Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) #79335424 válasza emre (#63049) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meg vannak alternatív megoldások is, hiszen az a gyári Hepco is csőbül van hajlítva, meg hegesztve.

(#63052) emre válasza #79335424 (#63051) üzenetére


emre
veterán

Amíg nem volt a gépemre szabott egy másik hepco konzolt használtam amit átalakítottam. Meglepetésemre a gyári hepco is közel úgy állt, mint amit a másikkal kiokoskodtam.

Most egyébként egy a rendőrségi FZ750-en használt bukócső gyártásán gondolkodok. :D
Csak erre felé nem nagyon találok olyan helyet ahol ezt elfogadható áron meghajlítanák.

Csak cső és hegesztés témához..... :DDD
borg FZ750

Laciember, SV1000 lengőkar

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63053) -Mosquito- válasza BoB (#63047) üzenetére


-Mosquito-
őstag

10,12,15ekm olajcsere nem ritka már. A 20-on már én is pislogtam picit..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63054) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#63050) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most akkor végülis merjünk ilyet venni vagy várjunk jobbra? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63055) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#63054) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Egy fél év használat után megmondom. :DDD

Figyu: végülis mindennel működik (még a windowsos tablettel is), a hangereje bőséges, kezelni könnyű, és ezért a nagyon kis pénzért 500 m-es motorok közti intercomot is tud (összesen 3 motorig). Ennyi pénzért - 3 év garival - szerintem a kispénzű motorosoknak csak főnyeremény lehet.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63056) #79335424 válasza emre (#63052) üzenetére


#79335424
törölt tag

A CBX bukócsövét anno olyan helyen csináltattam, ahol székek, asztalok fém lábait csinálták. De némi ügyességgel patentívből is lehet alkotni. Vagy, Sima Béla, de az meg nem lesz olcsó. Viszont egy élmény eltölteni nála az időt. Hatalmas fazon, igazi, örök gyerek és klasszikus, "aranykezű" mesterember, egyben.

(#63057) Horvi válasza Something_ (#61739) üzenetére


Horvi
őstag

Beneveztem én is egy ilyen fém fékcső szettre. De az tűnt fel, hogy ezek átmérőre kisebbek mint a gyári ami most van fent. Te nem tapasztaltál ilyet?

Hello darkness, my old friend...

(#63058) Bogyó bá' válasza Horvi (#63057) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De, sokkal kisebb átmérőjűek. Baj? Max néhány rögzítő bilincset /vezetőt kell mókolni egy kicsit.

(#63059) Horvi: a Te döntésed volt. ;) Nekem az előző, japán belpiacos kis csopperemnél a szükség vitt rá: a 22 éves mocihoz nem lehetett gyári csövet rendelni még a Hondánál sem (a cső még a gyári volt, repedezett, elöregedett), és a Honda Karasna ajánlotta a fémcsövet méretre gyártva. Jó is lett. A tartóknál tettem rá felhasított gumicsőből kívülre "bélést", így nem lötyögött, nem is dörzsölődött ki.

Viszont arra külön felhívták a figyelmemet, hogy csak a préselt fémcsövek szabályosak, a szerelt fittingekkel ellátott, házilagosak nem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63059) Horvi válasza Bogyó bá' (#63058) üzenetére


Horvi
őstag

Ez lett volna a következő kérdés, hogy ez nem probléma? Lehet kicsit láma kérdés volt de jobb biztosra menni azért a fék nem játék.

Hello darkness, my old friend...

(#63060) #79335424 válasza Horvi (#63059) üzenetére


#79335424
törölt tag

A gyári cső gumi. Ahhoz, hogy tartsa a nyomást, sokkal vastagabbnak kell lennie, mint egy fém fékcső.

(#63061) Horvi válasza #79335424 (#63060) üzenetére


Horvi
őstag

Áhh értem köszi a választ.

(#63058) bogyo112 Köszi neked is, meg az infót is. Elvileg ez ilyen préseléssel készült szóval akkor csak nem lesz vele gond.

Hello darkness, my old friend...

(#63062) Doki16


Doki16
addikt

Tudtok valami jó boltot vagy embert ajánlani ahol kapható normális bukógomba, bukócső a motorra? Egy Suzuki GSF650 SA 2008-ra kellene egy két védőelem ha bekövetkezne a legrosszabb :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#63063) -Mike- válasza Doki16 (#63062) üzenetére


-Mike-
addikt

Nézz körbe ebay-en, lehet találni mindent nevetséges áron.

(#63064) emre válasza Doki16 (#63062) üzenetére


emre
veterán

Batszimotor-nál nézz körül.

Ja, ez nem nevetséges, hanem egyértelműen vicces ár.....

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63065) Something_ válasza Horvi (#63057) üzenetére


Something_
őstag

Dede, en is kerdeztem. Aztan mutatott egy eldurrant gumi csovet a csavo es tenyeleges cso akkora, mint a goodridge.

(#63066) Horvi válasza Something_ (#63065) üzenetére


Horvi
őstag

Ok köszi. Akkor már csak a felszerelés van hátra meg a kipróbálás :DD

Hello darkness, my old friend...

(#63067) canniball válasza emre (#63064) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nem gomba, hanem konzol. Viszont akkor jól értem: amely motorokon nincs gyári felfogatási lehetőség azokra is lehet gombát szerelni ilyen konzollal?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63068) Ferdzsoo válasza canniball (#63067) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az enyémnek sincs gyári felfogatóhelye mégis a Gsg olyan gombát esztergált rá hogy ver bármilyen másik megoldást.
Nézz utána a honlapjukon. Igaz nem olcsók.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#63069) canniball válasza Ferdzsoo (#63068) üzenetére


canniball
nagyúr

Egyrészt most meglepődtem; haveromnak kéne VFR750-re amin azt hittem csak a kora miatt nincs felfogatási lehetőség, de ha a tiéden sincs akkor ezek szerint ez VFR tulajdonság.
Másrészt ha drága az nem jó hír, mert akkor tuti nem engedheti meg magának...de szólok neki hogy ilyen is van, nézzen utána aztán legfeljebb keres egy esztergályost.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63070) Ferdzsoo válasza canniball (#63069) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Igazából az hogy drága mindig relatív. Engem már egyszer megmentett a bal oldali idom teljes fújásától, hegessztésétől, esetleges cseréjétől. Biztosan több lett volna mint amennyibe az egész szett került.
Máris olcsó volt és megérte...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#63071) tboldi


tboldi
nagyúr

Terápiás céllal elmentem biciklizni, és láttam egy Suzuki GSX-S1000-est. Azóta így vagyok: [link] :D

(#63072) V.Stryker válasza tboldi (#63071) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát amilyen randa, nem csodálom. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63073) emre válasza canniball (#63067) üzenetére


emre
veterán

Tudom, a gombák is ott vannak az oldalon, egy kicsit lejjebb.
De ha mindenáron szeretnéd hogy bannoljanak hát tessék. :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63074) HSM válasza V.Stryker (#63072) üzenetére


HSM
félisten

A naked nem vészes élőben, és hihetetlen állat jó hangja van a gyári dobbal is. Simán nyálcsorgatós. :K
Mondjuk az "idomos" kiadás nálam is 0 pont, ami a külsőt illeti. :D

[ Szerkesztve ]

(#63075) BoB válasza HSM (#63074) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem képen is, élőben is szarul néz ki. Nem tudom a suzuki mit csinál mostanában, de formára (kinézetre) a legsz@rabb motorokat csinálják szvsz.

Ez a naked 1000-es gsx ugyanolyan metroszexuális jellegű, mint a gladius.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63076) HSM válasza BoB (#63075) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom... Nekem élőben tetszett, mikor volt lehetőségem megnézni, menet közben is jól nézett ki, ahogy mentek vele tesztkörre. A hátulja monjduk picit "el van kapkodva", de nem vészes.

A másik, ami tetszett tőlük, az a 2012 óta futó GSXR1000. Az állat élőben, nem kicsit. [link]
Ezt tesztvezettem is, le is esett tőle az állam, 1 hét adrenalinban fürdés utána. :C
Ráadásul nem is mérik drágán vele a szuper minőséget és a rengeteg lóerőt.

Az új SV650 is szerintem pozitív változás a Gladius után, a randa kipoufogót és olcsó tükröket lecserélve pofás kis járgány varázsolható belőle. :)

Szóval azért szerintem vannak tőlük is jól sikerült darabok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#63077) tboldi válasza V.Stryker (#63072) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kb. az egyetlen, ami a Suzuki jelenlegi felhozatalából tetszik. Viszont nagyon. :)

Dizájnra a jelenlegi abszolút kedvenc a Yamaha MT-10. Sokak undorodnak tőle, nekem viszont tetszik a legkevésbé sem szokványos formája. Ízlések és ficamok... :D

[ Szerkesztve ]

(#63078) canniball válasza Ferdzsoo (#63070) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyilván attól függ honnan nézzük.

emre!
Boltot tudtommal szabad linkelni. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63079) #79335424 válasza tboldi (#63077) üzenetére


#79335424
törölt tag

Régebben szebbeket csináltak. VS1400 Intruder, Madura, Katana, stb.

[ Szerkesztve ]

(#63080) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, meg volt a közel 180 km-es guriga 3 óra alatt, 4 megállással. Mai tapasztalatok:

- A módosított, saját gyártmányú tartó az xRider GPS-hez tökéletes lett: ezerszer stabilabb, mint a gyári megoldás, és végre nem takarja ki a visszajelző lámpáimat sem, nem kell előre hajolni, hogy lássam, üresben van a váltó. Cserébe nem állítható, de megkerestem előtte a legjobb helyzetet. Pipa.
- A tegnap este, hirtelen felindulásból vett Aldi-s kihangosító szuperül működik a GPS-szel, feltéve, hogy nem hagyom készenlétbe menni a navit. Készenlétből ébredve nem csatlakoznak egymáshoz. Szóval mindkettőt újra kell indítani, akkor rendben. Kisebb kellemetlenség, majd mexokom. :D
- A Caberg Duke sisakot nagyon fogom utálni. Ma ugye 3 órán keresztül nem vettem le a fejemről, még megálláskor, cigiszünetkor sem. Már csak nagyon picit nyom, szóval ez rendben lesz hamarosan. Pipa.
- A sisak már 80-as tempónál olyan hangos, hogy az hihetetlen, 120-nál meg szinte kibírhatatlan számomra. Az okát nem értem, mert a füleimre nagyon szorosan passzolnak a párnák, nem ott jön be a huzat. Ezt nem fogom soha megszokni. (Annyira hangos, hogy 40-50 km/h-tól felfelé SOHA nem hallom a motor hangját, elnyomja a süvítés. Nem, nem sportkipufogó lesz a megoldás...) :((( :W
- A pinlock nagyon szépen teszi a dolgát, a plexi ilyen vacak időben sem párásodik, viszont ha megállok, akkor a szemüvegem az azonnal, szóval plexit kell nyitni rögtön, mert belehelem. Mondjuk erről nem a sisak tehet. A sisak szellőzése nagyon jónak tűnik, huzatmentes, mégis bőven van benne levegő már 20 km-es tempótól felfelé. Pipa.
- A kihangosító mikrofonja nagyon hamar le fog törni a felnyitható sisakban, ez már biztos. Minden felvételkor, vagy sisaklecsukáskor hajlítgatni kell a szárát. Ennyi.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63081) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#63080) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azé hangos, mert ez ilyen. Panaszkodtam a Cabergre ilyen téren eleget.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63082) mrhero válasza Bogyó bá' (#63080) üzenetére


mrhero
tag

"Annyira hangos, hogy 40-50 km/h-tól felfelé SOHA nem hallom a motor hangját.."

Te jó ég, az tényleg durva :Y

Az ilyen sisakba épített kihangosítót szerintem csak olyan kupakba érdemes tenni, ami elég csendes hozzá, különben megőrülsz. Hiába van egy rakás sisakban meg ez a lehetőség. 3m füldugót vagy valami értelmes sztereo fülest szoktam használni. Így persze a kommunikáció kiesik, de GPS-t és/vagy zenét, rádiót lehet úgy hallani, hogy a forgalom zaja még megmaradjon, de ne robbanjon szét az ember feje.

(#63083) Something_


Something_
őstag

Kukucs március!! :))

(#63084) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#63080) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Csak kelleni fog az a C3 Pro. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63085) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#63084) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Inkább a füldugó, bár irtózom tőle.

szerk: különben is, az német. Majdnem olyan, mintha motorból BMW-t vennél. Fúj! ;]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63086) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#63085) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Talán elviselek majd egy ilyet. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63087) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#63086) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez azért aggasztó: 3*-os törésteszt, ami még a Lidl-eset is alulmúlja.
Tudom, a kényelem, komfort meg minden, de elsősorban mégis bukósisakról, védőeszközről beszélünk, nem? :F "Az ellen nem véd."

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63088) kcsa


kcsa
veterán

Most már érdekelne hogy milyen lehet más felnyitható sisak. Nem halk, de egész egyszerűen nem tudom elhinni hogy ennyire nagy lenne a különbség adott árkategóriában.

Cabergek előtt low-low-lowend sisakokat használtam, na AZ hangos :D (mást mint Caberg viszont nem találtam ami a fejformámra is jó, és árban is)

[ Szerkesztve ]

(#63089) Bogyó bá' válasza kcsa (#63088) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A zárt Kappám sem egy csendes sisak, 120 körül már zavaró volt a menetszél zaja. Hidd el, hogy a Duke 80-nál hangosabb, mint a Kappa 120-nál!!! :Y
Amit már csak azért sem értek, mert a kappába "befújt" a szél alulról, mindenütt huzatos volt, ez meg olyan passzos nyaknál is, hogy ihaj. Végképp nem értem a dolgot. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63090) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#63087) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Basszus,akkor inkább Lidl-s lesz. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63091) kcsa válasza Bogyó bá' (#63089) üzenetére


kcsa
veterán

Azért az se felnyitható, plusz eredeti ára is magasabb volt, ha jól emlékszem. Csak a korrektség kedvéért. Amúgy én vennék Schubertet, de annyi pénzem nincs sisakra, és a fejem se ér annyit :P ;]

A lidlis sisakkal meg évek óta szemezek, de elég gagyi a belseje. Aztán lehet hogy ezért csendes :D

[ Szerkesztve ]

(#63092) Bogyó bá' válasza kcsa (#63091) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Haveromnak is mondták anno, hogy annyi pénzt szánjon sisakra, amennyit a feje ér: aztán a fickó vaterázott egy 30 éves kiskőrösit kétezerért. :))

A Kappa KV4 Jade 42k-ról volt leárazva 18,5-re 2 és fél éve (huszi.gyb szerezte Győrben). A Duke meg 54k volt most, de a "szebb színűek" már 60 lett volna.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63093) kcsa válasza Bogyó bá' (#63092) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor tévedtem :R

(#63094) polimorf válasza Bogyó bá' (#63092) üzenetére


polimorf
tag

Érdekelne a navigáció felfogatásod, tudnál pár fotót késziteni róla? A megoldás érdekelne leginkább de a végeredmény is.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#63095) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#63089) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Menet közben próbáld ki, hogy a kezed odateszed a sisak oldalához, ahol a füled van....az egybe esik majdnem a plexi mechanikával.... nézd meg,hogy mennyire elcsendesül. Persze elsőre csak az egyik kezeddel. :DDD Ha belejöttél, mehet a másik is, aztán ha elég bátor vagy , akkor mindkettővel egyszerre. És élvezd a csendet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63096) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#63095) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ki fogsz röhögni: próbáltam. Semennyire nem változik a hang. Sőt, attól sem változik lényegesen, ha behasalok a kis plexi mögé, vagy felállok a lábtartón. Épp ezért nem értem a dolgot. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63097) emre válasza Bogyó bá' (#63096) üzenetére


emre
veterán

És ha féloldalt, vagy teljesen oldalra fordulsz?
Nekem volt olyan bukóm, amiben alig lehetett nézelődni, mert amint elfordítottam a fejem menetirányból elég erőteljesen belekapott a menetszél. A Lidl-is ebből a szempontból már jobb. 90-100-as tempóig simán nyitva lehet hagyni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63098) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#63096) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem legalább akkor csendes lett. De rengeteget küzdöttem. Nem dicsekedtem vele, de olyanokra vetemedtem,hogy vettem vékonyabb hangszigetelő lapot és a fülemhez a párnázás alá beragasztottam...aztán még egy réteget, aztán még egyet...a lényeg, hogy az se oldotta meg.

A megoldás az lett, hogy eladtam 13k bukóval. De nem érdekelt, mert tudtam, hogy minden motorozásomat tönkretenné az, hogy a sisak zajosságára figyelek, nem az élvezetre...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63099) mm89 válasza Bogyó bá' (#63080) üzenetére


mm89
őstag

Annyira hangos, hogy 40-50 km/h-tól felfelé SOHA nem hallom a motor hangját.
Halk a motorod ;]
Azért nálam ennyire nem rossz a helyzet.

Egy tippem lenne: nem lehet hogy a mikrofon beszedi a szélzajt és szépen sistereg a füledbe?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#63100) #79335424 válasza Bogyó bá' (#63096) üzenetére


#79335424
törölt tag

Biztos, hogy a sisakkal van a gond? Nem lehet, hogy azok a hangok belűlről jönnek? ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.