Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101951) lugosi válasza jozsi252 (#101950) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Néha nagyon belassul nekem is.

(#101952) Zeki válasza tizenkettő (#101949) üzenetére


Zeki
nagyúr

MInden program egy rohadt adatahalász genya.

(#101953) #81733120 válasza jozsi252 (#101950) üzenetére


#81733120
törölt tag

Most nálam is dög lassú.

(#101954) zsoltzsolt válasza Zeki (#101952) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

#mindmeghalunk

(#101955) Kbali válasza tizenkettő (#101949) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézz utána kicsit, hogy ezek a dolgok hogyan működnek. Nem ment el semmit.

(#101956) tizenkettő válasza Kbali (#101955) üzenetére


tizenkettő
kezdő

"Továbbá az alkalmazások letöltésével és használatba vételével a felhasználó előzetes, kifejezett, önkéntes
és tájékozott hozzájárulását adja ahhoz, hogy a Magyar Telekom Nyrt. a felhasználónak az alkalmazás
használata során megadott vagy keletkező adatait a szolgáltatásának tökéletesítése érdekében illetve
hibakezelésre felhasználhassa." [link]

Ez a "felhasználhassa" egy csodásan tág fogalom, kb. bármire rá lehet húzni.

(#101957) Zeki válasza zsoltzsolt (#101954) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az nem, de minden és "mindenki" adatokat próbál gyűjteni mindenkiről. Amiket el is tárolnak.

(#101958) tizenkettő válasza Zeki (#101952) üzenetére


tizenkettő
kezdő

sajnos :(

(#101959) kali válasza tizenkettő (#101945) üzenetére


kali
legenda

Nem csak téged, de mindenhol ez van, viszont nem kötelező sem a díjmentes Most opciót, sem pedig a Telekom alkalmazást használni.

KubanitoS: Olyan előfizetéssel is néztem, aminél nem befolyásoló tényező a vállalt költési szint - mert nincs -, de azzal sem kínálta fel nekem sem a 0 Ft-os hang díjcsomagot.

(#101960) zsoltzsolt válasza Zeki (#101957) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem halunk meg mind?
Végre egy jó hír 😁

(#101961) tizenkettő válasza kali (#101959) üzenetére


tizenkettő
kezdő

"nem kötelező sem a díjmentes Most opciót, sem pedig a Telekom alkalmazást használni." - ez a "ha nem tetszik, el lehet menni" mentalitást annyira bírom, olyan előrevivő, konstruktív...

Itt az olcsó percdíjakért az adataiddal fizetsz. Eddig simán meg lehetett rendelni több más módon az opciót, semmi nem indokolja, hogy azoktól elvágták a felhasználókat.

Engem az zavar, hogy úgy tesznek, mintha az nem lenne része az üzletnek, holott vastagon benne van.

(#101962) Zeki válasza zsoltzsolt (#101960) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kell sok év, és minden fogyasztóról minden nyilván lesz tartva, a tv-kben meg csak olyan egyénre szabott reklámokat látsz, amiket az algoritmusok szerint rá tudnak sózni. De azt sokszor fogod látni.

[ Szerkesztve ]

(#101963) zsoltzsolt válasza Zeki (#101962) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerencsére feltalálták a távirányítót. 😁

(#101964) kali válasza tizenkettő (#101961) üzenetére


kali
legenda

Szinte mindenért fizetsz az adataiddal, mert ez nagy üzlet, legyen szó bármilyen területről.
Adott esetben megtehetik jogilag, így ez van, ezt kell, vagy nem kell szeretni.
Az indokolja - többek között -, hogy az alkalmazás szélesebb körben történő használata is hasznos a szolgáltató számára.
Én is csak előfizetője vagyok a szolgáltatónak, de attól még nem tartom korrektnek, ha valaki csak kapni akar, de adni nem, a jogait ismeri, de annak a másik oldaláról már hallani sem akar, pedig mindennek (legalább) két oldala van.
Sokan használják itt az alkalmazást más funkciók miatt is, a legtöbbjük tisztában van annak a jogosultságaival, az engedélyek kérelmével - nem mindenki olvassa el persze telepítéskor, hogy mi a helyzet -, akár tudatosan korlátozzák is belátásuk szerint azok egy részét, mert a lehetőség adott.

[ Szerkesztve ]

(#101965) tizenkettő válasza kali (#101964) üzenetére


tizenkettő
kezdő

"én meg azt nem bírom, ha valaki csak kapni akar, de adni nem, a jogait ismeri, de annak a másik oldaláról már hallani sem akar" - ezt én sem bírom, akkor már ketten vagyunk. Gondolom, nem rám céloztál... Merthogy én adok. A Telekomnak a 9 Ft-os percdíjon is igen szép profitja van, remélem, ezt nem kell magyaráznom a 2-3 Ft-os percdíjú csomagok mellett. De a profit nem elég, az adataink is kellenének. Szerinted ez oké, szerintem meg nagyon nem.

(#101966) kali válasza tizenkettő (#101965) üzenetére


kali
legenda

Akkor tegyél bejelentést/panaszt a meghatározott felügyeleti szervnél, ha szerinted nincs így rendben.
Az a szolgáltatóra tartozik, hogy mennyi a percdíj, ez egy szolgáltatás, ha tetszik, akkor igénybe veszi valaki, ellenkező esetben nem, tényleg ilyen egyszerű.
A 2 - 3 Ft-os percdíjú csomagoknál még többet adnak egyéb tekintetben a felhasználók, még ha nem is foglalkoznak vele, vagy akár nem is tudnak róla, mert nincsenek teljesen képben a szerződés tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#101967) 4Grider válasza kali (#101966) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az érdekes lenne, ha az állami flottánál a Telekom adathalászatot végezne...

(#101968) #08205312 válasza kali (#101966) üzenetére


#08205312
törölt tag

Mivel nagyon megengedő vagy az adathalász szolgáltatók magatartásával szemben, két könyvet ajánlanék olvasásra: 1984, illetve Szép új világ.

(#101969) kali válasza 4Grider (#101967) üzenetére


kali
legenda

Adathalászatról itt nem - illetve egyik szolgáltatónál sem - beszélhetünk.

8: Lásd fent.
Amúgy egyáltalán nem vagyok megengedő, sőt!
Viszont helyén kezelem a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#101970) zsoltzsolt válasza #08205312 (#101968) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez zavar téged, de az állam a legrosszabb ebben a tekintetben. Még se tüntet senki..

(#101971) Kbali válasza #08205312 (#101968) üzenetére


Kbali
nagyúr

GDPR - ha használni kívánja valaki az adataidat, akkor tájékoztatnia kell arról, hogy azt pontosan milyen célra tenné, ill. hogyan tudod a hozzájárulásodat visszavonni.
Jelen esetben arról van szó, hogy az alkalmazás azért kér hozzáférést pl. a telefon alkalmazáshoz, hogy pl. az ügyfélszolgálatot fel tudd hívni közvetlenül onnan. Stb.. ezért írtam, hogy érdemes utánanézni, mit és mire használ az adott app. Attól, hogy engedélyt kér valamihez, attól önmagában még nem adathalász.

(#101972) zsoltzsolt válasza Kbali (#101971) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

+1

(#101973) tibdo


tibdo
csendes újonc

Üdv! Lumiával lehet valahogy aktiválni a most opciót?

(#101974) #77646080 válasza tibdo (#101973) üzenetére


#77646080
törölt tag

Szia!

Nekem sem sikerült, többszöri kísérletre sem. Eleve be sem tölt az app. A rossz hír az, hogy nem is várható a W10 verzió frissítése (Androidra és iOS-re megjelent, ide szerintem nem fog).

(#101975) tibdo válasza #77646080 (#101974) üzenetére


tibdo
csendes újonc

Az esetleg járható út, ha egy androidosba teszem a kártyát, letöltöm az appot, aktiválom, és kártya vissza a nokiába?
( ez így diszkriminálás)

(#101976) #23310336 válasza kovacsmi_74 (#101924) üzenetére


#23310336
törölt tag

Győr kertváros

MCsanakon a hét elején szerelték fel a rack szekrényt, azóta van tesztjel.

(#101977) Zeki válasza tibdo (#101975) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kell bele a kártya, az androidosban egyszerűen hozzáadod a kártyádat (telefonszámodat).

(#101978) punky10 válasza tibdo (#101975) üzenetére


punky10
addikt

Igen,működik.De nem is kell átrakni a kártyát,elég ha valaki hozzárendeli az okostelefonján a dominós előfizetésed.Igaz ez olyan veszélyekkel is jár(-hat),hogy a telefon tulajdonosa látja,hogy mennyi van a kártyádon.Sőt,rosszabb esetben még tõlteni is tud rá,a tudtod nélkül,úgyhogy ezzel csak óvatosan! :)

Miért,az nem negatív diszkrimináció,mikor egy cég a "helyes megfejtők között xy nyereményt sorsolnak ki" mondattal reklámoz egy játékot?És ha én nem vagyok helyes?Pedig az asszonynak tetszek(vagy tetszettem...)Ki dönti el ki vehet részt a játékban?A Fásy? :D :D

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#101979) tibdo válasza punky10 (#101978) üzenetére


tibdo
csendes újonc

Ez a veszély nem fenyeget, enyém a telefon, de nem használom,mert lassú, pofátlan stb... :)
Köszönöm, ki is próbálom.

(#101980) prozodus válasza tizenkettő (#101945) üzenetére


prozodus
őstag

Én a beállításokban szépen kilőttem, mert egy frászt, és mégis megy. Nem fér hozzá smihez. (S A5)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#101981) tibdo válasza tibdo (#101979) üzenetére


tibdo
csendes újonc

Hehe... Az eszköz nem kompatibilis ezzel az verzióval... :DD
Na majd másképp oldom meg.

[ Szerkesztve ]

(#101982) tizenkettő válasza Kbali (#101971) üzenetére


tizenkettő
kezdő

Persze, azt vágom, hogy egy csomó mindenhez azért kell hozzáférés, mert nem is lehetne értelmes funkciókat belerakni az app-ba, ezzel nincs is gondom.

Viszont: "érdemes utánanézni, mit és mire használ az adott app" - és hol nézzek utána? Komolyan kérdezem, nem okoskodásból.

A már linkelt Adatvédelmi tájékoztató ([link]) alapján a Telekom app egyáltalán nem kér hozzáférést az sms-ekhez. A Play áruházban, telepítéskor viszont igen "read your text messages (SMS or MMS)". Most akkor ezt hogy? Nem jó az Adatvédelmi tájékoztató? Vagy mi maradt még ki belőle?

Ezt csak így 3 perc kutakodással... Ki tudja, ha elkezdeném átnézni az egész hóbelevancot, milyen csodákat lehetne még találni. Persze nem fogok, nem véletlenül olyan rohadt hosszú és átláthatatlan az összes szerződés.

És igen, azt is vágom, hogy nem az én privát sms-eimre kiváncsiak, hanem ez hasznos lehet egy funkció könnyebb használatához. A probléma csak az, hogy az app telepítésével hozzájárultam az adataim felhasználásához (na ez kb bármi lehet, amit csak akarnak), valamint engedélyt adtam az összes sms-em elolvasásához, és onnantól kezdve gyakorlatilag csak a jóindulatukra vagyok bízva. Meg arra, hogy nem töri meg az adatbázisukat valaki.

És még ezt is leszarnám (már bocs), ha nem lenne kötelező ennek az appnak a használata egy opció eléréséhez. Komolyabb meló volt kiszedni a webes felületről meg az ivr-ból az opciót, mintha csak benn hagyták volna, mint ahogy eddig volt. És nem gondolnám, hogy az IT, a jogi, meg a többi részleg csak úgy merő unalomból szórakoztatja magát ilyen változtatásokkal...

(#101983) tizenkettő válasza prozodus (#101980) üzenetére


tizenkettő
kezdő

Köszi, de ezt csak telepítés után tudod megtenni, ha jól vágom. Az meg már eső után köpönyeg. Persze a tiltás után már nem fog hozzáférni a dolgokhoz, de ami azt megelőző adat, azokhoz igen.

(#101984) Cs1csó válasza tibdo (#101975) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem buta telefonom van de a MOST hanghívás opciót jónak tartom és szeretném megtenni: PC-re telepítettem a Bluestacks nevű android emulátort és azon belül sikerült belépnek a legfrissebb Telekom appba.

(#101985) lugosi válasza tizenkettő (#101982) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az iOS app semmilyen ilyen hozzáférést nem kért az emlékeim szerint.

(#101986) tizenkettő válasza lugosi (#101985) üzenetére


tizenkettő
kezdő

Neked is nagyon köszönöm!
Mondjuk úgy még érdekesebb a dolog :) Bár lehet, hogy máshogy működik az android és az ios ilyen szempontból, nem értek hozzá.
Nem gondolom, hogy itt valami irgalmatlan adathalász dolog folyna... de ne kérjenek hozzáférést az adataimhoz. Főleg ha az adott szolgáltatáshoz semmi köze.

(#101987) zsoltzsolt válasza lugosi (#101985) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Vagy csak nem szól...

(#101988) prozodus válasza tizenkettő (#101949) üzenetére


prozodus
őstag

Nekem már telepítés előtt megkérdezte. És smilyen engedélyre nincs szüksége a működéshez :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#101989) prozodus válasza #08205312 (#101968) üzenetére


prozodus
őstag

Sztem hozzáteheted még a Fahrenheit 451-et is...

https://444.hu/2018/09/20/remuletes-videoriport-mutatja-be-hol-tart-a-totalis-megfigyeloallam-kiepulese-kinaban?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#101990) tibdo válasza Cs1csó (#101984) üzenetére


tibdo
csendes újonc

Megtaláltam egy másik droidot egy alcatelt, de azon sem sikerült telepíteni.
Sajnos maradt ez a megoldás. Köszönöm, már hasít a 9 Ft-os dumadíj, nálam és a páromnál is.(neki is nokia van)

Telekom,nokia: monnyon le! :D

(#101991) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Nem ertem ezt a hivasatiranyitast. Szeretnek egyik telekomos szamrol a masikra iranyitani. Ezt a leirast talaltam:

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/mobil/kapcsolodo-szolgaltatasok/telefonalas/hivasatiranyitas

Most hova kene beallitani ezt a +3630 9 888 333 szamot? A felallas: (1 telefon 1 szam 1 sim)×2. Egyikr szeretnem a masikra iranyitani.

Elore is koszi

Udv

[ Szerkesztve ]

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#101992) kali válasza olloczky (#101991) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A +36309888333 számot akkor kell beállítani, ha direktben a hangpostára akarod átirányítani a telefonszámodról a hívásokat.
Az általad vázolt felállásban a fenti hívószámnak nincs jelentősége, a két SIM kártyádhoz rendelt hívószám mérvadó csak, azok közül a kívánt telefonszámot kell megadni az átirányítani szándékozottnál a megfelelő opcióban.
Van mondjuk egy +3630xyyyzzz és egy +3630zyyyxxx hívószámod, ha előbbiről akarod utóbbira irányítani a hívásokat, akkor belépsz az elsőnek a hívásátirányítási menüjébe és a kívánt opciónál - attól függően, hogy minden esetben irányítson át, vagy csak nem elérhetőség...stb. esetén - megadod a második hívószámodat és kész.

[ Szerkesztve ]

(#101993) #77646080 válasza tibdo (#101990) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ehhez a Nokiának pont nincsen köze. :N A Telekom feladata lenne a megfelelő verzió fejlesztése, ám ez nem érdekük (tekintettel arra, hogy már csak kevesen használnánk a W10 verziót).

(#101994) prozodus válasza olloczky (#101991) üzenetére


prozodus
őstag

Remélhetőleg sikerült közben.

És remélhetőleg a díjakat is pontosan megnézted, mert sokan azt kifelejtik, és aztán jönnek a meglepetések.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#101995) lugosi válasza zsoltzsolt (#101987) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

IOS-on ez nem így működik.

(#101996) olloczky válasza kali (#101992) üzenetére


olloczky
senior tag

Így történt. És mégsem működött. Sajnos ma csak este tudok ezzel foglalkozni, addig nem tudok mást kipróbálni.

(#101994) prozodus: igen, megnéztem, hogy 14 ft/perc, és nem nem sikerült megoldani egyelőre. Este tudok majd vele foglalkozni talán.

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#101997) Maist


Maist
senior tag

Ez a 600 perc 7 napra szolgáltatás nem biztos, hogy nagyon jó lesz így, ebben a formában. Letelt az egy hét a csomag megrendelése után, amit kb. ebben az időpontban rendeltem meg egy hete. Persze a szolgáltatás aktívnak mutatkozik, de az egyenlege már 0 perc. Kikapcsolni sehogy sem lehet, sem új, sem régebbi Telekom app használatával, így persze újra bekapcsolni sem. Akinek be van kapcsolva, most így szólnom kellett, egyelőre ne telefonáljon azzal a tudattal, mintha még meglenne ez a szolgáltatása. Miért nem tud ez kikapcsolt állapotba kerülni azonnal, mikor elfogynak a percek, és ezáltal újra megrendelhetővé válni? Hátha valaki nem figyeli annyira, és lebeszéli az egyenlegét abban a tudatban, hogy még aktív a szolgáltatás? :(((

(#101998) 4Grider válasza Maist (#101997) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen, ezt már leírtuk itt egyszer, hogy ez sajnos így működik. Majd talán egyszer lesz rá lehetőség, hogy a lejárat napján újból megrendelhető lehessen, pillanatnyilag csak másnap rendelhető újból.

(#101999) Cs1csó válasza Maist (#101997) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet ez direkt van, pszichológiai okokból. Megszokod az olcsó és sok telefonálást és kedvet kapj valamilyen előfizetéses opcióra, bár nem tudom azok mennyire jók.

(#102000) kali válasza olloczky (#101996) üzenetére


kali
legenda

Annak érdemes utána nézned adott előfizetésed tekintetében, hogy vannak olyan opciók, amik ha aktívak, akkor nem minden módozatban lehetséges az átirányítás - mert visszaélésre adna lehetőséget -, ilyen például a családi mobil opció, aminél csak a hangpostára és a hívásértesítőre engedi a rendszer az átirányítást, más 20-as, 30-as és 70-es hívószámra nem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.