Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95601) #33253120 válasza kali (#95598) üzenetére


#33253120
törölt tag

Hja. Itt meg csak a mobilnet van. Lenne valami vezetékmentes Inviteles csoda még, de a rálátásba belenőtt egy fa az évek alatt, így az Invitel úgy döntött, hogy erre a címre a továbbiakban nem tud szolgáltatást biztosítani. :)
Az ftth még nem ért ide, így kell valami net.
Szerk.: a p2p engem sem érint közvetlen, csak a win tud úgy is frissíteni.

[ Szerkesztve ]

(#95602) fornettisuti válasza #33253120 (#95601) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ha egy előfizető nevén van a tv, vonalas telefon és net is, mennyibe lehetne kihozni legolcsóbban samsung note 8-at vagy mate 10 pro-t szerintetek?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#95603) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Ha egy telefonhoz van számla, hogy kifizette, akkor az egyenlő azzal hogy nem fogják letiltani? Vagy látszik a számlán valami, amiből erre következtethetek?

Xbox One: bandymnc

(#95604) -secret- válasza bandi0000 (#95603) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha a teljes vetelar ki lett fizetve akkor nem tilthatják.

(#95605) hacki87 válasza fornettisuti (#95602) üzenetére


hacki87
senior tag

A vicc az, hogy én kb 1000ft-tal fizettem többet ennél a Mate 10 pro-ért Mobil korlátlan és 2gb csomaggal decemberben. Mert akkor még volt online kedvezmény.

Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim fekete színben 289 740 Ft helyett 146 740 Ft Készülékkedvezmény: 143 000 Ft
Mobil Korlátlan csomag + Korlátlan net net 2 év hűséggel

[ Szerkesztve ]

(#95606) bandi0000 válasza -secret- (#95604) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Még ha előfizu hosszabbításra is lett véve, és nem fizetné az előfizetését?

Xbox One: bandymnc

(#95607) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

A Maraton 1GB opció felhasználható roamingban is?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#95608) 4Grider válasza gzbotii (#95607) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem írva van az oldalon a roaming felhasználhatóság...
Ja, ott van:
Belföldön és az EU-ban használható

[ Szerkesztve ]

(#95609) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

Tavaly november elején vásároltam Domino Fix SIM-kártyát. Szeretném a feltöltési bónuszt kihasználni, első sorban az internet részét, majd ezután Maraton 4GB csomagot vásárolni.
Kell ezekhez még valamit külön trükközni? Visszaolvastam a fórumot, láttam, hogy technikai net aktiválása kell(ett)? mind a feltöltési bónusz, mind pedig a Maratonban foglalt adatmennyiség "leforgalmazásához" valamint a NapiNet szolgáltatás lemondása.

A fentiek bármelyike áll még? Vagy igénybe lehet venni ezeket olyan egyszerűen ahogy a honlapon le van írva?

Előre is köszönöm a választ!

(#95610) kali válasza bandi0000 (#95606) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Akkor nem tiltható, ha Domino konstrukciós, vagy előfizetés nélküli listaáras számlát mutat, minden más esetben van rá lehetőség.

hacki87: Mindig más és más telefonokra van külön nagyobb online kedvezmény.
A Mate 10 Pro listaára viszont olcsóbb lett azóta.

leikomessi: Szia, A 1414-re elküldöd a +BONUSZ kódot, ez kell hozzá.
A Fix esetén már alapban aktív az úgynevezett technikai net.

[ Szerkesztve ]

(#95611) Watto1991 válasza bandi0000 (#95606) üzenetére


Watto1991
senior tag

Akkor tiltják / tilthatják.

(#95612) Ateszpapa válasza bandi0000 (#95606) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Lelövik mint a sz@rt.

Hiába fizette ki egy összegben, akkor is kedvezményesen kapta a vállalt hűségért cserébe.
Kivéve ha lista áron vagy dominó csomagban vette.

(#95613) leikomessi válasza kali (#95610) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen a választ! :)
Akkor a Maratonnak is mennie kell.

(#95614) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Fain. Most olvasom, hogy az új Net csomagban se engedik közösségi oldalak videóit. :W
Ez azért "vicces" mert Instagramon nem tudod kikapcsolni az automatikusan induló videókat. ÁÁÁ, ezek szerint jobb a régi csomag, ahol korlátlan böngészés opció van. :(((

Fogyasztóvédelem mit szól ehhez? Korlátlan alkalmazásoknak hívják, de nem tudod korlátlanul használni az alkalmazásokat...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95615) AnonymusX válasza radi8tor (#95614) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A videók a korlátlan böngészési opciónak sem részei:

"Böngészésnek interneten keresztül a böngésző program használatával web oldalak megtekintése, azaz a web szervereken tárolt szöveg és kép formátumban elérhető tartalmak valós idejű elérése és megjelenítése minősül. Nem minősül böngészésnek a web oldalakon megjelenített vagy azokhoz kapcsolt egyéb formátumok és forgalmak, különösen online játékok, FTP, P2P file megosztás, hang és videó tartalmak letöltése vagy megtekintése. A http video, audio és egyéb (pl. beágyazott multimédiás) tartalmak nem részei az opciónak."

[link]

(#95616) Game-over


Game-over
aktív tag

A telekomos Huawei E3372H usb stick függetleníthető (ingyen)?

(#95617) Ateszpapa válasza Game-over (#95616) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Igen

[ Szerkesztve ]

(#95618) radi8tor válasza AnonymusX (#95615) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen de ott nem csak három alkalmazás volt korlátlan, hanem böngészés is. Ha videókat leszámítjuk, akkor azért sokkal jobb az.
Ott is változni fognak a havi keret lejáratakor érvényes korlátozások? Azaz elvágják a netet nem csak lassítják?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95619) goop válasza radi8tor (#95618) üzenetére


goop
őstag

Nem. Nem arra szerződtél. Csak ha elfogy az adatod akkor a böngészés is lassul 32/32 kbs ra.

(#95620) r3dsnake válasza radi8tor (#95618) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én már le is mondtam, semmi értelme így.

(#95621) Game-over válasza Ateszpapa (#95617) üzenetére


Game-over
aktív tag

Köszönöm, beszereztem egy ilyet ma, kértem online a függetlenítést, remélem menni fog :)

(#95622) Ateszpapa válasza Game-over (#95621) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szívesen! :)

Én egy régebbi mifit függetlenítettem náluk, de az eljárás ugyanaz lesz.

(#95623) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Az igaz, hogy ha két sim kártyát teszek a telefonba, akkor csak az egyik megy 4G-vel a másik max 3G-vel tud működni?

(#95624) 4Grider válasza _q (#95623) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonfüggő. Van ahol az olcsóbb/régebbi telefonokban a második kártya ilyenkor csak 2G-n működik, van ahol tudja a 3G-t is.

(#95625) ElektrikusDE válasza _q (#95623) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

A rövid válasz: nem igaz.

A hosszú meg bonyolult.

Sajnos telefon fűggő.

Több szinten is, aktív vagy passziv dual sim, illetve a slottok támogatása lehett:

a.

Mindkét slot tud 4G-t átkapcsolás nélkül is.
b.

Mindkét slot kiválasztható 4G-re de a másik lekapcsol 2G-re.
c.

Csak az egyik slot tud 4G-t.

2.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#95626) kali válasza _q (#95623) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Igaz, kivéve néhány telefont, amik már Dual 4G (és Dual VoLTE) képesek: Huawei Mate 10 Pro (a sima Mate 10 is, de hazánkban csak a Pro kapható hivatalosan) és a Honor View 10.
A többi leírták előttem, a kétkártyás aktív telefonoknál a 4G + 2G jellemző, a csak kétkártyás készenlétre képesek pedig 4G + 3G kombinációt tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#95627) _q válasza 4Grider (#95624) üzenetére


_q
addikt

ElektrikusDE

kali

Telekom ügyintéző nem volt a helyzet magaslatán és nem tudott egyértelmű választ. Így már viszont érthető. Mind a hármótoknak köszönöm a részletekbe menő választ. :R

Xiaomi Redmi Note 4-ről van szó amúgy. Tényleg 3G-t tud max sim 2-n. [link]

[ Szerkesztve ]

(#95628) tsteve válasza _q (#95627) üzenetére


tsteve
senior tag

ha tőlük vetted akkor illett volna tudnia... ha nem tőlük vetted akkor viszont nem illett megkérdezned tőle

(#95629) Sisco2


Sisco2
tag

Valaki tudja hogy a telekomnál miért lasabb a domino díjcsomagokban a mobilnet (30/10 mbit)mi ez a hátrányos megkülönböztetés a 4G - 300mbps korában?

Jogilag sincs nagyon rendben a dolog mert a dominos Maraton (200Mb,500Mb,1Gb,4Gb) csomagokat amiket lehet vásárolni a dominos mobilnethez 300/150mbit -el hirdetik viszont csak 30bmit -el jön, ez igy elég erősen a vásárló megtévesztése. Még senki nem ugrasztott rá ügyvédet, eléggé nyert ügynek látszik pedig?

[ Szerkesztve ]

(#95630) vwpolopg válasza Sisco2 (#95629) üzenetére


vwpolopg
őstag

garantált minimum sebesség amit elfogadtál megvan? :) Naugye... :)

(#95631) ElektrikusDE válasza _q (#95627) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Nem, tud az 4G-t is bármelyik slotban, DE nem egyszerre, én csak tudom, mivel nekem is ilyen telefonom is van!😀

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#95632) Keem1 válasza Sisco2 (#95629) üzenetére


Keem1
addikt

Ez azért eléggé torony függő. Bizonyos helyeken 180-200 Mbit körül mérek, máshol meg 60 környékén.
Plusz az se mindegy, hogy a telefon mit bír.

(#95633) kali válasza Sisco2 (#95629) üzenetére


kali
legenda

A Domino mindig is hátrányban volt a havi díjas előfizetésekhez képest, később kapott 4G-t, sebességben is mindig korlátozottabb volt, VoLTE is csak majd lesz valamikor, ezzel nincs gond, nem hátrányos megkülönböztetés, hiszen nem azonos kategóriájú szolgáltatásokról van szó, semmi sem írja elő, hogy azonos feltételeket kell rá biztosítani, mint a havi díjas előfizetésekre.
Amely adatcsomagnál kiírják, hogy a maximum elérhető sebesség 300 Mbps, ott ha 30 Mbps korlátot tapasztalsz - a Domino esetén tényleg annyi volt - és annak ellenére a hálózat többet tud, úgy tegyél panaszt, kivizsgálják majd, hogy mi a helyzet.
Ászf szerint a garantált letöltési sebesség 0 Mbps, így részint kérdéses a kimenetel, de annak tudatában, hogy a korlát valóban 30/10 Mbps (volt) Domino esetén, most meg 300 Mbps van kiírva bizonyos opcióknál, biztos ránéznek, hogy technikailag nem lett feloldva a korlát, vagy mi miatt van és tájékoztatnak.

[ Szerkesztve ]

(#95634) _q válasza tsteve (#95628) üzenetére


_q
addikt

Fel se merült a kérdés ezidáig bennem. Amúgy nem tőlük van.

(#95631) ElektrikusDE
Na ez még lehet, erre nem gondoltam. Szerencsére így se panaszkodom :)

[ Szerkesztve ]

(#95635) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#95631) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Úgy értem, hogy bármelyik sim slothoz válaszhatsz 4G-t, DE akkor már a masikhoz
nem engedi.

DE nem kell a kártyákat meg cserélni, szükség esetén az elözöleg 4 G-re jelölt kártyát pl. 2 G-re állitod, és máris választható a másik kártya 4G-re!

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#95636) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Ha előfizetek a korlátlan mobilnetre, akkor korlátozás nélkül működhetek mobilt hotspotként? Jól tudom, hogy havonta egyszer válthatok csomagot hűségidőn belül?

(#95637) kali válasza NY_A (#95636) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Maga a tethering nincs (már) korlátozva, de ilyen van:

Peer-to-peer jellegű fájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent) illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s. Virtuális magánhálózat (VPN) használata vagy egyéb titkosított csatornákon keresztül történő forgalmazás (pl. SSH) esetén 10/5 Mbit/s.

Forrás: Link

Hűségidőn kívül is naptári havonta egy alkalommal lehet díjcsomagot váltani.

[ Szerkesztve ]

(#95638) NY_A válasza kali (#95637) üzenetére


NY_A
őstag

Nagyon köszönöm a választ. :R

(#95639) szalai112 válasza kali (#95637) üzenetére


szalai112
senior tag

Lehet töbször is csak akkor ki kel fizetni a díjat! :K

(#95640) kali válasza szalai112 (#95639) üzenetére


kali
legenda

Egyrészt nem engedi a rendszer, fel sem kínálja már adott intervallumon (hónapon) belül, ha egyszer megtörtént a váltás, másrészt az ászf sem biztosít rá lehetőséget:

A díjcsomagváltás időbeli korlátja, hogy arra egy számlázási időszakon belül egyszer van lehetőség. (1.22)

Díjcsomagváltás havonta csak egy alkalommal lehetséges! (5.2)

Forrás: Link

A számlázási ciklus a naptári hónaphoz igazodik - ezt is megtalálod leírva a linkelt ászf-ben -, adott esetben a hónap első és utolsó napja közé esik.

[ Szerkesztve ]

(#95641) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok!

Párommal átjöttünk dominósnak másik szolgáltatótól már hónapokkal ezelőtt. Még egyikünknek sem kellett tölteni. Nekem a Telekom alkalmazás kiírja a még elérhető netem és perceim, a páromnak nem. Ez mitől lehet? Ő a karácsonyi net akcióban sem tudott részt venni.

(#95642) szalai112 válasza kali (#95640) üzenetére


szalai112
senior tag

nekem telefonban azt mondták fizesem ki a havídíjat, akkor paszolom.....

(#95643) #33253120 válasza szalai112 (#95642) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igen, mert díjcsomagváltásnál nem lehet lejárt számlád.

(#95644) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hali!

Van egy adatcsomagban foglalt 1 GB netem + 2 GB net diák miatt + 500 MB megtartó netem.
Most fél évig külföldön tartózkodom, ezek közül mikkel rendelkezem?
Szerintem csak az 1 GB-val... Kérdés, hogyha az elfogy, akkor mi lesz? Net belassítás, vagy egy szép számla?

(#95645) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#95644) üzenetére


MATEO6600
őstag

Megint túl gyorsan járt a szám... Szóval az a +2GB a korom miatt jár, és EU-n belül felhasználható, szóval 3 gigám tuti van :)

(#95646) szabogabor10 válasza MATEO6600 (#95645) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem keress egy külföldi szolgáltatót, fél év az necces lesz folyamatosan roaming-olva.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#95647) MATEO6600 válasza szabogabor10 (#95646) üzenetére


MATEO6600
őstag

Voltam bent Telekom ügyfélszolgálatnál, és azt mondták nem probléma, annyi a lényeg hogy 2-3 hónap kintlét után indítsak egy hívást Magyarország területéről. Ezt meg fogom tenni, és szerintük más probléma nincsen.

(#95648) glacious


glacious
addikt

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy volt-e most valami év eleji kedvezmény, mert a januári számlám 2000Ft-tal kevesebb lett a szokásosnál és furcsállom. Vagy ennyit számít a net áfájának csökkentése (saját kalkuláió szerint az csak 1000ft)?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.