Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112201) anglergab válasza bringasisti (#112200) üzenetére


anglergab
addikt

Telefonhoz USB OTG-s DVB-T vevő + kisebb antenna nem megoldás?
Illetve 3G-only vagy 4G-only módokban is nézted a műsort?

[ Szerkesztve ]

(#112202) bringasisti válasza anglergab (#112201) üzenetére


bringasisti
őstag

volt ilyen elképzelés de egy másik fórumon azt mondták hogy kizárt dolog

BENEFON DELTA--------N8

(#112203) anglergab válasza bringasisti (#112202) üzenetére


anglergab
addikt

Mi kizárt dolog?
Ezekre csatlakoztatható komolyabb külső antenna is (adapterrel). Akár erősítős szobaantenna.

[ Szerkesztve ]

(#112204) bringasisti válasza anglergab (#112203) üzenetére


bringasisti
őstag

Mivel ha egy SMS-t sikerül önállóan elküldenem akkor jó napom van nem tudom felmérni, de pont ez volt az első ötlet és így ki lehetne próbálni hogy érdemes e tovább fejleszteni. Volt aki azt mondta hogy ilyen olcsó cuccon nem megy át a frekvencia.

BENEFON DELTA--------N8

(#112205) bringasisti válasza anglergab (#112203) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért is ez volt az első ötlet mert akkor a meglévő antenna teljesítményét meg tudnám ítélni és 69 évesen nem kéne 6 méter magasra felmászni egy létrán és ott szerelgetni

BENEFON DELTA--------N8

(#112206) anglergab válasza bringasisti (#112204) üzenetére


anglergab
addikt

Megfelelő jelerősség, jelminőség kell mobilnál és DVB-T-nél is.
A DVB-T esetében ezen sokat javíthatsz akár egy kisebb antennával vagy erősítős szobaantennával.

(#112207) bringasisti válasza anglergab (#112206) üzenetére


bringasisti
őstag

Megrendeljem? Nem gond, megéri ha nem töröm össze magam.

BENEFON DELTA--------N8

(#112208) Maist


Maist
senior tag

Kérdésem lenne: Vásároltam egy készüléket, melybe 30000 Ft előleget kellett befizetnem. Az értékesítő hölgy azt mondta, a befizetett összeg mindenre (is) fel lesz használva, tehát a készülék törlesztés, telefonszámla, minden abból lesz levonva. Most az alkalmazásban azt látom, hogy január 31-ig fizessem be az első törlesztő részletet. Telefonszámlám még nincs. Most akkor vonják az előleget a készülék törlesztőre is, vagy sem? Domino-ról jöttem át, az azon lévő egyenlegről sem látok még semmit.

(#112209) kali válasza Maist (#112208) üzenetére


kali
legenda

Nem, a készülék törlesztője nem vonódik a mobil előlegből, csak az előfizetés számlája.

(#112210) raziel01 válasza Maist (#112208) üzenetére


raziel01
veterán

Én mondjuk megreklamálnám mindenképp. Hátha adnak valamennyi jóváírást a félretájékoztatás miatt.

(#112211) Maist válasza raziel01 (#112210) üzenetére


Maist
senior tag

Pedig még viccesen meg is jegyeztem a kedves eladó kisasszonynak, hogy gyakorlatilag a havi számlám (céges-flottás, 1800 Ft/hó) a következő bő egy évre a 30000 Ft befizetésével le is van tudva, mert én még úgy emlékeztem, hogy az előleg csak a havi számlára használható, de kijavított, hogy újabban már mindent levonnak belőle, beleértve a készülék törlesztést is. Mindegy, annyi baj legyen, eredetileg is úgy számoltam, hogy csak a számlát vonják a befizetett összegből.:)

(#112212) anglergab válasza bringasisti (#112207) üzenetére


anglergab
addikt

Próbálj erősítős szobaantennát.

(#112213) bringasisti válasza anglergab (#112212) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen, de szerinted ha ezt megveszem de van autós mágneses talpú antenna az működni fog? A tető antenna szerelést ha lehet kihagynám

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#112214) kchris78 válasza bringasisti (#112213) üzenetére


kchris78
veterán

rendeld meg neten és ha nem megy vissza lehet vinni / küldeni 2 héten belül.

(#112215) polonic


polonic
félisten

Rendeltem egy készüléket. A rendelés állapota szerződés elkészült, dokumentumok is ott vannak a fiókban. Szállításnak a holnapi napot adják meg.
Lehet ennek hinni és tartani szokták?

(#112216) KZP válasza polonic (#112215) üzenetére


KZP
őstag

:K

(#112217) atosan válasza polonic (#112215) üzenetére


atosan
addikt

Tapasztalatom szerint, ha a dokumentumok már fenn vannak, akkor másnap vagy utána lévő nap hozza a futár.

Maine coon

(#112218) atosan


atosan
addikt

Üdv szakik,
Van egy 0 perc beszéd, mellé 6 giga net. Ha külföldön van használva, akkor havi egyszer kell hívást kezdeményezni saját hálózatról?

Maine coon

(#112219) 4Grider válasza atosan (#112218) üzenetére


4Grider
nagyúr

Négy hónap átlagát nézik, abból két hónapot itthoni hálózaton kell tartózkodjon a sim.

(#112220) Imy


Imy
veterán

Telekomos vagyok, de előfizetéses.
Jelenleg a saját telefonomat nem sokat használom, mert ott van a céges, így havonta feleslegesen fizetek 2500Ft-ot az előfizetésre (feleségem céges flottája).
Dominóra váltáson gondolkodom. Milyen díjcsomagot lenne érdemes választanom? Én a Domino FIX-et néztem ki. Ehhez lehet igényelni Maraton internet csomagot, ha esetleg azon is neteznék.

(#112221) Tompika777 válasza Imy (#112220) üzenetére


Tompika777
senior tag

Így van, jól látod... Bekapcsolsz mellé egy ingyenes Domino Most opciót, és rendben is vagy :)

[ Szerkesztve ]

(#112222) martonl válasza bringasisti (#112200) üzenetére


martonl
senior tag

Kabhegy nem látszik? Nem írtad, hogy a meglévő antennád milyen, egy próbát megér rádugni. Ezek az USB kütyük nem szoktak túl jól muzsikálni, még mágnestalpassal sem. Pláne, ha nem tudja az MPEG4-et. Gondolkodok, hogy lehetne legegyszerűbben letesztelni... Lehet, hogy oda kéne vinned egy akármilyen DVB-T tv-t, vagy set top boxot, rádugni a tetőantennádat és lefuttatni rajta egy keresést. Amerre a tetőantennád néz, arról az adóról a DVB-nek is jönnie kell tudtommal. Nekem a régi antennával simán jön a DVB, igaz, anno úgy vettem, hogy jó legyen majd ahhoz is. DVB-T-t meg minden pár éves tv készülék tudja fogni már.

[ Szerkesztve ]

(#112223) atosan válasza 4Grider (#112219) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm!

Maine coon

(#112224) btudos válasza Imy (#112220) üzenetére


btudos
veterán

Mivel jelenleg nincs más, csak Domino Fix, ezért sokat nem érdemes gondolkodni a kérdésen. :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#112225) bringasisti válasza martonl (#112222) üzenetére


bringasisti
őstag

ez van fent, antenna erősítő volt hozzá de megpusztult. Ha cserélni kell az katasztrófa. 40 éve nem tudtam az árboc csúcsára feltolti. Amit rendeltem DVB-T2 boxot arra azt irják arhogy MPEG4

BENEFON DELTA--------N8

(#112226) UHHH válasza bringasisti (#112225) üzenetére


UHHH
senior tag

Én nem tudom, hol vannak a topikgazdák-moderátorok, de tényleg, mi köze van egy dvb-t problémának a telekom mobilhálózatához?

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#112227) bringasisti válasza martonl (#112222) üzenetére


bringasisti
őstag

Egyébként érdekes hogy a MinDigTV térerő kalkulátora ahol utca házszám alapján adnak információt ott azt írják hogy a lefedettség határán tető antenna Kabhegy és Siófok. Soha egyetlen antenna nem állt ezekre az adókra mert például Tihany útba van Siófok esetén Kabhegy meg azért mert a telek a hegy oldalában van és a túlsó oldalon van Kabhegy

BENEFON DELTA--------N8

(#112228) bringasisti válasza UHHH (#112226) üzenetére


bringasisti
őstag

Kinevezünk téged

BENEFON DELTA--------N8

(#112229) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Oké, akkor most térjünk vissza a topik témájához, ha kérhetem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#112230) bringasisti válasza szabogabor10 (#112229) üzenetére


bringasisti
őstag

:R

BENEFON DELTA--------N8

(#112231) prozodus válasza Imy (#112220) üzenetére


prozodus
őstag

Miert, lehet mast is valasztani dominobol?
***********
Mondjuk, azt se ertem, miert kell vkinek 68evesen letrara maszni. Komolyan nincs ski, aki segitsen?!

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#112232) martonl válasza bringasisti (#112227) üzenetére


martonl
senior tag

Elég fura egyébként, hogy a Telekomnál elzárkóztak ettől a problémától, szerintem egy-két kört érdemes lenne velük futni. Az igaz, hogy szeretik lerázni az embert. Talán írásban kéne jelezni nekik pár konkrét időponttal, mikor maradt ki a szolgáltatás. De nyilván nem azt kell persze írni nekik, hogy nem láttad az előzést, hanem hogy nem tudtál telefonálni.
A repeater lehetőségét még a gugli hozza az oldalukról.

[link]

Az antennád szélessávú, tudja fogni szerintem a digitálist. Egy próbát megér. Akkor a dolognak ezt a részét meg kitárgyaltuk.

[ Szerkesztve ]

(#112233) anglergab válasza martonl (#112232) üzenetére


anglergab
addikt

Az LTE-re nincs mini bázis, viszont 3G-re van. Lehet, repeaterük is.
Igaz, csak a GSM repeater a biztos, hogy volt/van náluk (ugye a hang miatt).

(#112234) mickemoto


mickemoto
őstag

A karácsonyi korlátlan net nem úgy volt hogy elsejéig tart? :U
Nálam még működik. :)

(#112235) anglergab válasza mickemoto (#112234) üzenetére


anglergab
addikt

De. Lehet, hogy az adatforgalom értéke kicsit később kerül rögzítésre.
A Telekom app mutatja még?

[ Szerkesztve ]

(#112236) mickemoto válasza mickemoto (#112234) üzenetére


mickemoto
őstag

Tegnap még mutatta az app, ma már nem.
Egyébként tegnap bekapcsoltam a szerdai 1GB netet és simán használtam tovább, nem indítottam újra vagy ilyesmi, majd az 1 GB-ot még ma délelőtt is jelezte úgyhogy szerintem nem azt forgalmazta, de most már azt sem.

[ Szerkesztve ]

(#112237) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Több kérdésem is lenne

1.Magenta 1 es 3gigás mobilnet csomagban vagyok (3 gigás duplázòval) és valami megmagyarázhatatlan ok miatt azt figyeltem meg, hogy a Telekomos applikáciòn belül már nem listázza ki az HBO Go-t,mint a korlátlan adatforgalommal rendelkező applikáciòk egyikét, noha benne van a csomagomban az előfizetésemben a honlapon szereplő ajánlat szerint (és nem történt csomagváltás azòta).

Akkor most mi van?

2. Ugyanúgy a Telekom honlapja kilistázza a Facebookot és a Facebook Messengert de applikáciòn belül csak a Facebook Messenger van feltüntetve mint korlátlan adatforgalommal rendelkező. Ennek mi az oka?

3. Namármost, a felhasználási feltételeik ugye kimondja, hogy: "A díjmentes adatforgalom nem foglalja magában a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését, az alkalmazáson belül bonyolított telefonálást és videotelefonálást, az alkalmazások letöltését és frissítését, a harmadik felek által biztosított alkalmazáson kívüli tartalmakra és funkciókra (pl. regisztráció, alkalmazás-letöltés, frissítés, beágyazott videó stb.) felhasznált adatmennyiséget."

A kérdésem az lenne hogy Whatsappon keresztül történő hangüzenetek küldése/ letöltése/ Whatsappon történő hìvás már beleszámìt ebbe?

És most nem arra vagyok kìváncsi hogy a Telekom ÁSZF je mit mond, hanem hogy tényleges gyakorlatban levonja-e az adatforgalmadbòl.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#112238) Zeki válasza Corleone33 (#112237) üzenetére


Zeki
nagyúr

Viber/WhatsApp hang nem számít bele. Chat igen.

(#112239) anglergab válasza Corleone33 (#112237) üzenetére


anglergab
addikt

SMS-ben be/ki kapcsolhatók ezek:
+tvfilm (HBO GO, TV GO), +zene (bizonyos zene streamelő appok)
De az fontos, hogy csak bizonyos, legújabb net csomagok tartalmazzák ezeket, a korábbiak esetén ezek fizetősek.

[ Szerkesztve ]

(#112240) bringasisti válasza martonl (#112232) üzenetére


bringasisti
őstag

Én már ott elakadtam hogy miért nem lehet náluk bármilyen jel erősítőt kapni. 7-8 éve volt egy kolléga aki a lakásából nem tudott internetes hívást folytatni, és több oszlopot is kellet volna fizetnie hogy a kábel a szobába kerüljön. Bement elhajtották, átment egy másik ismert szolgáltatóhoz és a fiókból adtak neki egy mobil routert hogy 3 napig van lehetőség kipróbálni. Nekem meg azt mondták 2 napja hogy 4 G óta nem foglalkoznak még tanácsadással sem. Jelentősen több mint 100 ezer forintot költők el éves szinten még 3 hónapig náluk!!!

BENEFON DELTA--------N8

(#112241) anglergab válasza bringasisti (#112240) üzenetére


anglergab
addikt

2G-3G-4G-hez lehet külső antennát használni (megfelelő telefonnal vagy mobil routerrel).
3G/4G-hez megfelelő lehet egy külső antennás mobil router, akár Multi SIM-mel.
2G-3G-re vannak repeatereik, amikhez külső antenna kell. 4G-hez nincs repeater.
Más szolgáltatónál van 3G mini bázis, de ahhoz internetkapcsolat kell.
Illetve van még VoWiFi, ahhoz is kell internetkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#112242) UHHH válasza anglergab (#112241) üzenetére


UHHH
senior tag

Ezt már megírtam privát üzenetben, és ajánlottam is egy B593-as huawei 4G routert az antenna ajánlataimhoz is... :) Használtan is lehet kapni.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#112243) st3v3np3t3r válasza mickemoto (#112236) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem még mutatja app 2 előfizumra az ünnepi korlátlanságot a 7ből... szerintem még nem frissült egészében a rendszer

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112244) st3v3np3t3r válasza Corleone33 (#112237) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a 3/10GB-os Net2019-es csomagokban korlátlan forgalma van a HBO Go-nak meg a TVGO-nak.
Az appban kijelzett infók nem mérvadóak, mert apphiba is okozhat hiányos infó kijelzést.

Ha a csomag megkötés pillanatában korlátlan volt és nem kaptál értesítést arról,hogy ez megszűnt, akkor továbbra is korlátlan.

3) beágyazott videókat úgy értsd, hogy ha egy posztban vagy ügyezenetben van videó,annak lejátszása adatforgalmat generál. Viszont szöveges posztok meg szöveges üzenetek azok nem generálnak adatforgalmat.
Ha egy üzenetben kapsz videót,hangot vagy képet,annak letöltése adatforgalmat generál,de csak szöveges üzenet küldés/fogadás nem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#112245) mickemoto válasza st3v3np3t3r (#112243) üzenetére


mickemoto
őstag

Igen, bizonyára úgy van ahogy írod. Reggelre nálam is megszűnt az ünnepi net.

(#112246) martonl válasza anglergab (#112233) üzenetére


martonl
senior tag

Igen, én is csak a GSM-es időkre emlékszem. Gondolom lassan legegyszerűbb elintézniük a dolgot a vowifivel.

(#112241):
Külső antennát sajnos a mai telefonokra nehézkes becsatolni. Még régebben láttam 1-2 gyártótól olyan autós tartót, aminek volt kapacitíven csatolt antennabemenete. Persze ezek is csak adott típushoz jók, horror áron, ha még létezik ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#112247) martonl válasza bringasisti (#112240) üzenetére


martonl
senior tag

Egyébként benézhetsz a saját fórumukra is (kozosseg.telekom.hu). Sok segítőkész belsős kolléga is van ott. Volt, hogy én is "ide nyúltam", mint végső állomás, amikor vezetékes internettel gondom volt. Megoldották.

[ Szerkesztve ]

(#112248) anglergab válasza martonl (#112246) üzenetére


anglergab
addikt

A VoWiFi és a mini bázis nagyon hasonló, mindkettő IPSec tunneleket használ.
Ezek a lehetőségek vannak:
Antenna: 2G, 3G, 4G
Repeater: 2G, 3G
Mini bázis: 3G, 4G
Ugye a legutóbbi a Telekomnál nincs.

Azaz 4G repeater és 2G mini bázis nincs.

(#112249) bringasisti válasza martonl (#112247) üzenetére


bringasisti
őstag

kiváncsi vagyok hogy mit fog csinálni. Ha megjön január vége február vége akkor majd visszajövök és elmondom mi a tapasztalat. Mikor még analóg meg kezdeti GSM rendszer volt akkor használtunk ilyen eszközt és egészen jó volt.

BENEFON DELTA--------N8

(#112250) martonl válasza bringasisti (#112249) üzenetére


martonl
senior tag

Sajnos valószínűleg semmit sem fog csinálni. Ugyanis ezek az eszközök nem tudják a teljes itteni frekvenciasávot. A GSM-es időkben ez egyszerűbb volt, volt 2 európai sáv oszt jónapot, azt kellett tudnia. Majd vesd össze a leírást ezzel:

[link]

Elég, ha az itteni sávokat veted össze, különösen a 20-ast. De ne legyen igazam!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.