Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112351) seger válasza viktorhu (#112350) üzenetére


seger
addikt

Persze, ki lehet várni. Ez csak egy lehetőség...

(#112352) Met


Met
nagyúr

Előfizetést lehet felfüggeszteni?
Most move xs csomagom van, olcsó kevés nettel (valami 1900 forint).
Kipróbálnám a digit-t de a telekomot nem mondanám fel mert utána ha visszamennék akkor drágább lenne a havidíj.

Gyakorlatilag alig hívok valakit, inkább a net "fontos"

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#112353) sifarr válasza -ZeeZee- (#112343) üzenetére


sifarr
senior tag

Én másképp oldanám meg a kérdést.

Hangposta üzenetét lecserélném valami ilyesmire: előfizető megváltozott, hívást, sms-t ezen a számon nem fogadok.
Utána minden hívást hangpostára irányítanék. Ez az sms problémát is részben megoldaná, mert a hívók és sms-t küldők egy része ugyanaz.

Az sms-t pedig úgy próbálnám "letiltani", hogy a T sms-központi számát (+36309888000) a beállításoknál lecserélném, elrontanám. Pl. lehagynék a végéről pár nullát.
Ha a hangpostaüzenetekről sms értesítést kapsz, akkor ezek sem fognak megérkezni.

[ Szerkesztve ]

(#112354) anglergab válasza sifarr (#112353) üzenetére


anglergab
addikt

Az SMSC száma csak a küldéshez kell.

(#112355) mikung válasza sifarr (#112353) üzenetére


mikung
aktív tag

1998 : Fffúúú te milyen freesms központ számot állítottál be, hogy lövöd be hogy a voda sim menjen westel900 vagy pannongsm tornyon is ...

2020 : Hogy tiltod le az egészet a fenébe ? :DDD :DDD :DDD

(#112356) szabogabor10 válasza csababarca (#112348) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha független a teló, akkor persze.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#112357) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm mindenkinek. :R

Már javasoltam neki, hogy számot kell cserélni, de az újnál is lehetnek ilyen problémák, azért szeretném tiltani amit lehet. Az SMS-sel az a baj, hogy valami fuvarozóé lehetett, mert jön egy csomó automatikus SMS, hogy "AAK útdíjfizetései egyenlege alacsony, stb...", és ebből 2 db jön 10-15 percenként. Majd ha lesz időm bemegyek a T-hez és megérdeklődöm mit tehetek "hivatalosan".

(#112358) -ZeeZee- válasza sifarr (#112353) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, ez jól hangzik, szerintem ez lesz a jó megoldás. :R

(#112359) prozodus válasza -ZeeZee- (#112358) üzenetére


prozodus
őstag

A hangposta jo otlet egy feltetel nelkuli atiranyitassal, de az sms hulyeseg, az a kuldeshez kell, nem tudod nem megkapni, az csak szamtiltassal megy.
Amugy meg ecceruen hangot le, oszt nem foglalkozni vele.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#112360) csababarca válasza szabogabor10 (#112356) üzenetére


csababarca
őstag

köszi!

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#112361) Ateszpapa válasza -ZeeZee- (#112332) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Lehet számcserét kérni, ebben az esetben ingyenes lesz.

(#112362) btudos válasza Met (#112352) üzenetére


btudos
veterán

Lehet, persze.

(Más a szituáció, de a lényegen nem változtat.)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#112363) mikung válasza prozodus (#112359) üzenetére


mikung
aktív tag

Lehet hogy hülyeséget mondok, de SMS -nél nem váltogat le a telefon és bontja a netkapcsolatot ? Mert ha igen akkor elég zavaró ha 1-1 SMS miatt megszakad.

(#112364) anglergab válasza mikung (#112363) üzenetére


anglergab
addikt

Nem.

(#112365) martonl válasza -ZeeZee- (#112357) üzenetére


martonl
senior tag

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

Bocsánat, ezt nem tudtam kihagyni...

Ez nagyon idegesítő dolog tud lenni. Amikor én '97. megszereztem az első Westel900-as (0630) számomat, 10 perc után már valaki félretárcsázott. Kiderült, hogy a Pannonos (0620) verzióját hívták a számomnak. Ezek után sok-sok éven át volt, hogy hívás, volt, hogy SMS esett be, naponta több is. Aztán egyszer csak csend lett. Felhívtam a számot és nem létezett. Hát elmentem a Pannonhoz, és megszereztem a számot. ;]

A megoldás a számcsere, nehogy már nektek kelljen tökölni azon, hogy tiltsátok le a számokat. Ráadásul az automata SMS-ek jönni fognak így is-úgyis. A másik verzió, hogy vesztek egy nagy levegőt, kikeresitek a hívó forrását és megbeszélitek nyugodt hangon vele, hogy legyenek szívesek törölni a számot és nem hívni/SMS-ezni rá többet, mert ez zaklatásnak minősül, és gyanúm szerint GDPR irányelvbe is ütközik.

[ Szerkesztve ]

(#112366) sifarr válasza anglergab (#112354) üzenetére


sifarr
senior tag

Ezt nem tudtam. Akkor az sms rész nem nyert.

(#112367) martonl válasza -ZeeZee- (#112357) üzenetére


martonl
senior tag

Egyébként lehet bejövő hívástiltást és teljes SMS szolgáltatás tiltást is kérni, de a hívástiltás tudtommal fizetős. SMS tiltásnál pedig akkor a küldés is le lesz tiltva.

Csak már nem tudtam szerkeszteni.

(#112368) -ZeeZee- válasza martonl (#112367) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Délután megyek megkérdezem. A hívás annyira nem zavaró, csak páran hívták (szerintem egyébként automata direktmarketingesek), de az sms az jött csőstül...

(#112369) Met válasza btudos (#112362) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#112370) martonl válasza -ZeeZee- (#112368) üzenetére


martonl
senior tag

Telefonon is elintézheted. Vannak olyan eszközök, pl. GSM terminálok, amik nem tudják az SMS-t fogadni és feldolgozni, ezért is van erre lehetőség. De akkor nyomatékosítom, hogy a küldés lehetősége is meg fog szűnni.

[ Szerkesztve ]

(#112371) Zeki válasza -ZeeZee- (#112368) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nagyon régen már és másik mobilszolgáltatónál biztos hogy volt minden bejövő sms-t letiltó kód.

[ Szerkesztve ]

(#112372) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy dominó kártyás számról nem tudok SMS-t küldeni? Kimenő hívást enged, de mióta megvan a kártya csak 2 SMS-t küldtünk, a harmadikat és az összes többi próbálkozást nem engedi. :F

⭐ Stella

(#112373) dptrsk válasza radi8tor (#112372) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Egyenleg van?
domino fixnél a kezdő egyenleg 40/80 perc és 5 darab SMS + net

[ Szerkesztve ]

(#112374) radi8tor válasza dptrsk (#112373) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aztaa, 0 Ft van rajta :D
Ez hogy a fenébe lehet? Nem is volt használva... :W

Itt valami nagyon bűzlik ha a kártyához jár 5 SMS és csak 2-t írtunk akkor is engednie kellene még 3-at 0 Ft egyenleggel nem?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#112375) dptrsk válasza radi8tor (#112374) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Akkor ezért nem megy az SMS... ha domino fix kártya nincs forintális kezdő egyenleg.

az hogy ti 2x küldtetek, ha hosszú vagy ékezetes volt lehet több darabban ment el, illetve lehettek droid/ios általi rcs/imessage aktiváló üzik is

[ Szerkesztve ]

(#112376) radi8tor válasza dptrsk (#112375) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oh franc, akkor ez lehetett.

És akkor azért tudok még hívást indítani mert 80 perc ingyen van hozzá?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#112377) kovacsmi_74 válasza radi8tor (#112374) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Megelőztek...

Új kártya egyenlege 0 Ft + 40 vagy 80 perc + 5db sms.

Lehet a 2 sms sem 2db volt, ha hosszabb volt mint 160 karakter, vagy ékezetes betűk miatt bizonyos esetekben még annyi karaktert sem enged.

[ Szerkesztve ]

(#112378) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Trükkösek ezek az új mobilok a francos karakterkódolással.

Köszi a felvilágosítást, akkor nincs mese rá kell tölteni hogy tudjunk válaszolni az érkezett SMS-re :D

⭐ Stella

(#112379) -ZeeZee- válasza martonl (#112370) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Nos, az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy nem tudnak sem hívást, sem SMS-t tiltani. Azt mondta, hogy 5 évig nem adják ki a régi számot (khmmm...), ezért biztos csak véletlenül hívták. Mutattam az SMS-eket, erre már nem tudott mit mondani. Szerinte csak a számcsere lehet a megoldás 10.000Ft-ért. Reklamáció után esetleg elengedik a díjat. 1 hétig hagyjuk, megnézzük, hogy mennyi jön, aztán majd csinálok vele valamit.

(#112380) kovacsmi_74 válasza radi8tor (#112378) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Vagy felhívod, a percekből még van... :)
Szerdán meg főleg van perc, ha aktiválod a díjmentes perceket.

Bár ha pl. autópálya matrica miatt kellene válaszolni akkor az más...

Ja igen, netet is tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#112381) 4Grider válasza -ZeeZee- (#112379) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy észlényhez kerültél. A régi számokat elég hamar kioszthatják (talán 6 hónap?), mivel az állam évente díjat szed minden egyes kiosztott hívószám után a szolgáltatóktól.
Már nálunk is volt a flottában több újrahasznosított szám, tök jó sztorik jöttek ki belőle. Persze a számok (újra)használói kevésbé örültek, amikor pl. a maffia hívogatta őket...

(#112382) anglergab válasza radi8tor (#112378) üzenetére


anglergab
addikt

Régebben is volt Unicode kódolás :)

(#112383) 4Grider


4Grider
nagyúr

Létezik az, hogy a Telekomnál nincs olyan üzleti csomag, ahol a sim only előfizetés megköthető határozatlan idejű szerződéssel is? Csak mert a Telekom kapcsolattartóm nagyon ezt nyomja, és nehezen tudom elhinni, hogy nem valamilyen önös érdekből (pl. hogy ne az ő statisztikáját rontsam) hazudja ezt nekem...

(#112384) prozodus válasza -ZeeZee- (#112379) üzenetére


prozodus
őstag

Mondtunk neked egy csomó megoldást. Miért van az az érzésem, h vjában nem is akarod megoldani?...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#112385) -ZeeZee- válasza prozodus (#112384) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Megoldanám, ha enyém lenne. De nem az enyém, hanem a lányomé, aki ha panaszkodik, akkor intézkedek, ha nem, akkor nekem mindegy. De ma még nem ért haza melóból, ha hazaér beszélek vele.

(#112386) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan lejár a hűségem két kártyán is. Lefelé módosítani csak a lejárat napján lehet igaz? Gondolom előtte nem lehet 1-2 hónappal sem :)
Ha hosszabbítok hűséget 1 évre, akkor ősszel még vehetek telót vagy csak amikor lejár az újabb egy év?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#112387) Keem1 válasza Met (#112352) üzenetére


Keem1
addikt

Hát, ha az segít, akkor 1900 Ft/30 MB helyett lehetne 1800 Ft/3 GB is (nincs benne se lebeszélhető perc, se hálón belüli ingyenesség) :DDD
Amíg digizel, addig meg átválthatod a számod dominora. Bár ez csak több hónap esetén éri meg, mivel előf->domino váltás 2000 Ft (vissza viszont ingyenes).

[ Szerkesztve ]

(#112388) ubyegon2 válasza Met (#112352) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Válts át a javasolt 3GB-os csomagra, ha fontos a net, önmagában a Digi SIM csak tesztelésre alkalmas.
Sokan írják, hogy szántókon, legelőkön nagyszerű térerő van, ahol én használnám, ott nulla. Budapest, belvárosi épület.

(#112389) martonl válasza -ZeeZee- (#112379) üzenetére


martonl
senior tag

Fél évig nem adhatják ki a számot ahogy 4GRider is írta, és SMS szolgáltatást is tudnak tiltani (ezt konkrétan így kérjed, hogy tiltsák le az SMS szolgáltatást). Tudom, mert kértünk már ilyet. A Telekom ügyfélszolgálatnál előfordul, hogy 2-3 alkalommal is hívni kell őket, mire értelmes emberhez kerül a dolog. Esetleg kérj rögtön egy technikust, vagy írj a fórumukra, kozosseg.telekom.hu

[ Szerkesztve ]

(#112390) st3v3np3t3r válasza radi8tor (#112374) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ácsi... 5sms... valóban, de egyes magyar karakterek csökkentik az smsben küldhető karakterek számát. alap esetben 1 sms 160karakter hosszú lehet, de ha írsz bele például "á" betűt, akkor már csak 96(ha jól emlékszem)... tehát lehet, hogy amit neked 1nek jelez, azt valójában 2 sms-ként küldte el
viszont ez az "à" 1 karakternek számít
Pl az otp direkt sem használja ezt az "á" betűt, a Számla szóban, hanem helyette ezt használja "à" a Szàmla szóban

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112391) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Bírom ezt a szolgáltatót... Blue mobile-os sim, adategyeztetés. Az online felületen 3x próbáltam. 2x küldött sms-ben kódot, beírtam, nem jó, nem fogadta el. 3. alkalommal közölte, hogy a sim már lejárt, pedig január 25 a határidő. Onnantól az online felületre se engedett be technikai hiba üzenettel.
Végül felhívtam a megadott számot. 2 perc automata szöveg, Bluemobile így-úgy amúgy, tra-la-la. Végül kapcsolt egy telekomos srácot, az meg jól meglepődött, hogy mit akarok. 2 percre el is tűnt, majd visszatért, és onnantól már simán ment az adategyeztetés. Végre sikerült a redvás Blue-s oldalra is belépni, már nem írt technikai hibát. Azt hiszem a maradék 2 blue-s simet is átviszem a telekomhoz... bár az első is elég macerás volt, viszont azóta majdnem minden rendben volt vele. Leszámítva, hogy romániában sok helyen egyáltalán nem tudtam se netezni, se telefonálni vele.
Ez az ügyintéző most azt mondta, hogy majd visszautalják a Blue-s egyenleget.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#112392) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Szerintetek van-e realitása annak, hogy a belátható jövőben korlátozzák, esetleg kilövik a 2g sávot? Beszerzések tervezése miatt ötletelek ezen, hogy lehet-e probléma a csak gsm-es eszközök miatt.

(#112393) prozodus válasza lomposfarkas (#112392) üzenetére


prozodus
őstag

Nemreg a digi-topikban lett alaposan kitargyalva, h miert nem.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#112394) tibor23


tibor23
senior tag

Meg tudná valaki írni hogyan tudok 5 számjegyű jelszót beállítani magamnak? Dominora. Próbáltam +smsjelszo 12345 / smsjelszo +12345 meg még sok mindent de ez a rohadt q rendszer mindent visszadob. App-ban és a saját fiókban sem látok lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#112395) tibor23 válasza lomposfarkas (#112392) üzenetére


tibor23
senior tag

Nyugodt lehetsz még nagyon sokáig.

(#112396) kovacsmi_74 válasza tibor23 (#112394) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

1777, ha jól tudom...

(#112397) tibor23 válasza tibor23 (#112394) üzenetére


tibor23
senior tag

Sikerült megtalálnom a webes felületen, be is állítottam a jelszót, már csak a "+VOLTE jelszo" SMS-t utasítja el a rendszerük, de már teljesen lefáradtam...

(#112398) dptrsk válasza tibor23 (#112397) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

+4ghang

(#112399) anglergab válasza tibor23 (#112397) üzenetére


anglergab
addikt

Eddig működött a volte kulcsszó, most már nem.

[ Szerkesztve ]

(#112400) tibor23 válasza dptrsk (#112398) üzenetére


tibor23
senior tag

Köszi, hihetetlen de megy. Mi lenne enélkül a fórum nélkül...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.