Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102251) Bogyó bá' válasza lugosi (#102250) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elvileg igen - de semmi értelmét nem látom, hogy miért tennél ilyet.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#102252) Keem1 válasza lugosi (#102250) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem csak 42 GB lesz :D
Egy mai okostelefon még a legcsekélyebb használat mellett is elfüstöl pár száz megabájtot erre arra. Hacsak nincs 0-24-ben wifin.

[ Szerkesztve ]

(#102253) Cs1csó válasza lugosi (#102250) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen, ha jól értem, mivel nincs lejárata, legalábbis nem havi.

(#102254) #81733120 válasza 4Grider (#102247) üzenetére


#81733120
törölt tag

:R
Pfu, ennek elég borsos az ára... :DDD

(#102248) szabogabor10: Neked is köszönöm a segítséget. Bár nem tervezem Magentásnak lenni, bőven elég nekem a Domino. :R

(#102255) 4Grider válasza #81733120 (#102254) üzenetére


4Grider
nagyúr

Talán ezért nem hasalt még le úgy a Telekom 4G hálózata mint a Telenoré egyre több helyen...

(#102256) #81733120 válasza 4Grider (#102255) üzenetére


#81733120
törölt tag

Igen. Gondolom ezért is szüntették meg a Hello Data-t. Sokan arról torrenteztek... :U

(#102257) Cs1csó válasza #81733120 (#102256) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt sem értem, miért nem lehet KORLÁTLANSÁGOT adni ott ahol ADHATÓ, tehát egy olyan cellában amit alig használnak tehát nem zavarok senkit ha akár egyedül foglalom le a felét vagy többet, persze ha egy olyan cellában vagyok ahol rajtam kívül még vagy 40-50 eszköz van akkor ezt ÉRZÉKELJE a rendszer és próbálja egyenletesen kiosztani. Ez ennyire lehetetlen?

(#102258) kali válasza Cs1csó (#102257) üzenetére


kali
legenda

Nem lehetetlen, de a Telenornál valamiért korábban sem ment igazán jól a hálózat menedzselése, amikor a torrentet akarták megfogni, akkor amellett sok egyéb forgalmat is korlátozott a rendszer és mentek a panaszok ezerrel.
A Telekom egész jól megoldotta a torrent korlátozását.
Papíron VPN korlát is van - bár az jóval magasabb sebességű még úgy is, mint a torrent -, de azzal még sosem találkoztam, mindig ment maximummal, amikor használtam.

[ Szerkesztve ]

(#102259) szabogabor10 válasza kali (#102258) üzenetére


szabogabor10
veterán

A VPN korláttal még én se találkoztam.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#102260) 4Grider válasza Cs1csó (#102257) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ebben a ZTE rendszerben nem sikerült ezt összehozni. A torrent korlátozása is csak úgy sikerült nekik, hogy a teljes sávszélességet csökkentették ilyenkor 2 Mbps-ra. Lett is belőle elég sok ügyfélpanasz megosztott net esetén. A torrent korlátozásán felbátorodva találták ki a HD 2 Mbps-ra lassítását, csak épp nem sikerült nekik összehozni az adott cella terheltségével a korlátozást.
Ez az egész rendszer úgy néz ki, mintha a rendszerrel nem vettek volna supportot, vagy vettek, csak nem tud közös nyelven kommunikálni a két fél.

(#102261) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Lehet-e tudni mit tervez black fridayre a telekom! Lejár a hűségídőm. Noki 7 + szeretnék majd venni! Van esély, hogy ettől olcsóbban adják?

Battletag: hojszi#2983

(#102262) kali válasza Intel fan11 (#102261) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nem valószínű, hogy ha valaki tud is valami infót, azt csak úgy kiszivárogtatja nyilvánosan, a Nokia 7 Plus meg szerintem túl új készülék ahhoz, hogy máris bedobják az akcióba.

(#102263) Intel fan11 válasza kali (#102262) üzenetére


Intel fan11
őstag

Esetleg arra van esély, hogy kedvezőbb előfizu díjat kínáljanak 2 évre black fridaybe?

Battletag: hojszi#2983

(#102264) kali válasza Intel fan11 (#102263) üzenetére


kali
legenda

Magára az előfizetésre nem rémlik, hogy valaha is lett volna ilyen.
Termékek kapcsán volt, hogy például egy telefon akciós volt és 2 év hűséges előfizetésre is arányosan olcsóbban adták.

(#102265) Intel fan11 válasza kali (#102264) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mind1 kivárok dec 4.én jár le a hűségidőm! Amúgy mi történik, akkor ha én pl majd csak dec 8ikán hosszabbítok hűséget? Mit számláznak arra a 4 napra?

Battletag: hojszi#2983

(#102266) #81733120


#81733120
törölt tag

Végre. :D

(#102267) lugosi válasza Bogyó bá' (#102251) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, a többieknek is, az elv érdekelt, nem a pont konkrét megvalósítás. A lényeg hogy vehetek akár több, mint 4 giga dominós netet is, vagyis a néz mennyisége is feltölthető (gondolom akár egymást követő több db 4 gb vásárlással), ha 1-2 napra nagyon sok mobilnet kell valamiért.

(#102268) dptrsk válasza Intel fan11 (#102265) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Semmi.
4 napig nem lesz hűséged.

(#102269) #08205312


#08205312
törölt tag

Üdv.
Van egy 20-as számom, amit 2 hete hordoztam a telekomhoz/dominóba.
Lehetőségem van vodás dolgozói flottára.
Elengedik a számot, vagy 30 napig maradnom kell.
Köszönöm

(#102270) Cs1csó


Cs1csó
félisten

kali és 4Grider köszönöm a válaszotokat!

Akkor jól látom: ahol kutya se használj a sávszélt ott miért ne mehetne maxon annak az egy embernek aki rátalál erre a cellára ahol pedig sokan vannak ott pedig legyen egyenlően kiosztva, na igen ehhez egy minőségi szoftverezés kellene, hálózatmenedzsment.

(#102271) #81733120


#81733120
törölt tag

Ha mobilnetről mérek netsebességet, az fog adatforgalmat használni, vagy sem?
Csak mert úgy tudom, hogy valamelyik szolgáltatónál nem szokott semmi netet használni egy speedtest.

[ Szerkesztve ]

(#102272) szalai112 válasza #81733120 (#102271) üzenetére


szalai112
senior tag

Használja a mobil netet!

(#102273) Soulfly842 válasza atosan (#102204) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem értem az a alapvető problémádat. Én tényszerűen leírtam neked korábban is, hogy NEM számít annak. Még ha voltak a média kommunikációban áthallások akkor sem!

Bár az, hogy rögzített hívásban egy nagy okos ilyen szintű kommunikációt folytatott az egy lehetséges reklamációs 'csatorna', ami valószínűleg járható is lesz.

[link]

#102224) Ateszpapa

Örülök neki ;)

(#102235) szuszinho

1, Online nem megoldható
2, Javasolt csatorna Telekom saját (!) üzlet (partner üzletek külön meg vannak jelölve a telekom üzletkeresőjében)
3, Nem egyszerű és nem mindennapos a folyamat, ezért sokszor komfort zónán kívül esik, de személyesen ezt ki kell tudniuk vitelezni.
4, Az induló egyenleget - a brand váltás ellenére - ki kell fizetni (viszont induló net és lebeszélhetőség van benne)
5, Az egyenleg nem vihető át, csak reklamációs folyamat során, célszerűbb inkább lebeszélni/leforgalmazni előtte (jogilag is összetett lenne az átvihetőség a szolgáltatói szempontot szem előtt tartva)
6, új SIM kártyával fog járni.

(#102269) 8

Dominónál nincs ilyen megkötés, viheted, ha vinni akarod, de az egyenleg/leforgalmazható dolgok értelemszerűen nem vihetőek át.

(#102262) kali

Az új készülék ténye nem feltétlen kizáró tényező, hanem inkább az a kizáró tényező, hogy ilyen marketing megállapodást/gyártói kedvezményt a napjaink Nokiáival szinte kivitelezhetetlen lenne aláírni. Egy Samsunggal, vagy Huawei-vel könnyedén meg lehet új telefonra is akár egy frekventált időszakban (karácsonyi kampány, black friday), de egy felsőkategóriás nokiával, vagy pl. egy HTC-vel nehezebben elképzelhető.. Egy Apple-vel vagy LG-vel szintén nehezebb (még ha voltak is az utóbbi ~2-3 évben időszakos kivételek). Vagy pl. egy Sony az utolsó kínlódó rúgásaiban tett ilyet (túlárazott eszközöket inkább összecsomagolással próbálták eladni) ... Egyszerűen a marketing nyitottság ténye egészen más napjaink piacvezetőinél és a kisebb, kínlódó résztvevőknél. Ezt elsősorban nem neked írom csak, hanem a Telekommunikációs piacon túli őszinte nyitottság és szűk évtizedes front területes értékesítői múlt íratja velem ezt (mindenkinek kollektíve). :D

[ Szerkesztve ]

(#102274) kali válasza Soulfly842 (#102273) üzenetére


kali
legenda

Pedig az utolsó igazán jó BF akció pont egy Apple készülék (iPhone 5c) kapcsán ugrik be a Telekomnál, bár az akkor már egyáltalán nem számított új típusnak.
Tudom, hogy a Huawei vagy Samsung inkább hajlamos bizonyos dolgokra - más tekintetben is, amikben az Apple egyáltalán nem -, de BF keretében nem rémlik tőlük sem olyan akció, hogy fél éve megjelent, pláne felsőbb kategóriájú készülék lett volna komolyan leakciózva.

(#102275) fornettisuti válasza kali (#102274) üzenetére


fornettisuti
veterán

pedig 2 éve az S7-et így lehetett venni 120k-ért (edge 150k volt), és az évben jeletek meg.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#102276) kali válasza fornettisuti (#102275) üzenetére


kali
legenda

Emlékeim szerint, az S7 csak hűséges (új, vagy meglévőn hosszabbított ) előfizetéssel volt akkor akciós.
Ettől persze jó vétel lehetett azoknak, akiknek megfeleltek a feltételek, de az említett 5c-t Domino konstrukcióban is jól leárazták akkor.
Nekem TV kapcsán lett a szívem csücske a Samsung - na jó, a szolgáltató inkább -, 2 éve jól leakciózta BF keretében a Telekom - listaáron, előfizetés nélkül -, ráadásul pénteken megrendeltem és hétfőn délelőtt már ki is szállították házhoz, azóta is jól szuperál, bár nem is nagyon tudnám új típusra cserélni, mert mostanság már nem preferált a 3D, mi meg szeretjük és hiányozna.

[ Szerkesztve ]

(#102277) atosan válasza Soulfly842 (#102273) üzenetére


atosan
addikt

Értem amit írsz, csak szeretném tisztázni. Telefonba azt mondják nem, itt meg igen. Döntsék már el.

Maine coon

(#102278) Soulfly842 válasza kali (#102274) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, nekem is az az egy akció jutott eszembe cáfolatként (pont emiatt fogalmaztam bele az egy-egy eseti kivételt) :D Bár, pl. a 8 GB-s iphone 5c egy öngyilkos koncepció volt a az apple tárhely igénye mellett :)

#102277) atosan

Csak a tényeket írtam le és arra hívtam fel a figyelmedet, hogy ez - a korábban leírtak tükrében - nem egy eldöntendő kérdés már, ill., hogy a téves kommunikáció jogán mi a ténylegesen kifogásolható; de ezt már nem itt kell eldönteni - a tényszerűség már megállapított -, hanem a panaszfelvételi/ügyfélszolgálati csatornákon. Így a tények tükrében itt már felesleges minden szó :)

Van róla szép fotód, az még jobb. Akár csatolhatod is itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#102279) kali válasza Soulfly842 (#102278) üzenetére


kali
legenda

Akkoriban még elment szódával, ha némileg visszafogottan használta az ember, de az Apple azóta/most is külön üzletet csinál ebből a tárhelyes témából (is), A Huaweinél és a Samsungnál már 128 GB az alap a jobb csúcskategóriás telefoknál, az Apple még maradt a 64 GB-nál - és még így is jóval drágább az azonos kategóriás készüléke, de ez egy másik történet -, ráadásul 128 GB-os iPhone nincs, ha valakinek 64 GB feletti kell, akkor vegyen csak szépen minimum 256 GB-osat, persze arányosan nagyobb felárral.
Volt sok iPhone-om is, nem utálom a gyártót, de vannak dolgaik és lépéseik, amik nagyon nem szimpatikusak.
Tehet be most is BF-be iPhone-t a Telekom, hátha van még például sok 6s vagy SE raktáron. ;]

(#102280) atosan válasza Soulfly842 (#102278) üzenetére


atosan
addikt

Azt fogom tenni. Azért a végkifejletet majd beteszem tanulságként. Szerintem idetartozik. :K

Maine coon

(#102281) dedike válasza Soulfly842 (#102273) üzenetére


dedike
addikt

ezt ki kell tudniuk vitelezni

...ááááááá.... :P

Jó szerencsét!

(#102282) Cranberries válasza kali (#102279) üzenetére


Cranberries
aktív tag

A tegnap óta megvásárolható iPhone XR-ből van 128GB-os modell és "csak" 20e Ft-tal drágább, mint a 64GB-os variáns.

(#102283) Cranberries válasza #81733120 (#102271) üzenetére


Cranberries
aktív tag

A Telekomnál fogyasztja az adat mennyiséget (emlékeim szerint 40 Mb körül/alkalom), viszont a Vodafone-nál nem, ha az app-ból indítasz mérést.

(#102284) #81733120 válasza szalai112 (#102272) üzenetére


#81733120
törölt tag

és Cranberries

Köszi a válaszokat. Ha még csak 40 mb/alkalom, az nem is olyan gázos, akkor indítok egy mérést. :)

(#102285) kali válasza Cranberries (#102282) üzenetére


kali
legenda

Abból igen, de az egy "olcsósított" változat, az XS szériához képest megannyi megszorítással és hiányossággal (kevesebb RAM, gyengébb felbontású kijelző, nincs 3D touch, nem HDR kijelző, gyengébb IP védettség, nincs dupla hátlapi kamera, gyengébb 4G modul...stb.)

[ Szerkesztve ]

(#102286) Intel fan11 válasza dptrsk (#102268) üzenetére


Intel fan11
őstag

De nem szamlaznak ki nagy osszeget. Pl nem jar telekom kedvezmeny stb!?

Battletag: hojszi#2983

(#102287) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, készülék előtörlesztés hogy működik? Átutalok például 6 havi törlesztőt, és akkor csak 7 hónap múlva kell a következőt, vagy csak korábban telik le?

(#102288) dptrsk válasza SUPREME7 (#102287) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Utalás esetén, az utalás napja után 2-3 nappal érdemes betelefonálni és jelezni, hogy előtörlesztesz s pontosan hova könyveljék.

Én annak idején a végső törlesztőket nulláztattam le.

(#102289) Soulfly842 válasza SUPREME7 (#102287) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szia!

Akkor csak összevisszaság lesz, mivel az eltérő összeg miatt nem rendeli hozzá egyértelműen a törlesztőhöz.

Az a legjobb és legegyszerűbb megoldás, hogy biztos pontos legyen a könyvelés, ha beugrasz az egyik olyan postára, ahol van közvetlen telekom számla befizetés (általában 10-es pont a sorszámosztókon)

Ott még azt is megmondhatod, hogy a most következő törlesztőket akarod befizetni, vagy a végéről szeretnél xyx db havi törlesztőt kifizetni.
Telekom közvetlen számlabefizetési pontok

Egy MT ügyfélazonosítót, vagy egy mobil folyószámlaszámot (MT alatt van a számlaképen) célszerű vinni, mivel titkosított telefonszámra nem tudnak rákeresni a postákon adatvédelem miatt.

(#102288) dptrsk

Utólag kell inkább, mert ha nem talál ugyanolyan törlesztőt, akkor nagy valószínűséggel csak szimplán bekönyvelik a folyóra, de a törlesztő meg akár ugyanúgy érkezhetne ugyanúgy hónapig...

A kalamajka elkerülése miatt én inkább a fenti megoldást ajánlom ;) és ez esetben nem kell sehova sem telefonálgatni :)

[ Szerkesztve ]

(#102290) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Köszönöm szépen :R Ezt megtaláltam, elvileg átutalással is lehet előtörleszteni csak készülékre, de semmi infó, hogy hogyan kömyvelik le, de akkor biztosabb személyesen. Bár talán ha úgyis olvassák a közleményt, akkor abba bele lehet írni, bár nem tudom hány karakter lehet a közlemény átutalásnál. Mindegy akkor személyesen :)

[ Szerkesztve ]

(#102291) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Olyan jelenséggel találkoztam, hogy a Telekom app egy régebbi verziójában bekapcsoltam egy bizonyos "3 GB 3 napra" opciót, valami 900 Huf körüli összegért, ez eddig OK, majd frissítettem az appot, mert már régóta macerált érte, a legfrissebb verzióban viszont nem látom ezt az adategyenleget.
Az aktiválható mobilinternet opciók között sincs ilyen, és az egyenleget sem látom, a szolgáltatás azonban működik, a forintegyenleget is látom. (Domino Fix-es vagyok).
Kérdésem az lenne, hogy az új appban miért nem látom a mobilnetet? :F
Egyre magasabb nekem ez a T... :D

Up the Irons!

(#102292) Soulfly842 válasza SUPREME7 (#102290) üzenetére


Soulfly842
addikt

Dehogy, összevisszaság, s az átutalás akkor ajánlott, ha pontos számlaösszeget (1 számla), pontos törlesztőt (egy törlesztőt fizetsz). Ezért is javasoltam ezt a módot... ha értetlenkedik, hogy honnan melyiket is akarod, akkor nálunk meg is szokták mutatni... s segítek :D

Így a biztos! Hidd el, tapasztalat :)

(#102293) kchris78


kchris78
veterán

kiszallitas: del kornyeki rendeles az aznap esti gls szallitmanyba mar nem fer bele? ez szamomra kicsit erthetetlen.. de hat az ugyfel varjon az a dolga...

[ Szerkesztve ]

(#102294) kali válasza kchris78 (#102293) üzenetére


kali
legenda

Nem, ha munkanapon 13 óráig leadod a rendelést, akkor aznap délután csak a HUB-ba viszi el a futárszolgálat, aztán megy este/éjszaka a területileg illetékes depóba és onnan szállítják ki a megadott címre.

(#102295) #77646080 válasza kali (#102294) üzenetére


#77646080
törölt tag

Megerősítem, ugyanezt tapasztaltam én is.

(#102296) JKalo


JKalo
tag

Segítségeteket kérném.
Otthon es Ausztriában, egészen az olasz határig működő mobilnet (extranet1gb) sehogy sem akar itt Olaszországban elindulni.

Az apn beállítások at próbáltam az alabbiak szerint, meg a telekom forumban olvadottak szerint többféleképpen, de hiaba. Persze kozben többször újra is indítottam.
https://www.apnsettings.org/hungary/telekom-hungary-lte-apn-settings/

készülék: xiaomi redmi note 4 global
itteni roaming szolg. : Vodafone it

(#102297) kchris78 válasza kali (#102294) üzenetére


kchris78
veterán

akkor mar a glsben a rendelesszammal talalni kene valamit.. de nem talal.. meglassuk.. remelem legrosszabb esetben kedd/szerdan meglesz.

(#102298) kali válasza kchris78 (#102297) üzenetére


kali
legenda

Ha munkanapon 13 óráig leadod a rendelést és a szolgáltatónál azonnalosan átmegy - tehát nem kell külön jóváhagyás, (adat)egyeztetés, van készleten a rendelt termék...stb. -, akkor igen, azon a napon délután, vagy az esti órákban már nyoma kellene, hogy legyen.
Találomra kimásoltam egyet a korábbi rendeléseim közül: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#102299) #74774528 válasza JKalo (#102296) üzenetére


#74774528
törölt tag

Vodafone-al kint bajok vannak, valts manualisan szolgaltatot. Pl. TIM vagy 3 IT, azokon rendben működik a 4G is

(#102300) anadroid válasza szabogabor10 (#102248) üzenetére


anadroid
senior tag

És úgy tűnik, hogy HBOGO is, méghozzá a közvetlenül az HBO-tól vásárolt esetében is.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.