Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112251) bringasisti válasza martonl (#112250) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen mert amikor telefont rendeltem akkor is a különböző betű jelölte hogy melyik régió a cél. Ezért mondtam hogy ha megjön akkor el fogom mondani hogy mi a tapasztalat mert azért sok helyen a lefedettség nem az igazi ezért másokat is érdekelhet.

BENEFON DELTA--------N8

(#112253) prozodus


prozodus
őstag

Ez vmi uj baromsag. Tan szeptemberben volt ilyen eloszor, irtam is akkor. Akkor meg aszittem, koze van ahhoz, h epp kint vagyok, de nem, azota is felbukkan, ha ugy van kedve...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#112254) bringasisti válasza #20749568 (#112252) üzenetére


bringasisti
őstag

Attól függ hogy 12 vagy 24 órás idő formátum van beállítva :DD

BENEFON DELTA--------N8

(#112256) bringasisti válasza #20749568 (#112255) üzenetére


bringasisti
őstag

Csak poén volt. Nekem is volt hogy újság előfizetés ilyenkor jött meg egészen addig míg le nem mondtam

BENEFON DELTA--------N8

(#112257) kali válasza #20749568 (#112252) üzenetére


kali
legenda

A ne zavarj mód miatt nem lenne ugyan probléma éjszaka, de én kikapcsoltam a Telekom alkalmazás minden értesítését attól függetlenül is, mert egyszer hajnali 4 körül akart valamit nagyon közölni.

(#112258) martonl válasza anglergab (#112248) üzenetére


martonl
senior tag

Hja, kérdés, milyen szinten foglalkoznak úgy általában a szolgáltatók ilyesmivel még és főleg hogy mennyiért. Bár a Vodánál már hallottam, hogy telepítgetnek femtocellákat, lehet, hogy a többiek is.

(#112259) rfszabi válasza #20749568 (#112252) üzenetére


rfszabi
tag

Én számlaértesítőt kaptam hasonló időben.

(#112260) anglergab válasza martonl (#112258) üzenetére


anglergab
addikt

Csak náluk van femto cella, azaz mini bázis. A femto az egy az egyben a SOHO router rádiós kategória.

A többieknek jobb a 4G lefedettségük. Illetve a 2G/3G esetleges problémáit megoldja a VoLTE, VoWiFi és a pikocellák. Szóval ha gond van mégis a 4G-vel, pl. mély beltéren, akkor pikocella kell.

[ Szerkesztve ]

(#112261) Tomi8822


Tomi8822
tag

Üdv, szeretném megkérdezni hogy egy fontos számra küldtem SMS-t, de véletlenül kitöröltem a beszélgetést és nincs benne a telefonomban a szám, van mód a telefon számot kideríteni, utána tudnak nézni hogy milyen számra küldtem SMS-t az ügyfélszolgálaton?

(#112262) st3v3np3t3r válasza Tomi8822 (#112261) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tudtommal nincs rá lehetőség

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112263) 4Grider válasza st3v3np3t3r (#112262) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hívásrészletezőben nincsenek benne a küldött sms-ek hívószámai? :F

(#112264) st3v3np3t3r válasza 4Grider (#112263) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nincs... a hívásrészletezők csak a hívások hívószámait tartalmazza meg az elküldött sms-et darabszámát...

egyes elméletek szerint, a szolgáltatók tárolják az sms forgalmat is, hogy melyik számról melyik számra küldtek sms-t,de csak a számot, a tartalmat nem,de ezt csak hatósági nyomozás vagy bírósági bizonyítás esetén kérheti ki a nyomozóhatóság vagy bíróság, bár ezt a szolgáltatók tagadják, hogy lenne ilyen háttérinformációs adatrögzítés.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112265) anadroid válasza st3v3np3t3r (#112264) üzenetére


anadroid
senior tag

Benne van a szám, és a tartalmat is tárolják. Sőt a szolgáltatói fiókok emailjeit is (a törölt fiókokét is).

12.24. 11:16:04 1 db 367025xxxxx Vodafone SMS más mobil egységes SMS küldés 27,56 / db 27,56

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#112266) apaszka válasza Tomi8822 (#112261) üzenetére


apaszka
veterán

Nem tudom milyen telefonod van. Én régóta Samsungot használok.
Itt automatán felhőbe mindent ment. Bár mikor vissza lehet állítani mindent.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#112267) st3v3np3t3r válasza anadroid (#112265) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

akkor ez nekem új,régebben nem volt feltűntetve,csak az elküldött sms-ek darabszáma

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112268) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Múlt hónapig bezárólag mindig 2-3-án már látható volt az online felületen a fizetendő mobil számla összege. Most még semmi. Változott valami?

Maine coon

(#112269) kali válasza atosan (#112268) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nekem ma hajnalban (pontosabban nem sokkal éjfél után) jött az e-mail, hogy kiállították a számlát és akkor már letölthető is volt.
Magát a számla összegét már 2-án megnéztem ott.
Próbálj meg esetleg ki-, majd bejelentkezni, hátha nem tud frissülni valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#112270) atosan válasza kali (#112269) üzenetére


atosan
addikt

Köszi, megpróbálom. Sajna még az összeg sincs fent.
Sajna így sem jó. Ha fizetésig nem lesz fenn az összeg, felhívom őket. Lehet nem kell nekik a pénzem :D

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#112271) anadroid válasza st3v3np3t3r (#112267) üzenetére


anadroid
senior tag

Az nem a részletezőben van, hanem az elején, az összesítőben. Az SMS-ek már legalább 15 éve részletezve vannak, ha kérsz részletezést. Miután magánembernek ingyenes, tehát kérek. A feltöltőkártyásra is ki lehet kérni ingyen.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#112272) st3v3np3t3r válasza anadroid (#112271) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Anno a PannonGSM-nél nem volt ilyen. Ott azt mondták, hogy csak a hívásokat írják a részletezőre mobilszám szerint.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112273) lugosi válasza atosan (#112268) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekünk (üzleti előfizetés) pénteken fent volt már a számla.

(#112274) dptrsk válasza atosan (#112268) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Magenta1-es vagy?
Ha igen kértél Telekom számlát?

Ha igen, akkor majd a vezetékes számláddal érkezik a mobil is.

(#112275) atosan válasza dptrsk (#112274) üzenetére


atosan
addikt

Magenta 1 vagyok pár éve. E számlával, ha arra gondolsz. Vezetékest már be is fizettem, eddig külön került fel, más fizetési határidővel az online felületre.

Maine coon

(#112277) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Tapasztalta már valaki, hogy a Domino korlátlan napi net torrent esetén le van korlátozva 240kb/s-re? Három ÜSZ is tagadta ezt, de több OS-sel is próbáltam, több fáljt is próbáltam tölteni, de mivel kellett volna hamar egy cc 4GB-os fájl, pont ezért is fizettem be a napi netre....
Szóval mindhárom hölgy teljesen mást mondott az okra, de mind tagadta, hogy lenne korlátozás, eddig Dominonál nem is tapasztaltam ezt, ugyanezen lokáción simán tudtam jó sebességgel tölteni múlt évben, még a free időszakban is. Most is 30mbps volt teszt alatt a sebesség, csak torrent akadt el a limiten. Tök jó, hogy az ember meló alatt akarja használni a korlátlant, befizet és tapasztalja, hogy korlátozott. Ami rosszabb, hogy a weboldalak megnyitása is csak 3-4. alkalomra jött össze, hiába lőttem ki a klienst!
Tisztességesebb lenne azt mondaniuk, hogy igen, ennél korlátozva van, bővítsem az előfizetéses netemet, mert ha nem hazudoznának, minden további nélkül azt tenném. Mivel épp dolgoznom kellett volna, megtettem volna azt is.

Amúgy külön öröm, hogy mindhárom alkalommal műszaki problémával próbáltam Amandát becserkészni és minden alkalommal bájos fiatal hugi köszönt be, amikor felvette human dolgozó. Ezt direkt csinálják így?

[ Szerkesztve ]

(#112278) martonl válasza ubyegon2 (#112277) üzenetére


martonl
senior tag

Tudtommal a torrentet minden előfizetésnél korlátozzák. De egyébként sem biztos, hogy használható rendesen, mivel natolt címet adnak.

[ Szerkesztve ]

(#112279) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

dec 30-án aktiváltam a magenta1 korlátlan akciót 2 előfizetésre is. meg is jelent szépen az appban, hogy ünnepi korlátlanság. januárban ez a tétel eltűnt az aktivált szolgáltatások közül, csak a netnél látom hogy korlátlan.
a kérdésem az, hogy a hívás is maradt korlátlan szerintetek úgy is, hogy nem látszik a szolgáltatások között? (elvileg úgy hírdették, hogy a bekapcsolástól számított egy hónapig tart)

(#112280) anglergab válasza ubyegon2 (#112277) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, korlátozva van/lehet a torrent, SSH, VPN forgalom 2-10 Mbps körülire.

[ Szerkesztve ]

(#112281) anglergab válasza huberpe (#112279) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, maradhat, mivel ezt az app nem jelzi.

(#112282) Zeki válasza huberpe (#112279) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy tudom csak decemberben volt érvényben az ünnepi korlátlan akció.

(#112283) atosan válasza #40993792 (#112276) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm az infót! Még pár napot várok, aztán hívom őket.

Maine coon

(#112284) ubyegon2 válasza martonl (#112278) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

& anglergab

Gyanítottam, köszi a megerősítést! Ez esetben ezt miért tagadják és miért nem szűrik mondjuk a teljesen jogtiszta szerverekre és csak a jogellenes tartalmakat korlátoznák? No de ettől függetlenül múlt évben még az ingyenes időszakban is 2-3MB/s- sebességgel tudtam letölteni, most meg 240 KB/s-sel! Ezt nem értem én most.

Akkor is NAT-olt volt a mobilnet, akkor is ugyanezen oprendszert használtam és ugyanezen a helyen. Tökéletesen használható volt és letöltés mellett a weboldalak is bejöttek normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#112285) dptrsk válasza Zeki (#112282) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A nem magenta ügyfelek csak adat akciója dec 16-31 tartott
Magenta1 ügyfeleknek viszont korlátlan hang és adat akció volt, ami aktiválástól 30 napig tartott, nekünk ma tűnt el az appból, december 5 aktiváltuk.

(#112286) Tompika777 válasza ubyegon2 (#112277) üzenetére


Tompika777
senior tag

Az ászf tartalmazza, hogy 2Mb/s-re van korlátozva a torrent forgalom, és nem csak napi net esetében, hanem úgy egyáltalában.
Mondjuk ez a régebbi abszolút tiltáshoz képest előrelépés...

(#112287) dptrsk válasza ubyegon2 (#112284) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A korlátozás elsősorban a hálózat stabilitása miatt van, nem a jogtiszta/jogellenes tartalmak miatt.

(#112288) anglergab válasza ubyegon2 (#112284) üzenetére


anglergab
addikt

Nem tagadják.

"miért nem szűrik mondjuk a teljesen jogtiszta szerverekre és csak a jogellenes tartalmakat korlátoznák?"

Ez technológiailag nem lehetséges.

"No de ettől függetlenül múlt évben még az ingyenes időszakban is 2-3MB/s- sebességgel tudtam letölteni, most meg 240 KB/s-sel!"

Akkor nem volt érvényben semmilyen korlátozás, speciális időszak volt.

Azért van erre szükség, hogy a hálózat működését és integritását fenntartsák és egyes felhasználók miatt ne kerüljön veszélybe sok más felhasználó adatforgalmazása.

(#112289) ubyegon2 válasza Tompika777 (#112286) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez tökéletes, de múlt évben megvolt ez, most viszont 240KB/s a max több OS-t és letöltendő iso-t kipróbálva. 2MB/s-nél fel sem tűnt volna a korlátozás.

Ha már említed az ÁSZF-et, azt nekem kéne ismernem, de az ÜSZ-es hugiknak nem? Vagy csak hülyének nézik a felhasználót? :(((

Pont amiatt hívtam őket, hogy eddig működött, most viszont túl alacsony a limit.

(#112287) dptrsk

Értem én, de nem örülök neki. :(

(#112288) anglergab

MIért írod, hogy nem tagadják? Te is ÜSZ-es vagy? Hárommal is beszéltem és mindhárom egyértelműen letagadta. Mint ahogyan Te most letagadod, hogy ők tagadják. :W

Azért van erre szükség, hogy a hálózat működését és integritását fenntartsák és egyes felhasználók miatt ne kerüljön veszélybe sok más felhasználó adatforgalmazása.

Ne kerüljön veszélybe a sok torrenthuszár letöltögetése? Deqrvajó. Szívjon az, aki jogszerű tartalmat akar leszedni! Azzal ne fárassz már, hogy technikailag nem lehet szűrni a jogrótiszta oldalakra, ezekre a kincstári kamuszövegekre nem vagyok ma felkészülve.

[ Szerkesztve ]

(#112290) Zeki válasza ubyegon2 (#112289) üzenetére


Zeki
nagyúr

A torrentesek többnyire nem jogtiszta dolgokat töltögetnek.
Ha nem tetszik a korlátozás, ott a vezetékes net, vagy valami telenoros flotta.

(#112291) anglergab válasza ubyegon2 (#112289) üzenetére


anglergab
addikt

A weboldalonukon fent van.

Nem. Ne kerüljön veszélybe a nem torrentezők adatforgalmazása.

A torrent P2P protokoll, azt nem lehet az adat típusára szűrni.

[ Szerkesztve ]

(#112292) ubyegon2 válasza Zeki (#112290) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A torrentesek többnyire nem jogtiszta dolgokat töltögetnek.

Ezt most komolyan leírtad? Deqrvajó! Köszi, remélem téged is megbüntet majd a rendőr, ha betartod a szabályokat és azt mondja, hogy többnyire gyorsan hajtanak az emberek! :U

Ettől függetlenül jogos, ha korlátozzák a torrentezést, szóval mint írtam is kétszer! nem a korlátozással van bajom. Az a gond, hogy szartok elolvasni és értelmezni, mit írok, csak lecsaptok arra a szóra, hogy torrentezés. Legközelebb majd behúzom magammal az otthoni kábelt, ha havonta egy-két alkalommal le akarom tölteni a Debian iso-t. Zseniális tanácsaid vannak, az már biztos.

anglergab

A weboldalon fenn van, értem. Ezt remélem nem arra írod, hogy akkor az ÜSZ-es csajoknak le kell tagadni?

A folyamatos torrentezés nem mobilnetre való, ez teljesen jogos, bár mint írtam párszor, nálam 240KB/s volt, nem 2MB/s. Azzal sem lenne gondom, ha 240K/s-re korlátoznák, ha ezt tudnám és nem csak akkor derül ki, mikor befizetem a díjat.

A torrent P2P protokoll, azt nem lehet az adat típusára szűrni.

Nem adattipusra gondoltam, hanem szerverekre, például Debian, Ubuntu, különböző egyetemek szerverei egyértelműen jogtiszta tartalmakat raknak fel. Ezt sem lehet szűrni szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#112293) anglergab válasza ubyegon2 (#112292) üzenetére


anglergab
addikt

240 KB/s = 2 Mbps

Mint írtam peer to peer.
Nem szerverről töltöd, hanem másik felhasználóktól.

[ Szerkesztve ]

(#112294) ubyegon2 válasza anglergab (#112293) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

240 KB/s = 2 Mbps

Öööö... aham, no mindegy, én azt írtam, amit a torrentkliens kiírt, az meg megabyte és kilobyte-ba írja, így volt nekem múlt évben 2 megabyte és most 240 kilobyte a sebesség. De már írtátok, hogy az ünnepi időszak alatt nem volt korlátozva, most meg van.

Ezzel sem lenne amúgy bajom, ami idegesített az az volt, hogy nekem is rémlett, hogy itt olvastam anno, hogy korlátozzák a torrentet csak megzavart az év végi korlátozatlanság, de főleg az zavart, hogy konkrét kérdésre konkrétan letagadták, hogy ilyen létezne. Mondjuk 3-ból csak kettő, mert az első, akit műszaki hiba problémára kapcsoltam, annyira volt képben, hogy elment megkérdezni valakit. Tiszta szerencse, hogy olyat ültetenek oda, aki már önállóan is fel tudja venni a telefont. :R

(#112295) fornettisuti válasza atosan (#112268) üzenetére


fornettisuti
veterán

Elsején már app mutatta a számlát, mint mindig.
Be is lett fizetve, számla értesítés emailben, most jött, (arról, amit befizettem elsején,) mint mindig.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#112296) #82109184


#82109184
törölt tag

Másnak sem mutat adatforgalmat? Nehezemre esik elhinni, hogy nem fogyasztottam annyit, hogy meg se jelenjen a változás.

(#112297) lugosi válasza ubyegon2 (#112292) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudod FTP-n vqgy HTTP-n letölteni a debiant? Csak torrenten?

(#112298) dptrsk válasza #82109184 (#112296) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Dominos?
Havidíjas?
Van bennefoglalt korlátlanság?
mikor forgalmaztál?

Kicsit több info kelene...

(#112299) ubyegon2 válasza lugosi (#112297) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dehogynem, csak mindig torrenten szoktam, mivel ez is az egyik lényege az open szörcs-nek, igaz az összes torrentnek ez lenne persze. ;) Általában fenn hagyom a verziókat a kliensben, míg nem avul el a kiadás.

Szóval megoldható a dolog, mint az is megoldható volt, hogy minden weboldal csak a 4. kattintásra volt hajlandó már megnyílni, csak rohadt kényelmetlen, főleg ha az ezt megelőző pár hetet veszem alapul. Ezért is telefonáltam, hogy képbe legyek, van-e korlátozás, de tagadták. Anno a Digivel volt hasonló tagadós ügyem, ott a hazudozásaik miatt 3 napig tartott, mire kiderült, hogy NAT-oltak! Ha nem hazudik az az inkompetens valami az ÜSZ-en, pár óra alatt megoldódott volna a probléma, most is csak azért telefonáltam az ÜSZ-re, hogy tudjam, nem nálam van a hiba. Sok esetben nem a reklamálás az oka, hogy az ember kérdezi a szolgáltatót, hanem csak egyszerűen a hiba/jelenség okának lokalizálása.

Mondjuk az itteni hsz-ek is hasonlóak, mert egyrészt egyetértek maximálisan azzal, hogy ne terheljék a torrentezők a mobilnetet, másrészt azzal az értelmes hsz-szel sokat nem tudok kezdeni, hogy kössek kábeles szerződést, mivel otthon van olyanom, de ahová x napot megyek havonta, ott nem akarok. Ráadásul váratlanul jött a dolog, mert nyilvánvaló, hogy mindent otthon töltök le és viszem magammal, de ha már van ez a napi befizetős lehetőség, miért ne használjam?

Ami tetüség volt szerintem, hogy amikor már letöltöttem a nagy állományt, kizárólag csak pár weboldalt használtam, egész nap rossz volt, mindig csak a 4-5. frissítésre jött be az oldal. Ez se volt máskor, szóval direkt csinálják, előzőleg csak napi 1GB-ot raktam Dominora és ott érdekesmód nem volt ilyen meg az előfizetéses netemmel sem.

Na mindegy, szóval utálom, amikor intézményesen hazudnak a felhasználónak.

(#112296) czlvbt

Ugyanezen a napon 6 órát használtam az előfizetéses netemet, pont a 3GB-ot nem akartam leharcolni, emiatt fizettem napi Dominot! Szóval 3-400MB-ot elhasználtam a strick programja szerint, de azóta is az app 3GB-ot mutat! Szóval lehet, hogy sok mindent nem számolt aznap, mint ahogy a korlátlanság is még 3.-án reggel is működött.

[ Szerkesztve ]

(#112300) viktorhu válasza ubyegon2 (#112299) üzenetére


viktorhu
veterán

"Általában fenn hagyom a verziókat a kliensben, míg nem avul el a kiadás."

Na ezért korlátozzák a torrentet. Ez nem való mobilra.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.