (#163290) üzenetére


BBéci
titán

Mivel nem jelentenek semmit a számok, ne foglalkozz velük! Azt csak Te tudhatod,milyen követelményeket kell teljesítenie a kábeleknek, annak alapján válassz High Speed, Premium High Speed vagy Ultra High Speed minősítésűt. Ezek a hivatalos, szabványos megnevezések.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163292) Flash82 válasza BBéci (#163291) üzenetére


Flash82
tag

Tovább bonyolítom 🙂
Ha 2.1 es kábelt veszek az talán egyszerűbb megoldás mint 2.0b t keresni?Mert úgy látom nem könnyű a neten sem találni.

(#163293) Borisz76 válasza Flash82 (#163292) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyet keress....mint a képen !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#163294) BBéci válasza Flash82 (#163292) üzenetére


BBéci
titán

Világosan leírtam, nincs, nem létezik kábelekre vonatkozó számozás!
A HDMI Specification 2.1 kizárólag az interfészekre érvényes, azokhoz Ultra High Speed kábel kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163295) gago1975 válasza Flash82 (#163292) üzenetére


gago1975
őstag

Szia.

Tényleg ne foglalkozz a számokkal mint ahogy a (#163291) BBéci ebben a hsz-ben is írta.
Tudni kellene, hogy mit kötöttél össze mivel?
Ez egy táblázat, hogy értsd milyen adatátviteli sebbességhez milyen kábel kell.

Full HD projektor/TV nél a High Speed kábel bőven elég (helytelenül HDMi1.4).
A High Speed kábel (HDMi1.4) még ara jó, hogyha olyan media playered vagy BD lejátszód van aminek dupla HDMi output kimeneti csatlakozója van (külön video és audio),

és mondjuk a megjelenítőd 4K projektor/LCD/OLED TV-d, akkor a képet a Premium HDMi kábelell (HDMi 2.0) ne az erősítőn keresztül küld át, hanem a kép közvetlenül a 4K TV / Projectorba menjen és a hang külön High Speed (HDMi 1.4) kábelen küld az erősítőbe.
Az AVR-en átküldött adatok hiába pass through, akkor is néha belenyúl a képminőségbe / felkonvertálásba. Jelenleg a TV-k sokkal jobban megoldják a FHD/4K konvertálást mint az erősítők.

Tehát, ha 4K/60FPS-es anyagokat szeretnél megjeleníteni és a megjelenített forrás tartalmazza a HDR / Dolby Vision-t is, akkor premium speed (Hdmi 2.0) kábel kell.

Ha olyan megjelenítőd van pld. LG C9/E9/W9-es OLED ami 48Gbps HDMi 2.1 eARC csatolófelülettel van ellátva (G-Sync kompatibilis), mellé X-Box One S is van, és masszív FPS játékokat játszol, akkor kell csak az Ultra Speed kábel (Hdmi 2.1) tehát ezekhez elengedhetettlen már az ULTRA Speed kábel ami képes 4K/120FPS anyagot megfelelően átvinni, megjeleníteni.

Nem árt tudni viszont, hogy az LG-n kívűl 4K OLED, LCD, QLED (Sony, Panasonic, Philips, Samsung) csak sima 2.0-val van felszerelve (kivétel a 8K QLED), azoknak 18Gbps a max kimeneti adatátviteli sebessége, ezért totál felesleges a nagyobb ULTRA Speed kábel.

Szerintetek a rendszert összekötő HDMI kábeleknek egyezniük kellene ?
Márkára nem árt az egyforma, de adatátviteli sebesség miatt a fenti leírás a magyarázat.

Remélem így már érthető.

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

(#163296) stifi82


stifi82
aktív tag

Vásároltam 1 yamaha rx v485 házi mozi erősítőt.
Vezetékkel van az upc connectboxal össze kötve.
És ha net rádiót hallgatok vagy serveren is van a laptopról jön a zene.
Megszakad a zene kiírja, hogy not contented zene csend bufferel és újra szól de a számítógépről ami jön a szám elejéről. Nagyon idegesítő már.
Milyen beállításnál van a hiba szerintetek? ( 1 évesen vettem itt az oldalon de az előző tulaj nem tapasztalt semmi ilyent)

(#163297) BBéci válasza stifi82 (#163296) üzenetére


BBéci
titán

Elegendő lett volna csak a Belépő topikban leírni a problémádat és feltenni ezt a kérdést! :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163298) stifi82 válasza BBéci (#163297) üzenetére


stifi82
aktív tag

:C :W keresem kutatom aztán meglátjuk :R

[ Szerkesztve ]

(#163299) Lite válasza Dorian (#163286) üzenetére


Lite
őstag

Jogos. Csatolom a képet, a szoba szélessége és a hallgatási távolság egyaránt 4 m. Pirossal a szubok jelenlegi helyei. A kék vonal a center - hallgatési / nézési pontot köti össze. Bútorzat nincs a kanapé előtt, az csak a terven van úgy, gyakorlatilag semmi!

[ Szerkesztve ]

(#163300) Dorian válasza Lite (#163299) üzenetére


Dorian
félisten

Ez így fasza, hiszen a hallgatási hely mögött van a plusz csatlakoz tér (nekem is hasonló). Ez több szempontból is jó, egyrészt a szubok részéről nem igényel semmi plusz teljesítményt, másrészt mögötted nincsenek falak, így közeli visszaverődések sem, és még a mögötted lévő rész is nyílászárókkal zárt, amiken keresztül a mélyek egy jó része átjut, így csak részben verődik vissza a szubfrekvencia.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.