Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108351) moma válasza sutyesz96 (#108350) üzenetére


moma
őstag

Nem írnád le nekem két mondatba miért nem jó ötlet? Nem biztos, hogy rájövök, akkor sem ha elolvasom ezeket. Kevés fehérjét eszem és beviszek egy kis pluszt :) Már épp összeraktam a kosaramat :DDD

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#108352) -Mike- válasza moma (#108351) üzenetére


-Mike-
addikt

Saját magadról van szó és képtelen vagy elolvasni egy vékonyka könyvet? Ezt is más mondja meg helyetted? Még bele sem kezdtél de már el is buktál. További sok sikert.

(#108353) sutyesz96 válasza -Mike- (#108352) üzenetére


sutyesz96
őstag

A számból vetted ki a szót. :K

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#108354) kolosanyi válasza moma (#108347) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez akkor se így működik, hogy kicsit húzódzkodok hazafelé menet meg alkalomadtán elmegyek úszni, hozzácsapok ehhez 5 kiló jófajta tejsavó fehérjét és kész a beach body. Kurva keményen meg kell dolgozni minden kis apró sikerért, ez egy ilyen műfaj. Zongorázni se úgy tanul meg az ember, hogy néha pötyög a szomszéd szintetizátorán.

Illetve vannak a született tehetségek, akik edzés és étrend nélkül is erősek meg jól néznek ki, de egyrészt őket utáljuk, másrészt nyilvánvalóan nem ebbe a kategóriába tartozol, különben eszedbe nem jutott volna ilyet kérdezni. ;]

(#108355) FIREBLADE78 válasza kolosanyi (#108354) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Dugni sem ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#108356) Eagl3 válasza kolosanyi (#108354) üzenetére


Eagl3
veterán

Mutassatok mar meg, hol irta azt, hogy o izmos akar lenni. Egyszeruen csak ki akarja egesziteni a feherjebevigelet. (Az persze mas kerdes, hogy tok felesleges ezert tejsavo proteint venni).

(#108357) kolosanyi válasza Eagl3 (#108356) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor miért aggódik a fehérjebevitelen meg miért edz a kondiparkban? Vagy csak én értelmezem rosszul? :F

Egyébként hús nélkül is lehet: link

(#108358) moma válasza -Mike- (#108352) üzenetére


moma
őstag

Miért olvassak el egy könyvet, ha nem edzeni akarok, hanem bevinni, ami sacc szükséges tápanyag? A cikkeket átfutottam, de nem írtak arról, hogy mi a baj azzal, ha porral pótolom a szükséges fehérjét.

És fehérje nem csak gyúráshoz kell :D Tök alapvető tápanyaga a testnek. És nem csak azért edzenek emberek, hogy izmosak legyenek... Kell az egészséghez, jó érzés az állóképesség. És külsőre is látszik a testen, ha edzett, függetlenül attól, hogy mennyi izom tömeg van rajta.

Eagl3: igen ennyi. Nem értem miért nem lehetett leírni nekik. Baj van vele de nem árulom el, olvass könyveket. Tiszta dedó. Volt egy tök egyszerű kérdésem, olcsó és jó fehére. És kaptam is választ és tök örülök neki és köszönöm :R

Minél kevesebb, időt, energiát, pénzt, akarok rakni ebbe az egész edzés és táplálkozás dologba, de jól akarom csinálni. Ennyit akarok. Szerintem tök átlagos szempontok. Aki maga csinálja a kajáját tudja, hogy sok strapa.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#108359) userxy válasza moma (#108358) üzenetére


userxy
őstag

Reggelire verjél be egy rántott húsos zsemlét 2 túrórudival.
Ebédre egyél egy menüt a menzán, olyan főétellel amibe van hús. Meg nyomjál le mellé egy fasza krémest vagy somlóit.
Vacsorára meg nyomjál be egy tányér túrós csuszát.

Aztán máris megvan a napi fehérjebeviteled minimum 1,5x-öse.

(#108357) kolosanyi

Terjeszd az igét Sanyi :D Havernak kell a reklám :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108360) kolosanyi válasza moma (#108358) üzenetére


kolosanyi
veterán

Épp erről pampogtam. Jól akarsz kinézni, edzett akarsz lenni, de nem akarsz időt, energiát, pénzt belefektetni. Szerinted mondjuk a futós topik kiemelkedő teljesítményét nyújtó sportolói mennyi edzésmunkát raknak a saját sportjukba? Vagy mennyi játékidő kell egy komoly WoW karakterhez? Az élet nem úgy működik, hogy kicsit foglalkozgatok valamivel, oszt jó lesz.

Ha nem akarsz ezzel foglalkozni, nem baj, csak akkor tök feleslegesen adod ki a pénzt a fehérjére. Amúgy ott van a csomagoláson, hogy nem helyettesíti a változatos, teljes körű étrendet. Nem véletlenül táplálék kiegészítő a neve. Inkább abból a pénzből vedd fel az érzést egy dietetikussal és készíttess egy a lehetőségeidhez képest jó, személyre szabott étrendet.

(#108361) sutyesz96 válasza moma (#108358) üzenetére


sutyesz96
őstag

Minél kevesebb, időt, energiát, pénzt, akarok rakni ebbe az egész edzés és táplálkozás dologba, de jól akarom csinálni. Ennyit akarok.

És itt fog elbukni az egész "stratégiád". Ez sajnos nem ilyen műfaj. Izmos (sportos, atletikus tökmindegy minek nevezzük, jól akarsz kinézni) akarsz lenni, akkor étrend kell és edzés. Pont.

És fehérje nem csak gyúráshoz kell :D Tök alapvető tápanyaga a testnek.

Az a baj azt hiszed a "gyúrósok" mind valami megrögzött, begyepesedett palimadarak, akik csak a táplálékkiegészítő cégeknek élnek, és semmit nem tudnak erről az egészről. Senki nem mondta hogy számunkra az izom áll mindenek felett, és az egészségünket totál lesz@rjuk. Az a baj teljes felesleges magyaráznom valakinek addig amíg még csak utána se olvasott a témának, és lövése sincs az egészről, mert ez így sajnos veszett fejsze nyele. Mondjuk megértem a te nézőpontodat is, könnyű lenne persze így ahogy kigondoltad szépen.. De sajnos ez egy drága, sok energiát és rengeteg kitartás igénylő műfaj.

Azt hozzátenném, hogy a saját nevemben beszéltem természetesen...

..biztos vannak itt koxmatyik is, akiknek az egészség nem feltétlen primer dolog. ;]

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#108362) Woodslave válasza moma (#108358) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Igaza van a többieknek. Ha eszel annyit hogy ne fogyj el akkor beviszel annyit hogy elég legyen akkor is ha nem eszel húst. De ha ugy érzed akkor nem árt egy por de akkor vmi izesitettet vegyél hogy ne szopasd magad..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#108363) kolosanyi válasza userxy (#108359) üzenetére


kolosanyi
veterán

Mondjuk még mindig nem hiszem el, hogy naturál, INBA ide vagy oda. ;]

(#108364) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Valaki tud egy jó push-pull-legday alapú háromnapos edzéstervet?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#108365) FIREBLADE78 válasza kolosanyi (#108357) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Olvastam ezt a gyereket,tehát babot kell enni,mint bád szepnszer és izmos leszel :C ;] Lehet nekem is lekéne cserélni jobban a húst zöldségekre,mert én lófasznyi zöldséget nem eszek. Szó szerint semmit. Ha veszek trójában fasza gyros tálat,ahhoz van saláta,ennyi. De ott sem napi szinten eszem.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#108366) userxy válasza kolosanyi (#108363) üzenetére


userxy
őstag

Figyu én megmondanám ha az lenne mindegyikre van példa baráti ismerősi körbe.

Edzettem 1 éveg koxos teammel (erőemelő brigád) és edzettem vegan barátommal 2 évig. Mindkét versenykészülésénél ott voltam végig. Igen fasza edzéseket toltunk mai napig hiányzik, vele volt jó edzeni :D
Azok bitang edzések voltak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#108367) Zola007 válasza sutyesz96 (#108364) üzenetére


Zola007
veterán

5x5 overhead press
5x5 vízszintesen
5x10 30 fokon kézivel
5x10 tolódzkodás

5x5 felhúzás
5x5 evezés
5x10 húzódkodás
5x10 t-rudas evezés

5x5 guggolás
5x10 lábtoló
5x30 lépés kitörés
5x30 álló vádli

mehetsz haza

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108368) bigmasterg válasza moma (#108358) üzenetére


bigmasterg
addikt

Egyél tojást és tejtermékeket pl túrót.
Keress rá neten, hogy miben van sok fehérje.

Vagy vegyél bármilyen fehérje port és igyad, ha szükségét érzed.
Amúgy meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#108369) Woodslave válasza userxy (#108366) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Komolyan egyszer próbát fogok tenni. Egyszeruen hihetetlen számomra hogy a csirkemell miatt nem lesz versenyszálkás az ember...:D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#108370) FIREBLADE78 válasza moma (#108340) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

body.builder.hu,edző válaszol rovat,ott értenek mindenhez,írj neki!!!! Megmondja a tutit,nem fogsz csalódni!!!négy!!! :K :K :K :K :K :K :K

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#108371) userxy válasza Woodslave (#108369) üzenetére


userxy
őstag

Mindig csak mondod, hogy kifogod próbálni :D

Egyszer lépd is meg :DDD

(#108372) moma


moma
őstag

Nah, ha eszembe jut fél év múlva majd írok mi lett ennek így az eredménye, mennyire lett fenntartható :DDD Anyagilag/időben tuti jó lenne ez a por dolog. Ha havi/éves szinten számol az ember a kajával, akkor elég brutál különbségek tudnak kijönni, ha kicsit változtat napi szinten. Köszi a myprotein linket még egyszer!

we all deserve a bit of luck.

(#108373) userxy válasza moma (#108372) üzenetére


userxy
őstag

Ha azt hiszed, hogy a por olcsóbb akkor nem értessz a főzéshez és az ételekhez.

(#108374) HussarF válasza userxy (#108366) üzenetére

Én is megmondanám, ha a haverom kokszolna. Ő erre teszi fel minden energiáját, mindent úgy optimalizál, hogy minél nagyobb súlyt tudjon elérni az erőemelő versenyszámokban. Sokan nem hiszik el, hogy tiszta. Van is egy ilyen pólója, hogy "nem kokszolok, de jól esik a kérdésed".
Persze, lehet, hogy mégis. Lehet, hogy a te haverod is. Akkor ki él álomvilágban? ;]

(#108332) Zola007
Nem tudom, hogy ez a WPC, aminél ez országos rekord lett, mennyire releváns. Egy kis szervezetnél nem olyan nehéz dolog ilyen rekordokat beállítani.

(#108375) Black Phone


Black Phone
senior tag

Ezeket ajánlották, szerintetek? (súlyzós edzés, futás)
F2 Creatine Monohydrate, Biotech Usa Thermo Drine Pro vitamin, SN Mega Daly One Plus zsírégető kapszula, a fehérje most fogyott el... véleményeket várok, ki mit használ?! köszi

[ Szerkesztve ]

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#108376) userxy válasza HussarF (#108374) üzenetére


userxy
őstag

Ezért hoztam fel két külön ismerősi körömet.

Az erőemelő vonal akik úgyszint ott voltak Szerencsen :) tudom mit toltak tolnak, hogy ilyen súlyokat emelgessenek mint a te haverod is.

És tudom vegan haverom mit tett azért a formáért a versenyre és milyen erő párosul mellé.

Na mindegy igazából számomra számunkra édes mindegy.

Peace :R

(#108377) Woodslave válasza userxy (#108371) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Az a baj hogy a fantáziám addig terjed hogy csmell helyett lencse... :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#108378) userxy válasza Woodslave (#108377) üzenetére


userxy
őstag

Hagyd a picsába :D

Egyél csirkecsecst rizst 1/3

2/3 meg gyümölcs és zöldség orrvérzésig :D

Én nem tudnék vegan lenni :D Szeretem a disznótort szeretem a grillezést a szalonna sütést.
Ha megkívánom a kakas pörköltet akkor ha úgyvan lebököm a kakast azt megfőzöm :D

Én nem vagyok állatvédő. Azért van, hogy megegyem.

Az állatmenhelyeket se szeretem. Szerintem nincs értelme. Felesleges pénzkidobás. Bár e nézetem miatt nem vagyok szeretett az állatvédők között.

Ettől eltekintve imádom az állatokat, reális és fenntartható körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#108379) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#108363) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Én elhiszem. Borzasztó vékony.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#108380) kolosanyi válasza userxy (#108366) üzenetére


kolosanyi
veterán

Inkább azt gondolom, hogy ő nem mondja el neked. ;]

(#108379) BÁ Nutrition
Jó, de te más dimenzióban méred az izmosságot. :D

[ Szerkesztve ]

(#108381) userxy válasza BÁ Nutrition (#108379) üzenetére


userxy
őstag

78-80 kiló volt ha jól emlékszem a színpadon és 185 cm.

(#108380) kolosanyi

Az a változat nem opció, több okból is de az nem topic téma :))

[ Szerkesztve ]

(#108382) gaborn1


gaborn1
tag

Ma is voltam tekerni, 120km osztrákiába, az utolsó 15-20p zuhogó esőbe ment, átáztam mint a kva élet. :D De legalább ma zabálhattam mint állat, a sok sport miatt. :D Le is öblítettem délbe a csirkemellett egy 10-12 nutellás palacsintával, tudván, hogy bicikli lesz délután. Elég jó tempót mentünk, kb 5 óra volt letekerni a távot (közbe azért meg-meg álltunk). Topikhoz is tartozzon a hozzászólás, reggel voltam gyurmázni is. :D

(#108383) BÁ Nutrition válasza kolosanyi (#108380) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Lehet h testépítő versenyen értékelni kellene az izmosságot, mert sokszor csak azon versenyeznek kinek alacsonyabb a tzs és hogy hajtott vizet. Pl Árpi világbajnok lett tavaly emiatt. Pár apró dolgot változtatva. Ugyanúgy edzett, kajált, ugyanannyiba került. Ugyanannyit tett érte mint korábban. Szal az izom nem mérvadó csak h mennyire aszalódsz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#108384) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok! Segitsegert fordulnek hozzatok. Januar kozepe ota elkezdtem a sulyzos edzes vilagat. Elotte neha edzettem, de ossze-vissza, fogalmam nem volt az egeszrol. Most amikor elkezdtem, eloszor ismet ossze-vissza edzettem, de aztan sokat utanaolvasva elkezdtem edzestervet alkalmazni + a kajalast rendbehozni. Eloszor egy atmozgatoval kis ideig, aztan osztottal, heti 2x, mert 1x jarok crossfitre is, de ugy erzem nem tudom novelni a sulyokat. Kerdesem az lenne, visszaalljak egy egesz testes edzesre? Milyen edzestervet ajanlotok ennyi ido utan? Mik az alapgyakorlatok? Koszi elore is a valaszt.

(#108385) gaborn1 válasza FrankMonzano (#108384) üzenetére


gaborn1
tag

ICF 5x5, eszel eleget? Lehet azért nem fejlődsz.

(#108386) kolosanyi válasza FrankMonzano (#108384) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha elegendő kalóriát viszel be, akkor vagy az intenzitás, vagy a volumen a kevés. Vagy mindkettő. Próbálj még egy napot rászánni és heti 3 súlyzós edzést beiktatni. Meg nem ártana egy tudatos progresszió, ahol van egy kitűzött cél vagy súlyban vagy ismétlésszámban.

(#108387) BÁ Nutrition válasza FrankMonzano (#108384) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ennél konkrétabban kéne leírni hogy edzel, hány éves vagy, mit eszel. Elsőre a 2 nap kevés gyúrásra ha fejlődni is akarsz. Meg ezt nehéz elképzelni milyen súlynál akadtál el

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#108388) Zola007 válasza HussarF (#108374) üzenetére


Zola007
veterán

Johnnie Candito, aki azért nem sz.rral gurigázik, ezzel foglalkozik, ebből él, van saját edzőterme, stb.
2014-ben 82 kilósan 682,5 kg összetettet csinált az IPF - Raw bajnokságban USA-ban

illetve ugyanebben az évben 83-93 kg kategóriában Andre Midtby 687,5kg összetettel (hajszálra annyi mint haverodé) dobogós tudott lenni: IPF 2014 results

Ők drogtesztelt versenyzők, állítólag naturálok
Az USA elit erőemelői, világszinten a TOP 10-ben vannak a junior súlycsoportjukban.

Ha ezt figyelembe vesszük, akkor el lehet 1-2 dolgon gondolkodni, hogy magyar viszonylatban, naturál mi jöhet szóba....

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108389) kolosanyi


kolosanyi
veterán

(#108390) Woodslave válasza Zola007 (#108388) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Tehát van legalább 2 amerikai arc aki naturál megcsinálta. Ennyi erővel a haverja miért ne?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#108391) Zola007 válasza Woodslave (#108390) üzenetére


Zola007
veterán

Én egy szóval nem mondtam, hogy nem. :U

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#108392) aleister válasza userxy (#108373) üzenetére


aleister
veterán

Pedig az. :)
Anno kiszámoltam itt. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#108393) Kobe


Kobe
veterán

helló

kellene egy kis segítség a nálam jártasabbaktól. Asszonypajtás megkért, hogy segítsek neki az edzésben, így most egy időre konditerem van, lesz, de mivel én alapvetően nem ezen a mozgásforma területen vagyok otthonos, hatékonyan egyelőre a jelenlétemen kívül mással nem tudok segíteni :D

szóval......valami olyan edzés / étrend tervet akarok összedobni, ami intenzív zsírégetést, fogyást segítő, nőre van szabva, de alapvetően könnyen "átportolható" azonos korú férfira, szintén zsírégetés céljából (nálam is van még mit ledobni, de nekem az utóbbi időben jobban ment, most van megtorpanási fázis).
Egyikünk sem a fitness világbajnokságra készül, szóval nem pókemberes szálkásítás a cél, hanem egy életkornak megfelelő BMI elérése.

Amire gondoltam:

1. Étrend kialakítás
napi kalóriaigény kiszámolva, napi 500 kalória deficittel terveztem, fix (általában futáros rendelős) ebéddel (a kalória, zsír-szénhidrát nyomon követhető) és a maradékot változatosan elosztani a maradék 4 étkezésre.
Itt igazából csak az a bajom, hogy nem feltétlen szeretném én magam változatosan, minden étkezésre vonatkozólag, grammra pontosan leszámolni, megtervezni, hogy akkor mire mi mikor mehet, stb, mert az valami bődületes meló úgy megcsinálni, hogy tényleg változatos legyen (2-3 hétre előrevetítve)

Inkább olyan segítség kellene, hogy létezik valami weboldal, alkalmazás, akár mobilra is, ami ebben segít? Szóval nem a szokásos méricskézős dologra gondolok, hanem pl megmondom h mai napra van 1400 kalória beosztandóm, és felajánl opciókat, vagy akár (megbízható) adatbázisból ki lehet válogatni az étkezésekre - reggeli, tízórai, uzsonna, mit lenne érdemes, és mi fér bele a keretbe.

2. Étrend kiegészítők
Egyelőre alapcsomagot összerakni, valami alap vitamin (mega daily one pl), esti étkezéshez valami "nőies" protein (fourstar pl) és max egy testsúly kontroll kapszula, vagy esetleg karnitin az edzéshez, nem tudom nőknél melyik hatásosabb, egy scitec re-style vagy egy karnitinos ital pl

3. Edzésterv
Na itt már kicsit konkrétabb help jöhetne.
Egyelőre heti 3 alkalommal tervezve gondoltam úgy felépíteni, hogy 2 hét, 6 alkalom alatt legyen meg minimum 3x a teljes test.
Szóval váltogatva, hogy 1. alkalom kardió + láb-has, 2. alkalom kardió + has-karok, 3. alkalom megint kardió + láb-has, így 2 hét alatt összejön 3x a teljes, viszont ehteken belül ugye midnig az egyik többször lesz.

Valami referencia gyakorlatsort hol találhatnék? A megbízhatóbb, hitelesebb fajtából valóra gondolok. Ami azért kicsit bővebben leírja, hogy pl kardiónál pl milyen pulzusra érdemes figyelni, vagy a súlyzós, gépezős résznél pl a szünetekre, ismétlések számára

A kérdésem, hogy az irány szerintetek jó, vagy mit érdemes változtatni, mire kéne még figyelni?
Igazából szerintem jó irányba gondolkodunk, csak nem ismerem azokat a hatékony forrásokat amik segíthetnének könnyebben tevrezni

[ Szerkesztve ]

(#108394) moma válasza userxy (#108373) üzenetére


moma
őstag

A hús azért nem olcsó. Pláne ha kajáldában veszem. De amúgy tudok pár indiai kaját hüvelyesekből azok elég szuperek. Túróból tényleg nem tudok fő ételt mást a túrós tésztán kívül. De főzni is eleve több órás folyamat(nem pont a túróstészta :D). És néha nincs erre energia. De igyekszem persze azért. Valahogy úgy gondolok erre, hogy itt vagyunk 2016-ban vannak már ilyen extra eszközeink, amivel biztosíthatjuk, ami kell a testnek, akkor legyen ott ez is a repertoárban.

Egyébként nekem ez a kevés húsevés etikailag is tetszik. Mert én is együtt tudok élni azzal, hogy ölünk állatot, amivel nehezen tudok az az ahogy iparilag bánnak az állatokkal, hogy ilyen mennyiségű hús legyen. Ezeket a filmeket ilyesmiről nehezen tudom nézni...

we all deserve a bit of luck.

(#108395) HussarF válasza Zola007 (#108388) üzenetére

Ha az open-t nézzük, akkor nincs itt semmi kiugró eredmény a 687,5-el. Tudom, msot te azt akartad érzékeltetni ,hogy ez a világ erőemelő elitje és ha ott ilyen eredmények vannak csak, akkor mi van Magyarországon? Szerintem ez a logika nem feltétlenül vezet jó eredményre. Ez egy szövetség a sok közül. Nem tudom, hogy ez-e a legnagyobb, vagy hogy mennyi szövetség van, de előbb ezt is tudni kéne. Lehet, hogy te tudod, de én nem. Könnyen lehet, hogy ez csak egy nem reprezentatív szelete az erőemelőknek. Ez nem egy pénzes sport és ki a fenének van akkora költségvetése, hogy elrepüljön dél afrikába versenyezni.

Meg aztán 93 kg-ban openben egy akkor 24 éves srác vert mnidenkit. Jóval többet is csinált, mint Robi most.

Szóval ettől még nem kezdtem el erősen kételkedni.

(#108396) BÁ Nutrition válasza Kobe (#108393) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Első hsz-t nézted már?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#108397) BÁ Nutrition válasza moma (#108394) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az a baj h ipari mennyiségű ember van. Amihez ipari mennyiségű kaja kell, nem működik h a fácán alól kilopjuk a tojást. Meg a papa lő két varnyút. Ez van ha csak 1 millió ember lenne a földön akkor működne

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#108398) BÁ Nutrition válasza HussarF (#108374) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nemrég volt Wpc nagy ob Asszem. Arról van vmi link?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#108399) celf


celf
őstag

ma voltam lábazni megint.

Reebok Crossfit Nano 5.0 nem elég jó a guggoláshoz. Confirmed.

Valaki linkelt korábban ilyen kis éket, amit be lehet rakni a sarok alá. Nem tudtok itthoni boltot, ahol elhet hasonlót kapni?

Amúgy megint megbizonyosodtam róla, hogy a lábtoló nem a kedvenc gyakorlatom. Nem csak kényelmetlen, de nem elég nehéz, seggre semennyit nem ad, és úgy érzem, hogy a combizomnak az elülső, külső, és felső részére megy :F aka. Rectus Femoris. ami nem egy jó dolog szerintem. az egy zsugorodásra hajlamos izom, nagyon sokszot a derékfájás okozója.

de vádlizni jó volt a lábtoló gépen :D

(#108400) BÁ Nutrition válasza celf (#108399) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ne általánosíta, ez max arra a lábtolóra igaz amin dolgoztál

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.