Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95301) xTech válasza kulturg (#95300) üzenetére


xTech
tag

Tuti műkszik. Novemberben még nekem is aktív volt, aztán kipróbáltam a Telenor korlátlan netét, és végül a kékeknél maradtam. ☺️

[ Szerkesztve ]

(#95302) typical válasza KubanitoS (#95299) üzenetére


typical
csendes tag

Az a része, hogy elfogyott a telefon, valóban csak pech, ebben egyetértek veled.
Azért viszont, hogy az online felület nem működik rendesen (és erről gondolom tudnak is, mivel a chates ügyintézőnek és az ügyfélszolgálatosnak se kellett sokat magyaráznom, mi a probléma, egyből előálltak
- esetemben valamiért mégse működő - gyors megoldással, úgy sejtem mással is előfordult már), szerintem a T okolható.

(#95303) #74774528 válasza typical (#95302) üzenetére


#74774528
törölt tag

Milyen telefonról van szó?

(#95304) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, a régebbi (de már a legózós csomagban lévő) mobilnetre nem kéne vonatkoznia a törvényi 5% áfának? :F
A UPC vezetékes számláját már 5%-kal kaptam, de a Telekomos számlán még mindig 18% van.

(#95305) anadroid válasza Keem1 (#95304) üzenetére


anadroid
senior tag

Majd a februárban kiállítandó számlán lesz úgy. Az vonatkozik a január 1. utáni használatra.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#95306) Keem1 válasza anadroid (#95305) üzenetére


Keem1
addikt

Először én is erre gondoltam, de nem hiszem, hogy ez megfelel a törvénynek.
"Számla kelte: 2018.01.01."
Bár most nincs kéznél a törvény szövege, szerintem nem maga a szolgáltatás nyújtása, hanem a számla kiállítása a mérvadó. Ezt pedig nem a Telekom, hanem a vonatkozó jogszabály dönti el.

[ Szerkesztve ]

(#95307) dreko


dreko
aktív tag

Tisztelt fórumlakók

jan. 19 este megrendeltem egy Huawei B525s-23a routert + Domino Fix SIM kártya csomagot + Kuponbeváltás opcióval 23-ikai kiszállítással, majd jött az email: Rendelés állapota: Jóváhagyásra vár.

Tegnap semmi nem történt, ma pedig érkezett email, hogy a Rendelés állapota: Érvénytelen, Megrendelését érvénytelenítettük, kérdésemmel forduljak a fal felé, hiszen a Coopos kuponkódom érvénytelen.

Tudtok segíteni merre tovább?

(#95308) vwpolopg válasza dreko (#95307) üzenetére


vwpolopg
őstag

Elfogadod, hogy ,,csaltál,, nem arra használtad a dominó telefonvásárláshoz való kupont amire való, beletörődsz, hogy neked nem ment át a rendszeren, ennyi. Kerítesz egy új kupont és megpróbálod újra vagy megveszed teljes áron a routert.

[ Szerkesztve ]

(#95309) kali válasza Keem1 (#95306) üzenetére


kali
legenda

Itt a lényeg: Link

(#95310) bohoc71 válasza Keem1 (#95306) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Itt nem előre fizetjük a havidíjat? A vodánál igen.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#95311) Keem1 válasza bohoc71 (#95310) üzenetére


Keem1
addikt

Eddig én is így tudtam.
Most olvastam, amit Kali linkelt, de mivel nem vagyok jogász, nem teljesen egyértelmű. Eddig úgy tudtam, hogy a számla kiállításakor kell figyelembe venni a vonatkozó áfát, mivel a számlának nem része az, hogy milyen időszakot számlázok. Van egy keltezése, meg egy teljesítése, minkettő a Telekomos számlán januári.

Ill. ha ez így jól is van, el nem tudom képzelni a UPC-ről, hogy ők meg pusztán jófejek voltak, nem úgy ismerem őket. :D

Különösen nem izgat ez a pár száz forint, csak furcsa, és aztán meg nehogy kiderüljön, hogy a Telekom büntiben fog részesülni.

Szerintem megvan a lényeg:
"Tekintettel arra, hogy az internet-hozzáférési szolgáltatást jellemzően időszakos elszámolású (ún. folyamatosan teljesített), az Áfa tv. 58. §-a szerinti ügyletként nyújtják, az Áfa tv. 312. § a) pontja értelmében a kedvezményes, 5 %-os adómérték azon internet-hozzáférési szolgáltatás tekintetében alkalmazható először,
- amelynek az elszámolási időszaka 2017. december 31-ét követően kezdődik, és
- amely tekintetében a fizetés esedékessége,
- valamint a számla vagy nyugta kibocsátásának időpontja is
2017. december 31-ét követő időpontra esik."

És persze feltételezzük, hogy a Telekom tényleg nem előre, hanem utólag fizetett számlázást alkalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#95312) kali válasza Keem1 (#95311) üzenetére


kali
legenda

Adott számlád elszámolási időszaka 2017. december 1. - 31., aszerint pedig nem vonatkozik még arra az áfacsökkentés, mivel az alábbiak első feltételének nem felel meg:

Tekintettel arra, hogy az internet-hozzáférési szolgáltatást jellemzően időszakos elszámolású (ún. folyamatosan teljesített), az Áfa tv. 58. §-a szerinti ügyletként nyújtják, az Áfa tv. 312. § a) pontja értelmében a kedvezményes, 5 %-os adómérték azon internet-hozzáférési szolgáltatás tekintetében alkalmazható először,

- amelynek az elszámolási időszaka 2017. december 31-ét követően kezdődik, és

- amely tekintetében a fizetés esedékessége,

- valamint a számla vagy nyugta kibocsátásának időpontja is

2017. december 31-ét követő időpontra esik.

Látom, közben kiszűrted te is a lényeget és igen, a Telekom nem előre számláz, de ez könnyen ellenőrizheted a számlán.

[ Szerkesztve ]

(#95313) anadroid válasza UHHH (#95293) üzenetére


anadroid
senior tag

Én is elhittem. Így buktam el két kártyát. Az egyik még most is aktiválható lenne a rányalt matrica szerint, a másik pár napja múlt volna ki, ha nem aktiváltan küldik ki (és így persze a benne foglalt percek és a net is kimúlt rajta még tavaly nyáron).

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#95314) vwpolopg válasza anadroid (#95313) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ahogy írod, a kiküldéskor beaktiválják mindet és onnan 366 nap a rendelkezésre állási idő. Nekem is ugrott egy emiatt épp egy hete :D

(#95315) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Korábban téma volt, hogy a VoLTE szolgáltatás nem minden havidíjas előfizetéshez kapcsolható be.
Készüléket vásárolok, szeretném használni.
Voltam egy T ponton, a hölgy szerintem azt sem tudta miről beszélek. Azt mondta, hogy a flottás előfizetésem mellett a hozzá bekapcsolható szolgáltatások között ez nem szerepel.
Kérdésem tehát az, hogy minden havi díjas előfizetéssel használható?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95316) szabogabor10 válasza embe (#95315) üzenetére


szabogabor10
veterán

Csak lakossági előfizetéssel egyelőre.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95317) embe válasza szabogabor10 (#95316) üzenetére


embe
nagyúr

De jó! :W
Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95318) szabogabor10 válasza embe (#95317) üzenetére


szabogabor10
veterán

Dominósoknak tavaly év végére ígérték, abból se lett semmi.
Amennyire hasznos ez a VoLTE (nekem), mindenkinek engedélyezném. De valamiért megakadtak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95319) kali


kali
legenda

Eddigi csúcsom letöltési sebességben, ráadásul nagyon forgalmas helyen, ahol sokan mobilneteznek (a feltöltési sebesség egy részét le is csípték, de a 450 Mbps letöltésből maradt bőven):

[ Szerkesztve ]

(#95320) thomas77 válasza szabogabor10 (#95318) üzenetére


thomas77
senior tag

Én is dominósként vártam a VoLTE eljövetelét, aztán megúntam és átváltottam előfizetésesre.
Amúgy nekem is nagyon bejött ez a VoLTE dolog. Vasárnap vettem egy iPhone SE-t és most azzal is tesztelem a Samsung S7 mellett. Eddig hibátlan. Szerintem is mindenkinek adni kellene mindenféle telefonnal. Akkor nem futnék bele olyanba, hogy nálam már a max van, de odaát még a sötét középkor! 🤔

(#95321) dptrsk válasza szabogabor10 (#95318) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Van néhány gond (ami elsősorban üzleti ügyfeleknél) kellemetlen eseteket idéz elő, ezek a hibák prioritást élveznek a Domino bevezetéssel szemben szerintem.

(#95322) kulturg válasza #08205312 (#95298) üzenetére


kulturg
csendes tag

melyik számot hívod a menühöz? 1414 vagy 1777 vagy *111#?

1414 [link]
1777 [link]
*111#
[link]

melyik kategóriában mondja, hogy aktiválod-e a közösségi opciót?

[ Szerkesztve ]

(#95323) kali válasza kulturg (#95322) üzenetére


kali
legenda

*111#

(#95324) szabogabor10 válasza dptrsk (#95321) üzenetére


szabogabor10
veterán

Valószínűleg igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95325) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Huawei p9 Mobil S csomag + 500 MB net 2 év hűséggel kamatmentes részletre szeretnék vásárolni. Még nem volt élőfizetésem egyik szolgálatónál se.

Az lenne a kérdésem ,hogy valami előleget ki kell fizetnem ?

(#95326) kali válasza jenei1994 (#95325) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Új előfizetőknél valószínűsíthető valamennyi előleg bekérése, az összeg viszont pontosan nem határozható meg előre, mert van egy adott intervallum, ami alapján a rendszer kalkulál, de arra még az ügyintézőnek is van ráhatása.
Webshop útján kiderítheted a rendelés elkezdésével, hogy a rendszer mekkora előleget számol, üzletekben meg ügyintézője is válogathatja, hogy milyennek ítél meg adott tekintetben és az alapján mennyit lát jónak.

(#95327) gyarmatinic


gyarmatinic
tag

Üdv!
Valaki nem tudja miért szűnt meg az online kedvezmény a Samsung telefonokra? :(
(Mobil Korlátlan csomag + 6 GB net csomaggal tegnap még 3960Ft-ért lehetett volna kihozni ma már 99ezer Ft)

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#95328) jenei1994 válasza kali (#95326) üzenetére


jenei1994
addikt

Nekem ezt irja Átvételkor fizetendő 0 ft. :F

(#95329) kali válasza jenei1994 (#95328) üzenetére


kali
legenda

Az utolsó előtti oldalig (Adatellenőrzés) ha előleg nélkül kalkulál, akkor lehet szerencséd és nem kérnek, bár volt olyan is, akinél a rendszer nem kért, de utána felhívták telefonon és kértek - pláne ha láthattak olyan problémát vagy hibalehetőséget az ügyfél kapcsán, ami miatt különösen nem engedték a 0 Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#95330) jenei1994 válasza kali (#95329) üzenetére


jenei1994
addikt

értem köszönöm! :R

(#95331) embe


embe
nagyúr

Tegnap rendeltem egy telót, Dominó csomagban. Holnapra ígérték a T pontos átvételt. A rendelés státusza még "Jóváhagyás alatt"
Bár szerepel mellette hogy holnap vehető át, stb.
Ez a státusz jelentheti azt, hogy még nincs egyenesben a rendelésem? Akár kaphatok egy készlethiány értesítőt is?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95332) balint82 válasza gyarmatinic (#95327) üzenetére


balint82
senior tag

Mit rendeltél volna?
Én pont ma rendeltem délelőtt egy S7-et Mobil L + 500Mb-vel és ugyanazt hozta árban, mint tegnap.

Google Pixel 4a

(#95333) Game-over válasza embe (#95331) üzenetére


Game-over
aktív tag

Most csekkolják hogy mennyi sim van a neveden, stb. (eltarthat pár napig is sajnos)

Elvileg most nem volt elárazás, mindent ki kellene küldeniük (nekem a hétfői rendelés mára lett szállításra vár státuszú).

(#95334) gyarmatinic válasza balint82 (#95332) üzenetére


gyarmatinic
tag

Galaxy S8-at. Vasárnap még 30500Ft lett volna tegnap vagy tegnapelőtt amikor néztem 3960Ft, most is azt írja ki, hogy annyi de amikor már kiválasztanám a színt 99000Ft-ot ír!

[ Szerkesztve ]

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#95335) balint82 válasza gyarmatinic (#95334) üzenetére


balint82
senior tag

Akkor biztos elírtak valamit és most javították. Kár érte.

Google Pixel 4a

(#95336) South Velen válasza gyarmatinic (#95334) üzenetére


South Velen
addikt

Most nézem, mert én is szemezgetek az S8-cal.

Eddig 228 volt a listaára, de min. 41 online (és nem online) kedvezmény volt rá.

Most 198 a listaára, és 0 az online kedvezmény.

Árcsökkentés T módra. ;]

Esetedben meg 69 ezer Ft-os emelésről beszélhetünk, szép...

De nem csak Samsungoknál játszották el, hanem kb mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#95337) gyarmatinic válasza South Velen (#95336) üzenetére


gyarmatinic
tag

Remélem csak pillanatnyi elmezavar volt ez az online kedvezmény megszüntetés és holnapra visszajön :((

Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#95338) South Velen válasza gyarmatinic (#95337) üzenetére


South Velen
addikt

Szerintem nem jön vissza (esetleg egy árlista váltással), mert a bolti árlista is a jelenlegi árakat tükrözi. Amíg volt online kedvezmény, a boltban is odaadták.

Szerintem tegnap, tegnapelőtt még elfelejtették kivenni ebben a csodálatos online rendszerben.

(#95339) embe válasza Game-over (#95333) üzenetére


embe
nagyúr

Dominóval vennék egy telót.

A nevemen 2 flottás havidíjas előfizetés van, illetve 3 Dominó. Ezek mellé még mehet nem?
Számlafizetéssel semmi nyűg. Amikor a neten ott a számla, már fizetem is a bankkártyás gyors fizetéssel.

Bár lehet vettem anno 1-2 Dominó csomagot, csak a teló miatt, De ezeket sok-sok évvel ezelőtt, nincsenek is használatban, tuti már nem is aktívak.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95340) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

Jelenleg Mobile M és Mobilinternet S (1Gb) csomagom van, valamikor novemberben váltottam erre hűségidő nélkül.
Most nézem a T-Mobile honlapján, hogy az internetcsomagoknál már nincs is 1Gb, csak 2Gb-os illetve néhány alkalmazásnál ha jól értem ha elfogy az adatmennyiség, akkor tovább használhatók vagy nem is számlálja az adatforgalmat.

Érdemes lenne bemennem és kérnem azt a csomagot?

(#95341) embe válasza embe (#95331) üzenetére


embe
nagyúr

"Beszéltem" a chaates ügyfélszolgálattal. tgnap délután óta még "feldolgozás alatt" a státusza, ő is csak ennyit lát. :F

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95342) Game-over válasza embe (#95341) üzenetére


Game-over
aktív tag

A sim korlátozáson biztos nem bukik meg (ahogy írtad közel sincs annyi kártyád), sajnos sok rendelést kapnak és/vagy lassan dolgozzák fel, beletelhet pár napba még.

Amit ír a rendelés szállítási idejére azt felejtsd el, az csak tájékoztató jellegű.

(#95343) kory24 válasza Eagl3 (#95340) üzenetére


kory24
őstag

Telefonon is kérheted a régi 1Gb-os csomagod az új 2Gb-os csomagra váltását.

Igen a megjelölt közösségi oldalak nem számolnak bele a keretbe. (de ha lefogy a keret akkor nem mennek ezek a közösségi oldalak sem)

(#95344) embe válasza Game-over (#95342) üzenetére


embe
nagyúr

Hurrá!
Akkor itt folyamatos BF van? Legalábbis a leterheltséget illetően.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#95345) Lackooo84 válasza embe (#95344) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Amíg tartanak a tartozék kuponok addig biztos... :DDD

The Truth is out there...

(#95346) atosan válasza gyarmatinic (#95327) üzenetére


atosan
addikt

Ezen dühöngök én is. Nem csak Samura volt, Huawei Mate 10 pro-ra is. Galaxy S8+ vagy a Mate 10 pro lett volna mobil s + korlátlan nettel 109 ezer, a sima S8 meg 90 ezer. Mondom majd február elején elkapom valamelyiket, erre nesze nekünk :W

Maine coon

(#95347) pit stop


pit stop
addikt

Érdekes sztorim és ezáltali kérdésem lenne:
Vettünk ma egy feltöltőkártyás felső kategóriás Huawei P telefont (típus mindegy is) - Telekomnál.
Telefont bekapcsoljuk, T indítóképernyő, minden jól megy... Tegyük bele SIM kártyát...
Kinyitjuk SIM tartót, és van benne egy SIM ami Vodás! :F Hálózati beállítások menüben szintén Vodára van ráállva készülék...

Ez hogy lehet, vagy miért?
Holnap alap, hogy megyünk vissza, de ha nem a saját szememmel látom nem hiszem el.. meg nem is értem, hogy ezt hogy sikerült összehozni.
Esetleg jegyzőkönyvet kellene felvetetni, vagy csak simán vigyük vissza?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#95348) fornettisuti válasza pit stop (#95347) üzenetére


fornettisuti
veterán

Dobozon záró matrica sértetlen volt?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#95349) Lackooo84 válasza pit stop (#95347) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Kép,videó, valami? :D

The Truth is out there...

(#95350) DS39 válasza pit stop (#95347) üzenetére


DS39
nagyúr

Legalább biztos lehetsz benne hogy független. :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.