Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#175701) Qtya123 válasza HUTCHDB (#175688) üzenetére


Qtya123
őstag

Nekem has 3x (látszani nem fog nyilván, mert zsíros vagyok, de ct-n és kitapintva nem rossz ;]).

Vádlit 1x, de annak mindegy is, genetikailag nulla vádlim van, teljesen olyan, mint apámé. Bárhogy edzem, gyakorlatilag változatlan. Úgy nézek ki mint egy narancs, amibe két fogpiszkálót szúrtak.

Továbbá alkart és csuklyát sem edzek, úgy vagyok vele kap annyit, amennyi kell. Szorítással sincs gond. Mondjuk én kampót, gurtnit, csuklószorítót nem használok. Utóbbi fekvenyomásnál lehet nem ártana.

Hátsó vállra szoktam külön. Van olyan aki még nyakra is edz.

[ Szerkesztve ]

(#175702) Xelo


Xelo
addikt

puregoldnak van egy uj joarasitott feherjeje, erdemes lehet ranezni: [link]

(#175703) Xelo válasza Xelo (#175702) üzenetére


Xelo
addikt

most néztem rá az összetevőkre és szomorúan látom hogy amino spikeolt, így tudták megoldani az olcsóbb árat...:)) vicces hogy pont ők blogoltak ellene.

Összetevők (összes íz): CFM tejsavó fehérje keverék (CFM tejsavó fehérje koncentrátum [tejből, napraforgó lecitinnel instatizálva]), CFM tejsavó fehérje izolátum ([tejből, napraforgó lecitinnel instatizálva]), aminosav keverék (L-glicin, L-glutamin, L-taurin) [További összetevők az ízek szerint elkülönített összetevő listában találhatóak].

külön aminosav-profil nincs feltüntetve, a tápanyagtáblázatba sincs beleírva hogy hozzáadott aminokkal. :U ettől nem feltétlenül lesz sz@r, csak a 75% fehérjetartalmat fenntartásokkal érdemes kezelni.

(#175704) F34R válasza Xelo (#175703) üzenetére


F34R
nagyúr

Most neztem a Builderen is van uj sajat markas feherjejuk... csekkold. ;)

(#175705) aelod válasza Xelo (#175703) üzenetére


aelod
veterán

Berendeltem. Izom nem fog leesni rólam tőle. :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175706) rwin5 válasza HUTCHDB (#175688) üzenetére


rwin5
őstag

3-4x

Hasat főleg a testtartás javításának céljából (látványosan segített). Lepedőakrobatika alatt is sokat segít amúgy, ha edzett :DDD

(#175707) Janaboy


Janaboy
veterán

A protein amúgy jobb turmixolva mint simán rázva shakerben?
Próbálom meggyőzni magam, hogy kell-e egy ilyen Blendjet :D

Janaboy

(#175708) aelod válasza Janaboy (#175707) üzenetére


aelod
veterán

Persze, hogy jobb. De a tököm mosogassa a turmix gépet mindig. Elég a shakert.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175709) aleister válasza HUTCHDB (#175688) üzenetére


aleister
veterán

Én régebben heti két hasat csináltam, ráadásul elég intenzív program alapján (40-50 perc folyamatos hasazás 10-15 különböző gyakorlattal). Ne kérdezed miért! Gyanítom, hogy többek között emiatt ment gallyra a gerincem, bár a folyamatos ülőmunka sem segített rajta.

Aztán valamelyik magyar testépítő lány videójában láttam, hogy ő egyáltalán nem edzi, mert más gyakorlatok végrehajtása alatt is stimulálódik a hasizom. Szóval, pár éve leálltam vele. Helyette heti 1 haskereket, plancket vagy tolódzkodó tartásban lábemelést csináltam a szinten tartás miatt. Ezek gerincbarát gyakorlatok. Egy ideje elhagytam ezeket is. Most a diétával látványosabb eredményt értem el. :)
Évente egyszer, a fizikai felmérőn csinálok 50 felülést. :)

Vádli heti 1, de mellette megy a heti 1 foci, futás, biciklizés is. Valamennyit gondolom kap ezektől.

Nekem is kiesett a csuklya. Régebben a felhúzás ment rá, de a gerincem miatt nem merem már csinálni. :((

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175710) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Myproteintől szeretnék proteint rendelni. Tudom embere válogatja, de szerintetek melyik az az íz/ízek amivel nem lehet mellé lőni. Nagyon kevés kalóriát tudok megenni, és kénytelen vagyok turmixszal pótolni a hiányt. De ezt orrvérzésig.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#175711) Janaboy válasza Predator2 (#175710) üzenetére


Janaboy
veterán

Az mit jelent, hogy kevés kalóriát? milyen makrókkal?
Azért a protein shake sem mindenható és nem is javallott sokat fogyasztani.

Janaboy

(#175712) Predator2 válasza Janaboy (#175711) üzenetére


Predator2
addikt

A szakértő számítása szerint:

"Becsült energia szükséglet: 2753 kcal"

"nem is javallott sokat fogyasztani"

Nincs más választásom.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#175713) Janaboy válasza Predator2 (#175712) üzenetére


Janaboy
veterán

De nem bírsz enni, vagy mi?
Amugy 2700 nem kevés, gondolom nem fogyás a cél.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#175714) Woodslave válasza Predator2 (#175710) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nyilván a csoki. Ízlések és pofonok de szerintem ez az az íz amit néhány kivételtől eltekintve minden ember hosszabb ideig is képes fogyasztani

bár ha a kalória a probléma nem a fehérje turmix a legjobb mert egy turmix 150 kalória kb.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#175715) F34R válasza Woodslave (#175714) üzenetére


F34R
nagyúr

En a csokit pl ki sem allhatom, a vanilliat is so-so. :DDD

(#175716) Aszpik válasza Predator2 (#175710) üzenetére


Aszpik
tag

Én csak a szója proteinünkkel kapcsolatban tudok véleményt nyilvánítani.
(tejfehérjét csak kis mennyiségben bírom és egyszer kóstoltam állati eredetűt aminek olyan utóíze volt amivel a világból ki lehetett kergetni így maradt a növényi fehérje kiegészítésre aminek nem mellesleg az ára is sokkal barátibb :DDD )
A csokis az nem jó. Meg lehet inni kicsit sűrűbe keverve de nem jó, semmi köze a csokihoz :)
A vanília egész jó. Az eper szintén elmegy, nem rossz, de nem ihatatlan kicsit gyengébb mint a vanília.
A vanília és eper keverve (fele-fele arányban) kifejezetten jó :)
Persze ez csak az Én egyéni véleményem.

[ Szerkesztve ]

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#175717) @rglaaf válasza Predator2 (#175710) üzenetére


@rglaaf
veterán

Sajnos én is ezzel küzdök max vacsira tudok rendes kaját enni,napközben max szemét menne de az kizárt igy marad a fehérje és a többi pótlásnak.
Sajnos nem a legideálisabb kombó de most ez van

PSN:BiZzare_0 ️

(#175718) Stauffenberg válasza Predator2 (#175712) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is azzal küzdök, hogy nem tudok annyit jóízűen megenni, mint amennyit kéne a kalóriacélhoz. Szóval pár tipp:

1. Amire tudok bőven locsolgatom az olivaolajat, mogyoróolajat, pisztáciaolajat
2. Kalóriadús olajos magvakat lehet egész nap ropogtatni meg az esti pihenés mellé
3. Evőkanál + mogyoróvajas bödön, többit kitalálod

Próbálj olyan ételeket, csemegéket összeválogatni, amik térfogatban kicsik, de közben sok a kalória bennük.

(#175719) aleister válasza Stauffenberg (#175718) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem ezek a magvak pont fogyásnál jönnek jól. Nincs éhségérzeted, amíg eszed őket folyamatosan. Épp tegnap pattintottam el egy nagy zacskó spáros szotyit. Két és fél Stranger Thing rész alatt fogyott el (ami kb 3.5 óra), és így ki is maradt a vacsi, mert egyáltalán nem voltam éhes. Pedig kalóriában, térfogatban minimális bevitel történt csak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175720) Stauffenberg válasza aleister (#175719) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hát nem akartam ennyire belemenni, de én naponta egyszer megyek el trónolni, nem tudok többször, be vagyok állítva, mint a japán vasúti menetrend. :D Ha nem kompaktálom az étel térfogatát, akkor konkrétan akkora a belem, hogy azt érzem menten szétrobban. Leginkább ez fog vissza a kajálástól, nem pedig az, hogy nem szeretek enni.

Én is 2700 kalória körül vagyok, ha ez normális, tápláló, egészséges kajából kell kijöjjön, akkor a fenti trükkök nélkül képtelen vagyok ennyit megenni, térfogat limitbe kerülök.

Szemét kajából persze könnyű összehordani 2700 kalóriát akár egyetlen érkezés alatt is. :D

(#175721) aleister válasza Stauffenberg (#175720) üzenetére


aleister
veterán

Hát banyek most lehet, hogy megkövetlek. :)
Azt továbbra is tartom, hogy telit a szotyi folyamatos csócsálása, de ránéztem erre. 100g 298 kcal. Ebből nekem tegnap lement 200g, tehát majdnem 600 kcal.
Kérdés, hogy a 200 gramm az töltőtömeg-e (szerintem igen), és ha igen, akkor mennyi a tényleges táplálék súlya.

Ha valakinek van egy atommérlege, akkor lemérhetne mondjuk 100 szem szotyit, hogy megállapítsa a héjjal együtt mért és csak a mag súlyarányát.
A közösség hálás lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175722) Stauffenberg válasza aleister (#175721) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem veszek héjas szotyit, szeretem amikor az öregasszonyok által előre megcsócsált magot ehetem. :D

Nálam napi 100g mogyoróféle alsó hangon lecsúszik, de gyakran több is. Össze lehet zúzni egy maréknyit és a zabkásába dobni, lehet egy evőkanál mogyoróvajat a fehérje shake-be is dobni (de akkor már turmixgép kell). Ezekkel mind lehet pörgetni feljebb a kalória tartalmat, miközben arányaiban nem foglal sokat a gyomorban. Meg most van itthon pisztácia olajam, de sima olivaolajjal is teljesen oké, ebből egy evőkanál ~15g, ami majdnem 135 kalória amivel megdob egy étkezést, ha a zöldséget kicsit megöntözöm vele (és piszok finom is).

(#175723) Xelo válasza aleister (#175721) üzenetére


Xelo
addikt

ékszermérleg (dílermérleg ;] ) olcsón beszerezhető ;)

(#175724) swoody válasza Janaboy (#175679) üzenetére


swoody
senior tag

Koszike. :)

Anno par eve hasonlot neztem, de addig nezegettem, hogy beleuntam es letettem rola. :N

Most megprobalom fenntartani az erdeklodesem.

(#175726) aleister válasza Stauffenberg (#175722) üzenetére


aleister
veterán

Ez alapján 100g kb 502 kcal. Szóval akár reális is lehet az előzőben linkelt sparos egybeszotyi. Nem gondoltam volna, hogy ennyire durva. Oké, hogy 3-3.5 óra alatt fogyott el, de akkor is egy teljes étkezés kalóriaértékét hordozza.

Én is teszek mogyorót, mazsolát, diákcsemegét a reggeli zabba.

Xelo:
Gyengék menedéke. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175727) aelod válasza aleister (#175719) üzenetére


aelod
veterán

Aham.
Seperc alatt betolsz....ja most látom utána is jártál. Amúgy meg nem érdemes a zsírt túltolni.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175728) Vitee válasza aleister (#175726) üzenetére


Vitee
aktív tag

Van amelyik szotyit a hejjal egyutt irjak ra, marmint a tomeget. Igy ha irkalod Yazioba vagy ilyesmi, hej nelkul kell beirni a tomeget, mert ott ugye ugy szerepel.
Egyebkent mar tobbszor lemertem mert kivancsi voltam mint te, a 60gr-os csomag szotyibol olyan 30-35 gramm volt a hej, neha tobb mint maga a mag, de az lehet a nyal miatt :D
Egyebkent fele-fele az arany kb. Az ugy teljesen oke.
Szoval a te 200 grammod volt 100gr mag.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#175729) aleister válasza Vitee (#175728) üzenetére


aleister
veterán

Aham. Én is arra jutottam, hogy a sparos hámozatlan energiatartama és makrói jól voltak megadva. Héjjal együtt számolták. Nem kell méricskélni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175730) aelod válasza Stauffenberg (#175720) üzenetére


aelod
veterán

Nálam van, hogy belenyal a mutató a 4e kalóriába is. Nem feltétlen okoz gondot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175731) HUTCHDB válasza Stauffenberg (#175720) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Már itt is írtam egyszer, de most ismét. Saját tapasztalatom az, hogy tomegnovelesnél rizs és tészta az, amivel hozható a kalória igény, (plusz 100 minőségi rostos le) “fogyokurakor” meg kenyér, tortilla, krumpli kell, hogy eltelitsen.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175732) AsakuraDave válasza Xelo (#175703) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nah pont ezt akartam kérdezni hogy a puregold új “occó” whey mennyire jó vagy maradjak a sima Whey terméknél.
Szájteken van 20% akcijó de még mindig jobban megéri az aranyéknál a 2.3kgos csomag…
Gondolom 7400huf/kg ne akarjak jobb dealt találni fehérjére?

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#175733) aelod válasza HUTCHDB (#175731) üzenetére


aelod
veterán

“fogyokurakor” meg kenyér, tortilla, krumpli kell, hogy eltelitsen.

Ez azét nem így van. :N Ilyen nincs, hogy kell. Ez olyan abszolútum mint, hogy mindenkinek guggolni kell ha lábat akar.

#175732AsakuraDave

Ne akarj. Kb most ez a legjobb deal. Ma jön meg a cucc majd írok milyen.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175734) Xelo válasza AsakuraDave (#175732) üzenetére


Xelo
addikt

en 60-70% koze tippelnem a valos teljeserteku feherjetartalmat, szerintem ar/ertek aranyban kb azon a szinten lehet mint a sima 7500ftos valtozat. ketlem hogy minosegre/izre rossz lenne a "compact", de Elod majd velemenyezi ha kostolta. :K en csak azon egtem ki kicsit hogy magyar cegek kozul kb a puregold volt egyetlen aki felszolalt az amino spiking ellen, erre inflacio miatt ok is kihozzak az "atveros" proteint. :D

(#175735) aelod válasza Xelo (#175734) üzenetére


aelod
veterán

A pénz nagy úr, ilyenkor az elvek repülnek először.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175736) HUTCHDB válasza aelod (#175733) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A mondat szerkezetéből adódik, hogy jobb teltségérzet elérése érdekebol az a jobb választás, kvázi azt kell inkább enni, mint rizset, tésztát diétakor.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175737) aelod válasza HUTCHDB (#175736) üzenetére


aelod
veterán

Maradjunk annyiban, hogy rostban gazdagon kell étkezi ha teltség érzetet akarsz elérni. Kalória deficit esetén nyilván éhes leszel aminek a mértékét lehet csak csökkenteni megszüntetni nem fogod tudni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175738) Janaboy válasza aelod (#175737) üzenetére


Janaboy
veterán

Én amikor 1500-1700 kalórián éltem, azt nem mondom, hogy nem voltam éhes (főleg reggel meg este), de inkább kívánós voltam :D

Janaboy

(#175739) HUTCHDB válasza aelod (#175737) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem (és számtalan más embernek is) a burgonya és a kenyér olyan teltsegerzetet ad, amivel simán bírom a diétát. A te szavaiddal elve megszünteti az ehségérzetet.
Régen a “rizssaláta” utan éreztem, hogy koplalnom kell, ha tartani akarom a diétát.
Ugyanez volt a zabpehelynél is, pedig az elég magas rost tartalmú étel.
A magas rost önmagában az étel utáni vágyakozást nem fogja csillapítani, kvázi ehetek bármennyi salátát, uborkát, be fogok csalni.
A diéta nem könnyű műfaj, pláne annak, akinek nincs (már) izomtomege, mivel nagyon alacsonyan kell tartani a kalória mennyiséget.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175740) aelod válasza HUTCHDB (#175739) üzenetére


aelod
veterán

A burgonya adja a legnagyobb teltség érzetet. Ez tény. Nem ezzel vitáztam csak azzal a kijelentéssel, hogy ezt kell enni ha diétát tartani akarod. Sok ember nem eheti, van aki nem szereti stb. erre akartam kilyukadni.

..de most megoldották sok ember diétáját a télre... ;] :((

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175741) HUTCHDB válasza aelod (#175740) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Akkor végülis egyről beszéltünk… :K

Mire gondolsz a téllel kapcsolatban?
Árak, gázhiány, stb?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#175742) aelod válasza HUTCHDB (#175741) üzenetére


aelod
veterán

Igen és igen de be is fejeztem itt erre vonatkozóan az offot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175743) Stauffenberg válasza aelod (#175730) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Emberfüggő kinek-mennyi a kényelmes, meg hát ki-mennyit mozog a gyurmázás mellett, milyen az anyagcseréje, stb.

Van egy haverom, olyan mint egy pálcika ember, napi 5 ezer kalória simán benéz nála, de nem tud ennyitől sem hízni. Mondjuk ő tolja rendesen az "eat-shit-repeat'" körforgást. Amikor átjön baráti összejövetelek alkalmával, akkor két dolog biztos: Pár óra leforgása alatt kizabál a vagyonomból és legalább kétszer elmegy trónolni. :D

(#175744) Stauffenberg válasza HUTCHDB (#175731) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valószínűleg kilógok itt a sorból, mert nem vagyok testépítő (hobbiból sem), meg én inkább a egy adott kalória tartományban tartom magam, aminek a lényege, hogy nem tömegelés-diétázás ciklusokat váltogatok.

Igazából Jeremy Ethier videóban jött elő egyre többször a téma (biztosan máshol is, csak egy időben őt néztem gyakran), hogy a kezdők és/vagy skinny fat testalkattal rendelkezők könnyen tudnak egyszerre izmot építeni és zsírt veszíteni (vagy azt egy szinten tartani), ez hosszabb távon is fenntartható, de egy kb 200 kalóriás sávon belül kell maradni. Szóval nagyon számolgatós.

Lesz egy pont (a genetikai határok látóhatáron belülre kerülésével), amikor az izomépítést ez már lassítja, de ez legyen majd a gondom, ha odaérek, éveim vannak még addig. :)

(#175745) aelod válasza Stauffenberg (#175744) üzenetére


aelod
veterán

Nyugi itt senki nem testépítő :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#175746) F34R válasza aelod (#175745) üzenetére


F34R
nagyúr

Itt mindenki testet epit, ki fel ki le. :D

(#175747) aleister válasza F34R (#175746) üzenetére


aleister
veterán

Apatestet. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#175748) vaakuum válasza F34R (#175746) üzenetére


vaakuum
addikt

A gömb is egy test... :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#175749) benfolds válasza aelod (#175740) üzenetére


benfolds
őstag

hehe, benéztem, hátha jönnek már a tippek az új idők szelének megfelelő gyúrós kajákról. :DDD konkrétan több mint duplájába kerül már minden, amit én enni szoktam. a villanyszámlám meg egy laza 20 ezerrel lesz magasabb havonta, ha úgy lesz, ahogy tegnap előadták. szóval jöhetnek a tippek. a küszöbnek vajon milyenek lehetnek a makrói?

[ Szerkesztve ]

(#175750) Cs1csó válasza vaakuum (#175748) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt tökéletes

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.