Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159151) marked one94 válasza HussarF (#159149) üzenetére


marked one94
őstag

Verseny előtt majd tudom kit kell keresni :C

Ez direkt ilyen fekvenyomás variáció hogy felfele megkell állítanom. Április vesreny előtt nyomtam 140et akkor az kurva nyögvenyelős volt. Talán egyszer megnyomom majd a testsúlyom dupláját.

benfolds: Gyúrni kb 3 évig gyúrtam és kb 60 valahány kg voltamm de másfél éve powerezek azóta fejlődtem a legtöbbet. Mondjuk a súlyom kb 1-2kg-val lett több az elmúlt másfél évben de kinézetre meg erőbe van változás.

You'll Never Walk Alone

(#159152) benfolds válasza marked one94 (#159151) üzenetére


benfolds
őstag

5-6 évre tippeltem volna. szép.

(#159153) Soulfly842 válasza marked one94 (#159148) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nekem van szerencsém látni testközelből a Kiss Tibi (9xHungarian Champion,IBFF Mr.Universe; Gpc Squat WorldCup Champion, Gpc Bench Press European Champion) féle "Kiss Team" több tagját sokszor... :) ezek őrültek... a te utad is valahova ide vezet? :D

Egy szezon alatt ilyen sikerek...

Gyulai Krisztián(fekvenyomás) :Tisza Kupa 1.hely
Vitaflex 5. Hely
Magyar Profiliga 1.hely
Európa bajnokság 1.hely ; Brudnyák-Brumi Tamás(guggolás) :Magyar Profi liga 2. hely, Európa bajnokság 2.hely; Filep Dominik(guggolás) :Magyar Profiliga 1.hely
Európa bajnokság 1.hely, abszolút 1.hely; Bús Attila(felhúzás, guggolás) :Vitaflex gp felhúzás 2. hely, Magyar Profi liga 1.hely, Európa bajnokság guggolás 1.hely felhúzás 5.hely; Oláh Lajos(guggolás) :Magyar Profi liga 1. hely, abszolút 3.hely.Euróba bajnokság 1. hely abszolút 2. hely és új világrekord. Kecskés Dávid(felhúzás) :Vitaflex gp 1.hely abszolút 1. hely
Magyar Profiliga elit felhúzás 1.hely, abszolút 1.hely
Európa bajnokság 1.hely, abszolút 1.hely ; Kiss"boss" Tibor(guggolás, fekvenyomás) :Vitaflex gp fekvenyomás 2.hely, Magyar Profiliga guggolás 1.hely abszolút 1.hely, Európa bajnokság guggolás 2.hely, fekvenyomás 1.hely.

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#159154) BeZol


BeZol
őstag

Sziasztok!

Intermittent fasting-ot tervezném carb cycling-gal vegyítve jövő hét hétfőtől, ehhez szeretnék tanácsokat kérni.

A 16 óra böjt, majd 8 óra kaja érthető.
4 hónappal ezelőtt aktívabban edzettem /heti 5 a mostani 2-3 helyett/, ez jövő héttől újra vissza fog állni, és akkoriban napi 3300kcal-val izmosodtam minimális zsírosodással, 2800-3000kcal volt kb. a szintentartás, és 2600kcal és alatta már rendesen olvadt le rólam a zsír, viszont napi 5-6szor étkeztem.

A szénhidrát-ciklusos diétával kapcsolatosan merülne fel bennem kérdőjel leginkább, mert több variánsát is olvastam, és ahány oldal, annyi verzió.

Ahogy eddig én értelmeztem:
Veszem a teljes heti kalóriaigényemet, ami pl. 7x3000 = 21.000, és ezt osztom úgy szét, hogy low-medium-high carb napok legyenek, vagy csak low és high. Nekem pl. talán szimpibb a vasárnap-kedd + csüt-péntek low carb, szerda + szombat high carb day-es felállás.

Első kérdésem, tekintve, hogy zsírt szeretnék veszíteni, ahhoz nem a 7x max. 2600kcal-val kéne számolni a heti kalóriaigényt?

Azt is olvastam, hogy egy étkezés során 40g fehérjénél többet bevinni kb. pazarlás, az arany középút pedig a 25g lenne /tanulmányokkal támasztották alá/. Low és high carb day esetén sem szeretnék 120g fehérje fölé menni /78kg vagyok, ez így teljesen ideális kb. 1,5x szorzó/.

Tekintve, hogy 8 óra alatt kéne bekajolnom mindent /pl. 3 étkezéssel úgy, hogy edzés is benne lesz és az edzés utáni turmix/, ti hogyan lőnétek be a szénhidrát + kalória mennyiségeket a low carb és a high carb napokra?

Van, ahol 0 közeli szénhidrátot olvasok, van ahol 50 v. 100g a low carb day. High carb dayre pedig 250-450g közötti értékeket láttam. Magamat ismerve 50g szénhidrát alatt nagyon gatya és belassult lesz a gondolkodásom, egyszerű szorzás/osztás is nehezemre esik, tehát a 0 szénhidrátot tutira kizárnám.

Ami tehát kritikus szempont, hogy most átlag 2600 v. 3000 kcal-val számoljam a napokat, és akkor pl. low carb day-et kihoznám 2600-as átlaggal nézve 2000-2000 kcal-val, a high carb-osat pedig 3800ból :F
A lényeg, hogy nem mind1, hogy 7x2600 v. 7x3000 kcal a heti kalória amit beviszek és alapul veszek.

Van aki vegyítette már a két diétát egymással? Tapasztalatok?

(#159155) HussarF

Imádom az ilyen hirdetéseket... :N

(#159156) inferno88 válasza HussarF (#159155) üzenetére


inferno88
őstag

Mekkora kamu. Az a képen egy chepeli kakashere, az első néhány darab 10kg izmot visz fel. A kutatók azért tartják titokban, mert mellékhatásként a fogyasztók reggel 6kor erős késztetést éreznek, hogy kukorékoljanak, de ennyit megér.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#159157) aelod válasza BeZol (#159154) üzenetére


aelod
veterán

Intermittent fasting-ot tervezném

Minek? Ne variálj ennyit, csak túlgondolod.
Tarts 2 nap alacsony 1 magas majd 2 nap alacsony 1 magas ch-s napot.

De az is működik ha délelőtt nem eszel ch-t csak fehérjét és zsírt. Dél körül legyen az első chs étkezés meg edzés után még egy. Este már ne. Nem kell ennyire belemenned. Ha most x kiló vagy és x szeretnél lennél vagy tónusosabb akarsz lenni, diétázni akkor a ch hinta működik.

Azt is olvastam, hogy egy étkezés során 40g fehérjénél többet bevinni kb. pazarlás

Bs...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159158) gyuri860213 válasza BeZol (#159154) üzenetére


gyuri860213
tag

Ha megy a fogyás normál deficittel és van időd mozogni akkor minek az időszakos böjt?
78kg mellett a 2600kcal kicsit soknak tűnik. én 90kg ról indultam és most 77-78 vagyok, az utóbbi 1 hónapban kb 1900-2000kcal volt edzés napokon az ideális. Ha nem fogysz inkább csökkentsd a kalóriát mint sem böjtöl, ha izmot is szeretném megtartani.

(#159159) aelod válasza gyuri860213 (#159158) üzenetére


aelod
veterán

Ő is kalóriát számol :DDD :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159160) patex1983 válasza gyuri860213 (#159158) üzenetére


patex1983
őstag

Erről az IF-ről pont azt írják, hogy x%-al több izom tömeget tudsz megtartani, mint egy hagyományos diéta során.

X

(#159161) aelod válasza patex1983 (#159160) üzenetére


aelod
veterán

Wood? Te asszem próbáltad már. Mik voltak a tapasztalatok?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159162) Woodslave válasza aelod (#159161) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem számoltam semmit csak nem ettem bizonyos ideig. Most valahogy már nem tűnik logikusnak hogy ha nem eszek több izom marad :F ;] :D

De egyébként arra jó módszer hogy csökkenjen a bevitt kaloria mennyiség aki nem akar ezzel baxakodni meg amúgy is kakaóscsigát enne.

Ha majd dietazok az lesz amit te mondtál reggel fehérje zsir azaz tojás. Ebéd fehérje ch edzés és turmix meg még egy fehérje ch. Négy kaja

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#159163) aelod válasza Woodslave (#159162) üzenetére


aelod
veterán

;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159164) aelod


aelod
veterán

Ha majd dietazok az lesz amit te mondtál reggel fehérje zsir azaz tojás. Ebéd fehérje ch edzés és turmix meg még egy fehérje ch. Négy kaja

Én most ezt csinálom. Könnyen tartható. Forma is elmegy. Aztán aug végén kezdem a felkészülést. Elég sok mindent megvariálok remélem össze is jön amit szeretnék.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159165) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Valaki ismeri a stacker joint fit, vagy a universal animal flex-et? Megszűnt a bolt, ahol vettem volna az elasti joint-ot. Itt meg ezek vannak most. Rendelgetni, rohangálni meg nem szeretek.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#159166) Shingen válasza Speeedfire (#159105) üzenetére


Shingen
addikt

Huu bazzzz ez egy alien............ :DDD

風林火山

(#159167) Shingen válasza benfolds (#159152) üzenetére


Shingen
addikt

Jó a genetikája.

風林火山

(#159168) benfolds válasza Speeedfire (#159165) üzenetére


benfolds
őstag

ez ugyanaz, mint a proenzi, jutavit, innopharm stb. féle (nekem ez a három van most itt az asztalomon), ha jól látom, csak kb 3xhatóanyag van egy tablettában. ha jól emlékszem az árakra, akkor a felsorolt három márkánál olcsóbbra jön ki. használt neked? vagy csak prevenció? szerk: bocs, kollagén az enyémek közül csak az innopharmosban van.

(#159169) @tco@ válasza Speeedfire (#159165) üzenetére


@tco@
aktív tag

Mire kell, és mennyire tré a helyzet? Ha pl dagad néha az izület akkor pont nem ilyesmit, vennék hanem magasabb kurkumin tartalmút. Prevencióra a klasszik glükozamin+chondroitin 2:1 arányban, ha meg idősebb vagy esetleg, figyelnék a hyaluron tartalomra pl :R

[ Szerkesztve ]

(#159170) Speeedfire válasza benfolds (#159168) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez a jutavit elég jó áron van, de az innopharm se rossz.
Csukló, és térd fájás. Nekem anno ezek a cuccok elmulasztották a fájdalmat. Azóta szinte mindig szedem.


@tco@: Megelőzés. Régebben a sok saját testsúlyos gyakorlattól nagyon kikészült a csuklóm.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#159171) @tco@ válasza Speeedfire (#159170) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én akkor lehet Arthro Guardot tolnék, már számolgattam az ár-érték arányokat (mindenféle hatóanyag mg/ár aránya), és még mindig ez jön ki a legjobbra...ráadásul elég komplex is, nem csak glükozamine és chondroitin ugye, az kevés. Ha ebből a kettőből megvan a napi 1200-1500/600-700 mg (2:1 arány, igen), akkor az már nem rossz. A többi 10-20 cucc meg szintén segít, de nem ennyire kritikusak elvileg :)

(#159172) Speeedfire válasza @tco@ (#159171) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Azt mondod akkor hogy jobb ár arányban az guard?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#159173) @tco@ válasza Speeedfire (#159172) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én ezt veszem már évek óta, elképzelhető hogy van jobb, de nem tudok róla. Pedig amennyit tolok belőle...tudnék róla :) Egyetlen hátránya talán hogy az új kutatások és több orvos ismerős szerint is ajánlott napi adag kb 7-9 tablettából fedezhető, és nem mindenki szeret ennyit tökölni vele.

(#159174) Speeedfire válasza @tco@ (#159173) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én az elasti joint-ból is csak felet ettem. Por formában könnyen lemegy.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#159175) carl18


carl18
addikt

Üdv!

Lenmagolaj mennyire jó omega 3 potlásra? Napi 1 evőkanál dozisnak elég? Vagy mehet 2 is. Úgy terveztem 2 evőkanálal használok, reggel+este.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#159176) HussarF

Tindereseknek ideális autó :Y :C ;]

It's awesome. I tell you what else is awesome. This 8-speed automatic gearbox. So you can swipe through gears as fast as you swipe through people you don't like on Tinder. It's incredible. It's like "No, too fat", "No, too thin", "No, too tall", "No, too short", "Ahh, actually, I like this one, I'm gonna date this one".

[link]

Amúgy tegnap mell volt. Nekem nem adta úgy, mint marked one-nak. Lehet túl messze volt már az előző hétvégétől és nem hatott a viszki ;]

[ Szerkesztve ]

(#159177) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Izé, kicsit vulgáris kérdésem lenne :D

Nagyon jól haladok így másfél hónap után, kardió nélkül -5 kg (elkényelmesedett állapotból, nulla edzettségi fokkal indultam, de elég látványosan átalakulok lassan (5 év teljes lustaság, edzés hiányt követően)), 1 hét kihagyás volt most (Balaton) ezen a héten folytatva az intenzív edzést (nem estem vissza, 1 hét után még jobb is volt az edzés). De amire a kérdésem vonatkozna: jelentősen felgyorsult az anyagcserém, s már-már olyan vagyok mint egy vízipisztoly néha :D Nem hasmenés, hanem normál szükséglet. Kardió nélkül érdekes. Az étrendemen nem változtattam, az alkatom miatt nekem anélkül is meg van a hatékonysági faktor. Erre vonatkozóan kevésbé találtam szakirodalmat :D

Ez mennyire természetes?

Korábban amikor - kicsit több, mint 20 Kg-ot adtam le, túl gyors volt a tempó. Akkor kardió és edzés volt vegyesen, de akkor 3-4 hónap alatt ment ez le. Viszont, ha ilyen a tempó, akkor tisztán edzéssel, kardió nélkül fogom végigcsinálni - hatékonyabb lesz így az átalakulás is (a korábban írt régi szalagszakadásra való rásérülés miatt ez kicsit kényszer is, de lehet nem is baj).

[ Szerkesztve ]

(#159178) HussarF válasza Soulfly842 (#159177) üzenetére

Több rostot kéne enned. Zöldségek, ilyesmi.

(#159179) HussarF

(#159180) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok! Tudom nem értem tul sokmindent el ebben a sportban... Ez volt cirka 6.5- ha nagyon kerekíteni akarjuk 7 hónapnyi átalakulás 93-71kg-ra. Csak makró számolással diétáztam (150g Fehérje - 190g CH - 35-45g zsir, kalkulátorok szerint még az alapanyagcserém se értem el ha a kaloriára vetitjük). Azután sajnos leginkább kajára figyelve de akkor is volt majdnem 1 év kihagyás után... 83kg-ra azért be-be zsirosodtam... De mostmár feldolgozva pár dolgot az életemben, belevetettem magam ismét Rögtön a közepébe...
83kg-ról lementem már 76.5kg-ra - kb 8 hét alatt - most kiváncsi leszek, hogy ez a régebbi forma mikor köszön vissza a tükörből rám, ugyan ugy 70.5-71kg-n vagy alá is be kell-e mennem nem tudom... Eddig ahogy abban a 6-7 honapban is 3x ettem - reggel - napközben és edzés után, most egy tesztfázis lesz, kiváncsi vagyok, hogy mi történik, ha pl edzés elött 4-5 órával elfogyasztom az aznapra kiszámolt makróim fennmaradó részét, és már csak másnap eszek reggel, tehát edzés után semmit, (esti edzés)

[ Szerkesztve ]

(#159181) Speeedfire válasza Walter_White (#159180) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szép eredmény szerintem. Gratulálok, így tovább.
Én ennyire nem tudom tolni. Jelenleg 105kg - > 95 kg, március óta. De egyelőre töretlen a lendült, 2.5 hónapja edzek is mellette.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#159182) patex1983 válasza Walter_White (#159180) üzenetére


patex1983
őstag

Én nem vagyok szakértő, de szerinted annak mi értelme van, hogy teljesen kimerülten, energia nélkül, kiürült glikogénraktárakkal kínlódsz másnap reggelig? A szervezetednek edzés után fokozott energiaigénye van.
Szerintem ez nem túl logikus így... Olvastad ezt valahol, vagy honnan jött ez az "ötlet"?
Általában én is este edzek, de utána mindig eszek, muszáj, megpusztulnék reggelig :D
Ha nagyon késő estébe nyúlik az edzés, akkor már moderáltabb vacsorát fogyasztok persze, hogy tudjak aludni is...

[ Szerkesztve ]

X

(#159183) Walter_White válasza patex1983 (#159182) üzenetére


Walter_White
senior tag

Csak kiváncsi vagyok, hogy mi történik a testel, és a szervezettel, hogy ha a napi makrokat beviszem edzés elött, és edzés után már semmit. Hagyom pihenni a gyomrom is éjszakára, és a szervezetet is, és kelés után a megszokott reggeli turmix- "kisérleti" jelleggel.
Az IF-ből gondoltam egy ilyen ötletként - nem böjtölök 16 órán át, hanem átlépem az edzés utánit. kb 7-kor kelek - 7-től 19:00-ig beviszek minden makrót kényelmesen, majd fél9-9-kor megyek a terembe, maximum 11-negyed 12-ig hazaérek (szerencse 6 percre van tőlem a terem), utána haza és bedölök az ágyba.

-----
Speeedfire - köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#159184) @tco@ válasza Speeedfire (#159174) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én is néztem porosat, mert a napi 7-9 tabletta kicsit macerás már :Y
Ezért is néztem meg/számoltam ki hogy melyik izületvédő éri meg a legjobban, de eddig az Arthro Guard jött ki mindig. Pedig jó lenne valami olcsóbb, por alakú :U

(#159185) bigmasterg válasza Walter_White (#159180) üzenetére


bigmasterg
addikt

Szép eredmény tényleg.
De az utóbbi fél évben - évben , pár hetente berakod ugyanezt a képet valamelyik fb fitness csoportba.
Dobj inkább a jelenlegi formádról képet, ne ugyanazt repostold mindig.

Amúgy tudod mi fog történni, ha edzés előtt 4-5 órával és edzés után már nem eszel, de ugyanannyi kalóriát viszel be napi szinten?
Semmi. Max erőtlenebb és fáradtabb leszel.
Ha már IF, akkor inkább az edzés köré csoportosítanám a kaját.

[ Szerkesztve ]

(#159186) aelod válasza Walter_White (#159183) üzenetére


aelod
veterán

A lehető legrosszabba amit csinálhatsz...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159187) MATEO6600 válasza bigmasterg (#159185) üzenetére


MATEO6600
őstag

Just another attention seeking whore.

(#159188) kicsiogre válasza @tco@ (#159184) üzenetére


kicsiogre
tag

https://gymbeam.hu/articular-drink-izuletvedo-390-g-gymbeam.html , ezt ajánlom 3 éve szedem ortopédus szerint is jó termék nálam bevált ( csodát nem kell várni a sérült porc nem jön helyre semmitől-sajna )

[ Szerkesztve ]

(#159189) Angel2014 válasza kicsiogre (#159188) üzenetére


Angel2014
addikt

Ezektől nincs is jobb ha elbírod ropogtatni.

Csirkecomb vége és az oldalas porca.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#159190) kicsiogre válasza Angel2014 (#159189) üzenetére


kicsiogre
tag

Maradok annál amit linkeltem 3 éve folyamatosan bizonyit :) , ettem zselatint is de nem volt javulás .

(#159191) benfolds válasza Walter_White (#159180) üzenetére


benfolds
őstag

grat! a kinyúlt bőr a hason idővel visszahúzódik?
------
mennyire gáz fáradtan edzeni, 3-4 óra alvás után? kardiózni ilyenkor már nincs erőm, de gyúrni azért még tudok. van értelme egyáltalán?

(#159192) smallmer


smallmer
őstag

Uraim!

BCAA-ból illetve Glutamin-ból mely termékeket ajánlanátok leginkább? :)

köszönöm

(#159193) Apollyon válasza smallmer (#159192) üzenetére


Apollyon
Korrektor

[link]
[link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#159194) @tco@ válasza kicsiogre (#159188) üzenetére


@tco@
aktív tag

Köszi, nekem ebből is kapásból 2-2.5 adag kéne, és akkor árban pont ott van, mint az Arthro Guard :)

@Angel2014: ezekben a porcokban leginkabb kollagen van azt hiszem, de én mindig megeszem, szeretem :C

(#159195) aelod válasza smallmer (#159192) üzenetére


aelod
veterán

Felesleges.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159196) Speeedfire válasza smallmer (#159192) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én edzés közben olymp bcaa expresst szoktam inni. Szerintem jó cucc. Ár értékben ezt láttam jónak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#159197) marked one94 válasza smallmer (#159192) üzenetére


marked one94
őstag

Egyél inkább gumicukrot edzés közben.

You'll Never Walk Alone

(#159198) vendingo


vendingo
veterán

Üdv

Állóképesség növelés után érdeklődnék.
Viszonylag rövid, 1-2 hónap alatt szeretném növelni jelentősen az állóképességem.
Alap gyakorlatokat végzek, futás, fekvőtámasz, felülés, súlyzózás egykezes súlyzóval.... Hogyan jobb? Napi 2x közepes intenzitású edzés, vagy 1x egy erőteljes kifulladásig? Nem nagy erőkifejtés a cél, hanem alap gyakorlatog hosszú sorozata.
Hogyan lenne jobb? Az összes gyakorlatot csinálni minden nap, vagy szétdobni napokra különböző edzések keretében? Tudnátok segíteni az összeállításban, hogy mit mikor miért?

A napi kajabevitelt megnöveltem, igazából kellett is, mert jobban is kívánom, ezenkívül szedek multivitamint, meg sima fehérjét.

Leginkább a fekvőtámaszokkal van gondom, karban elég gyengusz vagyok, felülésektől meg hajlamos megfáájdulni a hátam.
Futással nincs gond, azt csak nyomatni kell minden nap, aztán javul. Soha életemben nem futottam, most reggelente nyomok pár kilométert, ameddig bírom, aztán csak javul a szintidőm. Elég hamar elkezdenek beégni a lábaim, pedig még nyomnám.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#159199) aelod válasza vendingo (#159198) üzenetére


aelod
veterán

Keress egy erőállóképesség fejlesztő edzőt ;)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159200) vendingo válasza aelod (#159199) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem ilyenre nincs pénzem.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.