Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113351) totron válasza tintas.tunya (#113349) üzenetére


totron
addikt

Pont ilyen dolgok szoktak történni Tunyacsáppal, a nickkel a karmáját is magadra vetted.

(#113352) baro130


baro130
tag

Sziasztok, járt már úgy valaki hogy a havi mobilszámláján olyan tétel jelent meg, amit tutira nem rendelt meg? (jelen esetben ez egy extra mobilnet opció, az ügyfélszolgálat szerint az ügyfél aktiválta) Ilyenkor melyik fél hogyan tudja igazolni az állítását, hogy az hitelt érdemlő legyen?

[ Szerkesztve ]

(#113353) prozodus válasza baro130 (#113352) üzenetére


prozodus
őstag

Hol?
Ha telefonon (hangfelvetel), irasban (email) v szemelyesen rendelted meg (alairas), a tre egyertemuen tudja bizonyitani a megrendelest, es abbol kiderulhet a megrendelo is, ha nem te voltal.
Online felulettel, fiokkal v appal mar nehezebb a dolog.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#113354) baro130 válasza prozodus (#113353) üzenetére


baro130
tag

Az ügyfélszolgálatos annyit állított, hogy a "kódban" az látszik, hogy az ügyfél aktiválta online felületen, vagy appon keresztül. Most újra beszéltem velük és kértem, hogy nézzék meg, hogy 0 bájtot forgalmaztam le belőle, magyarul nem lett felhasználva sem. Erre mondták, hogy törlik az opciót és jóváírják a következő számlán.
Ha ez nincs, akkor semmi más bizonyítékom az igazamra. Kicsit aggaszt, hogy ilyen megtörténik és ők állíthatnak bármit:(

(#113355) Ateszpapa válasza baro130 (#113354) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Azért érdemes lenne megváltoztatnod a Telekomos jelszavadat a biztonság kedvéért.

(#113356) st3v3np3t3r válasza tintas.tunya (#113344) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia.saját lakás vagy albérlet?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#113357) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!

A családban (szüleim, öcsém) mindenki Telekomos és lehet, érdemes lenne racionalizálni a szolgáltatásokat.
Jelenleg öcsém használ egyedül előfizetést és hozzá van rendelve a többiek Domino-s szolgáltatása családbarát kedvezményben, egymás közt ingyen beszélgetéssel.
Az előfizetési díj 2.000 Ft, a családbarát opció SIM-kártyánként további 1.000 Ft.

A Dominósok elvannak vele, én konkrétan nem is használom másra, csak a családra, az évenkénti feltöltésekből meg autópályamatricát veszek. Anyám 1 év alatt 5-6 ezret telefonál el, Öapám is 20 ezer alatt van, öcsém telefonálási szokásit nem ismerem, de majd beszélek vele.
Nem tudom, a feleségével akar-e ingyen beszélgetést, én az enyémmel megoldom, mindkettőnknek van céges előfizuja.

Mit javasoltok, mi lenne a legolcsóbb megoldás 4-5 telefonszám egymás közti ingyen beszélgetésre?

Kicsit a konkurenciáról: öcsém otthoni netszolgáltatója a Digi, az enyém a UPC, mindkettőnek van mobil szolgáltatása. Szüleim battonyaiak, ott egy kis helyi szolgáltató van tán Invitel LTO területen.

Köszi!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#113358) Cyberbeni válasza macilaci78 (#113357) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Akit szoktam hívni a családól, azoknak mindig be van kapcsolva a mobilnete (meg általában wifire vannak csatlakozva) és mind iPhonet használ, tehát a kedvencek között a FaceTime Audio van, normál telefonhívást már jó ideje nem kezdeményeztem. Persze van egyéb megoldás is neten keresztül beszélgetésre, csak azok nem épülnek be a gyári alkalmazásba.

A leírtak alapján nagyrészt nem akartok mobilnetet, tehát valószínűleg nem ez lesz a jó megoldás nektek, de ha főleg akkor beszéltek, amikor mindkét ember wifin van, akkor még jó lehet.

(#113359) macilaci78 válasza Cyberbeni (#113358) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Négyünk közül nekem van egyedül érintőképernyős telefonom. Mindamellett a battonyai térerőre jellez, hogy ad hoc jelleggel átáll román adótorobyra, Apám emellett mezőgazdaságban dolgozik és a határ mellett van némi földünk.
Szóval mobilszolgáltatásban gondolkodunk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#113360) tintas.tunya válasza st3v3np3t3r (#113356) üzenetére


tintas.tunya
csendes tag

saját

(#113361) st3v3np3t3r válasza tintas.tunya (#113360) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Akkor ez nehéz és hosszú folyamat lesz... Elsőként próbálj panasszal élni. Ha az nem válik be,marad a rögösebb út sajnos...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#113363) UHHH


UHHH
senior tag

Kedves Mindenki! Meglepetésemre ma 7:20 előtt is tudtam aktiválni a DominoDay kedvezményt. Eddig szerda 08:00-csütörtök 08:00-ig lehetett. Tudja valaki az új intervallumot?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#113364) csako válasza prozodus (#113362) üzenetére


csako
veterán

Az app és a weboldal is 19-et ír.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#113365) anadroid válasza prozodus (#113362) üzenetére


anadroid
senior tag

A 25 Ft nem igaz, ezt a cikket egy bértollnokkal íratták meg. Továbbra is 9/19 Ft érvényes, 30 naponta újra aktiválandóan.

Javítást kértem az oldalon, kíváncsi vagyok, mennyi időbe fog telni.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#113367) anadroid válasza anadroid (#113365) üzenetére


anadroid
senior tag

Javították. Ez gyors volt.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#113369) kovacsmi_74 válasza UHHH (#113363) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Néha már éjfél után is meg szokott jelenni.

(#113370) anadroid válasza #40993792 (#113368) üzenetére


anadroid
senior tag

Az ilyen csípőből lőtt cikkekkel a bajom, hogy gyakran van egy adag elfogultság a szerzőben, ilyenkor a cikk alól hiányzó (x) megjelenik a lelki szemeim előtt. Ezért, és a több évtizedes hírközlési "előéletem" miatt vagyok ilyenkor harapós.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#113372) Met


Met
nagyúr

MoveXS előfizetésem van, már lejárt régen a hűség.
Egyre gyakrabban hívogatnak meg írnak hogy csomag ajánlat, meg kedvezményes készülék.
Meddig maradhatok így, váltás nélkül? 19xx valamennyit fizetek, lebeszélhető, meg valami minimális net.
Ennyi nekem elég.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113374) ferob válasza Met (#113372) üzenetére


ferob
őstag

Nézd meg ezt a hozzászólásomat.
Többek között az általad használt díjcsomag is kivezetésre kerül 2020. április 1-jei hatállyal.

(#113375) Met válasza ferob (#113374) üzenetére


Met
nagyúr

remek

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113376) Tompika777 válasza ferob (#113374) üzenetére


Tompika777
senior tag

"- Módosulnak a korlátlan adatmennyiséget tartalmazó mobilinternet díjcsomagok felhasználási feltételei."

Erről lehet többet tudni?
Mert sajna én hiába nézegettem az ászf-et,nekem sajna sokszor kínai :)

(#113377) totron válasza ferob (#113374) üzenetére


totron
addikt

Tehát egy automatikusan vonódó díjú Korlátlan böngészés és e-mail opcióval semmi teendő, egyszerűen nem vonja le következőleg már és ennyi? (időszakosan szoktam csam annyit tölteni a kártyára, hogy aktiválódhasson ismét) Elkerülendő: továbbra is vonja, de nem ad semmit cserébe.

A másik dilemma/félelem - szintén pre-paid fronton - hogy a ~8 éve bevezetett, ~5 éve lezárt, lassított korlátlan csomagok is repülnek. Pedig aki megtartotta annak nagyon jó Opera Minivel böngészni piti összegért és nem fogy el. Hogyan értesül a szerencsétlen szerencsés, ha ne adj isten megszűnik a csomag? Az elv/eljárás is fontos, hogy koppanik-e az ügyfél vagy eldugott ászf passzusokból kell megtudnia vagy mi.

(#113378) ferob válasza Tompika777 (#113376) üzenetére


ferob
őstag

A korlátlan adatmennyiség kapcsán a feltételek az alábbiak szerint módosulnak.

2020. március 31-ig:
A Korlátlan Net és Korlátlan Net Max csomag kizárólag személyes felhasználásra vehetőigénybe. A Korlátlan Net és Korlátlan Net Max díjcsomag keretében a hálózat egységességének, a szolgáltatások biztonságának fenntartása érdekében a következőforgalomtípusok és használati módok esetében a mobilinternet szolgáltatás az adatdíjcsomag kínált sebességétől eltérőmaximális sebeséggel használható, az alábbiak szerint:Peer-to-peer jellegűfájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent) illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentőforgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s. A Szolgáltató a hálózat egységességének, a szolgáltatások biztonságának érdekében az Általános Szerződési Feltételek 4.3 pontja alapján jogosult a szolgáltatást korlátozni, vagy az előfizetői szerződést felmondani.

2020. április 1-jétől:
A Korlátlan Net és Korlátlan Net Max csomag keretében a hálózat integritásának, valamint a szolgáltatások biztonságának fenntartása érdekében a Szolgáltató jogosult az Előfizető által igénybe vett szolgáltatás az ÁSZF Törzsrészének 5.2. pontja szerinti korlátozására, amennyiben az Előfizető olyan magatartást tanúsít, mely akadályozza vagy veszélyezteti a Szolgáltató hálózatának rendeltetésszerű működését, ezáltal pedig más előfizetők által igénybe vett szolgáltatások minőségének csökkenését vagy a szolgáltatás elérhetetlenné válását eredményezi.

(#113379) Tompika777 válasza ferob (#113378) üzenetére


Tompika777
senior tag

Gondolom itt újra a torrentre hegyezi ki a dolgot, bár igazából azt nem értem, ha amúgy is 2Mbit/s-ra van korlátozva ennek a forgalma, akkor milyen veszélyt is jelentene a hálózat stabilitására?
Vagy másra gondolnak?
Mi az a magatartás ami miatt felmondanak? Számomra ebből nem derül ki...

(#113380) ferob válasza totron (#113377) üzenetére


ferob
őstag

A szolgáltatás kivezetését követően azt nem tudod igénybe venni, és ezért az egyenleged sem csökken.

Az érintett előfizetők ajánlott levélben lettek értesítve a fent említett opciók megszűnéséről.

(#113379) Tompika777: Az ÁSZF Törzsrészének 5.2 pontja tartalmazza, viszont mivel elég terjedelmes, ezért érdemes a weboldalon elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#113381) totron válasza ferob (#113380) üzenetére


totron
addikt

Hogyan értesülnek a kártyások, ez a kérdés itt. Azzal nem vagyok előbbre, ha realtime koppanok: van-e jelenleg az ászf-ben előrejelzés az általam említett csomag (GoNet S konkrétan) kivezetéséről vagy csak az említett számlás korlátlanokat érinti? Ha jól rémlik volt már rá példa, hogy a kevésbé szem előtt lévő csomag vagy szolgáltatás kinyírását elfelejtették kommunikálni.

Az is evidens, hogy a semmiért nem von többé, de ez is volt már másképp is.

(#113382) viktorhu válasza Tompika777 (#113379) üzenetére


viktorhu
veterán

Megbüntették őket a torrent és a vpn korlátozásááért, ezért helyette az extrém adatforgalom lesz, amire figyelniük kell majd.

(#113383) Tompika777 válasza viktorhu (#113382) üzenetére


Tompika777
senior tag

De ez azt jelentené, hogy törölnék a sebesség korlátozás, de ilyet nem olvastam

(#113384) Met


Met
nagyúr

Az létezik hogy készülék vásárlás nélkül nem tudok új csomagot hűséggel kötni?

Új havidíjas előfizetéssel 1 év hűséggel, csak SIM de akkor kapnék másik számot nem?
Új hűséget vállalok meglévő előfizetésre 2 év hűséggel, készülékkel , de készülék nem kell.

Előfizetés nélküli beszélgetés+3GB net lenne a kiszemelt csomag.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113385) kovacsmi_74 válasza prozodus (#113314) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Ma már írja a honlap a Domino Day 60 percet, és félig jó volt a sejtésem, hogy ha már 100 perces verzió is van, akkor valami különbségnek kell lennie, a bekapcsoláson kívül is.

"A kevesebb több...", mert ez Telekom vezetékesre is érvényes a honlap szerint.

(#113386) blackmajesty válasza Met (#113384) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Mobil előfizetésre már közel 1 éve nem lehet 1 év hűséget aláírni. 2 évet csak audiovizuális eszköz vásárlással lehet, ez 2017 október óta van így.

A 0perc + 3GB/10GB csomagokra pedig sosem lehetett 1 évet aláírni, mert a hang csomag árából adta a havidíj kedvezményt.

1 évet aláírni csak új szerződéssel tudsz, ez új számot is jelent, de nem kapsz semmilyen kedvezményt, kivéve, hogy nem kell kifizetni a belépési díjat.

Ha csak csomagot akarsz váltani, akkor nem kell új hűség.

(#113387) troland26


troland26
őstag

Srácok!Van e előfizum amire 9. hóig hűség van . Viszont agyalok rajta , hogy a legkisebb adat előfizetéssel elhoznék egy S20 at ( így nem kéne egyben kipengetnem 275k-t) Vajon az járható , hogy amikor letelik a hűség a fő előfizetésemről ( ami 9. hóban jár le )akkor azt a számot az új előfizuhoz rendelem és kibővítem hang szolgáltatással is ( így megint csak egy előfizum lenne ) ? Remélem érthetően fogalmaztam :)

(#113388) glacious válasza troland26 (#113387) üzenetére


glacious
addikt

Nem lehet.

(#113389) troland26


troland26
őstag

Kb hol a buktató ?

(#113390) Met válasza blackmajesty (#113386) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem mindegy hogy van e hűség vagy nincs, 1 vagy 2 év.
A Move XS-et akarom átrakni 0perc + 3GB-ra ha lehet.
Online meg tudom tenni vagy csak ügyfélszolgálaton?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#113391) glacious válasza troland26 (#113389) üzenetére


glacious
addikt

Hogy nem hordozhatsz számot két telekom előfizetésed között.

Bár van egy kiskapu. Ha megszünteted a fő előfizetést és kérvényezed a másik szám lecserélést és pont azt választod ki újként. Ennek kétszer 10000Ft díja van. Ezáltal kb. ugyananyit kell fizetned, mint két év alatt a második előfizetésért, tehát felesleges ezen gondolkodnod.

[ Szerkesztve ]

(#113392) Ateszpapa válasza Met (#113390) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Online is lehet.
Pár kattintás az egész.

(#113393) glacious válasza troland26 (#113389) üzenetére


glacious
addikt

Elnézést, nem azzal a csomaggal számoltam, kb. 19000Ft-tal lesz több a két év alatt, mint a "kiskapus" megoldás, de nem tudom mennyire járható út ez.

[ Szerkesztve ]

(#113394) viktorhu válasza Tompika777 (#113383) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig ott van az, nézd meg a régi és az új szöveg különbségét, pont ezt a sebességkorlátozást vették ki belőle.

(#113395) Tompika777 válasza viktorhu (#113394) üzenetére


Tompika777
senior tag

Tudom, hogy a hiba nálam van, de ha megőrülök sem találom... Én csak azt olvasom továbbra is, hogy VPN és bittorrent lassítva van... Nincs egy link, vagy ki másolt rész?

(#113396) viktorhu válasza Tompika777 (#113395) üzenetére


viktorhu
veterán

Ott van ferob idézetében, amire válaszoltál. Ott a régi és az új változat is, ha összehasonlítod a két szöveget, pont ez lesz a különbség.

(#113397) Tompika777 válasza viktorhu (#113396) üzenetére


Tompika777
senior tag

Na erre kíváncsi leszek...
Elsején kipróbálom, hogy feloldják e a torrentre vonatkozó lassítást...
Viszont konkrét leírást, hogy mi számít majd extrém adatforgalomnak, azt nem ártana tudni,mert ez viszonylagos megfogalmazás csak, hiszen kinek mi az extrém ugyebár.... De lehet ezután nem büntetik majd, ha valaki 4-6 Mbit/s-al töltöget...

(#113398) szalai112 válasza Tompika777 (#113397) üzenetére


szalai112
senior tag

Arra én is kiváncsi leszek hogy lehet e torrentezni :D

(#113399) viktorhu válasza Tompika777 (#113397) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha 3 perc alatt letöltesz egy filmet, az nyilván nem extrém használat. Ha fent hagyod a seedet, az már inkább, ha mobilról beszélünk :) Nyilván nem lesz fix érték, hanem ahol bedugul a hálózat, ott megvizsgálják, hogy ki csinálja, és azt fogják korlátozni.

(#113400) anglergab válasza viktorhu (#113399) üzenetére


anglergab
addikt

Ezt a bedugulást hogyan kell érteni?
Mert gondolom ahányan kérnek erőforrást egyszerre, annyi felé osztódik a kapacitás. Mondjuk van egy gyakorlati hasznos 90 Mbps kapacitása egy 150 Mbps-es szektornak, akkor azzal 9-en egyszerre letölthetnek 10 Mbps-kel, ha bejön egy 10. előfizető, akkor pedig mindenki 9 Mbps-et kap és így tovább. Még 50-60 egyszerre forgalmazó embernél is jut 1-2 Mbps mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.