Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159701) MATEO6600 válasza aelod (#159700) üzenetére


MATEO6600
őstag

Időnként mindig feltűnnek a topikban ilyen megmondóemberek :))

(#159702) marked one94 válasza Weareus (#159699) üzenetére


marked one94
őstag

Én szívesen megnézném a guggolást imádom a nagysúlyos gyakszikat :R

You'll Never Walk Alone

(#159703) aelod válasza MATEO6600 (#159701) üzenetére


aelod
veterán

Mindenkinek van egy haverja/ismerőse/ aki alig edz vagy nem is edz de 200-al nyom fekve, 300-al guggol és persze #nemszettemsemit
;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159704) Apollyon válasza Weareus (#159699) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Fiatal voltam és naív..."

Tehát akkor már nem vagy fiatal?
Igazából az nem gond, hogy régen hülyeséget csináltál, a legtöbbünkkel előfordul, régen én is csináltam értelmetlen gyakorlatokat, sőt vettem hozzá bcaa-t is. ;]

Én azért szurkolok neked, annak ellenére, hogy ez a rakás hülye (velem az élen) itt a gyúrós topikban (tisztelet a kivételnek) kételkedik az egyébként megkérdőjelezhetetlenül effektív edzésmódszeredben. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#159705) gyuri860213 válasza Weareus (#159699) üzenetére


gyuri860213
tag

Én csak annyit kérnék hogy rakj be egy képet magadról ami alátámasztja a heti 1 edzés hatékonyságát, így máris szavahihető lesz amit írsz. Vagy akár egy előtte-utána képet összehasonlítva a régi bro-splittel.

(#159706) Woodslave válasza gyuri860213 (#159705) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem az is elég ha leírja miből mennyit csinál. Tényleg nem kötekedés képpen de érdekel, hátha lesz idő amikor éppen majd utálok edzeni. :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#159707) gyuri860213 válasza Woodslave (#159706) üzenetére


gyuri860213
tag

Nekem ez ott sántít hogy "tudományosan" a hipertrófiához 15-20 szett /izomcsoport / hét kell szükséges. nyilván megfelelő intenzitás és frekvencia mellett. Ezt Dr. Mike Israetel is leírta elmondta. Ha ő egy napra besűrít ekkora volument minden izomcsoportra és ha még csak guggolás, evezés, fekvenyomás és OHP van akkor sem tud értékelhető teljesítményt hozni a teljes edzésen, arról nem is beszélve hogy lenne vagy 3 óra mire becsülettel végignyomja. Ha viszont mindenből 5 széria osztcsókolom azt kb annyit is ér. Bár ha úgy edz mint Yates akkor nem szóltam :D Ezt nagyon kezdőknél el tudom képzelni hogy működik de később már nem igazán.

(#159708) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Úr Isten, mi megy itt! Csak ámulok és bámulok... :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#159709) Weareus


Weareus
addikt

Dorian Yates hányszor is edzett meg egy testrészt hetente?
Nocsak, hadd tippeljek.
Egyszer? :U
Pedig ő még (Urambocsá') kokszolt is. (Ami nyilván tévedés).

Eddzen többször, aki akar, én nem bánom, csak vegye észre, hogy az edzésintenzitás és a használt súlyok 50-60%-on fognak slattyogni.
Persze biztos én vagyok a hülye, mert bár próbáltam ezt is, azt is, de az ide járó megmondóemberek között nemhogy 1 azaz egy darab nem akad, aki kipróbálta volna a heti 1x-i teljes test edzést, de még a cimboráik közt sincsen ilyen senkinek.
Mert bizonyára badarság és nem működik.
Bizonyára... :F

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#159710) Woodslave válasza Weareus (#159709) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de azt írd le nálad hogy néz ki az edzés. Mondom nem fikázás nem mittomén tényleg érdekel, kiváncsi vagyok. Azt gondolom nem nagy kérés. Nem kell meggyőzni senkit, nem kell itt profikkal példálózni, meg haverral nem kell bizonyítanod semmit képpel se. Egyszerűen érdekel hogy edzel :U :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#159711) aelod válasza Weareus (#159709) üzenetére


aelod
veterán

Várjuk a részletes leírást az edzésedről most már engem is érdekel mit hogyan csinálsz.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159712) Weareus válasza Woodslave (#159710) üzenetére


Weareus
addikt

Heti 1x edzek, ilyenkor teljes test edzést csinálok.
Úgy kb. 4 nagy izomcsoporttal számolva (láb, mell, hát, váll) ezeket előre szoktam venni. Egy testrészre 1, maximum 2 gyakorlatot végzek 1 szériával, de ha két gyakorlat van, ott csak az egyik széria megy teljes kifáradásig, ill. bukásig. Pl. lábra guggolás erőkeretben. Először üresen guggolok pl 2x50-et, majd lenyújtom magam. Utána a kerettel (kb. 40 kg). csinálok 12-15 ismétlést. 20 kg-onként emelve a súlyt végzek még néhány bemelegítő sorozatot egészen az utolsó sorozatig, ez most kb oldalanként 5 db 10 kg-os tárcsa + a keret. Ezzel annyi ismétlést végzek, amennyit tudok. (4-5-6). Ez a fő és egyetlen sorozat, mert a többit nem teljes kifáradásig végzem.
Ha ez után van még kedvem/erőm lábazni, akkor szabadon választott, hogy kitörést, egy lábas guggolást (kézben tartott súllyal) vagy lábtolást végzek, de a második gyakorlatot már nem teljes kifáradásig csinálom.
Többi izomcsoportra a metódus hasonló, alapgyakorlatok előnyben. Vállra állva nyomást végzek mellről, 70-90 kg-ig bírok felmenni, és csak az utolsó széria megy itt is teljes kidőlésig. Heti 1x eljárok még futni, de közelebb vagyok az 50-hez mint a 40-hez.
Nem vágyom már babérokra csak arra, hogy kicsit jobb formában legyek és fontos, hogy ne edzem túl magam.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#159713) Woodslave válasza Weareus (#159712) üzenetére


Woodslave
nagyúr

90el nyomsz állva fej fölé? Az azért korrekt :K :Y

Jó ez két gyaki (vagy testrész) vagynem minden héten ugyanaz? Mell, hát, kar ?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#159714) tibcsi0407 válasza Weareus (#159712) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tehát mindenki más túledzett a topikban, mert több alkalommal edzenek?
Heti 5 súlyzós edzésem van, majd minden edzést követően 5 kardió úgy, hogy nem kokszolok és diétán vagyok. Még sem edzem túl magam. Valami nagyon különleges genetikám lehet, ez alapján.

https://utdetailing.hu/

(#159715) Weareus válasza tibcsi0407 (#159714) üzenetére


Weareus
addikt

Tehát mindenki más túledzett a topikban, mert több alkalommal edzenek?

Inkább azt mondanám, hogy a heti több alkalmas edzés az intenzitás és a súlyok rovására megy; bár tkp. még ezzel sincs baj, ha szeret az ember lazábban, elbeszélgetve, a szériák között öblös pihenőket tartva edzeni és nem a 100%-os súlyokat használni. Ettől még lehet fejlődni.
Én szeretem az intenzív edzéseket, de nem vagyunk egyformák.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#159716) tibcsi0407 válasza Weareus (#159715) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az edzésintenzitást úgy kell "beállítanod", hogy ne legyél túledzett és nem lesz ilyen gond.
Nálam egy karedzés 45 perc, de olyankor nagyon keveset pihenek, bicepsz és tricepsz szuperszettben van végiggyilkolva, van, hogy 3-3 vetkőző sorozat követi egymást. Elfáradok a végére nagyon. Nyilván, ha ez 1,5 óráig tartana ilyen intenzitással, akkor annak hamar túledzés lenne a vége.
De pont ezért kell okosan is csinálni, nem durr bele módjára.

https://utdetailing.hu/

(#159717) Weareus válasza tibcsi0407 (#159716) üzenetére


Weareus
addikt

Jó neked, hogy edzed a kart is külön. Nekem még várnom kell ezzel, tkp. most kezdtem újra az egészet egy súlyosabb autóbaleset után.
Alig várom már, hogy tolódzkodhassak újra, de ez még sok idő lesz...
Szabi és Rudi barátom 50-70 kg-okat tesznek magukra és úgy "tolják", nekem most a saját súlyom elbírásához is hónapokat kell még várnom. (105 kg).
Leszakadt vállízület, ablakos bordatörés, összesen 5 db. Ráadásul hülyén is forrt össze.
Mondjuk, jó hogy egyáltalán élve kiszálltam ebből:
[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#159718) Apollyon válasza Weareus (#159715) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Inkább azt mondanám, hogy a heti több alkalmas edzés az intenzitás és a súlyok rovására megy;"

Pont, hogy a mindent küldjünk meg egyszerre megy mindennek a rovására.
Én pl. egy hátazás és egy lábazás között legalább kettőt alszok (azaz eltelik kb. két nap), tehát eleve nem úgy indulok neki egy guggolásnak hogy előtte néhány perccel már kifáradtam valamennyire egy (vagy több) másik izomcsoport edzésétől.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#159719) tibcsi0407 válasza Weareus (#159717) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ó b+! Szerencséd van, hogy ebből kiszálltál! :K
Ilyenkor az a legkevésbé fontos, hogy mikor kezded az edzést, csak épülj fel. :K

https://utdetailing.hu/

(#159720) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Azt ugye tudjátok, hogy az edzés intenzitását nem az határozza meg, hogy hány másodperces/perces pihenőkkel dolgoztok, mennyire vagytok bukás közelében, mennyire izzadtok, lihegtek, fáradtok el edzés közben? Az intenzitás nem más, mint a használt súly nagysága, leggyakrabban az egyismétléses maximumunk százalékában adjuk meg, de megadhatjuk 5RM %-aként is, vagy máshogy.

[ Szerkesztve ]

(#159721) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Nem tudom megfér-e ez a kérdés itt, de mivel nem találtam jobb témát itt kérdeznék.

Otthoni háttámlás szobakerékpáromon szoktam edzeni. Sajnos nagyon izzadós vagyok, így minden egyes menet után gyakorlatilag kisebbfajta tócsa alakul ki a kerékpár alatt. Erre szeretnék valami végleges megoldást találni.

Az első ötletem az volt, hogy veszek egy autó csomagterébe való peremes gumiszőnyeget a szobakerékpár alá és azt az edzések után szivaccsal megtörölgetem, de most látom, hogy léteznek speciális gumiszőnyegek is kifejezetten edzőgépek alá.

A leírások szerint ezek arra valóak, hogy a gép ne sértse fel a padlót, elnyelje a zajokat. Verejtékezés, illetve esetemben extrém verejtékezés nem igazán van említve. Érdemes ezeket nézegetnem, vagy maradhat a csomagtértálca? :D

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#159722) tibcsi0407 válasza KubanitoS (#159721) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Vegyél olyan ruházatot fel, ami többet felszív. :) Nyilván többet kell mosni is akkor. :))
Én a sportpadló tisztíthatóságán azért elgondolkoznék, lehet a sok izzadság egy idő után oroszlánszagot árasztana. :D

https://utdetailing.hu/

(#159723) medica válasza KubanitoS (#159721) üzenetére


medica
senior tag

ventilátor

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#159724) johniee


johniee
senior tag

sziasztok! Hátha tud valaki segíteni.
Myprotein rendelésem német DHL-től jön majd, de úgy tudom hogy a helyi posta kézbesíti.
Ilyenkor ha nincs otthon aki átvenné majd, akkor a postán marad vajon a csomag?

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#159725) Hansomester válasza johniee (#159724) üzenetére


Hansomester
tag

Igen! :)
Jó kis tortúra lesz :(

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#159726) @tco@ válasza KubanitoS (#159721) üzenetére


@tco@
aktív tag

Ventilátor, klíma, nyitott ablak, polocsere menet közben, esetleg bringás cucc, ami segít elpárologtatni valamennyire.

(#159727) L.Szabi


L.Szabi
tag

Sziasztok
Kiss life gym mennyire zsúfolt 17-18 óra körül, valakinek van tapasztalata? Megéri a felár? Jelenleg egy kis terembe járok, 7k a korlátlan, nincs olyan sok gép és a hely is szűkös 6-7 ember már mondhatni teltház, én nem szeretem ha figyelni kell hogy mást ne zavarjak a gyakorlata közben, sakkozni kell hogy hol nem vagyok útban.

A pisztácia kifogyott.

(#159728) @tco@ válasza L.Szabi (#159727) üzenetére


@tco@
aktív tag

Én csak azt tudom hogy a többi ahol jártam (kb 4-5) mennyire szar ilyenkor, és eléggé, ráadásul panelos-bevásárlós övezetben szerintem még inkább. De nem ismerem a helyet, így nem akarok hülyeséget mondani, de nem hiszem, hogy kongani fog. Inkább az számít hogy miből mennyi van, nálunk 1, azaz egy qva tárogatógép van, szinte sorszámot kell tépni 4-5-6 körül délután...pedig nem kis hely.

[ Szerkesztve ]

(#159729) tibcsi0407 válasza L.Szabi (#159727) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Amelyik Gym-ben nincs ilyenkor heringparty, az egy szar konkrétan. :)

https://utdetailing.hu/

(#159730) johniee válasza Hansomester (#159725) üzenetére


johniee
senior tag

Tehát akkor már semmit se ér a német DHL oldalán lévő nyomkövetés meg "szomszéd meghatalmazása" vagy a kézbesítés elhalasztása opció? :DDD :Y

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#159731) MATEO6600 válasza L.Szabi (#159727) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nem tudok olyan termet mondani BP-n ami ekkor ne lenne tele.

(#159732) Weareus válasza tibcsi0407 (#159719) üzenetére


Weareus
addikt

Kösz, rajta vagyok. :R

Tényleg. ;)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#159733) Angel2014 válasza kolosanyi (#159708) üzenetére


Angel2014
addikt

Pedig nem is szóltam hozzá mostanában! :D :DDD :DD

Juan Morel: Brutális!

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#159734) gyuri860213 válasza Angel2014 (#159733) üzenetére


gyuri860213
tag

Vajon ő hány év múlva dobja fel a pacskert? :U Talán megéri a 40et...

(#159735) Weareus válasza gyuri860213 (#159734) üzenetére


Weareus
addikt

Vesét, májat simán ültetnek át ma már.
Szóval...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#159736) gyuri860213 válasza Weareus (#159735) üzenetére


gyuri860213
tag

Biztos ő került a transzplant lista élére, nem pedig egy beteg családapa pl :)

(#159737) aelod válasza Angel2014 (#159733) üzenetére


aelod
veterán

Én nem tartom olyan jónak.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159738) Woodslave válasza gyuri860213 (#159736) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#159739) Apollyon válasza Woodslave (#159738) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha lenne instaragem, instant beírnám neki hogy nem ezektől a szaroktól maradsz egészséges, hanem a rendes kajától, meg attól, hogy nem lősz magadba mindenféle xart mint a képen látható úriember.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#159740) Woodslave válasza Apollyon (#159739) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja. Csak vicces volt hogy itt szóba került a veseátültetés és a 4-ik intsa képe ez :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#159741) Apollyon válasza Woodslave (#159740) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát már ő is érzi a vesztét gondolom :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#159742) Zomb€€ válasza Apollyon (#159739) üzenetére


Zomb€€
őstag

Akkor be kéne regelned gyorsan, mert szerintem neki erről fogalma sincs. :K

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#159743) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Én viszonylag új vagyok még és egyik ismerős rám ijesztett azzal, hogy jó pár évig kondizott és azt mondta a fehérje por a máj működésében problémát okozott nála, ezét ő abba is hagyta az egészet.
Szerintetek ez lehetséges van ilyen, vagy valamit rosszul csinálhatott?

(#159744) Hansomester válasza johniee (#159730) üzenetére


Hansomester
tag

Ezt mind felejtsd el a magyar postánál.
Többnyire ki sem viszik. Eleve a postán hagyják...
Persze gondolom postása válogatja, ilyen, hogy felhívnak előtte vagy ilyesmi az felejtős :)

"Sesshoumaru Nagyúr, biztos, hogy okos ötlet volt életben hagyni ezt a nőt? -Yaken, legközelebb nyisd ki a szemed, akkor láthatod, ez a nő már halott!"

(#159745) Angel2014 válasza gyuri860213 (#159734) üzenetére


Angel2014
addikt

Csiliben itt van Márti Zoli 63 éves..erre mit mondasz? 220 al nyom fekve...és ez a kép nem is a csúcs formája.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#159746) tibcsi0407 válasza Corsair90 (#159743) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A vesét megterhelheti a túl nagy mennyiség, de én még májról nem hallottam.
Lehet cuccolt is a haverod. :)

https://utdetailing.hu/

(#159747) Corsair90 válasza tibcsi0407 (#159746) üzenetére


Corsair90
tag

Lehet ész nélkül szedett mást is nem kizárt, de a fehérje olyan sok minden mást nem szokott tartalmazni, ami ilyen problémákat okozna szerintem sem.

(#159748) kk831228 válasza tibcsi0407 (#159746) üzenetére


kk831228
addikt

;] Igen, a fehérje káros a májra, főleg ha 💉 - vel adagolják, jól tette hogy abbahagyta... :K ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#159749) aelod


aelod
veterán

Istenem ezek a Bunnyék. Komolyan szánalmas amit csinálnak. Kökény Béla kvalifikál a Mr.O-ra 212-ben (mellesleg esélyes egy jó helyezésre) és erre lehozzák, hogy újabb Team Scitec tag indul az O-n, Ahmed Askanani. Őszintén ki a sz*rt érdekel még egy n+1 muszlim (tekintsünk attól, hogy kint elég ismert) amikor van saját versenyzőnk is kint...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#159750) tibcsi0407 válasza kk831228 (#159748) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:DDD
Orron szívta fel.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.