Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) Vangelis válasza vwpolopg (#74099) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem nem rémlik semmi.... de ez nem jelent semmit-.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#74102) szabogabor10 válasza cocka (#74096) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Speedtest app pontosan kiírja, mennyi adatot fogyasztott. Nálam 4G-n általában egy mérés 130 MB körül van, és annyit is vesz le a Telekom. Az más kérdés, hogy nem feltétlenül kéne levonniuk a saját szerverükön végzett mérések adatforgalmát az adatkeretből. Dehát sajnos iszonyat pénzéhes egy banda.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#74103) Huroq válasza cocka (#74100) üzenetére


Huroq
senior tag

A speedtest a korábbi mérések alapján állítja be az adatcsomag méretét. Ha az előtt egy gyorsabb internettel mértél sebességet, akkor ugyan azzal az adatcsomaggal fogja mérni a következőt is. Szerintem valami hasonló miatt lehetett, hogy az egyik több adatot használt mint a másik.

(#74104) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Most nézem, hogy minden számlám rendezve van..

Pedig mintha egy törlesztő hibázna....vagy lehet befizettem személyesen..?

A sok ital.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#74105) ittakary válasza Vangelis (#74104) üzenetére


ittakary
nagyúr

xd

te akkora makker vagy, hogy tuti valaki véletlenül befizette helyetted :D

[ Szerkesztve ]

(#74106) McSpy válasza goop (#74087) üzenetére


McSpy
őstag

Természetesen lekérdeztem,de sms-t sem kaptam az egyenleg feltöltésről,és 70ft volt rajta

(#74086) taip:
az 1500ft-s feltöltés előző nap töltöttem fel ami péntek volt,és akkor kaptam is sms.t róla,a lenyúlás volt következő nap,szombaton

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#74107) taip válasza McSpy (#74106) üzenetére


taip
senior tag

Oké, utoljára kérdezem, mert érdekel, de marhára unom:

Honnan veszed, hogy az 1500 Ft-os feltöltés ugyanarról a terminálról ment, mint a 15000 Ft-os?
Mivel az 1500 Ft-os feltöltés a honlapon keresztül ment, ezért nem tudom értelmezni, hogy ugyanaz lenne a terminál száma. Egyáltalán milyen terminálról beszélünk?

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#74108) Vangelis válasza taip (#74107) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Internetes oldal is terminál lenne?

Akkor valaki nagyon ellopta a bankártya adatodat.
De lassan már a bank kártérített volna szerintem.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#74109) dptrsk válasza Vangelis (#74108) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

VPOS terminál az internetes fizetés, tehát biztos, hogy kell legyen terminalIDje.

(#74110) taip válasza dptrsk (#74109) üzenetére


taip
senior tag

És ez a virtuális ID bankonként, tranzakciónként vagy hogyan változik? Csak mert nekem nem tűnt fel, hogy találkoztam volna ilyen számmal ha interneten vásárolok bankkártyával.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#74111) McSpy válasza taip (#74107) üzenetére


McSpy
őstag

Már leírtam,de mégegyszer az összes telekomos feltöltés,az 1500ft,és a 2x15000ft is ugyanarról a terminálról vagy terminálon keresztül ment,a terminált nem én találtam ki,egy hölgy aki a bankomnál foglalkozik az ügyemmel mondta,nem én találtam ki

(#74110) taip
Ez a tranzakciós listán van rajta amit a hölgy küldött nekem e-mail-be,a rendörségi feljelentés,és a bankkártya reklamációs ürlappal együtt

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#74112) 4Grider válasza McSpy (#74111) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ami könnyen támadható, az ahol még titkosítatlanok a bankkártya-adatok, azaz az ügyfélgép. Ez lehet a saját számítógéped, egy atm (ahol egy leolvasót elhelyeznek), vagy egy cinkelt pos terminál.
Vagy lehet user-error, a kártya adatainak szimpla kikerülése majd ellopása, esetleg egy családtag játéka, stb. Ezektől négy-öt nagyságrenddel kisebb az esélye a szolgáltatói oldalon történő adatlopásnak, mert nagyon komoly szaktudás és több szintű hozzáférés egyidejű megszerzése kell hozzá. A bankkártyaadataid a Telekom nem látja, csak a tranzakció eredményét kapja vissza a banktól. Ez a munka 15000 Ft-os tranzakciókért senkinek nem éri meg.

(#74113) McSpy válasza 4Grider (#74112) üzenetére


McSpy
őstag

És miért használta valaki telekom mobil feltöltésre,miért 2x15000 ft-t vett le,ami a legnagyobb mobil feltöltés,miért nem 1x30000ft-t,miért hagyott rajta 10000ft,miért nem vette le az összeset,ami 40000ft?

Ez is hasonló

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#74114) ForRedGlory válasza McSpy (#74113) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Zsenikem. Mar unom, ezert megkerdezem...

Amikor a Telekom honlapon toltesz fel, akkor megis hova is irod be a kartya adatokat? Na ugye... Az atiranyitas utan az OTP https oldalara. Megis hogy tudna valaki a Telekom honlaprol ellopni azokat a kartya adatokat, amiket nem is kell a Telekom oldalon beirni? Vagy van Telekom gyorsfizetesed? Ezt nem olvastam eddig.

(#74115) McSpy válasza ForRedGlory (#74114) üzenetére


McSpy
őstag

Igen van telekomos gyorsfizetésem,és az is gondolom az OTP-n keresztül megy,mig a bankkártyás fizetés is zsenikém,ha unod,ne olvasd el

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#74116) ForRedGlory válasza McSpy (#74115) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tehat...

Ha Telekom gyorsfizetessel fizetsz, akkor be kell lepni. Ha mas megtudja az belepo adataidat akkor az 100%-ig a Te hibad es a Telekom honlapnak semmi koze hozza.

Ha meg nem lenne kartyad beregisztralva, akkor meg eleve a Telekom oldalarol nincs is mit lehekkelni, mert NEM kell megadni kartya adatot a Telekom honlapon a feltoltesenel. Maximum az OTP oldalarol lehet adatot lopni.

Tehat akkor meg egyszer. Mire alapozod hogy a Telekom oldala nem biztonsagos?

[ Szerkesztve ]

(#74117) dptrsk válasza taip (#74110) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Minden (V)POSnak van egy terminalIDje.
Ezen kívül minden tranzakciónak is van külön transactionIDje.

Ezek számodra nem gyakran tartalmaznak fontos adatokat, ezért csak panasz esetén adják ki.
A transactionID azthiszem a bankszámla kivonatokon szerepelni szokott adott tétel megjegyzés rovatában..

(#74118) 4Grider válasza ForRedGlory (#74116) üzenetére


4Grider
nagyúr

Garantált, hogy nem a Telekom és a partner bank lesz a hunyó. Csak az ember képtelen ezt belátni...

(#74119) taip válasza McSpy (#74111) üzenetére


taip
senior tag

Sehol nem mutattad be azt a listát, ahol szerepel az 1500 Ft-os feltöltés terminál azonosítója, de oké, legyen. Plusz ha még ugyanaz is, továbbra sem értem, miért egy Telekom-os topiba írsz emiatt, semmi köze hozzá. Nem a Telekomnak adod meg az adataidat, hanem ha bankkártyával fizetsz, akkor az OTP-nek. Azt meg elég erős lenne állítani, hogy abból a rendszerből került ki a kártyaszámod.

pietrasko:
Akkor lehet bármire következtetni abból, ha azonosak tényleg a virtuális POS azonosítók?

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#74120) McSpy válasza ForRedGlory (#74116) üzenetére


McSpy
őstag

Tehat akkor meg egyszer. Mire alapozod hogy a Telekom oldala nem biztonsagos?

Hol írtam?
A telekomon keresztüli Dominos feltöltés,vagy gyorsfizetéssel,vagy bankkártyával történik,a gyorsfizetés létrehozásánál is bankártyaszám alapján történik,mint ahogy a bankkártyás fizetés is,

Ha mas megtudja az belepo adataidat akkor az 100%-ig a Te hibad es a Telekom honlapnak semmi koze hozza.

Hát persze,biztos hogy ugy van
Na én befejeztem látom nem jutok elöbbre

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#74121) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.

Hetek óta próbálok megvenni egy telefon a telekomtól.
Úgy hogy telefonos ügyfélszolgálaton keresztül kártyás számom váltom előfizetésesre majd vennék egy telefont is hozzá.

Éppen ezért nem tudom megvenni a telefont neten keresztül. Mivel még nincs előfizetésem hozzá.
Személyesen meg azért nem mert egy kifutó modell amiből már ritkán és alig jön.

Ez egy alcatel one touch 2004c.

Ma próbáltam többedjére.
Mikor elkezdtem intézni az előfizetést még volt pár perccel később elfogyott.
Mivel a netes felületükön elérhető és nem kifogyott készülékértesítőt nem kérhetek rá.

Kérdésem valahogy meg lehet tudni pontosan mikor jön újabb telefon belőle?
Boltból a telefont nem lehet lekérni valahogy?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#74122) ANDROID??? válasza mirci18 (#74121) üzenetére


ANDROID???
addikt

A bolti és a webshop külön-külön készlet. Elvileg úgy megoldható, hogy a készüléket berendeled személyes átvételre webshopból a többit meg bent elintézed, vagy bent intlzed az előfizut és mobilról/tabletről is elvileg meg tudsz rendelni neten..

(#74123) lugosi válasza McSpy (#74120) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nem kell állandóan alapértelmezettként beírni, hogy biztos te vagy a hibás. Az általad leírt előzményekből nem érzem azt, hogy te lennél a hibás. Ahogy olvastam, elég felkészült vagy a Pc-n a védelemmel kapcsolatban, amellett nehezen tartom elképzelhetőnek, hogy spyware legyen a gépeden.
Én kifejezetten kérnélek hogy írd be a fejleményeket pert pl én kiváncsi vagyok rá, és szerintem tanulságos is.

(#74124) mirci18 válasza ANDROID??? (#74122) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.

Az a bajom vele hogy a telefont részletre akartam megvenni.
Így nem tudom megrendelni meglévő előfizetés nélkül.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#74125) ANDROID??? válasza mirci18 (#74124) üzenetére


ANDROID???
addikt

..vagy (ebben nem vagyok biztos, hogy feltöltősre lehet-e), de áthozod a számod dominóra, utána áttolod új előfizura ;) (ez csak egy ötlet)

[ Szerkesztve ]

(#74126) mirci18 válasza ANDROID??? (#74125) üzenetére


mirci18
addikt

Feltöltősre csak egyben lehet a telefont megvenni.
Az a baj ha most átváltom előfizusra a számot akkor két évig nem tudok rá telefont venni részletre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#74127) Ateszpapa válasza mirci18 (#74126) üzenetére


Ateszpapa
addikt

12 ezer függetlenül az a telefon.
Miért nem veszed meg máshonnan?

[ Szerkesztve ]

(#74128) ANDROID??? válasza Ateszpapa (#74127) üzenetére


ANDROID???
addikt

Részletre szeretné.
Ott is van részletre?

(#74129) McSpy válasza lugosi (#74123) üzenetére


McSpy
őstag

:R

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#74130) Ateszpapa válasza ANDROID??? (#74128) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Egy 12 ezres telefont minek részletre?
Felesleges előfizetésre váltania ezért, később csak fogná a fejét, hogy emiatt majd 19 hónapig nem vehet másikat.

Ha nem tudja megvenni egyszerre, akkor inkább várjon, ezért nem érdemes előfizetést kötni.

(#74131) dedike válasza Ateszpapa (#74130) üzenetére


dedike
addikt

Nem tudhatjuk, hogy miért pont ezt szeretné megvenni részletre. :N

Jó szerencsét!

(#74132) ANDROID??? válasza Ateszpapa (#74130) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ezt ne én tudjam.
Egyértelmű, hogy ilyen vackot nem vesz az ember a T-nél részletre.

(#74133) whited


whited
addikt

sziasztok
t-ben vásárolt telefont számlával (másolattal) is fogom tudni garanciálisan szervizeltetni / cseréltetni?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#74134) ForRedGlory válasza McSpy (#74120) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Talan mert a Telekom topikot sirod tele vele es ezt is sugallod?

Lasd a #74112-re adott valaszod a #74113-ban :U

(#74135) mirci18


mirci18
addikt

Köszönöm a válaszokat.
Azért vettem volna a telefont részletre mert boltból postával ugyanannyi lett volna.

Előfizetést ettől függetlenül mindenképp akartam.

De lassan megveszem boltból.
Mert katasztrófa a telekom hozzáállása.

A telefon egyébként sem nekem kell hanem nagyszülőknek.
Ezért kellett volna az előfizetés hogy a kiadásaik kontrolárva legyenek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#74136) punky10 válasza mirci18 (#74135) üzenetére


punky10
addikt

Nem tudja valaki, hogy egy készülékre kötött biztosítást hogy lehet a neten felmondani? Most végre működik a weboldal, de sehol sem találok ilyen menüpontot.Vagy csak személyesen lehet?

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#74137) Ateszpapa válasza punky10 (#74136) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Személyesen, vagy telefonon lehet.

(#74138) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Jelenleg van egy havi 4000 Ft-os biztosításom iPhone 6S-re, amit nem tudom érdemes-e megtartanom. Nektek mi a tapasztalatotok, mennyire korrekt a biztositasi ugyintezes?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74139) Huroq válasza punky10 (#74136) üzenetére


Huroq
senior tag

Online is lehet. Írsz egy felmondást, kinyomtatod, aláírod, beszkenneled, majd a Telekom weboldalán a kapcsolat menüpontnál megkeresed a kapcsolatfelvételi ürlapot. Kitöltöd és feltöltöd a felmondást. Kész is.

(#74140) Vangelis válasza Huroq (#74139) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor a 1430 on egyszerűbb.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#74141) SUPREME7 válasza mirci18 (#74121) üzenetére


SUPREME7
őstag

Auchan újságban 9K dominóban.

[ Szerkesztve ]

(#74142) ANDROID??? válasza SUPREME7 (#74141) üzenetére


ANDROID???
addikt

:C
Ez nagyon jó, de ráadásul dominós ;)

[ Szerkesztve ]

(#74143) Met


Met
nagyúr

Az vajon miért van hogy nem kapom meg email-ben a számlát?
A mobil alkalmazásban látom csak hogy kell fizetni.
Első számlám :) Az alkalmazásban jó cím van megadva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74144) mirci18 válasza SUPREME7 (#74141) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi de messze van tőlem az összes auchan vidéken lakom.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#74145) dedike válasza Met (#74143) üzenetére


dedike
addikt

E-mailben? Én úgy még sosem kaptam, csak a Távszámla regisztráció után, de ugye akkor sem a Telekomtól.
A Telekom oldalán belépés után fogod látni a számlád, kb. 5-e után. Jelenleg csak a fizetendő összeg elérhető.

Jó szerencsét!

(#74146) Met válasza dedike (#74145) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, kérdezte hogy hagyományos vagy elektronikusan küldjék. Utóbbi kértem, beírta a címet ami jó is.
Ezt én úgy értelmeztem hogy olyan mint a bank, a BBank küldött mindig levelet hogy elérhető a kivonat.
Meg is jött az aktiváló email még a szerződéskötéskor.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74147) dedike válasza Met (#74146) üzenetére


dedike
addikt

Akkor passzolom, majd a hozzáértők megmondják. Én a Telekom felületén szoktam megnézni, 5-e után.

Jó szerencsét!

(#74148) mirci18 válasza SUPREME7 (#74141) üzenetére


mirci18
addikt

Én fel is adtam ebben a pillanatban ezt az ügyet.
Többedjére próbáltam a telefont megvenni.
Max boltban vehetném meg.
Onnan ők nem tudják továbbküldeni.
Vicc az egész.
Tényleg az lessz hogy elmegyek a boltba és megveszem.
Egyébként vicc hogy ilyen tipusú telefonokkal nem foglalkoznak pedig lenne rá szerintem igény.
De gondolom ájfon meg samsung csodatermékei jobban fogynak nagyobb nyereséggel.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#74149) Met válasza dedike (#74147) üzenetére


Met
nagyúr

Én a mobil appban szoktam nézni, most volt először számlám :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74150) Ateszpapa válasza mirci18 (#74148) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Miért nem veszed meg itt?

Ingyenes a kiszállítás is.
Igaz nem 9 ezer mint az Auchanban, de olcsóbb mint a T-nél Dominóban.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.