Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119001) rayoliviero válasza Norbi 72 (#118998) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tetszeni tetszik. Akkor ezentúl így használom.

A PCM maradhat stereonál vagy fontos erre a pure directre átállítani? Mert alapból ugye PCM, ha pure directet akarok, ahhoz át is kell állítani.

Közben látom, hogy a pure direct is PCM és megjegyzi, világít a pure direct felirat, akkor hagyom így.

BBéci: Rendben, akkor azon hagyom, meg is jegyzete szerencsére a beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#119002) BBéci válasza rayoliviero (#119001) üzenetére


BBéci
titán

A Pure Direct lerövidíti a jelutat, kikerül minden felesleges áramkört, például hangszínszabályzókat, ezáltal jobb lesz a hangminőség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#119003) Norbi 72 válasza bajnokpityu (#119000) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ne lépd túl azt a kört,amiben tudod,hogy nincs igazunk.

(#119001) Gazsi00 Útközben BBéci válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#119004) rayoliviero válasza Norbi 72 (#119003) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, köszönöm.

(#119005) z123456789 válasza liszi70 (#118982) üzenetére


z123456789
addikt

Ez dejó, ha nem bánjátok én is bevéstem magam. :)

(#119006) Mezga Aladár válasza liszi70 (#118967) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem a rendszere jobb, hanem az életfelfogása.

No-no, én még az 5.1 hallgattam/néztem nála nagyon patent kis cucc volt.

Más. Popi a400 a dtshd hangból koaxon, csak a magot dekódolja?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#119007) Csabroncka válasza Norbi 72 (#118998) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezek a fejlett hangzásmódok háttérzenélésre jók (nálam pl a neo music a konyhában "tök jól" szól, meg porszívózás közben.

Aminél viszont kellemesen csalódtam a PLII Movie egész normálisan keveri a TV hangját 6 csatornára.

Na persze nem ezzel tesztel- vagy néz filmet az ember, de "bohóckodásra" jók.

Aki esetleg nem látta, érdemes megnézni.

"in medias res"

(#119008) #09634560 válasza Mezga Aladár (#119006) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, mert az optikai és koaxiális csatlakozó nem enged át se HD-t se DD+ -t se Atmost.

[ Szerkesztve ]

(#119009) Mezga Aladár válasza #09634560 (#119008) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tegnap füleltem egy csöppet. Magyar dd vs dts-hd core angol, sztereó rendszeren, több bd rip filmel..

Szóval alapból mindig jobb a dts, ezeknél viszont olyan, mintha direkt elb@szták volna. Nem értem, megkapják a nemzetközi hangot, dialógok nélkül, erre teszik rá a szinkront. Csak normálisan kellene kódolni a végeredményt. :F

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#119010) Aurig@ válasza MasterMark (#118983) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen, rosszul fogalmaztam.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#119011) xtremetuning válasza bajnokpityu (#118994) üzenetére


xtremetuning
addikt

Odáig eljutott a topik (egy része), hogy aki maximalista, az már nem is élvezi a motyót.
Mit is mondhatnék ? :DDD :DDD :DDD Szeretem, amikor Ők tudják a tutit. ;]

Norbi for president. :R ;]

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#119012) liszi70 válasza Mezga Aladár (#119009) üzenetére


liszi70
nagyúr

"bd rip filmel"

Inkább remux-al kellene tesztelni. A rip-ek jó része butítja a hangsávot is, nem csak a képet.

(#119013) Mezga Aladár válasza liszi70 (#119012) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bocsi, kép hang módosítás nélkül csak a sallang van kigyomlálva, tehát remux.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#119014) Dorian


Dorian
félisten

(#118964) dunkel

(#118967) liszi70

(#118973) Csabroncka

+1

Másik téma:
Nagyon sokáig használtam a PLII movie vagy music módokat, persze nem zenehallgatásra, de tévénézéskor igen. Aztán valahogy kikopott a dolog és a sztereó tévéműsor mindig sztereóban megy. Az ál-surround hangzásnál jobban értékelem a pur direct jobb hangminőségét ezeknél a forrásoknál is.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#119015) bajnokpityu válasza xtremetuning (#119011) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyszerűen nem értem, miért jó átverni saját magunk. ömlengeni, meg hazudozni kéne a saját cuccunkról? ettől lesz jó a hang? mi olyan nagy dolog elismerni, h a drágább általában jobb, és nekem csak X re tellett? naoszt. ez rossz életfolgás?

mondjam, h a jmlabom mélye feszes, és a magasa hibátlan? nem, nem az. de nekem nem volt szempont, mert valami másban meg tökéletesen tudta, amit szerettem volna..

imádom, ami van, és majdnem minden nap megsimogatom, de zenehallgatás/mozizás végén mindenképp... dehogy hibátlan lenne? ááá, francokat.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#119016) Dorian válasza bajnokpityu (#119015) üzenetére


Dorian
félisten

Itt két különböző dologról van szó.
Amiről Ti beszéltek XT-vel, azzal is egyetértek, meg amiről Dunkel meg a többiek, azzal is.
Ez két különböző dolog és nem feltétlenül van közük egymáshoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#119017) xtremetuning válasza Dorian (#119016) üzenetére


xtremetuning
addikt

Különböző dolgokról is lenne szó ha ez nem hangzott volna el liszi tollából : "a bolhafitymányi különbségekért vagyonokat elköltő, de mindig elégedetlen "maximalisták" törekvései."

Elismerten maximalistaként ezt nehéz nem magamra venni. Az pedig had engedtessék meg nekem, hogy ezt nonszensznek tartsam.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#119018) liszi70 válasza xtremetuning (#119017) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ha nem vagy "mindig elégedetlen", akkor NEM rólad szól a posztom. Nagyon sok a folyton keresgélő, békétlen, elégedetlen, nem filmet néző, zenét hallgató, hanem kütyüző a hifi-házimozi világban. Azokról szól. Ha nem ilyen vagy, örülj neki, és ne legyen üldözési mániád.

Doriannak igaza van, különböző dolgokról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#119019) Nemir Ombe válasza B.Junior (#118980) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ebből vegyél 2db-ot, a Valdus-ok nem indokolják komolyabb sub befektetését, neked a m2 miatt kell(ene) és nem a "hangminőség" miatt. Itt viszont mindenképp jobb a 2db (kisebb hsz-val) a nagy hsz az olcsóbb kategóriában nem tud jó hangot csinálni.

http://www.taga-audio.com/catalog,product,id,31,home_entertainment_audio-video_series_tsw-120_v.2

(esetleg ha még akciósan kapsz JBL P250-et az is jó de 40m2-re minimum 2db kell(ene))

(#119015) bajnokpityu

+1

(ezzel egyet tudok érteni, mindent a helyén kell(ene) tudni kezelni)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#119020) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok!

Szerintetek ezeket a Wharfikat (Valdus500) érdemes lenne lecserélni Taga Harmony TAV606 SE szettre? van valakinek tapasztalata ezekről a hangdobozokról? :U

Taga:
http://www.netdepo.hu/taga-tav-606-se-50--4406.html/hun/

(#119021) B.Junior válasza Nemir Ombe (#119019) üzenetére


B.Junior
tag

Megelőztél... :)

(#119022) #09634560 válasza B.Junior (#119020) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem. Bàr erősítőtől is függ meg hogy mennyire fog tetszeni neked de azért döntés előtt mindenképpen érdemes meghallgatni.

(#119023) B.Junior válasza #09634560 (#119022) üzenetére


B.Junior
tag

Köszi... :)

(#119024) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Erre valaki?

Rel R205-ről tudnátok mondani véleményt? van avx-en 140-ért már mióta egy és gondoltam lehet le kéne csapni rá. Olvastam már róla 1-2 véleményt és ennyi pénzért jó vételnek kéne lennie.

Illetve lenne még egy kérdésem

Meg tudjátok nekem mondani, hogy ki csinálja ezeket pontosan? (ha még csinálja) illetve mennyibe kerülnek ezek? Talán még tavaly láttam itt fórumon róla pár hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#119025) xtremetuning válasza CHaooSS (#119024) üzenetére


xtremetuning
addikt

Valhalla Ákos. Avx-en van saját fórumja.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#119026) CHaooSS válasza xtremetuning (#119025) üzenetére


CHaooSS
őstag

Pedid be is írtam oda, hogy valhalla, de nem találtam.. most beírtam újra és látom egyből az első találat.. kiszúrja az ember szemét szinte és nem vettem észre :W :DDD

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#119027) Nemir Ombe válasza B.Junior (#119020) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha le akarod cserélni, akkor a következő lépcső kb. 300.000/5.0 (új áron). Alatta, nem valószínű, hogy jobb hangot kapsz, esetleg mást.

Taga-ból a szubok még vállalhatók, az 5.0-ák-at hagyd, "zajkeltésre" megfelelnek, másra nem.

(#119022) Sanci38

Igen, az erősítőtől is nagyban, függ, bár vsz. inkább a dobozok legyenek magasabb kategóriásak, mint az erősítő/AVR (bár ez is csak egy szint felett érvényes, a belépő és alsó kategóriában nem számít)

(#119028) fehér_ember

A tüske OK, a Soundcaer-t túlzásnak érzem (egy bizonyos szint alatt). A tüskékkel pontosabb hangot kaphatsz, nem viszi át annyira a rezgéseket a padlón keresztül.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#119028) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Affelől érdeklődnék a sub-ok gyári lábait érdemes-e lecserélni valamiféle tüskére-alátétre (pl.:soundcare); vagy ezeknél a gyári lábakat szokás használni?
Az enyémen gyárilag négy henger alakú (nem kúp), gumiszerű anyagból készült felcsavarozható láb van.

[ Szerkesztve ]

(#119029) Shingen válasza CHaooSS (#119024) üzenetére


Shingen
addikt

Jó kis kábel........ :D

風林火山

(#119030) bajnokpityu válasza CHaooSS (#119024) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mennyiért?
T1 volt nálam, szvsz megveri egy T12. T1hez képest a 205 kicsit drágább, meg teljesen más tipucsalád, szóval nemtom.
T12 erősebb, és pontosabb is volt, és akkor eltekintettem a rezgő vaskerettől is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#119031) Dorian válasza fehér_ember (#119028) üzenetére


Dorian
félisten

Gumi helyett sokkal jobb a tüske, de abból vmi sub volumenéhez illő, masszív fajtát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#119032) CHaooSS válasza bajnokpityu (#119030) üzenetére


CHaooSS
őstag

T12-vel már szemeztem régen is, de nézem most van már T10-es is.. el kéne menni és meg kéne hallgatni, hogy mennyivel másabb a T10-es, de lehet nem kéne sajnálni a pénzt és venni egy T12-őt..

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#119033) spiky03 válasza CHaooSS (#119032) üzenetére


spiky03
veterán

Lehet azokat a Sunfire szubokat is érdemes lenne megfülelni, hogy milyen lehet.
[link]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#119034) CHaooSS válasza spiky03 (#119033) üzenetére


CHaooSS
őstag

hmm, HRS lenne a legjobb, csak az már elég drága kábellel együtt.
amit még találtam az a Paradigm DSP-3100 , márkát ismerem az alapján jónak kell lennie, meg kéne hallgatni.

Körbe kéne nézi még használt piacon is... Velodyne SPL 1000R-t is láttam 180-90 körül.

[ Szerkesztve ]

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#119035) fehér_ember válasza Dorian (#119031) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm a válaszod és Nemir Ombe-ét is.

Azért vetődött fel bennem ez a kérdés, mert ugye a hangdobozokhoz egyértelműen szokás a tüskézés ami többek közt főleg a mélyek javulását szokta hozni. Emiatt jutott eszembe hogy akkor a sub-oknál ez kiemelten fontos lenne.
A másik oldal viszont az, hogy amely hangdobozoknál gyárilag vannak talpak, tüskék, azokat viszont általában úgy használják, emiatt a gyári sub-lábak kicsit elbizonytalanítottak. (Persze az is furcsa, hogy pl. a használatiban, alapból egy sarokból kiindulva javasolják az elhelyezést)
Nálam egyébként parketta-->szőnyeg-->sub"gumilábak" a felállás, tehát nem az aljzatot akarnám elszigetelni a sub-tól hanem a subot az aljzattól.

Holnap akkor benézek a sub-ok alá ;)

[ Szerkesztve ]

(#119036) warezxts válasza Nemir Ombe (#119027) üzenetére


warezxts
senior tag

Szia!
A postodat olvasva töprengtem azon, hogy lehet-e jó választás nekem, egy NEM vájtfülű emberkének otthoni mozira/zenehallgatásra (átlagos zenék, house) B.Junior postjában emlegetett Valdus 500-as 5.0-ás szet? Mint írtad neki, e felett ami lépés lenne az 300e FT kategória amira sajnos nincs keret. Így nekem az jön le ár/értékben ez lenne ami kiszolgálna diamukus hagzásban plusz persze majd egy hozzá "illő" mélynyomóval és erősítővel amire szintén rátok fogok hagyatkozni.? Én is a Taga-n gondolkodtam amúgy 5.1-ben csak a simán nem az SE-n (20e ft különbséget amúgysem tudtam volna megéri-e)

(#119037) OldMike


OldMike
őstag

Üdv!

Elnézést kérek a naiv kérdésért, de az optikai kábel dugóját csak egyetlen állásban lehet bedugni az aljzatba? Nekem a formája alapján úgy tűnik, hogy igen, de egy tévé kimenetébe figyelmetlenségből 90 fokkal elfordítva lett bedugva. Van ennek valamilyen hátrányos következménye az adatátvitelre?

Köszönöm

42LM660S

(#119038) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok!

Szerintetek egy régi Magnat sub 130A -tól jobb, dinamikusabb mélyeket ad a JBL Arena 100 ládája? :U

(#119039) nismoka válasza OldMike (#119037) üzenetére


nismoka
addikt

Az csak egyféleképpen megy bele az aljzatba.

(#119040) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

Sziasztok,

Első belépő szintű házimozi rendszeremet szeretném összedobni. Örököltem egy ilyen hangfal rendszert: [link]

Ehhez gondoltam egy Yamaha RX-V379-et vagy egy HTR-2067-et. Mélynyomónak pedig szintén belépő szintű YAHAMA YST-SW012-at. Jelenleg a két erősítő 89 és 69.

Érdemes a drágább erősítőre költenem?
Szerintetek ez a rendszer jó lesz együtt?
Egyáltalán kompatibilis a hangfal az erősítővel? (itt az ellenállás és a teljesítmény kapcsán kérdem)

(#119041) OldMike válasza nismoka (#119039) üzenetére


OldMike
őstag

Igen én is ilyennek láttam, sajnos ennek ellenére belement elfordítva :O .
Valószínűleg vagy a dugón vagy az aljzaton (vagy mindkettőn) kialakított formák - esetleg az anyagminőségük - nem voltak eléggé strapabíróak.

42LM660S

(#119042) Norbi 72 válasza --Rawlings-- (#119040) üzenetére


Norbi 72
veterán

Elég lesz.

A 379-es ma egy 10-essel olcsóbb itt.

De szvsz gyúrjál 27.-ére,mert szerintem frankóbb akciók lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#119043) Nemir Ombe válasza warezxts (#119036) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szia!

Akár az a Valdus is jó lehet egy "belépő" szettnek, de használtban a hirdetési oldalakon találhatsz Diamond 8.x dobozokat/szetteket, aminek azért jobb hangja van, kb. a Valdus-okkal egy árban mennek. Ilyen összegeknél érdemesebb a használt piacon keresgéli, mint az újonnan 80-150.000 Ft/5.0 szetteket megvenni, azok tényleg csak arra valók, hogy valami legyen ......

(#119040) --Rawlings--

Teljesen felesleges a drágábbik AVR-en gondolkoznod.

Hmm ....

(#119044) BBéci válasza warezxts (#119036) üzenetére


BBéci
titán

Hallgasd meg! Mások honnan tudhatnák, mi felel meg neked és mi nem?
Azzal nem értek egyet, hogy 300000 Ft-nál olcsóbban nincs olyan hangdobozszett, ami a Valdusnál jobb hangot ad.
Tagát viszont senkinek nem ajánlok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#119045) #09634560 válasza --Rawlings-- (#119040) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ellenállással és teljesitménnyel nincsenek gondok hanem az érzékenység meglehetősen kevés!! Tehát mindkettővel meglehetősen halk lesz.. MinimumYamaha 679 v. Onkyo 636 kellene ahhoz hogy élvezhető hangerő jöjjön létre. Tehát ha csak erre van rávalód, olcsóbbat vedd és ted szellős helyre: melegedni fog a nehezen hajtható dobozok miatt. Vagy ha telik akkor a Pioneer VSX S510-et vedd: teljesen D oszt. erősitő és érzéketlen a kimeneti jelszintre.

(#119046) CHaooSS


CHaooSS
őstag

Jaj el is felejtettem megkérdezni, készíttetni szeretnék hangfal állványt és ehhez keresek embert, tudnátok valakit ajánlani? nagyon sokat nem szeretnék költeni rá.. úgy 30-40 ezerre gondoltam max

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#119047) Norbi 72 válasza CHaooSS (#119046) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kérdezd meg Ákost.

Vagy nézd meg ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#119048) BBéci válasza CHaooSS (#119046) üzenetére


BBéci
titán

10 állványból nincs kettő, amivel ugyanaz a hangdoboz egyformán szólna, ezt is vedd figyelembe!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#119049) sony309 válasza CHaooSS (#119046) üzenetére


sony309
őstag

Keresheted az AVX-n Sirleslie-t is.
Nekem Sirleslie készítette és tökéletes számomra. Az ára sem horror.

S3x, hifi & rock and roll

(#119050) --Rawlings-- válasza Norbi 72 (#119042) üzenetére


--Rawlings--
tag

Köszi szépen! Igen lehet hogy várok még egy kicsit :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.