Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102301) JKalo válasza #74774528 (#102299) üzenetére


JKalo
tag

köszönöm! :)

(#102302) Bornie127


Bornie127
senior tag

Adott egy Philips tv, amit listaáron vettem.
Nem emlékszem, hogy találkoztam volna a jótállási jeggyel (nem tudom megnézni, úton van az új tulaj felé).
Abban a hitben voltam, hogy az online felületen a feltöltött dokumentumoknál lesz, mint a telefonok esetében, de nem.
Hívtam az üf.-ot, azt mondták, hogy listaáras vásárlásnál az egyösszegű számla a garijegy is.
Kellett volna lennie jótállási jegynek vagy sem?
Amennyiben igen, hogy tudom pótoltatni?

(#102303) herdsman12 válasza Bornie127 (#102302) üzenetére


herdsman12
őstag

Megkérdezném Philips-éket.

(#102304) Bornie127 válasza herdsman12 (#102303) üzenetére


Bornie127
senior tag

Nem tudtam, hogy van FB-juk, már meg is oldódott, köszi a linket.

(#102305) 313313 válasza Bornie127 (#102302) üzenetére


313313
addikt

Minden 10.000ft feletti tartós fogyasztási cikk mellé kell kiállítani garancia jegyet, ellenkező esteben törvényt szeg az eladó...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#102306) kali válasza Bornie127 (#102302) üzenetére


kali
legenda

Igaz, én közel 2 éve vettem BF keretében egy Samsung TV készüléket listaáron a Telekomtól, de amellett, hogy a számlát feltöltötték a fiókba, a készülék dobozán az arra kialakított külön zsebben ott volt a gyártó által adott jótállási jegy, a Telekom illetékese azt kitöltötte, aláírta és lepecsételte.

[ Szerkesztve ]

(#102307) MadMancs válasza 313313 (#102305) üzenetére


MadMancs
veterán

Sziasztok, adott 2db 1 hónapos PostPaid előfizu, 1 év hűséggel, készülék nélkül. Azért így vásároltam mert a készülék adott volt, megelégedéssel használtuk. Na most az egyik készülék, 2 éves és 3 napos korában elment örök bitmezőkre. Ez helyett szeretnék az egyik előfizetéshez online készüléket vásárolni, de nem engedi:

Új előfizetéssel simán engedi partnerkártya kedvezménnyel jelképes előleg mellett, de nincs szükségem egy 3. előfizetésre. Ez bug vagy feature? Valóban nem lehetséges 1 éven belülkészüléket vásárolni előfizetéseimhez?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102308) Bornie127 válasza 313313 (#102305) üzenetére


Bornie127
senior tag

Az lehet, de a Telekom sokszor ki sem tölti.
Most vettem az LG-t, az sincs kitöltve, úgy ahogy a H/K go play-é sem volt.

(#102309) Ateszpapa válasza MadMancs (#102307) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Hali!
Előfizetés lejártát megelőzően 3 hónaptól lehet készüléket vásárolni.
Addigra aranykártyás leszel, akár részletre is vehetsz majd, de addig nem!

(#102310) Soulfly842 válasza MadMancs (#102307) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szia!

Ez alapban online úgy működik, ahogy Ateszpapa is írja.

Viszont: menj be egy telekom saját üzletbe és ott tudják majd kezelni.

Régebben ez úgy működött, hogy ilyen esetben a belépési kedvezmény kötbért kell kifizetni (ami 5000 Ft) és üzletben megoldható a vásárlás.

1, Ha régebben van arany kártyás előfizetésed (mindegy, hogy otthoni, vagy mobil), akkor valószínűleg előleg nélkül megoldható lesz....

2, Ha nincs akkor arany/platinakártyás előfizetésed akkor kb. a készülék nem akciós listaárának a 20%-val kell számolni, amit azonnal jóvá is írnak a havidíjas számlázásodban (addig nem kell fizetni havi számlát, amíg jóváíródik). Bár lehetnek egyéb befolyásoló tényezők is, ami fentebb mozdíthatja az előleg mértékét, de ha a feltételeknek megfelelsz, akkor kb. ez kerülhet előtérbe (a részletfizetés viszont ugyanúgy lehetséges lehet)

(#102311) radio100jozs válasza MadMancs (#102307) üzenetére


radio100jozs
őstag

Csak 3 hónap után tudsz készülékkel csomagot hosszabbítani, ha előtte nem volt készülék az előfizetéshez, csak sim-kártyás csomagot kötöttél 1 évre, így ez az 1 hónap még karcsú, nem fog menni.

(#102312) MadMancs


MadMancs
veterán

Köszönöm mindenkinek. :)

@ Soulfly842: Akkor marad a Telekom üzlet (Partner is?). ~60000Ft keretem van jelenleg erre,ez a kinézet A6+ DS 47%-a.

Azt tegyük hozzá hogy a kék propellernek erre a telefonra pl sokkal jobb ajánlata van (Blue M, hálón belül korlátlan perc/sms hálón kívűl 250perc /250sms + 4gb net) 7290Ft/24hó +3290x11hó a részlet. Azaz 11 hónapig 10580Ft majd további 13hónapig már csak 7290Ft Ezt onnan tudom hogy édesanyámnak 3 hete hosszabbítottam meg ezzel a készülékkel. Míg itt 6990 + 2400 azaz 9300Ft 24 hónapig úgy hogy lebeszélhetőség sincs hálón kívűlre. (Mobil M + 6Gb). Igazából a VoLTE ami miatt Telekomos vagyok, mert sajnos sok helyen megfordulok ( Pl munkahelyem) ahol se 2G se 3G nem érhető el egyik szolgáltatónál se (Csak a 2 T 4Gje mivel mint tudjuk egy hálózat), így VoLTE nélkül nem lennék elérhető.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102313) #74774528 válasza MadMancs (#102312) üzenetére


#74774528
törölt tag

Partnernél is tudod,minden további nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#102314) Peetey91 válasza anadroid (#102300) üzenetére


Peetey91
senior tag

És ehhez kell valami extra szolgáltatást venni, vagy a TV/mobil/mobilnet kombó már lehetővé teszi?
A héten tervezek váltani én is Magenta 1-re.

(#102315) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

AZ új alkalmazásban most van vagy nincs online időpont foglalás?
A Playen 28-án valaki említi, hogy még mindig nincs, míg 29-én valaki azt írja, hogy van. De az utolsó frissítés 24-án volt.
Akkor most van vagy nincs?

(#102316) kali válasza zsoltzsolt (#102315) üzenetére


kali
legenda

Nálam nincs a 9.30.0 verzióban és előtte sem volt a 9.24.1-ben.

(#102317) thomas77


thomas77
senior tag

Vajon van-e technikai oka annak, hogy a dominós még mindig nem kap VoLTE szolgáltatást? Vagy ez is csak szimpla üzletpolitika, mint a dominós 30/10-es internete?
Január elején lejár a hűségem. Vissza kellene váltanom dominóra, de a VoLTE hiánya miatt erősen gondolkodom. A 600/300-as opció verhetetlen. Tudom... ez csak egy opció és bármikor megszüntethetik, de a 35 Ft-os előfizetői percdíj egyre inkább vállalhatatlan.
Pont ma néztem, hogy frissítették a VoLTE képes készülékek listáját. És ugye mint azt tudjuk, nem csak a listában szereplő készülékeken működik.
Jó lenne, ha a másik két szolgáltató is bevezetné a VoLTÉ-t. Lehet, hogy ennek előjele az is, hogy a Vodafone után most a Telenor felé indított hívások is tudnak HD-ben menni. Ezt most hétvégén vettem észre. 12.650 kbit/s-mal megy a hang. Nem minden hívásnál, de már alakul...

(#102318) zsoltzsolt válasza kali (#102316) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen!
Nem tudom, hogy akkor min örvendezett ezen valaki :F

(#102319) kali válasza thomas77 (#102317) üzenetére


kali
legenda

Üzletpolitikai okra gondolok inkább, szerintem egyszerűen nem éri meg nekik annyi időt, pénzt és energiát belefektetni, hogy kapkodjanak a dologgal, a Domino előfizetők jelentős része nem sokat költhet (rendszeresen) a szolgáltatásokra, pont azért is nincsenek havi díjas konstrukcióban.
Ahogy olvastam, a Telenor indítani akarta a VoLTE szolgáltatást november 5-én (kint is volt a honlapjukon, azóta viszont törölték már, csak a címben olvasható: [link]), de probléma lett belőle, bár csak két készülékkel lett volna először elérhető, amik a P20 Pro és a P20.

[ Szerkesztve ]

(#102320) thomas77 válasza kali (#102319) üzenetére


thomas77
senior tag

Na igen, láttam én is azt a képernyőképet, amin rajta volt a telenoros VoLTE szolgáltatás.
De valamit tutira mókol a Telekom és a Telenor együtt. Korábban sose ment át a hd hang a két szolgáltató között, most hétvégén pedig többször is reprodukálni tudtam a dolgot, ráadásul dominóval.
Mivel elég sokat telefonálok, nekem fontos a jó hangminőség. Az, hogy a dominósnak ne legyen fontos, elég furcsa elképzelés. Gyakran hívok én is dominósokat, mégsem tudunk VoLTÉ-n beszélni. Pedig én, mint előfizetéses hívom őket. Hiába fizetek én többet, hiába vagyok én a hűséges előfizető, aki több szolgáltatásra jogosult, mégsem tudom minden esetben kihasználni ezt.

(#102321) kali válasza thomas77 (#102320) üzenetére


kali
legenda

Megfelelő havi díjas előfizetéssel kihasználod, a központig 4G hanghívás van, hiszen attól még nem vált át telefonáláskor a készüléked 3G vagy 2G hálózatra, mert a másik fél nem VoLTE képes, ha nálad adottak a feltételek.

[ Szerkesztve ]

(#102322) thomas77 válasza kali (#102321) üzenetére


thomas77
senior tag

Ez OK, nálam nem vált le, a központig VoLTÉ-n megy a hívás, de a másik félnél nem. Az lesz a szűk keresztmetszet. És azért lehet hallani a különbséget.
De nézzük más szemszögből a dolgot! Kapacitás szempontjából nem lenne jobb, ha a dominós is VoLTÉ-n beszélne?

(#102323) #86564352


#86564352
törölt tag

Úgy tudom még havidíjasnál sincs mindegyik szolgáltatónál VOLTE, odébb van az mire a feltöltőkártyásoknál is bevezetik.

(#102324) kali válasza thomas77 (#102322) üzenetére


kali
legenda

Ott már a másik fél az ok, de ha neki jó/jobb a Domino, akkor ez van...
Nem ismerem a kapacitási mutatókat, csak találgatni tudok, de szerintem nem kimondottan, ellenkező esetben biztos megcsinálták volna már a jobb arány érdekében, hiszen a saját hálózatának...stb. biztos nem az ellensége a szolgáltató.
Ha igaz, hogy a VoLTE kapcsán is "fejpénzt" kell fizetni az előfizetők után, akkor meg pláne érthető a dolog.

twofatcat: Magyarországon legalábbis csak a Telekomnál van jelenleg VoLTE.

[ Szerkesztve ]

(#102325) MadMancs válasza thomas77 (#102317) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem ez nem sokat jelent, Digi vezetékesbe is HD, pedig ott nem is lehet VoLTE. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102326) thomas77 válasza MadMancs (#102325) üzenetére


thomas77
senior tag

Na ja... ha már itt tartunk... a upc vajon miért nem hd vezetékesben?
Persze ezt nem itt fogjuk megtárgyalni...

(#102327) kchris78 válasza thomas77 (#102326) üzenetére


kchris78
veterán

valszeg nem akarjak tudjak vagy a kozpont egyaltalan nem kepes jobb beszed codek hasznalatara illetve az osszes letezo felhasznalohoz telepitett routernel le kene cserelni a szoftvert es beallitast hogy az analog telefon jelet magasabb fokon digitalizalja.. ha egyaltalan kepes jobb minosegu digitalizalasra..

(#102328) thomas77


thomas77
senior tag

Korábban valaki írta, hogy a 300/600-as opció ha lejár, nem lehet azonnal megrendelni újra. Ezt én is észrevettem, de ha jól emlékszem, másnap már rendelhető volt újra.
Hogy lehetne megoldani, hogy minden nap használható legyen?

(#102329) MadMancs válasza thomas77 (#102328) üzenetére


MadMancs
veterán

23:59 kor rendeled meg előszőr, így 1 hét múlva 23:59 kor jár le és 0:01 kor rendelheted is. Viszont rá 1 hétre meg 0:01 kor jár le és csak 24 óra múlva tudod megrendelni. Szóval a folyamatos üzem nem megoldható. Ki van ez találva. Mellesleg nem lesz ez az opció hosszú életű. Annyira nem jótékony Telekom hogy sokáig hagyjon 2400Ft ért havi 28 nap korlátlanságot. Ezzel előbb utóbb elvesztené a jobban fizető PostPaid júzereket.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#102330) thomas77 válasza MadMancs (#102329) üzenetére


thomas77
senior tag

Na igen, én is erre a megoldásra gondoltam. Végülis így se rossz.
Köszi.

(#102331) Peetey91


Peetey91
senior tag

A korlátlan Facebook használat az a böngészőből megnyitható m.facebook oldalon is korlátlan, vagy mindenképp az app kéne hozzá?

(#102332) kali válasza Peetey91 (#102331) üzenetére


kali
legenda

Böngészőből is korlátlan.

(#102333) Peetey91 válasza kali (#102332) üzenetére


Peetey91
senior tag

:R

(#102334) lugosi válasza MadMancs (#102329) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokminden van ami miatt nem lennék postpaidosból prepaidos (volte, adategyeztetés hiánya, gyorsabb net, több adat, töltögetéstől való mentesülés, céges elszámolhatóság, szabadabb vásárlás az egyenleg terhére, korlátlan csomag, kamatmentes részletes készülékvásárlás). Szerintem ennek az opciónak a megrendelhetősége nem oszt, nem szoroz annyit. Korábban én is azt hittem, hogy majd milyen jó lenne átmenni prepaid-be, de túl sok lenne a kompromisszum.

(#102335) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tudomásom szerint eSIM már működik a T-nél. Van itt valaki aki az új alma készüléken használja egy másik fizikai kártyával? Érdekelne mik a tapasztalatok.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#102336) fahrii válasza allein (#102335) üzenetére


fahrii
őstag

Ehhez kapcsolódó kérdésem: van rá esély, hogy a Google Pixel 2 XL készüléket eSIM-mel használjam?

(#102337) kali válasza fahrii (#102336) üzenetére


kali
legenda

Egyszerűen kipróbálhatod, belépsz a Telekom fiókodba, ott a kapcsolódó előfizetésnél az Alapadatok szekcióban a SIM-kártya adatai résznél rányomsz az eSIM-re váltok hivatkozásra, majd követed az aktiválási leírást és már tesztelheted is.

allein: Szia, Működik, de az iPhone tapasztalatot passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#102338) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!

Október elején átmentem a Telenorhoz számhordozással, úgy hogy a T-s előfizumon volt hűség, ezért kötbért kellene fizetnem. (Még nem fizettem be, november 26-ig kell.)
Most úgy döntöttem, hogy inkább visszamennék a Telekomhoz, a régi csomagomnál drágább csomagba. (Mobil S + 1GB Net volt, most Mobil S + 6GB lenne.)
Szerintetek ilyen esetben megoldható hogy eltörlik a kötbért? :)

(#102339) Peetey91


Peetey91
senior tag

Azt nem tudja esetleg valaki, hogy ezzel a Magenta 1 csomaggal lehet-e korlátlanul HBO GO-t nézni mobilneten, ha van már meglévő HBO GO előfizetésem (közvetlenül a HBO-nál, már régebb óta)? Lenne benne otthoni net, tv és telefon előfizetés.

(#102340) btudos válasza allein (#102335) üzenetére


btudos
veterán

Jelenleg még hivatalosan nem támogatja az iOS az eSIM-et, hiába tudják a készülékek és a Telekom is. 12.1 bétával megy, van ismerősöm, aki használja, komoly panasz még nem érkezett tőle.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#102341) fornettisuti válasza allein (#102335) üzenetére


fornettisuti
veterán

Alma kiadott nyilatkozata szerint egy jövőbeli frissítéssel jön az esim support tőlük.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#102342) anadroid válasza Peetey91 (#102339) üzenetére


anadroid
senior tag

Nekem működik, a Magenta 1 nálam a kezdetektől volt, majd 1 évre kiszálltam belőle és szeptemberben léptem be újra, a külső HBO GO újabb nála. Otthoni net+telefon+2*mobil, mindkét mobilon korlátlanul nézhetem.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#102343) allein válasza btudos (#102340) üzenetére


allein
addikt

Köszi az infót. Mekkora mákom van, tegnap vittem vissza az üzletbe a zsír új XS Max-ot, beszéd minősége iszonyú rossz, most várok 3-4 hetet. Bocs az OFF-ért.

(#102341) fornettisuti - köszönöm az infót.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#102344) tibbike01


tibbike01
őstag

Tudna valaki segíteni, hogy a Partner 3 díjcsomagban jelenleg mennyi a benne foglalt mobilinternet mennyiség?

Jól tudom, hogy 50megáról 500-ra változott?

[ Szerkesztve ]

(#102345) fahrii válasza kali (#102337) üzenetére


fahrii
őstag

Köszi! Próbáltam, de sajnos a QR beolvasása után kapott kóddal nem mentem sokra.

(#102346) Soulfly842 válasza tibbike01 (#102344) üzenetére


Soulfly842
addikt

A partner 3 díjcsomag több száz flotta/díjcsomag variációt is jelenthet. Attól függ, hogy hol dolgozol, milyen flotta... ebből nem derül ki.

Kérdezd a céges kapcsolattartót/flottamenedzsert. Vagy ha olyan díjcsomag variációról van szó, - ha van már a neveden - ahol te vagy az előfizető/számlafizető, akkor kérdezz rá egy üzletben.

(#102347) dptrsk válasza tibbike01 (#102344) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Partner 3 csomag esetén a céges kapcsolattartó tud tájékoztatást adni, mivel a céges megállapodástól függ a benne foglalt keret.

(#102348) radio100jozs válasza Ron Swanson (#102338) üzenetére


radio100jozs
őstag

Nem, mert új folyószámlára kerülsz, de a Telenornál eltelt a 30 nap? Mert csak azt követően lehet a Telekomhoz visszahordozni a számot.

(#102349) Ron Swanson válasza radio100jozs (#102348) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

Hmm, kár.
A 30 napos cuccot tudom, még 2 napot kell várnom.

(#102350) Soulfly842 válasza Ron Swanson (#102349) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha így megléped a szolgáltatóváltást, akkor attól függetlenül megéri egy kérvényt írni nekik, hogy új hűségidőt vállaltál, ismét elkötelezted magad a telekomhoz és méltányosságból, ill. ügyfélmúltra való tekintettel üzletpolitikailag kezeljék a kérvényedet.

Ha be is fizeted a kötbért, akkor is max 30 napos kérvény után méltányosságból lehet kezelik részben, vagy egészében.

Milyen összegű kötbérről van szó?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.