Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112151) atenza


atenza
senior tag

Sziasztok,

samsung watch 2-n, hogy ne csak telefon közelében működjön, ugye aktiválni kell az esim-et rajta.

Mivel még nem volt ilyenem nem tudom hogy működik, annak utánaolvastam hogy a telekom alkalmazásban van az esim QR kód amit aktiválni kell.
De ez sima alap 5k-s előfizetéssel is működik vagy csak a legdrágábbal ami multi-simes?

Vagy csak simán beaktiválom az órához kapcsolt telóról a samsung wear alakalmazásban a kódot és működni fog? Ebben az esetben a telefonban lévő fizikai sim nem szűnik meg?

(#112152) Met válasza kali (#112148) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, átállítottam. Meglátjuk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#112153) kali válasza Met (#112152) üzenetére


kali
legenda

Érdemes lehet a készüléket újraindítani, vagy repülő be és ki.

(#112154) anglergab válasza lugosi (#112149) üzenetére


anglergab
addikt

Működik VoLTE mellett is!
Esetleg foglaltság esetén való hívás értesítő SMS-sel lehet probléma bekapcsolt VoLTE esetén.

(#112155) Caranita válasza atenza (#112151) üzenetére


Caranita
aktív tag

minden lakossági előfizetéssel működik

amint megigényelted az esimet, a fizikai sim inaktív lesz

[ Szerkesztve ]

(#112156) anglergab válasza atenza (#112151) üzenetére


anglergab
addikt

Ebben az esetben Multi SIM szolgáltatás kell havidíjért, és a másodlagos SIM-et eSIM-ként kérni az órához. Alapesetben a másodlagos SIM sebessége korlátozva lesz 1 Mbps-re. Az órának ez valószínűleg megfelelő.

Ha nem kérsz Multi SIM-et, akkor az eSIM cserével lekapcsol a fizikai SIM a telefonban. Azaz csak az órában lesz működő SIM.

[ Szerkesztve ]

(#112157) lugosi válasza anglergab (#112154) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

+kali

Figyelmetlen voltam, elnéztem, tényleg a foglaltságjelzőre gondoltam.

(#112158) vpanangin


vpanangin
senior tag

Hogyan lehet beállítani havidíjas előfizetésnél, hogy ne csak 20 másodpercig csörögjön a bejövő hívás? Hangposta ki van kapcsolva.

(#112159) lugosi válasza vpanangin (#112158) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A "nincs válasz" átirányítást ki kell kapcsolni.

(#112160) blackmajesty válasza Met (#112147) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

MultiSIM-ed nincs véletlenül? Mert azzal nem működik a hívásértesítő sms.

(#112161) vpanangin válasza lugosi (#112159) üzenetére


vpanangin
senior tag

Köszönöm.

(#112162) UHHH


UHHH
senior tag

Újra van domino day, legalábbis az egyik SIM-emen be tudtam állítani. Legalább...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#112163) prozodus válasza UHHH (#112162) üzenetére


prozodus
őstag

Vban ujra megjelent.
A feltoltesi bonuszt is mutatja az app.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#112164) 4Grider válasza st3v3np3t3r (#112113) üzenetére


4Grider
nagyúr

A használó fogja őket illegálisan használni. Az adott frekvenciák használatának joga az adott szolgáltatóé. Csak és kizárólag az övé, így csak ő teheti meg, hogy ezen valahol "erősít".

(#112165) pethYeti


pethYeti
addikt

Tegnap is és ma is azt írja a telekom app, hogy ma éjfélig van korlátlan net, mi az igazság? Ma még korlátlan?

(#112166) kali válasza pethYeti (#112165) üzenetére


kali
legenda

Ma éjfélig.

UHHH: Szuper, köszi, aktiváltam is a kívánt opciókat a Domino előfizetéseken.

[ Szerkesztve ]

(#112167) bringasisti válasza 4Grider (#112164) üzenetére


bringasisti
őstag

Egyszerű a kérdés ami a beszélgetést indította. Néhány hónap és lejár a hűség. A Vodafone sokkal jobb térerőt biztosít

BENEFON DELTA--------N8

(#112168) st3v3np3t3r válasza 4Grider (#112164) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

"A használó fogja őket illegálisan használni. Az adott frekvenciák használatának joga az adott szolgáltatóé. Csak és kizárólag az övé, így csak ő teheti meg, hogy ezen valahol "erősít"."

Az elmondásod szerint akkor a mobiltelefonok is és mobilmodemek is illegálisan használják az adott frekvenciákat,mert egy mobiltelefon nem jogosult a frekvencia használatára, mivel nem szolgáltató.
Szerintem te nagyon összekeverted a szezont a fazonnal...

Ennyi erővel a földfelszíni TV jel erősítők is illegálisak.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112169) 4Grider válasza st3v3np3t3r (#112168) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amennyiben az a földfelszíni tv jel erősítő az adott frekvencián továbbsugároz és azt nem a frekvencia jogos használójának tudomásával/megbízásából üzemeltetik, akkor bizony illegális.
A mobiltelefonos analógiád vicces, gondold át...

(#112170) Zeki


Zeki
nagyúr

Az ingyenes HBO már nem az! Le kell mondani! Vagy már késő?

(#112171) bringasisti válasza 4Grider (#112169) üzenetére


bringasisti
őstag

Minden Nokia telefon tudott FM rádió adást produkálni! Akkor ezek a készülékek mind illegitim módon működtek??! Itt egy a lényeg: a tulajdonomat képező ingatlan vagy gépkocsi jel erősítő esetén a birtokon belül vagy azt meghaladóan akar valaki jelt sugározni !!!!!!!

BENEFON DELTA--------N8

(#112172) atenza válasza anglergab (#112156) üzenetére


atenza
senior tag

Köszi ez így már világos és érthető.

(#112173) polonic


polonic
félisten

Hűség már októberben lejárt egy Mobil XXL 2017 csomagról.
Előfizetést megtartva Mobil M és 3 GB-os csomagot választva 6840 Ft-os árat dob. Viszont, ha új előfizetéssel kérném ezt, akkor 5814 Ft-ot ír ki.
Ezt miért? Miért kell meglévő előfizetőnek többet fizetni ugyanazért.

(#112174) 4Grider válasza bringasisti (#112171) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen van az az adóteljesítmény, ami még legális. Csakhogy azzal az adóteljesítménnyel te nem leszel kisegítve, mivel egy fal kivégzi, mint ahogy 10-15 méter távolság is.

(#112175) kali válasza polonic (#112173) üzenetére


kali
legenda

Nem kell többet fizetni.
Ha új, vagy olyan folyószámlát néz/lát a rendszer, ami nem felel meg az adható kedvezménynek, akkor a magasabb összeget dobja, ellenkező esetben pedig a kedvezményeset, de ennek nincs köze azt írt módon ahhoz, hogy új vagy meglévő előfizetésről van szó.

(#112176) martonl válasza bringasisti (#112171) üzenetére


martonl
senior tag

Nem tudott minden Nokia. Az URH (nem FM!) műsorszóró sávban adást sugározni nem illegális, a kisugárzott teljesítmény maximumáig. Elvégre vezeték nélküli mikrofonok, autós transmitterek, mind így mennek. Ez a teljesítmény pár mW nálunk, ha jól emlékszem.

(#112177) bringasisti válasza 4Grider (#112174) üzenetére


bringasisti
őstag

Sajnos az a helyzet hogy itt elment a kérdés olyan irányba hogy mondjuk meg hogyan nem lehet. Az eredeti felvetés ami itt teljesen figyelmen kívül lett hagyva a következő volt: telefonon nézem a Telekom Tv adását. Egy óra alatt kb. 5 perc amikor jel kimaradás van, tehát van jelentős térerő, de lehetne több is! Én egy olyan megoldást kerestem ahol egy erősítő a jelt kiteszi a 20 cm- re lévő telefonomra. Itt meg arról volt részletekről szó hogy regionális tv adást akarok csinálni. :W :DD

BENEFON DELTA--------N8

(#112178) bringasisti válasza martonl (#112176) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen eltévesztettem de a többi ahogy írtam

BENEFON DELTA--------N8

(#112179) polonic válasza kali (#112175) üzenetére


polonic
félisten

De én ezt látom, hogy belépve a fiókkal, új előfizetés a meglévő mellé, akkor olcsóbb.
Ha a meglévőt hosszabítom, csomagot váltok, akkor drágább.

(#112180) kali válasza polonic (#112179) üzenetére


kali
legenda

Mert például ha már van adott folyószámlán egy előfizetésed és mellé fizetsz elő egy másikra, akkor úgy már jár 15% kedvezmény a kettőre - tehát nem azért lesz olcsóbb, mert új a régi ellenében, hanem mert kettő lesz: [link]

(#112181) bringasisti válasza polonic (#112179) üzenetére


bringasisti
őstag

Szám marad, másik szolgáltató, és egy hónap múlva megkérdezed hogy mibe kerül ha lealacsonyodsz hozzájuk és visszamész.

BENEFON DELTA--------N8

(#112182) polonic válasza kali (#112180) üzenetére


polonic
félisten

Igen, közben már én is észrevettem ezt.

Azt meg lehet csinálni, hogy ezt az előfizetést, ami nem az enyém, az én otthoni előfizetésemhez hozzákapcsolják és magenta 1 legyen?
Gondolom névátírással, igaz?

(#112183) st3v3np3t3r válasza bringasisti (#112181) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

korábban mellékelt eszközzel lenne megoldható

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112184) bringasisti válasza st3v3np3t3r (#112183) üzenetére


bringasisti
őstag

Voltam az ügyfélszolgálaton és kérdeztem hogy külön kártya nélkül milyen készüléket ajánlanak ami a gondot megoldja. Azt válaszolta HOGY a 4 G óta nem foglalkoznak ezzel a problémával és tanácsot se adnak. Semmi gond rendeltem az eBay oldalról egy MinDigTV adaptert és veszek az analóg tv antenna helyet ha jó idő lesz egy minőségi másikat és rendes Tv- n fogom nézni az F1 közvetítést és még egy csomó pénzt megsporolok mert lemondok néhány szolgáltatást illetve más szolgáltatónál veszem igénybe

BENEFON DELTA--------N8

(#112185) anadroid válasza Zeki (#112170) üzenetére


anadroid
senior tag

Késő.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#112186) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Telekomos Mate 20 lite-om van. Tegnap előtt bekapcsoltattam a VOLTE-t. Azt tapasztalom, hogy szakadozik a beszéd. A térerő rendben van, maximális, 4G-n marad a híváskor a telefon.
A Volte előtt (2G, 3G) nem volt gond a hangminőséggel. Találkozott már valaki ilyen problémával?
Készülék vagy szolgáltatói probléma lehet? Gyári beállítások visszaállítása már megvolt többször is. 10-es android fut a készüléken.

Minden ellenállás hasztalan.

(#112187) martonl válasza bringasisti (#112184) üzenetére


martonl
senior tag

Bátor ember vagy, hogy Ebayról mertél rendelni MindigTV adaptert. Szerintem ott még mindig árulnak olyan adaptert, ami csak MPEG2-t tud. Antennát meg nem biztos, hogy cserélni kell, mert az is frekvenciasávra és nem adásmódra van. Tehát ha a mostani is szélessávú UHF, akkor a digitális adást is tudja fogni.

[ Szerkesztve ]

(#112188) 4Grider válasza bringasisti (#112177) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne haragudj, de kérdezni tudni kell.
A Telekom tv adása alatt a tv go-t érted? Ha igen, miért nem wlan-on nézed? Ha nem, mi az a Telekom tv adás?

(#112189) bringasisti válasza 4Grider (#112188) üzenetére


bringasisti
őstag

Mert nincs illetve ha volna akkor nem érné meg használni.

BENEFON DELTA--------N8

(#112190) glacious válasza szaniszlokar (#112186) üzenetére


glacious
addikt

A telefont be tudod állítani, hogy ne használja, így ki tudod próbálni, hogy mi okozza.

(#112191) 4Grider válasza bringasisti (#112189) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tehát adott helyen nincs wlan, adott egy telefonkészülék, amin mobilneten tvgo-t nézel. És ez óránként néhány percre elszáll. És amikor elszáll, akkor elmegy a térerő is (feltételezem ez egy 4G-t tudó telefon, konkrétan milyen modell?). Ha így van, akkor nézted már, hogy ez történik akkor is, ha csak 3G-re (WCDMA/UMTS) állítod a telefonod?

[ Szerkesztve ]

(#112192) szaniszlokar válasza glacious (#112190) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

A telefon menüjében, most kikapcsoltam a Voltét. Levált, ha hívás van, minden ok. A második slotban Vodafone kártya van, az is megy rendesen. Már a kártyákat is megcseréltem a dolgokban. Ha Volte van, akkor szakadozik a beszéd. A kártya is új, az ünnepek előtt lett cserélve.

[ Szerkesztve ]

Minden ellenállás hasztalan.

(#112193) kali válasza szaniszlokar (#112192) üzenetére


kali
legenda

Esetleg azt figyeld majd még meg, hogy csak egy helyen (cellában/toronynál), vagy mindenhol adott a probléma, mert az is támpont lehet.
Ha írsz pontos helyszínt, akkor mások is jelezhetnek vissza onnan tapasztalatot, az is segíthet szűkíteni a hibalehetőségeket.
Lehet a készülék hibája, de akár szolgáltatói (helyi) probléma is.

[ Szerkesztve ]

(#112194) bringasisti válasza 4Grider (#112191) üzenetére


bringasisti
őstag

Az alap probléma hogy mikor sokat jártam le akkor a tetőantennát és a műholdas rendszert is kiépítettem. Most mindegy miért ritkán megyek le max 2 napra, és vasárnap mivel úszni megyek akkor itthon nézem az F1 futamot. Amit most csinálni fogok a MinDigTV az azért problémás és el akartam kerülni mert 40 éve mikor az antennát szerelem akkor is egy életveszélyes helyzet volt, és azóta csak öregedtem. Két hónapra nem akarok hogy 5* lemegyek 2 napra 70 ezer éves díjat fizetni. A mobil vétel ott gond hogy ez egy üdülő övezet ahol egy falu nagyságú területen 15 házban laknak télen. Ráadásul a hegy oldalában van egy kis ívelés " barlangban lakom" és a jel elmegy a fejem fölött. A Vodafone már 8 éve lefedte a területet. Rendkívül feldühített hogy mikor segítséget kértem az ügyfélszolgálaton elzavartak. Ezért meg se kérdeztem hogyha veszek egy mobil routert amit itt is ajánlott egy fórumtárs akkor a benne lévő SIM kártya alkalmas e arra hogy adatforgalom nélkül nézzem a Tv műsort úgy mintha a telefonom közvetlenül csatlakozik a toronyhoz.

BENEFON DELTA--------N8

(#112195) 4Grider válasza bringasisti (#112194) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha egy mobil routerbe beteszel egy sim kártyát és beállítod, hogy annak wlan-ját használja a telefonod, akkor az adatot fog forgalmazni. A tv műsort is adatforgalomért cserébe nézheted rajta. Itt az a kérdés, hogy a bele tett sim-en a tv go forgalmát mérik-e/számlázzák-e, vagy nem. Ez nyilvánvalóan a sim kártyán lévő előfizetés kérdése. De egy jó 4G router nem két fillér...

(#112196) bringasisti válasza 4Grider (#112195) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen de a havidíjas előfizetés és a kábel előfizetés okán adatforgalommal de " adatforgalom" nélkül nézek Tv-t ha kell egész nép. Természetesen a telefonról. Azt hogy a SIM állandóan cserélve legyen bonyolult.

BENEFON DELTA--------N8

(#112197) 4Grider válasza bringasisti (#112196) üzenetére


4Grider
nagyúr

Még megkérdezheted, hogy mennyi egy multisim havidíja és azon is méretlen lesz-e a tvgo forgalom. Ha igen, akkor a routeres megoldás válasz lehet a problémádra. A szolgáltatói frekvenciát viszont nem erősítheted...

(#112198) bringasisti válasza 4Grider (#112197) üzenetére


bringasisti
őstag

Remélem nem esek le a létráról. Nagyon felidegesítettek hogy nem is akartak segíteni. Most olvasom hogy a Digi lehet megtartja a Sport 1-2 csatornát. Ha Vodafone feltöltő ( egész nap a routert bamulom itthon ) és Digi kábel + MinDigTV feléből megvagyok és nem ergérmozit nézek.

BENEFON DELTA--------N8

(#112199) martonl válasza bringasisti (#112198) üzenetére


martonl
senior tag

Ilyenkor mezei halandónak nem célszerű antennát szerelni. Egyébként digitális vételhez nem feltétlenül kell tetőantenna. Ott nincs szellemkép, és gyengébb térerő mellett is megfelelő a vétel. Lehet, hogy a padlásig is elég elmenned.

(#112200) bringasisti válasza martonl (#112199) üzenetére


bringasisti
őstag

Alpesi tető nincs padlás a ház oldala a tető szinten. Qrva magas. Balaton északi part és Kaposvár a bázis. Van egy lekérdezés lehetőség azt írja hogy éppen hogy kategória.

BENEFON DELTA--------N8

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.