Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73451) zsof Nokia válasza odrif (#73444) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Állítólag nem kötelesek cseretelefont adni -,-"

A lényeg lényegében lényegtelen

(#73452) Prien


Prien
addikt

Régi Business Net felhasználókat kérdeznék, kisebb csomagra nem lehet visszaváltani vagy csak a honlapon nincs visszafelé váltásra lehetőség? Persze drágábbra lehet, azt engedi... :U

A kevés is több a semminél.

(#73453) taip


taip
senior tag

Bocs, lehet hogy alap kérdés, de egyelőre elakadtam.
A mobilnetemre szeretnék kérni publikus IP-t. Feltételezem, hogy ehhez fel kell hívni a 1430-at, nincs más út. Viszont ott milyen almenübe kell belemenni vagy hogyan jutok élő emberhez? Nem találtam olyan menüt a felsorolásból, amibe ez beleillene. Talán hibabejelentés?

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#73454) lugosi válasza taip (#73453) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet, hogy félreértek valamit, de nem statikus ip-re gondolsz?

(#73455) taip válasza lugosi (#73454) üzenetére


taip
senior tag

Nem. A NAT-olást akarom megszüntetni. (10.x.x.x-es IP-m van).

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#73456) taip válasza taip (#73455) üzenetére


taip
senior tag

Na úgy tűnik, nem ez a hiba, hanem a mobilnetes stick a probléma. Elvileg az IP-m publikus, csak a stick-nek nincs olyan beállíása, ami engedné, hogy kívülről elérjem.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#73457) Keem1 válasza taip (#73456) üzenetére


Keem1
addikt

Inkább az IPv4 korlátai. Mobilnetesel már régóta NAT mögött vannak, és ez addig úgy is lesz, míg globálisan el nem terjed az IPv6.

(#73458) taip válasza Keem1 (#73457) üzenetére


taip
senior tag

Azért zseniális, hogy az ügyfélszolgálat szerint a hiba az én készülékemben van, ha vennék egy routert, ami tudja fogadni a mobilnetes stick-et, akkor működne amit akarok. Tehát nincs NAT szerintük. :F

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#73459) Keem1 válasza taip (#73458) üzenetére


Keem1
addikt

Elismerem, az én infóm úgy 2 évvel ezelőtti. Elképzelhető, hogy azóta változott, bár ismerve a telkó cégeket, nagyon elcsodálkoznék, ha még IPv6 előtt megoldanák ezt a problémát.

Amúgy a telekomnál vannak teches szakik is, de sajnos nem emlékszem, hogy jutottam el hozzájuk. Az alap üszis kislányok nyilván ezt nem vágják, meg elég nehezen (indokolt esetben) kapcsolják a műszakis fiúkat, de ők viszont eléggé képben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#73460) 4Grider válasza taip (#73458) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kétlem, hogy a 10.x.x.x IP-jű routeredhez kívülről eltalálnál. Valószínűbb, hogy kifogtál egy olyan ügyfélszolgálatost, aki nem tudja mi az a natolás.

(#73461) taip válasza 4Grider (#73460) üzenetére


taip
senior tag

Nekem is az a problémám, hogy a 10.x-es címre nem tudok kívülről bejutni.
Amúgy meg nem ügyfélszolgálatos volt, hanem tovább kapcsolt egy technikushoz, szóval nem értem. Egyébként lehet, hogy igaza van (azt mondta, hogy a NAT-olt cím 100-zal kezdődne, nem 10-zel) de akkor sem tudom, hogy tudnám ezt feloldani és honnan jött ez a cím.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#73462) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Voltam ma bent ügyfélszolgálaton sim kártyát cseréltetni, csávó "rábeszélt" hogy váltsak a dominóról Move XS előfizetésre, havonta szoktam töltögetni 1500-rá.
Azt mondta hogy 1500 az előfizetés és így hogy dominóról váltottam 2000-et beszélhetek le. Benézetem a telekom accountra és az előfizetésnél 1990 forint van írva havi díjnak. Plusz kedvezményt nem ír, valami E-pack aktív de nem írják hogy mi az.

Rákérdeztem hogy a kártya csere mennyi, azt mondta így semmi, különben 4500 lenne mert nem T-s a telefon, mondtam neki hogy azt nem hiszem, direkt utána olvastam és a T gyik-jában írják hogy ingyen van kivéve akkor hogy ha rongált stb. Mindegy hogy honnan lett véve a telefon. Utána már nem erősködött.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73463) dptrsk válasza Met (#73462) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Van olyan kedvezmény, hogy ha domino->havidíjas váltás történik, akkor havi 500/hó kedvezményt kapsz 12 vagy 24 hónapig.

(#73464) Met válasza dptrsk (#73463) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor azt majd az első számlán fogom csak látni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73465) #71835392 válasza taip (#73458) üzenetére


#71835392
törölt tag

A Telekomnál csak az üzleti mobilnet csomagokhoz lehet kérni a NATolás kikapcsolását, lakossági mobilnet esetén nem. Vodafone detto.
Egyedül a Telenor az, ahol ha kéred, akkor átállítanak NAT mentes elérésre.

(#73466) br4adam válasza Met (#73464) üzenetére


br4adam
aktív tag

Igen, a számlán fogod látni.

(#73467) blackmajesty válasza dptrsk (#73463) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Csak 12 hónapig kapja a kedvezményt.

(#73468) dedike válasza blackmajesty (#73467) üzenetére


dedike
addikt

Tényleg., Nem 12 hó vagy 24 hó, hanem 500,- Ft, vagy 1000,- Ft. :R

Jó szerencsét!

(#73469) r3dsnake válasza dedike (#73468) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

1000ft milyen esetben jár?

(#73470) b.daniel válasza r3dsnake (#73469) üzenetére


b.daniel
senior tag

Next csomagoknál és Music S, M

(#73472) taip válasza #71835392 (#73465) üzenetére


taip
senior tag

Nekem is ez a gyanúm, csak akkor nem értem, hogy az ügyfélszolgálat technikusa miért állítja ennek az ellenkezőjét? :F
Ennyire ne legyenek már bénák.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#73473) A@ron válasza Ateszpapa (#73447) üzenetére


A@ron
tag

Nano SIM-hez nem jár keret sajnos gyárilag sem.

(#73474) Kecuhun


Kecuhun
senior tag

Sziasztok! Lehet abból valami problémám, hogy a hűségidő lejárta előtt függetleníttetem a telefonomat? (Külföldi munka miatt kellene.) Észreveszi ezt a szolgáltató egyáltalán? :F

(#73475) Dave1984 válasza Kecuhun (#73474) üzenetére


Dave1984
őstag

Garancia ugrik!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#73476) alisck válasza Kecuhun (#73474) üzenetére


alisck
tag

Abból biztos, hogy nem lesz bajod, nagyon max ugrik a gari, de attól függ , hogy milyen telefonod van, mert sok esetben vissza lehet állíttatni és úgy szokták vinni gariztatni, ha lenne bármi baja... Ha androidod van, akkor simán vissza lehet állíttatni úgy, hogy a szolgáltató (garanciáztatás) közben nem veszi észre... ;)

(#73477) PainKiller13 válasza Kecuhun (#73474) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én sokszor gariztattam olyan készüléket amit előtte már függetlenítettem, egyetlen egyszer sem szóltak érte. Valószínűleg észre sem veszik, persze az iphone kivétel.

(#73478) 313313 válasza PainKiller13 (#73477) üzenetére


313313
addikt

Aztán ha Samsungja van, akkor mókolás közben ugrik egyet a knox és vele együtt a garancia.
Samsungnál a root garancia vesztéssel jár...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#73479) Deck válasza 313313 (#73478) üzenetére


Deck
titán

Nem mindegyik tipusnál. Csak az újaknál.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#73480) Pietrosz válasza Pietrosz (#73359) üzenetére


Pietrosz
addikt

Erre valaki?

(#73481) Kecuhun válasza PainKiller13 (#73477) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ! :R

(#73482) alisck válasza Pietrosz (#73480) üzenetére


alisck
tag

Ha van ismerősöd a Telekomnál, akkor biztos nem lesz semmi baj. De visszarakod a gyárit, mielőtt beviszed, aztán annyi és egy restoréval visszaraksz majd mindent, az a legtutibb megoldás...

(#73483) #71835392


#71835392
törölt tag

13-al nőtt a mázlista városok listája

Nyíregyháza után a Magyar Telekom most újabb nyolc kelet-magyarországi megyeszékhelyen és további öt városban elindította a 300 Mbit/sec sebességű mobilinternet szolgáltatást.

(#73484) r3dsnake válasza #71835392 (#73483) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Inkabb rendes lefedettség legyen először, mert szeged-pest viszonylatban vonaton még mindig nem lehet netezni. De szomszéd faluban még telefonálni se.

(#73485) Keem1 válasza r3dsnake (#73484) üzenetére


Keem1
addikt

Én annak idején a B20-as LTE-ben láttam a megváltást a "pusztán" (jó hullámterjedés, elég kevesebb bázis is), de kár volt. Nem sűrűn járok arra, de a Budapest - Békéscsaba vonal mentén a vonaton van, hogy percekre elmegy a térerő. Nem hogy netezni, de telefonálni se lehet.

[ Szerkesztve ]

(#73486) lugosi válasza #71835392 (#73483) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Félre ne érts, nem téged bírállak, hanem a site-ot ahonnan a cikk jött: ha már valaki tartalmat gyárt, tudja már toldalékolni a szavakat. Ráadásul címben, "13-al". Az, hogy egy átlag fórumozó már rettenet dolgokat ír ebben a témában (kedvencem pl. az "5-dik" :DDD), de valaki blogot/cikket ír, akkor ne már.

(#73487) bopeti98 válasza Keem1 (#73485) üzenetére


bopeti98
őstag

Én ilyet nem tapasztaltam azon a vasútvonalon.
Kb 2 hónapja utaztam Pestre ( és vissza Csabára ), TuneIn alkalmazásban hallgattam rádiót, de egy másodpercre sem akadt meg a stream. Azt, hogy milyen hálózaton volt a telefon ( Lenovo A6000 ) nem figyeltem, de ha elment volna a térerő nyilván az online rádió is megállt volna.

[ Szerkesztve ]

(#73488) flegga92 válasza Keem1 (#73485) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez főleg a Nagykáta feletti részre igaz az elég rossz. De utána egész végig jó 3-4 helyen megy el a 4G 1-2 percre max. Ezzel szemben egy éve a Telenornál csak a város +3 km volt az a rész ahol lehetett netezni ami azért elég gáz.

(#73489) debianos


debianos
aktív tag

Sziasztok! Online telefonvásárlásnál szeretném beváltani a pontjaimat, de a megrendelésnél 0 beváltható pontot ír mindkét szerződésemre, pedig a hűségprogramnál írja a 2300 pontot. :F

FOTÓZÁS: bit.ly/2ktz7qx | ANDROID: bit.ly/2kZiobp | SAMSUNG: bit.ly/2k2Hk3U

(#73490) Pietrosz válasza alisck (#73482) üzenetére


Pietrosz
addikt

Köszi, de ez nem megoldható, bármilyen nem gyári rom ugrasztja a számlálót ami már nem visszaállítható. Ezzel együtt a gar is ugrik de ha eddig nem volt garanciális baja akkor már talán nem lesz. Viszont jó lenne tudni hogy pontosan mi a helyzet, biztosítás esetén nézik-e ezt a bizonyos knox számlálót vagy sem.

(#73491) dptrsk válasza Pietrosz (#73490) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A biztosítást bármikor felmondhatod, s akkor nem kell aggódni a knox miatt.

Egyébként a KNOX-al ugrik a biztosítás is:

V. KIZÁRÁSOK
A Biztosító nem tartozik felelősséggel:

(x) bármilyen tisztítási, szervizelési, bevizsgálási, karbantartási, módosítási vagy
javítási folyamat vagy kísérlet, illetve idegen szoftveres beavatkozás,

d. Az alábbi események által előidézett, vagy azoknak tulajdonítható meghibásodásért:
(iii) helytelen telepítés vagy újratelepítés, hibás szoftver vagy programozás, illetve
véletlenül vagy szándékosan letöltött vírus;

[ Szerkesztve ]

(#73492) Pietrosz válasza dptrsk (#73491) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nem a knox miatt aggódok, hanem a feleslegesen befizetett pénzért :D
De köszi, valami ilyesmit kerestem. Akkor előbb javíttatok, utána ráérek romolni. :R

(#73493) alisck válasza Pietrosz (#73492) üzenetére


alisck
tag

Az a baj, hogy általában feleslegesen fizetik a biztosítást... Na jó, aki töri a telefonokat, annak talán jóljön, de egyébként meg garancia azt kész. Ha gari letelt, akkor még minidig van jópár ember/cég aki nem túl drágán megcsinálja....

(#73494) bopeti98


bopeti98
őstag

Már lassan 4 napja valami nem stimmel itt Békéscsabán az LTE hálózattal.
Eddig lakáson belül is fullos volt a lefedettség most meg csak 3G van. Ha 4G-t akarok akkor ki kell menni az udvarra vagy az erkélyre, ahonnan egyébként zavartalan kilátás nyílik a mobilantennákra.

[ Szerkesztve ]

(#73495) 4Grider válasza bopeti98 (#73494) üzenetére


4Grider
nagyúr

Több 4G eszközzel is próbáltad? Amivel gond van, annak mi a pontos típusa? Ismeri mind a két fő LTE frekvenciát (800 és 1800 MHz)?

(#73496) bopeti98 válasza 4Grider (#73495) üzenetére


bopeti98
őstag

Igen, 3 eszközzel is próbáltam.
Amúgy egy Net & Roll S díjcsomagról van szó, amit DuoNet kártyával meg van osztva egy 4G-s Lenovo tablet, és egy DualSim-es szintén 4G-s telefon között. Plusz kipróbáltam az előfizetés mellé anno adott USB LTE modembe is.
Az összes eszköz tudja az itthon használt összes frekvenciát. Erre direkt figyeltem vásárláskor.
A telefon kint az udvaron B20-as LTE-t ír, ami a lakásba érve eltűnik és átvált 3G-re. :(

[ Szerkesztve ]

(#73497) flegga92 válasza bopeti98 (#73494) üzenetére


flegga92
senior tag

Tescotól nem messze tökéletes a 4G beltéren is (házgyári beton 3. emelet ablaktól messze). Ha mondasz egy környéket eltekerek arra, úgyis megyek bicózni.

(#73498) Prien


Prien
addikt

Ma délelőttől nálam sem oké a hálózat, térerő nulla vagy 1 pálcika, a mobilnet pedig EDGE.
Eger mellett.

Bejelentettem hibára. Lehet,hogy csak a torony vacakol, mert erről kapom másik szolgáltatótól is a netet és azon is alig van térerő...

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#73499) 4Grider válasza bopeti98 (#73496) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor ott lesz a gond. Kieset a városi 1800 MHz-es frekvencia és valahonnan faluról kúszik csak be gyengén 800 MHz-en. Gondolom azonnal értesültek a kiesésről, és javítás után majd visszakapcsolják...

(#73500) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy új Dominó előfizetést. A telekom oldalát böngészve megtaláltam ami nekem megfelelne. De azt nem tudom, hogy ez a két szolgáltatás együtt is elérhető?

Domino SURF
Domino NET Plusz XL

Szerintetek új feltöltőkártyás előfizetőként a két szolgáltatás 'összeköthető'?

Köszönöm!

Per aspera ad astra.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.