Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112751) seger válasza hangyász2 (#112749) üzenetére


seger
addikt

És ezt is külön kell kérni, hogy aktiválják?

(#112752) hangyász2 válasza #40993792 (#112750) üzenetére


hangyász2
aktív tag

EMUI esetén egy nagy semmi.

Ha jól emlékszem, kérni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#112753) anglergab válasza seger (#112751) üzenetére


anglergab
addikt

A VoWiFi-hez mindenképpen kell VoLTE.
Igen, a VoWiFi bekapcsolását is tudod kérni, de csak előfizetés esetén.

(#112754) MadMancs válasza hangyász2 (#112749) üzenetére


MadMancs
veterán

Minden készülékek amivel eddig találkoztam egy kis wifit jelet sugárzó telefonkagyló ikon van kint ha aktív.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112755) anglergab válasza MadMancs (#112754) üzenetére


anglergab
addikt

A SIM repülő módban is aktív.
A rádió nem aktív.
Az igaz, hogy a repülő módban való VoWiFi nem minden esetben aktív, a telefon konfigurációjától függ.
Az is igaz, hogy az aktív VoWiFi-t az androidos telefonok kis ikonnal jelzik. A VoLTE-t viszont nem minden esetben, az is a telefon konfigurációjától függ.

(#112756) ubyegon2 válasza lugosi (#112743) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nekem egy hete sikerült. Azelőtt volt, hogy elég sokáig tartott, mire visszajelezte a weboldal, hogy sikerült, lehet nálad már kifutott az időből, ezért kaptál ilyen visszajelzést.

(#112757) hangyász2 válasza MadMancs (#112754) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Hol írtam, hogy minden készüléken? EMUI-ról volt szó. Mate 20 Lite-on semmi nincs. Digisre eleve kiírja, hogy vowifi, ahogy Honor 10 Lite is.

Szedd szét a ROM-ot, és meglátod, miert. Üres a profil.

Közben jól átszerkesztetted.

[ Szerkesztve ]

(#112758) MadMancs válasza anglergab (#112755) üzenetére


MadMancs
veterán

Közben javítottam. Valóban aktív. Csak idő kell neki mire életre kell. :)

Igen igen csak androiddal van tapasztalatom, p20 lite ( EMUI 9.0.0) És A50 ( OneUI 1.0) esetén is ugyanaz a kagyló jelzi VoWifi t. VoLTE érdekesebb, mindkét telefonon Telenor SIM el kint a VoLTE ikon, Telekom SIM el egyiken se.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112759) anglergab válasza MadMancs (#112758) üzenetére


anglergab
addikt

A legtöbb telefon konfigurációja szolgáltató specifikus.
Ez javítja a kompatibilitást, de lassítja a VoLTE terjedését.

[ Szerkesztve ]

(#112760) MadMancs válasza hangyász2 (#112757) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem neked akartam valaszolni. Hanem arra a kérdésre hogy hogy jelzi. Utána javítottam egy másik posztban.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112761) kali válasza B.i.L (#112744) üzenetére


kali
legenda

Amennyiben arra a fizikai SIM kártyára gondolsz, amiről eSIM-re váltottál, úgy az már nem aktív, de ilyen formában nem is futhat párhuzamosan egy hívószám két SIM kártyán, elő kell fizetni külön MultiSIM-re.
Amikor valamiért vissza akarsz váltani az eSIM-ről fizikai SIM-re, akkor sem a régit fogják újra aktiválni, hanem egy újat fogsz kapni.

(#112762) hangyász2 válasza MadMancs (#112760) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Oké, egyébként én meg mea culpázom, mert most megnéztem, és az értesítési sávon WIFI-t ír már, csak nálam az nem látszik, csak ha lehúzom, illetve mobilhálózat-preferált volt, híváson kívül meg azért nem.

(#112763) anglergab válasza kali (#112761) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, SIM csere esetén a régi SIM "megszűnik", nem lehet visszaaktiválni.

(#112764) seger válasza anglergab (#112753) üzenetére


seger
addikt

Előfizetésem van, és egy note9. Akkor hívom a telekomot, hogy aktiválják a wifi hívást.
Köszönöm!

(#112765) MasterMark válasza seger (#112764) üzenetére


MasterMark
titán

1430: +WIFIHANG

Switch Tax

(#112766) seger válasza MasterMark (#112765) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm!

(#112767) B.i.L válasza kali (#112761) üzenetére


B.i.L
senior tag

Gyanítottam kösz :R
Elgondolkodtam,hogy 1 ezrest megér havonta?
Mondjuk csak a MyOnlineRadi,Youtube páros miatt is.

Horgászni mentem...B.i.L

(#112768) MadMancs válasza B.i.L (#112767) üzenetére


MadMancs
veterán

Youtube al csak óvatosan. Ha nem Mobil XL csomag mellé van akkor 1/1mbps a sebességlimit. Full sávszéllel már 3990Ft a multisim. 480p videókig nincs gond, 720p és 1080i már dadog sokszor ( tapasztalat).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112769) Nordik


Nordik
őstag

Előfizetéses számon nem alapból be kellene kapcsolva lennie a VoLTEnek? Mert észrevettem, hogy mostanaba visszavalt 3Gre a telefon hivasnal. Pedig régebben szerintem működött. Elküldtem a +4ghang kódot és bekapcsolta, most jó. Hogyan van ez?

(#112770) anglergab válasza Nordik (#112769) üzenetére


anglergab
addikt

Lehet kikapcsolódott.

(#112771) Nordik válasza anglergab (#112770) üzenetére


Nordik
őstag

Én nem kapcsoltam ki. Vagy volt mostanaba ilyen másnál is, hogy újra kellett aktiválni?

(#112772) MadMancs válasza Nordik (#112769) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem alap VoLTE. Kérni kell bekapcsolását.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112773) B.i.L válasza MadMancs (#112768) üzenetére


B.i.L
senior tag

Ezeket is nézem:nagyon beskatulyázzák,hogy kiegészítő eszköz - minimál adatforgalommal legyen. :R

Horgászni mentem...B.i.L

(#112774) kali válasza Nordik (#112771) üzenetére


kali
legenda

Az előfizetéseimen több éve aktív és azóta folyamatosan működik.
Olyanról nem hallottam, hogy külön kikapcsolták volna, de ettől persze nem lehetetlen a dolog.
Elvileg folyamatosan kapcsolgatják be minden megfelelőnél a VoLTE funkciót, de előfordul, hogy nem került még rá sor és ezért külön kérni kell az aktiválást az előfizető által.
Anno, én viszonylag korán kezdtem el használni, akkor még külön kérni kellett, de később azon az előfizetésemen, amit a feleségem használ, már külön kérés nélkül kapcsolták be.

(#112775) anglergab válasza kali (#112774) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, akinél nem aktív a VoLTE és a VoWiFi, annak kérnie kell a bekapcsolásukat. Legegyszerűbb SMS-ben.
Persze olyan telefon is kell, amely ezeket támogatja a Telekom esetén vagy minden szolgálató esetén támogatja.
A legtöbb telefon figyelembe veszi ez esetben a szolgáltatót (a SIM alapján), azaz csak akkor aktiválja "magában" a VoLTE-t, ha a firmware-ében az adott szolgáltató esetén az engedélyezve van.
Azaz hiába támogatja a telefon a VoLTE-t, nem fog az működni, ha már nem kap frissítést amiben be lehetne kapcsolni az adott szolgáltatóra a VoLTE-t.

[ Szerkesztve ]

(#112776) Nordik válasza kali (#112774) üzenetére


Nordik
őstag

Dominorol váltottam előfizetésre néhány hónapja, lehet azon aktivaltak anno. Mindegy most bekapcsoltam a VoWifivel együtt. Elvileg működik mindkettő szépen.

Wifi hivasnal azt ajánlja a Telekom oldala, hogy a mobilhálózat ha lehetséges opciót válasszuk a telefon beállításai között. Ez azt jelenti, hogy ha elérhető akkor inkább a mobilhalozatot részesíti előnyben és csak ha abszolút nincs térerő akkor kapcsol wifire?

(#112777) MadMancs válasza Nordik (#112776) üzenetére


MadMancs
veterán

Így van. Hisz ez a lényege. Pontosabban nem csak akkor ha egyáltalán nincs, hanem ha gyenge a jel. P20 nál már akkor VoWifire váltott ha már 3G se volt elérhető, A50 nél csak akkor ha már GSM is gyenge.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112778) kali válasza Nordik (#112776) üzenetére


kali
legenda

A váltás okozhatta akkor, nem visznek át automatikusan minden opciót, az újon meg még nem aktiválták automatikusan.
Igen, úgy a mobilhálózatosat részesíti előnyben és csak ha az nem okés, akkor vált át wifi hálózati módra.

(#112779) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Módosítás lényegének rövid leírása: Amennyiben az Előfizető a Szolgáltató ügyfélszolgálatának igénybevételére vonatkozó feltételeknek nem tesz eleget, továbbá a Szolgáltató munkavállalói,
szerződéses partnerei felé az ÁSZF-ben meghatározott magatartást tanúsít, a Szolgáltató a szolgáltatás szüneteltetése helyett jogosult az előfizetői szerződést rendes felmondásával megszüntetni.
A módosítással érintett dokumentumok, fejezetek és pontok: Lakossági ÁSZF
Törzsrész 5.1.1. és 6.3.2. pontok

Ezt most találtam a számla alján, ez elég gumiszabály-szerű így, nem?

(#112780) Mikulásbá válasza kali (#112778) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez még mindig csak előfizetéseseknek van,igaz?Dominósok kilőve.

[ Szerkesztve ]

(#112781) kali válasza Mikulásbá (#112780) üzenetére


kali
legenda

Ha a VoWiFi szolgáltatásra gondolsz, akkor igen, az még csak havi díjas előfizetéseknél adott.
VoLTE van már egy ideje Domino előfizetésre is.

[ Szerkesztve ]

(#112782) Mikulásbá válasza kali (#112781) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az be is van kapcsolva a telefonon.

(#112783) anglergab válasza Nordik (#112776) üzenetére


anglergab
addikt

Nem teljesen. Akkor is wifit használ ez esetben hívásra, ha egy bizonyos érték alatt van a mobilhálózat jelerőssége és jelminősége (és a wifié pedig felette).

[ Szerkesztve ]

(#112784) anglergab válasza MadMancs (#112777) üzenetére


anglergab
addikt

A 2G/3G itt nem számít. Csak az LTE jelerősség és jelminőség (jel-zaj arány).
Leginkább a jelerősség miatt fog váltani VoWiFi-re, de előfordulhat hogy LTE interferencia miatt.
Akit érdekel: az LTE RSRP és RSRQ-t és a wifi RSSI és SNR-t méri folyamatosan a telefon és ezek alapján dönt.

[ Szerkesztve ]

(#112785) anglergab válasza kali (#112778) üzenetére


anglergab
addikt

Így van, ezért a legbiztosabb módszer a VoWiFi kipróbálásához a repülő mód. Ha a telefon konfigurációja támogatja azt a repülő módban. Ha nem, akkor csillapítani kellene a jelet, de az a wifit is csillapítja valószínűleg, így nem garantált hogy átvált.
De általában egyszerűbb wifi preferáltra állítani egy teszt idejéig. Akkor ha van wifi és az nem nagyon gyenge, VoWiFi-n fog menni a hívás.

[ Szerkesztve ]

(#112786) MadMancs válasza anglergab (#112784) üzenetére


MadMancs
veterán

Mindig tanul az ember. :R
Sose figyeltem még meg részletesen. Mivel úton vagyok mindig ilyenkor valószínűleg mire ránézek más hálózat, csak véletlen egybeesés.:)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112787) kinder93


kinder93
aktív tag

Sziasztok!
Egy kutatás miatt kérdezem, hogy Speedtestben Telekom szerverre állítva fogyasztja-e a mérés a csomagba foglalt adatmennyiséget?

(#112788) kali válasza kinder93 (#112787) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Igen, fogyasztja.

(#112789) ferob


ferob
őstag

2020. április 1-jei hatállyal több szolgáltatást érintően módosul az ÁSZF:
- Kivezetésre kerülnek az Eco, Eco XS, Move XS, Move S és Move M Aranytárskártya díjcsomagok, és a Korlátlan éjszakai net és a Korlátlan böngészés és e-mail opciók.
- Módosulnak a korlátlan adatmennyiséget tartalmazó mobilinternet díjcsomagok felhasználási feltételei.

(#112790) MadMancs válasza ferob (#112789) üzenetére


MadMancs
veterán

Korlátlan net részről valaki tud bővebben valamit hogy mi változik?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#112791) seger válasza MasterMark (#112765) üzenetére


seger
addikt

Köszi! Megoldva. Működik is!!

(#112792) anglergab válasza seger (#112791) üzenetére


anglergab
addikt

Milyen szoftver verzió van rajta?
A VoWiFi akkor hasznos elsősorban, ha nincs B20 és ha a B7, B3, B1 nem jut be a mély beltérre.

[ Szerkesztve ]

(#112793) Starchm válasza anglergab (#112792) üzenetére


Starchm
őstag

Telekom is szolgáltat már 4g-t B1-en?

(#112794) anglergab válasza Starchm (#112793) üzenetére


anglergab
addikt

3G is lehet B1-en :)

(#112795) Starchm válasza anglergab (#112794) üzenetére


Starchm
őstag

Azt tudom, csak hirtelen azt hittem, hogy telekom is használ már b1-t 4g-re. :D

(#112796) leslien


leslien
nagyúr

üdv, hol találom a lakossági előfizetéses készülék árlistát pdf? :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#112798) leslien válasza #40993792 (#112797) üzenetére


leslien
nagyúr

ennyire sérült nem vagyok.. ;) ilyenre gondoltam.. [link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#112799) anglergab válasza anglergab (#112792) üzenetére


anglergab
addikt

Igaz ilyen helyeken 900 MHz GSM valószínűleg van. De a VoWiFi sokkal jobb hangminőségre képes.

(#112800) Gedeon31 válasza leslien (#112796) üzenetére


Gedeon31
addikt

Itt [link]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.