Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73651) dedike válasza -secret- (#73645) üzenetére


dedike
addikt

Szöveges és képi megjelenítésű tartalom a Facebook, LinkedIn, Instagram, MySpace, Snapchat, Twitter, Tumblr, Badoo, Foursquare, Pinterest, Regram közösségi oldalakon (akár böngészőből, akár alkalmazásban, ide értve ezen oldalakhoz tartozó chat szolgáltatásokat is). [link]

Tehát e szerint igen.

(#73647) macskacsa:

Az, hogy sokkal erősen relatív. Ha azt látod, hogy az adott akció "új vagy lejárt hűségidejű előfizetőknek érhető el", akkor értelemszerűen rád is vonatkozik. Ha a mondat második fele hiányzik, akkor nem.
Ha lemondod és másnap újra előfizetsz, akkor új számod lesz.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#73652) macskacsa válasza dedike (#73651) üzenetére


macskacsa
csendes tag

Értem. Volt egy számláló ami tegnap éjfélkor járt le hogy onnantól kedvezményesen tudok telefont venni pl Iphone 5St 50 ezerért de gyakorlatilag csak 125 ezerért tudnám megvenni mert csak új előfizetőkre vonatkozik, és meglévő előfizetésre nem. :U Ha lejár októberben és akkor meghosszabbítom akkor egy hasonló akció reális vagy akkor sem? :F

(#73653) lugosi válasza [P]laci (#73633) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy ehhez köthető-e, de az utóbbi pár hétben az egyik érintett városban (Szegeden) nagyon leromlott a Telekom térerő. Ahol korábban teljes térerőt jelzett a telefon, ott gyakran 2 pálca, sőt sokszor csak 1, de olyan is látható mostanában ami eddig nem volt elképzelhető, hogy visszaáll 3G-re, 2G-re. Voltam olyan helyen a múlt héten (2 egymástól távol lévő helyén a belvárosnak) ahol konkrétan nem volt épületen belüli telekom térerő. Nem hiszem hogy ólomból lettek volna a falak, mert vodafone 4/5 LTE térerő volt.

(#73654) r3dsnake válasza lugosi (#73653) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szegeden eddig is vacak volt a Telekom, több iskolai épületben csak 2G van, belvárosban, nyitott ablak mellé állva is.

(#73655) dedike válasza macskacsa (#73652) üzenetére


dedike
addikt

Elvileg készülékváltásnál is a kedvezményes árért kellene kapnod. Hívd a 1430-at és kérdezd meg, hogy most mi történt.

Jó szerencsét!

(#73656) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ez minden hónapban van?

2015-ös áremelési kedvezmény
ÁremelésForg kedv. szolg. csop.
Áremelés forg HB kedv. tarifazóna csop. 5:00 p:mp -1,57 -7,87 -10,00
SMS küldés
Áremelés SMS HB kedv. tarifazóna csop.

Nem figyeltem még eddig.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#73657) ArNick


ArNick
tag

A hatályos ÁSZF szerint a Fun S Aranytárskártya díjcsomag féltörthavi számlázású, jóváírással.

Ennek ellenére tapasztalataim szerint több esetben sem szerepel az utolsó havi számlán az ÁSZF 5/a számú mellékletének 1.19. pontjában megfogalmazott jóváírás.

Akinek a fent nevezett díjcsomagja van, és távozásra adja fejét, figyeljen erre.

(#73658) dptrsk válasza ArNick (#73657) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

"Féltörthavi számlázás jóváírással: a havi díj az igénybevétel első hónapjában a használat első napjától a hónap utolsó napjáig időarányosan számlázódik, míg a használat további hónapjaiban minden megkezdett hónapra a teljes havi előfizetési díj fizetendő. A fel nem használt kedvezmény / egyenleg az ügyfél számláján jóváírásra kerül az alábbiak szerint: abban az esetben, ha az ügyfél az igénybevétel utolsó hónapjában kevesebbet forgalmazott, mint amennyi a díjcsomagváltás időpontjáig időarányosan járt volna, úgy ebben az esetben a díjcsomagváltás időpontjától számított időarányos egyenleg kerül a számláján jóváírásra. Abban az esetben, ha az ügyfél az igénybevétel utolsó hónapjában többet forgalmazott, mint amennyi a díjcsomagváltás időpontjáig időarányosan járt volna, úgy ebben az esetben a díjcsomaghoz tartozó fel nem használt egyenleg kerül a számláján jóváírásra."

Az egyszerűség kedvéért legyen 3000 forint a havidíj és 10.-én mondod fel egy 30 napos hónapban.

1. eset: nem költöttél semmit a 10 nap alatt.
kiszámlázzák a 3000 forintot
jóváírnak 2000 forintot, mert időarányosan 10 napig igénybe vetted a szolgáltatást.

2. eset: elköltöttél 2000 forintot a 10 nap alatt.
kiszámlázzák a 3000 forintot
jóváírnak 1000 forintot, mert többet költöttél, mint az időarányos rész költsége, így csak a maradvány összegre vagy jogosult.

Tehát, ha az egész havidíjat elfogyasztottad Fun S esetén pl. 1 nap alatt, akkor nem jár semmilyen jóváírás.
A feltöltött egyenleg szerintem elvész, mint domino számhordozás esetén(mivel az nem a havidíj része).

(#73659) lugosi válasza r3dsnake (#73654) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem korábban nem voltak ilyen tapasztalataim. Most ugyanazokon a helyeken, ahol megfordulok, vannak.

(#73660) ArNick válasza dptrsk (#73658) üzenetére


ArNick
tag

Egyik esetben sem lett felhasználva a teljes havidíj, mégsem szerepel egy garas jóváírás sem.

[ Szerkesztve ]

(#73661) Soulfly842 válasza #99546112 (#73621) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az az ő butaságuk. Az ő ASZF-üknek is tájékoztatást kell adnia, amiről szerintem kaptak is tájékoztatót a kapcsolódó ÁSZF változások kapcsán..

NMHH-s szabályzással áll mindez összefüggésben.

[link]

Mindezek alapján fokozatosan történik a kivezetés és már díjmentes hívásként kell ezeket számlázni a megszűnésükig.

(#73622) 4Grider

Tévedésben vagy; rövid hívószámok is lehetnek kék számok. :) A szolgáltatói telefonszámok jellemzően ilyenek. Ha a telekom ügyfélszolgálati számait is idegen hálózatból hívod másként történik a számlázás.

(#73662) 4Grider válasza Soulfly842 (#73661) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kicsit olvass utána a kék szám definíciójának. Azokat semmilyen hálózatból nem hívhattad eddig ingyen...

(#73663) balint82 válasza 4Grider (#73662) üzenetére


balint82
senior tag

Miért most már ingyen lehet hívni NEXT csomagban?

:R

Google Pixel 4a

(#73664) hjanos1


hjanos1
senior tag

Számhordozásról mennyi idővel az időablak előtt kéne SMS-t kapnom?

The Factory Must Grow

(#73665) Soulfly842 válasza 4Grider (#73662) üzenetére


Soulfly842
addikt

Bocsi, de nekem nem szükséges utána olvasni. ;)

Idegen hálózatból a szolgáltatói telefonszámok (más szolgáltatóknál is eszerint működnek!)

(Régebbi Telekom díjszabásból fotózva, a 1430-as telefonszám is eszerint működik :) )

Ha felhívtál régebben pl. egy UPC ügyfélszolgálatot telekomos kártyáról, azt is nem egyedi díjazás szerint tünteti fel a rendszer, hanem kék számként.

[ Szerkesztve ]

(#73666) bopeti98


bopeti98
őstag

Van egy 70-es számom, ami 2 hónapja lett áthozva ide, Move XS csomagba. A testvéremnek, aki Telekom hálózatán belül korlátlanul beszél, mondtam, hogy már nem kell a Blue-s számomon hívnia. Nyugodtan hívhat a 70-esen is. Erre fel meg ma találkoztunk, és mondta, hogy hiába lett T-s a 70-es számom, neki azt valamiért továbbra is hálózaton kívüli, Vodafone-os hívásnak veszi, így nem számít bele a korlátlanba.
Ez tényleg lehetséges lenne, vagy csak ő nézett félre valamit a számlán?

[ Szerkesztve ]

(#73667) lugosi válasza bopeti98 (#73666) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért én kérnék a helyetekben egy számlarészletezőt, sose lehet tudni.

(#73668) Keem1 válasza bopeti98 (#73666) üzenetére


Keem1
addikt

Benézhette. Ma már a tárcsázandó szám első két számjegye nem feltétlenül utal a várható hívásdíjra. Az meg, hogy én akármilyen számmal Telekom előfizető legyek, esély nincs rá, hogy másik Telekomos számára Vodafone-ként számlázzák. Kivéve azt a ritka esetet, hogy nem történt meg az áthordozás (mondjuk történt valami olyan, ami a hordozást meghiúsította és maradtál továbbra is vodás). De valószínűleg erről azért tudnál.

(#73669) bopeti98 válasza Keem1 (#73668) üzenetére


bopeti98
őstag

Tekintve, hogy már 2. hónapja a Telekomtól kapom a mobilszámlát, Telekomos SIM kártya van a telefonba, illetve az online ügyfélszolgálatra is a 70-es számommal lépek, gondolom sikeresen végigment a számhordozás, bár ki tudja. :F
A számlarészletező jó ötlet. Egyébként ha én hívom őt, akkor nekem azt hálózaton belüli hívásnak veszi.

(#73670) Keem1 válasza bopeti98 (#73669) üzenetére


Keem1
addikt

"Egyébként ha én hívom őt, akkor nekem azt hálózaton belüli hívásnak veszi."
Akkor két opció van: benézte, valamiért szarul számláznak neki. Érdemes mindkét variációt megnézni.

"Tekintve, hogy már 2. hónapja a Telekomtól kapom a mobilszámlát"
Ez azért eléggé fontos dolog, amit nem közöltél az elején :D

(#73671) dptrsk válasza bopeti98 (#73669) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem az történt, hogy a tesód beszél egy 30-as számmal, aki elvitte a számát Telenorhoz vagy Vodafonehoz. Esetleg úgy gondolja a vezetékes számok is benne vannak az ingyenesben, pedig nem.

[ Szerkesztve ]

(#73672) lugosi válasza dptrsk (#73671) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez lehet a legvalószínűbb.

(#73673) glaci válasza dptrsk (#73671) üzenetére


glaci
őstag

Amióta van számhordozás én minden előzőleg soha nem hívott vagy már nagyon régóta nem hívott szám esetén *126*SZÁM# -el kezdek. Aztán utána a kiírtak alapján eldöntöm, hogy melyik telóról hívjam és mennyi időt szánjak rá.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#73674) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Készülékcserével hozzájutottam egy új simkártyához, előfizetésem maradt a régi.

Hogyan aktiválhatom?

(#73675) Keem1 válasza bostone (#73674) üzenetére


Keem1
addikt

Benne/hozzá van egy telefonszám, amit fel kell hívni. Bediktálod a sim kártya számát az ügyintézőnek, majd közli, hogy kb. 5 percen belül aktív lesz.

(#73676) dragsterman


dragsterman
csendes tag

Netplusz S csomagom van és a Telekom alkalmazásban 2 sáv van az egyik 200-ról lement 0-ra és le is lettem korlátozva, de van egy másik sáv ami 600-ról számol vissza és 400-at mutat.

Szerintetek még valóban van 400 MB hátra vagy rossz a rendszer?

OnePlus One (bacon) - Stock COS12.1+Root+Xposed

(#73677) dptrsk válasza dragsterman (#73676) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha bekorlátoztak akkor nincs 400MB.
Az a sáv csak azokra vonatkozik, akiknek van még a promóciós 4x-es adatból.

(#73678) bopeti98 válasza dptrsk (#73671) üzenetére


bopeti98
őstag

Valóban.
Most nézegettük a híváselőzményeket a telefonon, és van egy 30-as szám, amivel csak egyedül 230 percet dumált előző hónapba, és az NMHH oldala szerint az a szám időközben Vodás lett. :Y Ez nyomta meg a számláját.

[ Szerkesztve ]

(#73679) bostone válasza Keem1 (#73675) üzenetére


bostone
addikt

Milyen birka vagyok... :)

Köszönöm!

(#73680) alexander12


alexander12
aktív tag

Per pillanat nem tudom megnézni, de nem tudjátok működik már meglévő elöfizetéshez a részletfizetéses opció? Egy időben nem lehetett kiválasztani a rendszer hibája miatt.

kíváncsi, OP8T

(#73681) dedike válasza alexander12 (#73680) üzenetére


dedike
addikt

Igen.

Jó szerencsét!

(#73682) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, nincs most érvényben tartozékkupon? Kaptam egyet e-mailben, most akartam felhasználni, úgy emlékeztem, július 31-ig érvényes, de sajnos júni 30-cal lejárt. Egy hét híja... Vajon lesz mostanság kupon?

(#73683) alexander12 válasza dedike (#73681) üzenetére


alexander12
aktív tag

köszi :)

kíváncsi, OP8T

(#73684) #99546112


#99546112
törölt tag

A duonet funkció hogy mondható le?! Csak telefonon? Net&Roll xs csomagom van.
Köszi.

(#73685) syl5


syl5
őstag

Sziasztok,

Van arra mód, hogy a Dual SIM-es Telekom-os telefonokat a normális, rendeltetési módnak megfelelően, azaz kettő darab kártyával egyidejűleg használja az ember?
Mert ugye nem azért vesz az ember két kártyás telefont, hogy két telefont hordjon magával.

Természetesen két Telekom-os kártya menne bele, megoldható az, hogy feloldják a második SIM slot-ot mondjuk egy Huawei P9 Lite-on?

Köszi,
s

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#73686) SUPREME7 válasza syl5 (#73685) üzenetére


SUPREME7
őstag

--

Hülyeséget írtam elsőre, nem tudtam, hogy le van tiltva a második sim. Ha csak szoftveresen van letiltva, akkor gondolom egy normál dual simes firmware-rel megoldható, persze ez nem hivatalos megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#73687) dedike válasza syl5 (#73685) üzenetére


dedike
addikt

Szerintem a P9 lite a Telekomnál nem dual SIM-es. A leírás alapján független. Vegyél Honor 7-et, az duál és független. Cserébe annyi, mint máshol. ;)

Jó szerencsét!

(#73688) SUPREME7 válasza dedike (#73687) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én is ezt hittem, de elvileg dual simes van a T-nél is, csak szoftveresen van letiltva a második sim slot. Legalábbis a topik összefoglalóban azt írják.

(#73689) Soulfly842 válasza SUPREME7 (#73688) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az mindenesetre meglepne. Akkor két Imei-nek kellene lennie a dobozon is, de csak egy van...

(#73690) SUPREME7 válasza Soulfly842 (#73689) üzenetére


SUPREME7
őstag

Olvass bele a P9L topikba, elvileg típusszám szerint a dual simes verzió, de hiába raknak bele második kártyát (ugyebár a microsd helyett lehetne itt is) , nem történik semmi. Hogy most ez hardveresen vagy szoftveresen van megoldva az passz.

Xda-n már van topikja is.

[ Szerkesztve ]

(#73691) [P]laci válasza SUPREME7 (#73690) üzenetére


[P]laci
senior tag

"hivatalos" információ szerint:

Ha P9L-ra felkerül az európai szoftver, akkor működik a két SIM kártya, de mivel SL-os, ezért nyilván csak 2 Telekomos SIM-mel működik a dolog. A telefonon lévő sw cseréje egy Huawei oldalról töltött EU ROM-ra nem jár garanciavesztéssel.

(Halkan megjegyzem a startkor az első kör a P9L-ból független volt, mostmár nem az. Mondjuk a 2 IMEI szám megléte tényleg érdekes kérdés...)

(#73692) supreme7: akkor fogalmazok úgy, hogy futottam már bele SL-os P9L-ba... ;) az első köröben érkezetten nem volt pl. bloatware, mostmár van rajta (igaz csak a Huawei-féle könnyen törölhető).

[ Szerkesztve ]

(#73692) SUPREME7 válasza [P]laci (#73691) üzenetére


SUPREME7
őstag

Pedig jelenleg is kártyafüggetlenként írják a T-s adatlapon. Úgyhogy aki SL-t kap, végülis jogosan reklamálhat függetlenítésért.

[ Szerkesztve ]

(#73693) syl5 válasza [P]laci (#73691) üzenetére


syl5
őstag

Ennek az infonak mi a forrása?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#73694) [P]laci válasza SUPREME7 (#73692) üzenetére


[P]laci
senior tag

szerkesztettem közben a hsz-om.

(#73693) syl5: A Huawei Magyaroszág területi promóterei. De megnyugtatás végett meg lehet emailben is kérdezni tőlük,de ugyanez lesz a válasz szvsz, ugyanis anno a P8, P8L esetében is ugyanezt mondták.

[ Szerkesztve ]

(#73695) Aaron14


Aaron14
őstag

Erre valaki tud nekem választ adni? :-)

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#73696) alexander12


alexander12
aktív tag

10 perce rendeltem telefont átvevőhelyre, azt írja 11 én 5 óra után várható. Ez menny ideig szokott tartani különben?😃

kíváncsi, OP8T

(#73697) Keem1 válasza alexander12 (#73696) üzenetére


Keem1
addikt

Általában gyorsan. Június elején pénteken délelőtt rendeltem PPP-ra új készüléket, szombaton 11 órakor már vettem át a csomagot.

Ennél csak az Edigital gyorsabb, a "rendelése szaküzletünkben átvehető" e-mail gyorsabban jött meg, mint a "köszönjük megrendelését, rövidesen értesítjük, ha rendelése átvehető", nagyjából a megrendelem gomb megnyomását követő 5-10 másodperc múlva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73698) alexander12 válasza Keem1 (#73697) üzenetére


alexander12
aktív tag

:) remélem nekem is megjön holnap :)

kíváncsi, OP8T

(#73699) dedike válasza alexander12 (#73696) üzenetére


dedike
addikt

Új előfizetés? (Azon belül meglévő ügyfél vagy teljesen új?) Készülékváltás?

Azaz milyen formában rendelted? 11.-e még elég messze van.

Jó szerencsét!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.