Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73901) t1


t1
addikt

Sziasztok.

Van egy előfizetésem amire nincsen hűségem már, viszont vettem hozzá készüléket részletre. Még 8 hónap lenne vissza.
Most vennék megint egy készüléket de még nincs rá lehetőségem, kérdésem az lenne ha kifizetem a fennmaradó részleteket akkor lehetséges a kedvezményes készülék vásárlás ?

(#73902) Ateszpapa válasza t1 (#73901) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Sajna nem.
De ha vettél részletre készüléket, akkor hűségnek is kellene lennie még.
Csak úgy adnak részletre készüléket 2 év hűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#73903) jotzo01


jotzo01
tag

Sziasztok,
lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de eddig csak egy telefont használtam és addig, amíg el nem romlott, nem szoktam cserélgetni, így nem merült fel a következő:

Lejárt a hűségidőm, most sem akarom még lecserélni a telefont, de a meglévő előfizetéshez kapott kedvezménnyel vennék most egy másikat (részletre, csomagváltással). A régi készüléket használnám tovább ezzel az új csomaggal, az új készüléket megkapná az egyik családtag, dominó kártyával használná.
Értelmezésem szerint ezzel nincs semmi gond, de gondoltam, rákérdezek itt is, hátha változtak a feltételek.
Köszi a választ előre is.

(#73904) 4Grider válasza jotzo01 (#73903) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezzel így nincs gond.
A lényeg az, hogy az új készüléket nem adhatod el addig, amíg a részleteket ki nem fizetted.

(#73905) dedike válasza 4Grider (#73904) üzenetére


dedike
addikt

Miért nem adhatja el? :Y

A bánatos lőtéri vadászkutyát nem érdekli, hogy mit csinál a készülékkel, ameddig annak a részletei (ha vannak) kifizetésre kerülnek. :)

Jó szerencsét!

(#73906) herrká válasza azigazimoris (#73890) üzenetére


herrká
senior tag

Sajnos nem. Kérte az Asszony, mert mondtam neki. De az átvevő kishölgy azt mondta ő még ilyet soha nem írt és nem is kell neki ilyet írnia! Meg sokan várnak idő sincs rá stb! A nej meg annyiban hagyta...

[ Szerkesztve ]

(#73907) dptrsk válasza herrká (#73906) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szerintem nincs minden veszve, ha még garanciális(volt), a kereskedőnek kell bizonyítania, hogy leadáskor sérült volt, s mivel nincs papírja, hogy sérülten adtátok le...

Mondjuk nektek sincs olyan, hogy sérülésmentes volt, de garanciaidőn belül a kereskedőé a bizonyítási teher, ha jól tudom.

(#73908) herrká válasza dptrsk (#73907) üzenetére


herrká
senior tag

Garanciális igen. 4 hónapos. Biztosítás is van rá.
Hát, bementünk a szerviztől kapott levéllel a boltba, ahol vettük. T-Partner. Csak tárogattak, hogy nohát-nohát, meg ejnye-bejnye, de akkor nem tudnak mit csinálni, mert nekik ide, ebbe a szervizbe kell továbbítaniuk a készülékeket. Próbáljunk a szervizzel zöldágra jutni.. Ők nem tudnak segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#73909) joey04


joey04
titán

Sziasztok!

Csak netes előfizetéshez kapott számra nem jönnek meg az sms-ek. kérdésem, ha olyan szolgáltatást szeretnék használni, ami az aktivációs kódot sms-ben küldi (pl.: viber), mi a teendő? így jártam?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73910) dptrsk válasza joey04 (#73909) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Miben van a SIM?

Üzenetközpont jól van beállítva?
Elvileg a csak netes SIMek is tudnak fogadni-küldeni SMS-t.

(#73911) r3dsnake válasza joey04 (#73909) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

iPaden nem fogsz tudni sms-t olvasni. Még ha rendes mobilelőfizetéses kártyát is teszel bele, akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#73912) joey04 válasza dptrsk (#73910) üzenetére


joey04
titán

Se telefonban se ipaden nem jönnek meg.

11: csak azt nem tudom, hogy régen hogy aktiváltam, mert akkor még ment. Azóta ios 10 betaról visszaálltam 9-re, tiszta telepítéssel így aktiválni kéne a vibert de csak sms-ben lenne hajlandó. És akkor mi a megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73913) Varszegig válasza herrká (#73908) üzenetére


Varszegig
veterán

Békéltető testület. Ingyen van. Ott nyújtsa be a szerviz a bizonyítékait. (Persze ha van biztosítás, lehet nem éri meg az időt pazarolni.)

(#73914) herrká válasza Varszegig (#73913) üzenetére


herrká
senior tag

Erre gondoltunk mi is, hogy talán a biztosítással egyszerűbb.

(#73915) ForRedGlory válasza dptrsk (#73907) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ez baromsag. Nincs jogszabalyi kotelezettseg arra, hogy rairjak a munkalapra a telefon allapotat, tovabba sokszor nem is latszodik a serules. Mivel a Telekom nem szervizel, eszkozok nelkul laikusan nem is irhat ra hitelt erdemlo adatot, mert nem tud rairni... Szemrevetelezessel meg nem allapithato meg minden esetben a telefon allapota. Ezzel semmit nem fog tudni kezdeni, de azert hajra. Reklamacio alapjat nem kepezi az allapot feltuntetes hianya.

[ Szerkesztve ]

(#73916) azigazimoris válasza ForRedGlory (#73915) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Fordított esetben pedig rögtön felveszik a munkalapra, ha a teló egyik sarka sérült, hiába állítom, hogy hónapok óta olyan de a problémám most jött elő és köszönőviszonyban sincs a hibával... Na mindegy. Le kell játszani a biztosítóval 'azt' kész :W

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#73917) dptrsk válasza ForRedGlory (#73915) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez kicsit furcsa...
Én rábízom a kereskedőre az eszközömet, aki törvényi előírás miatt átveszi.
Az én kezemből látható külsérelmi nyomok nélkül került ki, s ha a szervízből azzal jön vissza, hogy van egy repedés a kijelzőn, ami szabad szemmel látható, akkor így játam?

Nem kötekedni akarok csak ez most így eszembe jutott.
Ha ráírta a lapra, hogy sérült, akkor persze van nyoma.
De szerintem azt is rögzíteni kellene, hogy külsérelmi nyomok szabad szemmel nem láthatóak vagy hasonló.

Konkrét esetben nem feltétlen szabad szemmel látható, ezért nem biztos, hogy ér valamit is a küzdelem...

(#73918) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Sziasztok,

Off-topic leszek, de nem találtam megfelelő fórumot a kérdésemhez. Következő hónapban, külföldön leszek (Ausztria) és szeretnék vásárolni prepaid kártyát internetezésre, normális áron. Létezik-e ilyen és ha igen, akkor melyik szolgáltatónál, milyen néven futnak az ilyen csomagok, egy hónapra lenne rá szükségem kizárólag. :R

halahala

(#73919) Varszegig válasza xenom0rph (#73918) üzenetére


Varszegig
veterán

pl. sparban. Ráadásul semmi extra, bemész, leakasztod, fizeted, használod.

(#73920) cbmfan


cbmfan
senior tag

az előbb jött SMS a 30/5241481-es számról, hogy telekomnál tegnap kisorsolták számomat és nyertem 175 ezret, hívjam őket most. erre válaszoltam ezt: Nigériában találtak valakit aki úgy-ahogy tud magyarul? Kész csoda, gratulálok!

még nem jött válasz :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#73922) cbmfan válasza #45553408 (#73921) üzenetére


cbmfan
senior tag

azt kétlem :D ráadásul kártyán lévő 1361 Ft-ból nehezen vontak le volna annyit.

menyi ilyen volt... valami kezdő vérpistike próbálkozik, hátha talál madarat.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#73923) Nescafé


Nescafé
őstag

A honlapon , meglévő előfizető vagyok, Iphone 6S Plus, next S atk

29 990 Ft kezdőrészlet
+ 14×17 090 Ft/hó

Létezik az hogy jót ir?

Uj előfizető Next S
29 990 Ft kezdőrészlet
+ 19×9490 Ft/hó

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#73924) lugosi válasza cbmfan (#73922) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Korábban volt ilyen, és utána hogy tölts fel a számára x Ft-ot. Persze másik számra gondolom, szóval nem hiszem hogy ezzel állandó számot használnak. De hogy nem félnek ezzel? Hiszen egy dominó szám sem anonim.

[ Szerkesztve ]

(#73925) tepenzed válasza lugosi (#73924) üzenetére


tepenzed
őstag

miért? veszel egy feltöltős sim krátyát aztán eldobod a francba

(#73926) bopeti98 válasza lugosi (#73924) üzenetére


bopeti98
őstag

Apróhirdetéses oldalakon lehet venni előre aktivált, sok esetben bontatlan SIM kártyákat, amiket csak beleraksz a telefonba, és működik is. Itt a hardveraprón is van. Azt viszont nem tudom, hogy ez hogyan működik.

(#73927) varsam válasza Nescafé (#73923) üzenetére


varsam
őstag

Egyrészről Next S és Next S ATK-ban más a készülék ára, de akkora difi nincs. Meglévőnél biztos Next S ATK van kiválasztva? Mintha alap Move XS lenne.

(#73928) cbmfan válasza cbmfan (#73920) üzenetére


cbmfan
senior tag

azóta már kétszer hívott valaki ismeretlen számról fél másodpercig. valami érthetetlen makogás és kinyomja. csak hajrá, ő fizeti... :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#73929) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Új telefon vásárlása miatt a régi SIM kártyámat nano SIM-re cserélték. Rendben működik, viszont jött egy SMS a Telekomtól, hogy ingyenes alkalmazásokat telepítenek a telefonomra. Nem sokkal ezután jött egy másik SMS, hogy a telepítés sikertelen, engedélyezzem az automatikus SMS küldést.
Ezt nem tettem meg, mert fogalmam sincs hogy mivel járna, és gyanítom hogy az alkalmazások is csak marketing célokra vannak.
Tudtok erről valamit?
Ajánlották a t-mobile.hu oldalt, de ott nem találtam semmit.

Kösz

42LM660S

(#73930) Zeki válasza OldMike (#73929) üzenetére


Zeki
nagyúr

autópálya matrica, lottó, mobilparkolás... asszem.

[ Szerkesztve ]

(#73931) lugosi válasza tepenzed (#73925) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Aktiválni kell személyi adatokkal a kártyát.

bopeti98: hát ez annak a kockázata, aki eladta a saját adataival aktivált kártyát. Én tuti nem hagynám hogy az általam aktivált kártyával bárki is telefonálgasson. Kócos dolgok sülhetnek ki ebből.

[ Szerkesztve ]

(#73932) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy hűségidős társkártyát is át lehet iratni másnak a nevére?

(#73933) bopeti98 válasza lugosi (#73931) üzenetére


bopeti98
őstag

Jó, de ezek a kártyák általában bontatlanok. Még a PIN kód sincs lekaparva. Akkor mégis hogyan aktiválta volna valaki a saját nevére? :F

(#73934) dedike válasza dugynok (#73932) üzenetére


dedike
addikt

Elvileg igen. De akinek a nevére iratod, annak is át kell esni a minősítésen (vagy hogyan nevezik). S természetesen a nem társkártyás megfelelőjét kapja.

Jó szerencsét!

(#73935) Bári


Bári
tag

Sziasztok!

Xiaomi Redmi 3 tulajdonosa vagyok, de kártyafüggetlen. Szeretném beállítani a T-nél, Domino kártyával és Domino díjcsomagban a net elérést. Max napi netet szeretnék később, hogyha olyan helyre megyek, ahol nincs UP, Digi, stb, akkor is legyen valami. Amit eddig beállítottam, az az APN beállítások, a link alapján [link] (lentebb részletesen amit látok).

Elírtam valamit, vagy központban kellene aktiváltatni valamit. Régi telefonomon sosem mobilneteztem, mert nem volt képes rá... Valaki tudna esetleg segíteni egy kicsit?

Név: T-Molbie H
APN: internet.telekom
Proxy: nincs megadva
Port: nincs megadva
Felhasználónév: nincs megadva
Jelszó: nincs megadva
Szerver: nincs megadva
MMSC: http://mms.t-mobile.hu/servlets/mms
MMS proxy: 212.051.126.010
MMS port: 8080
MCC: 216
MNC: 30
Azonosítás typusa: PAP
APN típusai: default,mms,supl
Hozzáférési pont protokollja: IPv4
Hozzáférési pont nevének protokollja: IPv4
Tulajdonos: unspecified
MVNO type: Semelyik
MVNO type: nincs megadva

(#73936) foxymaci válasza cbmfan (#73928) üzenetére


foxymaci
senior tag

Seven days..... xD

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#73937) Nescafé válasza varsam (#73927) üzenetére


Nescafé
őstag

Megnézem köszi

 iPhone 15 Pro

(#73938) dugynok válasza dedike (#73934) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi, akkor jól sejtettem, hogy lehet :)

(#73939) lugosi válasza bopeti98 (#73933) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, akkor te aktiválod a saját nevedre ha bontatlan. És máris visszakanyarodtunk az elejére annak amit mondtam, hogy a saját nevére aktivált kártyával furcsa dolgokat művelni nem veszélytelen.

(#73940) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Volt egy nem fogadott hívásom a 30/930-3100 számról. Le fog járni a 2 éves előfizetésem (Move XS), gondolom ezzel kapcsolatban hívattak. Mire számíthatok? Szoktak ilyenkor akciót felajánlani?

(#73941) #TOTTI válasza r3dsnake (#73940) üzenetére


#TOTTI
őstag

Csak felhívják a figyelmed, hogy cserélhetsz készüléket, engem is többször hívtak mindkét számon, de semmi értékelhető, esetleg ilyen havi 1000 Ft kedvezményt ki tudsz csikarni, ha hosszabbítasz. De az nekem jelenleg van mindkét előfizetésen.

(#73942) r3dsnake válasza #TOTTI (#73941) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi! Készülék nem kell arany-áron, egyébként se váltanék a mostaniról. A kedvezmény viszont jól jönne. Ha nem kapok, akkor meg visszamegyek dominoba.

(#73943) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

A telekomnál a 14 napos elállásnak milyen feltételei vannak? Bevihetem egy sima T-be is a cuccot? Nem nagyon szeretnék a postázássap szenvedni. Az előfizetés is visszamondható, vagy csak a telefon?

(#73944) trebrona válasza Bári (#73935) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyan én nem vagyok otthon ebben a témában, de az összefoglalóban van egy ilyen:

- a mobiltelefonon; *111# -> (1) Továbblépés -> (2) Szolgáltatások és biztonság -> (2) Mobilinternet, Mobil TV és Zene -> (1) Mobilinternet -> (1) Csomagok napi használatra -> (6) (LTE) Alap Net szolgáltatás
Bizonyos esetekben lehetnek eltérések az elérési útban, de az a lényeg, hogy az "(LTE) Alap Net szolgáltatás" pontot kell keresni és aktiválni!

Próbáld meg így, legfeljebb majd kijavítanak, ha nem ez a megoldás.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#73945) polonic válasza -Ben- (#73943) üzenetére


polonic
félisten

Bemesz, kitoltesz egy papirt, megnezik a telot es viszlat. Penzt visszautalhak majd.
Az elofizetes is visszamondhato, igen.
A papir letoltheto telekom oldalarol. Valami elallasi nyilatkozat neven keresd.

(#73946) dptrsk válasza trebrona (#73944) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

LTE alapnet csak havidíjasoknak van, akinek van bennefoglalt adatkerete.
NapiNetet kell keresnie s azt aktiválni. 195ft/10mb/nap

(#73947) -Ben- válasza polonic (#73945) üzenetére


-Ben-
veterán

Ha csak a telefont akarom cseréltetni, mert problémám van vele, az lehetséges?
Erről nem találtam infót az oldalukon..

(#73948) Soulfly842 válasza Nescafé (#73923) üzenetére


Soulfly842
addikt

Valószínűleg integrált társkártyád van, ezért csak az "előfizetésre vállalt hűségidőt" hozza, a díjcsomagra vállaltat nem. Hívd fel a 1430-at, vagy menj be egy telekom üzletbe és segítenek. (úgy is ugyanaz az az ár az online felületen, személyesen, ill. telefonon Iphone-ra).

WS nem kezeli jól az integrált társkártyát (otthonihoz rendelt társkártya).

(#73932) dugynok

Csak akkor, ha nincs rajta készüléktörlesztő (4500 ft-os költség mellett). Ha van rajta, akkor előbb a készüléket ki kell fizetni, s utána átírható.

(#73949) Soulfly842 válasza -Ben- (#73947) üzenetére


Soulfly842
addikt

Visszaérkezik. Onnantól, hogy visszaérkezett legfeljebb két hét a sztornózása - ha ez megtörtént, akkor utána újra rendelheted.

A személyes vásárlásnak is meg vannak az előnyei. Meglehet előtte nyomogatni a kiállított készülékeket, kezedbe foghatod őket, s utána okosabban dönthetsz ;)

(#73950) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Új előfizetőhöz (nem volt sose t-s) csak személyi, lakcím és adó/taj kártya kell? Közüzemi számla lakcímes, stb...? Mit kérdeznek/kérnek az ügyfélellenőrzéskor? Meglévő előfizut iratnánk más nevére. Az előfizu ősszel lett kötve 2 év hűségre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.